میرنیوز

عزم فولادی‌ها برای تحقق شعار سال؛ احیای تولید با تکیه برداخل

 عزم فولادی‌ها برای تحقق شعار سال؛ احیای تولید با تکیه برداخل 2024-05-19T20:32:30+03:30

صنایعی که جدا از ارزآوری فراوانی که به همراه دارند، اشتغال و تولید را در کشور پویا نگه‌می‌دارند و می‌شود برای پیشرفت روزافزون روی آنها حساب کرد.

با توجه به اتخاذ تدابیری به‌منظور احیای تولید در سال 1403، بسیاری از واحدهای صنعتی اعم از بخش فولاد نیز براساس برنامه‌هایی که دولت در دست اجرا دارد، به‌دنبال توسعه بخش‌های مختلف خود هستند. این همگامی و همسویی میان کارخانجات عظیم و سیاست‌های دولتی، منجر شده تا فولادی‌ها تلالو بارقه‌های امید را بر روند تولیدات داخلی بتابانند.

برنامه‌های دولت چگونه بر قیمت آهن آلات تاثیر می‌گذارد؟

به‌طور کلی عوامل متعددی وجود دارد که بر تعیین قیمت آهن و محصولات فولادی تاثیر زیادی می‌گذارد که یکی از مهم‌ترین موارد مربوط به برنامه‌هایی است که ازسوی دولت تدوین می‌شود.

از سری اقدام‌هایی که هر دولتی در دستور کار خود قرار می‌دهد تا به نحو صحیح انجام دهد، اجرای سیاست‌هایی به‌منظور کنترل و نظارت بر قیمت محصولات حیاتی در سطح کشور است که آهن‌آلات نیز از این قاعده مستثنا نیستند.

مسائلی همچون تعیین برنامه‌های مالی، تغییر در بازار ارز و قوانین اقتصادی ازجمله مواردی هستند که در طول سال براساس سیاست‌های دولت تغییر می‌کنند و این قابلیت را دارند تا  قیمت ورق آهن  و دیگر محصولات فولادی را تحت‌تاثیر قرار دهند.

دراین‌بین قیمت ورق سیاه که نوعی ماده اولیه برای ساخت بسیاری از مقاطع فولادی است به‌دنبال ایجاد هرگونه تغییر در برنامه‌ریزی‌های سیاسی و اقتصادی کشور، نوسان پیدا می‌کند. درضمن این روند قابلیت دارد تا قیمت تیرآهن و بسیاری از مقاطع فولادی پرکاربرد دیگر را کاهش یا افزایش دهد.

ایده‌های مطرح شده برای رونق بازار آهن آلات در سال 1403

درحال‌حاضر با توجه به پیشرفت و توسعه روزافزون صنعت فولاد در کشور، کارخانه‌جات زیادی درزمینه ساخت محصولات متنوع فولادی مشغول‌به‌کار هستند که در کنار رفع نیازهای داخلی به ارزآوری نیز کمک زیادی می‌کنند. مقاطع فولادی کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارند و همین مسئله نشان می‌دهد که پیش‌بینی نوسان‌های قیمتی و ارائه راه‌کارهایی برای بهبود این روند، امری ضرروی است.

دولت به‌عنوان یکی از ارکان اصلی کشور همواره تلاش می‌کند تا به وسیله کنترل قیمت آهن آلات به رونق اقتصادی در کشور کمک کند که با توجه به برنامه‌ریزی برای اجرای طرح‌های متنوع در سال 1403 می‌توان انتظار داشت که این هدف تا حدودی تحقق یابد.

اجرای سیاست گذاری مالی و پولی در بخش تولید فولاد

سیاست‌های پولی و مالی کشور دربرگیرنده مسائل متنوعی بوده که یکی از زیرمجموعه‌های مهم آن مربوط به نرخ ارز است که تاثیرگذاری زیادی به تعیین قیمت آهن آلات دارد. مطلوب این است که دولت با تنظیم قوانین دقیق و اصولی، میزان وابستگی بین قیمت تولیدات فولادی و نوسان‌های نرخ ارز را تاحدامکان کاهش دهد تا ارزش‌گذاری در این صنعت وارد مسیر درستی شود.

البته باید گفت که در 3 سال گذشته دولت با کاهش نرخ 2، 5 و 7درصدی مالیات برای واحدهای صنعتی ازجمله صنایع فولاد، گام موثری درراستای جهش تولید برداشته است که این مسئله بر تعیین قیمت آهن آلات نیز تاثیر زیادی دارد. بر کسی پوشیده نیست که حمایت از صنایع تولیدی و ایجاد زیرساخت‌های لازم در برنامه بودجه کشور، منجر به رشد اقتصادی خواهد شد که با کم کردن بیش از پیش موانع و ایجاد شرایط مطلوب امکان‌پذیر است. 

سیاست گذاری در بخش تجاری صنایع تولید فولاد

از دیگر مسائل مهمی که اهمیت زیادی در تعیین قیمت آهن آلات دارد و به‌دنبال چینش‌های جدید در سیاست‌های دولت روند اصولی‌تری را دنبال می‌کند، برنامه‌های تجاری کشور است.

سیاست‌های تجاری در گمرک و صادرات اعمال می‌شوند و با توجه به فعالیت زیاد صنایع فولاد درزمینه ارسال بخشی از محصولات خود به کشورهای خارجی و همچنین لزوم واردات مواد اولیه و تجهیزات، معمولا تاثیرپذیری زیادی از این بخش‌ها دارند.

میزان صادرات و واردات در تعیین قیمت روز پروفیل  و دیگر محصولات تولیدی در این صنعت اهمیت زیادی دارد که معمولا با درنظرگرفتن برنامه‌های تجاری مناسب، می‌توان تعادل خوبی را در این بخش ایجاد کرد. تجارت بین‌المللی علاوه‌بر سودآوری ارزی برای کشور، به واحدهای تولیدی نیز کمک زیادی می‌کند تا کسب‌وکار خود را بهبود بخشند.

سیاست های کاری در بخش صنعت فولاد

برنامه‌هایی که دولت در قبال حمایت از تولیدکنندگان اتخاذ می‌کند نیز به‌عنوان عامل مهم دیگری در نظر گرفته می‌شود که بر تعیین قیمت آهن آلات تاثیر زیادی دارد.

از سری فعالیت‌هایی که به‌دنبال اجرای سیاست‌های کاری دولت بر صنعت فولاد تاثیر می‌گذارد می‌توان به وضع قوانین و مقررات مربوط به خریدوفروش، فضای کاری صنعت‌گران، حمایت از تولید داخلی و کمک به بهبود عملکرد آن‌ها اشاره کرد.

به‌طور کلی احیای تولید و رشد بیشتر در صنایع فولادی مستلزم تعهد و برنامه‌ریزی اصولی ازسوی مسئولان کشوری است که باید برای پیشرفت روزافزون آن‌ها، برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدتی را تنظیم کنند. نکته امیدوارکننده این است که در سال جدید و با اجراشدن دقیق قوانین، بسیاری از موانع محدود می‌شوند یا به‌طور کامل از بین می‌روند. 

با درنظر‌گرفتن تمامی این مسائل درصورتی‌که شما نیاز دارید تا قیمت آهن آلات مختلف را پیش‌از خرید در بازه‌های روزانه بررسی کنید، بهتر است سری به وب‌سایت فولادینو بزنید. مشاوران ما در فولادینو بصورت روزانه لیستی از جدول قیمت انواع مقاطع فولادی اعم از آهن آلات، فلزات غیرآهنی، فولاد استیل و فولادهای آلیاژی مانند  فولاد CK45  را به‌روزرسانی کرده و در اختیار شما قرار می‌دهند.

جمع‌بندی

قیمت آهن آلات معمولا براساس عوامل مختلفی تغییر می‌کند که یکی از مهم‌ترین موارد سیاست‌ها و برنامه‌هایی است که ازسوی دولت برای فعالان این حوزه تعیین می‌شود.

بر همین اساس در سال 1403 و به‌دنبال دستیابی به جهش و احیای تولید در واحدهای صنعتی، دولت نیز سعی می‌کند تا برنامه‌هایی را در دست اجرا قرار دهد که تاثیر خوبی بر صنایع مختلف ازجمله فولاد دارد. از سویی دیگر فولادسازان نیز مسیر همگامی و حمایت متقابل از ایده‌های مطرح شده را در دستور کار خود قرار داده‌اند تا تمامی ارکان دست در دست هم برای جهش تولید در کشورمان گام بردارند.

"این مطلب تبلیغاتی است"

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

حراج بعدی شمش طلا فردا برگزار می‌شود

 حراج بعدی شمش طلا فردا برگزار می‌شود
2024-05-19T20:32:34+03:30
بیست و پنجمین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران فردا یک‌شنبه  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

همکاری خاتم‌الانبیا با تاپیکو در راستای اجرای منویاتِ رهبری

 همکاری خاتم‌الانبیا با تاپیکو در راستای اجرای منویاتِ رهبری
2024-05-19T20:32:33+03:30
مدیرعامل تاپیکو گفت: همکاریِ قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با این مجموعه‌ در راستای اجرای منویاتِ مقام معظم رهبری است.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۳

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۳
2024-05-19T20:32:31+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۹۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۱ میلیون تومان است.

بیمه‌گر حج تمتع مشخص شد

 بیمه‌گر حج تمتع مشخص شد
2024-05-19T20:32:29+03:30
از سوی سازمان حج و زیارت، بیمه میهن به عنوان بیمه گر حجاج ایرانی سال ۱۴۰۳ برای پوشش بیمه های درمان، عمر، حادثه و مسئولیت انتخاب شد.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴
2024-05-19T20:32:28+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۲۳۵۹ دلار و ۹ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴
2024-05-19T20:32:27+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۴۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار/ دلار به ۵۸هزار تومان نزدیک شد

 ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار/ دلار به ۵۸هزار تومان نزدیک شد
2024-05-19T20:32:26+03:30
مشاهدات میدانی از بازار سبزه‌میدان نشان می‌دهد: قیمت دلار در این بازار امروز با کاهش بیشتری نسبت به روزهای قبل همراه شده و به کانال ۵۸هزار تومان نزدیک شده ا...

تحویل اولین سری لاماری ایما هیبرید به مشتریان

 تحویل اولین سری لاماری ایما هیبرید به مشتریان
2024-05-19T20:32:25+03:30
لاماری ایما هیبرید جدیدترین محصول شرکت آرین پارس موتور است که اولین سری از این محصول با فروش فوری و قطعی در اسفند ماه سال گذشته در سامانه یکپارچه عرضه خودرو...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۵

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
2024-05-19T20:32:24+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۵ درصد افزایش به ۲۳۴۴ دلار و ۵۱ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
2024-05-19T20:32:23+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۶۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

"ری‌را "در آستانه تجاری‌سازی شد

 "ری‌را "در آستانه تجاری‌سازی شد
2024-05-19T20:32:23+03:30
مدیرعامل ایران خودرو در بازدید از خط تولید ری‌را، در جریان آخرین وضعیت صحه‌گذاری و تاییدیه‌های کیفیت این محصول قرار گرفت.

۶ موفقیت کچاد در سال ۱۴۰۲

 ۶ موفقیت کچاد در سال ۱۴۰۲
2024-05-19T20:32:22+03:30
شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در سال ۱۴۰۲ موفقیت‌های زیادی در حوزه تولید، فروش، صادرات و بهره وری کسب کرده است.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
2024-05-19T20:32:21+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۶۱ درصد افزایش به ۲۴۱۵ دلار و ۲۲ سنت رسید.

وکالتی کردن حساب مشتریان در بانک رفاه برای خرید خودرو برقی

 وکالتی کردن حساب مشتریان در بانک رفاه برای خرید خودرو برقی
2024-05-19T20:32:20+03:30
مشتریان بانک رفاه کارگران می‌توانند به صورت غیرحضوری و یا از طریق مراجعه به شعب این بانک، نسبت به وکالتی کردن حساب‌های خود اقدام و در طرح عرضه خودروهای برقی...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
2024-05-19T20:32:20+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۵۲ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است.

حفظ کیفیت خط قرمز و اولویت نخست مدیران خودرو است

 حفظ کیفیت خط قرمز و اولویت نخست مدیران خودرو است
2024-05-19T20:32:19+03:30
مدیرعامل شرکت مدیران خودرو با بیان این که رضایت مشتری و حفظ کیفیت همواره خط قرمز و اولویت نخست ما است، گفت: بنز و تویوتا نیز در گذشته فراخوان های مشابهی داش...

ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی با حساب وکالتی بانک تجارت

 ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی با حساب وکالتی بانک تجارت
2024-05-19T20:32:18+03:30
بانک تجارت امکان وکالتی کردن سریع و غیرحضوری حساب، برای ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی سامانه یکپارچه خرید خودرو را از طریق آدرس car.tejaratbank.ir فراهم کرد.

دلار مبادله‌ای ثابت ماند/ یورو رشد کرد

 دلار مبادله‌ای ثابت ماند/ یورو رشد کرد
2024-05-19T20:32:17+03:30
در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۴هزار و ۸۶۸ تومان و حواله دلار نیز به ۴۱هزار و ۸۹۴ تومان رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۵
2024-04-14T11:46:02+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۷۸۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۵ میلیون تومان است.

زمان اولین حراج سکه در سال جدید اعلام شد+شرایط

 زمان اولین حراج سکه در سال جدید اعلام شد+شرایط
2024-04-14T11:46:01+03:30
دهمین جلسه حراج سکه طلا در روز دوشنبه مورخ ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۳، برگزار خواهد شد. دارایی موضوع این حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2024-04-14T11:05:33+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۲۲۸۶ دلار و ۲۸ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2024-04-14T11:05:32+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۵۰۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ۲ برابر شد

 خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ۲ برابر شد
2024-04-14T11:05:32+03:30
با توجه به افزایش قیمت اونس جهانی و تحولات خاورمیانه، قیمت طلا و ارز در بازار داخلی با افزایش محسوس همراه شده است. طبق اعلام فعالان بازار طلا و جواهر، حباب ...

قیمت جهانی طلا ۱۴۰۳/۰۱/۱۷/ رشد ۲۵ درصدی قیمت طلا طی ۶ ماه

 قیمت جهانی طلا ۱۴۰۳/۰۱/۱۷/ رشد ۲۵ درصدی قیمت طلا طی ۶ ماه
2024-04-14T11:05:31+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۱ درصد کاهش به ۲۲۸۱ دلار و ۴۸ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
2024-04-14T11:05:31+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۵۱ درصد افزایش به ۲۳۴۱ دلار و ۵۹ سنت رسید.

دلار مبادله‌ای ثابت ماند؛ یورو کاهش یافت

 دلار مبادله‌ای ثابت ماند؛ یورو کاهش یافت
2024-04-14T11:05:30+03:30
در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۳هزار و ۵۶۷ تومان و حواله دلار نیز به ۴۰هزار و ۶۴۸ تومان رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
2024-04-14T11:05:29+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۵۲۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه در ۲ روز/ خریدار نیست

 کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه در ۲ روز/ خریدار نیست
2024-04-14T11:05:29+03:30
کشتی آرای با تأکید بر کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه و ۲ هزار تومانی قیمت دلار، گفت: فعالان بازار با احتیاط عمل می کنند و دیگر کسی طلا نمی خرد.

مدیر عامل پاکسان: سال ۱۴۰۳ در تاریخ پاکسان ماندگار خواهد شد

 مدیر عامل پاکسان: سال ۱۴۰۳ در تاریخ پاکسان ماندگار خواهد شد
2024-04-14T11:05:28+03:30
شهریار محمدی راد سال ۱۴۰۳ را نقطه عطفی در تاریخ شرکت پاکسان دانست و از اتفاقات بزرگ برای این مجموعه در این سال خبر داد.

زمان جدید حراج شمش طلا اعلام شد+شرایط

 زمان جدید حراج شمش طلا اعلام شد+شرایط
2024-04-14T11:05:28+03:30
هفدهمین جلسه حراج شمش طلای استاندارد مرکز مبادله ارز و طلای ایران یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳، برگزار می‌شود.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)