میرنیوز

پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، "رویان فرهنگی" جهاد دانشگاهی است

پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، "رویان فرهنگی" جهاد دانشگاهی است 2021-09-13T17:25:19+04:30

به گزارش ایسنا، آیین اختتامیه نخستین جشنواره ایده‌های برتر فناوری‌های نرم و صنایع خلاق فرهنگی، عصر امروز (۲۲ شهریورماه) با حضور دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو، دبیر شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی (جهاد دانشگاهی)، دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، دکتر سید مهدی سادات، مشاور دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر اصغر نورالله‌زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، دکتر علی اکبر عبدالملکی، رئیس کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته اتاق بازرگانی صنایع و معادن کشاورزی ایران، دکتر سید سعید هاشمی، رییس دانشگاه علم و فرهنگ، داوران و برگزیدگان این جشنواره در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد. 

سند توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز، چراغ راه فعالان و برنامه‌ریزان این حوزه 

در ابتدای این نشست، پیام دکتر سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط دکتر ایمانی خوشخو قرائت شد در متن پیام دکتر عاملی آمده است: گسترش فناوری و رشد تقسیم‌ کار اجتماعی، جلوه‌های نوینی از اقتصاد را نمایان کرده که از اقتصاد صنعتی به اقتصاد جامعه اطلاعاتی و سپس اقتصاد دانش بنیان و اکنون اقتصاد صنایع خلاق و فناوری‌های نرم را شاهد هستیم که درحال افزایش سهم این نوع از اقتصاد از تولید ناخالص داخلی است که در سال‌های اخیر گسترش جهشی داشته است. 

فناوری‏‌های نرم، مجموعه‌ای از هنجارها، رویه‌ها، مقررات، نهادها و سامانه‌های دانشی را در برمی‌گیرد که رفتار انسان و نیازهای روحی-روانی، فرهنگی و اجتماعی او را هدف قرار داده و موجبات کارایی و اثربخشی مطلوب‏‌تر فناوری‏‌های سخت را فراهم می‏‌سازد. ویژگی بارز فناوری‏‌های نرم آن است که به جای بهره‌‏گیری از مواد اولیه طبیعی و معدنی از بروندادهای فکری و خلاقیت انسان که ماهیت نوآورانه، فرهنگی و هنری دارد استفاده می‏‌کند. فناوری‏‌های نرم، فناوری خلاقیت و نوآوری است که در اندیشه، احساس، ارزش‌‏ها، رفتارهای فردی و سازمانی و تمامی جنبه‏‌های غیرمادی جامعه‏ بشری تاثیرگذاری دارد. فناوری‏‌های نرم رابطه‏ عمیق‌‏تر و نزدیک‌‏تری با انسان و فرهنگ دارد و رفتار، کنش، واکنش و برهمکنش‌‏های انسان را به مثابه موضوع عملیاتی خود مورد توجه قرار می‏‌دهد. درحقیقت رشد شتابان اقتصاد در حوزه فناوری‌های جدید، هوش مصنوعی، علوم شناختی و گام نهادن در مسیر ایجاد جامعه‏ دانش بنیان موجب شده است که فناوری‌‏های نرم در بهبود کیفیت زندگی و ارتقای سطح تعاملات اجتماعی، جایگاه در خور توجهی بیابد. اقتصاد و صنعت ارتباطات همزمان با توسعه شبکه های ارتباطی و رسانه ای موجب شکل گیری فناوری‌های جدید و ایجاد ظرفیت‌های فرامکانی و فرازمانی شده است و بسیاری از پیشرفت‌های تکنولوژی کنونی در عصر ارتباطات را به ارمغان آورده و پایه جهانی‌شدن به معنای تجربه نوینی از سبک زندگی جدید محسوب می‌شود.

امروز ما با دو فضایی شدن فرهنگ مواجه شده ایم و بخش مهمی از فرهنگ جامعه در فضای مجازی شکل می گیرد و محتوای فضای مجازی منبع مهمی برای فرهنگی شدن جامعه است. فضای مجازی به موازات جهان واقعی، مؤلفه و متغیر و دامنه عملکردی پیدا کرده است. دانش دوفضایی نگاه تکمیلی به دانش فضای اول و دانش فضای دوم دارد و برای آن یک گستره بزرگی فراهم کرده است که تجربه جهان کرونایی به این تجربه دامن زد و ما ناگزیر شاهد آموزش‏های ترکیبی خواهیم بود که بخش قابل توجهی از آموزش از کیفیت بسیار بالا برخوردار خواهد بود. با توجه به گسترش این حوزه، دامنه دانش و جامعه اطلاعاتی و ارتباطی  کنونی از نظر روش حکمرانی تغییر کرده و مدل حکمرانی جدیدی به وجود آمده است.

در نظام حکمرانی جدید روش حکمرانی دولت حتماً به صورت دولت الکترونیک و مبتنی بر مدیریت هوشمند در عرصه های گوناگون ظهور خواهد کرد و به نوعی حکمرانی دولت تبدیل به الگوهای خط مشی گذاری از قبیل نوع کار  شورای های عالی و نظام تنظیم‌گری می‏‌شود و نه دولت اجرائی، در واقع اجرائیات دولت همه در عرصه دولت الکترونیک هوشمند اجرا می‏شود.

فضای مجازی فضای مکملی بود که توانست متناظر فضای واقعی درابعاد گوناگون زندگی ایجاد ظرفیت کند و این صنعت به سمت فناوری یگانه (Technological Singularity) حرکت می کند که در واقع تجمیع تمامی فناوری‌ها نرم و هوش مصنوعی محسوب می‌شود. استفاده از ایده‌‏های حقوقی اسلام می‏‌تواند زمینه‌ساز تحول در نظام‌واره‌های اسلامی در سبک زندگی و حوزه های تعلیم و تربیت اسلامی شود که بنیان آن بر توحید و ارزش های انسانی و اسلامی است.

در فناوری‌های جدید و خلاق با رویکرد هستی شناسانه ای مواجه هستیم که با نگاه به توحید و زیباترین وجه آفرینش پروردگار، انسان به عنوان یک کاربر فعال و خودانتخابگر مسیر پیش‏روی خود را برمی‌گزیند و خدمات فردی و اجتماعی متناسب با سطح اختیار انسان نظامند می‏‌شود و در این نظام کرامت و حقوق انسانی ظرفیت جدید پیدا می کند. ما باید  در بستر فضای نوین فناوری‌ها با ایده های خلاق و سوژه های برتر مبتنی بر فرهنگ اسلامی-ایرانی فضایی را ایجاد کنیم تا جامعه براساس ارزش های الهی و هنجارهای قابل قبول، انسان هوای پاک و طیب را استنشاق کند و از سبک زندگی بالنده و نوآورانه ای بهره مند شود.

توجه به بنیان‌های فرهنگی‌مان در تولید فناوری‏‌های نرم موجب اقتدار و ارتقای سطح توانایی و دانش فنی ما خواهد شد. اگر بتوانیم فناوری های نرم را بر اساس سازه‌های تعلیم و تربیت اسلامی بسازیم، ظرفیت های جامعه  را به سمت تولید محتواها و صنایع خلاق پاک هدایت  کرده‌ایم. فناوری‌های جدید براساس منبع تغذیه و آبشخور آن، قدرت بازتولید ارزش ها و هنجارهای مناسب و نامناسب در جامعه را دارند چرا که نمی‌توان فناوری را به عنوان یک امر خنثی و ابزاری تلقی کرد. فناوری‌ها که خود محصولی انسانی هستند، ‌می‌توانند با نوآوری‌های خلاقانه و مبتنی بر مؤلفه‌های اسلامی و بومی در جهت تولید همان هوای پاک و براساس نیازهای جامعه محصولات و تولیداتی ارزشمند و هویت محور ارایه دهند.

فناوری‌های جدید، آینده جدیدی را طراحی می‌کنند که باید تلاش کرد تا مؤلفه‌های هویت ایرانی و اسلامی را در فناوری‌‏های جدید لحاظ کنیم و در عرصه جامعه مخاطبان خود را حفظ و متناسب با الگوهای دینی تربیت کنیم. 

شورای عالی انقلاب فرهنگی در راستای اقتداربخشی به جوانان خلاق و ایده‌پرداز حوزه فناوری‌های نرم و فرهنگی، علاوه بر حمایت‌های مستمر از پیشرفت فناوری های صنایع خلاق و فرهنگی تلاش نموده است تا زمینه ها و تمهیدات لازم قانونی و ساختاری را نیز فراهم نماید. بدون شک تلاش حاصل از مفهوم‌پردازی و ایده‌پردازی در حوزه‌های فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، باید موجب ارتقاء سطح توانمندی و رونق اقتصاد فرهنگ  و تعمیق بینش جامعه فرهیخته ایرانی شود. البته توانمند سازی جامعه برای مواجهه عقلانی با آسیب ها فضای مجازی که بعضا بر سرجامعه آوارهای بزرگ ایجاد می کنند، اهمیت زیادی دارد.

با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، اهمیت راهبردی و اقتصادی فناوری‌های فرهنگی و نرم، پیچیدگی این حوزه، متولیان متعدد و لزوم همگرا کردن آنها و همچنین با توجه به اینکه «فناوری‏های نرم و فرهنگی» جزو اولویت‌های نقشه جامع علمی و نقشه مهندسی فرهنگی کشور قرار گرفته و  همچنین در راستای جهت‌گیری کلان کشور در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، «سند توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز» توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده و اکنون چراغ راه فعالان و برنامه ریزان این حوزه است. 

این سند مشتمل بر یک مقدمه، ۹ ماده و ۹ تبصره در جلسه ۸۱۰ مورخ ۱۳۹۷/۴/۲۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و براساس آن تعاریف، ارزشها، چشم انداز، اصول، اهداف، ۱۰ راهبرد کلان و اقدامات ملی ذیل آنها و مسائل اجرایی اجرای سند تبیین شده است. ۱۸ نفر از مقامات کشوری در شورای ستاد اجرایی سازی این سند عضو هستند و جهاد دانشگاهی که برگزار کننده این جشنواره فاخر و اثرگذار است، از جمله اعضای تأثیرگذار آن می‌باشد.

در پایان لازم می دانم از جناب آقای دکتر ایمانی خوشخو ریاست محترم پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و همکاران جهادگر و دانشمند ایشان برای برگزاری این جشنواره تقدیر و تشکر کرده و امیدوارم به فضل الهی جوانان هوشمند، کوشا و خلاق ایرانی متناسب با نیازها و اولویت های کشور به خلق و راه اندازی اکوسیستم های صنایع خلاق فرهنگی مبادرت کرده و با استعانت از درگاه احدیت در گام دوم انقلاب اسلامی بیش از پیش بدرخشند.

 پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، چشمه جوشان ایده‌های فرهنگی

به گزادس ایسنا، دکتر محمدحسین ایمانی خوشخو، دبیر شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این دیدار گفت: بیش از ۳ سال از عمر پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی (وابسته به جهاد دانشگاهی) می‌گذرد و با حمایت همه نهادهای مرتبط در این حوزه، پیشرفت‌های بسیار خوبی حاصل شده و به جایگاه مناسبی در حوزه فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی دست پیدا کرده‌ایم. 

رییس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی (جهاد دانشگاهی) در خصوص اهداف شکل‌گیری نخستین جشنواره ایده‌های برتر فناوری‌های نرم و صنایع خلاق فرهنگی افزود: افرادی زیادی هستند که در کشور ناشناخته هستند، اما به صورت بالقوه در حوزه فناوری‌های نرم، صاحب ایده هستند. تلاش کردیم به سراغ افرادی برویم که یا نمی‌دانند که از این ظرفیت برخوردار هستند یا زمینه مناسب برای آنها فراهم نشده است و این جشنواره با این هدف شکل گرفت و خوشبختانه با استقبال خوبی نیز مواجه شد. 

دکتر ایمانی خوشخو خاطر نشان کرد: بحث صنایع خلاق در ادبیات برنامه‌ریزی کشور وارد شده است و در پیام دکتر عاملی نیز به این نکته اشاره شده بود. در عصر شکوفایی انقلاب اسلامی و پیشرفت کشور باید آمادگی لازم را داشته باشیم تا به شکل ساختارمند به بحث شناسایی ایده‌ها نگاه کنیم و تلاش کرده‌ایم که این نگاه ساختارمند را در پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی (جهاد دانشگاهی) نیز داشته باشیم. 

دبیر شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: جهاد دانشگاهی در کنار فعالیت‌های بزرگ و شاخصی که در حوزه‌های مختلف از جمله پزشکی و فنی- مهندسی داشته است، با تأسیس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، گام مهمی در حوزه فرهنگی برداشته است که می‌تواند "رویان فرهنگی" و چشمه جوشان ایده‌های فرهنگی در سال‌های آینده باشد. جا دارد از تلاش‌ها و حمایت‌های دکتر حمیدرضا طیبی، رییس جهاد دانشگاهی در این مسیر قدردانی کنیم. 

رییس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی افزود: در حوزه برخورداری از استعدادها و منابع فرهنگی جزو کشورهای برتر محسوب می‌شویم، اما این توانایی و استعدادها باید بالفعل شوند. 

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

راه اندازی دوره دکتری "مطالعات زنان و خانواده" در دانشگاه شهید بهشتی

راه اندازی دوره دکتری "مطالعات زنان و خانواده" در دانشگاه شهید بهشتی
2021-09-23T14:11:43+03:30
برای اولین بار دوره دکتری رشته "مطالعات زنان و خانواده" در دانشگاه شهید بهشتی راه اندازی شد.

تزریق یک میلیون و ۳۸۲ هزار دوز واکسن کرونا در شبانه روز گذشته

تزریق یک میلیون و ۳۸۲ هزار دوز واکسن کرونا در شبانه روز گذشته
2021-09-23T14:08:18+03:30
بنابر اعلام وزارت بهداشت، یک میلیون و ۳۸۲ هزار دوز واکسن کرونا در شبانه روز گذشته تزریق شد.

شناسایی ۱۶۳۶۲ بیمار جدید کرونایی/۳۱۷ نفر دیگر فوت شدند

شناسایی ۱۶۳۶۲ بیمار جدید کرونایی/۳۱۷ نفر دیگر فوت شدند
2021-09-23T14:08:18+03:30
بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۳۱۷ بیمار کووید ۱۹ در کشور فوت شدند.

مهلت ثبت ایده در پنجمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان تمدید شد

مهلت ثبت ایده در پنجمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان تمدید شد
2021-09-23T13:44:57+03:30
مهلت ثبت ایده در «جشنواره قرن»، پنجمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان تا ۱۰ مهرماه سال جاری تمدید شد.

ورود ۵ میلیون دوز واکسن کرونا به کشور/واردات واکسن هلال احمر از ۴۰ میلیون دوز فراتر رفت

ورود ۵ میلیون دوز واکسن کرونا به کشور/واردات واکسن هلال احمر از ۴۰ میلیون دوز فراتر رفت
2021-09-23T13:41:45+03:30
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: بیست‌ و یکمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از سوی جمعیت هلال‌ احمر حاوی ۵ میلیون دوز واکسن، امروز در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزار...

رتبه بندی آموزش عالی وال استریت ژورنال و تایمز برای ۲۰۲۲ اعلام شد

رتبه بندی آموزش عالی وال استریت ژورنال و تایمز برای ۲۰۲۲ اعلام شد
2021-09-23T13:41:41+03:30
روزنامه وال استریت ژورنال به همراه تایمز هر ساله کالج های آموزش عالی در آمریکا را رتبه بندی می کنند. رتبه بندی سال ۲۰۲۲ این دو مرکز منتشر شده است.

ولخرجی کم سابقه گوگل برای خرید ملک در منهتن

ولخرجی کم سابقه گوگل برای خرید ملک در منهتن
2021-09-23T13:01:58+03:30
گوگل از برنامه‌های خود برای خرید ساختمانی به قیمت ۲.۱ میلیارد دلار در منهتن نیویورک خبر داده است. این کار همزمان با سرمایه گذاری‌های مشابه برخی شرکت‌های دیگر...

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران منصوب شد

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران منصوب شد
2021-09-23T11:55:02+03:30
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تهران در احکام جداگانه دکتر اکبر فتوحی را به عنوان معاون تحقیقات و فناوری و دکتر محمدعلی صحرائیان را به عنوان مشاور رئیس دانشگاه در...

شرایط انتقال مشروط فرزندان اعضای هیات علمی ابلاغ شد/ ممنوعیت تغییر رشته پابرجاست

شرایط انتقال مشروط فرزندان اعضای هیات علمی ابلاغ شد/ ممنوعیت تغییر رشته پابرجاست
2021-09-23T11:41:43+03:30
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در نامه ای به معاونان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور دستورالعمل اجرایی نقل و انتقال فرزندان اعضای هیات علمی برای پذیرفته شدگا...

نشست مجازی کاخ سفید برای رسیدگی به مشکل کمبود تراشه

نشست مجازی کاخ سفید برای رسیدگی به مشکل کمبود تراشه
2021-09-23T11:15:11+03:30
پت گلسینگر مدیر اجرایی اینتل به همراه نمایندگانی از اپل، مایکروسافت، سامسونگ، جنرال موتورز، فورد و استلانتیس در یک نشست مجازی در کاخ سفید در مورد کمبود جهانی...

تداوم لجبازی اپل با اپیک گیمز

تداوم لجبازی اپل با اپیک گیمز
2021-09-23T11:01:40+03:30
شرکت اپل در واکنش به تجدیدنظر خواهی شرکت اپیک گیمز در پرونده درگیری حقوقی دو طرف اعلام کرد تا پایان رسیدگی به این موضوع بازی فورتنایت آن را از فروشگاه آنلاین...

ورود ۵ میلیون دُز واکسن کرونا به کشور/واردات واکسن هلال احمر از ۴۰ میلیون دُز فراتر رفت

ورود ۵ میلیون دُز واکسن کرونا به کشور/واردات واکسن هلال احمر از ۴۰ میلیون دُز فراتر رفت
2021-09-23T10:48:25+03:30
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: بیست‌ و یکمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از سوی جمعیت هلال‌ احمر حاوی ۵ میلیون دُز واکسن، امروز در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزار...

٧ دوره آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی مصوب شد

٧ دوره آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی مصوب شد
2021-09-23T10:48:24+03:30
مرکز ملی آموزش های مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی در بیست و دومین نشست کمیسیون خود با ایجاد ٧ دوره آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی و تاسیس ٢ مرکز غیر دولتی مو...

کوچکترین سازه پرنده ساخته دست بشر که به اندازه یک دانه ماسه است!

کوچکترین سازه پرنده ساخته دست بشر که به اندازه یک دانه ماسه است!
2021-09-23T10:38:24+03:30
پژوهشگران "دانشگاه نورث‌وسترن" در بررسی جدید خود، قابلیت پرواز کردن را به میکروتراشه‌ها بخشیده‌اند تا آنها را برای نظارت بر آلودگی هوا و بیماری‌های...

قیمت واکسن آنفلوانزا در داروخانه ها اعلام شد

قیمت واکسن آنفلوانزا در داروخانه ها اعلام شد
2021-09-23T10:35:21+03:30
مدیرکل امور دارویی سازمان غذا و دارو، قیمت واکسن آنفلوانزا در سطح داروخانه‌ها را اعلام کرد.

کوچک‌ترین پرنده جهان یک ریزتراشه است

کوچک‌ترین پرنده جهان یک ریزتراشه است
2021-09-23T10:08:22+03:30
یک ریزتراشه با ظاهری شبیه به پره های هلیکوپتر کوچک‌ترین محصول در دنیا است که از قابلیت برخاستن از زمین و پرواز برخوردار است.

تامین نیاز صنعت نفت با تولید ۸ محصول کاربردی توسط محققان کشور

تامین نیاز صنعت نفت با تولید ۸ محصول کاربردی توسط محققان کشور
2021-09-23T10:08:21+03:30
محققان در یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ۸ محصول کاربردی در صنعت نفت را به تولید رساندند.

مرحله دوم سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی برگزار شد

مرحله دوم سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی برگزار شد
2021-09-23T09:55:02+03:30
آزمون های مرحله دوم سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور امروز اول مهرماه در ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور برگزار شد.

نقش کووید-۱۹ در تشدید یک بیماری نادر عصبی

نقش کووید-۱۹ در تشدید یک بیماری نادر عصبی
2021-09-23T09:44:58+03:30
پژوهشگران "دانشگاه آکسفورد" در بررسی جدید خود دریافته‌اند که کووید-۱۹ ممکن است به تشدید یک بیماری نادر عصبی منجر شود.

دادگاه آمریکایی فیس‌بوک را مجبور به انتشار اسناد یک نسل‌کشی کرد

دادگاه آمریکایی فیس‌بوک را مجبور به انتشار اسناد یک نسل‌کشی کرد
2021-09-23T09:28:31+03:30
یک قاضی فدرال در آمریکا به فیس‌بوک دستور داد تا اسناد مربوط به برخی حساب‌های کاربری را منتشر کند. این حساب ها محتوایی در حمایت از خشونت برعلیه اقلیت روهینگیا...

آخرین وضعیت پیشرفت ۲۳ پروژه اولویت دار الکترونیکی/ عملکرد نیمی از پروژه ها قابل قبول نیست

آخرین وضعیت پیشرفت ۲۳ پروژه اولویت دار الکترونیکی/ عملکرد نیمی از پروژه ها قابل قبول نیست
2021-09-23T09:15:18+03:30
گزارش رصد و پایش پیشرفت ۲۳ پروژه اولویت دار الکترونیکی همزمان با سومین سال ابلاغ این طرح، در راستای اعلام چالش‌ها برای رفع موانع و پیشبرد آن توسط سازمان فناو...

استفاده از حق التدریس در دانشگاه های دولتی ممنوع شد

استفاده از حق التدریس در دانشگاه های دولتی ممنوع شد
2021-09-23T09:15:17+03:30
رئیس هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در راستای همسان سازی و کیفی سازی آموزش، حق التدریس بین دانشگاه های دولتی ممنوع شده و دانشگاه های مبداء و مقص...

اولین عامل کاهش مرگ های کرونایی/سهمگین ترین پیک را تجربه کردیم

اولین عامل کاهش مرگ های کرونایی/سهمگین ترین پیک را تجربه کردیم
2021-09-23T08:48:27+03:30
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری، اثر بخشی واکسن های کرونا را مورد تاکید قرار داد و گفت: هرگز برای واکسن زدن درنگ نکنید و در ساعات خلوت تر به مراکز واکس...

درست ترین رفتار مسئولانه افراد برای اهدای خون

درست ترین رفتار مسئولانه افراد برای اهدای خون
2021-09-23T08:35:00+03:30
پویش اهدای خون جامعه ورزشی و جوانان که با همکاری فدراسیون پزشکی ورزشی و سازمان انتقال خون برگزار شد.

نوبت واکسن ۱۵ ساله ها رسید/سرعت واکسیناسیون در کشور

نوبت واکسن ۱۵ ساله ها رسید/سرعت واکسیناسیون در کشور
2021-09-23T08:08:19+03:30
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، متولدین ۱۳۸۵ و قبل از آن می توانند برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.

راهی برای کاهش مشکلات جنسی پس از جراحی قلب

راهی برای کاهش مشکلات جنسی پس از جراحی قلب
2021-09-23T07:04:58+03:30
در یک مطالعه با بررسی تاثیر توانبخشی قلبی پس از جراحی قلب در بیماران، عنوان شد که این روش می‌تواند به افزایش رضایت جنسی بیماران کمک کند. ...

نقش پررنگ فناوری "واقعیت مجازی" در ایستگاه فضایی بین‌المللی

نقش پررنگ فناوری "واقعیت مجازی" در ایستگاه فضایی بین‌المللی
2021-09-23T07:04:58+03:30
با تجربه‌ترین افراد نیز گاهی نیاز به کمک دارند. این کمک برای فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی از طرف سایر خدمه، متخصصان در زمین و واقعیت افزوده و واقعیت مج...

برترین دانشگاه‌های دنیا در رشته روانشناسی معرفی شدند

برترین دانشگاه‌های دنیا در رشته روانشناسی معرفی شدند
2021-09-23T07:04:58+03:30
نظام رتبه‌بندی تایمز، اخیرا رتبه بندی برترین دانشگاه‌های دنیا در زمینه روانشناسی را منتشر کرد.

از تولید کیت‌های تشخیص بیماری تا صادرات کیت کرونا

از تولید کیت‌های تشخیص بیماری تا صادرات کیت کرونا
2021-09-23T07:04:57+03:30
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان در کنار تولید ۵۰ نوع کیت‌ تشخیص بیماری‌های عفونی و ژنتیکی، موفق به تولید و صادرات کیت تشخیص کرونا شده است. ...

امکان آموزش حضوری برای دانشجویان همه مقاطع فراهم نیست

امکان آموزش حضوری برای دانشجویان همه مقاطع فراهم نیست
2021-09-23T06:51:38+03:30
سرپرست سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه امکان آموزش حضوری برای دانشجویان همه مقاطع تحصیلی فراهم نیست، گفت: اولویت ارائه خدمات خوابگاهی و تغذیه با دانشجو...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)