میرنیوز

نوآوری‌ها درآمد شهرداری را افزایش می‌دهد/شهرداری شتابدهنده کسب‌وکارها شود

نوآوری‌ها درآمد شهرداری را افزایش می‌دهد/شهرداری شتابدهنده کسب‌وکارها شود 2021-10-09T16:03:32+03:30

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری در دیدار اعضای کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر که به منظور بررسی راهکارهای نوآورانه و هوشمندسازی شهر تهران صورت گرفت، با اشاره به اینکه تغییر نگرش مهمترین نیاز برای مجموعه شهرداری و شورای شهر برای بروز تغییرات نوآورانه در شهر است، اظهار کرد: تزریق نوآوری در شهرها بسیار مهم است و باید این کار را با کمک توان داخلی انجام دهیم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات در این حوزه تقابل بخش سنتی و ایده های نوآورانه است که باید تلاش کنیم این معضل را حل کنیم تا ایده های خلاق سریعتر و بهتر به نیازهای شهری تزریق شود.

وی مردم را مشتری اصلی خدمات شهرداری دانست و گقت: باید مردم سرویس درخواستی خود را از مدیران شهری بخواهند و این خدمات در دسترس و ارزان ارائه شود؛ دو موضوعی که به فراموشی سپرده شده است.

رییس بنیاد ملی نخبگان افزود: به طور مثال برای راه اندازی تاکسی های آنلاین مخالفت های زیادی از سمت بازیگران سنتی این حوزه وجود داشت. موانعی که اجازه فعالیت به آنها نمی داد، هرچند که در نهایت این خلاقیت‌ها بود که برنده رقابت شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور خاطرنشان کرد: اگر شهرداری از همان ابتدا با جوانان و ایده‌های خلاق آنها همراه می شد، الان صاحب این فناوری ها بود و از محل آنها درآمدزایی می‌کرد؛ اما نگاه سنتی برخی بازیگران قدیمی این حوزه مانع از این اتفاق شد.

ستاری ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان و خلاق زیادی در کشور هستند که ایده‌های نویی برای مدیریت شهری دارند، به شرطی که شهرداری خواهان و حامی این ایده ها باشد و به جای ارائه صرف خدمات، به عنوان مشاور کنار آنها بایستد و خدماتشان را توسعه دهد.

به گفته رییس ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع نرم و خلاق، باید خدمت رسانی را به بخش خصوصی واگذار کنیم، چون بخش خصوصی درک بهتری از این کار دارد. ما باید کنار این بخش باشیم و خدمات رسانی را شتاب دهیم.

شهرداری از نوآوری ها درآمدزایی کند

ستاری با اشاره به اینکه باید بخش مهمی از درآمد شهرداری از نوآوری‌ها باشد، بیان کرد: این اشتباه است که شهرداری به دنبال کسب درآمد از تراکم فروشی و دیگر مسیرها است. باید بخش بزرگی از درآمدهای شهری از ایده های خلاق و نوآوری ها باشد. یعنی شهرداری باید با حمایت از این ایده‌ها در مرحله اول، به درآمدزایی از آنها برسد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: به دلیل مخالفت‌ها و عدم همراهی درست شهرداری، ارائه نوآورانه خدمات در این حوزه درست شکل نگرفته است. اگر شهرداری و شورای شهر به صورت اصولی به این حوزه ورود کنند، درآمدشان هم بیشتر خواهد شد. این اتفاق در حوزه خدمات فرهنگی نیز باید شکل گیرد.

وی افزود: یکی از ضعف های موجود و جدی ما در حوزه علوم انسانی است. در این حوزه فقط به انتشار کتاب و ایجاد کتابخانه بسنده کرده ایم، در حالی که برای تجاری سازی این علم پایه ای و مهم اقدامی نداشته ایم. باید فرهنگ توسعه علوم را که به عنوان تجاری سازی می شناسیم، یاد بگیریم. مثلا ایجاد خانه‌های خلاق و نوآوری و افزایش شرکت های خلاق یکی از نمونه های موفق این کار است.

ستاری ادامه داد: شهرداری می تواند از ساختمان‌های بلااستفاده یا فضای فرهنگسراهای موجود برای توسعه کسب و کارهای خلاق و نوآورانه این حوزه کمک بگیرد و این فضاها را در اختیار آنها قرار دهد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با انتقاد از عدم کارایی هزینه‌کرد در حوزه آموزش کشور، گفت: باید کاری کنیم که این آموزش‌های ارائه شده نهایتا پنج سال بعد در جامعه نمود یابد. اما به دلیل ورود دولت به این حوزه به نتیجه مطلوب نرسیده ایم. باید به این نکته توجه کنیم که پژوهش، محصول کار بخش خصوصی است نه دولتی.

رییس بنیاد ملی نخبگان افزود: ایده های زیادی در حوزه پسماند، مدیریت آب، حمل و نقل، صنایع فرهنگی و خلاق و غیره در کشور وجود دارد که استفاده درست از آنها منوط به بهره گیری درست از توانمندی‌ها، فناوری‌ها و نوآوری‌های بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان و خلاق است.

وی شکل گیری یک تیم همکار میان مدیریت شهری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را ضروری دانست و بیان کرد: باید نیازهای شهری در این کارگروه ویژه عنوان شود و معاونت علمی پل ارتباطی باشد میان اتصال این نیازها به متخصصان و نوآوران کشور. این کار به شکل گیری زیست بوم فناوری و نوآوری این حوزه نیز منجر می شود.

به صنایع فرهنگی، خلاق و نوآور در مدیریت شهری توجه کنیم

در ادامه این جلسه پرویز کرمی، دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق نیز اظهار کرد: باید یک برنامه و همکاری درست و منطقی بین شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گیرد تا در این همکاری‌ها معضلات شهری مطرح و راهکارهای فناورانه پاسخ گویی به آنها ارائه شود. اما در این کار نباید صنایع فرهنگی و شرکت های خلاق و نوآور فراموش شوند.

وی افزود: اگر همه این مشکلات در قالب یک کمیته مشترک و مشخص انجام شود و کارگروه های تخصصی برای هر موضوع داشته باشیم، به نتیجه بهتری خواهیم رسید و از صفر تا صد کار در این چارچوب انجام خواهد شد. اما یکی از ضروریات این کار این است که شهرداری تهران اطلاعات، دیتاها و نیازهای خود را در اختیار کمیته مشترک همکاری قرار دهد تا همه ظرفیت‌ها به خوبی مورد استفاده قرار گیرد.

کرمی با اشاره به جلسه هفته پیش سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور با علیرضا زاکانی شهردار تهران، گفت: این اتفاق شروع یک همکاری مشترک میان دو نهاد برای استفاده از ظرفیت‌های نوآورانه و فناورانه کشور در حوزه مدیریت شهری است. البته پیش از این چند تک پروژه برای هوشمندسازی شهری، حمل و نقل و برقی سازی موتور و خودرو با یکدیگر داشته ایم. اما تفاهم‌نامه در دست اقدام منجر به بهبود همکاری‌های مشترک بیشتر بین دو نهاد خواهد شد.

همه بازیگران شهری زیر یک سقف جمع شوند

مهدی الیاسی، معاون سیاستگذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این جلسه با تاکید بر استفاده از خلاقیت‌ها در مدیریت شهری، گفت: شهر تهران یک زیست‌بوم بزرگ و در دسترس است که باید از ظرفیت‌های موجود برای توسعه آن کمک بگیریم.

وی افزود: این کار تنها توسط یک مجموعه امکانپذیر نیست و باید همه بازیگران در کنار هم قرار گیرند و یک هم افزایی از قوانین، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های انسانی و مالی ایجاد شود. تهران می تواند برای حل بسیاری از معضلات خود از خلاقیت‌های موجود در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق کمک گیرد. در حال حاضر دو منطقه ۲۲ و حکیمیه تهران به عنوان مناطق دانش بنیان شناسایی شده اند اما در تهران مناطق دارای ظرفیت زیادی برای این کار وجود دارد.

معاون سیاستگذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین بیان کرد: با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شهردار و معاون علمی و فناوری رییس جمهور راه ورود نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها به مدیریت شهری باز می شود و اتفاقات خوبی در انتظار شهر خواهد بود.

ورود جوانان به مدیریت شهری را تسهیل می کنیم

همچنین در این جلسه جلال بهرامی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه در سنوات گذشته تمرکز مدیریت شهری بر روی حل مشکلات بود و نه ارائه خدمات، بیان کرد: این موضوع منجر به این شد که سطح خدمات از نظر کمی زیاد و از نظر کیفی کاهش یابد. ما باید به دنبال ارائه خدمات درست و مناسب به مردم باشیم.

وی افزود: باید راه ورود نوآوری‌ها به خدمات شهری را باز کنیم. تنها حل مشکلات کافی نیست. بلکه پیدا کردن مسیر درست ارائه خدمات و نوآوری‌ها به ارائه خدمات مهم‌تر است. شهرداری تهران مبدأ و منشأ تحولات در شهرداری‌های کشور است. بنابراین باید در این استان بهترین عملکرد را داشته باشیم.

جلالی همچنین گفت: معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به صورت کامل آماده و پذیرای نوآوری‌ها و استفاده از توانمندی جوانان در این حوزه است و وظیفه خود می دانیم که  از این ظرفیت به خوبی بهره بگیریم.

تصویب لوایح و قوانین را تسهیل می‌کنیم

مهدی پیرهادی، رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر نیز در این جلسه با اشاره به وظایف این کمیسیون، گفت: در این مجموعه موضوعات مختلفی چون سلامت، محیط زیست و غیره به شکلی مجزا و تخصصی مورد بررسی قرار می گیرد که در هر کدام از این موضوعات می توانیم از تخصص‌ها و توانمندی‌های فناورانه و نوآورانه موجود در کشور بهره بگیریم.

وی افزود: قطعا اجرایی شدن هر کدام از این اقدامات نیازمند تصویب لوایح و قوانینی است که ما در شورای شهر تلاش می کنیم روند تصویب آنها را تسهیل کنیم. این کار با کمک جوانان و نخبگان قابل اجرا است.

به گفته پیرهادی، همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شورای شهر و شهرداری اتفاقی خوش یمن و دارای نتایج مثبت برای شهر تهران و دیگر شهرها خواهد بود.

تحول در مدیریت شهری منوط به جوان‌گرایی است

همچنین در این جلسه احمد علویه، عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر نیز با اشاره به اینکه تحول در مدیریت شهری منوط به جوان گرایی است، گفت: باید تلاش کنیم از توان جوانان و نخبگان کشور برای توسعه شهرها استفاده کنیم.

وی افزود: در برخی حوزه ها مانند نرم افزارهای فرهنگی دچار نوعی روزمرگی شده ایم که باید با کمک جوانان و تخصص آنها این چالش را حل کنیم. تشکیل استارت آپ‌ها و شتابدهنده ها کمک بزرگی برای مدیریت شهری است.

به گفته علویه، استفاده از ایده های خلاق در این حوزه ضروری است. باید از ظرفیت جوانان دارای ایده کمک بگیریم و ملاحظات فرهنگی و بومی کشور را نیز مدنظر داشته باشیم.

چالش‌ها ارائه شد

در ادامه این جلسه دیگر اعضای کمیسیون درباره موضوعاتی چون هموار کردن ورود نخبگان و خلاقیت ها به حوزه مدیریت شهری، رویکرد پروژه محوری برای چالش‌ها و اولویت‌های اصلی شهری، جوان گرایی در مدیریت این حوزه، توجه به توسعه نرم‌افزاری در کنار گسترش سخت‌افزاری شهرها، استفاده از دانش روز برای حل مشکلات شهری و غیره مطالبی ارائه کردند و شکل گیری کارگروهی مشترک میان دو نهاد را خواستار شدند.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در این جلسه پرویز کرمی دبیر ستاد فناوری های نرم توسعه صنایع خلاق و مهدی الیاسی معاون سیاستگذاری و مهدی پیرهادی رییس، مهدی بابایی نائب رییس، مجید قادری مشاور و یاسر نبی زاده دبیر کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر، جلال بهرامی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، محمد کیخا دبیر کمیته خدمات شهری و محیط زیست و احمد علویه عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر حضور داشتند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

گوگل هزینه دریافتی از برخی اپلیکیشن ها را نصف کرد

گوگل هزینه دریافتی از برخی اپلیکیشن ها را نصف کرد
2021-10-22T10:35:48+03:30
گوگل اعلام کرد از ابتدای سال آتی میلادی هزینه دریافتی از اپلیکیشن هایی که سرویس های خود را با گزینه پرداخت حق اشتراک در پلی استور ارائه می کنند کاهش می دهد.

مهلت ثبت نام در آزمون زبان دانشگاه خوارزمی تمدید شد

مهلت ثبت نام در آزمون زبان دانشگاه خوارزمی تمدید شد
2021-10-22T10:35:48+03:30
آخرین مهلت برای جاماندگان از ثبت نام آزمون زبان انگلیسی دانشگاه خوارزمی (KELT) دارای ظرفیت محدود با اولویت دانشجویان دکتری این دانشگاه اعلام شد.

"ساعتی"؛ گلی با خاصیت دیازپام!

"ساعتی"؛ گلی با خاصیت دیازپام!
2021-10-22T10:25:47+03:30
گل ساعتی، گیاهی آرام‌بخش، مسکن و خواب‌آور بوده و برای درمان بی‌خوابی، مانند دیازپام اثربخش است.

تصویری خارق‌العاده از یک کهکشان ستاره‌فشان!

تصویری خارق‌العاده از یک کهکشان ستاره‌فشان!
2021-10-22T10:12:27+03:30
تلسکوپ فضایی هابل تصویری خارق‌العاده از یک کهکشان در فاصله‌ی ۸۰ میلیون سال نوری از زمین ثبت کرد. کهکشانی که نشان از انفجار تشکیل ستارگان دارد. ...

آغاز ثبت‌نام غیرحضوری پذیرفته‌شدگان کارشناسی‌ ارشد دانشگاه پیام‌نور

آغاز ثبت‌نام غیرحضوری پذیرفته‌شدگان کارشناسی‌ ارشد دانشگاه پیام‌نور
2021-10-22T09:59:06+03:30
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور گفت: ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از هفته آینده آغاز می شود. ...

درخواست رییس دانشگاه تهران از مسئولان پیشین این دانشگاه

درخواست رییس دانشگاه تهران از مسئولان پیشین این دانشگاه
2021-10-22T09:45:46+03:30
سرپرست دانشگاه تهران تاکید کرد: از مدیران پیشین دانشگاه درخواست دارم تا در اتاق فکری که به تناسب موضوع‌های مطروحه تشکیل خواهد شد ما را همراهی کنند و برای بهب...

ابداع یک "رایانه نقابی" برای غواصی آزاد

ابداع یک "رایانه نقابی" برای غواصی آزاد
2021-10-22T09:05:47+03:30
یک دستیار رایانه‌ای جدید موسوم به "اوکساما"(Oxama) به جای قرارگیری روی مچ غواصان آزاد، روی صورت آنها قرار می‌گیرد و با آنها ارتباط برقرار می‌کند. ...

وظایف دولت درباره سامانه‌های آموزش مجازی/ کمک مالی به دانش آموزان برای تامین تجهیزات

وظایف دولت درباره سامانه‌های آموزش مجازی/ کمک مالی به دانش آموزان برای تامین تجهیزات
2021-10-22T08:49:10+03:30
مطابق با سند الزامات سامانه‌های آموزش مجازی، دولت باید تجهیزات و ابزار دسترسی لازم برای معلمان و دانش آموزان کمتر برخوردار را به سامانه شاد، با تأیید مرکز مل...

فعال شدن ۲۶ دانشگاه برای اجرای طرح های «مزیت استانی»/ تبدیل هر دانشگاه به یک قطب تخصصی

فعال شدن ۲۶ دانشگاه برای اجرای طرح های «مزیت استانی»/ تبدیل هر دانشگاه به یک قطب تخصصی
2021-10-22T08:49:10+03:30
مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت و جامعه وزارت علوم گفت: تاکنون ۲۶ دانشگاه برای اجرای طرح های «مزیت استانی» فعال شده اند و در راستای توسعه اشتغال و تقویت زنجیره ا...

ماموریت کرو-۳ باز هم به تاخیر افتاد

ماموریت کرو-۳ باز هم به تاخیر افتاد
2021-10-22T08:39:07+03:30
ناسا و اسپیس‌ایکس پرتاب ماموریت کرو-۳ را یک روز به تاخیر انداختند.

با یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه آشنا شوید

با یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه آشنا شوید
2021-10-22T08:25:46+03:30
دانشگاه "کوچ" ، دانشگاهی است که به پذیرش بدون کنکور معروف است و به نوعی بهترین دانشگاه ترکیه محسوب می‌شود.

کشف یک مکانیسم مهم که در ترمیم سریع عضلات نقش دارد

کشف یک مکانیسم مهم که در ترمیم سریع عضلات نقش دارد
2021-10-22T08:25:46+03:30
پژوهشگران اسپانیایی، مکانیسم جدیدی را کشف کرده‌اند که به صورت مستقل از سلول‌های بنیادی، به ترمیم سریع عضلات می‌پردازد.

پاندمی کرونا عامل افزایش نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری سل

پاندمی کرونا عامل افزایش نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری سل
2021-10-22T07:55:48+03:30
متخصصان و کارشناسان از این موضوع در هراسند که موارد ابتلا به بیماری سل و مرگ های ناشی از آن در جهان روبه افزایش است.

آنتی بادی ۳۰۰ برابری واکسن استنشاقی/ قارچ ضدافسردگی است

آنتی بادی ۳۰۰ برابری واکسن استنشاقی/ قارچ ضدافسردگی است
2021-10-22T07:42:32+03:30
حوزه سلامت در هفته رو به پایان، در جهان، شاهد اخبار و رویدادهای متعدد و مختلفی بود که به مرور گزیده ای از مهم ترین آنها می پردازیم.

مصرف اسیدهای چرب گیاهی ریسک مرگ را کاهش می دهد

مصرف اسیدهای چرب گیاهی ریسک مرگ را کاهش می دهد
2021-10-22T07:42:32+03:30
تحقیق جدید به بررسی تاثیرات اسیدهای چرب گیاهی بر ریسک مرگ می پردازد.

کاهش خطر مرگ ناشی از کووید۱۹ در مصرف کنندگان داروی استاتین

کاهش خطر مرگ ناشی از کووید۱۹ در مصرف کنندگان داروی استاتین
2021-10-22T07:42:31+03:30
تحقیقات جدید نشان می دهد که استاتین ها ممکن است یک اثر محافظتی نسبی در برابر خطر مرگ ناشی از کووید۱۹ داشته باشند.

پیوند موفیقت آمیز کلیه رشدیافته در بدن خوک به بدن انسان

پیوند موفیقت آمیز کلیه رشدیافته در بدن خوک به بدن انسان
2021-10-22T07:42:31+03:30
در تحقیقات اخیر، کلیه رشدیافته در یک خوک دستکاری شده ژنتیکی، پس از پیوند به یک بیمار انسانی در طی یک روش پیشگامانه که توسط پزشکان آمریکایی انجام شد، به خوبی ...

آب پرتقال به مقابله با التهاب کمک می کند

آب پرتقال به مقابله با التهاب کمک می کند
2021-10-22T07:42:30+03:30
نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است که آب پرتقال ۱۰۰ درصد طبیعی، می تواند به مبارزه با التهاب و فشار اکسایشی در بزرگسالان کمک کند.

بازگشت ۲۶۰۰ نخبه ایرانی به کشور طی ۵ سال/دیده شدن دانشمندان جهان اسلام با اقدام ایران

بازگشت ۲۶۰۰ نخبه ایرانی به کشور طی ۵ سال/دیده شدن دانشمندان جهان اسلام با اقدام ایران
2021-10-21T21:52:26+03:30
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از بازگشت ۲۶۰۰ نفر نخبه ایرانی فارغ التحصیل از ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا به ایران خبر داد.

جمهوری اسلامی ایران پیشتاز علم در جهان اسلام است

جمهوری اسلامی ایران پیشتاز علم در جهان اسلام است
2021-10-21T21:09:10+03:30
برگزیده جایزه مصطفی گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار و پیشتاز علم و مهندسی در جهان اسلام شناخته شده است.

کشف دسته جدیدی از ترکیبات ضد صرع از سوی برگزیده جایزه مصطفی(ص)

کشف دسته جدیدی از ترکیبات ضد صرع از سوی برگزیده جایزه مصطفی(ص)
2021-10-21T20:45:47+03:30
کاشف داروهای گیاهی درمان لیشمانیا و صرع اعلام کرد: صمیمانه خوشحالم که کمک‌­های فروتنانه من که در حال حاضر چهار دهه به طول انجامیده است، از طریق این جایزه به ...

دریافت جایزه معتبر مصطفی(ص) را افتخار و امتیاز بزرگ برای خود می‌دانم

دریافت جایزه معتبر مصطفی(ص) را افتخار و امتیاز بزرگ برای خود می‌دانم
2021-10-21T20:32:26+03:30
نخستین مشاهده‌گر فرآیند "پراکندگی نور با نور" و از برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) گفت: از اعضای بنیاد مصطفی(ص) به خاطر روش مثال ­زدنی که در جهت ارتقاء تع...

آیه‌ای که راهنمای برگزیده لبنانی جایزه مصطفی(ص) شد

آیه‌ای که راهنمای برگزیده لبنانی جایزه مصطفی(ص) شد
2021-10-21T20:32:25+03:30
محقق بیروتی و برگزیده جایزه مصطفی(ص) گفت: برای من افتخار بزرگی است که امسال یکی از برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) باشم و آن را با همکارانم تقسیم کنم. ...

سفر پرتلاطم کاشف شبه‌ذره‌ای بی‌جرم تا رسیدن به الکترونیک سبز

سفر پرتلاطم کاشف شبه‌ذره‌ای بی‌جرم تا رسیدن به الکترونیک سبز
2021-10-21T20:05:46+03:30
پروفسور حسن زاهد، برگزیده چهارمین جایزه مصطفی(ص) داستان زندگی خود را همانند افسانه‌ها می داند که آرزوها و رؤیاهای کودک روستایی محقق می‌شود و به آزمایشگاه‌های...

مراسم اعطای جایزه مصطفی(ص) برگزار شد/ استقبال ۳ هزار دانشمند برجسته جهان از جایزه

مراسم اعطای جایزه مصطفی(ص) برگزار شد/ استقبال ۳ هزار دانشمند برجسته جهان از جایزه
2021-10-21T20:02:29+03:30
چهارمین دوره از مراسم اعطای جایزه مصطفی(ص) عصر امروز در تالار وحدت برگزار شد و از دانشمندان برگزیده جهان اسلام در این مراسم تقدیر به عمل آمد.

تلاش برای احیای تاریخ علمی جهان اسلام با معرفی دانشمندان

تلاش برای احیای تاریخ علمی جهان اسلام با معرفی دانشمندان
2021-10-21T19:52:26+03:30
دبیر علمی جایزه مصطفی(ص) تاکید کرد: کارگروه علمی جایزه مصطفی(ص) بسیار مفتخر است که بسترِ احیایِ تاریخ علمی و فرهنگی جهان اسلام را از طریق معرفی مفاخر و چهره‌...

مشارکت ۵۰۰خیر برای وقف در جایزه مصطفی/ همکاری ۲۰۰همیار بین المللی

مشارکت ۵۰۰خیر برای وقف در جایزه مصطفی/ همکاری ۲۰۰همیار بین المللی
2021-10-21T19:49:11+03:30
مدیر بنیاد علم و فناوری مصطفی از مشارکت ۵۰۰ خیر برای وقف در این جایزه خبر داد.

حل چالش های بزرگ جهانی با همکاری علمی کشورهای اسلامی

حل چالش های بزرگ جهانی با همکاری علمی کشورهای اسلامی
2021-10-21T19:49:11+03:30
معاون علمی و فناوری گفت:علم و فناوری به شرط وجود اراده مشترک بین‌المللی ظرفیت کافی برای همکاری در خصوص رفع چالشهای بزرگ جهانی را داراست.

رونمایی از سامانه‌ای برای معرفی الگوهای مطلوب به جامعه

رونمایی از سامانه‌ای برای معرفی الگوهای مطلوب به جامعه
2021-10-21T19:39:06+03:30
با برگزاری یک رویداد مساله محوری از سامانه‌ای در زمینه معرفی الگوهای مطلوب به جامعه رونمایی شد.

جایزه‌ام را به بنیاد عام المنفعه حوزه علوم بنیادی اهدا می‌کنم

جایزه‌ام را به بنیاد عام المنفعه حوزه علوم بنیادی اهدا می‌کنم
2021-10-21T19:39:06+03:30
پروفسور وفا با بیان اینکه پژوهشی که انجام داده ام در حال حاضر هیچ نمودی در جامعه ندارد و تنها فهم ما را از جهان بیشتر کرده است، گفت: سرعت در علم جایی ندارد. ...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)