میرنیوز

قبل از خرید کانکس چه نکاتی را باید بدانیم؟

قبل از خرید کانکس چه نکاتی را باید بدانیم؟ 2023-02-06T12:49:19+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، با توجه به اینکه خرید هر نوع کالای صنعتی مثل کانکس مسکونی یا کانکس ویلایی احتیاج به اطلاعات کافی و دانش فنی دارد لازم است مواردی را پیش از خرید این محصولات در نظر بگیریم تا انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشیم. کانکس‌های ویلایی یا مسکونی جزو اقلامی نیستند که ما هر روز بخواهیم قصد خرید آنها را داشته باشیم از این رو در زمان خرید آنها نیاز به مقداری تحقیق خواهیم داشت. قصد داریم در ادامه نکات الزامی را که در این زمینه باید رعایت شود مورد بررسی قرار دهیم.

بررسی و شناخت انواع کانکس

کانکس‌ها یا ساختمان‌های پیش ساخته بر اساس نوع و مشخصاتی که دارند در مدل‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. برای تعیین قیمت کانکس‌ها عوامل مهم و تعیین کننده‌ای وجود دارد که شامل: شکل، ابعاد، جنس، کاربرد، کاربری، پلان یا نقشه کانکس‌ها می‌شود.

یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که افراد در هنگام خرید کانکس مسکونیباید مد نظر قرار بدهند جنس این سازه‌ها است که ممکن است به شکل کامپوزیتی، ساندویچ پانل، ورقه ای، بتنی و … باشند. یکی از عوامل بسیار مهم در خرید کانکس و تعیین قیمت آنها جنس کانکس می‌باشد. در این بین باید بدانید که کانکس ویلایی معمولاً به صورت ساندویچ پانل و ورقه ای تولید می‌شود. کانکس‌های ورقه ای را اغلب با استفاده از ورق‌های عادی یا گالوانیزه مجهز می‌کنند. جالب است بدانید که این ورق‌ها عایق نیستند و همین امر باعث فرسوده شدن سریع آنها می‌شود. مسلماً باید انتظار داشته باشید که این نوع کانکس‌ها به تعمیرات و بازسازی بیشتری نیاز خواهند داشت. اما نکته مهمی که باعث شده این نوع کانکس‌ها همیشه مشتریان خاص خود را داشته باشند ارزان بودن آنها می‌باشد.

در مقابل کانکس‌هایی هستند که جنس آنها از ساندویچ پانل می‌باشد و در برابر عوامل مختلف مانند حرارت و صدا عایق می‌باشند. این نوع از کانکس‌های مسکونی به دلیل خاصیت عایق بودن آنها از پایداری بیشتری برخوردار هستند و طبیعتاً دیرتر از نوع دیگر دچار کهنگی و پوسیدگی می‌شوند. کانکس مسکونی ساخته شده از ساندویچ پانل از نمای داخلی و خارجی زیبایی برخوردار است و در موارد متعددی احتیاج به پیاده سازی دکوراسیون خاصی نخواهند داشت. نکته‌ای که در رابطه با این نوع کانکس وجود دارد قیمت بالاتر آنها نسبت به کانکس‌های ورقی است که با توجه به هزینه‌های تعمیر و بازسازی کانکس‌های ورقی خرید این نوع کانکس ویلایی در دراز مدت مقرون به صرفه تر می‌باشد.

البته نوع دیگری از کانکس‌ها در بازار وجود دارند مانند کانکس‌های کامپوزیتی یا فایبرگلاس و کانکس‌های بتنی این مدل‌ها محبوبیت چندانی ندارند.

نوع کاربری کانکس

پیش از هر چیز در هنگام خرید کانکس باید نوع کاربری آن را مشخص کنید. به این دلیل که صرف نظر از سایر ویژگی‌های کانکس مانند جنس، شکل، ابعاد و...

یکی از موارد تأثیرگذار در قیمت این سازه‌ها برخورداری از سایر تجهیزات، امکاناتی است که در آنها وجود دارد. کانکس‌هایی که با کاربری مسکونی طراحی شده اند یا کانکس ویلایی با توجه به نوع کاربری که دارند به تجهیزات و واحدهای بهداشتی مانند تأسیسات فاضلاب، لوله کشی و....نیاز دارند. یکی دیگر از مواردی که برای کانکس مسکونی بسیار حائز اهمیت است عایق بودن آن در مقابل سرما و گرما است. با توجه به اینکه یک کانکس اداری الزاماً نیاز به این تجهیزات و امکانات نخواهد داشت و بیشتر نصب تجهیزات اداری در آن حائر اهمیت است.

نوع دیگری از کانکس‌ها وجود دارند که کانکس‌های سالنی یا هایپرمارکت هستند و از آنها برای ایجاد فروشگاه و سوله‌ها استفاده می‌شود. کانکس‌های نگهبانی یکی دیگر از انواع این سازه‌ها به شمار می‌روند این نوع از کانکس‌ها دارای طراحی و ابعاد کوچک‌تری نسبت به سایر انواع است. با این توضیحات متوجه شدیم که یکی از عوامل که باید پیش از خرید کانکس به آن توجه کنیم نوع کاربری این سازه‌ها است.

کانکس نگهبانی

استعلام دقیق مشخصات فنی کانکس‌ها

نکته دیگری که پیش از خرید کانکس باید به آن توجه داشته باشید علی الخصوص در هنگام خرید کانکس ویلایی استعلام دقیق مشخصات فنی این سازه‌ها است شما باید از تعداد، نوع تجهیزات و مصالحی که در ساخت این سازه‌ها به کار رفته است اطلاعات دقیقی داشته باشید. این امر موجب می‌شود بتوانید در قیاس با نمونه‌ها و استعلام‌های دیگر قضاوت عادلانه تر و بهتری داشته باشید و تصمیم گیری را برای انتخاب بهتر آسان می‌کند.

مشخصات و ویژگی‌های فنی کانکس‌ها شامل: درب و پنجره، کفسازی و نوع کفپوش، شاسی کشی، اسکلت بندی، پوشش خارجی و داخلی، عایق جداره‌ها، قلاب، اتصال جزئیات و موارد دیگر می‌باشد که لازم است به شکل دقیق در مورد آنها استعلام بگیرید.

کیفیت طراحی و ساخت کانکس‌ها

یکی از مهمترین مواردی که در پیش فاکتور کانکس مسکونی و مدل‌های دیگر به همراه مشخصات فنی آن ذکر می‌شود کیفیت طراحی و ساخت کانکس است. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشیم کنترل کیفی هر مرحله از تولید محصولات پیش ساخته می‌باشد. دقت داشته باشید در هنگام خرید این سازه‌های پیش ساخته فروشنده موظف است این موارد را به شکل دقیق در اختیار شما قرار دهد. نکته مهم دیگر این است که باید به فرایند ساخت کانکس در هر مرحله بر اساس تحقق مواردی که در فاکتور ذکر شده است نظارت لازم را داشته باشید. بنابراین توصیه می‌شود پیش از خرید کانکس بهتر است از کارگاه یا کارخانه تولید کننده کانکس بازدید داشته باشید تا بتوانید این موارد را به شکل دقیق مورد بررسی قرار دهید.

امکانات و تجهیزات کانکس

باید بدانید که در هنگام خرید کانکس لازم است به شکل دقیق متعلقات جانبی، امکانات و تجهیزات کانکس به همراه نوع و کیفیت آنها در قرارداد ذکر شود. به این دلیل که لوازم قابل نصب و جزئیاتی که به همراه کانکس‌ها هستند بر روی قیمت و کیفیت آنها تأثیر زیادی بر جای می‌گذارند.

به عنوان مثال یک کانکس ویلایی که دارای واحد آشپزخانه یا سرویس بهداشتی است باید جزئیاتی مانند نوع لوله کشی، فن، تهویه، سینک، گاز، نوع کابینت‌ها، شیرآلات و.... را در قرار داد ذکر کنید.

حمل و نقل کانکس

قیمت را به عنوان معیار قرار ندهید

با توجه به اینکه قیمت کانکس مسکونی و دیگر انواع آن به عنوان یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین پارامترها در خرید کانکس به شمار می‌رود اما همه قضیه هم نیست. با توجه به مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم مواردی مانند مشخصات فنی، مصالح و لوازم مصرفی، کیفیت مواد، نحوه و موعد تولید و تحویل، شرایط پرداخت هزینه، مدت زمان بین ساخت و نصب سازه، حمل و نقل و.....می‌باشند. همانطور که قبلاً اشاره کردیم این موارد می‌توانند در هزینه‌های ساخت کانکس‌های پیش ساخته تأثیر زیادی بگذارند که باید در هنگام خرید و استعلام قیمت آنها را از فروشندگان بپرسید.

با تمام این تفاسیر باید بگوییم که قیمت کانکس به عنوان یک عامل تعیین کننده در خرید آن می‌باشد. بنابراین پیش از اقدام به خرید هر نوع کانکس لازم است به شکل حداقلی از دو یا چند کارگاه یا شرکت سارنده کانکس قیمت و مشخصات فنی مدل مورد نظرتان را استعلام کنید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

قبل از خواندن این نکات کاغذ دیواری نخرید!

قبل از خواندن این نکات کاغذ دیواری نخرید!
2023-03-19T09:43:25+03:30
برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری و ویژگی های آن ها با این مطلب که به کمک کاغذنت نوشته شده همراه باشید.

خانه در خیابان دماوند چند؟ + جدول

خانه در خیابان دماوند چند؟ + جدول
2023-03-19T09:30:18+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری درمحله نظام آباد محدوده دماوند حدود ۳ میلیارد و 240 میلیون تومان نقدینگی نیاز است.

رهن یک میلیارد تومانی در خیابان دماوند +جدول

رهن یک میلیارد تومانی در خیابان دماوند +جدول
2023-03-19T09:30:17+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محله تهران نو محدوده دماوند حدود ۱ میلیارد تومان است.

قیمت ارزها در مرکز مبادلات/ دلار ثابت ماند

 قیمت ارزها در مرکز مبادلات/ دلار ثابت ماند
2023-03-18T19:03:44+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز چهارشنبه ۲۴ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۷۰۰ تومان اعلام ...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۲/۲۴

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۲/۲۴
2023-03-18T19:03:44+03:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲میلیون و ۲۶۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۹میلیون و ۴۰۰هزار تومان است.

کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در سال ۱۴۰۲ به شرکت بیمه ملت سپرده شد

 کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در سال ۱۴۰۲ به شرکت بیمه ملت سپرده شد
2023-03-18T19:03:44+03:30
در راستای راهبرد مشارکت درون گروهی با امضای تفاهم‌نامه همکاری؛ کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به بیمه ملت سپرده شد.

موافقت سهام‌داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال

 موافقت سهام‌داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال
2023-03-18T19:03:43+03:30
در مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده صاحبان سهام بانک رفاه کارگران افزایش سرمایه این بانک به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال به تصویب رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۲/۲۷/ گام بلند طلا به سمت ۲۰۰۰ دلار

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۲/۲۷/ گام بلند طلا به سمت ۲۰۰۰ دلار
2023-03-18T19:03:43+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۳.۶۳ درصد افزایش به ۱۹۸۹ دلار و ۲۵ سنت رسید.

عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن در فولاد هرمزگان

 عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن در فولاد هرمزگان
2023-03-18T19:03:43+03:30
دقایقی پیش سختکوشان فولاد هرمزگان با عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن، افتخاری دیگر آفریدند و در آستانه ثبت رکوردی جدید در ت...

جهش بانک ایران زمین در سال جدید با زیرساخت های ایجاد شده بانکداری دیجیتال

 جهش بانک ایران زمین در سال جدید با زیرساخت های ایجاد شده بانکداری دیجیتال
2023-03-18T19:03:42+03:30
هم زمان با فرارسیدن ۲۴ اسفند دوازدهمین سالروز تاسیس بانک ایران زمین، مدیران ارشد بانک طی مراسمی این روز را گرامی داشتند.

قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید

 قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید
2023-03-18T19:03:42+03:30
قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد در روز جمعه افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید.

تبلیغات هدفمند پیامکی؛ نحوه استفاده از سامانه پیامکی در بازاریابی

تبلیغات هدفمند پیامکی؛ نحوه استفاده از سامانه پیامکی در بازاریابی
2023-03-18T14:43:32+03:30
سامانه پیامکی یکی از شیوه‌های فوق العاده برای برقراری ارتباط با مشتریان، جلب توجه آن‌ها و افزایش فروش است. برای استفاده از این سامانه باید استراتژی خاص خود ر...

پیشگامان توسعه ارتباطات تجلیل شدند

پیشگامان توسعه ارتباطات تجلیل شدند
2023-03-18T14:43:31+03:30
پیشگامان توسعه ارتباطات در آیین اختتامیه جشنواره ملی انتخاب کارفرمایان برتر کشور، توسط سازمان تامین اجتماعی کشور به عنوان کارفرمای برتر استان یزد برگزیده شد.

مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی

مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی
2023-03-18T12:16:46+03:30
در ادامه با مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی بیشتر آشنا خواهید شد.

خرید انواع لوله فلزی با قیمت مناسب از دکتر تامین

خرید انواع لوله فلزی با قیمت مناسب از دکتر تامین
2023-03-18T12:16:45+03:30
در ادامه این مطلب، می‌خواهیم نگاهی به قیمت انواع لوله‌های فلزی داشته باشیم.

همه کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهیم

همه کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهیم
2023-03-18T12:16:45+03:30
در این مقاله قصد داریم تمام کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهید را به شما یادآوری کنیم تا بدون آن‌که مشکلی برایتان در فرودگاه پیش بیاید یا از پروازتان جا ب...

خرید خانه با ۳ میلیارد تومان در افسریه + جدول

خرید خانه با ۳ میلیارد تومان در افسریه + جدول
2023-03-18T09:10:15+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری درمحله شهید بروجردی محدوده افسریه حدود ۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان نقدینگی نیاز است.

رهن ۹۰۰ میلیون تومانی در محله افسریه +جدول

رهن ۹۰۰ میلیون تومانی در محله افسریه +جدول
2023-03-18T09:10:14+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محله آهنگ محدوده افسریه حدود ۹۰۰ میلیون تومان است.

ادامه سیر نزولی قیمت‌ها در مرکز مبادلات/ دلار ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان شد

  ادامه سیر نزولی قیمت‌ها در مرکز مبادلات/ دلار ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان شد
2023-03-16T17:23:48+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز دوشنبه ۲۲ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شد.

علت شارژ نشدن ایرپاد؛ معرفی چند راهکار موثر

علت شارژ نشدن ایرپاد؛ معرفی چند راهکار موثر
2023-03-15T17:10:09+03:30
در ادامه چندین راهکار را برای شارژ کردن ایرپاد به شما معرفی خواهیم کرد.

قیمت آجر نما در فروردین ۱۴۰۲ از درب کارخانه

قیمت آجر نما در فروردین ۱۴۰۲ از درب کارخانه
2023-03-15T17:10:09+03:30
به طور کلی، قیمت آجر نما به عوامل مختلفی مانند نوع آجر، ابعاد آن، کیفیت ساخت، منطقه جغرافیایی و شرایط بازار بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

چطور بلیط ارزان مشهد به استانبول بخریم؟

چطور بلیط ارزان مشهد به استانبول بخریم؟
2023-03-14T12:23:27+03:30
در ادامه همراه ما باشید تا به شما راه های خرید بلیط ارزان مشهد به استانبول را بگوییم.

آموزش فتوشاپ؛ تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ

آموزش فتوشاپ؛ تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ
2023-03-14T12:23:27+03:30
در اینجا برخی از ساده ترین و مهم ترین روش ها را برای تبدیل عکس به نقاشی در پلتفرم فتوشاپ نام می بریم.

خرید خانه نوساز با ۱۹ میلیارد تومان در شهرک غرب + جدول

خرید خانه نوساز با ۱۹ میلیارد تومان در شهرک غرب + جدول
2023-03-14T09:57:07+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری نوساز در محدود شهرک غرب حدود ۲۰ میلیارد تومان است.

لوکس نشینان شهرک غرب + جدول اجاره بها

لوکس نشینان شهرک غرب + جدول اجاره بها
2023-03-14T09:57:06+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۱۰۰ متری در محدوده شهرک غرب حدود ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

پرواز با کدام ایرلاین های داخلی در اولویت است؟

 پرواز با کدام ایرلاین های داخلی در اولویت است؟
2023-03-14T09:23:55+03:30
از سال ۱۳۴۰ که خطوط هوایی مختلف به صورت خصوصی، دولتی و نظامی در ایران فعالیت خود را آغاز کردند، به تدریج بر تعداد آنها افزوده شد و با پیشرفته شدن تکنولوژی ص...

حمایت بانک رفاه کارگران از کودکان سندرم داون

 حمایت بانک رفاه کارگران از کودکان سندرم داون
2023-03-14T09:23:54+03:30
دومین همایش فرصت کودکی به مناسبت آیین بزرگداشت روز جهانی سندرم داون، با حمایت اثربخش و مشارکت فعال بانک رفاه کارگران برگزار شد.

ریزش قیمت‌ها در مرکز مبادلات ارزی/ دلار به کانال ۴۰هزارتومانی بازگشت

 ریزش قیمت‌ها در مرکز مبادلات ارزی/ دلار به کانال ۴۰هزارتومانی بازگشت
2023-03-14T09:23:54+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز یک‌شنبه ۲۱ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۵۹۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شد.

افزایش سرمایه ۹۶ درصدی فولاد هرمزگان

 افزایش سرمایه ۹۶ درصدی فولاد هرمزگان
2023-03-14T09:23:53+03:30
سهامداران فولاد هرمزگان با افزایش سرمایه ۹۶ درصدی شرکت از محل سود انباشته موافقت کردند.

تاکسی سمند با یک میلیون کیلومتر پیمایش به موزه ایران خودرو رفت

 تاکسی سمند با یک میلیون کیلومتر پیمایش به موزه ایران خودرو رفت
2023-03-14T09:23:53+03:30
در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی ایران خودرو، در مراسمی با حضور مدیرعامل این گروه صنعتی، تاکسی سمند دوگانه سوز با یک میلیون کیلومتر پیمایش با سورن پلاس د...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)