میرنیوز

آیلتس یا تافل؟ مسئله این است

آیلتس یا تافل؟ مسئله این است 2021-09-26T12:02:11+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، آزمون های زبان بسیاری وجود دارند؛ با این حال، آزمون های زبان انگلیسی (TOEFL) و سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی (IELTS) مهم ترین آنها هستند. هر دو آزمون آیلتس و تافل آزمون های شناخته شده و معتبری هستند. در این مطلب قصد داریم شما را بیشتر با این دو آزمون زبان آشنا کنیم. در ادامه خواهیم دهید؛

ساختار و الگوی هر دو آزمون

تفاوت TOEFL و IELTS

کدام را باید انتخاب کنید

نحوۀ آمادگی برای شرکت در آزمون

آیا آمادگی تبدیل شدن به استاد انگلیسی و موفقیت در آزمون را دارید؟ پس این پست را تا انتها بخوانید تا بتوانید مسیر درست را انتخاب کنید.

تمام اطلاعاتی که باید در مورد آزمون آیلتس بدانید

IELTS یک آزمون زبان انگلیسی است که میزان مهارت و تسلط را خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن به زبان انگلیسی را می سنجد.

شرکت در این آزمون ها را می توان به جهت اهداف آموزشی، مهاجرت و شغل دانست. این آزمون های زبان را بیش از ۱۰،۰۰۰ موسسه در ده ها کشور در سراسر جهان می پذیرند. حتی در آیلتس که بر اساس زبان انگلیسی به لهجه و سبک انگلیسی است، شرکت کنندگان در آن می توانند از املای انگلیسی یا آمریکایی در پاسخ های خود استفاده کنند. این آزمون دو نوع آزمون دارد: آزمون علمی (Academic) و عمومی(General).

امتحان آیلتس چیست؟

چهار بخش دارد: گوش دادن، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن. بخش گوش دادن و صحبت کردن برای هر دو آزمون آکادمیک و جنرال یکسان است.

بسته به اینکه در کدام آزمون شرکت می کنید، محتوای بخشهای خواندن و نوشتن متفاوت است. به عنوان مثال، شما یک مقاله علمی برای آزمون آکادمیک می نویسید، اما یک نامه سبک تجاری برای آزمون جنرال باید نوشته شود. بخش Listening ، Reading و Writing هر دو نسخه آزمون آیلتس در یک روز به پایان می رسد. این مهارت ها بدون وقفه و فاصله زمانی برگزار می شوند.

تمام اطلاعاتی که باید در مورد آزمون تافل بدانید

در این بخش به تمام سوالاتی که در مورد تافل ممکن است داشته باشید پاسخ می دهیم!

در درجه اول، تافل توانایی شما در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی را در محیط های دانشگاهی و کلاس درس ارزیابی می کند. این آزمون متعلق به آمریکاست.

از این رو، دانشجویانی که به دنبال پذیرش در مدارس و دانشگاه های ایالات متحده هستند، تمایل به دریافت آن دارند. این آزمون از املاء و واژگان آمریکایی استفاده می کند. با این حال، اگر از لهجه انگلیسی در بخش صحبت کردن یا از املاء انگلیسی در بخش نوشتن استفاده کنید، نمره ای از دست نمی دهید. TOEFL آزمون بسیار مهمی است که در بیش از ۸۵۰۰ موسسه در دهها کشور در سراسر جهان آن را می پذیرند.

اگر علاقه مند به ثبت نام در TOEFL هستید، می توانید راهنمای گام به گام وبلاگ موسسه کوییک را بخوانید. در وبلاگ نحوه ثبت نام تمامی آزمون های تافل از جمله Home Edition آمده است.

آیلتس یا تافل

آزمون TOEFL شامل چه مهارت هایی است؟

الگو و ساختار آزمون TOEFL تمامی مهارت های پایه را پوشش می دهد و تفاوت چندانی با سایر آزمون ها ندارد. این آزمون چهار بخش دارد: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن. آزمون تافل، چهار ساعت طول می کشد. شما در طول آزمون به سوالاتی پاسخ می دهید که میزان تسلط شما را به مهارت های ارتباطی انگلیسی شما را نشان می دهد.

شما در آزمون نیاز هست که به سوالات درک مطلب، شنیداری و صحبت کردن پاسخ دهید. بخش خواندن و گوش دادن، اول از شما امتحان گرفته می شود.

تفاوت بین آزمون های آیلتس و تافل چیست؟

گذشته از املای مختلف و واژگان، سوالات تافل عمدتا چند گزینه ای هستند، در حالی که آیلتس از داوطلبان آزمون می خواهد تا به انواع مختلفی از سوالات مانند پاسخ کوتاه، پر کردن جای خالی و سوالات انشایی کوتاه پاسخ دهند. علاوه بر این، امتحان آیلتس بسیار کوتاهتر از آزمون TOEFL IBT است به طوری که به ترتیب آیلتس ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه و تافل چهار ساعت است.

هر دوی آنها بخش اسپیکینگ دارند، آزمون اسپیکینگ آیلتس به صورت حضوری با ممتحن انجام می شود. در آزمون تافل، هیچ فرد فیزیکی برای ارزیابی این بخش وجود ندارد.

تفاوت آیلتس و تافل در بخش های نوشتاری دارند این است که در آزمون تافل برخلاف آیلتس باید پاسخ های کتبی، تایپ شود. هر دو آزمون نیاز به تکمیل دو تسک دارند. مقاله تافل تا حدودی طولانی تر است: بیش از ۳۰۰ کلمه در حالی که آیلتس ۲۵۰ کلمه است.

آزمون ها در بخش های گوش دادن بسیار متفاوت هستند. آزمون گوش دادن تافل بین ۴۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد و شامل گوش دادن به بخش هایی از سخنرانی ها یا مکالمات دانشگاه در محوطۀ دانشگاه است.

تفاوت آیلتس و تافل

تبدیل نمره تافل/آیلتس و نمرات معادل هر کدام

نمره تافل و سیستم نمره دهی با سیستم نمره دهی آیلتس کاملا متفاوت است. نمره تافل از یک نمره واحد که تا ۱۲۰ است، استفاده می کند. آیلتس از سیستم بازه نمره ای که درجه بندی است بهره می گیرد. این بازه ها بین ۱-۹ هستند و نمرات کلی آیلتس میانگین نمرات آزمون در چهار بخش مختلف است. نمره کلی یا اورآل شما به نزدیکترین نیم باند، گرد می شود.

همچنین می توانید تفاوتهای بین آزمون های کمبریج و آزمون های IELTS ، CELPIP و IELTS یا حتی TOEIC و IELTS را در وبلاگ موسسه تحصصی زبان کوییک بررسی کنید.

کدام آزمون بین TOEFL و IELTS را باید انتخاب کنید؟

اگرچه هر دو آزمون بسیار شهرت دارند و به طور گسترده پذیرفته شده هستند، اما از نظر رویکردها، ساختار و محتوا، تفاوت دارند. در نتیجه، باید با دقت فکر کنید که کدام را انتخاب کنید.

اول بهتر است بدانید که تافل و آیلتس تمامی مهارت های زبان را می سنجند.

تافل:

بخش صحبت شامل گوش دادن به یک رکورد در رایانه است.

بخش نوشتن شامل پاسخ به سوالات در رایانه است.

۴ بخش برای ۴ قسمت (صحبت کردن، نوشتن، گوش دادن، خواندن)

مدت زمان ۳ ساعت

نمره از ۰ تا ۱۲۰

میزان سختی: متوسط

آیلتس:

بخش صحبت کردن با ممتحن انجام می شود.

بخش نوشتن بر روی یک ورق که توسط ممتحن تصحیح می شود.

۱ تست برای ۴ مهارت

۲ ساعت و ۲۴۵ دقیقه

نمره از ۰ تا ۹

میزان سختی: بالا

اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام آزمون را انتخاب کنید، می توانید به آزمون های دیگر در وبلاگ موسسه تخصصی زبان کوییک مانند تافل و تفاوت بین آزمون های تافل و آیلتس نگاهی بیندازید.

آمادگی برای آیلتس و تافل با موسسه زبان تخصصی کوییک

موسسه زبان کوییک برگزارکننده کلاس های آمادگی آزمون تافل و آیلتس به صورت حضوری و آنلاین است که کلاس هایی برای افزایش مهارت های زبانی مانند IELTS و TOEFL اختصاص داده است. این موسسه به شما این امکان را می دهد که با تمرین و متدهای آموزشی LQuick و OQuick برای شرکت در آزمون های زبان، آموزش ببینید. تمامی نقاط قوت و ضعف شما را شناسایی می کند و با سریعترین و پربازده ترین متدهای روز دنیا شما را برای دست یابی به نمره موردنظرتان آماده می کند.

می توانید همین حالا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و یا فرم مشاوره را پرکنید تا همکاران متخصص ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و اطلاعات تکمیلی کلاس های آمادگی حضوری و آنلاین را با شما در میان بگذارند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

دانلود سریال نیسان آبی قسمت اول با حجم رایگان

دانلود سریال نیسان آبی قسمت اول با حجم رایگان
2021-10-19T18:12:28+03:30
دانلود قسمت 1 سریال نیسان آبی از ساعت 8 صبح چهارشنبه با کلیک روی لینک مستقیم انتهای مطلب امکان پذیر است. نسخه های دانلود قسمت اول سریال نیسان آبی با بالاترین...

حیات غیبی برنده خودرو جشنواره طلایی بازار مهستان استان البرز

حیات غیبی برنده خودرو جشنواره طلایی بازار مهستان استان البرز
2021-10-19T17:45:51+03:30
حالا دیگر گوی ها و شماره ها تعیین کننده هستند آن هم بعد از مدت ها انتظار. این آخرین است آخرین شماره برای انتخاب برنده خودرو جشنواره طلایی ایران کیش و بانک تج...

آشنایی با پچ پنل، پچ کورد و کاربردهای آن‌ها

آشنایی با پچ پنل، پچ کورد و کاربردهای آن‌ها
2021-10-19T17:32:28+03:30
آشنایی با انواع تجهیزات مخابراتی از جمله پچ پنل و پچ کورد به افراد کمک می کند تا بتوانند شناخت بهتری از این تجهیزات داشته باشند. ...

کپسول آتش نشانی برای منزل چه ویژگی هایی دارد؟

کپسول آتش نشانی برای منزل چه ویژگی هایی دارد؟
2021-10-19T17:19:08+03:30
از اولین و مهمترین مسائلی که باید به هنگام زندگی در منزل یا محل کار به آن بپردازیم، رعایت نکات ایمنی و داشتن تجهیزات آتش نشانی می باشد. همانطور که می دانید ر...

دستگاه جوجه کشی خوب دارای چه ویژگی هایی است؟

دستگاه جوجه کشی خوب دارای چه ویژگی هایی است؟
2021-10-19T17:05:49+03:30
یکی از صنایعی که بسیار رو به رشد بوده و سودآوری خوبی نیز دارد، صنعت پرورش طیور می باشد. مانند تمامی کسب و کارهای دیگر، افرادی که به دنبال ورود به این رشته و ...

لوگو پی ال سی (LOGO PLC) یا رله های قابل برنامه ریزی چیست؟

لوگو پی ال سی (LOGO PLC) یا رله های قابل برنامه ریزی چیست؟
2021-10-19T16:52:28+03:30
امروزه رله های قابل برنامه ریزی، فصل مشترک فعالیت بسیاری از برق کاران و حتی مشاغل مرتبط با رشته برق شده است و در طراحی و سیم کشی برق،مثل نورپردازی ها و روشنا...

راهنمای خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی خودرو

راهنمای خرید از فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی خودرو
2021-10-19T16:25:48+03:30
بر هیچکس پوشیده نیست که با توجه به قیمت بالای ماشین‌ها، مراقبت از قطعات و لوازم یدکی خودرو بسیار ضروری است. هر وسیله مکانیکی نیاز به بررسی و رسیدگی مرتب دارد...

قیمت ترجمه شناسنامه

قیمت ترجمه شناسنامه
2021-10-19T16:12:37+03:30
شناسنامه یکی از اصلی ترین مدارک هویتی مورد نیاز برای ترجمه رسمی است. بنابراین تقریبا تمام متقاضیان سفر به خارج از کشور برای اخذ ویزا، امور حقوقی و ثبت ازدواج...

دانلود سریال نیسان آبی – قسمت 1 کامل و قانونی

دانلود سریال نیسان آبی – قسمت 1 کامل و قانونی
2021-10-19T16:12:36+03:30
برای دانلود قسمت اول سریال نیسان آبی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

تحقق جهش تولید در کارخانه نتیجه کمک های بانک ملی ایران است

تحقق جهش تولید در کارخانه نتیجه کمک های بانک ملی ایران است
2021-10-19T15:19:08+03:30
ظهیر امامی با اشاره به این که انواع خدماتی که بانک ملی ایران به مجموعه ما ارائه می‌کند موجب شده شاهد جهش تولید در عرصه کار و تولید در کارخانه باشیم، گفت: اگر...

ارائه متنوع ترین خدمات «کارتی» از سوی بانک ملی ایران

ارائه متنوع ترین خدمات «کارتی» از سوی بانک ملی ایران
2021-10-19T15:19:08+03:30
مدیرعامل بانک ملی ایران تاکید کرد که این بانک از متنوع ترین خدمات «کارتی» در نظام بانکی برخوردار است.

دو راهی دریافت درگاه پرداخت مستقیم یا واسط، کدام بهتر است؟

دو راهی دریافت درگاه پرداخت مستقیم یا واسط، کدام بهتر است؟
2021-10-19T15:05:56+03:30
امروزه انتخاب درگاه پرداخت مناسب برای سایت به یکی از دغدغه های اصلی صاحبان کسب و کار و یا افرادی که تمایل دارند فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنند تبدیل...

کاهش ارزبری بیش از ۳۷ میلیون یورو برای داخلی‌سازی قطعات میز پنجم ایران خودرو

کاهش ارزبری بیش از ۳۷ میلیون یورو برای داخلی‌سازی قطعات میز پنجم ایران خودرو
2021-10-19T15:02:33+03:30
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: از میز اول خودکفایی تاکنون، ۱۴۹ قطعه برای داخلی‌سازی تعریف شده که تا امروز ۸۷ قطعه با کاهش ارزبری سالانه ۶۹.۴ میلیون یور...

بهترین تلویزیون های اندروید 2021

بهترین تلویزیون های اندروید 2021
2021-10-19T14:39:09+03:30
اگر قصد خرید تلویزیون دارید به احتمال زیاد انتخاب شما یکی از مدل های هوشمند صفحه تخت با کیفیت تصویر فورکی است. در این میان آشنایی با بهترین مدل ها، ریسک خرید...

برای حفظ سلامتی از تست کرونا در منزل با نرسینو استفاده کنید!

برای حفظ سلامتی از تست کرونا در منزل با نرسینو استفاده کنید!
2021-10-19T13:59:09+03:30
یکی از مشکلاتی که امروزه افرادی که واکسینه نشده اند و قصد سفر و انجام برخی از امور را دارند و با آن روبه رو هستند انجام تست کرونا است. این تست ها قابل اعتماد...

روش‌های انتخاب و خرید نهال گردو که بازدهی باغ را ۲ برابر می کند

روش‌های انتخاب و خرید نهال گردو که بازدهی باغ را ۲ برابر می کند
2021-10-19T13:55:54+03:30
در این مطلب قصد داریم تا فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین نهال گردو برای باغمان را بررسی نموده و سپس بهترین ارقام گردو درایران را معرفی کنیم.

آغاز سال تحصیلی جدید با اینترنت رایگان رایتل

آغاز سال تحصیلی جدید با اینترنت رایگان رایتل
2021-10-19T13:19:15+03:30
بسته‌های اینترنت رایگان رایتل برای دانشجویان و طلاب، معلمان و اساتید دانشگاه فعال شد.

نوروپاتی دیابتی در سالمندان

نوروپاتی دیابتی در سالمندان
2021-10-19T13:19:14+03:30
بیماری نوروپاتی دیابتی در سالمندان را بیشتر بشناسید تا در نگهداری از سالمندان، با دانش بیشتری عمل کنید.

گرماتاب چیست؟ و چه انواعی دارد؟

گرماتاب چیست؟ و چه انواعی دارد؟
2021-10-19T13:06:05+03:30
یکی از وسایل مهم گرمایشی صنعتی گرماتاب ها هستند. این دستگاه ها با قدرت بالایی که دارند می توانند فضاها و سالن های بزرگ صنعتی را گرم کنند. در ادامه با گرماتاب...

عبور همراه کارت از مرز 3 میلیون نصب فعال کافه بازار

عبور همراه کارت از مرز 3 میلیون نصب فعال کافه بازار
2021-10-19T13:06:04+03:30
تعداد نصب‌های فعال اپلیکیشن پرداخت همراه کارت در کافه‌بازار از مرز 3 میلیون کاربر عبور کرد.

فعلاً شرایط واردات خودرو فراهم نیست/ خروج خودروهای ناقص از پارکینگ خودروسازان

فعلاً شرایط واردات خودرو فراهم نیست/ خروج خودروهای ناقص از پارکینگ خودروسازان
2021-10-19T12:49:11+03:30
رئیس ایدرو گفت: وزیر صمت مخالفتی با واردات خودرو ندارد ولی در حال حاضر شرایط فراهم نیست.

تور ترکیه را از آژانس های مسافرتی معتبر بخواهید

تور ترکیه را از آژانس های مسافرتی معتبر بخواهید
2021-10-19T12:39:12+03:30
کشور ترکیه یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی دنیاست که هر ساله از هزاران گردشگر بین‌المللی میزبانی می‌کند. در سال‌های اخیر توجه ویژه این کشور به صنعت توریسم، ه...

افزایش تولید خودرو به سالانه سه میلیون دستگاه شدنی است

افزایش تولید خودرو به سالانه سه میلیون دستگاه شدنی است
2021-10-19T12:35:56+03:30
دبیر انجمن قطعه سازان گفت: برنامه تولید ۳ میلیون دستگاه خودرو تا افق ۱۴۰۴ امکان پذیر است ولی نیازمند یکسری پیش‌نیاز از جمله تعامل با بخش خصوصی خواهد بود.

فعلا شرایط واردات خودرو فراهم نیست/ خروج خودروهای ناقص از پارکینگ خودروسازان

فعلا شرایط واردات خودرو فراهم نیست/ خروج خودروهای ناقص از پارکینگ خودروسازان
2021-10-19T12:35:55+03:30
رئیس ایدرو گفت: وزیر صمت مخالفتی با واردات خودرو ندارد ولی در حال حاضر شرایط فراهم نیست.

قیمت مصوب تخم‌مرغ بسته‌بندی اعلام می شود

قیمت مصوب تخم‌مرغ بسته‌بندی اعلام می شود
2021-10-19T12:35:55+03:30
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار گفت: برای ساماندهی به وضعیت بازار تخم مرغ مقرر شد تا پایان این هفته، قیمت مصوب انواع تخم‌مرغ‌های بسته بندی شده اعلام شود.

سرانه مصرف شیر در کشور ٣ لیوان در هفته / کرمانی‌ها هفته‌ای ۷۷ لیوان نوشابه می‌نوشند

سرانه مصرف شیر در کشور ٣ لیوان در هفته / کرمانی‌ها هفته‌ای ۷۷ لیوان نوشابه می‌نوشند
2021-10-19T12:35:54+03:30
سرانه مصرف شیر افراد ١۵ ساله و بیش‌تر در هفته در سال ١٣٩٩، به طور متوسط ٩٨‌.٢ لیوان برآورد شده که استان اردبیل با ۶٣.٣ لیوان در هفته بیشترین سرانه مصرف شیر ر...

هتل های لوکس تهران را با پرشین هتل رزرو کنید

هتل های لوکس تهران را با پرشین هتل رزرو کنید
2021-10-19T12:05:55+03:30
در عنوان های زیر به شرح 3 هتل لوکس تهران پرداخته ایم که شما باید با توجه به دانش و اطلاعات خود، بین این هتل های تهران، یکی را به عنوان لوکیشن فیلم گنج قارون ...

با یکدیگر همنفس شدیم

با یکدیگر همنفس شدیم
2021-10-19T12:02:35+03:30
روزهای دشوار مبارزه با بیماری مهلک کرونا، بانک مهر ایران دست افراد رنجور از این بیماری را به مهربانی فشرد و با درد آن‌ها همنفس شد.

قانون جدید بیمه شخص ثالث

قانون جدید بیمه شخص ثالث
2021-10-19T12:02:35+03:30
در ادامه با ما همراه باشید تا با قانون جدید بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰ و راننده محور شدن این بیمه بیشتر آشنا شوید.

قیمت دلار ۲۷ مهر ۱۴۰۰ به ۲۶ هزار و ۶۳۸ تومان رسید

قیمت دلار ۲۷ مهر ۱۴۰۰ به ۲۶ هزار و ۶۳۸ تومان رسید
2021-10-19T11:49:13+03:30
قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ در صرافی های بانکی به ۲۶ هزار و ۶۳۸ تومان رسید.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)