میرنیوز

هفت خان بی پایان برای آزمون دستیاری/ وثیقه های سنگین سد راه پذیرفته شدگان

هفت خان بی پایان برای آزمون دستیاری/ وثیقه های سنگین سد راه پذیرفته شدگان 2021-10-13T08:38:52+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پس از دوبار تعویق در نهایت سه شنبه ۸ تیرماه ۱۴۰۰ برگزار شد. تعداد ۱۲ هزار و ۶۰۱ نفر در این دوره ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۸۴.۵ درصد کارت ورود به جلسه را دریافت کردند.

پس از اعلام نتایج اولیه ۷ هزار و ۳۹۴ نفر از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شدند و افرادی که حدنصاب لازم را کسب کرده بودند امکان انتخاب رشته را یافتند.

این بار پس از تعویق آزمون، ظرفیت پذیرش دستیار تخصصی دستخوش تغییرات شد. در ابتدا ظرفیت پذیرش دستیاری حدود ۳۶۰۰ نفر در نظر گرفته شده بود که پس از طرح مسائلی از جمله نظرات نمایندگان مجلس و اعتراض به کاهش ظرفیت، میزان ظرفیت به ظرفیت دوره چهل و هفتم بازگشت و با اضافه شدن ظرفیت سه رشته، این ظرفیت به ۴ هزار و ۳۰۳ نفر افزایش یافت.

در نهایت در ۱۱ مهرماه ۱۴۰۰ نتایج نهایی پذیرش در چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پس از فراز و نشیب بسیار اعلام شد. اما اعلام نتایج تنها یکی از خان های، هفت خان دستیاری بود.

این بار در فضای مجازی موضوع اخذ وثیقه برای تعهد محضری پذیرفته شدگان مطرح شد و با وجود اینکه این موضوع به عنوان یکی از قوانین مطرح است اما این بار برخی از پذیرفته شدگان اعلام کردند به دلیل نداشتن وثیقه مجبور به انصراف از دوره دستیاری شده اند.

دستیار پزشکی به فردی اطلاق می شود که با داشتن مدرک دکتری پزشکی عمومی و پذیرش در امتحان ورودی دستیاری، جهت آموزش های نظری و کسب مهارت های عملی در یکی از رشته های تخصصی پزشکی، طی مدت زمان مشخصی که برای آن دوره از طریق شورای آموزش پزشکی و تخصصی تصویب شده است، به امر تحصیل، آموزش، پژوهش و انجام فعالیت های کارورزی تخصصی اشتغال می ورزد.

در دوره چهل و هشتم پذیرش دستیار، در رشته های ارتوپدی، آسیب شناسی، بیماریهای پوست، بیماریهای داخلی، بیماریهای عفونی و گرمسیری، بیماریهای قلب و عروق، بیماریهای مغز و اعصاب، بیهوشی، پزشکی اجتماعی، پزشکی فیزیکی و توانبخشی، پزشکی ورزشی، پزشکی هسته ای، جراحی عمومی، جراحی کلیه و مجاری ادراری، جراحی مغز و اعصاب، چشم پزشکی، رادیوانکولوژی، رادیولوژی، روانپزشکی، زنان وزایمان، طب اورژانس، طب کار، طب هوا و فضا، کودکان و گوش گلو وبینی وجراحی سروگردن صورت گرفت.

این دستیاران در در دانشگاه های علوم پزشکی اراک، ارتش، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، ایران، ایلام، آزاد اسلامی، بابل، بجنورد، البرز، بقیه اله، بندرعباس، بوشهر، بهزیستی، بیرجند، تبریز، تهران، جهرم، دزفول، رفسنجان، زابل، زاهدان، زنجان، سبزوار، سمنان، شاهرود، شهرکرد، شهیدبهشتی، شیراز، فسا، قزوین، قم، کاشان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گیلان، لرستان، مازندران، مشهد، همدان، یاسوج و یزد پذیرفته شده اند.

بر اساس قانون آموزش دستیاری در دانشگاه های علوم پزشکی هر دستیار پس از پذیرفته شدن باید در یکی از گروه های سهمیه آزاد، سهمیه ایثارگران، سهمیه مناطق محروم قرار گیرد.

از پذیرفته شدگان آزمون ورودی دستیاری به استثنای مشمولین سهمیه مناطق محروم، توسط دانشگاهها تعهد عام اخذ خواهد شد. تعیین محل خدمت دستیاران پس از فارغ التحصیلی به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

پذیرفته شدگان قطعی دستیاری موظف هستند در زمان ثبت نام که دانشگاه ها اعلام می کنند به دانشگاه مراجعه و طبق ضوابط و مقررات نسبت به ثبت نام، سپردن تعهد محضری و ارایه مدارک لازمی که از سوی دانشگاه ها تعیین می شود اقدام کنند.

چنانچه فرد پذیرفته شده برای ثبت نام مراجعه کند منصرف قطعی تلقی شده و فرد دیگری جایگزین وی می شود. از همین رو تمامی پذیرفته شدگان پس از انجام ثبت نام قطعی موظف هستند که از زمان اعلام دانشگاه ها (اول آبان ماه ۱۴۰۰) دوره دستیاری را شروع کنند.

ضمن اینکه پس از اعلام نتیجه آزمون، پذیرفته شدگان اصلی و جایگزین در صورت انصراف در هرزمان یا عدم ثبت نام در موعد مقرر یا عدم شروع دوره مشمول یک سال محرومیت از پذیرش در دوره های دستیاری رشته های تخصصی بالینی پزشکی خواهند شد.

اما دستیاران پزشکی که اکنون مهمترین نیروهای متخصص بیمارستان های کشور هستند و با کشیک های سنگین وظایف آموزشی و درمانی به صورت توامان انجام می دهند چرا ممکن است ثبت نام نکنند.

موضوع وثیقه ها امروز به معضلی برای دستیاران پذیرفته شده تبدیل شده است. بر اساس سند تعهد محضری که در برابر دستیاران گذاشته می شود آنها باید تعهد محضری بدهند و با سند تعهد محضری به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرده و پس از تایید اصل آن را به دفتر امور حقوقی دانشگاه ارائه کنند.

این سند محضری بر اساس بخشنامه اداره کل حقوقی و تنظیم مقررات وزارت بهداشت تنظیم شده است. شرایط ضامنین بدین شرح است:

«تودیع سند تعهد محضری مطابق فرمت ابلاغی به ضمانت دو نفر کارمند رسمی یا پیمانی شاغل در دستگاه های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و کارکنان قرارداد کار معین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی.

کارکنان قرارداد کار معین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی.

ضامنین دارای سابقه کار بالای ۲۰ سال با هماهنگی مدیریت امور حقوقی دانشگاه و پس از اخذ تاییدیه.

ضمانت بازنشستگان، کارکنان بانک های خصوصی، کارکنان شرکت های خصوصی طرف قرارداد ارگان های دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی، پروانه کسب و .... مورد قبول نیست.

تبصره: برای پذیرفته شدگان دکتری تخصصی با ضمانت یک نفر کارمند با شرایط بند ۲ مورد پذیرش است.

تبصره: بدیهی است بنا به مقررات جاری به هیج وجه امکان تغییر تعداد و تبدیل نوع استخدامی ضامنین وجود ندارد.

تضمین تعهد بوسیله کارکنان رسمی موسسات، نهادها و سازمانهای عمومی غیر دولتی موضوع قانون فهرست نهادها و موسسات عمومی غیر دولتی بلااشکال است.

حسب مفاد ماده ۹۶ قانون اجرای احکام مدنی و براساس بخشنامه شماره ۲۹۱۳/۱۰۷/د مورخ ۹۵/۷/۱۹ تضمین تعهد توسط افراد بازنشسته به هیج وجه میسر نیست.

پذیرفته شدگان سهمیه بومی می بایست در سند تعهد نام دانشگاه محل انجام تعهد و شهر محل انجام تعهد خود را قید کنند. »

شرایط مربوط به نحوه تنظیم سند وثیقه ملکی:

ملک باید ساختمان مسکونی باشد و مغازه و زمین پذیرفته نیست.

ملک باید آزاد باشد و نباید در رهن هیچ شخص حقیقی و حقوقی باشد.

پس از رویت اصل سند توسط کارشناس حقوقی، در صورت احراز شرایط، موضوع از طریق مدیریت امور حقوقی به کارشناس رسمی دادگستری به منظور قیمت گذاری ارسال می شود.

پس از ارسال نظریه کارشناس رسمی دادگستری به مدیریت امور حقوقی در صورت تایید مبلغ، موضوع به دفترخانه اسناد رسمی جهت انجام مراحل ثبتی ارسال می شود.

انجام مراحل اقداماتی در دفتر اسناد رسمی (اخذ استعلام از دارایی و مفاصاحساب شهرداری) توسط متعهد.

بعد از اقدامات مرحله قبل، ضمن هماهنگی با کارشناس حقوقی، متعهد (با فرم تعهد مربوطه که از سایت معاون آموزشی دانشگاه دریافت شده است) به همراه نماینده حقوقی دانشگاه به دفتر اسناد رسمی جهت ثبت وثیقه ملکی مراجعه می کنند.

در آخر پس از ثبت، دانشجو باید نسبت به بارگذاری تصاویر سند وثیقه ملکی، نظریه کارشناس رسمی دادگستری، شناسنامه و کارت ملی مالک ملک در سایت مربوط به ثبت نام اقدام کند.
از همین رو تعدادی از پذیرفته شدگان آزمون دستیاری نسبت به سخت بودن این تعهدات اعتراض کرده اند.

اخذ جریمه سنگین در صورت عدم اتمام دوره دستیاری

بر اساس بخشی از این سند تعهد محضری، دستیار متعهد می شود پس از پایان دوره مجاز تحصیلی تخصصی خود را به وزارت بهداشت معرفی کند و بر اساس ضوابط به میزان نیم تا دو بربرابر مدت تحصیل با احتساب ضرایب و ضوابط مربوطه در هر محلی که وزارت بهداشت تعیین خدمت کند.

همچنین در صورتی که به دلایل آموزشی، سیاسی و اخلاقی و غیره موفق به اتمام تحصیلات در مدت مقرر نشود، یا از ادامه تحصیل انصراف دهد، یا بعد از پایان دوره تخصصی به هر دلیل از انجام تعهد استنکاف کند و خود را به وزارت بهداشت معرفی نکند و یا به محل تعیین شده از سوی وزارت بهداشت مراجعه نکند، یا اخراج شود و ترک خدمت کند باید دو برابر کلیه هزینه های تحصیل اسکان و حقوق و مزایای دریافتی را یک جا و بدون قید و شرط به وزارت بهداشت پرداخت کند.

بر اساس نامه ۳۵۴۹/ ۵۰۰/ د تاریخ ۲۷ مهرماه ۱۳۹۹ از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، میزان مبالغ وجه التزام وثیقه ملکی مقاطع تخصص، فوق تخصص و فلوشیپ و دکتری تخصصی (Ph.D) در سال ۹۹ اعلام شده بود. به نظر می رسد این مبالغ برای سال تحصیلی جدید هم اعمال شده است.

مبالغ اعلام شده برای سال ۱۳۹۹

برای فرم اخذ تعهد از پذیرفته شدگان آزاد آزمون دستیار فوق تخصصی ۷۲۰ میلیون تومان (معادل هفت میلیارد و دویست میلیون ریال)

برای فرم اخذ تعهد از پذیرفته شدگان در آزمون دستیار فوق تخصصی (مخصوص مستخدمین دانشگاه های علوم پزشکی) ۷۲۰میلیون تومان (معادل هفت میلیارد و دویست میلیون ریال)

برای فرم اخذ تعهد از پذیرفته شدگان در آزمون دستیار فوق تخصصی (مخصوص اعضای هیات علمی) یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان (معادل ده میلیارد و هشتصد میلیون ریال)

برای فرم سند تعهد پذیرفته شدگان مقطع فوقتخصصی بالینی (سهمیه مناطق محروم موضوع قانون برقراری عدالت آموزشی و اصلاحات بعدی) یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان (معادل ده میلیارد و هشتصد میلیون ریال)

برای فرم اخذ تعهد از پذیرفته شدگان آزاد که تعهد آنان برابر مدت تحصیل است ۳۶۰ میلیون تومان (معادل سه میلیارد و ششصد میلیون ریال)

برای فرم سند تعهد از پذیرفته شدگان مقطع تخصصی بالینی (سهمیه مناطق محروم موضوع برقراری عدالت آموزشی و اصلاحات بعدی یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان (معادل ده میلیارد و هشتصد میلیون ریال)

برای فرم وثیقه ملکی پذیرفته شدگان مقطع تخصصی بالینی (سهمیه مناطق محروم موضوع قانون برقراری عدالت آموزشی و اصلاحات بعدی یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان (معادل ده میلیارد و هشتصد میلیون ریال)

برای فرم اخذ وثیقه ملکی از دستیاران آزاد تخصص بالینی ۳۶۰ میلیون تومان (معادل سه میلیارد و ششصد میلیون ریال)

برای فرم اخذ تعهد محضری از دستیاران آزاد تخصص بالینی ۳۶۰ میلیون تومان (معادل سه میلیارد و ششصد میلیون ریال)

برای فرم اخذ تعهد محضری از کلیه پذیرفته شدگان دکترای تخصصی (Ph.D) آزاد ۳۶۰ میلیون تومان (معادل سه میلیارد و ششصد میلیون ریال)

برای فرم اخذ وثیقه ملکی از کلیه پذیرفته شدگان دکتری تخصصی (Ph.D) آزاد (برای افراد فاقد ضامن) ۳۶۰ میلیون تومان (معادل سه میلیارد و ششصد میلیون ریال)

برای فرم اخذ تعهد از کلیه پذیرفته شدگان مقطع دکترای تخصصی (Ph.D) سهمیه مناطق محروم موضوع قانون برقراری عدالت آموزشی و اصلاحات بعدی یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان (معادل ده میلیارد و هشتصد میلیون ریال)

برای فرم اخذ وثیقه ملکی از کلیه پذیرفتهشدگان دکترای تخصصی (Ph.D) سهمیه مناطق محروم موضوع قانون برقراری عدالت آموزشی و اصلاحات بعدی برای افراد فاقد ضامن یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان (معادل ده میلیارد و هشتصد میلیون ریال)

برای فرم وثیقه ملکی برای اخذ تعهد از دستیاران بهره مند از سهمیه موضوع قانون برقراری عدالت آموزشی در آزمون دستیاری دندانپزشکی یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان (معادل ده میلیارد و هشتصد میلیون ریال)

برای فرم اخذ تعهد از دستیاران آزاد دندانپزشکی (متعهد عام) برای متخصصین رشته جراحی فک و صورت ۷۲۰ میلیون تومان (معادل هفت میلیارد و دویست میلیون ریال) و برای سایر رشته ها ۳۶۰ میلیون تومان (معادل سه میلیارد و ششصد میلیون ریال)

برای فرم اخذ وثیقه ملکی از دستیاران دندانپزشکی (متعهد عام) برای متخصصین رشته جراحی فک ۷۲۰ میلیون تومان (معادل هفت میلیارد و دویست میلیون ریال) و برای سایر رشته ها ۳۶۰ میلیون تومان (معادل سه میلیارد و ششصد میلیون ریال)

برای فرم اخذ تعهد از پذیرفته شدگان آزاد آزمون دوره های تکمیلی (فلوشیپ) ۷۲۰میلیون تومان (معادل هفت میلیارد و دویست میلیون ریال)

برای فرم اخذ تعهد از پذیرفته شدگان در آزمون دوره های تکمیلی (فلوشیپ) مخصوص مستخدمین دانشگاه های علوم پزشکی ۷۲۰میلیون تومان (معادل هفت میلیارد و دویست میلیون ریال)

برای فرم اخذ تعهد از پذیرفته شدگان در آزمون دوره های تکمیلی (فلوشیپ) مخصوص اعضای هیات علمی یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان (معادل ده میلیارد و هشتصد میلیون ریال)

برای فرم سند تعهد پذیرفته شدگان آزمون دوره های تکمیلی (فلوشیپ) سهمیه مناطق محروم موضوع قانون برقراری عدالت آموزشی و اصلاحات بعدی یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان (معادل ده میلیارد و هشتصد میلیون ریال)

درخواست بازبینی وثیقه ها از سوی دانشگاه ها

در همین حال دکتر فرشاد علامه معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در نامه ای خطاب به معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شده است: هر ساله پذیرفته شدگان آزمون های دستیاری تخصصی، فوق تخصصی و دکتری تخصصی (Ph.D) ملزم به سپردن تعهد محضری برای ثبت نام و شروع دوره بوده و تعداد قابل توجهی از آنها به منظور تهیه ضامن های رسمی و ارائه وثیقه ملکی با مشکلاتی مواجه هستند که بعضا این افراد را به اجبار به سوی انتخاب گزینه انصراف از تحصیل سوق می دهد.

وی در ادامه این نامه اضافه کرد: با توجه به درخواست این دسته از فراگیران و شورای صنفی دستیاران مقاطع مذکور، در صورت امکان تسهیلاتی در این زمینه برای این گروه از فراگیران در نظر گرفته شود تا مسیر جذب دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی هموار شود.

به گزارش مهر، وزارت بهداشت تاکنون نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده است اما دستیاران و پذیرفته شدگان در انتظار تصمیم جدیدی از سوی وزارت بهداشت در این زمینه هستند چرا که هم اکنون نیز دستیاران با مشکلات معیشتی و رفاهی بسیار در کنار کار سنگین درمان مواجه هستند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

نخستین سیاره خارج از کهکشان راه شیری رصد شد

نخستین سیاره خارج از کهکشان راه شیری رصد شد
2021-10-26T12:29:09+03:30
ستاره شناسان نخستین سیاره خارج از کهکشان راه شیری را کشف کرده‌اند که ۲۸ میلیون سال نوری با زمین فاصله دارد.

بررسی پرونده ارتقای مرتبه اساتید پیام نور / ارتقای ۱۲ عضو علمی

بررسی پرونده ارتقای مرتبه اساتید پیام نور / ارتقای ۱۲ عضو علمی
2021-10-26T12:29:08+03:30
دبیر هیأت ممیزه دانشگاه پیام نور از برگزاری جلسه بررسی پرونده‌های ارتقای مرتبه اساتید این دانشگاه خبر داد و گفت: ۹ عضو علمی این دانشگاه، از مرتبه مربی به مر...

تولید نخستین بطری نوشابه کاملا گیاهی

تولید نخستین بطری نوشابه کاملا گیاهی
2021-10-26T12:05:47+03:30
شرکت کوکاکولا از اولین بطری پلاستیکی ساخته شده از گیاه رونمایی کرده است.

واضح‌ترین تصویر از یک باکتری زنده!

واضح‌ترین تصویر از یک باکتری زنده!
2021-10-26T12:05:46+03:30
پژوهشگران "کالج دانشگاهی لندن" در بررسی جدید خود موفق شده‌اند که واضح‌ترین تصویر را از یک باکتری زنده نشان دهند.

تولید ماده‌ اولیه داروی باروری در کشور

تولید ماده‌ اولیه داروی باروری در کشور
2021-10-26T11:52:26+03:30
محققان یک شرکت دانش‌بنیان موفق به تولید ماده اولیه داروی مکمل دارویی بارداری شدند.

تصویب همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان

تصویب همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان
2021-10-26T11:52:26+03:30
رئیس دانشگاه فرهنگیان از تصویب همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی این دانشگاه در جلسه هیات امنا خبر داد و گفت: برای اجرای حکم همسان‌سازی به تایید سازمان برنامه ...

برنامه وزارت علوم برای نمایه شدن نشریات به «زبان فارسی»/ حمایت از نشریات نمایه شده دو برابر می شود

برنامه وزارت علوم برای نمایه شدن نشریات به «زبان فارسی»/ حمایت از نشریات نمایه شده دو برابر می شود
2021-10-26T11:49:08+03:30
مدیرکل سیاستگذاری امور پژوهشی وزارت علوم از برنامه این وزارتخانه برای نمایه شدن نشریات به زبان فارسی خبر داد و گفت:ما تاکید ویژه بر ارتقا کیفیت و حضور نشریات...

خدمات سلامت رضایتخش نیست/ بیمه بهترین مکان برای نظارت است

خدمات سلامت رضایتخش نیست/ بیمه بهترین مکان برای نظارت است
2021-10-26T11:35:47+03:30
وزیر بهداشت با اشاره به هزینه های سنگین درمان، توجه به اقشار آسیب پذیر جامعه را مورد تاکید قرار داد.

ارائه پروپوزال تست واکسن «اسپایکوژن» روی کودکان به وزارت بهداشت

ارائه پروپوزال تست واکسن «اسپایکوژن» روی کودکان به وزارت بهداشت
2021-10-26T11:35:47+03:30
محقق اصلی طرح مطالعاتی واکسن ایرانی - استرالیایی «اسپایکوژن» گفت: پروپوزالی را برای تست کودکان به وزارت بهداشت ارائه کردیم که هنوز به تصویب نرسیده؛ به محض تا...

حمایت جهاد دانشگاهی تهران از استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوپای دانشجویی

حمایت جهاد دانشگاهی تهران از استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوپای دانشجویی
2021-10-26T11:25:45+03:30
دبیر مرکز نوآوری و شتابدهی(منش) سازمان جهاد دانشگاهی تهران با بیان این‌که جهاد دانشگاهی با هدف تحقق الگوی اقتصاد دانش‌بنیان و حمایت از ایجاد و توسعه کسب ­و­ک...

باید در فضای مجازی قلمرو اسلامی ایجاد کنیم

باید در فضای مجازی قلمرو اسلامی ایجاد کنیم
2021-10-26T11:22:27+03:30
دبیر شورای عالی فضای مجازی بر ایجاد وحدت و همکاری اسلامی برای قلمرو سازی بدون تعارض در فضای مجازی تاکید کرد.

ماده‌ اولیه داروی مکمل باروری تولید شد

ماده‌ اولیه داروی مکمل باروری تولید شد
2021-10-26T11:22:27+03:30
محققان یک شرکت دانش بنیان ماده اولیه مکمل های باروری را به تولید رساندند.

کرونا احتمال سکته قلبی را ۲ تا ۳ برابر بیشتر می‌کند

کرونا احتمال سکته قلبی را ۲ تا ۳ برابر بیشتر می‌کند
2021-10-26T11:12:25+03:30
رئیس سیزدهمین کنگره قلب و عروق خاورمیانه گفت: یافته‌ها نشان می‌دهد بیمارانی که سکته‌های قلبی داشته‌اند، بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند و از سویی دیگر، ا...

وضعیت نسخه نویسی الکترونیک/ برنامه کاهش پرداختی از جیب مردم

وضعیت نسخه نویسی الکترونیک/ برنامه کاهش پرداختی از جیب مردم
2021-10-26T11:09:09+03:30
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، به تشریح برنامه های حمایتی بیمه سلامت در کشور پرداخت.

چهاردهمین پرواز "نبوغ" با موفقیت به انجام رسید

چهاردهمین پرواز "نبوغ" با موفقیت به انجام رسید
2021-10-26T10:59:05+03:30
ناسا اعلام کرد که بالگرد مریخی نبوغ با موفقیت چهاردهمین پرواز خود را به اتمام رساند.

ارتقای سرمایه اجتماعی و اعتماد مردمی در دو سال اخیر/ تکذیب خبر قبول استعفای همتی

ارتقای سرمایه اجتماعی و اعتماد مردمی در دو سال اخیر/ تکذیب خبر قبول استعفای همتی
2021-10-26T10:55:48+03:30
رئیس جمعیت هلال احمر ارتقای سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم به این سازمان غیردولتی را شاخصه و نمود حرکت مثبت در دو سال گذشته دانست.

پوشش نسخه نویسی الکترونیک/برنامه کاهش پرداختی از جیب مردم

پوشش نسخه نویسی الکترونیک/برنامه کاهش پرداختی از جیب مردم
2021-10-26T10:55:47+03:30
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، به تشریح برنامه های حمایتی بیمه سلامت در کشور پرداخت.

بلواوریجین و بویینگ پارک تجاری در فضا می سازند

بلواوریجین و بویینگ پارک تجاری در فضا می سازند
2021-10-26T10:29:08+03:30
شرکت فضایی بلواوریجین روز گذشته از طرح خود برای توسعه یک ایستگاه فضایی تجاری به نام «اوربیتال ریف» با همکاری بویینگ خبر داد.

زمان ارسال کارنامه سلامت روان برای ورودی‌های جدید تمدید شد

زمان ارسال کارنامه سلامت روان برای ورودی‌های جدید تمدید شد
2021-10-26T10:29:07+03:30
مرکز مشاوره دانشگاه خوارزمی اعلام کرد: زمان تکمیل و ارسال کارنامه سلامت روان برای ورودی‌های جدید تا پایان آبانماه ۱۴۰۰ تمدید شد.

سیاست گذاری سلامت کشور نیازمند بازنگری است

سیاست گذاری سلامت کشور نیازمند بازنگری است
2021-10-26T10:15:46+03:30
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در حال حاضر نیازمند بازنگری اساسی در سیاست گذاری سلامت و محور قرار گرفتن پوشش همگانی بیمه سلامت هستیم.

"بلو اوریجین" ایستگاه فضایی می‌سازد!

"بلو اوریجین" ایستگاه فضایی می‌سازد!
2021-10-26T10:05:46+03:30
جف بزوس مالک شرکت "بلو اوریجین" روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد یک ایستگاه فضایی با ظرفیت ۱۰ نفر به فضا بفرستد.

نقش سرما در کاهش علائم بیماری "ام اس"

نقش سرما در کاهش علائم بیماری "ام اس"
2021-10-26T09:52:25+03:30
محققان "دانشگاه ژنو" سوئیس در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند سرما می‌تواند علائم بیماری خودایمنی "ام اس" را کاهش دهد. ...

احتمال کشف سیاره‌ای خارج از کهکشان‌ راه شیری برای اولین بار!

احتمال کشف سیاره‌ای خارج از کهکشان‌ راه شیری برای اولین بار!
2021-10-26T09:52:25+03:30
تلسکوپ ناسا ممکن است موفق به کشف اولین سیاره فراخورشیدی خارج از کهکشان راه شیری شده باشد و اگر این موضوع تایید شود، این سیاره هزاران بار دورتر از سایر سیارات...

غربالگری و تست هوشمند با اجرای طرح شهید سلیمانی

غربالگری و تست هوشمند با اجرای طرح شهید سلیمانی
2021-10-26T09:49:10+03:30
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، به تشریح اهداف طرح شهید سلیمانی در راستای کنترل پاندمی کووید ۱۹ پرداخت.

کارنامه نهایی کنکور کارشناسی‌ ارشد سال ۱۴۰۰ منتشر شد

کارنامه نهایی کنکور کارشناسی‌ ارشد سال ۱۴۰۰ منتشر شد
2021-10-26T09:49:09+03:30
کارنامه نهایی آزمون‌ ورودی‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ امروز سه شنبه ۴ آبان در سایت سازمان سنجش منتشر شد.

برگزاری وبینار "ارزیابی و رتبه‌بندی سال ۱۴۰۰ نشریات علمی"

برگزاری وبینار "ارزیابی و رتبه‌بندی سال ۱۴۰۰ نشریات علمی"
2021-10-26T09:39:05+03:30
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری امور پژوهشی وزارت علوم اعلام کرد: وبینار «ارزیابی و رتبه‌بندی سال ۱۴۰۰ نشریات علمی؛ رویکردها و برنامه‌ها» روز چهارشنبه ...

لاوصولی ۳۳ میلیارد تومان از مطالبات شرکت ارتباطات زیرساخت

لاوصولی ۳۳ میلیارد تومان از مطالبات شرکت ارتباطات زیرساخت
2021-10-26T09:35:48+03:30
طبق بررسی‌های دیوان محاسبات ۳۳ میلیارد تومان از مطالبات شرکت سهامی ارتباطات زیرساخت بابت ارائه امکانات مخابراتی وصول نشده است.

نگرانی غول‌های فناوری از تبعات مجازات انحصار طلبی در اروپا

نگرانی غول‌های فناوری از تبعات مجازات انحصار طلبی در اروپا
2021-10-26T09:35:47+03:30
پیش نویس طرح اتحادیه اروپا برای مقابله با رویه‌های انحصارطلبانه و غیررقابتی اپل، آمازون، آلفابت و فیس‌بوک باعث نگرانی و واکنش شرکت‌های مذکور شده است.

نحوه برگزاری امتحانات به دانشگاههای معین در هر استان واگذارشد

نحوه برگزاری امتحانات به دانشگاههای معین در هر استان واگذارشد
2021-10-26T09:35:47+03:30
معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: با توجه به وضعیت متفاوت کرونا در استان های مختلف، نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها در هر استانی به دانشگاه معین ...

فیس‌بوک عامل ناآرامی‌های بیشتر در جهان خواهد شد

فیس‌بوک عامل ناآرامی‌های بیشتر در جهان خواهد شد
2021-10-26T09:22:26+03:30
فرانسیس هاوگن افشاگر فیس‌بوک با حضور در پارلمان انگلیس هشدار داد در آینده این شبکه اجتماعی عامل وقوع ناآرامی‌های بیشتری در سراسر جهان خواهد شد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)