میرنیوز

فراهم شدن سرویس «کال اوت» برای زائران اربعین/ استقرار ۴۰ سایت سیار و ۸۰ سایت ثابت در مرزها

فراهم شدن سرویس «کال اوت» برای زائران اربعین/ استقرار ۴۰ سایت سیار و ۸۰ سایت ثابت در مرزها 2022-09-13T14:36:17+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت ارتباطات، امیر محمدزاده لاجوردی، معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت درباره دلایل کاهش گلایه‌ها نسبت به شبکه ارتباطی در مرزهای کشور و مسیرهای پیاده‌روی اربعین در مقایسه با سال‌های گذشته گفت: پایداری و ارتقای کیفیت شبکه ارتباطی هم‌زمان با راهپیمایی اربعین نتیجه ماه‌ها برنامه‌ریزی و آمادگی در وزارت ارتباطات است.

وی افزود: ماه‌ها قبل از تاسوعا و عاشورای حسینی، همکاران ما به‌صورت میدانی، هم در مناطق مرزی و هم در کشور عراق حضور پیدا کردند تا شرایط را برای هرچه بهتر برگزار کردن راهپیمایی اربعین بررسی کنند.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: بنابراین آنچه باعث شد که مشکلات امسال در حوزه ارتباطی اندک شود نتیجه برگزاری جلسات منظم با مسئولین داخلی، عراقی، اپراتورهای دو کشور بوده است.

پایش شبکه ارتباطی از مرزهای شرقی تا مرزهای غربی

لاجوردی با تأکید بر اینکه اقدامات وزارت ارتباطات در حوزه اربعین در سه لایه زیرساختی، خدمات فناورانه و خدمات پستی بود، به تشریح اقدامات صورت گرفته در لایه ارتباطی پرداخت و گفت: در حوزه ارتباطی امسال تنها توجه‌مان به نقاط مرزی با عراق و داخل عراق نبود. پایش شبکه ارتباطی را از جنوب شرق کشور و از مرزهای مشترک کشورمان با کشورهای شرقی و جنوب شرقی آغاز کردیم.

وی افزود: پایداری شبکه ارتباطی از مناطقی که زوار پاکستانی که قصد عزیمت به پیاده‌روی اربعین را داشتند را به‌طور ویژه پیگیری کردیم و همکاران ما از شرکت ارتباطات زیرساخت به استان سیستان و بلوچستان عازم شدند تا در محل، وضعیت ارتباطی این مناطق را بررسی کنند تا با ورود زوار پاکستانی به کشورمان، مشکلی از بابت ترافیک شبکه نباشد. این پایش شبکه تا سمت غرب و جنوب غرب کشور که مرز خودمان با کشورعراق و حتی داخل عراق ادامه داشت.

استقرار ۴۰ سایت سیار و ۸۰ سایت ثابت در مرزهای غربی و جنوب غربی

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در ادامه درباره اقدامات انجام‌گرفته در مرز ایران و عراق در حوزه تقویت زیرساخت‌های ارتباطی گفت: ابتدا بحث بهبود کیفیت شبکه ارتباطی را از طریق اپراتورهای سیار پیگیری کردیم و در همین راستا جلساتی با اپراتورهای تلفن همراه داشتیم و آن‌ها پذیرفتند بیش از ۴۰ سایت سیار و ۸۰ سایت ثابت در مرزهای غربی و جنوب غربی مستقر کنند تا مشکلی از بابت ترافیک ارتباطی نداشته باشیم.

وی افزود: استقرار موکب‌هایی که اینترنت رایگان از طریق وای فای (Wi-Fi) ارائه می‌دهند ازجمله تمهیداتی بود که در این مدت انجام شد. در یکسری از مرزهای پرتردد همچون مرز مهران هم تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده شد و در همین راستا بالن ارتباطی از دیروز در این مرز مستقرشده است که این بالن می‌تواند اینترنت رایگان سه هزار نفر را تأمین کند.

لاجوردی تصریح کرد: بنابراین اعتقاد داریم امسال با تمهیداتی که اندیشیده شده و برنامه‌ریزی‌های انجام‌گرفته در خاک خودمان و در نقاط مرزی با مشکل خاصی در حوزه شبکه ارتباطی از قبیل عدم پوشش و یا ناپایداری شبکه مواجه نباشیم.

از بین رفتن تداخل فرکانسی در ابتدای خاک عراق

معاون وزیر ارتباطات در ادامه درباره اقدامات انجام‌گرفته در مرز عراق نیز گفت: داخل خاک عراق هم عموماً تا محدوده پنج کیلومتری ابتدایی، با مشکلات تداخل فرکانس‌ اپراتورهای ایرانی و عراقی مواجه هستیم. بر این اساس در گام نخست تلاش شد که این تداخل فرکانسی کاهش یابد. امسال با رایزنی‌های انجام‌گرفته از حدود ۶ کیلومتری تا ۱۰ کیلومتری ابتدایی خاک عراق این تداخل از بین رفته است.

لاجوردی افزود: زوار عزیز به‌محض اینکه وارد مرز عراق می‌شوند با استفاده از سرویس‌های مکان پایه یا LBS، برای آن‌ها پیامی ارسال می‌شود که وارد کشور عراق شده‌اید و سرویس رومینگ برای شما فعال‌شده است که با کسب این اطلاع می‌توانند هزینه‌های ارتباطی خود را مدیریت کنند.

وی ادامه داد: همچنین برای زواری که به‌صورت پیاده از مرزی‌های غربی و جنوب غربی قصد پیاده‌روی تا نجف را دارند سه ایستگاه اینترنت رایگان در ورودی شهرها در نظر گرفته‌شده است. این امکانات با همکاری وزارت اتصالات عراق، اپراتورهای عراقی و بسیج مردمی عراق فراهم‌شده است؛ برای فراهم کردن شرایط مناسب جهت ارائه خدمات با هر یک از این سه بخش به‌صورت مفصل مذاکراتی صورت گرفته است. در حال حاضر نیز با کمک بسیج مردمی عراق، در ۳۱ نقطه از مسیر پیاده‌روی در خاک عراق، اینترنت رایگان مبتنی بر وای فای در نظر گرفته‌شده است.

معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: در مسیر نجف به کربلا یا مسیر «طریق»، حدود ۲۰ موکب وجود دارد که خدمات اینترنت رایگان ارائه می‌دهند که این خدمات از تهران و به‌صورت لحظه‌ای رصد می‌شود. در داخل شهرهای کربلا و سامرا نیز خدماتی به همین شکل ارائه می‌شود.

لاجوردی در ادامه بابیان اینکه در داخل عراق جدا از اینترنت وای فای، امکان استفاده از اینترنت دیتای سیم‌کارت از طریق سیم‌کارت‌های ایرانی و عراقی وجود دارد گفت: اگر زوار از سیم‌کارت ایرانی استفاده کنند امکان دریافت خدمات از سه اپراتور را دارند. یکی از مشکلاتی که قبلاً در ارتباط با استفاده از سیم‌کارت‌های ایرانی وجود داشت این بود که وقتی زوار کشورمان وارد خاک عراق می‌شدند، به دلیل عدم آگاهی امکان داشت دیتای خود را روشن کنند و با فعال شدن خودکار رومینگ، اپلیکیشن‌های نصب‌شده روی گوشی، اینترنت آن‌ها را مصرف می‌کرد و مجبور بودند هزینه گزافی را بپردازند.

وی افزود: برخی از اپراتورهای کشور امسال درصورتی‌که بسته‌ای توسط کاربران و زوار عزیز خریداری نشود، سرعت رومینگ را محدود کرده‌اند. اما برای حل این مشکل اپراتورها برای کاهش هزینه‌ها و بهبود سرعت، بسته‌هایی را ارائه کرده‌اند. این بسته‌ها شامل بسته‌های نامحدود و اقتصادی زائر است که برای اطلاع از جزییات آن کاربران می‌توانند به پایگاه‌های اطلاع‌رسانی اپراتورها مراجعه کنند.

زائران در عراق از سیم‌کارت‌های ایرانی استفاده کنند

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت درباره استفاده از سیم‌کارت‌های عراقی نیز گفت: در ارتباطات با بحث استفاده از سیم‌کارت عراقی نخستین مسئله قیمت خدمات این سیم‌کارت‌ها با سیم‌کارت‌های ایرانی است و اینکه در مقام مقایسه کدام سیم‌کارت به‌صرفه‌تر است. در شرایط فعلی با بسته‌هایی که اپراتورهای کشورمان معرفی کرده‌اند، عملاً تفاوت چندانی مشاهده نمی‌شود؛ بنابراین پیشنهاد ما این است که زائران عزیز در داخل عراق به‌صورت پیش‌فرض از اپراتورها و سیم‌کارت‌های ایرانی استفاده کنند.

لاجوردی درباره نتیجه مذاکرات با طرف عراقی برای کاهش هزینه‌های رومینگ نیز گفت: در پی مذاکرات فشرده‌ای که با وزارت اتصالات عراق و اپراتورهای این کشور داشتیم امسال تا حدودی در مقایسه با سال‌های گذشته شاهد کاهش هزینه رومینگ بودیم ولی آن‌چنان‌که برای کاربران و زوار عزیز محسوس باشد نبوده است چراکه اپراتورهای عراقی به دلیل مسائل اقتصادی حاضر به کاهش بیشتر هزینه‌ها نبودند.

معاون وزیر ارتباطات تأکید کرد: بر همین اساس امسال تأمین وای فای رایگان در مسیر راهپیمایی اربعین را خیلی جدی‌تر از قبل دنبال کردیم و خوشبختانه با کمک بسیج مردمی و وزارت ارتباطات عراق پوشش مناسبی ایجاد شده است.

لاجوردی در ادامه در تشریح ارائه خدمات مبتنی بر فناوری در طول مراسم راهپیمایی اربعین نیز گفت: وزارت ارتباطات امسال برای مراسم اربعین بحث راهبری و تسهیلگری ارائه خدمات مبتنی بر فناوری توسط بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: یکی از سرویس‌هایی در این ایام به ارائه خدمات می‌پردازد، سرویس اعلام وضعیت و موقعیت زائر توسط اپلیکیشن‌ پیام‌رسان‌ بله است. زائران می‌تواند با استفاده از این سرویس به‌محض ورود به خاک عراق با فعال شدن رومینگ، بدون دسترسی به اینترنت و به‌صورت کاملاً رایگان پیامی را برای دیگران چه در داخل عراق و چه در داخل ایران ارسال کند و یا با ایجاد کانال و عضو کردن دوستان نسبت به وضعیت خود به‌صورت لحظه‌ای اطلاع‌رسانی کند. این سرویس برای کسانی مناسب است که مایل نیستند اینترنت سیم‌کارت خود را در داخل عراق فعال کنند.

فراهم شدن سرویس «کال اوت» (Call out) برای نخستین بار

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: سرویس دیگری که امسال برای نخستین بار فراهم‌شده است سرویس «کال اوت» (Call out) است؛ با این سرویس هم‌وطنان ما می‌توانند در داخل خاک عراق با کمک برنامک یا اپلیکیشن سروش‌پلاس و از طریق اینترنت به تلفن ثابت یا سیار داخل کشور ایران تماس بگیرند. این در شرایطی است که نیاز هم نیست در داخل ایران مخاطبانشان اپلیکیشن خاصی (حتی سروش پلاس) را نصب‌ کرده باشند. این سرویس هم برای ایام اربعین رایگان است.

لاجوردی تصریح کرد: همچنین اپلیکیشن فانوس امسال آماده ارائه خدمت به زوار است. زائرینی که مایل هستند در نقش خادم در حوزه‌های مختلف حضور پیدا کنند از قبیل آشپزی، پرستاری، نظافتی و... می‌توانند به این اپلیکیشن مراجعه کنند و خدمت داوطلبانه خود به زائرین را مشخص کنند.

معاون وزیر ارتباطات در تشریح سایر خدمات مبتنی بر فناوری در مراسم اربعین گفت: موضوع دیگر و دسته دیگر از خدماتی که ارائه می‌شود بحث انتقال زوار به مرزهای غربی و جنوب غربی با استفاده از اپلیکیشین‌های اسنپ و ماکسیم است. زوار عزیز می‌توانند با مراجعه به اپلیکیشین‌ها و برنامک‌های حمل‌ونقل درون‌شهری برای سفر به مرز با کشور عراق از خدماتی که ارائه می‌شود استفاده کنند.

وی افزود: خدمت دیگر توسط برنامک «به‌همراه» ارائه می‌شود که این قابلیت را فراهم کرده تا اگر زائری با وسیله شخصی قصد عزیمت به نقاط مرزی را دارد و تمایل داشته باشد که فرد دیگری را با دریافت مبلغی به مرز برساند مشخصات خود و وسیله نقلیه را ثبت کند تا سایر زائرین بتوانند با پرداخت هزینه‌ مشخص‌شده با این فرد خود را به مرز برسانند.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: در بحث مسیریاب هم خوشبختانه اپلیکیشین‌های خوبی در کشور وجود دارد که اکثر آن‌ها قابلیت ارائه خدمات آفلاین را دارند؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود زائران عزیز پیش از ورود به عراق این نقشه‌ها را دانلود کنند تا در شرایط خاص و عدم دسترسی به اینترنت بتوانند از طریق جی‌پی‌اس و حتی بدون نیاز به اینترنت مسیر خود را پیدا کنند.

انتقال تجهیزات زائران به ایران توسط پست

لاجوردی درباره خدماتی که وزارت ارتباطات در لایه پست ارائه می‌دهد نیز گفت: شرکت ملی پست امکان دریافت کالاهای مفقودی را با برپایی موکب‌هایی در مسیر پیاده‌روی اربعین فراهم کرده است تا زائران بتوانند با مراجعه به این نقاط به کالاهای مفقودی خود دسترسی پیدا کنند یا کالاهای پیدا شده را تحویل دهند.

وی در خاتمه گفت: خدمت دیگری که شرکت ملی پست در این ایام ارائه می‌دهد بحث انتقال تجهیزات و وسایل به داخل ایران است. این خدمت به این شکل است که اگر در در پایان سفر، فرد یا افراد کم‌توانی قادر نیستند کوله‌باری که با خود به عراق برده‌اند را در مسیر برگشت به ایران حمل کنند. شرکت پست این امکان را فراهم کرد است که این افراد به مکان‌هایی که در طول مسیر مشخص‌شده‌ مراجعه کنند و کوله‌بار خود را تحویل دهند و پست کشورمان از عراق این مرسولات را به داخل کشور ارسال می‌کند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

ساخت دستگاه تصفیه آب و پساب هیبریدی با نانوجاذب / حذف روغن و فلزات سنگین از آب

ساخت دستگاه تصفیه آب و پساب هیبریدی با نانوجاذب / حذف روغن و فلزات سنگین از آب
2022-12-02T09:18:04+03:30
محققان یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و ساخت نوعی تصفیه کننده آب با فناوری نانو شدند که هیبرید بوده و با انرژی خورشیدی نیز کار می کند.

جذب ۳ هزار عضو هیات علمی جدید علوم پزشکی/ اعلام نیازها با ماموریت دانشگاهها انطباق داده شد

جذب ۳ هزار عضو هیات علمی جدید علوم پزشکی/ اعلام نیازها با ماموریت دانشگاهها انطباق داده شد
2022-12-02T09:18:04+03:30
رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت از برنامه ریزی برای جذب ۳ هزار عضو هیات علمی جدید در دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد و گفت: در دوره نوزدهم حدود یک هزار ...

پرستاران چقدر کارانه گرفتند

پرستاران چقدر کارانه گرفتند
2022-12-02T09:04:43+03:30
وزارت بهداشت تلاش کرد به هر طریقی که شده پرداخت کارانه پرستاران از محل اجرای تعرفه ها خدمات پرستاری، قبل از روز پرستار آغاز شود که به نظر می‌رسد پرداخت های ع...

تغییرات اقلیمی با بروز بیشتر عفونت های ریوی قارچی مرتبط است

تغییرات اقلیمی با بروز بیشتر عفونت های ریوی قارچی مرتبط است
2022-12-02T07:58:03+03:30
محققان می‌گویند عفونت‌های قارچی ریه در حال گسترش در بخش‌هایی هستند که قبلا هرگز دیده نمی‌شد که احتمالاً نتیجه تغییرات آب و هوایی است.

برداشتن محدودیت های کرونایی موجب افزایش حملات آسمی شده است

برداشتن محدودیت های کرونایی موجب افزایش حملات آسمی شده است
2022-12-02T07:58:03+03:30
محققان می گویند زمانی که محدودیت‌های کووید۱۹ در بریتانیا برداشته شد، خطر حملات شدید آسم دو برابر شد.

متفورمین و پیشگیری از کووید۱۹ شدید/ حذف وعده غذایی و کاهش طول عمر

متفورمین و پیشگیری از کووید۱۹ شدید/ حذف وعده غذایی و کاهش طول عمر
2022-12-02T07:44:44+03:30
حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.

تحریم بیماران ایرانی در تاریخ بی‌سابقه است

تحریم بیماران ایرانی در تاریخ بی‌سابقه است
2022-12-01T16:44:44+03:30
وزیر بهداشت گفت: ایران از دیرباز به داشتن نوابغ معروف بوده و تحریم ها نباید مانعی برای ارتباط دانشمندان و جوانان ایرانی با دنیا شود چرا که دنیا به سمت برداشت...

صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در کسب‌وکارهای اینترنتی آسیب‌دیده حمایت می‌کند

صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در کسب‌وکارهای اینترنتی آسیب‌دیده حمایت می‌کند
2022-12-01T14:58:05+03:30
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور از اختصاص تسهیلات جدید از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی برای حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی دانش‌بنیان آسیب‌دید...

دوره های «گروه تنظیم هیجانی» و«آموزش مبتنی بر پذیرش تعهد» برای دانشجویان برگزار می شود

دوره های «گروه تنظیم هیجانی» و«آموزش مبتنی بر پذیرش تعهد» برای دانشجویان برگزار می شود
2022-12-01T14:44:44+03:30
اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی دوره های «گروه تنظیم هیجانی» و«آموزش مبتنی بر پذیرش تعهد» را برای دانشجویان برگزار م...

شناسایی ۳۱ بیمار جدید کرونایی در کشور/ یک نفر فوت شد

شناسایی ۳۱ بیمار جدید کرونایی در کشور/ یک نفر فوت شد
2022-12-01T14:04:44+03:30
بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۳۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد.

توئیتر در معرض تهدید مسدود شدن در اتحادیه اروپا

توئیتر در معرض تهدید مسدود شدن در اتحادیه اروپا
2022-12-01T11:24:45+03:30
اتحادیه اروپا تهدید. کرده در صورتیکه ایلان ماسک از قوانین سختگیرانه این منطقه درباره بازبینی محتوا پیروی نکند، توئیتر را مسدود خواهد کرد.

آغاز ثبت نام بیست و هشتمین المپیاد علمی دانشجویی کشور از ۱۶ آذر

آغاز ثبت نام بیست و هشتمین المپیاد علمی دانشجویی کشور از ۱۶ آذر
2022-12-01T11:24:44+03:30
ثبت نام در بیست و هشتمین دوره المپیاد علمی- دانشجویی کشور همزمان با ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ از ۱۶ آذرماه آغاز می شود.

تمدید مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی/ امکان انصراف فراهم شد

تمدید مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی/ امکان انصراف فراهم شد
2022-12-01T10:58:05+03:30
فرصت انتخاب رشته محل در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی دوره چهل و نهم تمدید شد.

احکام مالیاتی حمایت از کسب و کارهای اینترنتی اعلام شد/ تعیین حداقل نرخ مالیات مقطوع به صورت پلکانی

احکام مالیاتی حمایت از کسب و کارهای اینترنتی اعلام شد/ تعیین حداقل نرخ مالیات مقطوع به صورت پلکانی
2022-12-01T10:18:04+03:30
سازمان امور مالیاتی کشور، احکام مالیاتی آئین نامه حمایت از توسعه سکوها و کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال را ابلاغ کرد.

برخی شرکت های خارجی از فروش دارو به ایران خودداری می کنند

برخی شرکت های خارجی از فروش دارو به ایران خودداری می کنند
2022-12-01T09:11:24+03:30
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: برخی از شرکت های خارجی به بهانه تحریم، از فروش دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی به ایران خودداری می کنند.

تحریم بیماران ایرانی در تاریخ بی سابقه است

تحریم بیماران ایرانی در تاریخ بی سابقه است
2022-12-01T09:11:24+03:30
وزیر بهداشت گفت: ایران از دیرباز به داشتن نوابغ معروف بوده و تحریم ها نباید مانعی برای ارتباط دانشمندان و جوانان ایرانی با دنیا شود چرا که دنیا به سمت برداشت...

محقق ایرانی روشی برای مقابله با متاستاز سرطان ابداع کرد

محقق ایرانی روشی برای مقابله با متاستاز سرطان ابداع کرد
2022-12-01T08:58:25+03:30
گروهی از محققان با همکاری پژوهشگر ایرانی یک واکسن نانودیسک برای مقابله با سلول های بنیادی سرطانی ابداع کردند که با متاستاز و عود کردن بیماری مقابله می کند.

۸۷ هزار تقاضا برای دریافت خوابگاه متاهلی در دانشگاه ها/ مشکلات تامین اعتبار احداث خوابگاه‌های متاهلی

۸۷ هزار تقاضا برای دریافت خوابگاه متاهلی در دانشگاه ها/ مشکلات تامین اعتبار احداث خوابگاه‌های متاهلی
2022-12-01T08:58:25+03:30
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: سال گذشته حدود ۸۵ درصد دانشگاه‌ها فاقد خوابگاه متأهلی بودند، در حال حاضر ۸۷ هزار تقاضای مؤثر برای دریافت خوابگاه متأهلی داریم.

هدف اصلی برنامه جهانی مبارزه با ایدز

هدف اصلی برنامه جهانی مبارزه با ایدز
2022-12-01T08:18:05+03:30
معاون اجرایی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، در نشست تخصصی روز جهانی ایدز، به تأثیر کووید ۱۹ بر شاخص های کنترل اچ آی وی پرداخت.

تاثیر کووید ۱۹ بر شاخص های کنترل ایدز

تاثیر کووید ۱۹ بر شاخص های کنترل ایدز
2022-12-01T07:51:27+03:30
معاون اجرایی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، در نشست تخصصی روز جهانی ایدز، به تأثیر کووید ۱۹ بر شاخص های کنترل اچ آی وی پرداخت.

کدام ورزشکاران حرفه ای بیشتر کمردرد می گیرند

کدام ورزشکاران حرفه ای بیشتر کمردرد می گیرند
2022-12-01T05:24:44+03:30
یک متخصص پزشکی ورزشی، درباره شیوع کمردرد در بین ورزشکاران حرفه ای، توضیحاتی ارائه داد.

تغییر نام آبله میمون به MPox

تغییر نام آبله میمون به MPox
2022-12-01T05:11:25+03:30
آبله میمون هنوز وجود دارد، اما نام آن به دلیل نگرانی های نژادپرستانه تغییر کرده است.

شیمی درمانی احتمال ابتلا به بیماری را در نسل بعد افزایش می دهد

شیمی درمانی احتمال ابتلا به بیماری را در نسل بعد افزایش می دهد
2022-12-01T05:11:25+03:30
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که داروی شیمی‌درمانی رایج می‌تواند ارثی سمی برای کودکان و نوه‌های بازماندگان سرطان به همراه داشته باشد.

ارتباط مصرف بیشتر ویتامین K با ریسک کمتر شکستگی استخوان

ارتباط مصرف بیشتر ویتامین K با ریسک کمتر شکستگی استخوان
2022-12-01T05:11:25+03:30
تحقیقات نشان داده است که ویتامین K۱ می تواند به کاهش خطر شکستگی، به ویژه شکستگی لگن، در افراد مسن کمک کند.

افتخار آفرینی پرستاران در دوران سخت کرونا

افتخار آفرینی پرستاران در دوران سخت کرونا
2022-11-30T19:04:42+03:30
وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت روز پرستار، از پرستاران که در صف مقدم مدافعین سلامت در دوران سخت کرونا جانفشانی کرده اند، تقدیر کرد.

مهلت جدید ثبت ‌نام برای داوطلبان آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ فراهم شد/ برگزاری آزمون در اسفندماه

مهلت جدید ثبت ‌نام برای داوطلبان آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ فراهم شد/ برگزاری آزمون در اسفندماه
2022-11-30T17:04:42+03:30
فرصت ثبت ‌نام برای متقاضیان شرکت درآزمون ورودی مقطع دکتری نیمه‌متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۲ فراهم شد. داوطلبان می توانند از ۱۳ تا ۱۴ آذر در این آزمون ثبت نام کنند.

حمایت از تدوین و دریافت استانداردهای ملی و بین‌المللی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان

حمایت از تدوین و دریافت استانداردهای ملی و بین‌المللی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان
2022-11-30T15:44:43+03:30
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق و سازمان ملی استاندارد با همکاری یکدیگر از تدوین و دریافت استانداردهای ملی و بین‌المللی توسط شرکت‌های ...

نسخه جدید گزارشنامه نظارت بر موسسات آموزش عالی آزاد ابلاغ شد

نسخه جدید گزارشنامه نظارت بر موسسات آموزش عالی آزاد ابلاغ شد
2022-11-30T15:44:42+03:30
نسخه جدید گزارشنامه نظارت بر مؤسسات آموزش عالی آزاد، توسط مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی، به رؤسای این مؤسسات و همچنین رؤسای هیئت‌های نظارت است...

بیمه سینا همیشه در دسترس

بیمه سینا همیشه در دسترس
2022-11-30T15:31:22+03:30
اپلیکیشن بیمه سینا یکی از خدمات بیمه‌ای الکترونیک این شرکت است که مشتریان از طریق آن می‌توانند بدون محدودیت زمانی و با استفاده از گوشی همراه عملیات بیمه‌ای ر...

معرفی برندگان اولین مرحله قرعه‌کشی پیش‌بینی مسابقات جام‌جهانی

معرفی برندگان اولین مرحله قرعه‌کشی پیش‌بینی مسابقات جام‌جهانی
2022-11-30T15:31:22+03:30
با رونمایی از سرویس پیش‌بینی مسابقات جام‌جهانی در سامانه بانک‌پلاس، نخستین دوره از قرعه‌کشی مربوط به طرح مذکور(پایان دور اول مرحله گروهی) با حضور نمایندگان ا...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)