میرنیوز

هنگام خرید پیچ و مهره به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هنگام خرید پیچ و مهره به چه نکاتی باید توجه کرد؟ 2021-10-09T12:26:56+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، صنعت ساخت و ساز و صنایع مختلف گستردگی و پیچیدگی‌های خاص خود را دارند. آنچه که در تمام صنایع کوچک و بزرگ اهمیت دارد، رعایت استانداردها و اصول مختلف جهت حفظ ایمنی تمام بخش‌ها، رعایت درست پیوستگی آن‌ها جهت پیشبرد صحیح امور و امنیت جانی کارکنان صنایع است. هر صنعت شامل تجهیزات بزرگ و کوچک مختلفی است که هر کدام از هزاران اجزای کوچک تشکیل شده‌اند. جالب اینجا است که بزرگ‌ترین صنایع نیز گاهی در گیر و دار یک قطعه بسیار کوچک و ریز با معضلات بسیاری مواجه می‌شوند. پیچ و مهره دقیقاً همین قطعات ریز و جزئی است که یک صنعت بزرگ و گسترده را با ایجاد همبستگی و اتصال بین قطعات شکل می‌دهد. بنابراین در تمام صنایع کوچک و بزرگ پای پیچ و مهره مختلف در میان است. در ادامه شما را با این قطعات آشنا می‌کنیم.

همان طور که گفتیم پیچ‌ها و مهره‌ها قطعات نام آشنای هر صنعتی هستند و با توجه به این که انواع بسیار متنوعی از این محصولات فولادی وجود دارد، کاربردهای متنوعی برای آن‌ها تعریف شده است. طبیعی است که این تنوع در انواع پیچ‌ها و مهره‌ها، دقت و توجه بیشتری هنگام انتخاب و خرید آن‌ها می‌طلبد. قطعاً اگر در انتخاب این قطعات اشتباه کنید، نمی‌توانید به عملکرد بهینه برسید. قبل از این که نکات مهم هنگام خرید انواع پیچ و مهره را بیان کنیم، بهتر است در تعریف مختصری این محصول را شرح دهیم.

تعریف پیچ و مهره (nut and bolt)

پیچ در واقع نوعی اتصال دهنده است که بدنه طولی و استوانه‌ای آن، سراسر یا مقداری رزوه شده و دارای سر پیچ به شکل‌های مختلفی است. مهره نیز قطعه‌ای است که نقش کمکی را ایفا کرده و غالباً به شکل یک شش ضلعی است. این محصولات برای اتصال دو قطعه با جنس یکسان یا دو قطعه با جنس‌های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. دسته بندی پیچ و مهره معمولاً بر اساس ظاهر، جنس، اندازه، نوع کاربرد و پارامترهای دیگر انجام می‌شود. در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای این که بتوانید به انتخاب درستی از انواع پیچ و مهره برسید، نکات زیر را قبل از خرید رعایت کنید.

شما باید با توجه به کاربرد و محل استفاده پیچ در مصارف صنعتی یا ساختمان سازی نوع مناسبی از از این محصولات را انتخاب کنید. گرید پیچ و همچنین مهره از نکات مهم هنگام خرید آن است. گرید در واقع اصلاح فیزیکی یا عددی است که بر حسب آن نوع پیچ و ویژگی‌های آن مانند: نوع فولاد مصرفی، میزان مقاومت و سختی آن در مقابل خوردگی، فشار، چکش‌پذیری و غیره بر حسب استانداردهای تعریف شده مشخص می‌شود. با توجه به این که در ساختمان سازی یا صنایع بزرگ دیگر استحکام و مقاومت حرف اول را می‌زند، نوع گرید مصرفی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پرکاربردترین گریدها در صنایع مختلف گرید ۸.۸، ۱۰.۹، ۱۲.۹ می‌باشد. در بین این گریدها بیشترین کاربرد در مصارف عمومی به گرید ۸.۸ و ساختمان به گرید ۱۰.۹ تعلق دارد. گرید ۱۲.۹ که بالاترین استحکام کششی را طبق ISO ۸۹۸-۱ دارا می‌باشد، در ماشین‌آلات و ادوات صنعتی کاربرد دارد.

سایز پیچ و مهره از مهم‌ترین نکات هنگام خرید آن است. قطعاً اندازه پیچ، سر پیچ و مهره آن باید جوابگوی مورد استفاده باشد و به این ترتیب برای هر کاربردی، اندازه استانداری از پیچ وجود دارد.

پیچ‌ها و مهره‌ها غالباً از فولاد ساخته می‌شود. انوع مختلف فولاد با توجه به خواص مکانیکی و شیمیایی مورد نیاز جهت تولید به کار می‌رود. فولاد کربنی، آلیاژی، استیل ضد زنگ، مقاوم به حرارت، مقاوم به خوردگی، مقاوم در برابر فشار و دمای بالا و … آبکاری و روکش پیچ و یا مهره از اهمیت بسیاری برخوردار است. معمولاً پیچ‌های فولادی با فلز روی آبکاری و روکش می‌شوند.

بعد از این که نوع پیچ، سایز و جنس آن را مشخص کردید باید به نوع استاندارد آن توجه کنید. استانداردهای تأیید شده برای این محصولات DIN,ASTM,ISO است.

در هنگام خرید پیچ و مهره به گالوانیزه سرد و گرم آن نیز توجه کنید. استفاده از پوشش نامناسب با گرید باعث ایجاد تردی هیدروژنی در قطعات می‌گردد.

خرید پیچ و مهره و انواع اتصالات فولادی

نکات مهم در مورد انواع پیچ و مهره

برای ساخت پیچ و یا مهره از فولاد کربنی، فولاد آلیاژی، استیل، برنج، مس و.. استفاده می‌شود. در حالت کلی به این اتصالات که از فولاد کربنی یا آلیاژی ساخته می‌شوند و عملیات حرارتی نیز می‌شوند، اصطلاحاً خشکه می‌گویند.

هر قدر عدد گرید بالاتر باشد، استحکام بالاتر خواهد بود. به عنوان مثال گرید ۵.۶ از جنس فولاد کربن پایین بوده و از مقاومت کمی نبست به گرید ۸.۸ برخوردار است.

فولاد کربنی در ساخت انواع پیچ و مهرهمثل گریدهای ۴.۵، ۵.۶، ۶.۸، ۸.۸ مصرف بالایی دارد. عامل اصلی در این نوع فولاد میزان کربن است. کربن قابلیت عملیات حرارتی فولاد را افزایش می‌دهد.، فسفر، گوگرد، منگنز بنا به نیاز جهت بهبود خواص ماشینکاری و … به فولاد اضافه می‌شود.

عدد درج شده بر روی پیچ و مهره نشاندهنده میزان استحکام آن می‌باشد. به طور مثال عدد ۸.۸ یعنی اینکه هر میلی متر مربع از سطح مقطع این پیچ ۸۰ کیلوگرم یا ۸۰۰ نیوتن نیرو تحمل می‌کند و تا ۸۰ درصد نیرو نهایی را بدون هیچ گونه تغییر شکلی تحمل می‌کند.

استاد بولت چیست؟

استاد بولت نوعی پیچ است که برای اتصال فلنج‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع این پیچ برای بستن فلنج ها در صنایعی همچون پتروشیمی، نفت و گاز و هر صنعتی که نیاز به لوله کشی‌های بزرگ دارد، استفاده می‌شود. برای درک بهتر با فلنچ آشنا شوید. فلنچ خود نوعی اتصال دهنده دیسکی شکل است که برای وصل کردن لوله‌ها، شیرآلات و سایر دستگاه‌ها به یکدیگر به کار می‌رود. در مورد استاد بولت جالب است بدانید این نوع پیچ تنها یک استوانه رزوه دار است که اصلاً سر پیچ ندارد و با دو مهره عملکرد خود را ممکن می‌سازد. علاوه بر کاربردهای ذکر شده برای استاد بولت از این نوع پیچ برای صنایع خودروسازی، ساختمان سازی، صنابع سیمان، معدن و ساخت ماشین آلات صنعتی استفاده می‌شود. این نوع پیچ نیز در انواع و اندازه‌های متنوع با استانداردهای مختلف تولید و عرضه می‌شود.

مهمترین استاندارد مرجع در خصوص استاد بولت ASME B۱۶.۵ می‌باشد. این استاندارد سایز و گرید پیچ و مهره مورد نیاز برای کلاس‌های مختلف فلنج را معرفی می‌کند. همچنین استانداردهای مربوط به اتصالات خطوط نفت و گاز و شیرآلات نظیر ASTM A۱۹۳ & A۱۹۴ , ASTM A ۳۲۰ معرفی شده است.

تولید و فروش تخصصی انواع استاد بولت فولادی و استیل

خرید پیچ و مهره را از کجا انجام دهیم؟

با توجه به این که پارامترهای مختلفی در تعیین کیفیت و استحکام پیچ و مهره نقش دارند، باید هنگام خرید این قطعات اطلاعات و شناخت کاملی نسبت به انواع آن داشته باشید. اگر این اطلاعات در اختیارتان نیست، بهتر است از جایی خرید کنید که تکنسین فروش آن بتوانند خدمات مشاوره باکیفیتی را ارائه دهند. گذشته از آن قیمت پیچ‌ها و مهره‌ها مسئله مهمی است که هنگام خرید آن‌ها مطرح می‌شود. بنابراین مرکزی که قیمت مناسبی را در کنار کیفیت بالا ارائه می‌دهد، در اولویت قرار دارد. با این حساب صنایع پیچ و مهره پایا بهترین انتخاب برای شما است. برای دریافت مشاوره قبل از خرید و سفارش انواع پیچ و یا مهره از طریق لینک زیر وارد سایت آن شوید.

https://payaboltco.com/

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

قیمت خودرو تا پایان سال کاهش می‌ یابد

قیمت خودرو تا پایان سال کاهش می‌ یابد
2021-10-23T18:29:16+03:30
وزیر صمت از کاهشی شدن روند قیمت خودرو در بازار آزاد تا پایان سال خبر داد.

قیمت خودرو پایان سال کاهش می‌ یابد

قیمت خودرو پایان سال کاهش می‌ یابد
2021-10-23T18:15:54+03:30
وزیر صمت از کاهشی شدن روند قیمت خودرو در بازار آزاد تا پایان سال خبر داد.

دانلود سریال جزیره – قسمت 1 کامل و قانونی

دانلود سریال جزیره – قسمت 1 کامل و قانونی
2021-10-23T17:12:33+03:30
برای دانلود قسمت اول سریال جزیره به ادامه مطلب مراجعه کنید.

طرز تهیه سالاد سزار با سس مخصوص

طرز تهیه سالاد سزار با سس مخصوص
2021-10-23T17:12:32+03:30
سالاد سزار جزو سالادهای ایتالیایی بسیار معروفی است که محبوبیت زیادی در بین طرفداران غذاهای مدرن پیدا کرده است و شما می‌توانید از این سالاد به عنوان یک وعده س...

مدیرعامل ایرانسل: ایستگاه بعدی ایرانسل، نسل ۵.۵ تلفن‌ همراه است

مدیرعامل ایرانسل: ایستگاه بعدی ایرانسل، نسل ۵.۵ تلفن‌ همراه است
2021-10-23T16:59:15+03:30
مدیرعامل ایرانسل در نشست خبری پانزدهمین سالروز راه‌اندازی شبکۀ تلفن‌همراه ایرانسل، با اشاره به ثبت رکورد ۱۶.۸ پتابایت برای مصرف روزانۀ دیتا در شبکۀ این اپرات...

شارژ بیمه و بیمه موبایل تجارت نو روی بسترهای ایران کیش

شارژ بیمه و بیمه موبایل تجارت نو روی بسترهای ایران کیش
2021-10-23T16:59:14+03:30
محصول شارژ بیمه و بیمه موبایل بیمه تجارت نو با همکاری ایران کیش و پات لایف رونمایی شد. خرید این سرویس‌ها از این پس از طریق USSD ایران کیش و به زودی از طریق ا...

معرفی مناسب ترین ارقام نهال گردو در تهران

معرفی مناسب ترین ارقام نهال گردو در تهران
2021-10-23T16:59:14+03:30
استان تهران جمعیت بیش از 13 میلیون نفر و مساحت 12 هزار کیلومتر مربع، پرجمعیت ترین استان کشور ایران است. این استان که مرکز آن شهر تهران است به عنوان یک استان ...

خرید میناکاری استاد اسماعیلی و بهترین صنایع دستی اصفهان از بازار مینا

خرید میناکاری استاد اسماعیلی و بهترین صنایع دستی اصفهان از بازار مینا
2021-10-23T16:59:14+03:30
میناکاری روی سفال چیست؟ میناکاری روی سفال نمونه ای جدید و بسیار زیبا از هنر میناکاری است که توسط هنرمندان شهر لالجین همدان انجام می گیرد و اصالت این هنر را د...

رزرو هتل ارزان در تهران

رزرو هتل ارزان در تهران
2021-10-23T16:59:13+03:30
هتل ارزان تهران فرصتی مناسب برای یک سفر ایده‌آل به این کلانشهر است. به‌ویژه اگر از وجود امکانات رفاهی، رعایت نکات بهداشتی و دسترسی آسان به سایر نقاط شهر نیز ...

معرفی بهترین برندهای جک پارکینگ

معرفی بهترین برندهای جک پارکینگ
2021-10-23T16:45:54+03:30
خرید جک پارکینگ علاوه بر ایجاد آسایش و راحتی، امنیت را نیز برای منزل شما به همراه می‌آورد، اما انتخاب بهترین برند جک پارکینگ مناسب که شما را اذیت نکند و عمر ...

تولید مخزن اسید

تولید مخزن اسید
2021-10-23T16:45:54+03:30
مخزن اسید پلی اتیلنی محفظه‌ای است از جنس پلی اتیلن که بمنظور ذخیره و حمل انواع اسید مورد استفاده قرار می گیرد.

بانک کتاب رایا؛ مرکز خرید و سفارش اینترنتی و تلفنی کتاب

بانک کتاب رایا؛ مرکز خرید و سفارش اینترنتی و تلفنی کتاب
2021-10-23T16:02:35+03:30
اگر قصد دارید کتاب های موردنظرتان را به صورت غیرحضوری تهیه کنید، بانک کتاب رایا با ارسال سریع و به موقع سفارشتان بهترین گزینه است.

فروش دستگاه لیزر تیتانیوم اصل طاهر تاج مادر با مجوز وزارت بهداشت

فروش دستگاه لیزر تیتانیوم اصل طاهر تاج مادر با مجوز وزارت بهداشت
2021-10-23T16:02:35+03:30
در ادامه به معرفی انواع دستگاه لیزر مو پرداختیم تا با مزایا و کاربردهای آنها آشنا شوید و بتوانید دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

فوم بتن چیست

فوم بتن چیست
2021-10-23T15:39:20+03:30
فوم بتن نوعی بتن سبک است که با ترکیب سیمان، آب، فوم و بعضا ماسه و خاکستر بادی ساخته می‌شود.

همه آنچه باید درباره خرید اینترنتی دوربین عکاسی بدانید

همه آنچه باید درباره خرید اینترنتی دوربین عکاسی بدانید
2021-10-23T15:39:20+03:30
با وجود دوربین گوشی‌های هوشمند، خرید دوربین عکاسی نه فقط برای عکاسان حرفه‌ای، که برای آماتورها هم یک خرید هوشمندانه به حساب می‌آید. مسلما عکس‌هایی که با یک د...

بلاتکلیفی قانون‌مندها، بیخیالی قانون‌گریزها

بلاتکلیفی قانون‌مندها، بیخیالی قانون‌گریزها
2021-10-23T15:39:19+03:30
طرح محدودیت تردد شبانه از ابتدای آذرماه سال 1399 در تهران و سایر شهرهای ایران به اجرا درآمد و تاکنون نیز ادامه دارد. بر اساس این طرح، از ابتدای آذرماه تا پای...

نحوه گرفتن تأییدات ترجمه رسمی

نحوه گرفتن تأییدات ترجمه رسمی
2021-10-23T15:39:19+03:30
ترجمه رسمی به‌ طور کلی ترجمه‌ای است که توسط یک مرجع قانونی مانند قوه قضاییه و یا وزارت خارجه ایران‌ مهر و امضا شده باشد.

میلگرد آجدار، راهی برای تقویت بتن در برابر نیروهای کششی

میلگرد آجدار، راهی برای تقویت بتن در برابر نیروهای کششی
2021-10-23T15:39:19+03:30
میلگرد آجدار راهی برای تقویت بتن در برابر نیروهای کششی است. میلگردها انواع مختلفی دارند؛ هم به لحاظ جنس و هم به لحاظ شکل ظاهری. به لحاظ جنس نیز آرماتورها در ...

چند ساله داری انگلیسی میخونی؟

چند ساله داری انگلیسی میخونی؟
2021-10-23T15:39:19+03:30
اگه شما در حال خوندن این مقاله هستین، احتمالا از اون دسته از افرادی هستین که چندین ساله دارین زبان میخونین اما هنوز به نتیجه دلخواهتون نرسیدین. یا تازه دارین...

معرفی روغن بهران هیدرولیک ۶۸ و شل تلوس

معرفی روغن بهران هیدرولیک ۶۸ و شل تلوس
2021-10-23T15:39:18+03:30
امروزه روغن هیدرولیک بسیار کاربردی و استفاده از آن وسیع شده است. درواقع روغن هیدرولیک جهت روانکاری و حفاظت از تجهیزات در طول کارکرد و هم چنین کاهش هزینه های ...

با مزایای باشگاه مشتریان بانک ایران زمین تا چه حد آشنا هستید؟

با مزایای باشگاه مشتریان بانک ایران زمین تا چه حد آشنا هستید؟
2021-10-23T15:39:18+03:30
بانک‌ها برای تثبیت جایگاه خود در بین مردم و به منظور رقابت با دیگر مجموعه‌های هم ترازشان، طرح‌هایی را برای حفظ مشتریان خود اجرا می‌کنند. یکی از این طرح‌ها «ب...

گفتگو با مهرداد زنگیه‌ وندی نویسندۀ جوان و موفق منابع زبان آزمون‌های ارشد و دکتری

گفتگو با مهرداد زنگیه‌ وندی نویسندۀ جوان و موفق منابع زبان آزمون‌های ارشد و دکتری
2021-10-23T15:39:18+03:30
مهرداد زنگیه‌وندی در چند سال اخیر توانسته با انتشار منابعی جامع برای آزمون‌های زبان ارشد و دکتری به دانشجویان در کسب نتیجۀ مطلوب، کمک شایانی کند. ...

ویزای ایران

ویزای ایران
2021-10-23T15:39:17+03:30
تعداد زیادی آثار باستانی ارزشمند، طبیعت بی‌نظیر، چهارفصل بودن، درمان ارزان، داشتن عبادتگاه‌ها و مساجد ارزشمند و هزار دلیل دیگر، ایران را به یکی از مقاصد مهم ...

نزدیک شدن سوت قطار اردبیل با مشارکت بانک ملی ایران

نزدیک شدن سوت قطار اردبیل با مشارکت بانک ملی ایران
2021-10-23T15:39:17+03:30
تکمیل راه‌آهن‌ اردبیل به میانه که از جمله طرح های زیربنایی در حال اجرا در استان اردبیل و یکی از دغدغه های مردم این استان است، با همت و پشتوانه بانک ملی ایران...

ایرانسل ۱۵ ساله شد / هدیۀ دو گیگابایتی به مشترکان

ایرانسل ۱۵ ساله شد / هدیۀ دو گیگابایتی به مشترکان
2021-10-23T15:39:16+03:30
۲۹ مهر ۱۴۰۰، پانزده سال از راه‌اندازی ایرانسل می‌گذرد. به همین مناسبت، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، به مشترکان خود بستۀ ویژۀ دو گیگابایتی هدیه داد...

دیزل جوشکاری چیست ؟

دیزل جوشکاری چیست ؟
2021-10-23T15:39:16+03:30
دیزل جوشکاری یکی از انواع ابزار و وسایل کارگاهی است که حضور آن در بخش‌های مختلفی اعم از ساختمان‌سازی، لوله‌کشی یا حتی ساخت انواع دیگری از سازه‌ها نیز حیاتی ا...

آموزش آنلاین، آینده سیستم آموزش است

آموزش آنلاین، آینده سیستم آموزش است
2021-10-23T15:39:16+03:30
مفهوم آموزش سنتی در دو سال گذشته تغییر اساسی کرده است. حضور فیزیکی در کلاس درس دیگر تنها گزینه یادگیری نیست. حداقل با ظهور اینترنت و فناوری های جدید. امروزه،...

آموزشگاه تخصصی طراحی لباس و عکاسی در تهران

آموزشگاه تخصصی طراحی لباس و عکاسی در تهران
2021-10-23T15:22:37+03:30
برای اینکه بتوانید با تمامی نکات و تکنیک های طراحی لباس آشنا شوید باید در این دوره هایی که آموزشگاه های معتبر برگزار می‌کنند، شرکت نمایید.

ایمپلنت های دندانی و خلق لبخندی زیبا و متفاوت

ایمپلنت های دندانی و خلق لبخندی زیبا و متفاوت
2021-10-23T15:22:37+03:30
قبل از این که به معرفی مراکز ایمپلنت در تهران بپردازیم، بهتر است کمی راجع به مزایای ایمپلنت و شرایط یک کلینیک مناسب صحبت کنیم.

بررسی تحولات لوازم خانگی ایران/ پاکشوما در روزنامه آساهی ژاپن خبرساز شد

بررسی تحولات لوازم خانگی ایران/ پاکشوما در روزنامه آساهی ژاپن خبرساز شد
2021-10-23T15:09:15+03:30
روزنامه آساهی ژاپن یکی از ۵ روزنامه اصلی ژاپن در مورد صنعت لوازم خانگی ایران و گذر از وابستگی این صنعت از برندهای خارجی در تازه ترین گزارشش در اکتبر امسال به...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)