میرنیوز

همکاری برای ورود فعالیت‌های بانک ژنتیک به فرایندهای عمومی

همکاری برای ورود فعالیت‌های بانک ژنتیک به فرایندهای عمومی 2021-11-21T14:55:50+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد کاظمی فرد امروز یکشنبه ۳۰ آبان، در جلسه شورای مدیران سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: در مجموعه قوه قضائیه و سازمان‌های تابعه هدف، ارائه خدمت مناسب به مردم است و مجموعه فناوری اطلاعات نیز در این راستا به دستگاه‌های زیر مجموعه کمک‌های لازم را خواهد داشت.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای ارائه خدمات الکترونیک به مردم در راستای خدمت رسانی بهتر و سریع‌تر، اظهار داشت: ۷۰ درصد برنامه‌ها، تکالیف و اهداف سند تحول قضائی فناوری پایه است و در بحث فناوری‌های نوین به شدت علاقه مند به ارتباط و تعامل مستمر با سازمان پزشکی قانونی کشور هستیم.

کاظمی فرد ادامه داد: با همکاری و تعامل هرچه بیشتر پزشکی قانونی و مرکز فناوری اطلاعات قوه، در موضوع بانک اطلاعات هویت ژنتیک که سازمان پزشکی قانونی کشور متولی و مجری آن است، می‌توان تحولات و اقدامات جدی را انجام داد از جمله اینکه فعالیت بانک را از بحث مجرمین خطرناک فراتر برده و وارد فرایندهای عمومی کنیم.

وی همچنین با تأیید برخی مشکلات در ارتباط الکترونیک بین دستگاه‌ها و تأکید بر اهمیت زمان در انجام معاینات بالینی پزشکی قانونی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات مراکز پزشکی قانونی ارتباط با کلانتری‌ها و ناجاست که کندی و قطعی مکرر سیستم ناجا مشکلاتی را در ارائه خدمت و پاسخ دهی به پرونده‌ها ایجاد کرده است.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه به جلسات مشترک با نیروی انتظامی برای بررسی و رفع این مشکل اشاره کرد و گفت: برای رفع این مشکلات و کندی ارتباط نیروی انتظامی با مجموعه قوه و از جمله پزشکی قانونی، به زودی کلیه ارتباطات و مکاتبات ناجا آنلاین خواهد شد که در این صورت سرعت ارائه خدمات افزایش یافته و مشکل تأخیر در پاسخ دهی برطرف می‌شود.

به گفته وی همچنین جلسه‌ای در خصوص برخی کلانتری‌ها که هنوز ارسال مکاتبات را به شکل فیزیکی انجام می‌دهند با نیروی انتظامی برگزار می‌شود تا زمینه‌های رفع این مشکل هم فراهم شود.

کاظمی فرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توسعه خدمات الکترونیک قوه و تسهیل دسترسی به این خدمات افزود: با وزارت ارتباطات در حال مذاکره هستیم تا پنجره واحد قوه قضائیه را در زمینه ارائه خدمات ایجاد کنیم. در قالب این پنجره واحد خدماتی که توسط قوه قضائیه (ثنا محور) به مردم ارائه می‌شود در درگاه ملی قرار می‌گیرد تا متقاضیان با یکبار لاگین به همه خدمات قوه قضائیه دسترسی داشته باشند.

وی در ادامه با قول مساعد در خصوص بررسی و رسیدگی به مشکلات سازمان پزشکی قانونی در حوزه فناوری اطلاعات، در موضوعاتی همچون معاینه مجازی زندانیان در مواردی که نیاز به معاینه فیزیکی نیست، سیستم نوبت دهی آنلاین برای جلوگیری از ازدحام صبحگاهی مراکز، افزایش امنیت شبکه، آرشیو الکترونیک، ارتباط آنلاین با وزارت بهداشت برای مبادله پرونده‌های بیمارستانی و… قول همکاری و مساعدت داد و خواستار برگزاری جلسات مشترک ماهیانه با سازمان پزشکی قانونی کشور برای پیگیری و پاسخ دهی درخواست‌ها شد.

هدف ما پاسخ دهی حتی یک ثانیه سریع‌تر به مراجعین است

در ادامه این جلسه عباس مسجدی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور، با اشاره به تلاش‌های سازمان در راستای تحقق اهداف سند تحول قضائی در حوزه فناوری اطلاعات گفت: پزشکی قانونی به عنوان سازمانی فنی، تخصصی و خدمت رسان، نهایت تلاش خود را برای ارائه خدمت بی وقفه به مردم به کار می‌گیرد و حتی در دو سال گذشته برای جلوگیری از هرگونه نقص و خلل در ارائه خدمت به مردم از هیچ یک از بخشنامه‌های قوه قضائیه و دولت برای دورکاری و یا محدودیت حضور استفاده نکرد.

وی با اشاره به وجود مشکلاتی در برخی استان‌ها در حوزه فناوری اطلاعات و سخت افزار، افزود: مراجعین پزشکی قانونی افرادی متألم، دردمند و آسیب دیده هستند که با شرایط روحی و روانی نامناسب به مراکز پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند بنابراین پاسخ دهی سریع و معطلی کمتر آنان در پزشکی قانونی برای ما یک اصل و هدف مهم است.

مسجدی تقویت زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و توسعه خدمات و ارتباطات الکترونیک را یکی از راهکارهای پاسخ دهی سریع‌تر به مردم عنوان و تصریح کرد: هرچند مجموعه قوه قضائیه با مشکلات و کمبودهای زیادی در حوزه زیرساخت‌ها و فناوری اطلاعات مواجه است اما درخواست ما آن است که سازمان پزشکی قانونی کشور به دلیل نوع ارجاعات آن و تألم و دردمندی مراجعان به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد تا مردمی که به دلیل از دست دادن عزیزان خود و یا وقوع تصادف، نزاع و یا هر حادثه دیگری به این سازمان مراجعه می‌کنند سریع‌تر پاسخ استعلامشان را دریافت کنند.

وی با اظهار امیدواری در خصوص توسعه مناسب خدمات در بستر فناوری اطلاعات و فراهم شدن زمینه خدمت رسانی بهتر به مردم افزود: با وجود مشکلات و کمبودهای موجود، سازمان تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات مالی و موانع قانونی به کار گرفته و بسیاری از مراکز استان‌ها را به سخت افزارهای مورد نیاز تجهیز کرده اما هنوز بسیاری مراکز شهرستانی ما در این حوزه دچار مشکل و کمبود هستند.

مسجدی بار دیگر با اشاره به نوع ارجاعات پزشکی قانونی و دردمندی مراجعین این سازمان افزود: هرگونه مساعدت و همکاری برای تسهیل در ارائه خدمت به مردم به نفع مردم، کشور، مجموعه دستگاه قضائی و سازمان پزشکی قانونی کشور خواهد بود.

نرم افزار تخصصی معاینات در کل کشور به مرحله عملیاتی است

در این جلسه رضا حاج منوچهری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان نیز با اشاره به اجرای اتوماسیون تخصصی در سازمان به عنوان بزرگترین پروژه حوزه فناوری اطلاعات گفت: اتوماسیون تخصصی در حال حاضر در سراسر کشور در حوزه معاینات بالینی که بیشترین حجم عملکردی سازمان را در بر می‌گیرد، به شکل عملیاتی در حال اجرا است.

وی افزود: در بخش‌های تخصصی دیگر (کمیسیون، تشریح و آزمایشگاه) اتوماسیون تخصصی به زودی اجرایی و عملیاتی خواهد شد که در حوزه تشریح قسمت اعظم کار انجام شده و در حال حاضر در چند استان به صورت آزمایشی در حال بهره برداری است.

حاج منوچهری با اشاره به فواید اتوماسیون تخصصی در موضوع پیشگیری از جعل و نیز افزایش سرعت و دقت در ارائه خدمات، مهم‌ترین مشکل در استفاده از آن را قطعی مکرر CMS و مشکلات ارتباط با ناجا عنوان کرد و گفت: طی پیگیری‌های انجام شده توسط قوه قضائیه و همکاری نیروی انتظامی بحث حذف CMS و ارتباط مستقیم با ناجا مطرح شده که در برخی استان‌ها انجام شده و اجرای سراسری آن مشکلات کندی ارائه خدمات در قالب اتوماسیون تخصصی را رفع می‌کند.

معاون توسعه سازمان همچنین ارتباط مستقیم با قوه قضائیه و خارج از CMS را نیز در تسریع فرایندها بسیار مؤثر دانست و خواستار مساعدت در این زمینه شد.

حاج منوچهری در این جلسه برخی درخواست‌های دیگر سازمان برای تسهیل در ارائه خدمت به مردم همچون ارتباط با سامانه ثنا، نرم افزار صحرا، سیستم نوبت دهی داخلی، امنیت شبکه، آرشیو الکترونیک، تأمین سخت افزارها از جمله کامپیوتر و.... را مطرح و خواستار مساعدت در این موارد شد.

یادآور می‌شود در این جلسه مدیران کل استان‌های یزد، خراسان رضوی و گلستان (که به صورت ویدئوکنفرانسی در جلسه حضور داشتند) و همچنین مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران مسائل و مشکلات خود در حوزه فناوری اطلاعات مطرح کردند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

برنامه ویژه وزیرتعاون برای بهبود وضعیت کارگزاری‌های تامین اجتماعی

برنامه ویژه وزیرتعاون برای بهبود وضعیت کارگزاری‌های تامین اجتماعی
2022-01-21T21:13:47+03:30
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به دنبال بازدید سرزده ازکارگزاری ۲۰ تامین اجتماعی درحساب شخصی توییتر خود برای بهبود وضعیت کارگزاری‌های تامین اجتماعی نوشت.

نماینده آتش‌نشان‌های تهران با زاکانی دیدار کردند+عکس

 نماینده آتش‌نشان‌های تهران با زاکانی دیدار کردند+عکس
2022-01-21T20:40:26+03:30
نمایندگان آتش‌نشان‌های تهرانی امروز برای بیان مشکلات خود با علیرضا زاکانی شهردار تهران دیدار کردند.

جمع آوری پلاک قرمزها در دره فرحزاد و خلازیر

جمع آوری پلاک قرمزها در دره فرحزاد و خلازیر
2022-01-21T17:27:07+03:30
شهردار منطقه ۲ با اعلام اینکه جمع آوری معتادان در دره فرحزاد به زودی به پایان می رسد، گفت: امنیت بخشی دره رود فرحزاد در دستور کار قرار دارد.

غفلت از مخاطرات سوخت  و ادامه رویکرد فعلی رسانه‌ای، بحران‌زا است/ تعرض به امنیت روانی مردم با تناقض در اظهارنظر مسئولان

 غفلت از مخاطرات سوخت  و ادامه رویکرد فعلی رسانه‌ای، بحران‌زا است/ تعرض به امنیت روانی مردم با تناقض در اظهارنظر مسئولان
2022-01-21T16:53:46+03:30
رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه دانشگاه آزاد، نقش روابط عمومی‌ها  و  رسانه‌ها  را در  اجرای راهبردهای کلان کشور و  ...

نجات ۵ نفر از حادثه آتش سوزی میدان هفت تیر تهران

نجات ۵ نفر از حادثه آتش سوزی میدان هفت تیر تهران
2022-01-21T16:20:29+03:30
سخنگوی سازمان آتش نشانی از آتش سوزی ساختمانی واقع در میدان هفت تیر تهران خبر داد و گفت: در این آتش سوزی پنج نفر دچار حادثه شدند اما خوشبختانه مشکل جدی نداشتند.

لزوم تملک باغات و افزایش سرانه‌های خدماتی در  مناطق کم برخوردار

لزوم تملک باغات و افزایش سرانه‌های خدماتی در  مناطق کم برخوردار
2022-01-21T16:10:27+03:30
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در جریان بازدید از منطقه ۱۰ و احصاء موارد و موضوعات مختلف مصوباتی را در حوزه خدمات شهری در این منطقه به تصویب رساند و بر لزوم ...

اختصاص ۲ خط معاینه فنی خودرو به بانوان

اختصاص ۲ خط معاینه فنی خودرو به بانوان
2022-01-21T16:10:26+03:30
روابط عمومی ستاد معاینه فنی شهر تهران از اختصاص دو خط معاینه فنی خودرو به بانوان به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) خبر داد.

جمع‌آوری پلاک قرمزها در دره فرحزاد و خلازیر

جمع‌آوری پلاک قرمزها در دره فرحزاد و خلازیر
2022-01-21T16:10:26+03:30
جلسه ساماندهی معتادان متجاهر در رود دره فرحزاد و خلازیر در راستای برگزاری جلسات قرارگاه اجتماعی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری با حضور حسین نظری، معاون هماه...

بیشترین میزان بارش استان تهران طی ۲۴ ساعت اخیر در ایستگاه آبعلی

بیشترین میزان بارش استان تهران طی ۲۴ ساعت اخیر در ایستگاه آبعلی
2022-01-21T16:10:26+03:30
معاون اداره کل هواشناسی استان تهران گفت:طی۲۴ساعت گذشته بیشترین میزان بارش استان تهران در ایستگاه آبعلی ثبت شده و در ایستگاه‌های فرودگاه امام، ورامین، و ایستگ...

مرد معلول تونگایی "قهرمان" حادثه سونامی نام گرفت

مرد معلول تونگایی "قهرمان" حادثه سونامی نام گرفت
2022-01-21T16:10:26+03:30
یک مرد ۵۷ ساله اهل تونگا که گفته می‌شود بعد از ۲۷ ساعت شنا کردن در دریا به دنبال سونامی ویرانگر اخیر در این کشور جزیره‌ای زنده مانده، به عنوان "آکوامن و...

بازدید نماینده ویژه وزیر بهداشت از مناطق سیل زده

بازدید نماینده ویژه وزیر بهداشت از مناطق سیل زده
2022-01-21T15:57:06+03:30
نماینده ویژه وزیر بهداشت و رییس اداره اورژانس بیمارستانی معاونت درمان وزارت بهداشت از مناطق سیل زده جنوب و شرق استان کرمان بازدید کردند. ...

نجات ۵ نفر از حادثه آتش سوزی میدان هفت تیر

نجات ۵ نفر از حادثه آتش سوزی میدان هفت تیر
2022-01-21T15:40:34+03:30
سخنگوی سازمان آتش نشانی از آتش سوزی ساختمانی واقع در میدان هفت تیر خبر داد و گفت: در این آتش سوزی پنج نفر دچار حادثه شدند اما خوشبختانه مشکل جدی نداشتند.

دستبند پلیس بر دستان سارق مسلح منزل در ولنجک

دستبند پلیس بر دستان سارق مسلح منزل در ولنجک
2022-01-21T14:07:12+03:30
رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق مسلح منزل در ولنجک خبر داد.

ترس غربی ها از ارائه الگوی زن مسلمان

ترس غربی ها از ارائه الگوی زن مسلمان
2022-01-21T12:47:15+03:30
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: تعدادی از کشورهای غربی حضور زنان با حجاب و ورزشکار را در میادین ورزشی ممنوع کردند. این ممنوعیت بیانگر شدت ترس آن...

ازدحام جمعیت در کلیسایی در لیبریا، ۲۹ کشته داد

ازدحام جمعیت در کلیسایی در لیبریا، ۲۹ کشته داد
2022-01-21T12:37:10+03:30
مقامات لیبریا از کشته شدن ۲۹ نفر از جمله ۱۱ کودک بر اثر ازدحام جمعیت در یک کلیسا در پایتخت این کشور خبر دادند.

خزعلی: امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند حضور زنان در مشارکت اجتماعی هستیم

خزعلی: امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند حضور زنان در مشارکت اجتماعی هستیم
2022-01-21T12:37:10+03:30
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: شاهدیم بر خلاف تمام جنگ ها و درگیری ها در راس عالم که زنان مشکل و مانع و موجب کندی و مقاومت در جنگ اند، در ایران و...

درخواست سلاجقه برای ادغام سازمان محیط زیست و سازمان جنگل‌ها!

 درخواست سلاجقه برای ادغام سازمان محیط زیست و سازمان جنگل‌ها!
2022-01-21T12:40:25+03:30
رئیس سازمان محیط زیست طی نامه ای خطاب به رئیس جمهور، خواستار ادغام سازمان محیط زیست و سازمان جنگل‌ها شده است!

دستیابی ایران به فناوری تولید "سوخت کشتی‌ها و نانومکمل روی دامی"

 دستیابی ایران به فناوری تولید "سوخت کشتی‌ها و نانومکمل روی دامی"
2022-01-21T12:27:04+03:30
دانش‌بنیان‌های کشورمان در نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان و نانوفناوری، از محصولی رونمایی کردند که نشان می‌دهد که ایران به دانش فنی تولید سوخت کشتی‌ها دست پیدا ...

برپایی طولانی‌ترین نورافشانی کشور به طول ۳ کیلومتر در جنوب تهران

 برپایی طولانی‌ترین نورافشانی کشور به طول ۳ کیلومتر در جنوب تهران
2022-01-21T12:27:04+03:30
شهردار منطقه۱۷ گفت: همزمان با شب ولادت حضرت فاطمه (س) طولانی‌ترین نورافشانی کشور در مسیر ۳ کیلومتری باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) به اجرا در می‌آید.

ثبت بالاترین آمار ابتلای روزانه به کرونا در پاکستان

ثبت بالاترین آمار ابتلای روزانه به کرونا در پاکستان
2022-01-21T11:43:46+03:30
پاکستان امروز (جمعه) بالاترین موارد ابتلای روزانه به کووید ۱۹ را از زمان شروع همه گیری گزارش کرد.

جانمایی مخازن و دپوی شن و نمک در ۹۰۰۰ نقطه از پایتخت

جانمایی مخازن و دپوی شن و نمک در ۹۰۰۰ نقطه از پایتخت
2022-01-21T11:43:45+03:30
معاون خدمات شهری و امور خودرویی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از جانمایی مخازن و دپوی شن و نمک در حدود ۹ هزار نقطه از پایتخت همزمان با بارش برف خبر داد....

بازگشایی محور کرج_ چالوس /ترافیک نیمه سنگین محور هراز

بازگشایی محور کرج_ چالوس /ترافیک نیمه سنگین محور هراز
2022-01-21T11:13:50+03:30
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور کشور از بازگشایی محور کرج_ چالوس و آزادراه تهران_ شمال خبر داد.

توصیه‌های پیشگیرانه و درمان کننده طب ایرانی در کووید ۱۹

توصیه‌های پیشگیرانه و درمان کننده طب ایرانی در کووید ۱۹
2022-01-21T11:03:46+03:30
معاون درمان وزارت بهداشت، توصیه‌های پیشگیرانه و درمان کننده طب ایرانی در «کووید ۱۹» را به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ کرد.

جامعه ایثارگری علی‌رغم همه مشکلات همچنان آماده فداکاری است

جامعه ایثارگری علی‌رغم همه مشکلات همچنان آماده فداکاری است
2022-01-21T11:00:28+03:30
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم سی و پنجمین سالگرد شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام شهید «علی‌اصغر حسینی محراب» گفت: جامعه ایثارگری علی‌رغم همه مشکلا...

بازگشایی محورهای چالوس و تهران-شمال  

بازگشایی محورهای چالوس و تهران-شمال  
2022-01-21T10:37:06+03:30
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بازگشایی دو محور کرج-چالوس و تهران-شمال خبر داد.

دمای هوا تا ۱۲ درجه سردتر می شود

دمای هوا تا ۱۲ درجه سردتر می شود
2022-01-21T10:20:28+03:30
امروز جمعه (اول بهمن‌ماه) در نیمه غربی و نواحی مرکزی کشور و روزهای جمعه و شنبه (۱و۲ بهمن‌ماه) در نیمه شرقی کشور، کاهش محسوس دما بین ۵ تا ۱۲ درجه رخ خواهد داد.

آمار جهانی کرونا؛ آمریکا با بیش از ۷۰ میلیون مبتلا بازهم رکورد زد

آمار جهانی کرونا؛ آمریکا با بیش از ۷۰ میلیون مبتلا بازهم رکورد زد
2022-01-21T10:10:27+03:30
مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۳۴۳ میلیون و ۳۲۳ هزار و ۳۶۴ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۵۹۳ هزار و ۶۴۶ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده ...

دبیرخانه‌ دائمی "شکوه مادری" تشکیل می‌شود

 دبیرخانه‌ دائمی "شکوه مادری" تشکیل می‌شود
2022-01-21T10:13:47+03:30
در نشست مسئول امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی و دبیر مجمع ملی فعالان جمعیت مقرر شد دبیرخانه‌ دائمی شکوه مادری با حضور مجمع ملی فعالان جمعیت و امور بانو...

کرونا در جهان/ مرگ ۸۳۲۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

 کرونا در جهان/ مرگ ۸۳۲۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات
2022-01-21T10:13:47+03:30
طبق آخرین آمار جهانی در شبانه روز گذشته ۳ میلیون و ۲۲۶ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۸ هزار و ۳۲۲ نفر جان خود را از دست دادند.

آزادراه تهران ـ شمال و جاده چالوس بازگشایی شد

 آزادراه تهران ـ شمال و جاده چالوس بازگشایی شد
2022-01-21T10:13:47+03:30
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور از بازگشایی آزادراه تهران - شمال و جاده چالوس خبر داد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)