میرنیوز

با واقعیت فروش مجازی آشنا شوید

با واقعیت فروش مجازی آشنا شوید 2020-10-11T11:31:24+03:30

به گزارش ایسنا، بنابراعلام سرونو، شاید قبل از همه گیری کرونا این کار درست به نظر نمی رسید، اما اکنون مدیران مجبورند از راه های جدیدی برای پشبرد فروش استفاده کنند.

راه های جدیدی برای پیگیری پیوسته و دقیق از راه دور که با مدیریت ارتباط با مشتری و استفاد از نرم افزار CRM همکاران سیستم (SarvCRM) امکان پذیر است.

متأسفانه، نتایج و مشاهدات ابتدایی نشان می دهند با اینکه در واقعیت فروشنده ها سرشان شلوغ است ولی آمار میزان فروش ها این امر را نشان نمی دهد. بعضی از مدیران فروش قبلاً به فروش مجازی به عنوان یک استراتژی جانبی نگاه می کردند، اما حالا خیلی از آنها این فرصت را غنیمتی برای ورود به عصر فروش مجازی می دانند.

در حالی که هنوز در روزهای ابتدایی هستیم، مدیران باید اقدامات آگاهانه ای اعم از به کارگیری نرم افزار CRM آنلاین برای بهبود پیشبرد فروش مجازی را انجام دهند. حتی با وجود باز شدن آهسته کسب و کارها ترس از برگشت مشکلات مالی یا سلامتی، تأثیر زیادی بر امور تجاری گذاشته است.

مدیران باید متوجه این موضوع باشند آنچه اتفاق می افتد شاید از نقطه نظر خریدار و فروشنده مطلوب نباشد. فقط به این دلیل که محدودیت های مسافرتی یا هشدارها برداشته شده اند به این معنی نیست که:

. فروشنده ها مشکلی با سفر ندارند.

. خریداران به دفاترشان برگشته اند و پذیرای مهمانان هستند.

. یا مخارج سفر بازگشت سرمایه خوبی در پی خواهد داشت.

فروش مجازی آمده است که بماند، پس مدیران فروش باید در زیرساخت هایی مانند نرم افزار CRM، نرم افزار اتوماسیون اداری و هوشمندی تجاری و ... سرمایه گذاری کرده و همچنین در روش های فروش و برگزاری جلسات مرور فروش برای کنترل فرایند فروش و انتقال تجربه بازنگری کنند.

مدیران فروش از جلسه دوره ای به عنوان فرصتی برای انگیزه دادن به فروشنده ها برای رسیدن به اهدافشان و به اشتراک گذاری بهترین روش های فروش با همکارانشان در سراسر کشور استفاده می‌ کنند. اما امسال این جلسه ها مجازی خواهند بود.

اما مدیران فروش چطور می توانند از درس هایی که در چند ماه اخیر از فروش مجازی گرفته اند، را انتقال دهند که فروشندگان برای برگزاری جلسات با مشتریان و پشتیبانی از فروش در خط مقدم در بلندمدت از آن استفاده کنند؟

حسام شفیع، مدیر فروش سی آر ام سرو می گوید: خیلی از مدیران فروش در حال حاضر با استفاده از سرمایه گذاری روی ابزارهای جدید مانند سیستم های برگزاری جلسه آنلاین و نرم افزار CRM ابری برای رسیدن به موفقیت تجهیز شده اند. و به جای کنسل کردن جلسات با مشتریان و نیز جلسات دوره ای با تیم فروش، محل برگزاری را به محیطی مجازی منتقل می کنند.

مدیران عامل باید از سه توصیة زیر را پیروی کنند:

طرز فکر فروشنده ها را تغییر دهید

همه ما داریم به کار کردن از خانه عادت می‌ کنیم و در طول روزهای اول کووید۱۹، خیلی از افراد به میزان زیادی با این نکته که مکان فیزیکی فروشنده ها تغییر کرده بود کنار می آمدند.

حالا که مدتی از آن گذشته است، مدیران باید به فروشنده ها یادآوری کنند که برقراری مکالمات با مشتریان امور کاری هستند و بسیاری از فروشنده ها هرگز با تی شرت و کلاه وارد محل کار مشتریانشان نمی شوند، در حالی که اکنون تعدادی از آنها با این پوشش غیر رسمی پشت دوربین، مکالمات تجاری انجام می دهند.

اعتبار هنوز هم مسئله ای کلیدی است و فروشنده ها باید لباس رسمی و مناسب بپوشند و قادر باشند به راحتی ابزارهای وب کنفرانس جدید را به کار بگیرند. دیگر نکات تاکتیکی عبارتند از:

. چند دقیقه زودتر برای وب کنفرانس تماس بگیرید

. سعی کنید پس زمینه را کنترل کنید

. برای ارتباط با مخاطبتان به دوربین نگاه کنید

فروشنده ها را برای موفقیت مجهز کنید

مدیران متوجه شده اند که در نتیجه محدود شدن رفت و آمدها و با کار از منزل برخی مخارج کسب و کارها کاهش یافته اند؛ شاید زمان آن رسیده که آن پس اندازها را برای تجهیز فروشنده ها در راه رسیدن به موفقیت به کار بگیرند.

همانطور که شاید فروشنده ها نیاز داشته باشند طرزفکرشان را عوض کنند، مدیران عامل نیز باید روی تجهیز کردن فروشنده ها برای پیش برد بهتر عملیات فروش سرمایه گذاری کنند.

خیلی از فروشنده ها روی دوربین ها و میکروفون لپ تاپ و هدفون های دستگاه های تلفن همراهشان تکیه می کنند. بله، این مفید است. اما، اینها  حداقل گزینه‌های موجود هستند.

اگر می‌خواهید فروشندگانتان متمایز باشند برای مکالمات حرفه ای آنها را به سخت افزار مناسب مجهز کنید و نیز برای برنامه ریزی و پیگیری بهتر مشتری زمینه استفاده از نرم افزار CRM آنلاین مناسب را برایشان فراهم نمایید. برای آشنایی بیشتر باCRM ، لطفا اینجا را کلیک کنید.

پلتفورمی برای گردهمایی و همکاری ایجاد کنید.

فروشنده ها از طریق تعاملات مجازی در خط مقدم جذب خریداران هستند. مانند هر تغییر مهم دیگری، آن دسته از افرادی که بهترین روش های فروش مجازی را کشف می کنند برنده های زودهنگام خواهند بود. مدیران عامل باید شیوه های نوین فروش آنلاین را برای برنده شدن انتخاب کنند. اولین پیش نویس دستورالعمل فروش مجازی را بنویسند.

اما، تنها تهیه دستورالعمل فروش آنلاین کفایت نمی کند، یک پلتفورم داخل سازمانی بر پایه همکاری گروهی به همة فروشنده ها اجازه می دهد تا سؤالاتشان را مطرح کنند، ایده هایشان را به اشتراک بگذارند و از داستان های موفقیت شان بگویند. همه فروشنده ها و مدیران باید از همدیگر بیاموزند.

خیلی از مدیران از رویکردی واکنشی برای مدیریت در میان این همه گیری جهانی استفاده می کنند. با این حال، برای پیشروی سریع به سمت فروش مجازی و رسیدن به موفقیت های بلندمدت، گام های پیش فعالانه ای مانند استفاده از ابزار های آنلاین لازم هستند.

سرمایه گذاری در زیرساخت فروش مجازی

مدیران فروش توانمند، در حال انطباق خود با فوت و فن های فروش مجازی، تجهیز نیروهای فروششان با ابزارهای آنلاین مانند نرم افزار CRM و تمرین های فروش بر مبنای سناریوهایی که از تعاملات دیجیتالی با مشتریان بهره می برند، هستند.

مدیران فروش در این نکته با هم اتفاق نظر دارند که قابلیت جذب اعتماد و اطمینان مشتری هنوز هم مهمترین بخشی است که برای بستن قراردادهای موفق، حتی در محیط مجازی، باید بر آن تمرکز شود و ابزارهایی مانند نرم افزار CRM سرو به هدف تحکیم روابط مجازی با مشتریان طراحی شده اند.

برای انطباق با واقعیت فروش مجازی:

. برند سازمانی خود را نشان دهید.

برند شرکت را در طول جلسات مجازی نیز نمایش دهید تا پیام برندتان را برسانید و در ذهن مشتریان باقی بمانید. از پس زمینه برند کسب و کار خود یا اسکرین سیورهای مخصوص شرکت که برند، لگو، شعار، تگ لاین (عبارت تبلیغاتی) یا شواهدی از زبان مشتریان را نشان می دهند استفاده کنید.

. ارزش را سریعتر نشان دهید.

 در جلسات مجازی سریع تر از جلسات حضوری سر اصل مطلب بروید. اطلاعات مهم خرید را در لحظه به اشتراک بگذارید، درباره ویژگی‌های محصول صحبت کنید، نسخه‌های نمایشی (دمو) ارائه دهید. برای آشنایی بیشتر فروشندگان با جلب توجه فوری مشتریان دستورالعمل های راهنمای مکالمات با مشتریان در فضای مجازی و رسیدن سریع و مؤثر به ارزش تهیه کنید.

برگزاری جلسه کیک آف (شروع دوره) فروش مجازی و ارائه آموزشی موفق

مدیران فروش در تلاشند تا روی یک پلتفورم مجازی رویدادهای کیک آف فروش هر فصل را بصورت معمول برگزاری کنند. جلسات باید به شکل متفاوتی سازمان دهی شوند تا مبتنی بر همکاری گروهی و سرگرم کننده نیز باشند. برای رسیدن به اثربخشی بالا در محیط مجازی:

. جلسه کیک آف را به چند جلسه کوچکتر تقسیم کنید.

برگزاری کیک آف یک روزه برای تیم فروشی که از نظر جغرافیایی در مکان های مختلف قرار داند دشوار است، و برگزاری چند جلسه منطقه ای برگزار کننده را خسته می کند و کیفیت کار را کاهش می دهد. رویداد را به جلسات کوتاه تری تقسیم کنید که طی چند روز در هفته یا چند هفته برگزار می شوند.

. رفتارهای مطلوب را تقویت کنید.

فعالیت هایی برای کمک به فروشندگان در به کارگیری چیزهایی که شنیده اند و تغییر رفتارشان در بلند مدت ترتیب دهید. بررسی و مرور تجارب در بحث هایی در گروه های کوچک با هدایت یک کارشناس و یا با هدایت مدیر به فروشندگان کمک می کند تا چیزهایی که دربارة مشتریانشان می بینند یا می شوند را بهتر پردازش کنند.

. با برنامه ریزی متنوع روحیه را بالا ببرید.

یکی از بزرگترین چالش های کیک آف های مجازی انگیزه دادن به فروشندگان و روحیه دادن به آنهاست. در ادامه جلسات گروهی بزرگ، با برگزاری جلسات گروهی کوچکتر روحیه ها را بالا ببرید.

رویدادهای اجتماعی غیررسمی و جلسات پرسش و پاسخ برگزار کرده و با به اشتراک گذاری بهترین روش های بهترین فروشندگان موفقیت های اعضای تیم را تحسین کنید و به آنها برای فصل آتی انگیزه دهید.

مدیران فروش با توانمند سازی فروش مجازی سازمان، خود را برای به دست آوردن اعتماد و اطمینان مشتریان، تسریع استراتژی های جدید ورود به بازار و رسیدن به رشد آماده می کنند.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

تعمیر تبلت های مایکروسافت در داخل کشور

تعمیر تبلت های مایکروسافت در داخل کشور
2020-10-22T15:31:04+03:30
مایکروسافت از گذشته تاکنون دارای اعتبار بالایی در میان کاربرانش داشته است. چه زمانی که تنها به تولید نرم‌افزار مشغول بود و چه زمانی که به طراحی و تولید انواع...

دانلود قسمت 18 سریال آقازاده

دانلود قسمت 18 سریال آقازاده
2020-10-22T15:31:03+03:30
قسمت هجدهم سریال اجتماعی آقازاده به کارگردانی بهرنگ توفیقی هر جمعه توسط سایت دانلود قانونی حلال دانلود توزیع می‌شود.

سامسونگ چه فعالیت‌هایی برای مسئولیت اجتماعی در ایران دارد؟

سامسونگ چه فعالیت‌هایی برای مسئولیت اجتماعی در ایران دارد؟
2020-10-22T15:04:31+03:30
عبارت «مسئولیت اجتماعی» مفهومی نه چندان قدیمی در فرهنگ سازمانی و رابطه شرکت‌های بزرگ با جوامع محل تجارت خود است، فعالیت‌ها و پروژه‌هایی که تحت‌ عنوان مسئولیت...

اجاره ویلا در کیش از لوکس ویلا با پروتکل های بهداشتی

اجاره ویلا در کیش از لوکس ویلا با پروتکل های بهداشتی
2020-10-22T14:51:01+03:30
با فرا رسیدن فصل پاییز، سفر به کیش شروع می شود چرا که پاییز بهترین زمان سفر به این جزیره بوده و هوا به مراتب خنک تر از فصل تابستان است تا گردشگران به راحتی د...

رگولاتور: ایرانسل، آینده‌نگرانه و همگام با رویکردهای نوین جهانی، مدیریت می‌شود

رگولاتور: ایرانسل، آینده‌نگرانه و همگام با رویکردهای نوین جهانی، مدیریت می‌شود
2020-10-22T14:51:01+03:30
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به مناسبت 29 مهرماه، مصادف با چهاردهمین سالروز راه‌اندازی شبکۀ تلفن همراه ایرانسل، پیام تبریکی را خطاب به خانواد...

هزینه ساخت وبسایت چقدر است؟

هزینه ساخت وبسایت چقدر است؟
2020-10-22T13:57:41+03:30
یکی از سؤالات مهمی که افراد در هنگام ورود به دنیای آنلاین با آن رو به رو می‌شوند هزینه ساخت وب سایت است.

معرفی شرکت و دوربین شیائومی

معرفی شرکت و دوربین شیائومی
2020-10-22T13:04:21+03:30
کمپانی شیائومی در سال ۲۰۱۰ در کشور چین تاسیس شده است. این شرکت در زمینه فناوری و ساخت انواع گوشی های هوشمند پیشرفت زیادی داشته، همچنین در بخش تولید وسایل امن...

قیمت سکه طرح جدید یک آبان ۱۳۹۹ به ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید یک آبان ۱۳۹۹ به ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید
2020-10-22T12:47:43+03:30
قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز پنج شنبه یک آبان ماه ۱۳۹۹ در بازار آزاد تهران، به ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت دلار یک آبان ماه ۱۳۹۹ به ۲۹ هزار و ۳۸۰ تومان رسید

قیمت دلار یک آبان ماه ۱۳۹۹ به ۲۹ هزار و ۳۸۰ تومان رسید
2020-10-22T12:47:43+03:30
قیمت هر اسکناس دلار آمریکا، امروز پنج شنبه یک آبان ماه در صرافی‌های بانکی برای خرید ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان و برای فروش ۲۹ هزار و ۳۸۰ تومان است.

طراحی سایت در اصفهان

طراحی سایت در اصفهان
2020-10-22T12:37:40+03:30
در دنیای امروز دیگر فروش به صورت سنتی (خرید حضوری) جایگاهش را به فروش اینترنتی یا آنلاین می دهد و هرچه به سمت جلو حرکت می کنیم خرید و فروش سنتی کمتر می شود. ...

تاریخچۀ مختصر شکلات داغ همراه با دستور تهیه

تاریخچۀ مختصر شکلات داغ همراه با دستور تهیه
2020-10-22T12:24:22+03:30
همۀ ما شکلات داغ را به عنوان نوشیدنی گرم و غلیظی می ­شناسیم که در شب­های سرد زمستانی، یا بعد از اینکه در فعالیت­ های زمستانی مانند اسکی روی یخ و اسکی­ بازی ش...

چطور سیستم حسابداری خوب تهیه کنیم؟

چطور سیستم حسابداری خوب تهیه کنیم؟
2020-10-22T12:11:02+03:30
اگر نگاهی به روش زندگی امروزی خودمان بی‌اندازیم، به‌سادگی متوجه می‌شویم که تمامی کارهای پیچیده و حساب کتاب‌ها را به ابزارها سپرده‌ایم و کمتر ذهن خودمان را در...

مرکز فروش چمن مصنوعی در ایران کجا است؟

مرکز فروش چمن مصنوعی در ایران کجا است؟
2020-10-22T11:44:25+03:30
این روزها می توانید فضای سبز ساخته شده با چمن مصنوعی را بیشتر در اطراف خود مشاهده کنید، از جمله، کافه، رستوران، پارک، و غیره. همین موضوع باعث می شود تا ترغیب...

نوآوری بانک رفاه کارگران در ثبت تجربه و تعامل با مشتریان

نوآوری بانک رفاه کارگران در ثبت تجربه و تعامل با مشتریان
2020-10-22T09:57:40+03:30
مسئولان و مدیران ارشد بانک رفاه کارگران همواره تأکید کرده اند که مشتریان اولویت نخست آن ها در فرایند خدمات رسانی بانکی محسوب می شوند؛ موضوعی که در عملکرد این...

خرید شیر خشک سیمیلاک گلد ۱ ۲ ۳

خرید شیر خشک سیمیلاک گلد ۱ ۲ ۳
2020-10-22T09:57:40+03:30
در این متن قصد معرفی انواع شیر خشک سیمیلاک گلد خارجی را برای شما داریم و قصد داریم که مراکز فروش معتبر این شیر خشک نیز به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید...

با پرفروش‌ترین جاروبرقی های بازار بیشتر آشنا شوید

با پرفروش‌ترین جاروبرقی های بازار بیشتر آشنا شوید
2020-10-22T09:44:22+03:30
هر وقت برای خرید کالای موردنظرتان دچار مشکل شدید، بهترین کار این است که از بین پرفروش‌ترین‌های بازار انتخاب کنید. امروز پروفروش‌ترین جاروبرقی های بازار را به...

عوامل آلودگی هوا چیست و راه های مقابله با آن کدام است؟

عوامل آلودگی هوا چیست و راه های مقابله با آن کدام است؟
2020-10-22T09:31:00+03:30
هر سال با شروع فصول سرد هوای آلوده مهمان شهرهای پرجمعیت می شود و باعث مختل شدن زندگی شهروندان، آسیب های مختلف به سلامتی و حتی مرگ و میر آنها می شود. ...

چرا باید طراحی سایت در تهران را جدی بگیریم

چرا باید طراحی سایت در تهران را جدی بگیریم
2020-10-22T09:04:21+03:30
سوالات بسیاری در رابطه با بهترین شرکت طراحی سایت در تهران وجود دارند که یکی از این سوالات چرایی داشتن سایت و اقدام به طراحی سایت می باشد؟ به چه دلیل یا دلایل...

تفاهمنامه پوشش بیمه قالیبافان به امضاء رسید

تفاهمنامه پوشش بیمه قالیبافان به امضاء رسید
2020-10-22T09:04:21+03:30
رئیس صندوق بیمه روستائیان و عشایر گفت: از امروز قالیبافانی که تحت پوشش هیچ پوشش بیمه‌ای نبودند تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار م...

رونمایی جاروبرقی برند کرال از گروه پاکشوما

رونمایی جاروبرقی برند کرال از گروه پاکشوما
2020-10-22T06:07:42+03:30
گروه پاکشوما در راستای تقویت تولید ملی و اشتغال زایی جوانان تحصیل کرده ایرانی دومین مدل جاروبرقی خود را با برند کرال طی یک مراسم رونمایی اینترنتی رسما معرفی ...

آیین رونمایی از کارت هواداری باشگاه پرسپولیس برگزار شد

آیین رونمایی از کارت هواداری باشگاه پرسپولیس برگزار شد
2020-10-21T23:27:42+03:30
آیین رونمایی از کارت هواداری باشگاه پرسپولیس با حضور مدیران ارشد بانک گردشگری و باشگاه پرسپولیس برگزار شد.

افسردگی چه تبعاتی به دنبال دارد؟

افسردگی چه تبعاتی به دنبال دارد؟
2020-10-21T15:04:26+03:30
افسردگی یکی از رایج‌ترین دغدغه‌های روانی در جهان است و میلیون‌ها نفر در جهان تجربه ابتلا به آن را دارند.

آشنایی با محصولی به نام عایق الاستومری

آشنایی با محصولی به نام عایق الاستومری
2020-10-21T15:04:25+03:30
امروزه در صنعت تاسیسات،استفاده از عایق الاستومری جهت عایق کاری سیستم کانال های تهویه مطبوع و سیستم های گرمایش- سرمایش از قبیل لوله های سرد و گرم، مخازن، قطعا...

بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل

بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل
2020-10-21T15:04:24+03:30
یکی از المان‌های اساسی در آموزش مناسب انتخاب یک آموزشگاه خیلی خوب است.

چالش های خدمات پس از فروش در دوران کرونا

چالش های خدمات پس از فروش در دوران کرونا
2020-10-21T15:04:23+03:30
حتماً تاکنون با عبارت جذاب “فروش پایان کار نیست، آغاز یک تعهد است” مواجه شده‌اید.

انواع دوربین های مداربسته

انواع دوربین های مداربسته
2020-10-21T15:04:22+03:30
تاکنون برای هر کدام از ما پیش آمده که به منظور امنیت محیط پیرامون خود، در سایت های مختلف یا فروشگاه های گوناگون، دوربین مداربسته مورد نظر خود را جست و جو کرد...

تبیین جایگاه بانک گردشگری بین باشگاه و هواداران پرسپولیس

تبیین جایگاه بانک گردشگری بین باشگاه و هواداران پرسپولیس
2020-10-21T15:01:07+03:30
مدیرعامل بانک گردشگری در آیین رونمایی از کارت هواداری پرسپولیس گفت: با تفاهم های به وجود آمده بین هر سه ضلع مثلت بانک گردشگری، باشگاه پرسپولیس و کارگزار، شاه...

پیشرفت در کسب و کارهای اینترنتی

پیشرفت در کسب و کارهای اینترنتی
2020-10-21T14:51:02+03:30
امروزه در سطح فضای مجازی شاهد فعالیت مراکز متعددی در زمینه خدمات رزرواسیون هستیم که هر یک از این مراکز ویژگی ها و مزیت های مختلفی نسبت به یکدیگر دارند. ...

اهمیت توجه به رفتارهای کلیشه‌ای در کودکان با اختلال طیف اُتیسم

اهمیت توجه به رفتارهای کلیشه‌ای در کودکان با اختلال طیف اُتیسم
2020-10-21T14:24:24+03:30
کِدی، سرزمین رنگ‌ها و رویاهایی است که درهایش به روی آن‌هایی که نگاه متفاوتی دارند باز است. اُتیسم تنها یکی از دروازه‌های این سرزمین است. ما ساکنان کِدی اعتقا...

چگونه به طور موثری کسب درآمد کنیم؟

چگونه به طور موثری کسب درآمد کنیم؟
2020-10-21T14:24:23+03:30
زمانی که کم پول هستید و شرایط مالی خوبی ندارید، ذهنیت فقر به سراغ تان می آید که کاملا منفی است و مانع کسب درآمد موثر در زندگی تان می شود. اگر خود را در چنین ...