میرنیوز

تب تند رقابت‌های انتخاباتی در اصفهان/ تشکیل ائتلاف بانوان و ائتلاف آبی نظرها را جلب کرد

 تب تند رقابت‌های انتخاباتی در اصفهان/ تشکیل ائتلاف بانوان و ائتلاف آبی نظرها را جلب کرد 2024-02-24T08:28:10+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، چهارم اسفندماه 1402، در دومین روز از رقابت‌های انتخاباتی دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی کشور، با اوج‌گیری حجم تولیدات تبلیغاتی در بستر فضاهای شهری، محیطی و شبکه‌های اجتماعی، شاهد افزایش سرعت رقابت کاندیداهای این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بودیم.

شاید بتوان داغ‌ترین خبر امروز را اعلام ائتلاف سیاسی بانوان کاندیدای این دوره از انتخابات با شعار «همدلی برای تعامل» دانست که، خانم‌ها صدیقه ربیعی، الهام تقیان، فریبا گودرزی، اعظم حیدری، منصوره صادقی و فاطمه ستوده مقدم اعضای تشکیل دهنده این ائتلاف هستند.

کاندیداهای ائتلاف آبی اصفهان چقدر به معضلات آبی پاسخگو هستند؟

و اما بهره‌مندی از برخی معضلات چشمگیر نقاطی از اصفهان، اکنون به دستاوردی برای ارائه قول‌هایی برای برخی کاندیدهای انتخاباتی تبدیل شده است که پیرو این توضیحات می‌توان به تشکیل، ائتلاف آبی و حامیان زاینده‌رود شرق اصفهان اشاره داشت، ائتلافی که نام دو تن از نمایندگان قدیمی اصفهان یعنی حسن کامران و همسر ایشان نیره اخوان به چشم می‌خورد، همچنین حامد یزدیان، منصور باقرصاد وعباس مقتدایی دیگر اعضای لیست این ائتلاف اصفهانی هستند. حال این موضوع مطرح می‌شود که اعضای این ائتلاف چقدر راهکارهای لازم درخصوص حل معضلات آبی اصفهان به ویژه وضعیت شرق اصفهان برای توضیح و تشریح در مقابل مطالبات مردمی را دارند.

در این روزها شاید ستادهای انتخاباتی را بتوان یکی از معیارها و ملاک‌های سنجش و پرشور بودن میزان مشارکت مردمی در انتخابات دانست اما در این بین یکی از ستادهای انتخاباتی، ستاد خانم مرضیه اعظم، یکی از بانوان کاندیدای این دوره از رقابت‌های مجلس شورای اسلامی، رنگ و بودی دیگری دارد، ستادی که در آن حضور همگانی با هر گونه تفکر و اعتقادی در انتخابات ملی به چشم می‌خورد.

تریبون آزادی که خالی از پاسخ‌های نماینده است...

تریبون آزاد میدان انقلاب اصفهان، از دیگر مراکز تجمعی و انتخاباتی اصفهان است که هر شب با هدف تحسین‌برانگیزی یعنی، تعامل و مشارکت همه مردم در طرح موضوعات، مشکلات و درخواست‌های مردمی برگزار می‌شود، اما جای نکته حضور کاندیداها در جمع مردمی این تریبون آزاد خالی است چرا که در آن از همه چیز صحبت می‌شود، نظیر چرایی خالی بودن زاینده‌رود در این شبهای پرشور انتخاباتی، نداشتن مسکن مطمئن کارگری که 30 سال کار کرده است و عملیاتی نشدن قول‌هایی که داده شد اما در حد وعده باقی ماند....

مشارکت ارزنده و ویژه آموزش‌وپرورش استان اصفهان در برگزاری مراسمی با حضور 3 هزار رأی اولی و با حضور مدیران استانی، نمایندگان کنونی و مدیران شهری در سومین روز از رقابت‌ها انتخاباتی از حواشی و نکات خوشایند دومین روز از فعالیت‌های انتخاباتی و مشارکت‌جویانه در این دوره از انتخابات بود.

تشکل‌های دانشجویی که از غافله تولید محتوای انتخاباتی عقب نمانده‌اند

و اما می‌ماند حضور و نقش کلیدی یکی از مهم‌ترین ارکان فعال و پویای کشور، یعنی تشکل‌های دانشجویی که این روزها از قافله تولید محتوا و برگزاری مناظره‌های دانشجویی و مطالبه‌گرایانه با کاندیداهای اعلام شده دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی عقب نمانده‌اند و شاید عجیب باشد که طی رصدهای صورت گرفته شاید بتوان عمده فعالیت‌های سیاسی و رسانه‌ای را به تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان اختصاص داد.

تبیین مشارکت در انتخابات با جمله « رأی من سودی ندراد، گر نباشد رأی تو»

بهره‌مندی از فرصت‌ها توسط اصفهانی‌ها از طریق ظرفیت‌های ملی از دیگر نکات و حواشی روزهای اخیر کشور است، که روی این مطلب اشاره مستقیم به سخن سیدرضا نریمانی، مداح خوش ذوق و دوست داشتنی اصفهانی در برنامه پرمخاطب ملی مذهبی معلی دارد که به جمله «رأی من سودی ندارد، گر نباشد رأی تو» خیلی کوتاه و مفید به تبیین مشارکت و حضور تمامی هموطنان در این دوره از انتخابات کشور پرداخته است.

همچنین حضور یکپارچه لیست مجمع نیروهای انقلاب در جمع جامعه مهندسین اصفهان از دیگر حواشی دومین روز رقابت‌های انتخاباتی بود که در آن نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به سخنرانی و تبیین دیدگاه‌ها و وعده‌های آتی‌شان پرداختند.

اما اگر بخواهیم اشاراتی به تبلیغات محیطی و مجازی داشته باشیم، با ترددی در شهر شاهد محورهای تبلیغاتی خالی متعددی در سطح شهر هستیم که البته این نقاط بیشتر شامل محل‌های مرفه‌نشین اصفهان می‌شود که خیلی آنچنان که باید و شاید رنگ و بوی تبلیغات کاندیداها را به خود نگرفته، از سوی دیگر در برخی نقاط تبلیغات کاندیداهایی که تاکنون در هیچ ائتلافی حضور نداشته‌اند به چشم می‌خورد که خود روزنه‌ای برای مشارکت دو جانبه از سوی کاندیداها و مردم محسوب می‌شود.

در شبکه‌های مجازی نیز شاهد تشکیل کانال‌های اطلاع‌رسانی کاندیداهای مختلف به ویژه نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی هستیم که با مروری بر مطالب آن به خوبی می‌توان تبیین اقداماتی که تاکنون انجام داده‌اند و تشریح دلایلی که وعده داده‌اند و محقق نشده است را دید.

در خیل اقدامات محتوایی و رقابتی در حال تولید شبکه‌های تلویزیونی مجازی همچون تلوبیون و تلویزیون‌های آنلاین نیز از دور اطلاع رسانی رقابت‌ها عقب نمانده‌اند و به صورت‌های آنلاین و آرشیوی به پخش برنامه‌های تبلیغاتی کاندیداها می‌پردازند و البته فعالیت‌های صداوسیمای مرکز اصفهان نیز در متقاعدسازی و تبیین حضور مردمی اصفهان دراین دوره ازانتخابات نیز ستودنی است.

اما آنچه تاکنون طرح شد، تنور گرم اقدامات انتخاباتی و تبلیغاتی دوازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی بود و کمتر از اقدامات ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری خبری به گوش می‌رسد که امیدواریم با نزدیک شدن به روز موعود حضور مردمی در پای صندوق‌های رأی تصمیمات و تبیین‌های ویژه‌ای را از علما، فقها و کاندیداهای این دوره از مجلس خبرگان رهبری شاهد باشیم.

انتهای پیام/163/.

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

زاینده‌رود در آستانه احیاست

زاینده‌رود در آستانه احیاست
2024-07-13T21:23:05+03:30
اصفهان- استاندار اصفهان گفت: با اجرای عملیات تأمین و انتقال آب اصفهان از چند منبع مختلف در دولت سیزدهم، اکنون در آستانه احیای زاینده‌رود هستیم.

تداوم بادهای ۱۲۰روزه در سیستان

تداوم بادهای  ۱۲۰روزه در سیستان
2024-07-13T21:09:43+03:30
زاهدان_رییس اداره پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای هواشناسی سیستان و بلوچستان از تداوم بادهای ۱۲۰روزه در سیستان خبر داد.

بسکتبالیست های زیر ١٨ سال ایران به مرحله نیمه نهایی صعود کردند

بسکتبالیست های زیر ١٨ سال ایران به مرحله نیمه نهایی صعود کردند
2024-07-13T20:29:46+03:30
تیم بسکتبال زیر ١٨ سال پسران ایران با دو پیروزی در مرحله مقدماتی رقابت های انتخابی کاپ آسیا به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

افت فشار آب در منطقه عین ۲ اهواز/ استاندار وعده حل مشکل داد

افت فشار آب در منطقه عین ۲ اهواز/ استاندار وعده حل مشکل داد
2024-07-13T19:09:45+03:30
اهواز - استاندار خوزستان گفت: مشکل افت فشار آب منطقه عین ۲ اهواز برطرف می‌شود.

جاده کندوان روز یکشنبه مسدود و یکطرفه نمی شود

جاده کندوان روز یکشنبه مسدود و یکطرفه  نمی شود
2024-07-13T18:56:25+03:30
چالوس- رییس پلیس راه کندوان از لغو یکطرفه شدن جاده کندوان برای عملیات جاده ای در روز یکشنبه خبر داد.

‌فهرست ‌۱۲۰ ‌تروریست‌ برای استرداد به عراق ارسال شد / محاکمه به زودی برگزار می‌شود

‌فهرست ‌۱۲۰ ‌تروریست‌ برای استرداد به عراق ارسال شد / محاکمه به زودی برگزار می‌شود
2024-07-13T18:29:44+03:30
کرج- معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه گفت: فهرست نزدیک به ۱۲۰ نفر از تروریست‌هایی که خود را به قوم شریف کرد منتسب می‌کنند برای استرداد به عراق ارسال شده و به ...

دستگیری عاملان شهادت ماموران پلیس در شهرستان کنارک

دستگیری عاملان شهادت ماموران پلیس در شهرستان کنارک
2024-07-13T18:29:43+03:30
زاهدان_فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری عاملان شهادت ماموران پلیس در شهرستان کنارک خبر داد.

ایران با تداوم فعالیت ۳ سال اخیر به صادرکننده برق تبدیل می‌شود

ایران با تداوم فعالیت ۳ سال اخیر به صادرکننده برق تبدیل می‌شود
2024-07-13T17:36:24+03:30
یزد- یک استاد دانشگاه استان یزد گفت: تأمین برق در اوج‌بار ۷۷ هزار مگاواتی یک هنر است و تداوم دست‌فرمان سه سال گذشته ایران را به یک صادرکننده برق تبدیل می‌کند.

اعطای تسهیلات به کشاورزان برای نصب پنل خورشیدی

اعطای تسهیلات به کشاورزان برای نصب پنل خورشیدی
2024-07-13T17:09:45+03:30
اراک-نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی از اعطای تسهیلات به کشاورزان برای نصب پنل خورشیدی خبر داد.

قطار «کاروان عشق» ویژه یوم‌العباس زنجان راه اندازی شد

قطار «کاروان عشق» ویژه یوم‌العباس زنجان راه اندازی شد
2024-07-13T17:09:45+03:30
زنجان- مدیرکل راه‌آهن شمالغرب از تدارک یک قطار با عنوان «کاروان عشق» برای رفت و آمد زائران در یوم‌العباس خبر داد.

قهرمان شدیم اما کسب تجربه مهم‌تر بود/گام به گام پیش می رویم

قهرمان شدیم اما کسب تجربه مهم‌تر بود/گام به گام پیش می رویم
2024-07-13T17:09:44+03:30
سرمربی تیم فوتبال فوتبال جوانان ایران گفت: مرحله به مرحله پیش می رویم تا به هدف اصلی خود برسیم.

برنامه‌ریزی برای معرفی ظرفیت‌های تبریز به گردشگران چینی

برنامه‌ریزی برای معرفی ظرفیت‌های تبریز به گردشگران چینی
2024-07-13T16:56:26+03:30
تبریز-سفیر جمهوری خلق چین در ایران بر لزوم توسعه روابط با کلان شهر تبریز به ویژه از طریق ایجاد مناسبات خواهرخواندگی تاکید کرد.

شهید رییسی امورات حکومت را فقیهانه دنبال می کرد/ دعا برای دختر رییس جمهور منتخب

شهید رییسی امورات حکومت را فقیهانه دنبال می کرد/ دعا برای دختر رییس جمهور منتخب
2024-07-13T16:56:26+03:30
قم- دختر شهید رییسی گفت: آیت الله رییسی چه در زمانی که رییس قوه قضاییه و چه در زمانی که رییس قوه مجریه بود، امورات حکومت را فقیهانه دنبال می کرد.

جریان عاشورا و کربلا بهترین الگو برای بشریت است

جریان عاشورا و کربلا بهترین الگو برای بشریت است
2024-07-13T16:56:25+03:30
قم- استاد حوزه علمیه قم گفت: جریان عاشورا و کربلا بهترین الگو برای بشریت و بهترین درس برای تمام عالم است.

مهاجم فصل گذشته ذوب آهن شاگرد گل محمدی شد

مهاجم فصل گذشته ذوب آهن شاگرد گل محمدی شد
2024-07-13T16:16:27+03:30
مهاجم فصل گذشته ذوب آهن با قراردادی به مدت دو فصل به فولاد خوزستان پیوست و شاگرد یحیی گل‌محمدی شد.

سیاست شهید رییسی در راستای تحقق حکومت اسلامی بود

سیاست شهید رییسی در راستای تحقق حکومت اسلامی بود
2024-07-13T15:49:47+03:30
قم- عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر بخواهیم حکومت ما اسلامی و الهی باشد، باید تسلیم امر خداوند باشیم و سیاست شهید رییسی هم در این راستا بود.

جریمه ۲۵۰ هزار دلاری فدراسیون فوتبال در صورت عدم تایید آزادی

جریمه ۲۵۰ هزار دلاری فدراسیون فوتبال در صورت عدم تایید آزادی
2024-07-13T15:23:08+03:30
به گفته نایب رییس فدراسیون فوتبال اگر نمایندگان کنفدراسیون آسیا در بازدید شهریور خود، شرایط ورزشگاه آزادی را تایید نکنند این فدراسیون ۲۵۰ هزار دلار جریمه می ...

خطر پدیده گرد و غبار در استان تهران هر روز بیشتر لمس می شود

خطر پدیده گرد و غبار در استان تهران هر روز بیشتر لمس می شود
2024-07-13T15:23:08+03:30
تهران- مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت اختصاص اعتبارات ماده ۱۷ قانون مدیریت بحران برای رفع معضل گردو غبار تاکید کرد و گفت: خطر این پدیده در استان ت...

اماکن تفریحی اصفهان تعطیل است

اماکن تفریحی اصفهان تعطیل است
2024-07-13T15:23:07+03:30
اصفهان-مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان گفت: اماکن تفریحی و گردشگری کوه صفه در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی از ۲۳ لغ...

راه‌اندازی کارخانه تولید آب خارگ پس از ۱۲ سال

راه‌اندازی کارخانه تولید آب خارگ پس از ۱۲ سال
2024-07-13T15:23:06+03:30
بوشهر- مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از راه اندازی کارخانه تولید آب پس از ۱۲ سال تعطیلی خبر داد و گفت: قرار است این کارخانه روزی ۶ هزار متر مکعب آب دری...

تکلیف ملی‌پوشان سرباز فوتبال هفته آینده مشخص می‌شود

تکلیف ملی‌پوشان سرباز فوتبال هفته آینده مشخص می‌شود
2024-07-13T15:09:47+03:30
در نشستی که دوشنبه هفته آینده برگزار خواهد ش در خصوص بازیکنان سرباز تیم ملی فوتبال تصمیم گیری می‌شود.

نشست علمی «سبک زندگی ایرانیان» ثمره یک پژوهش است

نشست علمی «سبک زندگی ایرانیان» ثمره یک پژوهش است
2024-07-13T15:09:46+03:30
مشهد- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: نشست علمی «سبک زندگی ایرانیان» ثمره یک پژوهش است و نتایجی کاربردی خواهد داشت.

اولین سیلوی دولتی روغن مازندران در دست ساخت است

اولین سیلوی دولتی روغن مازندران در دست ساخت است
2024-07-13T14:56:27+03:30
نکا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران گفت: در پی ساخت اولین مخزن دولتی روغن در استان به ظرفیت ۲۵ هزار تن هستیم.

راه اندازی بیمارستان سرطان یزد تا ۳ سال آینده/ تکمیل فاز نخست

راه اندازی بیمارستان سرطان یزد تا ۳ سال آینده/ تکمیل فاز نخست
2024-07-13T14:56:27+03:30
یزد- مدیر درمان تامین اجتماعی یزد از راه اندازی بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی سرطان یزد در مقابل پارک کوهستان تا سه سال آینده خبر داد که فاز اول آن تکمیل شده است.

تیم ملی کار آسانی ندارد/ورزشگاه آزادی مطابق AFC بازسازی می‌شود

تیم ملی کار آسانی ندارد/ورزشگاه آزادی مطابق AFC بازسازی می‌شود
2024-07-13T14:43:10+03:30
نایب رییس فدراسیون فوتبال گفت: بازسازی ورزشگاه آزادی در دو شیفت انجام می شود و مطابق خواسته های AFC این ورزشگاه را بازسازی می کنیم.

استفاده از دوربین خط دروازه در لیگ برتر فوتبال

استفاده از دوربین خط دروازه در لیگ برتر فوتبال
2024-07-13T14:43:09+03:30
قرار است درون دروازه ها برای هر بازی تعدادی دوربین گذاشته شود تا سیستم VAR برای خطوط دروازه ها در لیگ برتر ایران رعایت شود.

خانه‌های بهداشت فلاورجان فرسوده است / قهدریجان بیمارستان ندارد

خانه‌های بهداشت فلاورجان فرسوده است / قهدریجان بیمارستان ندارد
2024-07-13T14:43:09+03:30
اصفهان - نماینده مردم فلاورجان در مجلس گفت: خانه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت در فلاورجان فرسوده هستند و نیاز به بازسازی و نوسازی دارند.

شهید رییسی به دوگانه مقاومت و توسعه خاتمه داد

شهید رییسی به دوگانه مقاومت و توسعه خاتمه داد
2024-07-13T14:43:08+03:30
قم- عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: شهید رییسی به دوگانه مقاومت و توسعه خاتمه داد و این امر نشان می دهد من می توان با پایبندی به مقاومت اقتصاد را سامان داد.

آرای مردم در انتخابات اخیر به بهترین نحو صیانت شد

آرای مردم در انتخابات اخیر به بهترین نحو صیانت شد
2024-07-13T13:49:49+03:30
سمنان- معاون سیاسی وزیر کشور بابیان اینکه اقدام تروریستی حمله به صندوق اخذ رای در دور اول انتخابات محکوم است، گفت: آرای مردم در دور اول و دوم به بهترین نحو ص...

فعالیت ادارات و بانک‌های مرکزی فردا یکشنبه تا ساعت ۱۱ صبح است

فعالیت ادارات و بانک‌های مرکزی فردا یکشنبه تا ساعت ۱۱ صبح است
2024-07-13T13:36:26+03:30
اراک-معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مرکزی از کاهش ساعت کاری ادارات و بانک‌های استان مرکزی خبر داد و افزود: فعالیت ادارات و بانک‌های مرکزی فردا( یکشنبه)...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)