میرنیوز

تکنولوژی LED و تاثیر آن بر چراغ‌ دیواری

تکنولوژی LED و تاثیر آن بر چراغ‌ دیواری 2023-05-14T19:34:28+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، تکنولوژی نورهای LED از جمله دستاوردهای مهم صنعت الکترونیک به شمار می‌رود. نورهای LED به دلیل کم مصرف بودن، عمر طولانی، پایداری، روشنایی بالا و طراحی و ساخت منحصربفردشان عموماً در چراغ‌های دیواری به کار گرفته می‌شوند.

همان طور که می‌دانید تکنولوژی نورهای LED به دلیل کاهش مصرف انرژی، افزایش طول عمر مفید، جایگزین خوبی برای لامپ‌های فلورسنت و هالوژن بوده و امکان طراحی چراغ‌های دیواری متنوع و جذاب، با استفاده از تکنولوژی نورهای ال ای دی فراهم شده است. در طراحی انواع چراغ دیواری با نورهای LED، معمولاً از تعدادی دیود القایی LED استفاده می‌شود که می‌توانند نورهای مختلفی را با انواع رنگ‌ها و شدت‌ها تولید کنند.

علاوه بر این، این تکنولوژی به طراحان اجازه می‌دهد تا نور را به صورت مستقیم در یک نقطه متمرکز کنند، بدون آن که موانع و جزئیات کوچک دیگری را نورانی کنند. با استفاده از تکنولوژی نورهای LED می‌توان نوعی چراغ دیواری طراحی نمود که تغییر رنگ و شدت نور را کنترل می‌کنند و این به کاربران برای نورپردازی و ایجاد جلوه‌های ویژه روی دیوارها کمک خواهد کرد.

به طور کلی، طراحی چراغ‌های دیواری با استفاده از تکنولوژی نورهای LED، به طراحان اجازه می‌دهد ایده‌های خلاقانه تری را برای ایجاد جلوه‌های نوری دیواری برای فضای داخلی و خارجی ساختمان‌ها ارائه دهند.

تکنولوژی نوری LED و صرفه جویی در انرژی

استفاده از تکنولوژی نوری LED در چراغ‌های دیواری سبب کاهش مصرف انرژی در مقایسه با چراغ‌های معمولی، می‌شود. برای نمونه، چراغ‌های LED در مقایسه با چراغ‌های فلورسنت قدرت نور بالاتری دارند، اما در عین حال انرژی بسیار کمتری را مصرف می‌کنند. همچنین، چراغ‌های LED عمر بسیار طولانی‌تری نسبت به چراغ‌های دیگر دارند و در قدرت‌ها و رنگ‌های متفاوتی تولید می‌شوند که می‌توان به راحتی با توجه به نیازهای خاص هر مکان و فضا، انتخاب شان کرد.

در نتیجه، استفاده از چراغ‌های LED در دیوارهای داخلی و خارجی در کنار افزایش زیبایی محیط، به عنوان یک راهکار صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌ها در مسائل مربوط به انرژی نیر مطرح است.

قابلیت کنترل و تنظیم نور در چراغ‌های دیواری LED

تکنولوژی نوری LED به قابلیت کنترل و تنظیم نور خروجی مجهز است. این قابلیت به معماران و طراحان دکوراسیون داخلی اجازه می‌دهد تا نور را بر اساس روشنایی مورد نیاز محیط تنظیم کنند.

چراغ‌های دیواری LED قابلیت انتشار نور به صورت مستقیم و غیر مستقیم را دارند و می‌توانند با تغییر شیوه نوردهی تأثیر قابل توجهی روی زیبایی‌های معماری محیط داشته باشند.

این کار با تغییر شدت رنگ و منحنی های حرکت نور در محیط صورت می‌پذیرد.

علاوه بر این، چراغ‌های دیواری LED سبب کاهش مصرف برق و صرفه جویی در هزینه‌های نورپردازی محیط می‌شوند و تحولی در طرح نورپردازی داخلی به دلیل قابلیت برنامه ریزی، تنظیم و تغییر نور پدید می‌آورند. با استفاده از قابلیت‌های نورپردازی تکنولوژی نوری LED، ساکنان ساختمان‌ها زیبایی و امنیت محیط بالاتری را تجربه می‌کنند.

تکنولوژی LED و تاثیر آن بر چراغ‌ دیواری

مهم‌ترین ویژگی‌های چراغ‌های دیواری LED

صرفه جویی در مصرف انرژی: چراغ‌های دیواری با تکنولوژی نور LED به صرفه جویی در مصرف انرژی معروف هستند، زیرا توان مصرفی آن‌ها کمتر است و در نتیجه مبلغ صورتحساب برق مصرفی را کاهش می‌دهند.

طول عمر بالا: چراغ‌های دیواری با تکنولوژی نور LED از عمر طولانی برخوردار هستند و حداقل ۲۰ هزار ساعت طول عمر مفید دارند.

شدت نور قابل تنظیم: بسیاری از چراغ‌های دیواری با تکنولوژی نور LED دارای ویژگی شدت نور قابل تنظیم هستند و شما می‌توانید برای موقعیت‌ها و مکان‌های متنوعی از آنها بهره ببرید.

رنگ نور قابل تغییر: برخی از چراغ‌های دیواری با تکنولوژی نور LED دارای قابلیت تغییر رنگ نور هستند و شما می‌توانید آن را با توجه به دکوراسیون اتاق و به طور کلی محیط داخلی و خارجی تنظیم کنید.

عدم ایجاد گرمای بیش از حد: چراغ‌های دیواری با تکنولوژی نور LED به دلیل کمترین تولید گرما، در مقایسه با چراغ‌های فلورسنت و بسیاری از چراغ‌های دیگر نه تنها در صرفه جویی در مصرف انرژی بلکه در جلوگیری از ایجاد گرمای بیش از حد نیز موثر خواهند بود.

طراحی زیبا: چراغ‌های دیواری با تکنولوژی نور LED در طرح‌های مختلفی طراحی شده اند و شما می‌توانید بر اساس نیازهای خود انتخاب شان کنید.

عملکرد بهینه در شرایط نامساعد: چراغ‌های دیواری با تکنولوژی نور LED در برابر شرایط نامساعد محیطی مانند رطوبت، گرد و غبار، دمای بالا یا پایین و مواردی از این قبیل عملکرد بهینه و مقاومی دارند.

عدم تولید مواد زائد: چراغ‌های دیواری با تکنولوژی نور LED به دلیل عدم تولید مواد زائدی مانند جیوه در مقایسه با چراغ‌های فلورسنت و انواع دیگر از چراغ‌ها، به حفظ سلامت محیط زیست نیز کمک می‌کنند.

images_1683966549_645f4a55a558d.jpg

تکنولوژی نوری LED و ساخت چراغ دیواری هوشمند

چراغ دیواری مدرن LED اگرچه مصرف برق کمتری نسبت به چراغ‌های غیر LED دارند، اما از قدرت نوری بیشتری برخوردار هستند. بنابراین بهترین گزینه برای ساخت چراغ‌های دیواری هوشمند هستند.

چراغ‌های دیواری هوشمند با تکنولوژی نوری LED امکانات متنوعی دارند که به آنها اشاره می‌کنیم :

کنترل بی سیم: این نوع چراغ‌های دیواری هوشمند می‌توانند توسط گوشی‌های هوشمند کنترل شوند، یعنی کاربر می‌تواند تنظیمات مربوط به روشنایی، درخشش و رنگ را با موبایل خود تغییر دهد.

میکروفون‌های داخلی: برخی از چراغ‌های دیواری هوشمند دارای میکروفون داخلی هستند که به کمک آن می‌توانید چراغ‌ها را با صدای خود روشن و خاموش کنید.

حسگرهای حرکت: بسیاری از چراغ‌های دیواری هوشمند با حسگر حرکت به همراه سنسور نور هوشمند عرضه می‌شوند که به شما امکان می‌دهد سطح روشنایی را بر اساس میزان نور و حرکت در محیط تنظیم کنید.

تقویت تجربه کاربری : چراغ‌های دیواری هوشمند با تکنولوژی نوری LED قابلیت نمایش رنگ‌های مختلف و حالت‌های نوری متنوع را دارند که منجر به تجربه کاربری بهتری می‌شوند.

به طور کلی، چراغ‌های دیواری هوشمند با استفاده از تکنولوژی نوری LED امکانات زیادی را برای کاربران فراهم می‌کنند و سبب بهبود تجربه کاربری و همچنین کاهش مصرف انرژی می‌شوند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

با ۳۰۰ میلیون تومان در تهران خانه رهن کنید+ جدول

با ۳۰۰ میلیون تومان در تهران خانه رهن کنید+ جدول
2023-05-30T10:34:07+03:30
بررسی های میدانی نشان می دهد اگرچه در تهران قیمت رهن و اجاره بالا رفته است اما هم اکنون می تواند با داشتن ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان در کلان شهر تهران خانه رهن ...

نحوه امتیازگیری در اپلیکیشن کیف پول الکترونیکی سکه

نحوه امتیازگیری در اپلیکیشن کیف پول الکترونیکی سکه
2023-05-30T10:21:55+03:30
پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با قابلیت‌های شگفت انگیز اپلیکیشن کیف پول الکترونیکی سکه در ادامه با ما همراه باشید.

آیا درمان سرطان تیروئید با بررسی DNA افراد ممکن است؟

آیا درمان سرطان تیروئید با بررسی DNA افراد ممکن است؟
2023-05-30T10:07:31+03:30
بررسی DNA، می‌تواند به ‌عنوان یک ابزار مفید در پیش ‌بینی خطر ابتلا به سرطان تیروئید و همچنین در انتخاب روش درمان مناسب برای بیماران مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت سکه و طلا ۸ خرداد ۱۴۰۲/ سکه ۳۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد

قیمت سکه و طلا ۸ خرداد ۱۴۰۲/ سکه ۳۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد
2023-05-29T12:27:29+03:30
سکه امامی نسبت به دیروز با کاهش قیمت ۳۰۰ هزار تومانی همراه شده است.

سفر به مشهد، انتخاب سفرهای تابستانی

سفر به مشهد، انتخاب سفرهای تابستانی
2023-05-29T11:47:29+03:30
پیشنهاد ما این است که قبل از سفر به مشهد، اقامتگاه خود را رزرو کنید تا بتوانید از مدت زمان اقامت خود در این شهر زیارتی بیشترین بهره را ببرید.

۸ توصیه مهم مشاوران در انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

۸ توصیه مهم مشاوران در انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲
2023-05-29T11:47:28+03:30
اگر خواهان قبولی در رشته مورد نظر خود هستید، برای مطالعه ۸  توصیه مهم مشاوران در انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲  تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

آسانسور دلیلی بر افزایش اجاره بها+ جدول

آسانسور دلیلی بر افزایش اجاره بها+ جدول
2023-05-29T09:47:31+03:30
بررسی های میدانی نشان می دهد مستاجران سرگردان برای پیدا کردن مسکن با قیمت مناسب هستند اما صاحبخانه ها داشتن آسانسور را بهانه ای برای افزایش اجاره بها می دا...

تقدیر رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه سازمان فراجا از بیمه تجارت نو

تقدیر رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه سازمان فراجا از بیمه تجارت نو
2023-05-28T15:40:49+03:30
سردار علی ذوالقدری، رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه سازمان فراجا از دکتر نیما نوراللهی، مدیرعامل بیمه تجارت‌نو برای ارائه خدمات ارزنده‌ و صادقانه به زائران کربلا ...

تانک ازت و کاربردهای آن

تانک ازت و کاربردهای آن
2023-05-28T13:00:49+03:30
تانک ازت از تجهیزات آزمایشگاهی محسوب می شود که جهت انتقال و نگهداری ازت مایع به مدت طولانی به کار می رود.

آیا اجاره ماشین برای سفر، بهترین گزینه است؟

آیا اجاره ماشین برای سفر، بهترین گزینه است؟
2023-05-28T13:00:49+03:30
اگر به دنبال این هستید که با خودرویی مناسب به بهترین نقاط ایران سفر کنید، اجاره ماشین به عنوان گزینه‌ای بسیار مناسب برای شماست.

قیمت سکه و طلا ۷ خرداد ۱۴۰۲/سکه به ۳۰میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه و طلا ۷ خرداد ۱۴۰۲/سکه به ۳۰میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید
2023-05-28T12:47:27+03:30
قیمت سکه و طلا امروز نیز نسبت به دیروز با افت نزدیک به ۴۰۰ هزار تومانی همراه است و به کانال ۳۰ میلیون تومان رسیده است.

ادامه آشفتگی در بازار اجاره بها؛ مسئولان در خواب تابستانی

ادامه آشفتگی در بازار اجاره بها؛ مسئولان در خواب تابستانی
2023-05-28T09:54:11+03:30
بازار مسکن همچنان درچار آشفتگی است و کارشناسان مسکن بارها اعلام کرده اند که عرضه و تقاضا در بخش مسکن همخوانی ندارد.

مرکز خرید لوله و اتصالات، شیرآلات و فلنج با قیمت مناسب در تهران

مرکز خرید لوله و اتصالات، شیرآلات و فلنج با قیمت مناسب در تهران
2023-05-27T14:27:35+03:30
در ادامه با یکی از مراکز خرید انواع لوله و اتصالات و شیرآلات در تهران بیشتر آشنا خواهید شد.

رشد اجاره بها بدون اجرای مصوبه افزایش حداکثر ۲۵ درصدی+جدول

رشد اجاره بها بدون اجرای مصوبه افزایش حداکثر ۲۵ درصدی+جدول
2023-05-27T09:47:35+03:30
بررسی ها نشان می دهد که قیمت گذاری اجاره بها براساس نیاز صاحبخانه ها است و هیچ مصوبه ای مبنی بر این که قیمت ها باید حداکثر ۲۵ درصد افزایش پیدا می کرد رعایت ن...

رشد اجاره بها بدون اجرای مصوبه افزایش حداکثر ۲۵ درصدی+ جدول

رشد اجاره بها بدون اجرای مصوبه افزایش حداکثر ۲۵ درصدی+ جدول
2023-05-27T09:20:51+03:30
بررسی ها نشان می دهد که قیمت گذاری اجاره بها براساس نیاز صاحبخانه ها است و هیچ مصوبه ای مبنی بر این که قیمت ها باید حد اکثر ۲۵ درصد افزایش پیدا می کرد رعایت ...

بیش از دو دهه افتخار «گلدیران» در حمایت از حقوق مصرف‌کننده

بیش از دو دهه افتخار «گلدیران» در حمایت از حقوق مصرف‌کننده
2023-05-25T19:00:34+03:30
شرکت گلدیران برای دوازدهمین سال متوالی تندیس طلایی ملی حقوق مصرف کنندگان را از آن خود کرد.

با رکوردشکنی‌های فروردین و اردیبهشت‌ماه محقق شد؛ رشد ۶ درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان

 با رکوردشکنی‌های فروردین و اردیبهشت‌ماه محقق شد؛ رشد ۶ درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان
2023-05-24T14:07:34+03:30
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: مدیران و کارکنان این شرکت در لبیک به نام‌گذاری سال جاری با ثبت رکورد ماهانه‌ای دیگر در اردیبهشت‌ماه، میزان تولید شرکت را طی دو م...

بیمه ملت، روابط عمومی برتر صنعت بیمه کشور شد

 بیمه ملت، روابط عمومی برتر صنعت بیمه کشور شد
2023-05-24T14:07:34+03:30
روابط عمومی بیمه ملت، در نهمین جشنواره روابط عمومی‌های برتر صنعت بیمه کشور، رتبه برتر را در بخش ارتباطات درون سازمانی کسب کرد.

ذوب آهن اصفهان به عنوان برترین شرکت بورسی انتخاب شد

 ذوب آهن اصفهان به عنوان برترین شرکت بورسی انتخاب شد
2023-05-24T14:07:33+03:30
در همایش تجلیل از برترین شرکت های بورس کالای ایران که یکم خردادماه در سالن همایش های هتل اوین با حضور احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۳/۰۳

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
2023-05-24T14:07:33+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد افزایش به ۱۹۷۶ دلار و ۲۶ سنت رسید.

افزایش قیمت‌ دلار و درهم در مرکز مبادله/ یورو ارزان شد

 افزایش قیمت‌ دلار و درهم در مرکز مبادله/ یورو ارزان شد
2023-05-24T14:07:32+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران، امروز چهارشنبه ۳ خرداد ماه، قیمت هر اسکناس دلار ۴۲ هزار و ۴۸۴ تومان و نرخ حواله دلار ۳۸ هزار و ۶۲۲ تومان اع...

هدایای ویژه همراه اول برای خوزستانی‌ها به‌مناسبت روزهای خرمشهر و دزفول

 هدایای ویژه همراه اول برای خوزستانی‌ها به‌مناسبت روزهای خرمشهر و دزفول
2023-05-24T14:07:32+03:30
همراه اول به پاس حماسه‌آفرینی مردم شهرهای خرمشهر و دزفول در دوران جنگ تحمیلی، هدایای ویژه اپراتوری و کدهای تخفیف ویژه خرید از محصولات دیجیتال، به خوزستانی‌ه...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۲/۰۳/۰۲

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
2023-05-24T14:07:32+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲ میلیون و ۵۸۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

قیمت سکه و طلا ۳ خرداد ۱۴۰۲/ سکه ۳۲میلیون تومان

قیمت سکه و طلا ۳ خرداد ۱۴۰۲/ سکه ۳۲میلیون تومان
2023-05-24T13:33:53+03:30
قیمت سکه امامی نسبت به دیروز بدون هیچ تغییری در محدوده ۳۲ میلیون تومان است.

قیمت سکه و طلا ۳ خرداد ۱۴۰۲/ سکه ۳۲ میلیون تومان

قیمت سکه و طلا ۳ خرداد ۱۴۰۲/ سکه ۳۲ میلیون تومان
2023-05-24T13:07:22+03:30
قیمت سکه امامی نسبت به دیروز بدون هیچ تغییری در محدوده ۳۲ میلیون تومان است.

کارخانه ساخت اینورترهای جوشکاری و ابزارآلات برقی افتتاح شد

کارخانه ساخت اینورترهای جوشکاری و ابزارآلات برقی افتتاح شد
2023-05-24T10:27:13+03:30
کارخانه ساخت و تولید ابزارآلات ایرانی به دست کارگران گرانقدر و پرتلاش آروا افتتاح شد.

پذیرش بد مسکنی به جای پرداخت اجاره بهای بالا

پذیرش بد مسکنی به جای پرداخت اجاره بهای بالا
2023-05-24T10:13:53+03:30
به تازگی اخباری مبنی بر بدمسکنی مستاجران رواج پیدا کرده است و این پدیده ها تحت فشار افزایش غیر منطقی اجار بها تحمیل شده است.

بیمه تجارت‌نو برترین صنعت بیمه در خلاقیت و نوآوری شد

بیمه تجارت‌نو برترین صنعت بیمه در خلاقیت و نوآوری شد
2023-05-23T14:07:11+03:30
نهمین جشنواره روابط عمومی‌های برتر صنعت بیمه کشور با حضور مجید بهزادپور رئیس‌کل بیمه مرکزی و جمعی از مسئولان یکم خرداد ماه سال جاری برگزار شد.

تاثیر دستگاه حضور و غیاب در کاهش هزینه‌های سازمان

تاثیر دستگاه حضور و غیاب در کاهش هزینه‌های سازمان
2023-05-23T14:07:11+03:30
اگر کنجکاو هستید و می‌خواهید بدانید که چگونه این دستگاه‌ها این کار را انجام می‌دهند، با ما در ادامه همراه باشید.

قیمت سکه و طلا ۲ خرداد ۱۴۰۱/ سکه ۳۲ میلیون تومان شد

قیمت سکه و طلا ۲ خرداد ۱۴۰۱/ سکه ۳۲ میلیون تومان شد
2023-05-23T13:27:10+03:30
قیمت سکه امامی نسبت به هفته پیش با افزایش قیمت ۲ میلیون تومانی همراه شده است.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)