میرنیوز

چه نوع حروفی برای تابلوسازی چلنیوم و تابلو مغازه مناسب است؟

چه نوع حروفی برای تابلوسازی چلنیوم و تابلو مغازه مناسب است؟ 2023-01-14T14:31:13+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، این تابلوها ظاهری جذاب و کاملاً منحصر به فرد دارند و در هنگام روز و وقتی که نور خورشید به آنها می تابد جلوه خیره کننده و جذاب به خود می‌گیرند و در شب نیز می‌توانند جلوه‌ای زیبا داشته باشند. بسیاری از تابلوهای قدیمی در ساعات تاریکی شب هیچ نمایی از خود نشان نمی دهند اما تابلوهای چلنیوم این چنین نیستند و در زمان تاریکی شب نیز جلوه‌ای خاص از خود منتشر می‌ کنند. و همین موضوع باعث می‌ شود که دارندگان کسب و کارهای مختلف در ساعت‌های تاریک شب نیز از مشتری‌های زیادی را به کسب و کار خود جذب کنند. چون این تابلوها هر نگاهی را به خود خیره می‌سازد.

تأثیر عرض قلم در قیمت تابلو چلنیوم آرشا نئون

یکی از مهمترین پارامترهایی که در انتخاب فونت تابلو چلنیوم آرشا نئون باید در نظر گرفته شود عرض قلم می‌باشد اول عرض قلم را بررسی نمائید. بیشتر تابلوهای تبلیغاتی در ارتفاع بالا نصب خواهند شد و به دلیل اندازه و ابعاد بزرگی که خواهند داشت. شاید عرض قلم آن در مقابل ارتفاع کم نشان داده شود این موضوع موجب می‌شود که مخاطب دید خوبی نداشته باشد. به همین دلیل پیش از انتخاب فونت تابلو چلنیوم آرشا نئون لازم است عرض آن را بررسی نمائید زیرا بعضی از فونت‌ها با عرض قلم بزرگ سازگاری و هماهنگی لازم را نخواهند داشت و انتخاب آنها خیلی اشتباه خواهد بود پس فونت قلم از عناصر بصری است که بایستی با دید مشتری به طور کامل وفق داده شود.

انواع فونت تابلو چلنیوم در خدمات تابلوسازی تبلیغاتی آرشا نئون

فونت‌هایی که در صنعت تابلوسازی استفاده می‌شوند غیر از نوع فونت در سه قسمت کلی تقسیم بندی خواهند شد و دیگر فونت‌های فارسی در زیر این سه دسته قرار خواهند گرفت فونت‌های کلاسیک، هنری و فانتزی را در این زمینه نام می‌برند که هر یک از آنها دارای ویژگی‌ها و خصوصیات خاصی هستند.

فونت کلاسیک: فونت کلاسیک از رایج‌ترین فونت‌ها در طراحی و ساخت تابلوهای تبلیغاتی به حساب می آیند.

که فونت‌های سری B ، فرناز و اصفهان در زیر گروه فونت کلاسیک قرار می‌گیرند از دیگر ویژگی‌های این فونت به خوانا بودن و واضح بودن آن می‌توان اشاره نمود که موجب خواهد شد همه مخاطبین با هر سطح سوادی که خواهند داشت بتوانند آن را بخوانند. در جهان امروز بیشتر تابلوهای تبلیغاتی از فونت کلاسیک جهت نوشتن استفاده خواهند کرد و جایگاه بسیار خوبی در صنعت تابلوسازی و تبلیغات خواهند داشت زیرا یک فونت عامه پسند به حساب می‌آید.

فونت هنری برای قیمت تابلو مغازه آرشا نئون

فونت هنری از بخش‌های اصلی فونت‌ها به شمار می‌آید که بعضی از فونت‌های زیبا و چشم نواز در زیر گروه آن قرار دارند؛ برای نمونه فونت‌های محبوب و پرکاربرد مانند نستعلیق و ثلث را زیر گروه فونت هنری قرار می‌دهند. در انتخاب فونت تابلو چلنیوم لازم است ویژگی‌های مهم را داشته باشد و این ویژگی‌ها داشتن بالاترین هماهنگی با نوع کسب و کار و تبلیغ خواهد بود. در صورتی که تصمیم دارید فونت هنری را به شکل یک جا در اختیار بگیرید بایستی به نرم افزارهای موجود مراجعه نمائید. این مدل از فونت‌ها زیبایی منحصر به فردی خواهند داشت که به شکل خیلی ظریف طراحی و تولید شده اند؛ یکی از معایب این نوع فونت‌ها این است که مقدار خوانایی آنها در مقابل فونت‌های کلاسیک مقداری کمتر است.

فونت فانتزی برای تابلو مغازه

فونت فانتزی را در دسته سوم فونت‌های اصلی جای داده اند و آن پس از دو فونت هنری و کلاسیک نام می‌برند؛ این فونت‌ها دارای زیر گروه‌هایی به اسم وحید، کریو و پوستر است که جهت در اختیار داشتن آنها از نرم افزار مریم می‌توانید استفاده نمائید استفاده از فونت‌های فانتزی در بعضی از خدمات تابلو تبلیغاتی آرشا نئون کاربرد دارد.

انتخاب فونت تابلو چلنیوم

موارد مهم در انتخاب فونت تابلو چلنیوم

بهترین فونت در انتخاب فونت تابلو چلنیوم جهت طراحی وسایل تبلیغاتی مثل تراکت ، سربرگ و اوراق اداری فونت‌هایی مانند Broya ,Bzar و … خواهند بود که در زیر گروه فونت‌های کلاسیک جای دارند بیشتر تراکت‌ها ، نامه‌ها و برگه‌های ادرای ، تابلوها و بنرها با این نوع فونت نوشته خواهند شد. زیرا طراحی این مدل از ابزارهای تبلیغاتی باید به شکلی باشد که بیشترین میزان خوانایی را داشته باشد.

یکی دیگر از موارد تأثیرگذار در انتخاب فونت تابلو عرض تابلو تبلیغاتی خواهد بود عرض تابلو چلنیوم در انتخاب فونت خیلی مهم است. برای مثال در صورتی که تصمیم دارید از تابلوهای روان مثل تابلو ال ای دی روان و ثابت جهت معرفی نمودن شغل خود کمک بگیرید. در ابتدا باید عرض آن را اندازه کنید و در صورتی عرض تابلو کمتر از ۵۰ سانتی متر است از فونت سینا و ترافیک استفاده خواهند کرد. ولی چنان چه عرض تابلو از این اندازه بیشتر بوده محدودیتی در انتخاب فونت تابلو نخواهید داشت یک نکته قابل ذکر این است که برخی از تابلوهای تبلیغاتی نمی‌توانند فونت‌های فارسی را نمایش و پیشتیبانی کنند و لازم است ابزارهای گوناگونی را جهت تبدیل و نمایش این فونت‌ها به کار ببرید.

تفاوت بین جنس چینی و اصل:

متأسفانه بین جنس چینی و اصلی آن تفاوت‌های چشم گیری وجود دارد. لبه چلنیوم های اصلی ضخیم است و حروف ساخته شده بعد از ساخت از استحکام خوبی برخوردار می‌شود، مخصوصاً حروف درشت و بزرگ، به همین دلیل است که تابلوسازهای با تجربه برای ساخت حروف بزرگ حتماً از لبه‌های اصلی استفاده می‌نمایند.

رنگ لبه‌های چلنیوم اصلی در برابر نور آفتاب و تغییرات جوی در طی سالیان ثابت بوده؛ یک نوع از چلنیوم بنام لترمکس (lettermax) نیز در بازار موجود می‌باشد که فرق آن با دیگر لبه‌ها این است که در روی لبه محصول، حدود ۱ سانتیمتر فضایی تعبیه شده که علاوه بر سطح حروف از این قسمت نیز نور دیده می‌شود و زیبایی خاصی به حروف لترمکس می‌دهد.

پیشنهاد جنس تابلو مغازه آرشا نئون:

چلنیوم نوعی آلیاژ است که در مقابل عوامل جوی محیطی بسیار مقاوم بوده و به راحتی در مقابل آفتاب و یا بارندگی باران، رنگ خود را از دست نمی‌دهد. رویه حروف چلنیوم از جنس پلکسی گلس ساخت کشور تایوان است که در انواع رنگ‌های مختلف موجود و با انتخاب مشتریان در حروف چلنیوم استفاده می‌شود برای اینکه نصب این تابلوها تمیز و شیک باشد از یک زیره به عنوان مثال از ورقهای PVC استفاده می‌شود که لامپ‌هایی که برای روشنایی تابلو استفاده می‌شود نیز بر روی این ورق‌ها نصب می‌گردد.

مراحل ساخت حروف چلنیوم:

ساختار فیزیکی حروف چلنیوم

زمانی که حروف یک تابلو در برنامه کرل دراو (CorelDRAW) و یا اتوکد (Autocad) از لحاظ فونت، سایز و ضخامت طراحی شد، طرح مورد نظر به روی جنس پلکسی گلس (Plexi Glass) که دارای رنگ‌های مختلف می‌باشد لیزر می‌شود.

مراحل نصب حروف چلنیوم:

ابتدا یک پلات در ابعاد واقعی از متن حروف چلنیوم طبق طرح اولیه تهیه و آن را روی محل مورد نظر نصب می‌کنیم. سپس PVC چلنیوم را روی طرح قرار داده و با پیچ در جای خود محکم می‌نمائیم. پس از نصب تمام پی وی سی‌ها، سیم لامپ‌های اس ام دی را با سوراخ کردن محل‌های لازم به پشت کار منتقل کرده و مراحل تقسیم جریان انجام می‌شود، لازم به ذکر است که لامپ‌های SMD دارای مثبت و منفی بوده و باید تمام سیم‌های مثبت با هم و سیم‌های منفی باهم سری شوند. در کل پس از تست روشنایی، حروف بر روی PVC قرار گرفته و با پیچ‌های کوچک به هم متصل می‌شوند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

قبل از خواندن این نکات کاغذ دیواری نخرید!

قبل از خواندن این نکات کاغذ دیواری نخرید!
2023-03-19T09:43:25+03:30
برای آشنایی با انواع کاغذ دیواری و ویژگی های آن ها با این مطلب که به کمک کاغذنت نوشته شده همراه باشید.

خانه در خیابان دماوند چند؟ + جدول

خانه در خیابان دماوند چند؟ + جدول
2023-03-19T09:30:18+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری درمحله نظام آباد محدوده دماوند حدود ۳ میلیارد و 240 میلیون تومان نقدینگی نیاز است.

رهن یک میلیارد تومانی در خیابان دماوند +جدول

رهن یک میلیارد تومانی در خیابان دماوند +جدول
2023-03-19T09:30:17+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محله تهران نو محدوده دماوند حدود ۱ میلیارد تومان است.

قیمت ارزها در مرکز مبادلات/ دلار ثابت ماند

 قیمت ارزها در مرکز مبادلات/ دلار ثابت ماند
2023-03-18T19:03:44+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز چهارشنبه ۲۴ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۷۰۰ تومان اعلام ...

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۲/۲۴

 قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۱/۱۲/۲۴
2023-03-18T19:03:44+03:30
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۲میلیون و ۲۶۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۲۹میلیون و ۴۰۰هزار تومان است.

کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در سال ۱۴۰۲ به شرکت بیمه ملت سپرده شد

 کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در سال ۱۴۰۲ به شرکت بیمه ملت سپرده شد
2023-03-18T19:03:44+03:30
در راستای راهبرد مشارکت درون گروهی با امضای تفاهم‌نامه همکاری؛ کلیه خدمات بیمه‌ای شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به بیمه ملت سپرده شد.

موافقت سهام‌داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال

 موافقت سهام‌داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال
2023-03-18T19:03:43+03:30
در مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده صاحبان سهام بانک رفاه کارگران افزایش سرمایه این بانک به میزان ۶۶۰ هزار میلیارد ریال به تصویب رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۲/۲۷/ گام بلند طلا به سمت ۲۰۰۰ دلار

 قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۱۲/۲۷/ گام بلند طلا به سمت ۲۰۰۰ دلار
2023-03-18T19:03:43+03:30
قیمت هر اونس طلا امروز با ۳.۶۳ درصد افزایش به ۱۹۸۹ دلار و ۲۵ سنت رسید.

عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن در فولاد هرمزگان

 عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن در فولاد هرمزگان
2023-03-18T19:03:43+03:30
دقایقی پیش سختکوشان فولاد هرمزگان با عبور از رکورد قبلی سالیانه تولید به میزان ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن، افتخاری دیگر آفریدند و در آستانه ثبت رکوردی جدید در ت...

جهش بانک ایران زمین در سال جدید با زیرساخت های ایجاد شده بانکداری دیجیتال

 جهش بانک ایران زمین در سال جدید با زیرساخت های ایجاد شده بانکداری دیجیتال
2023-03-18T19:03:42+03:30
هم زمان با فرارسیدن ۲۴ اسفند دوازدهمین سالروز تاسیس بانک ایران زمین، مدیران ارشد بانک طی مراسمی این روز را گرامی داشتند.

قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید

 قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید
2023-03-18T19:03:42+03:30
قیمت بیت کوین ۹.۲ درصد در روز جمعه افزایش یافت و به ۲۷۳۵۹ دلار رسید.

تبلیغات هدفمند پیامکی؛ نحوه استفاده از سامانه پیامکی در بازاریابی

تبلیغات هدفمند پیامکی؛ نحوه استفاده از سامانه پیامکی در بازاریابی
2023-03-18T14:43:32+03:30
سامانه پیامکی یکی از شیوه‌های فوق العاده برای برقراری ارتباط با مشتریان، جلب توجه آن‌ها و افزایش فروش است. برای استفاده از این سامانه باید استراتژی خاص خود ر...

پیشگامان توسعه ارتباطات تجلیل شدند

پیشگامان توسعه ارتباطات تجلیل شدند
2023-03-18T14:43:31+03:30
پیشگامان توسعه ارتباطات در آیین اختتامیه جشنواره ملی انتخاب کارفرمایان برتر کشور، توسط سازمان تامین اجتماعی کشور به عنوان کارفرمای برتر استان یزد برگزیده شد.

مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی

مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی
2023-03-18T12:16:46+03:30
در ادامه با مزایا و معایب حمل و نقل کالا به صورت هوایی بیشتر آشنا خواهید شد.

خرید انواع لوله فلزی با قیمت مناسب از دکتر تامین

خرید انواع لوله فلزی با قیمت مناسب از دکتر تامین
2023-03-18T12:16:45+03:30
در ادامه این مطلب، می‌خواهیم نگاهی به قیمت انواع لوله‌های فلزی داشته باشیم.

همه کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهیم

همه کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهیم
2023-03-18T12:16:45+03:30
در این مقاله قصد داریم تمام کارهایی که باید در فرودگاه انجام دهید را به شما یادآوری کنیم تا بدون آن‌که مشکلی برایتان در فرودگاه پیش بیاید یا از پروازتان جا ب...

خرید خانه با ۳ میلیارد تومان در افسریه + جدول

خرید خانه با ۳ میلیارد تومان در افسریه + جدول
2023-03-18T09:10:15+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری درمحله شهید بروجردی محدوده افسریه حدود ۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان نقدینگی نیاز است.

رهن ۹۰۰ میلیون تومانی در محله افسریه +جدول

رهن ۹۰۰ میلیون تومانی در محله افسریه +جدول
2023-03-18T09:10:14+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۹۰ متری در محله آهنگ محدوده افسریه حدود ۹۰۰ میلیون تومان است.

ادامه سیر نزولی قیمت‌ها در مرکز مبادلات/ دلار ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان شد

  ادامه سیر نزولی قیمت‌ها در مرکز مبادلات/ دلار ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان شد
2023-03-16T17:23:48+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز دوشنبه ۲۲ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۳۰۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شد.

علت شارژ نشدن ایرپاد؛ معرفی چند راهکار موثر

علت شارژ نشدن ایرپاد؛ معرفی چند راهکار موثر
2023-03-15T17:10:09+03:30
در ادامه چندین راهکار را برای شارژ کردن ایرپاد به شما معرفی خواهیم کرد.

قیمت آجر نما در فروردین ۱۴۰۲ از درب کارخانه

قیمت آجر نما در فروردین ۱۴۰۲ از درب کارخانه
2023-03-15T17:10:09+03:30
به طور کلی، قیمت آجر نما به عوامل مختلفی مانند نوع آجر، ابعاد آن، کیفیت ساخت، منطقه جغرافیایی و شرایط بازار بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

چطور بلیط ارزان مشهد به استانبول بخریم؟

چطور بلیط ارزان مشهد به استانبول بخریم؟
2023-03-14T12:23:27+03:30
در ادامه همراه ما باشید تا به شما راه های خرید بلیط ارزان مشهد به استانبول را بگوییم.

آموزش فتوشاپ؛ تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ

آموزش فتوشاپ؛ تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ
2023-03-14T12:23:27+03:30
در اینجا برخی از ساده ترین و مهم ترین روش ها را برای تبدیل عکس به نقاشی در پلتفرم فتوشاپ نام می بریم.

خرید خانه نوساز با ۱۹ میلیارد تومان در شهرک غرب + جدول

خرید خانه نوساز با ۱۹ میلیارد تومان در شهرک غرب + جدول
2023-03-14T09:57:07+03:30
برای خرید یک خانه ۹۰ متری نوساز در محدود شهرک غرب حدود ۲۰ میلیارد تومان است.

لوکس نشینان شهرک غرب + جدول اجاره بها

لوکس نشینان شهرک غرب + جدول اجاره بها
2023-03-14T09:57:06+03:30
رهن یک واحد آپارتمان ۱۰۰ متری در محدوده شهرک غرب حدود ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

پرواز با کدام ایرلاین های داخلی در اولویت است؟

 پرواز با کدام ایرلاین های داخلی در اولویت است؟
2023-03-14T09:23:55+03:30
از سال ۱۳۴۰ که خطوط هوایی مختلف به صورت خصوصی، دولتی و نظامی در ایران فعالیت خود را آغاز کردند، به تدریج بر تعداد آنها افزوده شد و با پیشرفته شدن تکنولوژی ص...

حمایت بانک رفاه کارگران از کودکان سندرم داون

 حمایت بانک رفاه کارگران از کودکان سندرم داون
2023-03-14T09:23:54+03:30
دومین همایش فرصت کودکی به مناسبت آیین بزرگداشت روز جهانی سندرم داون، با حمایت اثربخش و مشارکت فعال بانک رفاه کارگران برگزار شد.

ریزش قیمت‌ها در مرکز مبادلات ارزی/ دلار به کانال ۴۰هزارتومانی بازگشت

 ریزش قیمت‌ها در مرکز مبادلات ارزی/ دلار به کانال ۴۰هزارتومانی بازگشت
2023-03-14T09:23:54+03:30
در تابلوی معاملاتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران امروز یک‌شنبه ۲۱ اسفندماه قیمت هر اسکناس دلار ۴۰هزار و ۵۹۰ تومان و نرخ حواله دلار ۳۶هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شد.

افزایش سرمایه ۹۶ درصدی فولاد هرمزگان

 افزایش سرمایه ۹۶ درصدی فولاد هرمزگان
2023-03-14T09:23:53+03:30
سهامداران فولاد هرمزگان با افزایش سرمایه ۹۶ درصدی شرکت از محل سود انباشته موافقت کردند.

تاکسی سمند با یک میلیون کیلومتر پیمایش به موزه ایران خودرو رفت

 تاکسی سمند با یک میلیون کیلومتر پیمایش به موزه ایران خودرو رفت
2023-03-14T09:23:53+03:30
در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی ایران خودرو، در مراسمی با حضور مدیرعامل این گروه صنعتی، تاکسی سمند دوگانه سوز با یک میلیون کیلومتر پیمایش با سورن پلاس د...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)