میرنیوز

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی و نحوه رفع ایراد

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی و نحوه رفع ایراد 2023-02-19T11:30:10+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، به طور کلی علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی به یکی از دو دسته زیر تقسیم می‌ شود: یا آب از خود ماشین لباسشویی خارج نمی‌شود یا اینکه آب از لباسشویی خارج می‌ شود ولی نمی‌ تواند از طریق لوله‌های تخلیه مستقیماً وارد فاضلاب شود. برای تخلیه آب از ماشین لباسشویی، راه مستقیم ولی سخت، تخلیه دستی آب است. در حالی که شلنگ تخلیه باید این کار را انجام ‎دهد.

مشکلات رایجی وجود دارد که می‌تواند باعث تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی شود و تشخیص آنها شاید کار سختی باشد. مثلاً اگر ماشین لباسشویی شما درست کار نکند و بعد از اتمام شستشو لباس ‌هایتان همچنان خیس باشد، می‌ تواند نشانه گرفتگی یا خرابی پمپ تخلیه باشد. بعضی از این ایرادات را خودتان می‌توانید برطرف کنید، اما برای بعضی دیگر لازم است با یک تعمیرکار لوازم خانگی تماس بگیرید. در ادامه این مطلب که توسط مرکز تعمیرات شیراز بعنوان نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در شیراز نوشته شده است، با ما همراه باشید.

دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی خود را روشن کنید و هنگام رسیدن به مرحله تخلیه آب، با دقت آن را بررسی کنید. احتمالاً یکی از مشکلات زیر شناسایی می‌شود:

مسدود شدن لوله لاستیکی تخلیه که از ماشین لباسشویی به لوله فاضلاب وصل می‌شود.

جسمی سبب مسدود شدن فیلتر یا پروانه‌های پمپ آب شده است.

خراب شدن مکانیکی پمپ آب

شل یا شکستگی تسمه ماشین لباسشویی

خراب شدن سوئیچ درب ماشین لباسشویی

مسدود شدن سیستم تخلیه

مشکلات شیلنگ تخلیه آب

اگر صدای عملکرد ماشین لباسشویی را شنیدید ولی آب از ماشین وارد فاضلاب نشد، احتمالاً علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی این است که شیلنگ پلاستیکی تخلیه، مسدود شده است. این شیلنگ که از پشت ماشین لباسشویی به طرف لوله فاضلاب یا سینک ظرفشویی می‌رود، به احتمال زیاد با پرز پارچه لباس مسدود شده است. بعضی وقت‌ها بعد از شستن پتو و…، ممکن است پرز و کرک‌های زیادی در ماشین ریخته شود. یا اگر به شلنگ تخلیه فشاری وارد شود، باعث به وجود آمدن این مشکل می‌ شود. اگر شلنگ گرفتگی داشته باشد، می‌تواند مانع از پمپاژ آب در ماشین لباسشویی شود.

شیلنگ تخلیه علت عدم تخلیه آب لباسشویی

گاهی گرفتگی شلنگ، علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی است. برای حل این مشکل، شلنگ تخلیه‎ را که به ماشین لباسشویی متصل است، جدا کنید و از تمیز بودن آن مطمئن شوید. یک راه حل ساده برای بررسی تمیز بودن شلنگ تخلیه، دمیدن هوا در آن است. اگر چیزی باعث گرفتگی شلنگ تخلیه نشده باشد، احتمال دارد مشکل در پمپ ماشین لباسشویی باشد. اگر شلنگ کهنه شده باشد یا پیچ خورده باشد، با تعویض شلنگ ممکن است عملکرد پمپاژ آب بهتر شود.

مشکلات پمپ تخلیه

گاهی علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی مربوط به پمپ است. اگر شما می‌توانید صدای عملکرد پمپ را بشنوید؛ ولی صدای آن عادی نباشد و درست کار نکند، احتمالاً یک تکه پارچه یا چیز دیگری باعث مسدود شدن آن شده باشد. برای حل این مشکل باید ماشین لباسشویی را خاموش کنید و آن را خالی کنید. سپس برای بررسی پمپ آب، پنل ماشین لباسشویی را بردارید. ممکن خود پمپ مسدود شده باشد یا گرفتگی مربوط به لوله چین دار متصل به پمپ باشد.

اگر علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی مریوط به پمپ باشد، باید محل تعبیه پمپ را پیدا کنید. در لباسشویی‌ هایی که درب آن‌ها از بالا باز می‌شود، پمپ را معمولاً در پشت ماشین قرار می‌دهند. و در ماشین‌هایی که درب آنها از جلو باز می‌شود، معمولاً فیلتر را در قسمت جلوی ماشین قرار می‌دهند. اگر کرک یا پرزی را دیدید، آن را از صفحه فیلتر بردارید و فیلتر را با آب بشوئید. همچنین پروانه‌های کنار پمپ را بررسی کنید و مطمئن شوید آزادانه حرکت می‌کنند و با هیچ مانعی گیر نکرده‎اند. پمپ و فیلتر را دوباره در جای خود قرار دهید و ماشین لباسشویی را تست کنید.

اگر چیزی در پمپ و شلنگ تخلیه مانع کار کردن ماشین نشده بود، احتمالاً علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی، خرابی پمپ آب باشد. در این صورت باید پمپ را عوض کرد. این کار معمولاً باید توسط یک تعمیرکار لوازم خانگی از تعمیرگاه‌ها و نمایندگی مجاز تعمیر لوازم خانگی مانند مرکز تعمیرات شیراز shirazrepaircenter.com انجام شود. البته اگر خودتان در این کار مهارت داشته باشید، می‌ توانید قطعه را سفارش داده و پمپ را عوض کنید.

مشکلات تسمه ماشین لباسشویی

پمپ در ماشین لباسشویی توسط یک تسمه کار می‌کند که در اطراف قرقره‌هایی در قسمت پایین موتور ماشین لباسشویی قرار گرفته است. ممکن است تسمه، علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی باشد. اگر تسمه شکسته شده باشد یا روی قرقره ‌ها محکم نباشد، ماشین لباسشویی هنگام تخلیه آب دچار مشکل می‌شود یا حتی ممکن است که آب داخل ماشین اصلاً تخلیه نشود. برای حل این مشکل لازم است ماشین را به طرف دیگر بچرخانید تا بتوانید تسمه را بررسی کنید. خود صاحب خانه هم می‌تواند این کار را انجام دهد، اگرچه بیشتر مردم ترجیح می‌دهند یک تعمیرکار ماهر، تعمیراتی در این سطح را انجام دهد.

مشکلات قفل درب

شاید علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی مربوط به درب آن باشد. درست در قسمت زیر دریچه یا درب ماشین لباسشویی، یک سوئیچ پلاستیکی کوچک برای اطمینان از بسته شدن درب قرار داده شده است تا ماشین بتواند کار کند. اگر این سوئیچ خراب شده باشد، ممکن است ماشین به درستی آب را تخلیه نکند. برای بررسی آن، وقتی که درب ماشین باز است، لباسشویی را روشن کنید، سوئیچ را با دست فشار دهید و به صدای کلیک آن گوش دهید. اگر صدای آن را نمی‌شنوید، ممکن است سوئیچ نیاز به تعمیر داشته باشد.

رفع و تعمیر مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

مشکلات سیستم لوله کشی

گاهی هیچکدام از دلایل بالا علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی نیست. در این صورت، سیستم لوله کشی فاضلاب را چک کنید. اگر آب به خوبی از دستگاه پمپاژ خارج می‌شود ولی پس از آن از لوله تخلیه فاضلاب به بیرون می‌ریزد یا به سینک ظرفشویی بر می‌گردد، احتمالاً مشکل از گرفتگی لوله تخلیه فاضلاب است. این مشکل معمولاً رایج است. از آنجایی که پرزهای پارچه از طریق سیستم شستشو جدا می‌شوند، معمولاً گرفتگی در لوله‌های فاضلاب منتهی به ماشین لباسشویی رخ می‌دهد. گرفتگی لوله‌های فاضلاب باعث می‌شود که آب به داخل شلنگ تخلیه برگردد و یا روی زمین ریخته شود. با تمیز کردن لوله کشی فاضلاب معمولاً این مشکل حل می‌شود.

اگر علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی شلنگ تخلیه باشد، از راهکار زیر برای حل آن استفاده کنید. شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی، حدود ۶۰ سانتیمتر است و به طرف لوله فاضلاب می‌رود. (در برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی، شلنگ تخلیه ممکن است به گوشه سینک ظرفشویی وصل شده باشد، البته در مدل‌های جدید معمولاً این‎گونه نیست.) بنابراین آب به طرف دریچه تخلیه هدایت می‌شود. ممکن است در محدوده این دریچه، گرفتگی رخ داده باشد یا اینکه پایین‌تر از آن و در مسیر تخلیه فاضلاب، گرفتگی وجود داشته باشد.

گاهی علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی، مسدود شدن شلنگ تخلیه است. برای تشخیص محل گرفتگی، ابتدا ماشین لباسشویی را پر از آب کنید. ماشین را روی تنظیمات چرخش/تخلیه (spin/drain) قرار دهید و منتظر مرحله تخلیه آب شوید. موقعیت خود را طوری تنظیم کنید که هم به صفحه دیجیتالی ماشین لباسشویی دسترسی داشته باشید و هم بتوانید شلنگ تخلیه را ببینید. سعی کنید بفهمید که چقدر طول می‌کشد تا آب به ماشین برگشت داده شود و یا از لوله خارج شود.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

قبل از خواندن این نکات کاغذ دیواری نخرید!

قبل از خواندن این نکات کاغذ دیواری نخرید!
2023-03-19T09:43:25+03:30
برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری و ویژگی های آن ها با این مطلب که به کمک کاغذنت نوشته شده همراه باشید.

خانه در خیابان دماوند چند؟ + جدول

خانه در خیابان دماوند چند؟ + جدول
2023-03-19T09:30:18+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری درمحله نظام آباد محدوده دماوند حدود ۳ میلیارد و 240 میلیون تومان نقدینگی نیاز است.

رهن یک میلیارد تومانی در خیابان دماوند +جدول

رهن یک میلیارد تومانی در خیابان دماوند +جدول
2023-03-19T09:30:17+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محله تهران نو محدوده دماوند حدود ۱ میلیارد تومان است.

قیمت ارزها در مرکز مبادلات/ دلار ثابت ماند

 قیمت ارزها در مرکز مبادلات/ دلار ثابت ماند
2023-03-18T19:03:44+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز چهارشنبه ۲۴ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۷۰۰ تومان اعلام ...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۲/۲۴

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۲/۲۴
2023-03-18T19:03:44+03:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲میلیون و ۲۶۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۹میلیون و ۴۰۰هزار تومان است.

کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در سال ۱۴۰۲ به شرکت بیمه ملت سپرده شد

 کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در سال ۱۴۰۲ به شرکت بیمه ملت سپرده شد
2023-03-18T19:03:44+03:30
در راستای راهبرد مشارکت درون گروهی با امضای تفاهم‌نامه همکاری؛ کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به بیمه ملت سپرده شد.

موافقت سهام‌داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال

 موافقت سهام‌داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال
2023-03-18T19:03:43+03:30
در مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده صاحبان سهام بانک رفاه کارگران افزایش سرمایه این بانک به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال به تصویب رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۲/۲۷/ گام بلند طلا به سمت ۲۰۰۰ دلار

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۲/۲۷/ گام بلند طلا به سمت ۲۰۰۰ دلار
2023-03-18T19:03:43+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۳.۶۳ درصد افزایش به ۱۹۸۹ دلار و ۲۵ سنت رسید.

عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن در فولاد هرمزگان

 عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن در فولاد هرمزگان
2023-03-18T19:03:43+03:30
دقایقی پیش سختکوشان فولاد هرمزگان با عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن، افتخاری دیگر آفریدند و در آستانه ثبت رکوردی جدید در ت...

جهش بانک ایران زمین در سال جدید با زیرساخت های ایجاد شده بانکداری دیجیتال

 جهش بانک ایران زمین در سال جدید با زیرساخت های ایجاد شده بانکداری دیجیتال
2023-03-18T19:03:42+03:30
هم زمان با فرارسیدن ۲۴ اسفند دوازدهمین سالروز تاسیس بانک ایران زمین، مدیران ارشد بانک طی مراسمی این روز را گرامی داشتند.

قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید

 قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید
2023-03-18T19:03:42+03:30
قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد در روز جمعه افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید.

تبلیغات هدفمند پیامکی؛ نحوه استفاده از سامانه پیامکی در بازاریابی

تبلیغات هدفمند پیامکی؛ نحوه استفاده از سامانه پیامکی در بازاریابی
2023-03-18T14:43:32+03:30
سامانه پیامکی یکی از شیوه‌های فوق العاده برای برقراری ارتباط با مشتریان، جلب توجه آن‌ها و افزایش فروش است. برای استفاده از این سامانه باید استراتژی خاص خود ر...

پیشگامان توسعه ارتباطات تجلیل شدند

پیشگامان توسعه ارتباطات تجلیل شدند
2023-03-18T14:43:31+03:30
پیشگامان توسعه ارتباطات در آیین اختتامیه جشنواره ملی انتخاب کارفرمایان برتر کشور، توسط سازمان تامین اجتماعی کشور به عنوان کارفرمای برتر استان یزد برگزیده شد.

مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی

مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی
2023-03-18T12:16:46+03:30
در ادامه با مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی بیشتر آشنا خواهید شد.

خرید انواع لوله فلزی با قیمت مناسب از دکتر تامین

خرید انواع لوله فلزی با قیمت مناسب از دکتر تامین
2023-03-18T12:16:45+03:30
در ادامه این مطلب، می‌خواهیم نگاهی به قیمت انواع لوله‌های فلزی داشته باشیم.

همه کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهیم

همه کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهیم
2023-03-18T12:16:45+03:30
در این مقاله قصد داریم تمام کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهید را به شما یادآوری کنیم تا بدون آن‌که مشکلی برایتان در فرودگاه پیش بیاید یا از پروازتان جا ب...

خرید خانه با ۳ میلیارد تومان در افسریه + جدول

خرید خانه با ۳ میلیارد تومان در افسریه + جدول
2023-03-18T09:10:15+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری درمحله شهید بروجردی محدوده افسریه حدود ۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان نقدینگی نیاز است.

رهن ۹۰۰ میلیون تومانی در محله افسریه +جدول

رهن ۹۰۰ میلیون تومانی در محله افسریه +جدول
2023-03-18T09:10:14+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محله آهنگ محدوده افسریه حدود ۹۰۰ میلیون تومان است.

ادامه سیر نزولی قیمت‌ها در مرکز مبادلات/ دلار ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان شد

  ادامه سیر نزولی قیمت‌ها در مرکز مبادلات/ دلار ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان شد
2023-03-16T17:23:48+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز دوشنبه ۲۲ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شد.

علت شارژ نشدن ایرپاد؛ معرفی چند راهکار موثر

علت شارژ نشدن ایرپاد؛ معرفی چند راهکار موثر
2023-03-15T17:10:09+03:30
در ادامه چندین راهکار را برای شارژ کردن ایرپاد به شما معرفی خواهیم کرد.

قیمت آجر نما در فروردین ۱۴۰۲ از درب کارخانه

قیمت آجر نما در فروردین ۱۴۰۲ از درب کارخانه
2023-03-15T17:10:09+03:30
به طور کلی، قیمت آجر نما به عوامل مختلفی مانند نوع آجر، ابعاد آن، کیفیت ساخت، منطقه جغرافیایی و شرایط بازار بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

چطور بلیط ارزان مشهد به استانبول بخریم؟

چطور بلیط ارزان مشهد به استانبول بخریم؟
2023-03-14T12:23:27+03:30
در ادامه همراه ما باشید تا به شما راه های خرید بلیط ارزان مشهد به استانبول را بگوییم.

آموزش فتوشاپ؛ تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ

آموزش فتوشاپ؛ تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ
2023-03-14T12:23:27+03:30
در اینجا برخی از ساده ترین و مهم ترین روش ها را برای تبدیل عکس به نقاشی در پلتفرم فتوشاپ نام می بریم.

خرید خانه نوساز با ۱۹ میلیارد تومان در شهرک غرب + جدول

خرید خانه نوساز با ۱۹ میلیارد تومان در شهرک غرب + جدول
2023-03-14T09:57:07+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری نوساز در محدود شهرک غرب حدود ۲۰ میلیارد تومان است.

لوکس نشینان شهرک غرب + جدول اجاره بها

لوکس نشینان شهرک غرب + جدول اجاره بها
2023-03-14T09:57:06+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۱۰۰ متری در محدوده شهرک غرب حدود ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

پرواز با کدام ایرلاین های داخلی در اولویت است؟

 پرواز با کدام ایرلاین های داخلی در اولویت است؟
2023-03-14T09:23:55+03:30
از سال ۱۳۴۰ که خطوط هوایی مختلف به صورت خصوصی، دولتی و نظامی در ایران فعالیت خود را آغاز کردند، به تدریج بر تعداد آنها افزوده شد و با پیشرفته شدن تکنولوژی ص...

حمایت بانک رفاه کارگران از کودکان سندرم داون

 حمایت بانک رفاه کارگران از کودکان سندرم داون
2023-03-14T09:23:54+03:30
دومین همایش فرصت کودکی به مناسبت آیین بزرگداشت روز جهانی سندرم داون، با حمایت اثربخش و مشارکت فعال بانک رفاه کارگران برگزار شد.

ریزش قیمت‌ها در مرکز مبادلات ارزی/ دلار به کانال ۴۰هزارتومانی بازگشت

 ریزش قیمت‌ها در مرکز مبادلات ارزی/ دلار به کانال ۴۰هزارتومانی بازگشت
2023-03-14T09:23:54+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز یک‌شنبه ۲۱ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۵۹۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شد.

افزایش سرمایه ۹۶ درصدی فولاد هرمزگان

 افزایش سرمایه ۹۶ درصدی فولاد هرمزگان
2023-03-14T09:23:53+03:30
سهامداران فولاد هرمزگان با افزایش سرمایه ۹۶ درصدی شرکت از محل سود انباشته موافقت کردند.

تاکسی سمند با یک میلیون کیلومتر پیمایش به موزه ایران خودرو رفت

 تاکسی سمند با یک میلیون کیلومتر پیمایش به موزه ایران خودرو رفت
2023-03-14T09:23:53+03:30
در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی ایران خودرو، در مراسمی با حضور مدیرعامل این گروه صنعتی، تاکسی سمند دوگانه سوز با یک میلیون کیلومتر پیمایش با سورن پلاس د...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)