میرنیوز

عینک آفتابی استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

عینک آفتابی استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟ 2023-04-16T14:20:20+04:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، چشم‌های زیبای شما یکی از حساس‌ترین عضوهای بدن شما است که برای داشتن چشم‌های سالم، زیبا و درخشان لازم است که از چشم‌های خود به خوبی محافظت کنید. خرید عینک آفتابی استاندارد یکی از روش‌های اصلی برای محافظت از چشمهای شما است. خرید عینک آفتابی استاندارد علاوه بر حفظ سلامتی چشم‌های شما، در جوان ماندن پوست شما نیز تأثیر زیادی دارد. در ادامه به ویژگی‌های یک عینک آفتابی استاندارد که باید داشته باشد، اشاره می‌کنیم.

عینک آفتابی استاندارد چیست؟

داشتن زیبایی ظاهری و شیک بودن فریم عینک از جمله معیار مهم برای انتخاب و خرید عینک آفتابی است، اما مهم‌ترین هدف برای خرید یک عینک دودی استاندارد، محافظت از چشم‌های در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید یا همان اشعه UV است. این اشعه یووی می‌تواند در طولانی مدت سلامتی چشم‌های شما را به خطر بیندازد و شما را دچار بیماری‌هایی مانند آب مروارید بکند.

ویژگی‌های عدسی عینک آفتابی‌های استاندارد کدام است؟

لنز و عدسی عینک‌های آفتابی، بر اساس رنگ، جنس و ویژگی‌ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. هرکدام از آن‌ها کاربرد خاص خود را دارند، درنتیجه شما باید نیازها و ترجیحات شخصی‌تان را در نظر بگیرید و با توجه به نوع فعالیت خود یک عینک آفتابی استاندارد تهیه نمایید.

۱. محافظ UV۴۰۰ یا UV Protection

بسیاری از افراد صرفاً از عینک‌های آفتابی برای زیبایی ظاهری استفاده می‌کنند و اهمیتی به کیفیت و اصل بودن آن نمی‌دهند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک عینک آفتابی استاندارد باید داشته باشد محافظ UV۴۰۰ است. بیشتر عینک‌های آفتابی ارزان تنها یک تکه پلاستیک بر روی صورت شما هستند و در برابر نور خورشید هیچ حفاظتی ارائه نخواهند داد.

عینک آفتابی استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

عینک آفتابی یووی ۴۰۰ می‌تواند تمام اشعه‌های مضری که از سمت خورشید به چشم شما وارد می‌شود را فیلتر کرده و درنتیجه از چشم شما به خوبی مراقبت کند. با خرید عینک آفتابی، می‌توانید از انواع بیماری‌های چشمی مانند آب مروارید و خشکی چشم به دور بمانید. از ویژگی‌های دیگری که یک عینک آفتابی UV دارد، آن است که می‌تواند باعث جوان ماندن پوست شما بشود.

۲. عینک آفتابی پلاریزه

لنزهای پلاریزه به میزان قابل توجهی شدت نور منعکس شده از سطوح را کاهش داده و حجم نور ورودی به چشم شما را کنترل می‌کند. تقریباً اکثر عینک‌های استاندارد دارای ویژگی پلاریزه هستند. اگر چشم شما به نور زیاد حساس است و یا فعالیت‌های روزمره شما به نحوی است که با نور خورشید بسیار سروکار دارید، مانند رانندگی، می‌توانید خرید عینک آفتابی پلاریزه را تجربه نمایید.

۳. مقاوم در برابر ضربه

از ویژگی دیگر عینک آفتابی، مقاوم بودن در برابر ضربه و فشار بالا است. این ویژگی به خصوص در تصادفات رانندگی بسیار مهم است و باعث محافظت چشم در برابر آسیب‌های وارده می‌شود.

۴. تناسب عینک آفتابی با فرم صورت شما

در خرید عینک آفتابی استاندارد باید توجه داشته باشید که باید متناسب با صورت شما باشد و به اصطلاح بر روی صورت شما بنشیند. عینک‌های آفتابی در شکل‌های مختلفی از فریم تولید و طراحی می‌شوند که هرکدام مناسب برای صورت‌های خاصی است. انواع شکل‌های صورت عبارت‌اند از: بیضی، مستطیلی، مربعی، بیضی، لوزی، مثلثی و قلبی .۵.

ضد خش بودن عدسی

لنز عینک آفتابی شما باید تا حد زیادی در برابر خش و خش مقاومت بالایی داشته باشد؛ اما این به این معنی نیست که هیچ وقت بر روی آن خط و خشی نمی‌افتد. عینک آفتابی‌هایی که لنز آن‌ها از شیشه و سنگ ساخته شده است، مقاومت بسیار بالایی در برابر خط و خش دارند.

۶. عینک آفتابی بزرگ و اور سایزمناسب خانم‌ها

عینک آفتابی بزرگ و اور سایز علاوه بر محافظت کامل از چشم، از پوست پلک و اطراف چشم شما نیز در برابر اشعه‌های مضر خورشید مراقبت می‌کند. گاهی لنز عینک آفتابی زنانه بزرگ هستند که به آن اصطلاحاً اورسایز گفته می‌شود. این نوع عینک آفتابی‌ها در بین خانم‌ها بسیار پرطرفدار بوده و شما با خرید آن می‌توانید استایل و پوششی متفاوت را در طول روز تجربه نمایید.

عینک آفتابی استاندارد چه ویژگی هایی دارد؟

معایب عینک آفتابی غیراستاندارد چیست؟

استفاده از عینک آفتابی باعث می‌شود در سایه ایجادشده از تیرگی لنز عینک، مردمک چشم بازتر شود و اگر عینک غیراستاندارد باشد و نتواند UV را به صورت کامل جذب کند، تمام اشعه‌های مضر به داخل چشم نفوذ می‌کند. بسیاری از چشم پزشکان می‌گویند از عینک آفتابی‌هایی استفاده کنید که ۹۹ تا ۱۰۰ درصد اشعه‌های ماورای بنفش نوع A و B را جذب کند.

روش تشخیص عینک آفتابی استاندارد

راه‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید از استاندارد بودن عدسی عینک آفتابی خود مطلع شوید. شما با انجام این مراحل می‌توانید از استاندارد بودن عینک آفتابی خود مطمئن شوید.

روش اول: عینک آفتابی خود را از یک فروشگاه معتبر تهیه کنید. فروشگاه‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید عینک آفتابی خود را خریداری کنید. فروشگاه آرکوشاپ نیز یکی از همین فروشگاه‌های معتبر است که درزمینه فروش انواع عینک آفتابی فعالیت دارد.

روش دوم: مراجعه به اپتومتر که دستگاه یووی سنج (اسپکترومتر یا لنزمتر) داشته باشد.

راه دوم تشخیص عینک آفتابی استاندارد با استفاده از اسکناس و چراغ قوه یووی

برای انجام تست یووی در خانه نیاز به یک اسکناس و یک چراغ قوه UV دارید. چراغ قوه UV برای بررسی اصلی و جعلی بودن چک پول‌های بانکی و اسکناس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. حتی می‌توانید به جای چراغ قوه UV از دستگاه‌های تشخیص اصلی و جعلی بودن اسکناس که با اشعه ماورای بنفش کار می‌کنند نیز استفاده کنید.

برای شروع تست، ابتدا چراغ قوه روشن را روی اسکناس بیاندازید تا بتوانید خطوط امنیتی موجود روی آن را مشاهده کنید.

حال، عینک آفتابی را روی اسکناس قرار دهید و نور چراغ قوه را از روی عدسی عینک آفتابی روی اسکناس بیندازید. در این حالت اگر عدسی عینک آفتابی شما استاندارد باشد، دیگر نباید بتوانید هیچکدام از خطوط امنیتی اسکناس یا چک پول را مشاهده کنید. چراکه عدسی عینک آفتابی همه اشعه UV را کنترل می‌کند. چنانچه هنوز هم مقدار کمی از این خطوط امنیتی را مشاهده می‌کنید، یعنی عدسی عینک آفتابی شما به طور ۱۰۰ درصد اشعه UV-۴۰۰ را کنترل نمی‌کند و این به شدت خطرناک است!

کلام آخر

در این مقاله ما به بررسی ویژگی‌های یک عینک آفتابی استاندارد پرداختیم و به شما گفتیم که چرا خرید یک عینک آفتابی استاندارد می‌تواند مهم باشد. شما با خرید یک عینک آفتابی استاندارد و زیبا می‌توانید هم ظاهری زیبا داشته باشید و هم از سلامتی چشم و پوست خود در برابر عوامل بیماری زا مطمئن شوید. در آخر نیز به برخی روش‌های تشخیص یک عینک آفتابی استاندارد اشاره کردیم که می‌توانید از یووی بودن عینک خود مطمئن شوید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

با ۳۰۰ میلیون تومان در تهران خانه رهن کنید+ جدول

با ۳۰۰ میلیون تومان در تهران خانه رهن کنید+ جدول
2023-05-30T10:34:07+03:30
بررسی های میدانی نشان می دهد اگرچه در تهران قیمت رهن و اجاره بالا رفته است اما هم اکنون می تواند با داشتن ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان در کلان شهر تهران خانه رهن ...

نحوه امتیازگیری در اپلیکیشن کیف پول الکترونیکی سکه

نحوه امتیازگیری در اپلیکیشن کیف پول الکترونیکی سکه
2023-05-30T10:21:55+03:30
پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با قابلیت‌های شگفت انگیز اپلیکیشن کیف پول الکترونیکی سکه در ادامه با ما همراه باشید.

آیا درمان سرطان تیروئید با بررسی DNA افراد ممکن است؟

آیا درمان سرطان تیروئید با بررسی DNA افراد ممکن است؟
2023-05-30T10:07:31+03:30
بررسی DNA، می‌تواند به ‌عنوان یک ابزار مفید در پیش ‌بینی خطر ابتلا به سرطان تیروئید و همچنین در انتخاب روش درمان مناسب برای بیماران مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت سکه و طلا ۸ خرداد ۱۴۰۲/ سکه ۳۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد

قیمت سکه و طلا ۸ خرداد ۱۴۰۲/ سکه ۳۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شد
2023-05-29T12:27:29+03:30
سکه امامی نسبت به دیروز با کاهش قیمت ۳۰۰ هزار تومانی همراه شده است.

سفر به مشهد، انتخاب سفرهای تابستانی

سفر به مشهد، انتخاب سفرهای تابستانی
2023-05-29T11:47:29+03:30
پیشنهاد ما این است که قبل از سفر به مشهد، اقامتگاه خود را رزرو کنید تا بتوانید از مدت زمان اقامت خود در این شهر زیارتی بیشترین بهره را ببرید.

۸ توصیه مهم مشاوران در انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

۸ توصیه مهم مشاوران در انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲
2023-05-29T11:47:28+03:30
اگر خواهان قبولی در رشته مورد نظر خود هستید، برای مطالعه ۸  توصیه مهم مشاوران در انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲  تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

آسانسور دلیلی بر افزایش اجاره بها+ جدول

آسانسور دلیلی بر افزایش اجاره بها+ جدول
2023-05-29T09:47:31+03:30
بررسی های میدانی نشان می دهد مستاجران سرگردان برای پیدا کردن مسکن با قیمت مناسب هستند اما صاحبخانه ها داشتن آسانسور را بهانه ای برای افزایش اجاره بها می دا...

تقدیر رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه سازمان فراجا از بیمه تجارت نو

تقدیر رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه سازمان فراجا از بیمه تجارت نو
2023-05-28T15:40:49+03:30
سردار علی ذوالقدری، رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه سازمان فراجا از دکتر نیما نوراللهی، مدیرعامل بیمه تجارت‌نو برای ارائه خدمات ارزنده‌ و صادقانه به زائران کربلا ...

تانک ازت و کاربردهای آن

تانک ازت و کاربردهای آن
2023-05-28T13:00:49+03:30
تانک ازت از تجهیزات آزمایشگاهی محسوب می شود که جهت انتقال و نگهداری ازت مایع به مدت طولانی به کار می رود.

آیا اجاره ماشین برای سفر، بهترین گزینه است؟

آیا اجاره ماشین برای سفر، بهترین گزینه است؟
2023-05-28T13:00:49+03:30
اگر به دنبال این هستید که با خودرویی مناسب به بهترین نقاط ایران سفر کنید، اجاره ماشین به عنوان گزینه‌ای بسیار مناسب برای شماست.

قیمت سکه و طلا ۷ خرداد ۱۴۰۲/سکه به ۳۰میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه و طلا ۷ خرداد ۱۴۰۲/سکه به ۳۰میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید
2023-05-28T12:47:27+03:30
قیمت سکه و طلا امروز نیز نسبت به دیروز با افت نزدیک به ۴۰۰ هزار تومانی همراه است و به کانال ۳۰ میلیون تومان رسیده است.

ادامه آشفتگی در بازار اجاره بها؛ مسئولان در خواب تابستانی

ادامه آشفتگی در بازار اجاره بها؛ مسئولان در خواب تابستانی
2023-05-28T09:54:11+03:30
بازار مسکن همچنان درچار آشفتگی است و کارشناسان مسکن بارها اعلام کرده اند که عرضه و تقاضا در بخش مسکن همخوانی ندارد.

مرکز خرید لوله و اتصالات، شیرآلات و فلنج با قیمت مناسب در تهران

مرکز خرید لوله و اتصالات، شیرآلات و فلنج با قیمت مناسب در تهران
2023-05-27T14:27:35+03:30
در ادامه با یکی از مراکز خرید انواع لوله و اتصالات و شیرآلات در تهران بیشتر آشنا خواهید شد.

رشد اجاره بها بدون اجرای مصوبه افزایش حداکثر ۲۵ درصدی+جدول

رشد اجاره بها بدون اجرای مصوبه افزایش حداکثر ۲۵ درصدی+جدول
2023-05-27T09:47:35+03:30
بررسی ها نشان می دهد که قیمت گذاری اجاره بها براساس نیاز صاحبخانه ها است و هیچ مصوبه ای مبنی بر این که قیمت ها باید حداکثر ۲۵ درصد افزایش پیدا می کرد رعایت ن...

رشد اجاره بها بدون اجرای مصوبه افزایش حداکثر ۲۵ درصدی+ جدول

رشد اجاره بها بدون اجرای مصوبه افزایش حداکثر ۲۵ درصدی+ جدول
2023-05-27T09:20:51+03:30
بررسی ها نشان می دهد که قیمت گذاری اجاره بها براساس نیاز صاحبخانه ها است و هیچ مصوبه ای مبنی بر این که قیمت ها باید حد اکثر ۲۵ درصد افزایش پیدا می کرد رعایت ...

بیش از دو دهه افتخار «گلدیران» در حمایت از حقوق مصرف‌کننده

بیش از دو دهه افتخار «گلدیران» در حمایت از حقوق مصرف‌کننده
2023-05-25T19:00:34+03:30
شرکت گلدیران برای دوازدهمین سال متوالی تندیس طلایی ملی حقوق مصرف کنندگان را از آن خود کرد.

با رکوردشکنی‌های فروردین و اردیبهشت‌ماه محقق شد؛ رشد ۶ درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان

 با رکوردشکنی‌های فروردین و اردیبهشت‌ماه محقق شد؛ رشد ۶ درصدی تولید تختال در فولاد هرمزگان
2023-05-24T14:07:34+03:30
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: مدیران و کارکنان این شرکت در لبیک به نام‌گذاری سال جاری با ثبت رکورد ماهانه‌ای دیگر در اردیبهشت‌ماه، میزان تولید شرکت را طی دو م...

بیمه ملت، روابط عمومی برتر صنعت بیمه کشور شد

 بیمه ملت، روابط عمومی برتر صنعت بیمه کشور شد
2023-05-24T14:07:34+03:30
روابط عمومی بیمه ملت، در نهمین جشنواره روابط عمومی‌های برتر صنعت بیمه کشور، رتبه برتر را در بخش ارتباطات درون سازمانی کسب کرد.

ذوب آهن اصفهان به عنوان برترین شرکت بورسی انتخاب شد

 ذوب آهن اصفهان به عنوان برترین شرکت بورسی انتخاب شد
2023-05-24T14:07:33+03:30
در همایش تجلیل از برترین شرکت های بورس کالای ایران که یکم خردادماه در سالن همایش های هتل اوین با حضور احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی...

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۳/۰۳

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
2023-05-24T14:07:33+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد افزایش به ۱۹۷۶ دلار و ۲۶ سنت رسید.

افزایش قیمت‌ دلار و درهم در مرکز مبادله/ یورو ارزان شد

 افزایش قیمت‌ دلار و درهم در مرکز مبادله/ یورو ارزان شد
2023-05-24T14:07:32+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران، امروز چهارشنبه ۳ خرداد ماه، قیمت هر اسکناس دلار ۴۲ هزار و ۴۸۴ تومان و نرخ حواله دلار ۳۸ هزار و ۶۲۲ تومان اع...

هدایای ویژه همراه اول برای خوزستانی‌ها به‌مناسبت روزهای خرمشهر و دزفول

 هدایای ویژه همراه اول برای خوزستانی‌ها به‌مناسبت روزهای خرمشهر و دزفول
2023-05-24T14:07:32+03:30
همراه اول به پاس حماسه‌آفرینی مردم شهرهای خرمشهر و دزفول در دوران جنگ تحمیلی، هدایای ویژه اپراتوری و کدهای تخفیف ویژه خرید از محصولات دیجیتال، به خوزستانی‌ه...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۲/۰۳/۰۲

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
2023-05-24T14:07:32+03:30
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲ میلیون و ۵۸۶ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

قیمت سکه و طلا ۳ خرداد ۱۴۰۲/ سکه ۳۲میلیون تومان

قیمت سکه و طلا ۳ خرداد ۱۴۰۲/ سکه ۳۲میلیون تومان
2023-05-24T13:33:53+03:30
قیمت سکه امامی نسبت به دیروز بدون هیچ تغییری در محدوده ۳۲ میلیون تومان است.

قیمت سکه و طلا ۳ خرداد ۱۴۰۲/ سکه ۳۲ میلیون تومان

قیمت سکه و طلا ۳ خرداد ۱۴۰۲/ سکه ۳۲ میلیون تومان
2023-05-24T13:07:22+03:30
قیمت سکه امامی نسبت به دیروز بدون هیچ تغییری در محدوده ۳۲ میلیون تومان است.

کارخانه ساخت اینورترهای جوشکاری و ابزارآلات برقی افتتاح شد

کارخانه ساخت اینورترهای جوشکاری و ابزارآلات برقی افتتاح شد
2023-05-24T10:27:13+03:30
کارخانه ساخت و تولید ابزارآلات ایرانی به دست کارگران گرانقدر و پرتلاش آروا افتتاح شد.

پذیرش بد مسکنی به جای پرداخت اجاره بهای بالا

پذیرش بد مسکنی به جای پرداخت اجاره بهای بالا
2023-05-24T10:13:53+03:30
به تازگی اخباری مبنی بر بدمسکنی مستاجران رواج پیدا کرده است و این پدیده ها تحت فشار افزایش غیر منطقی اجار بها تحمیل شده است.

بیمه تجارت‌نو برترین صنعت بیمه در خلاقیت و نوآوری شد

بیمه تجارت‌نو برترین صنعت بیمه در خلاقیت و نوآوری شد
2023-05-23T14:07:11+03:30
نهمین جشنواره روابط عمومی‌های برتر صنعت بیمه کشور با حضور مجید بهزادپور رئیس‌کل بیمه مرکزی و جمعی از مسئولان یکم خرداد ماه سال جاری برگزار شد.

تاثیر دستگاه حضور و غیاب در کاهش هزینه‌های سازمان

تاثیر دستگاه حضور و غیاب در کاهش هزینه‌های سازمان
2023-05-23T14:07:11+03:30
اگر کنجکاو هستید و می‌خواهید بدانید که چگونه این دستگاه‌ها این کار را انجام می‌دهند، با ما در ادامه همراه باشید.

قیمت سکه و طلا ۲ خرداد ۱۴۰۱/ سکه ۳۲ میلیون تومان شد

قیمت سکه و طلا ۲ خرداد ۱۴۰۱/ سکه ۳۲ میلیون تومان شد
2023-05-23T13:27:10+03:30
قیمت سکه امامی نسبت به هفته پیش با افزایش قیمت ۲ میلیون تومانی همراه شده است.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)