میرنیوز

پردیس مرکزی دانشگاه تهران پس از ۸۶ سال صاحب سند تک برگی شد

پردیس مرکزی دانشگاه تهران پس از ۸۶ سال صاحب سند تک برگی شد 2021-04-05T17:04:17+04:30

به گزارش ایسنا، دکتر محمود نیلی احمدآبادی ضمن بیان این مطلب به تشریح مهم ترین اقدامات سال گذشته دانشگاه تهران در حوزه های مختلف پرداخت و گفت: در سال ۹۹ با توجه به شرایط ناشی از اپیدمی کرونا، سیاست کلان دانشگاه تهران «استمرار فعالیت‌ها با تاکید بر آموزش مجازی و حرکت در مسیر «دانشگاه تهران دیجیتال» و «ایفای نقش مسئولیت اجتماعی دانشگاه در مواجهه کشور با بحران کرونا» بوده است.

وی افزود: در این سال، مجموعه تحولات دیجیتالی و جهش حرکت به سوی «آموزش مجازی و یادگیری الکترونیکی» آشکارا نشان از پیشگامی دانشگاه تهران در نظام حکمرانی آموزش عالی کشور داشت به طوری که برگزاری کلیه کلاس‌ها به صورت زنده با ضریب دسترسی ۹۹.۹ درصد در نیم سال تحصیلی دوم سال ۹۹ حاصل شد و این در حالی است که میزان رضایتمندی «زیاد» ذینفعان اصلی این تحول، یعنی دانشجویان و اعضای هیأت علمی، به بالای ۸۰ درصد در آذرماه سال ۱۳۹۹ رسید.

رییس دانشگاه تهران تاکید کرد: به عنوان یک دانشگاه «نسل چهارم» و باتوجه به سوابق این دانشگاه در ایفای نقش مهم در پروژه‌های مطالعاتی کلان ملی همچون «گزارش ملی سیلاب‌ها»، دانشگاه تهران در قالب مجموعه‌ای از سیاست‌ها، راهبردها و فعالیت‌های متنوع از ابتدای شیوع اپیدمی کرونا، به عنوان یک نهاد مسئول و پیشگام در مدیریت ابعاد مختلف بحران ناشی از کرونا ظاهر شد. بخش مهمی از این فعالیت‌ها در قالب تشکیل و برگزاری نشست‌های مشورتی «خوشه‌های علمی» مختلف، همچون «خوشه اقتصادی»، «خوشه سرمایه اجتماعی» انجام و نتایج مطالعاتی آنها در قالب «گزارش‌های سیاستی» در اختیار نهادها و مسئولان ذیربط قرار گرفت.

نیلی یادآور شد: بخش دیگری از این فعالیت‌ها در قالب ایجاد شبکه علمی مشترک با مشارکت مسئولان و صاحبنظران دانشگاه تهران و دیگر نهادهای ذی‌ربط به خصوص دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی ایران و ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، تشکیل چهار کارگروه علمی و تخصصی، برگزاری ده‌ها نشست و سمینار در ارتباط با کرونا، انجام بیش از ۸ پژوهش کلان در سطح دانشگاه و ۸ پژوهش در سطح واحدهای دانشگاهی، و … دنبال شد.

سامانه سپاری فعالیت های آموزشی
 

رییس دانشگاه تهران در خصوص اقدامات آموزشی دانشگاه در سال گذشته نیز گفت: «تدوین دستورالعمل فعالیت‌ها و مقررات آموزشی متناسب با شرایط ناشی از اپیدمی کرونا و نیز ضرورت انعطاف‌پذیری در اجرای آنها»، محور اصلی تمامی فعالیت‌ها بوده است. در سال ۹۹، بیش از ۱۵ فرآیند اصلی آموزشی (اعم از دانشجویی، دانش آموختگی و امور اعضای هیأت علمی) به طور کامل «سامانه سپاری» شدند. ضمن آنکه در سایه تدابیر اتخاذ شده، امور آموزشی-دانشجویی مربوط به بیش از ۱۱۲۰۰ «نودانشجو»، امور بیش از ۱۴۰۰ دانشجوی استعداد درخشان و امور مربوط به بالغ بر ۱۲۰۰۰ «دانش آموخته» با موفقیت به سرانجام رسید.

به گفته وی، همچنین علاوه بر برنامه‌های متداول بازنگری رشته‌های آموزشی، معرفی «دوره‌های دو-وجهی» در بیش از ۷۰ رشته مقطع کارشناسی و انجام «ارزیابی رشته»، برای اولین بار در تاریخ دانشگاه تهران با نظر مشاوران بین‌المللی از جمله مهم‌ترین اقدامات انجام شده در حوزه آموزشی دانشگاه بود.

تشکیل شورای بهبود فرایندها


نیلی تاکید کرد: در حوزه معاونت طرح و برنامه، «تحقق ۸۰ درصدی برنامه‌های دانشگاه در سال ۱۳۹۹»، «اصلاح ساختار دانشگاه»، «تشکیل شورای بهبود فرایندها» و … از جمله دستاوردهای مهم حوزه معاونت طرح و برنامه محسوب می‌شود.

بنا بر اظهارارت وی، علاوه بر رصد تحولات سازمانی از منظر «منابع انسانی و زیرساختی» که در قالب «سالنامه آماری» منتشر می‌شود، تدوین «اولین گزارش تأثیر اجتماعی دانشگاه تهران» از جمله فعالیت‌های شاخص این معاونت در سال گذشته بوده است. در «گزارش تأثیر اجتماعی دانشگاه تهران» تصویری جامع از نقش دانشگاه تهران در توسعه همه جانبه کشور از جمله «تأثیر در کمک به راهبری کشور»، «تأثیر در صیانت از فرهنگ، هنر و تاریخ»، «تأثیر در پیشبرد علم، فناوری، نوآوری و کارآفرینی»، «تأثیر در توسعه مسئولیت‌پذیری اجتماعی» و «تأثیر در صیانت از محیط زیست و منابع طبیعی» کشور ارائه شده است.

دستاوردهای بین المللی دانشگاه تهران


نیلی با بیان اینکه ارتقای جایگاه بین‌المللی دانشگاه تهران و حضور مؤثر در چرخۀ توسعه و ترویج علم و فناوری جهانی» محور اصلی فعالیت‌های بین المللی این دانشگاهبوده است، افزود: این اقدامات از طریق تلاش برای ارتقا جایگاه دانشگاه تهران در نظام‌های رتبه‌بندی، حضور مؤثر در نهادها، سازمان‌ها و اتحادیه‌های دانشگاهی مهم و تأثیرگذار، میزبانی از هیأت‌های علمی-تحقیقاتی دانشگاهی از کشورهای مختلف، تعامل با بازیگران بین‌المللی دانشگاهی و شبکه‌سازی علمی در سطح منطقه‌ای و بین‌الملل، به خصوص با اتحادیه اروپا، روسیه و چین دنبال شده است.

بازنگری آئین‌نامه مالی و معاملاتی 

رییس دانشگاه تهران از پیاده‌سازی برنامه‌ها و سیاست‌های دانشگاه سبز و بازنگری آئین‌نامه مالی و معاملاتی دانشگاه و تصویب آن در هیأت امنا خبر داد و تاکید کرد: حسابرسی و به روز کردن حساب‌های دانشگاه؛ بکارگیری سامانه تدارکات دولت (سامانه ستاد) به منظور شفاف‌سازی شیوه خرید و برگزاری مناقصات و مزایده‌ها؛ اصلاح فرایند مالی کسب درآمد ارزی دانشگاه، صورت‌برداری و پایش اطلاعات سامانه اموال و ارزش‌گذاری آن و محاسبه استهلاک اموال و راه‌اندازی حسابداری اموال دام و گیاهان و ورود بخشی از اطلاعات در سامانه سنا؛ بکارگیری و استقرار ۱۱ سامانه‌های الکترونیکی دولت؛ توافق با شهرداری شهر قدس در مورد ۱۵۰۰۰ مترمربع زمین‌های شهر قدس (شهرک ابریشم) به منظور تغییر کاربری زمین به مسکونی و تجاری؛ اخذ موافقت وزارت مسکن و شهر سازی برای تأمین ۶۰۰ واحد مسکونی در شهر جدید هشتگرد و توافق اولیه در خصوص واگذاری یک قطعه زمین به مساحت ۳۲ هکتار به منظور احداث شهرک سبز و عاری از آلودگی؛ از جمله مهم‌ترین دستاوردهای دانشگاه در سال گذشته محسوب می‌شود.

تدوین اساسنامه شورای سیاستگذاری موزه‌ها


وی اظهار کرد: در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی، حمایت، هدایت و نظارت بر فعالیت ۱۱۹ انجمن علمی دانشجویی و ۴۳ کانون فرهنگی فعال، برگزاری ۱۸۰ رویداد علمی-ترویجی و بیش از ۱۵۰ فعالیت فرهنگی، انتشار ۲۹۰ نشریه دانشجویی، انتشار ۱۶۰ نشریه الکترونیکی، تحت پوشش قراردادن ۳۹۹۵ دانشجوی شاهد و ایثارگر از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های این معاونت در سال گذشته بوده است. همچنین، مدیریت موزه‌ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه در شرایط اپیدمی کرونا از جمله «ایجاد تور مجازی سیصد و شصت درجه»، «ثبت ۱۰ اثر از آثار موزه‌های نگارستان و مقدم در فهرست آثار ملی ایران»، «تدوین اساسنامه شورای سیاستگذاری موزه‌های دانشگاه تهران» و … نیز از جمله فعالیت‌های است که ذیل معاونت فرهنگی سامان یافته است.

به گفته وی، در حوزه معاونت دانشجویی، اجرای «طرح همدلی» با هدف حفظ پیوند مسئولانه دانشگاه با دانشجو در شرایط دشوار ناشی از پاندمی کرونا با مشارکت ۲۲۷۰۰ دانشجو، اجرای طرح «خوشامدگویی» با هدف تسهیل فرآیند اجتماعی شدن «نو دانشجویان» دانشگاه تهران، توجه به سلامت روان در دوران کرونا با افزایش خدمات مشاوره برخط و تلفنی به میزان ۲۴۶۶ ساعت، از جمله فعالیت‌های مهم حوزه دانشجویی بوده است. همچنین برگزاری ۱۹۵ وبینار دانشجویی، ۶۲ وبینار تخصصی، تولید و انتشار ۱۳۱ عنوان محتوای بهداشت‌ روان، شناسایی مشکلات سلامت روان دانشجویان از طریق طرح «پایش سلامت روان» ۲۷ هزار و ۳۰۷ دانشجوی حین تحصیل و۱۱ هزار و ۹۳۰ دانشجوی ورودی ۹۹ و انجام مداخلات لازم، از جمله دیگر اقداماتی است که با هدف خدمت‌رسانی و ارتقا وضعیت مراقبتی آنها به دانشجویان دانشگاه انجام شده است.

اخذ سند تک برگی برای اراضی پردیس مرکزی


رییس دانشگاه تهران از  اخذ سند تک برگی برای اراضی پردیس مرکزی این دانشگاه پس از ۸۶ سال خبر داد و گفت: این سند یکی از مهم‌ترین دستاوردهای نمادین حوزه حقوقی دانشگاه در سال گذشته محسوب می‌شود. در کنار آن، صیانت جدی از اموال و دارایی‌های دانشگاه از جمله کسب ۱۷۳ رأی از مجموع ۲۲۰ رأی در مراجع قضائی به نفع دانشگاه تهران در دعاوی حقوقی مطروحه از سوی دانشگاه، موفقیت ۷۹ درصد در تمامی دعاوی «حقوقی و کیفری» و دعاوی «حقوق عمومی و دیوان عدالت اداری» از دیگر اقداماتی است که نشان پویایی این حوزه در یکسال گذشته دارد.

دستاوردهای پژوهشی

وی تاکید کرد:در حوزه پژوهشی نیز با توجه به اهمیت شاخص «کیفیت» فعالیت‌های پژوهش محور، سیاست اصلی دانشگاه تهران ترغیب و هدایت اعضای هیأت علمی و دانشجویان به انتشار مقاله در نشریات معتبر منتج از پژوهش‌های متناسب‌تر با نیازهای کشور و پژوهش‌های کاربردی و توجه جدی به رعایت «اخلاق حرفه‌ای » در انتشارات و فعالیت‌های پژوهشی بوده است. به لحاظ کمی نیز، تعداد مقالات داخلی و بین‌المللی چاپ شده بیانگر رشد مقالات در پایگاه‌های استنادی WOS، Scopus و ISC در سال ۱۳۹۹ در مقایسه با سال ۱۳۹۸ می‌باشد. تنها در پایگاه استناد WOS، تعداد مقالات دانشگاه تهران ۴۷۲۷ مقاله (۱۱.۵ درصد رشد نسبت به سال گذشته) بوده است که به لحاظ کیفی، این رشد بیشتر در نشریات Q1 (۱۵/۵ درصد) و نشریات Q2 (۱۰/۴ درصد) مشاهده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، نیلی افزود: به لحاظ طرح‌ها و قراردادهای پژوهشی در سال ۱۳۹۹، در مجموع ۳۳۱ قرارداد کاربردی با نهادها، مؤسسات، شرکت‌های دولتی و خصوصی با اعتبار مصوب بالغ بر ۱۱۶۷ میلیارد ریال منعقد شده است. تعداد قراردادهای منعقد شده با «معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری»، ۳۶ درصد رشد داشته است.


رییس دانشگاه تهران در پایان خاطر نشان کرد:در حوزه فناوری و تجاری‌سازی، «توسعه اکوسیستم نوآوری و فناوری» با تاکید بر استفاده از دستاوردهای پژوهشی دانشجویان و اساتید در قلب بخش تجاری شهر تهران، اصلی‌ترین سیاستی بوده است که به طور زنجیره‌ای از سوی «پارک علم و فناوری دانشگاه»، «سازمان سرمایه‌گذاری و توسعه» و «طرح شهردانش» دانشگاه دنبال ‌شده است. 

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار علمی

حمایت‌های شبکه آزمایشگاهی در سال ۱۴۰۰ اعلام شد

حمایت‌های شبکه آزمایشگاهی در سال ۱۴۰۰ اعلام شد
2021-04-14T16:57:34+04:30
سال ۱۴۰۰ با طرح‌های ویژه شبکه آزمایشگاهی، گامی مؤثر برای توسعه پژوهش‌های آزمایشگاهی در کشور برداشته می‌شود.

تقدیر از پدر بلوط ایران؛ الگوسازی برای مستعدان‌برتر

تقدیر از پدر بلوط ایران؛ الگوسازی برای مستعدان‌برتر
2021-04-14T16:44:15+04:30
مراسم تکریم و تقدیر از مهندس مظفر افشار، پدر بلوط ایران به همت بنیاد نخبگان لرستان برگزار شد.

اسامی چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی اعلام شد

اسامی چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی اعلام شد
2021-04-14T16:27:37+04:30
اسامی چند برابر ظرفیت هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۹ به منظور انجام سایر مراحل جذب و انجام مصاحبه استخدامی امروز ۲۵ فروردین ...

سفر به ۳۴۰۰ سال قبل با بررسی مدفوع خفاش!

سفر به ۳۴۰۰ سال قبل با بررسی مدفوع خفاش!
2021-04-14T16:00:56+04:30
دانشمندان از سال‌ها قبل برای مطالعات باستان شناسی به بررسی نمونه‌های خاک و یخ می‌پرداختند و حالا با بررسی انبوه مدفوع سه هزار ساله خفاش‌ها به نتایج جالبی رسی...

شرکت‌های توسعه‌دهنده پروژه‌های متن‌باز مورد حمایت قرار می گیرند

شرکت‌های توسعه‌دهنده پروژه‌های متن‌باز مورد حمایت قرار می گیرند
2021-04-14T16:00:56+04:30
ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فراخوان حمایت از شرکت‌های توسعه‌دهنده پروژه‌های متن‌باز را منتشر کرد.

هیات بازبینی فیس بوک درخواست های حذف محتوا را بررسی می کند

هیات بازبینی فیس بوک درخواست های حذف محتوا را بررسی می کند
2021-04-14T15:47:36+04:30
از این پس کاربران فیس بوک می توانند با ارائه درخواستی به هیات بازبینی آن خواستار حذف محتوایی شوند که مایل نیستند در شبکه اجتماعی قرار بگیرد.

تصفیه آب با آب شیرین کن ایرانی با یک سوم قیمت بین المللی

تصفیه آب با آب شیرین کن ایرانی با یک سوم قیمت بین المللی
2021-04-14T15:34:19+04:30
یک شرکت دانش‌بنیان موفق شد تا آب دریا را با یک سوم قیمت بین‌المللی تصفیه کند.

نابودی باکتری‌های جان سخت با پوشش فسفری

نابودی باکتری‌های جان سخت با پوشش فسفری
2021-04-14T15:34:18+04:30
محققان با تولید نوعی پوشش زیستی با استفاده از فسفر سیاه مقابله با باکتری‌های جان سخت را ممکن کرده‌اند. این پوشش بعد از نابودی باکتری‌ها خود نیز به طور خودکار...

پیام تسلیت رییس علوم پزشکی تهران در پی درگذشت یک مسئول بر اثر کرونا

پیام تسلیت رییس علوم پزشکی تهران در پی درگذشت یک مسئول بر اثر کرونا
2021-04-14T15:24:16+04:30
دکتر مجید شریف نیا مسئول فنی آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت  فرمانفرمائیان دانشگاه علوم پزشکی تهران درگذشت.

بازگشت ۱۱ عضو هیات علمی به دانشکده حقوق و علوم سیاسی

بازگشت ۱۱ عضو هیات علمی به دانشکده حقوق و علوم سیاسی
2021-04-14T15:24:15+04:30
رییس دانشگاه علامه طباطبایی از بازگشت ۱۱ عضو هیات علمی به دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه خبر داد و گفت: علاوه بر این بیش از ۲۰ هیات علمی جدید نیز در ا...

دانشگاه های ایران از ۱۳۳ کشور دنیا پذیرش دانشجو دارند

دانشگاه های ایران از ۱۳۳ کشور دنیا پذیرش دانشجو دارند
2021-04-14T15:20:56+04:30
سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان گفت: در حال حاضر از ۱۳۳ کشور دنیا در دانشگاه‌های کشورمان مشغول به تحصیل و زبان آموزی هستند.

امید به درمان چاقی با کشف منبع سلول چربی قهوه‌ای و بژ

امید به درمان چاقی با کشف منبع سلول چربی قهوه‌ای و بژ
2021-04-14T15:10:56+04:30
کشف منبع سلول‌های چربی قهوه‌ای گرفته شده از سلول‌های بیان کننده ژن گیرنده "Trpv1" ‌که در تصویر به رنگ سبز دیده می‌شود، مسیرهای جدید و جالب توجهی را...

تبدیل ماسک و تجهیزات حفاظتی شخصی به صندلی مدرسه

تبدیل ماسک و تجهیزات حفاظتی شخصی به صندلی مدرسه
2021-04-14T15:10:55+04:30
سرویس سلامت ملی(NHS) در حال استفاده از فناوری جدیدی است که تجهیزات حفاظتی شخصی(PPE) مانند ماسک و روپوش استفاده شده طی همه‌گیری را به پلاستیک برای ایجاد صندلی...

اقدام جالب دانشگاه آمریکایی برای دانشجویان مسلمان در "ماه مبارک رمضان"

اقدام جالب دانشگاه آمریکایی برای دانشجویان مسلمان در "ماه مبارک رمضان"
2021-04-14T15:10:55+04:30
دانشگاه ایلینوی آمریکا اعلام کرد که دانشجویان مسلمان در ماه مبارک رمضان می‌توانند یک روش جایگزین برای تست سواب درخواست کنند.

مصرف ماری‌جوانا به نقص بینایی منجر می‌شود

مصرف ماری‌جوانا به نقص بینایی منجر می‌شود
2021-04-14T15:10:55+04:30
پژوهشگران اسپانیایی در بررسی جدید خود نشان داده‌اند که مصرف ماری‌جوانا می‌تواند به بروز نقص بینایی منجر شود.

تشکیل دفاتر تجاری‌سازی و سرمایه‌گذاری در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها

تشکیل دفاتر تجاری‌سازی و سرمایه‌گذاری در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها
2021-04-14T15:10:54+04:30
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تصویب کلیات طرح «جهش تولید دانش بنیان» در مجلس شورای اسلامی از تشکیل دفاتر تجاری سازی و سرمایه‌گ...

ربات ساختمانی به جوشکاری و آجرچینی کمک می کند

ربات ساختمانی به جوشکاری و آجرچینی کمک می کند
2021-04-14T15:07:37+04:30
یک ربات ساختمان سازی رونمایی شده که قادر به حمل ۵۰۰ کیلوگرم بار است، می تواند از پله ها بالا برود و در جوشکاری و آجرچینی کمک کند.

راه اندازی خانه های خلاق حمایت می شود

راه اندازی خانه های خلاق حمایت می شود
2021-04-14T14:54:17+04:30
معاونت علمی و فناوری اعلام کرد از راه اندازی خانه های خلاق حمایت می کند.

پژوهشگاه‌ها برای جذب پژوهشگر پسادکتری آماده می شوند

پژوهشگاه‌ها برای جذب پژوهشگر پسادکتری آماده می شوند
2021-04-14T14:54:17+04:30
معاون پژوهشی وزیر علوم گفت: در نامه‌ای از معاون آموزشی وزارت علوم درخواست شده پذیرش دانشجو مانند سال قبل ادامه داشته باشد تا پژوهشگاه‌ها برای جذب پژوهشگر پسا...

مدل های جدید آی پد پرو ۳۱ فروردین رونمایی می شود

مدل های جدید آی پد پرو ۳۱ فروردین رونمایی می شود
2021-04-14T14:40:56+04:30
اپل قصد دارد در ۳۱ فروردین مراسمی برگزار کند که به طور زنده پخش خواهد شد و احتمالا از آی پد پرو جدید نیز در این مراسم رونمایی می کند.

تاکنون چه مقدار واکسن کرونا در کشور تزریق شده است

تاکنون چه مقدار واکسن کرونا در کشور تزریق شده است
2021-04-14T14:14:16+04:30
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، تاکنون تا کنون ۳۶۱ هزار و ۹۵۱ نفر در کشور دوز اول واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

اسامی چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی امروز اعلام می شود

اسامی چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی امروز اعلام می شود
2021-04-14T14:14:15+04:30
اسامی چند برابر ظرفیت هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال ۱۳۹۹ به منظور انجام سایر مراحل جذب و انجام مصاحبه استخدامی امروز ۲۵ فروردین ...

فوت ۳۰۴ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت/شناسایی ۲۵۵۸۲ مبتلای جدید

فوت ۳۰۴ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت/شناسایی ۲۵۵۸۲ مبتلای جدید
2021-04-14T14:00:57+04:30
بنابر اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۳۰۴ بیمار کرونایی فوت شدند.

تخلف ۳ پلتفرم در محاسبه اینترنت کاربران/ ضرب الاجل ۱۰ روزه به رگولاتوری برای پاسخگویی

تخلف ۳ پلتفرم در محاسبه اینترنت کاربران/ ضرب الاجل ۱۰ روزه به رگولاتوری برای پاسخگویی
2021-04-14T13:47:36+04:30
رئیس ‏کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی ها نشان می دهد که ۲ پلتفرم اشتراک فیلم و یک پیام رسان داخلی در فروش پهنای باند تخلف کرده و ۵۰ درصد هزینه ا...

وام ویژه دانشجویان دکتری افزایش یافت

وام ویژه دانشجویان دکتری افزایش یافت
2021-04-14T13:47:35+04:30
وام ویژه دکتری از ابتدای سال ۱۴۰۰ با تصویب هیئت امنای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به ۱ میلیون تومان در ماه افزایش یافت.

مسئولان‌ نهاد دانشگاه ها در فضای مجازی حضور داشته باشند

مسئولان‌ نهاد دانشگاه ها در فضای مجازی حضور داشته باشند
2021-04-14T13:34:16+04:30
رئیس نهاد نمایندگی‌مقام‌معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: مسئولان‌ نهاد بهتر است در فضای مجازی حضور داشته و به نشر معارف و به‌روزرسانی ماموریت‌های خود بپردازند.

عرضه آنلاین داروهای بدون نسخه

عرضه آنلاین داروهای بدون نسخه
2021-04-14T13:07:37+04:30
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، بر لزوم استفاده از ظرفیت فروشگاه های آنلاین در حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: می‌توان داروهای بدون نسخه و کالاهای غیردا...

مطالعه بالینی یکی از جدیدترین داروهای درمان اعتیاد اجرا می شود

مطالعه بالینی یکی از جدیدترین داروهای درمان اعتیاد اجرا می شود
2021-04-14T13:07:37+04:30
برای اولین بار در کشور مطالعه بالینی یکی از جدیدترین داروهای درمان اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی تهران اجرا می شود.

۸۴ فارغ‌التحصیل به مراکز علمی داخلی پیوستند

۸۴ فارغ‌التحصیل به مراکز علمی داخلی پیوستند
2021-04-14T13:07:36+04:30
معاونت علمی و فناوری اعلام کرد ۸۴ فارغ‌التحصیل از یکصد دانشگاه برتر دنیا به مراکز علمی داخلی پیوستند.

آمار آلودگی سایبری یک سال اخیر در کشور/ ۷۶ میلیون آدرس اینترنتی آسیب پذیر شناسایی شد

آمار آلودگی سایبری یک سال اخیر در کشور/ ۷۶ میلیون آدرس اینترنتی آسیب پذیر شناسایی شد
2021-04-14T13:07:36+04:30
سامانه رصد مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای آمار آلودگی یکسال اخیر کشور را اعلام کرد. طبق این گزارش بیش از ۱۲۸ میلیون بات و ۷۶ میلیون IP...
X فیلم جدید کلیپ جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)