میرنیوز

دست‌یابی به بالاترین میزان تولید در تاریخ فولاد سبا

 دست‌یابی به بالاترین میزان تولید در تاریخ فولاد سبا 2024-04-14T11:05:24+03:30

طبق اهدافی که در سال 1402 برای مجتمع فولاد سبا تعریف شده بود، در حوزه تولید توانستیم با رشد حدود 2 درصدی نسبت به سال 1401 به رکورد یک‌میلیون و 459 هزار و 85 تن کلاف گرم و رشد کیفی 97.3 درصد دست یابیم که بالاترین میزان تولید در تاریخ بهره‌برداری این مجتمع است .

محمود محمدی فشارکی، مدیر مجتمع فولاد سبا، در مصاحبه با خبرنگار فولاد در تشریح دستاوردهای این مجتمع با بیان مطلب فوق افزود: در سال گذشته سه محصول جدید به سبد محصولات فولاد سبا افزوده شد و توانستیم بعضی از این محصولات جدید را به مرحله تجاری‌سازی برسانیم.

وی ادامه داد: برای افزایش تاب‌آوری شرکت در مقابل محدودیت‌های شدید انرژی که نیمه اول سال گذشته در حوزه برق و نیمه دوم سال در زمینه گاز داشتیم، خوشبختانه توانستیم بخشی از این محدودیت‌ها را با ذخیره‌سازی مواد اولیه جبران کنیم.

سودآوری فولاد سبا

بنابر اظهارات محمدی فشارکی، در سال 1402 برای اولین بار بیش از یک‌میلیون تن از محصولات تولیدشده در فولاد سبا که 70 درصد حجم تولید سالانه را شامل می‌شود، مربوط به ضخامت‌های پایین یعنی 2.5، 2، 1.8 و 1.5 میلی‌متر بود. این محصولات ارزش‌افزوده بیشتری نسبت به ورق‌های با ضخامت‌های بالا دارد. ضمن اینکه سودآوری شرکت نیز نسبت به سال 1401 تقریباً دو برابر شده است. دستاوردی که نشان می‌دهد این مجتمع یکی از بخش‌های سودآور هلدینگ فولاد مبارکه است.

مجتمع فولاد سبا در سه‌ماهه آخر سال 1402 از لیست صنایع آلاینده خارج شد

با توجه به فاصله بسیار نزدیک فولاد سبا با منطقه پیرامونی، در حوزه محیط‌زیست هم سه پروژه غبارگیر در مجتمع تعریف و عملیاتی شده است که محیط‌زیست منطقه و محیط‌زیست استان نیز از نزدیک از روند پیشرفت این پروژه‌ها بازدید کرده‌اند. نکته حائز اهمیت این است که خوشبختانه مجتمع فولاد سبا در سه‌ماهه آخر سال 1402 از فهرست صنایع آلاینده خارج شد.

همچنین هم‌زمان با اجرای این پروژه‌ها، یک تفاهم‌نامه با محیط‌زیست استان نوشته شد که مسائل مربوط به طرح جامع محیط‌زیست مجتمع فولاد سبا در آینده بر اساس همین تفاهم‌نامه پیگیری می‌شود.

تولید فولادهای الکتریکی NGO در دستور کار

در سال 1403 با توجه به شعار سال در راستای جهش تولید، بر اساس اهداف تعریف‌شده، سعی می‌کنیم با انجام تمهیدات اتخاذشده در مسیر افزایش تولید کمّی و کیفی محصولات سبا و همچنین توسعه این محصولات گام برداریم تا بتوانیم بخشی از نیاز کشور را در حوزه محصولات خاص پوشش دهیم. ازجمله پروژه‌های در دست اجرا تولید فولادهای الکتریکی NGO است که در حال حاضر از خارج از کشور تأمین می‌شود و در تلاشیم که بتوانیم کلاف گرم آن را در فولاد سبا تولید کنیم تا ان‌شاءالله یکی از واحدهای نورد سرد این کلاف گرم را به ضخامت موردنیاز صنعت ترانس‌سازی و موتورهای الکتریکی برساند و بخشی از نیاز کشور از این طریق تأمین گردد.

کاهش مصرف آب در فولاد سبا

در سال 1402 برای کاهش مصرف آب نیز پروژه‌های متعددی تعریف و اجرا شد که با این اقدامات رکورد جدید 2 مترمکعب بر تن تولید به ثبت رسید. میزان مصرف قبلی تقریباً 2.2 بوده است.

کاهش هزینه‌ها یکی دیگر از برنامه‌های فولاد سبا در سال گذشته بود. به همین منظور جلسات متعددی برای پیشگیری از انحراف در برنامه در سطح ناحیه و مراکز هزینه انجام گرفت و اقدامات اصلاحی و موارد مهم هزینه‌ای بررسی گردید. مهم‌ترین این موارد عبارت‌اند از: تغییر ترکیب شارژ (استفاده از حداقل قراضه خریداری) که منجر به ایجاد ارزش‌افزوده بیشتر شد؛ کنترل کلاف‌های تولیدی و ردیابی اطلاعات واقعی که منجر به صحت اطلاعات شد؛ انجام اقدامات اصلاحی و بااهمیت هزینه‌ای نظیر مصارف انرژی (برق و گاز) و ضایعات؛ بررسی تولید محصولات با ارزش‌افزوده بیشتر و کاهش خریدهای اضطراری ناحیه و... .

کمترین قیمت تمام‌شده مربوط به اردیبهشت‌ماه و بیشترین قیمت تمام‌شده در دی و بهمن به علت محدودیت گاز بوده و هزینه‌های مستقیمی نظیر کاهش بازدهی وزنی کوره‌های قوس و خرید آهن اسفنجی و افت کیفیت آن به شرکت تحمیل شده است.

دستاوردهای این مجتمع با اتکا بر توان و مهارت دانشی کارکنان فولاد سبا حاصل شد که از ایشان و همچنین از حمایت‌های مدیرعامل، معاونان و مدیران قسمت‌های مختلف فولاد مبارکه قدردانی می‌کنم.

در همین زمینه برخی از مدیران و رؤسای فولاد سبا نیز در تشریح دستاوردهای سال 1402 فولاد سبا اظهاراتی داشتند که بخش‌هایی از سخنان ایشان را در ادامه مطلب می‌خوانید.

بهمن خلیلی، مدیریت عملیات مجتمع فولاد سبا:

در طول سال 1402 حدود 110 هزار تن تولید را به دلیل محدودیت‌های انرژی شامل برق و گاز طبیعی از دست دادیم. به همین دلیل در بعضی از ماه‌ها برنامه‌ریزی باید به نحوی انجام می‌شد که افت تولید ناشی از این محدودیت‌ها در ماه‌های دیگر جبران گردد و این موضوع با تلاش و همت کارکنان و پیمانکاران پرتلاش سبا محقق شد.

در ماه‌هایی که با محدودیت مواجه بودیم، برنامه‌ریزی‌ها به نحوی انجام شد که تولید با حداقل تأثیر ناشی از محدودیت‌ها مواجه شود. درعین‌حال ذخیره‌سازی مواد اولیه در ماه‌های اولیه سال، کاهش زمان تأخیرها و هماهنگی بین خطوط پیوسته تولید، کاهش ضایعات ریخته‌گری و نورد گرم، تغییر در رویه‌ها و افزایش کیفیت انجام تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده هفتگی و تلاش مثال‌زدنی کارکنان و پیمانکاران از دلایل این موفقیت است.

آرش حاجی‌پور، رئیس برنامه‌ریزی و کنترل روش‌های تولید مجتمع فولاد سبا:

با توجه به شعار سال 1402 (مهار تورم و رشد تولید) استراتژی مجتمع فولاد سبا تولید گریدهای خاص و ابعاد موردنیاز بازار بود و در این زمینه تلاش بسیاری شد که میکس تولیدی با این استراتژی برنامه‌ریزی گردد.

به‌منظور پاسخ‌گویی به نیاز بازار و مشتریان، در سال 1402 حدود 70 درصد کلاف گرم تولیدی کلاف با ضخامت پایین از قبیل 2.5 میلی‌متر و کمتر از آن بود که مورد استقبال مشتریان واقع شد.

در سال 1402 استراتژی توسعه سبد محصولات سبا و تمرکز بر روی گریدهای با ارزش‌افزوده بالا ازجمله فولادهای الکتریکی، زنگ‌نزن و ورق‌های گرم پراستحکام خودرو دنبال شد. با توجه به استراتژی مجتمع فولاد سبا مبنی بر تولید محصولات استراتژیکی نظیر 34CrM04 مورد استفاده در مخازن که تولید آن‌ها تا کنون در کشور امکان‌پذیر نبوده و یا به علت مشکلات تولیدی (کیفی و یا ضخامت موردنیاز مصرف‌کننده) با چالش‌های جدی مواجه بوده در سال 1402 برای اولین بار در کشور تولید شد. همچنین گریدهای کربن بالای CK22 و CK22 و CK45 نیز در مجتمع فولاد سبا تولید شدند. نکته حائز اهمیت این است که با توجه به قابلیت‌های این مجتمع و همچنین نیاز بازار ضخامت‌های 1.8 میلی‌متر نیز در فولاد سبا طی سال گذشته تولید شد.

جمشید عبدزاده، رئیس کنترل کیفی مجتمع فولاد سبا:

در خصوص روند روبه‌رشد کیفیت محصولات سبا باید گفت در سال 1402 شاخص‌های کیفی تولیدات در مجتمع فولاد سبا با بهبودهای محسوس به شرح ذیل همراه بوده است:

1-شاخص کیفی متالیزاسیون با رشد 2.5 درصدی نسبت به سال 1401 از عدد 91.63 به 93.92 درصد ارتقا یافت؛

2-شاخص کیفی ذوب مطابق با کارت با رشد 6.9 درصدی نسبت به سال 1401 از عدد 84.00 به 89.78 درصد ارتقا یافت؛

3-شاخص کیفی کلاف مطابق سفارش با رشد 0.28 درصدی نسبت به سال 1401 از عدد 96.99 به 97.26 درصد ارتقا یافت.

سید محمدرضا انگشتر ساز اصفهانی، رئیس بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط‌زیست فولاد سبا:

امروزه یکی از نمادهای توسعه‌یافتگی و بلوغ فرهنگی میزان توجه به مقوله محیط‌زیست است. مجتمع فولاد سبا نیز هم‌راستا با شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان صنعت پیشرو و ارزش‌آفرین، با آگاهی از مسئولیت‌های اجتماعی در حوزه محیط‌زیست، ضمن رعایت الزامات زیست‌محیطی، همواره سعی نموده است تا با اجرای سیستم‌های نوین در طرح‌های توسعه‌ای منطقه و مدیریت فضای سبز، حفاظت از منابع آبی و خاکی و مدیریت مصرف انرژی و از همه مهم‌تر با اجرای پروژه‌های بهبود زیست‌محیطی و انجام اقدامات متعدد در جهت کاهش آلاینده‌های هوا، آب ‌و خاک، در مسیر حراست و حفاظت از محیط‌زیست حرکت کند. در این راستا در سال 1402 با پیگیری و مشارکت همه ارکان سازمان، برنامه جامع اقدامات محیط‌زیست مجتمع فولاد سبا تدوین گردید. در این برنامه علاوه بر کنترل ورودی‌ها و خروجی‌های زیست‌محیطی بیش از 20 پروژه بهبود و عمرانی در زمینه محیط‌زیست تعریف گردید که اهم آن عبارت‌اند از: اجرای غبارگیرهای خشک و مرطوب در واحدهای مختلف، سیستم پایش آنلاین هوای محیطی، تعویض باندل های واحد احیا مستقیم و ... .

با آغاز پروژه‌های مذکور و اتمام بخشی از آن‌ها در سال 1402 ضمن تعاملات مستمر با اداره محیط‌زیست شهرستان لنجان و اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان نهایتاً در اسفندماه 1402 مجتمع فولاد سبا از فهرست صنایع آلاینده خارج شد.

در حوزه ایمنی کارکنان و ارتقای ایمنی شرایط محیط کار اقدامات مؤثری به شرح زیر انجام شد:

آغاز پروژه مدیریت ایمنی فرایند با اجرای شناسایی خطرات به روش HAZOP، HAZID و BOW-TIE در واحدهای تولیدی؛ رفع صددرصدی تعداد 507 مورد مغایرت‌های ایمنی ثبت‌شده در سیستم اصلاح مغایرت‌های ایمنی؛ مشارکت کارکنان در شناسایی خطرات و شبه‌حوادث با ثبت بیش از 8500 مورد کارت سبز و اجرای 99 درصد آن؛ انجام بیش از 6000 نفر ساعت آموزش‌های ایمنی و بهداشتی برای کارکنان؛ اجرای 117 مورد مانورهای آمادگی و واکنش در شرایط اضطراری؛ انجام 185 مورد تشویق و 112 مورد تذکر مرتبط با ایمنی برای کارکنان مجتمع و پیمانکاران؛ نظارت مستمر و مدیریت ایمنی واحدها و پیمانکاران با ارزیابی ایمنی ماهانه که در این ارزیابی‌ها امتیاز ایمنی مجتمع فولاد سبا 94 بوده است. ضمن اینکه در شاخص شدت حوادث (SR) کاهش 01/0 درصدی نسبت به سال 1401 را شاهد بودیم.

علی خاکی ،رئیس اداری و خدمات مجتمع فولاد سبا:

با توجه به نیاز خطوط تولید شرکت به کارکنان کارآمد، فرایند استخدام 57 نفر از کارکنان جدیدالاستخدام این شرکت در سال 1402 به پایان رسید. پس از اتمام دوره‌های آموزشی، کلیه نفرات بر اساس نیازسنجی انجام‌شده در واحدهای موردنظر مشغول به خدمت می‌گردند.

از دیگر فعالیت‌های مهم واحد اداری و خدمات، فروش و بارگیری، حمل و ارسال 500 هزار تن سرباره، بارگیری و حمل 300 هزار تن خاک، بارگیری و حمل 48 هزار تن نخاله ساختمانی و جمع‌آوری حمل و ارسال 200 تن ورق‌های ضایعاتی است.

 از دیگر اقداماتی که در جهت کمک به بهینه‌سازی محیط‌زیست صورت گرفت می‌توان به کاشت 12 هزار اصله درخت و افزایش مساحت پهنه فضای سبز به میزان 10 هکتار اشاره کرد.

 

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

حراج بعدی شمش طلا فردا برگزار می‌شود

 حراج بعدی شمش طلا فردا برگزار می‌شود
2024-05-19T20:32:34+03:30
بیست و پنجمین جلسه حراج شمش طلای مرکز مبادله ایران فردا یک‌شنبه  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

همکاری خاتم‌الانبیا با تاپیکو در راستای اجرای منویاتِ رهبری

 همکاری خاتم‌الانبیا با تاپیکو در راستای اجرای منویاتِ رهبری
2024-05-19T20:32:33+03:30
مدیرعامل تاپیکو گفت: همکاریِ قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با این مجموعه‌ در راستای اجرای منویاتِ مقام معظم رهبری است.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۳

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۳
2024-05-19T20:32:31+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۹۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۱ میلیون تومان است.

عزم فولادی‌ها برای تحقق شعار سال؛ احیای تولید با تکیه برداخل

 عزم فولادی‌ها برای تحقق شعار سال؛ احیای تولید با تکیه برداخل
2024-05-19T20:32:30+03:30
بدون شک یکی از عواملی که منجر به روشن‌تر کردن چراغ تولید در داخل کشور می‌شود، رونق صنایع مادر و بر روی ریل حرکت کردن قطار تولید کارخانه‌های عظیم داخلی است.

بیمه‌گر حج تمتع مشخص شد

 بیمه‌گر حج تمتع مشخص شد
2024-05-19T20:32:29+03:30
از سوی سازمان حج و زیارت، بیمه میهن به عنوان بیمه گر حجاج ایرانی سال ۱۴۰۳ برای پوشش بیمه های درمان، عمر، حادثه و مسئولیت انتخاب شد.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴
2024-05-19T20:32:28+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۲۳۵۹ دلار و ۹ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۴
2024-05-19T20:32:27+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۴۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار/ دلار به ۵۸هزار تومان نزدیک شد

 ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار/ دلار به ۵۸هزار تومان نزدیک شد
2024-05-19T20:32:26+03:30
مشاهدات میدانی از بازار سبزه‌میدان نشان می‌دهد: قیمت دلار در این بازار امروز با کاهش بیشتری نسبت به روزهای قبل همراه شده و به کانال ۵۸هزار تومان نزدیک شده ا...

تحویل اولین سری لاماری ایما هیبرید به مشتریان

 تحویل اولین سری لاماری ایما هیبرید به مشتریان
2024-05-19T20:32:25+03:30
لاماری ایما هیبرید جدیدترین محصول شرکت آرین پارس موتور است که اولین سری از این محصول با فروش فوری و قطعی در اسفند ماه سال گذشته در سامانه یکپارچه عرضه خودرو...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۵

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۵
2024-05-19T20:32:24+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۵ درصد افزایش به ۲۳۴۴ دلار و ۵۱ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۶
2024-05-19T20:32:23+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۶۷ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

"ری‌را "در آستانه تجاری‌سازی شد

 "ری‌را "در آستانه تجاری‌سازی شد
2024-05-19T20:32:23+03:30
مدیرعامل ایران خودرو در بازدید از خط تولید ری‌را، در جریان آخرین وضعیت صحه‌گذاری و تاییدیه‌های کیفیت این محصول قرار گرفت.

۶ موفقیت کچاد در سال ۱۴۰۲

 ۶ موفقیت کچاد در سال ۱۴۰۲
2024-05-19T20:32:22+03:30
شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در سال ۱۴۰۲ موفقیت‌های زیادی در حوزه تولید، فروش، صادرات و بهره وری کسب کرده است.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
2024-05-19T20:32:21+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۱.۶۱ درصد افزایش به ۲۴۱۵ دلار و ۲۲ سنت رسید.

وکالتی کردن حساب مشتریان در بانک رفاه برای خرید خودرو برقی

 وکالتی کردن حساب مشتریان در بانک رفاه برای خرید خودرو برقی
2024-05-19T20:32:20+03:30
مشتریان بانک رفاه کارگران می‌توانند به صورت غیرحضوری و یا از طریق مراجعه به شعب این بانک، نسبت به وکالتی کردن حساب‌های خود اقدام و در طرح عرضه خودروهای برقی...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۹
2024-05-19T20:32:20+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۳۵۲ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۰ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است.

حفظ کیفیت خط قرمز و اولویت نخست مدیران خودرو است

 حفظ کیفیت خط قرمز و اولویت نخست مدیران خودرو است
2024-05-19T20:32:19+03:30
مدیرعامل شرکت مدیران خودرو با بیان این که رضایت مشتری و حفظ کیفیت همواره خط قرمز و اولویت نخست ما است، گفت: بنز و تویوتا نیز در گذشته فراخوان های مشابهی داش...

ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی با حساب وکالتی بانک تجارت

 ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی با حساب وکالتی بانک تجارت
2024-05-19T20:32:18+03:30
بانک تجارت امکان وکالتی کردن سریع و غیرحضوری حساب، برای ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی سامانه یکپارچه خرید خودرو را از طریق آدرس car.tejaratbank.ir فراهم کرد.

دلار مبادله‌ای ثابت ماند/ یورو رشد کرد

 دلار مبادله‌ای ثابت ماند/ یورو رشد کرد
2024-05-19T20:32:17+03:30
در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۴هزار و ۸۶۸ تومان و حواله دلار نیز به ۴۱هزار و ۸۹۴ تومان رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۵
2024-04-14T11:46:02+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۷۸۱ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۵ میلیون تومان است.

زمان اولین حراج سکه در سال جدید اعلام شد+شرایط

 زمان اولین حراج سکه در سال جدید اعلام شد+شرایط
2024-04-14T11:46:01+03:30
دهمین جلسه حراج سکه طلا در روز دوشنبه مورخ ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۳، برگزار خواهد شد. دارایی موضوع این حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2024-04-14T11:05:33+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۲۲۸۶ دلار و ۲۸ سنت رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
2024-04-14T11:05:32+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۵۰۴ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ۲ برابر شد

 خریدهای هیجانی در بازار طلا و سکه/ حباب سکه ۲ برابر شد
2024-04-14T11:05:32+03:30
با توجه به افزایش قیمت اونس جهانی و تحولات خاورمیانه، قیمت طلا و ارز در بازار داخلی با افزایش محسوس همراه شده است. طبق اعلام فعالان بازار طلا و جواهر، حباب ...

قیمت جهانی طلا ۱۴۰۳/۰۱/۱۷/ رشد ۲۵ درصدی قیمت طلا طی ۶ ماه

 قیمت جهانی طلا ۱۴۰۳/۰۱/۱۷/ رشد ۲۵ درصدی قیمت طلا طی ۶ ماه
2024-04-14T11:05:31+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۱ درصد کاهش به ۲۲۸۱ دلار و ۴۸ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
2024-04-14T11:05:31+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۵۱ درصد افزایش به ۲۳۴۱ دلار و ۵۹ سنت رسید.

دلار مبادله‌ای ثابت ماند؛ یورو کاهش یافت

 دلار مبادله‌ای ثابت ماند؛ یورو کاهش یافت
2024-04-14T11:05:30+03:30
در معاملات امروز مرکز مبادله طلا و ارز ایران، هر اسکناس دلار آمریکا به ۴۳هزار و ۵۶۷ تومان و حواله دلار نیز به ۴۰هزار و ۶۴۸ تومان رسید.

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
2024-04-14T11:05:29+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۵۲۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه در ۲ روز/ خریدار نیست

 کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه در ۲ روز/ خریدار نیست
2024-04-14T11:05:29+03:30
کشتی آرای با تأکید بر کاهش ۴.۵ میلیونی قیمت سکه و ۲ هزار تومانی قیمت دلار، گفت: فعالان بازار با احتیاط عمل می کنند و دیگر کسی طلا نمی خرد.

مدیر عامل پاکسان: سال ۱۴۰۳ در تاریخ پاکسان ماندگار خواهد شد

 مدیر عامل پاکسان: سال ۱۴۰۳ در تاریخ پاکسان ماندگار خواهد شد
2024-04-14T11:05:28+03:30
شهریار محمدی راد سال ۱۴۰۳ را نقطه عطفی در تاریخ شرکت پاکسان دانست و از اتفاقات بزرگ برای این مجموعه در این سال خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)