میرنیوز

انواع گیت کنترل تردد کسرا و کارایی گیت نفررو برای سازمان‌ها

انواع گیت کنترل تردد کسرا و کارایی گیت نفررو برای سازمان‌ها 2023-01-11T15:34:37+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، هرچند بسیاری از انواع گیت های تردد را می‌توان به دلیل کارایی مشابه به جای یکدیگر استفاده کرد اما بسیاری از عوامل از جمله کاربرد اتوماتیک گیت ها، جنس گیت مورد استفاده، سرعت عمل، جهت حرکت گیت و بسیاری موارد دیگر در انتخاب گیت مناسب تأثیر گذار هستند. به همین منظور لازم است تا سازمان‌ها قبل از اقدام به خرید گیت ورود و خروج اطلاعات لازم درباره ی انواع گیت های تردد را داشته باشند.

معرفی انواع گیت نفر رو و متداول‌ترین گیت های تردد کسرا

گیت کنترل تردد ورودی به دلیل نیازهای متفاوت سازمانی در انواع مختلفی تولید شده و در بازار وجود دارند. هرچند بسیاری از انواع گیت های تردد را می‌توان به دلیل کارایی مشابه به جای یکدیگر استفاده کرد اما بسیاری از عوامل از جمله کاربرد اتوماتیک گیت ها، جنس گیت مورد استفاده، سرعت عمل، جهت حرکت گیت و بسیاری موارد دیگر در انتخاب گیت مناسب تأثیر گذار هستند. به همین منظور لازم است تا سازمان‌ها قبل از اقدام به خرید گیت ورود و خروج اطلاعات لازم درباره ی انواع گیت های تردد را داشته باشند.

گیت های تردد که به طور معمول برای کنترل رفت و آمد افراد استفاده می‌شوند از طریق باز و بسته شدن توسط ریموت یا کلید کنترلی اجازه ورود و خروج به افراد مختلف را می‌دهند. در انواع دیگری از گیت های تردد باز و بسته شدن گیت توسط کارتخوان تعبیه شده روی گیت انجام می‌شود که در مکان‌هایی مانند ایستگاه مترو، اتوبوس و شهربازی‌ها بسیار کاربرد دارد. نوع دیگر گذرگاه کنترل تردد که بیشتر در سازمان‌ها استفاده می‌شود با اتصال به سیستم حضور غیاب محل مورد نظر می‌تواند اجازه ورود و خروج پرسنل به سازمان را بدهد. در ادامه متداول‌ترین گیت های تردد به همراه شرح مختصری از کارکرد آنها آورده شده است:

۱. گیت کنترل تردد شیشه‌ای (Glass Barrier)

گیت های کنترل ترد شیشه‌ای یا Glass Barrier به دلیل اینکه در ایستگاه‌های مترو کاربرد فراوانی دارند با نام گیت تردد مترویی نیز شناخته می‌شوند. گیت تردد شیشه‌ای سرعت بالایی داشته و با توجه به انعطاف پذیری بالایی که در تنظیم ارتفاع شیشه‌ها دارد می‌تواند سطح بالاتری از امنیت را در برخی از مکان‌های حساس برقرار کند.

۲. گیت تردد باله ای

این مدل از گیت تردد همانطور که از نامش پیداست دارای موانعی شبیه باله است که به صورت کشویی و با زاویه مشخص جهت ورود افراد باز یا بسته می‌شود. با توجه به اینکه در این نوع از گیت ها به دلیل کوتاه بودن ارتفاع باله ها فضای پایینی گیت خالی می‌باشد امنیت پایین‌تری داشته و در صورت به کارگیری لازم است تا یک نیروی نفر نیروی انسانی در زمان عبور و مرور افراد در محل حضور داشته باشد. با این وجود قیمت پایین این مدل از گیت کنترل ورود وخروج و همچنین ساده بودن تجهیزات آن می‌تواند گزینه مناسبی برای سازمان‌های اداری با سطح امنیت پایین باشد.

images_1673354776.png

۳. گیت تردد میله‌ای گیت کنترل تردد سه اهرمی (سه شاخه)

گذرگاه کنترل تردد میله‌ای یا گیت کنترل تردد اهرمی (شاخه‌ای) نوعی دیگر از گذرگاه تردد است که بیشتر در فروشگاه‌های بزرگ، ایستگاه‌های BRT، ساختمان‌های اداری بزرگ و … کاربرد دارد. این گیت تردد دارای تعدادی میله (به طور معمول سه میله) است که می‌تواند به صورت یک جهته یا دو جهته تنظیم شود. به این صورت که افراد فقز می‌توانند در درب ورودی فقط به آن وارد شوند و امکان خروج افراد از مکان فوق با گیت مورد نظر وجود ندارد. (در واقع گیت فقط در یک جهت حرکت می‌کند.) به دلیل کارایی بالا و همچنین قیمت ارزان، گیت کنترل تردد باله ای به عنوان یکی از پرطرفدارترین گیت های تردد نفر رو شناخته می‌شود.

۴. گیت کنترل تردد تمام قد (Full-Height Turnstile Gate)

یکی از مجهزترین و پیشرفته‌ترین انواع گیت های کنترل تردد گیت تردد تمام قد است. گیت تمام قد با بدنه تمام استیل و ضخامت بالا ساخته می‌شود و ظرفیت ورود و خروج تنها یک نفر را در هر لحظه دارد. به این ترتیب که بعد از ورود افراد به داخل گیت تمام قد یا گیت نفر رو درب‌های گیت قفل می‌شود و افراد دیگری امکان ورود با گیت را نخواهند داشت. این مدلاز گیت ها با توجه به ساختار خود امنیت بسیار بالایی را فراهم کرده و در سازمان‌های نظامی و امنیتی مانند سفارت خانه‌ها، وزارت خانه‌ها و … کاربرد دارند.

۵. گیت تردد پروانه‌ای

گیت کنترل تردد پروانه‌ای یکی دیگر از انواع گیت های تردد است که به دلیل ظاهر زیبا، بی صدا بودن و کیفیت و کارایی بالا برای مکان‌هایی که دارای دکوراسیون خاص و شیک هستند بسیار مناسب است. گیت پروانه‌ای دارای بدنه ی مستحکم و مقاوم بوده و شیشه‌هایی با ضخامت بالا جهت باز و بسته شدن در زمان تردد افراد در آن به کار رفته است.

images_1673354817.png

۶. گیت ویلچررو (Swing Gate)

به منظور سهولت در عبور و مرور افراد معلول که توانایی حرکت نداشته و نیاز دارند تا از ویلچر جهت رفت و آمد خود استفاده کنند از گیت ویلچر رو در کنار سایر انواع گیت های تردد استفاده می‌شود. گیت کنترل تردد سوئینگ همچنین به دلیل پهن بودن مسیر عبور و مرور جهت عبور چند نفر به طور همزمان، حمل و نقل بار سنگین و حجیم، عبور برانکارد بیمارستانی و برخی موارد دیگر کاربرد دارد.

کلام آخر

گیت های تردد به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات سازمانی در ایجاد امنیت و همچنین نظم در کنترل تردد افراد کاربردهای فراوانی در مکان‌های مختلف دارند. استفاده از گیت تردد در سازمان‌هایی مانند بانک‌ها، کارخانجات، مؤسسات مالی، سازمانهای نظامی و … امری اجتناب ناپذیر بوده و نیاز است تا سازمان‌ها با کسب اطلاعات جامع درباره هر یک از انواع گیت های کنترل تردد موجود در بازار بهترین محصول را برای خود برگزینند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد گیت های کنترل تردد کسرا و خرید دستگاه حضور و غیاب از طریق مراجعه به وب سایت شرکت کسرا به آدرس www.kasraco.net و یا از طریق شماره تلفن‌های ۰۲۱۴۱۴۵۲۰۰۰ داخلی ۳ یا ۰۹۱۹۶۷۶۹۹۷۴ اقدام به خرید گذرگاه‌های کنترل تردد کنید.

یکی از تجهیزات پرکاربرد در سازمان‌ها مختلف به ویژه سازمان‌هایی با تعداد پرسنل بالا و دارای پارکینگ، گیت کنترل تردد (گیت کنترل تردد نگهبانی) است که با توجه به نوع سازمان و کارایی آن در انواع مختلفی ارائه می‌شود. منظور از گیت کنترل تردد در واقع موانع فیزیکی است که در محل‌های مختلف جهت کنترل تردد افراد نصب می‌شود و از این طریق قادر است امنیت بالایی را برای سازمان یا مکان‌های مختلف فراهم کند. برای درک بهتر کارایی این گیت ها می‌توان به گیت های ورود و خروج در فروشگاه‌های بزرگ، مترو، ایستگاه اتوبوس و … اشاره کرد. گذرگاه‌های کنترل تردد را می‌توان به صورت دستی یا خودکار (اتوماتیک) به کار برد و به این صورت اجازه ورود و خروج افراد را به محل‌های مورد نظر کنترل کرد.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

قبل از خواندن این نکات کاغذ دیواری نخرید!

قبل از خواندن این نکات کاغذ دیواری نخرید!
2023-03-19T09:43:25+03:30
برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری و ویژگی های آن ها با این مطلب که به کمک کاغذنت نوشته شده همراه باشید.

خانه در خیابان دماوند چند؟ + جدول

خانه در خیابان دماوند چند؟ + جدول
2023-03-19T09:30:18+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری درمحله نظام آباد محدوده دماوند حدود ۳ میلیارد و 240 میلیون تومان نقدینگی نیاز است.

رهن یک میلیارد تومانی در خیابان دماوند +جدول

رهن یک میلیارد تومانی در خیابان دماوند +جدول
2023-03-19T09:30:17+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محله تهران نو محدوده دماوند حدود ۱ میلیارد تومان است.

قیمت ارزها در مرکز مبادلات/ دلار ثابت ماند

 قیمت ارزها در مرکز مبادلات/ دلار ثابت ماند
2023-03-18T19:03:44+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز چهارشنبه ۲۴ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۷۰۰ تومان اعلام ...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۲/۲۴

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۲/۲۴
2023-03-18T19:03:44+03:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲میلیون و ۲۶۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۹میلیون و ۴۰۰هزار تومان است.

کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در سال ۱۴۰۲ به شرکت بیمه ملت سپرده شد

 کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در سال ۱۴۰۲ به شرکت بیمه ملت سپرده شد
2023-03-18T19:03:44+03:30
در راستای راهبرد مشارکت درون گروهی با امضای تفاهم‌نامه همکاری؛ کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به بیمه ملت سپرده شد.

موافقت سهام‌داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال

 موافقت سهام‌داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال
2023-03-18T19:03:43+03:30
در مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده صاحبان سهام بانک رفاه کارگران افزایش سرمایه این بانک به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال به تصویب رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۲/۲۷/ گام بلند طلا به سمت ۲۰۰۰ دلار

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۲/۲۷/ گام بلند طلا به سمت ۲۰۰۰ دلار
2023-03-18T19:03:43+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۳.۶۳ درصد افزایش به ۱۹۸۹ دلار و ۲۵ سنت رسید.

عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن در فولاد هرمزگان

 عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن در فولاد هرمزگان
2023-03-18T19:03:43+03:30
دقایقی پیش سختکوشان فولاد هرمزگان با عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن، افتخاری دیگر آفریدند و در آستانه ثبت رکوردی جدید در ت...

جهش بانک ایران زمین در سال جدید با زیرساخت های ایجاد شده بانکداری دیجیتال

 جهش بانک ایران زمین در سال جدید با زیرساخت های ایجاد شده بانکداری دیجیتال
2023-03-18T19:03:42+03:30
هم زمان با فرارسیدن ۲۴ اسفند دوازدهمین سالروز تاسیس بانک ایران زمین، مدیران ارشد بانک طی مراسمی این روز را گرامی داشتند.

قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید

 قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید
2023-03-18T19:03:42+03:30
قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد در روز جمعه افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید.

تبلیغات هدفمند پیامکی؛ نحوه استفاده از سامانه پیامکی در بازاریابی

تبلیغات هدفمند پیامکی؛ نحوه استفاده از سامانه پیامکی در بازاریابی
2023-03-18T14:43:32+03:30
سامانه پیامکی یکی از شیوه‌های فوق العاده برای برقراری ارتباط با مشتریان، جلب توجه آن‌ها و افزایش فروش است. برای استفاده از این سامانه باید استراتژی خاص خود ر...

پیشگامان توسعه ارتباطات تجلیل شدند

پیشگامان توسعه ارتباطات تجلیل شدند
2023-03-18T14:43:31+03:30
پیشگامان توسعه ارتباطات در آیین اختتامیه جشنواره ملی انتخاب کارفرمایان برتر کشور، توسط سازمان تامین اجتماعی کشور به عنوان کارفرمای برتر استان یزد برگزیده شد.

مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی

مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی
2023-03-18T12:16:46+03:30
در ادامه با مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی بیشتر آشنا خواهید شد.

خرید انواع لوله فلزی با قیمت مناسب از دکتر تامین

خرید انواع لوله فلزی با قیمت مناسب از دکتر تامین
2023-03-18T12:16:45+03:30
در ادامه این مطلب، می‌خواهیم نگاهی به قیمت انواع لوله‌های فلزی داشته باشیم.

همه کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهیم

همه کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهیم
2023-03-18T12:16:45+03:30
در این مقاله قصد داریم تمام کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهید را به شما یادآوری کنیم تا بدون آن‌که مشکلی برایتان در فرودگاه پیش بیاید یا از پروازتان جا ب...

خرید خانه با ۳ میلیارد تومان در افسریه + جدول

خرید خانه با ۳ میلیارد تومان در افسریه + جدول
2023-03-18T09:10:15+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری درمحله شهید بروجردی محدوده افسریه حدود ۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان نقدینگی نیاز است.

رهن ۹۰۰ میلیون تومانی در محله افسریه +جدول

رهن ۹۰۰ میلیون تومانی در محله افسریه +جدول
2023-03-18T09:10:14+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محله آهنگ محدوده افسریه حدود ۹۰۰ میلیون تومان است.

ادامه سیر نزولی قیمت‌ها در مرکز مبادلات/ دلار ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان شد

  ادامه سیر نزولی قیمت‌ها در مرکز مبادلات/ دلار ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان شد
2023-03-16T17:23:48+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز دوشنبه ۲۲ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شد.

علت شارژ نشدن ایرپاد؛ معرفی چند راهکار موثر

علت شارژ نشدن ایرپاد؛ معرفی چند راهکار موثر
2023-03-15T17:10:09+03:30
در ادامه چندین راهکار را برای شارژ کردن ایرپاد به شما معرفی خواهیم کرد.

قیمت آجر نما در فروردین ۱۴۰۲ از درب کارخانه

قیمت آجر نما در فروردین ۱۴۰۲ از درب کارخانه
2023-03-15T17:10:09+03:30
به طور کلی، قیمت آجر نما به عوامل مختلفی مانند نوع آجر، ابعاد آن، کیفیت ساخت، منطقه جغرافیایی و شرایط بازار بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

چطور بلیط ارزان مشهد به استانبول بخریم؟

چطور بلیط ارزان مشهد به استانبول بخریم؟
2023-03-14T12:23:27+03:30
در ادامه همراه ما باشید تا به شما راه های خرید بلیط ارزان مشهد به استانبول را بگوییم.

آموزش فتوشاپ؛ تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ

آموزش فتوشاپ؛ تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ
2023-03-14T12:23:27+03:30
در اینجا برخی از ساده ترین و مهم ترین روش ها را برای تبدیل عکس به نقاشی در پلتفرم فتوشاپ نام می بریم.

خرید خانه نوساز با ۱۹ میلیارد تومان در شهرک غرب + جدول

خرید خانه نوساز با ۱۹ میلیارد تومان در شهرک غرب + جدول
2023-03-14T09:57:07+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری نوساز در محدود شهرک غرب حدود ۲۰ میلیارد تومان است.

لوکس نشینان شهرک غرب + جدول اجاره بها

لوکس نشینان شهرک غرب + جدول اجاره بها
2023-03-14T09:57:06+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۱۰۰ متری در محدوده شهرک غرب حدود ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

پرواز با کدام ایرلاین های داخلی در اولویت است؟

 پرواز با کدام ایرلاین های داخلی در اولویت است؟
2023-03-14T09:23:55+03:30
از سال ۱۳۴۰ که خطوط هوایی مختلف به صورت خصوصی، دولتی و نظامی در ایران فعالیت خود را آغاز کردند، به تدریج بر تعداد آنها افزوده شد و با پیشرفته شدن تکنولوژی ص...

حمایت بانک رفاه کارگران از کودکان سندرم داون

 حمایت بانک رفاه کارگران از کودکان سندرم داون
2023-03-14T09:23:54+03:30
دومین همایش فرصت کودکی به مناسبت آیین بزرگداشت روز جهانی سندرم داون، با حمایت اثربخش و مشارکت فعال بانک رفاه کارگران برگزار شد.

ریزش قیمت‌ها در مرکز مبادلات ارزی/ دلار به کانال ۴۰هزارتومانی بازگشت

 ریزش قیمت‌ها در مرکز مبادلات ارزی/ دلار به کانال ۴۰هزارتومانی بازگشت
2023-03-14T09:23:54+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز یک‌شنبه ۲۱ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۵۹۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شد.

افزایش سرمایه ۹۶ درصدی فولاد هرمزگان

 افزایش سرمایه ۹۶ درصدی فولاد هرمزگان
2023-03-14T09:23:53+03:30
سهامداران فولاد هرمزگان با افزایش سرمایه ۹۶ درصدی شرکت از محل سود انباشته موافقت کردند.

تاکسی سمند با یک میلیون کیلومتر پیمایش به موزه ایران خودرو رفت

 تاکسی سمند با یک میلیون کیلومتر پیمایش به موزه ایران خودرو رفت
2023-03-14T09:23:53+03:30
در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی ایران خودرو، در مراسمی با حضور مدیرعامل این گروه صنعتی، تاکسی سمند دوگانه سوز با یک میلیون کیلومتر پیمایش با سورن پلاس د...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)