میرنیوز

اهمیت حضور در انتخابات از زبان امام جمعه زاهدان/ نگذارید دیگران جای شما تصمیم غلط بگیرند

 اهمیت حضور در انتخابات از زبان امام جمعه زاهدان/ نگذارید دیگران جای شما تصمیم غلط بگیرند 2024-02-23T15:01:28+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه چ‌های نماز جمعه زاهدان اظهار داشت: جامعه ما محل طمع و نظر دشمنان است و هدفشان این است امنیت را از ما بگیرند و کار در سیستان و بلوچستان سخت تر است چرا که همجوار کشورهایی هستیم که دشمنان ما در آن جا حضور دارند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: امنیت پیش نیاز همه نیازها و فوری‌ترین نیاز برای ماست و طبعأ حفظ آن با همه این دشمنی‌ها بسیار حساس و دارای ارزشی مضاعف است.

وی گفت: کار دستگاه‌های امنیتی ما دارای حساسیت است چرا که وقتی به فردی مشکوک می‌شوند اگر سهت گیری نکرده و او را رها کنند ممکن است به امنیت جامعه و مردم آسیب بزند و حق مردم ضایع شود و اگر سخت گیری کنند در صورتی که فرد مشکلی نداشته باشد حق او ضایع خواهد شد و این نیروهای ارزشمند باید خط میانه و اعتدال را شناخته و افراط و تفریط نداشته باشند که افراط باعث می‌شود حق افراد ضایع شود و تفریط به حق مردم نطام لطمه وارد خواهد کرد.

آیت‌الله محامی گفت: وقتی کار ارزش پیدا می‌کند و دقیق و حساس می‌شود شیاطین هم به دنبال وسوسه خواهند بود و در دستگاه‌هایی که موقعیت حساس و وظیفه مهم دارند شیاطین جن و انس به دنبال وسوسه و نفوذ هستند تا آنها را از راه حق منحرف کنند و سپس ضربه کاری خود را بزنند و لذا دستگاه‌‌های امنیتی باید به طور خاص برای تربیت نیروها کار کنند و نیروها برای تقویت ایمان، معنویت و بصیرت خود تلاش کنند و مسئولان محترم جهت تقویت این ایمان، معرفت، اخلاق، معنویت، تعهد و بصیرت در دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی برنامه‌ریزی داشته باشند تا جلوی نفوذ‌ را گرفته و بتوانند در مسیر حق و عدل حافظ امنیت نظام اسلامی باشند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: سه شنبه هشتم اسفندماه روز امور تربیتی و تربیت اسلامی نامگذاری شده که اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست و باید سبک زندگی ما اسلامی و ایرانی باشد و این فرهنگ حاکم بر جامعه و خانوده‌ها باشد و در این جهت همه از جمله خانواده، آموزش و پرورش، دانشگاه، حوزه‌های علمیه و سایر سازمان‌های فرهنگی و دینی مسیول هستند و همه باید به وظیفه عمل کنیم و نسل جدید و جوانان و نوجوانان را به درستی تربیت کنیم و این فرهنگ ناب اسلامی در جامعه ما حاکم شود.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به انتخابات پیش رو، عنوان کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را در پیش داریم و ابتدا باید بدانیم نقش مجلس چیست.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی بر اساس تفکیک قوا به سه قوه تقسیم شده قوه مقننه، اجراییه‌ و قوه قضائیه و قوه مقننه باید قانون اداره درست مملکت را تصویب کند و قوه مجریه به قانون ملتزم و آن را به درستی اجرا و قوه قضائیه نیز هم باید ناظر بر مردم باشد و در دعواها قضاوت کند و هم ناظر بر دستگاه مجریه باشد که اگر تخلف صورت گرفت به حق و عدل قضاوت کند و لذا یکی از سه رکن مهم بر اساس تفکیک قوا، قوه مقننه است.

وی گفت: قوه مقننه و مجلس از نمایندگانی تشکیل می‌شود که شما در انتخابات انتخاب می‌کنید و اگر فردی شایسته و توانمند انتخاب شود مجموعه و برآیند کار مجلس به نفع نظام اسلامی و مردم خواهد بود و اگر نمایندگان به درستی انتخاب نشوند و از عهده کار بر نیایند طبیعتا قانون درست نخواهد بود و کشور و مردم آسیب می بینند پس انتخاب نماینده مجلس شورای اسلامی کار مهمی است و به سرنوشت روز‌مره ما ارتباط پیدا می‌کند.

امام جمعه زاهدان افزود: در سفرها و دیدارهای مردمی گاهی برخی گلایه می‌کردند که در پاسخ می‌گفتم خودتان رأی دادید و جای گلایه نیست و باید صبر کنید دوره بعد با استفاده از این تجربه و با چشم باز کسی را انتخاب کنید که بتواند توقعات شما را پاسخ دهد و به درستی کار کند.

آیت‌الله محامی اظهار داشت: مجلس خبرگان محدودتر است و تعداد آن‌ها کمتر است اما وظیفه مهمتر و حساس تر دارند و زمانی که نیاز به انتخاب رهبر باشند این نمایندگان خبره منتخب مردم باید رهبر انتخاب کنند چنانچه پس از رحلت امام خمینی(ره) خداوند متعال دل‌های نمایندگان خبرگان آن زمان را هدایت کرد و شخصیتی ارزشمند و فرزانه مثل مقام معظم رهبری را انتخاب کردند. اگر نمایندگان خوب انتخاب کنند تاثیر مطلوب و اگر بد انتخاب کنند تاثیر بد خواهد داشت.

وی عنوان داشت: بنده در صدا و سیما مشاهده کردم که زمان انتخاب مقام معظم رهبری توسط اعضای مجلس خبرگان وقتی حضرت آقا برای عرض تسلیت رحلت امام به خانه ایشان رفته بودند فرزند امام خمینی مرحوم سید احمد خمینی عنوان می‌کردند با انتخاب شما در امر رهبری اتفاقی نیفتاده است جز اینکه امام چهل سال جوان شده و شما همان جایگاه و مسیر را دنبال خواهید کرد و ما این حرف و حقیقت را تجربه کرده‌ایم که رهبر انقلاب به درستی مسیر انقلاب را پیمود و پرچم انقلاب همچنان سرافراز برافراشته است.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان تبیین کرد: ما در برابر این انتخابات چه گزینه‌هایی داریم و چه راهی را باید انتخاب کنیم آیا عدم حضور و شرکت نکردن و یا شرکت کردن و رأی چشم بسته و یا مشارکت پر شور و رأی با چشم باز و تلاش برای انتخاب اصلح که اگر شرکت نکنیم دیگران شرکت کرده و عده‌ای انتخاب می‌شوند و ممکن است آن فردی که ما شایسته می‌دانیم انتخاب نشود و حق خود را ضایع کرده‌ایم و طبعأ انتخاباتی که با نشاط و پر شور نباشد دشمن را شاد می‌کند و به پایگاه نظام ضربه می‌زند و دست به توطئه و فتنه می‌زند و ما آسیب می‌بینیم.

آیت‌الله محامی گفت: شرکت کردن با چشم بسته و بدون بصیرت باز به خود ما آسیب می‌زند چرا که فرد نامناسب انتخاب می‌شود و لذا باید با چشم باز و به دنبال شناخت نماینده اصلح باشیم و به او رأی بدهیم آن هم به کسی که به انقلاب و اسلام معتقد و ملتزم باشد، استعدادهای جوانان را بشناسد، به خط رهبری پایبند و به دنبال صلاح جامعه باشد و منافع ملی را بر منافع شخصی، حزبی، گروهی و طایفه‌ای ترجیح دهد و به دنبال خدمت به مردم باشد نه اینکه فرصتی پیدا کند برای رسیدگی به خود و اطرافیانش و کسی باشد که ملتزم به قانون باشد نه اینکه به دنبال دخالت در عزل و نصب‌ها باشد.

امام جمعه زاهدان افزود: این گزینه عاقلانه است که انسان با بصیرت و چشم باز در انتخابات شرکت کند و امیدواریم انتخاباتی پر شور و انتخاب اصلح داشته باشیم تا زمینه رشد بیشتر جامعه اسلامی در کل کشور و استان ما فراهم شود.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان به بیان گزارشی از مسائل استان پرداخت و افزود: در هفته‌‌ای که گذشت هم همایش ائمه جمعه، جماعات و مدرسان مدارس دینی اهل سنت و هم همایش روسای قبایل، طوایف و معتمدان را داشتیم و بر حضور پر شور در همه عرصه‌های دفاع از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و تلاش برای پیشرفت استان با همکاری همه مردم و مسئولان تاکید شد.

وی ادامه داد: به مناسبت روز جوان جلسه‌ای با جمعی از دبیران جوان تشکل‌های مردم نهاد داشتیم که عمده صحبت این بود که جوانان استعداد کار بیشتری دارند و انتظار این است مسئولان و بزرگترها زمینه رشد آن ها را فراهم کنند و نمونه کارهای آنها کاری کارستان بود که یک جوان از احساس، تعهد و دغدغه برای کمک به مردم بهره‌مند و با همت بلند کارهای بزرگی انجام می‌داد و مشکلاتی از جمله وام ازدواج، فرزند‌آوری، ضمانت‌ها را ارائه نمودند.

آیت‌الله محامی گفت: روز گذشته با برخی مسئولان بانکی کشور جلسه داشتیم و توضیحاتی ارائه دادند و وعده کردند این مشکلات را پیگیری کنند و دستور رئیس جمهور محترم نیز پیگیری و حل این مشکلات است.

وی اظهار داشت: مشکل دیگر کاهش سوخت استان است که با توجه به پهناوری استان مشکلاتی را به همراه خواهد داشت که کار از طریق استانداری پیگیری شده و پاسخ ارائه شده این است که برای افزایش سهمیه استان وعده‌هایی داده شده هر چند کار سخت است چرا که این یک قانون کلی برای کشور است و در حال حاضر اقدام به توزیع کارت بنزین آزاد بین جایگاه‌ها شده تا مردم و مسافران حداقل به بنزین آزاد دسترسی داشته باشند و با مشکل سوخت مواجه نشوند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

پسماند دغدغه شهرستان فریدونکنار است

پسماند دغدغه شهرستان فریدونکنار است
2024-07-21T06:16:25+03:30
فریدونکنار - فرماندار فریدونکنار مساله پسماند را دغدغه مهم در شهرستان بیان کرد و گفت: باید با کمک شهرداری ها و محیط زیست این مساله رفع شود.

جهاد تبیین و دفاع اصولی از انقلاب با سلاح دانش و معرفت ممکن است

جهاد تبیین و دفاع اصولی از انقلاب با سلاح دانش و معرفت ممکن است
2024-07-20T20:29:45+03:30
مشهد- تولیت آستان قدس رضوی گفت: دفاع اصولی و صیانت از مبانی انقلاب اسلامی، ایستادگی در برابر تهاجم فرهنگی و شبهه پراکنی های دشمن و جهاد تبیین با سلاح دانش، ب...

صدور هشدار سطح نارنجی دریایی در هرمزگان

صدور هشدار سطح نارنجی دریایی در هرمزگان
2024-07-20T20:29:44+03:30
بندرعباس- مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور هشدار سطح نارنجی دریایی در استان هرمزگان خبر داد.

فدراسیون فوتبال فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد / حرفهایی زده نشود که مردم نگران شوند

فدراسیون فوتبال فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد / حرفهایی زده نشود که مردم نگران شوند
2024-07-20T20:16:25+03:30
قزوین- وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه نباید حرفهایی زده شود که مردم نگران شوند، گفت: فدراسیون فوتبال برای بازی های تیم ملی فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد.

آمریکا شریک نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه است

آمریکا شریک نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه است
2024-07-20T20:16:24+03:30
مشهد- یک کارشناس برجسته مسائل سیاسی گفت: آمریکا شریک اصلی نسل‌کشی و جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی در نوار غزه است.

فدراسیون فوتبال فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد

فدراسیون فوتبال فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد
2024-07-20T20:03:04+03:30
قزوین- وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه نباید حرفهایی زده شود که مردم نگران شوند، گفت: فدراسیون فوتبال برای بازی های تیم ملی فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد.

آغاز عملیات احداث کریدور خطوط لوله پایانه نفتی در بندر شهید رجایی

آغاز عملیات احداث کریدور خطوط لوله پایانه نفتی در بندر شهید رجایی
2024-07-20T18:03:06+03:30
بندرعباس- عملیات اجرایی احداث کریدور خطوط لوله و ساماندهی پایانه نفتی در بندر شهید رجایی با حضور استاندار هرمزگان آغاز شد.

ظرفیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری استان کرمان بر پایه مواد معدنی است

ظرفیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری استان کرمان بر پایه مواد معدنی است
2024-07-20T18:03:06+03:30
کرمان- رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن ایران با اشاره به اینکه ظرفیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری استان کرمان بر پایه مواد معدنی است، گفت: کرمان جزو استان‌هایی است که ...

توزیع ۳۸۰ دستگاه پیشرفته درمان در دولت سیزدهم با اولویت مناطق محروم

توزیع ۳۸۰ دستگاه پیشرفته درمان در دولت سیزدهم با اولویت مناطق محروم
2024-07-20T17:43:06+03:30
کرمانشاه- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از توزیع ۳۸۰ دستگاه پیشرفته حوزه درمانی در دولت شهید رئیسی با اولویت مناطق محروم در کشور خبر داد.

خروجی سد زاینده‌رود افزایش یافت

خروجی سد زاینده‌رود افزایش یافت
2024-07-20T17:29:48+03:30
اصفهان- معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از افزایش خروجی سد زاینده‌رود با هدف توزیع آب برای باغ‌های غرب استان اصفهان خبر داد.

بصیرت افزایی و آگاهی بخشی اجتماعی ماموریت مهم نخبگان است

بصیرت افزایی و آگاهی بخشی اجتماعی ماموریت مهم نخبگان است
2024-07-20T17:29:48+03:30
سمنان- نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: بصیرت افزایی و آگاهی بخشی اجتماعی ماموریت مهم نخبگان، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی و فرهنگی محسوب می شود.

۲۷۵۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان بهزیستی گلستان شد

۲۷۵۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان بهزیستی گلستان شد
2024-07-20T17:29:47+03:30
گرگان- مدیرکل بهزیستی گلستان با اشاره به پوشش ۹۰ هزار مددجو در این استان گفت: از ابتدای دولت شهید رییسی تا کنون دو هزار و ۷۵۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان گلس...

ویژه‌برنامه‌های عزاداری دهه دوم محرم در حرم مطهر رضوی

ویژه‌برنامه‌های عزاداری دهه دوم محرم در حرم مطهر رضوی
2024-07-20T17:16:26+03:30
مشهد- معاون تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی، ویژه‌برنامه‌های دهه دوم ماه محرم‌الحرام در حرم مطهر امام رضا (ع) را اعلام کرد.

محور کندوان ۲ روز در هفته مسدود می شود

محور کندوان ۲ روز در هفته مسدود می شود
2024-07-20T16:23:06+03:30
ساری- سرپرست مرکز مدیریت راه های مازندران گفت: محور کندوان دو روز در هفته برای عملیات جاده ای مسدود می شود.

افزایش ۳ برابری خطوط هوایی گیلان برای انتقال زوار اربعین

افزایش ۳ برابری خطوط هوایی گیلان برای انتقال زوار اربعین
2024-07-20T16:09:48+03:30
رشت - دبیر ستاد اربعین گیلان از افزایش ۳ برابری خطوط هوایی در این استان برای انتقال زوار اربعین خبر داد.

پیگیری مطالبات گندمکاران استان ایلام/کشاورزان صبور باشند

پیگیری مطالبات گندمکاران استان ایلام/کشاورزان صبور باشند
2024-07-20T15:56:27+03:30
ایلام-نماینده مردم حوزه جنوب ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری آخرین وضعیت مطالبات گندمکاران استان،گفت: کشاورزان صبور باشند.

ورود ۷۵۰۰ زائر کربلا به کشور از طریق مرز مهران

ورود ۷۵۰۰ زائر کربلا به کشور از طریق مرز مهران
2024-07-20T15:56:27+03:30
ایلام-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام از ورود هفت هزار و ۵۰۰ زائر کربلا به کشور از طریق مرز مهران خبر داد.

کشف جلیقه‌های حاوی ۲۸ کیلوگرم شیشه در اصفهان/ ۵ نفر دستگیر شدند

کشف جلیقه‌های حاوی ۲۸ کیلوگرم شیشه در اصفهان/ ۵ نفر دستگیر شدند
2024-07-20T15:16:27+03:30
اصفهان - فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف محموله ۲۸ کیلویی شیشه و دستگیری پنج نفر در این رابطه خبرداد.

تیم نساجی روند روبه رشدی داشته است/ وجود ۸ ورزشکار المپیکی

تیم نساجی روند روبه رشدی داشته است/ وجود ۸ ورزشکار المپیکی
2024-07-20T15:16:26+03:30
ساری - استاندار مازندران گفت: نساجی از تیم های خوب فوتبال کشور بوده و طی سال های اخیر روند روبه رشدی داشته است.

جشنواره «شمسا» فرصتی برای طراحی لباس متناسب با هویت ایرانی است

جشنواره «شمسا» فرصتی برای طراحی لباس متناسب با هویت ایرانی است
2024-07-20T15:03:09+03:30
مشهد- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: جشنواره شمسا فرصتی است تا طراحان با استفاده از نمادهای بومی، لباس‌های متناسب با فرهنگ و هویت ما را طراحی و...

کنگره شیخ فضل الله نوری برگزار می‌شود

کنگره شیخ فضل الله نوری برگزار می‌شود
2024-07-20T14:49:51+03:30
ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر ترویج فرهنگ حسینی و تشیع گفت: کنگره شهید شیخ فضل الله نوری در نور برگزار می شود.

لزوم صیانت از مواضع سیاست خارجی به عنوان سنگر راهبردی نظام

لزوم صیانت از مواضع سیاست خارجی به عنوان سنگر راهبردی نظام
2024-07-20T14:49:50+03:30
مشهد- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر ضرورت صیانت از مواضع سیاست خارجی به عنوان سنگر راهبردی نظام گفت: اصلی‌ترین نگرانی امروز ما نیز مربوط به همی...

تکذیب ریزش معدن در البرز

تکذیب ریزش معدن در البرز
2024-07-20T14:36:30+03:30
کرج- مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز گفت: ریزش معدن در البرز رخ نداده و کسی مصدوم نشده است.

کنگره شیخ فضل الله نوری برگزار می‌شود/ انتقاد از سخنان اخیر ظریف

کنگره شیخ فضل الله نوری برگزار می‌شود/ انتقاد از سخنان اخیر ظریف
2024-07-20T14:36:30+03:30
ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر ترویج فرهنگ حسینی و تشیع گفت: کنگره شهید شیخ فضل الله نوری در نور برگزار می شود.

استقرار ۱۰ پایگاه اورژانس در مسیر منتهی به مرز شلمچه

استقرار ۱۰ پایگاه اورژانس در مسیر منتهی به مرز شلمچه
2024-07-20T14:23:06+03:30
اهواز - رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان از استقرار ۱۰پایگاه اورژانس در روزهای پیاده‌روی اربعین حسینی و در مسیرهای منتهی به مرز شلمچه خبر داد.

تقویم ورزشی بیلیارد در مازندران تدوین شود

تقویم ورزشی بیلیارد در مازندران تدوین شود
2024-07-20T14:23:05+03:30
ساری - سرپرست فدراسیون بولینگ و بیلیارد ابران خواستار تدوین برنامه تقویم ورزشی و چهار ساله این هیات در مازندران شد.

۶۵ درصد موقوفات یزد وقف سیدالشهدا است/ یزد و اردکان در صدر

۶۵ درصد موقوفات یزد وقف سیدالشهدا است/ یزد و اردکان در صدر
2024-07-20T14:10:01+03:30
یزد- مدیرکل اوقاف استان یزد گفت: ۶۰ تا ۶۵ درصد از موقوفات استان یزد متعلق به عزاداری، تعزیه‌داری و اطعام مراسم‌ امام حسین (ع) است.

استان کرمان در رشته‌های دانشگاهی مرتبط با معدن بدون دانشجو است

استان کرمان در رشته‌های دانشگاهی مرتبط با معدن بدون دانشجو است
2024-07-20T14:10:01+03:30
کرمان- استاندار کرمان گفت: غفلت از آموزش نیروی انسانی در استانی که نیمی از ظرفیت‌های معدنی کشور را دارد، موجب شده تا رشته‌های دانشگاهی مرتبط و ضروری با بحث م...

آتش سوزی در منطقه ری زمین جاده چالوس/ بالگرد اعزام شد

آتش سوزی در منطقه ری زمین جاده چالوس/ بالگرد اعزام شد
2024-07-20T14:10:00+03:30
کرج- رییس اداره منابع طبیعی شهرستان کرج از وقوع آتش سوزی در منطقه ری زمین جاده چالوس خبر داد و گفت: بر اساس هماهنگی های انجام شده بالگرد به منطقه اعزام شد.

زیرساخت‌های ورزش صبحگاهی تقویت شود

زیرساخت‌های ورزش صبحگاهی تقویت شود
2024-07-20T13:56:28+03:30
همدان- رئیس هیئت ورزش‌های همگانی همدان گفت: زیرساخت و زمین‌های ورزشی در سطح بوستان‌های شهر همدان باید تقویت شود.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)