میرنیوز

پیشنهادات طبیعت برای تقویت سیستم ایمنی و مبارزه با ویروس‌ها

پیشنهادات طبیعت برای تقویت سیستم ایمنی و مبارزه با ویروس‌ها 2021-10-09T10:40:17+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، تقویت سیستم ایمنی بدن یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با بیماری‌های مختلف است. این موضوع از دیرباز مورد توجه انسان‌ها بوده و تلاش کرده اند با استفاده از روش‌های مختلف به تعدیل سیستم ایمنی و توانمندسازی آن بپردازند.

استفاده از غذاهای مقوی، گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی، تحرک بدنی و ده‌ها مقوله دیگر در طب سنتی ملل مختلف توصیه شده است که خوشبختانه بسیاری از آن‌ها، به کمک علم روز و طب مدرن مورد ارزیابی قرار گرفته و نتایج آن در دسترس پژوهشگران، پزشکان و مردم قرار دارد.

همه گیری بیماری کرونا در جهان سبب شد توجه بیشتری از سوی مراجع علمی، پزشکی و دارویی دنیا به محصولات گیاهی و ترکیبات طبیعی برای غلبه بر این بیماری، چه در فاز پیشگیری و چه در فاز درمان صورت گیرد. به طوری که تلاش‌ها برای شناسایی و ارزیابی محصولات گیاهی و طبیعی که کاربرد پزشکی و دارویی دارند، بیشتر شد و مبتنی بر آزمایشات و مطالعات علمی، محصولات گیاهی که به شکل مؤثری در تقویت سیستم ایمنی بدن نقش داشتند، بیش از گذشته مورد بهره برداری قرار گرفتند.

در اینجا به چهار مورد از اثرگذارترین ترکیبات گیاهی و طبیعی که در آزمایشات و مطالعات علمی و بین المللی مورد تأیید مراجع علمی قرار گرفته اند، می‌پردازیم.

پروپولیس یا بره موم

پروپولیس یا بره موم، ترکیب با ارزشی است که از فعالیت زنبور عسل و ترکیب شیره گیاهان با آنزیم‌های بزاقی حاصل می‌شود و از سال‌های کهن توسط مردمان سرزمین‌های مختلف به عنوان یک ترکیب دارویی مورد استفاده بوده است. آنالیز مطالعات علمی در چند دهه اخیر نشان می‌دهد که پروپولیس یا بره موم می‌تواند اثرات قابل توجهی در تعدیل سیستم ایمنی، اثرات ضد ویروسی، اثرات ضد باکتریایی، اثرات ضد انعقادی داشته باشد.

در خصوص بیماری کرونا شایان ذکر است که نتایج مطالعات مولکولی اخیر نشان می‌دهد که پروپولیس یا بره موم عملکرد قابل قبولی در مهار آنزیم‌های ویروس کرونا و ممانعت از تکثیر ویروس داشته است که می‌تواند نوید بخش آن باشد که استفاده از فرآورده‌های حاوی بره موم یا پروپولیس می‌تواند برای پیشگیری و کاهش علائم بالینی افراد مبتلا به کرونا مفید باشد.

اکیناسه یا سرخارگل

اکیناسه یا سرخارگل نیز از دیگر گیاهانی است که از دیرباز در سرزمین‌هایی که این گیاه در آن وجود داشته، به عنوان یک گیاه دارای اثرات درمانی در پیشگیری و بهبود علائم سرماخوردگی و سایر بیماری‌های سیستم تنفسی مورد توجه بوده است و مردمان مختلف آن را به عنوان یک ترکیب تقویت کننده برای مقابله با این بیماری‌ها استفاده می کرده اند و خوشبختانه مطالعات علمی نیز بسیاری از این موارد را تأیید کرده است.

آزمایشات مختلف نشان داده که مواد مؤثری که در عصاره اکیناسه موجود است توانسته به تعدیل سیستم ایمنی کمک کند و نقش مؤثری به عنوان یک ضد ویروس، ضد باکتری، ضد التهاب داشته باشد. مطالعات علمی حاکی از نقش اکیناسه در پیشگیری از کرونا و کاهش علائم بالینی این بیماری است.

پیشنهادات طبیعت برای تقویت سیستم ایمنی و مبارزه با ویروس‌ها

ملاتونین

ملاتونین هورمونی است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد و مردم مهمترین اثری که از آن می‌شناسند، نقش ملاتونین بر بهبود کیفیت خواب است.

در این خصوص فراموش نباید کرد که داشتن خواب خوب و باکیفیت، برای داشتن یک سیستم ایمنی کارا ضروریست و فقدان آن، پاسخ ایمنی به عفونت‌های ویروسی را تضعیف می‌کند.

اما بسیاری از مردم نمی‌دانند که ملاتونین علاوه بر بهبود اختلالات خواب، عملکردهای قابل توجهی از خود نشان می‌دهد.

یکی از نقش‌هایی که اخیراً از سوی محققان به آن توجه ویژه شده، توانایی ملاتونین در پیشگیری و درمان کروناست چرا که ملاتونین یک آنتی اکسیدان قوی است و با خواص آنتی اکسیدانی خود می‌تواند کمک بسزایی به بدن برای کنترل و مهار رادیکال‌های آزاد کند.

ضمن اینکه اثرات ضد التهابی و ضد ویروسی ملاتونین و همچنین قابلیت آن در تنظیم عملکرد سیستم ایمنی موجب شده که امیدهای زیادی به آن بسته شود که ملاتونین بتواند به عنوان یک عامل پیشگیرانه و درمانی در بحث کرونا مورد استفاده قرار گیرد.

زنجبیل

زنجبیل از آن دسته از گیاهان دارویی است که قدمتی بسیار طولانی در تاریخ بشر دارد و به صورت ویژه و فوق العاده به عنوان یک محصول با ارزش و اثرگذار برای پیشگیری و کنتترل طیف وسیعی از بیماری‌ها استفاده شده است.

آنالیز داده‌های علمی نشان دهنده اثرات بیولوژیکی مختلفی برای زنجبیل است که از آن جمله می‌توان به خواص ضد التهابی، ضد ویروسی و ضد انعقادی اشاره کرد. علاوه بر این ها باید قابلیت بازکنندگی برونش‌ها و تنظیم سیستم ایمنی را هم به موارد فوق افزود که همه این موارد در بحث بیماری کرونا حائز اهمیت است.

نکته پایانی که ضرورت دارد به آن توجه شود این است که هیچ کدام از ترکیبات طبیعی و گیاهی، نمی‌توانند جایگزین داروی توصیه شده توسط پزشک باشند و صرفاً نقش مکمل و کمک کننده دارند که باید پس از بررسی تداخلات احتمالی میان داروها و سایر مؤلفه‌های سلامت مصرف شوند.

این متن، خلاصه مقالاتی است که توسط دکتر شیدا احمدی کولایی (دکترای تخصصی فارماکوگنوزی) و دکتر الهه عبداللهی (دکترای تخصصی فارماکولوژی) اعضای تیم علمی وب سایت داروکده تهیه و تنظیم شده است.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

علت اهمیت بسته‌بندی موادغذایی چیست؟

علت اهمیت بسته‌بندی موادغذایی چیست؟
2021-10-26T12:19:10+03:30
در همه کشورها و در تمام صنایع برای بسته بندی مواد غذایی رعایت یک سری شرایط عمومی و خاص لازم و ضروری است. این شرایط دقیقا مواردی هستند که سبک زندگی امروزی به ...

چرا گرامرمون خوب نمیشه؟

چرا گرامرمون خوب نمیشه؟
2021-10-26T12:05:50+03:30
در مسیر آموزش زبان انگلیسی، در جواب این سوال رایج که:"آیا نیاز به یادگیری گرامر وجود دارد؟" باید گفت که دستور زبان مثل راه آهنی است که پیام های شما...

نکات انتخاب و خرید بهترین لپ‌تاپ به صورت قسطی

نکات انتخاب و خرید بهترین لپ‌تاپ به صورت قسطی
2021-10-26T12:05:50+03:30
با توجه به شرایط کنونی و برگزاری کلاس‌های مدرسه و دانشگاه‌ها به صورت آنلاین، یکی از دغدغه‌های دانشجویان و دانشجویان عزیز کشورمان تهیه بهترین لپ‌تاپ برای انجا...

پستکس و آشنایی با خدمات و پشتیبانی این مجموعه

پستکس و آشنایی با خدمات و پشتیبانی این مجموعه
2021-10-26T11:52:29+03:30
هاب های پستی در تسریع و بهینه سازی فرآیند پست نقشی اساسی دارند. در کشور ما نیز هاب های پستی توانسته اند تا حد زیادی با تجمیع و یکپارچه سازی سفارشات به بهبود ...

به‌پرداخت ملت با بالاترین سهم تراکنش‌های پرداخت قبوض و خرید شارژ

به‌پرداخت ملت با بالاترین سهم تراکنش‌های پرداخت قبوض و خرید شارژ
2021-10-26T11:22:31+03:30
شرکت به‌پرداخت ملت رتبه نخست کشور را در تعداد تراکنش های پرداخت قبض و خرید شارژ از آن خود کرد.

قیمت دلار ۴ آبان ١۴٠٠ از ٢٧ هزار تومان گذشت

قیمت دلار ۴ آبان ١۴٠٠ از ٢٧ هزار تومان گذشت
2021-10-26T11:22:30+03:30
قیمت هر دلار آمریکا( اسکناس) امروز سه شنبه ۴ آبان ١۴٠٠ در صرافی های بانکی به ٢٧ هزار و ١٢٨ تومان رسید.

فراهم‌شدن شرایط خرید خودرو بصورت اقساطی و تحویل فوری

فراهم‌شدن شرایط خرید خودرو بصورت اقساطی و تحویل فوری
2021-10-26T10:59:20+03:30
فروش اقساطی خودرو فرصتی است که بعضی از مراکز با توجه به نوسانات شدید بازار و کاهش توان مردم در خرید خودرو در اختیار متقاضیان قرار داده‌‎اند. ...

سرج ارستر(SPD) یا برق گیر

سرج ارستر(SPD) یا برق گیر
2021-10-26T10:32:27+03:30
رعد و برق قادر است صدماتی جدی وارد آورد، می‎تواند به راحتی انسان و یا حیوان را از پای درآورد، زیرا از جریان الکتریکی بسیار بالایی برخوردار است که مدت آن کم ...

جهش فروش و رشد سود و تولید لاستیک بارز در ۶ ماهه ابتدایی سال۱۴۰۰

جهش فروش و رشد سود و تولید لاستیک بارز در ۶ ماهه ابتدایی سال۱۴۰۰
2021-10-26T10:29:13+03:30
گروه صنعتی بارز(سهامی عام) موفق شد در ۶ ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، با رشد چشمگیر در فروش و نیز رشد در تولید و سودآوری، رکورد جدیدی را به ثبت برساند.

راهنمای خرید پارتیشن اداری

راهنمای خرید پارتیشن اداری
2021-10-26T10:15:51+03:30
در این مطلب نکات مهمی درباره خرید پارتیشن اداری به شما ارائه می شود.

اپل آیدی ارزان و معتبر از کجا بخرم؟

اپل آیدی ارزان و معتبر از کجا بخرم؟
2021-10-26T10:15:50+03:30
اگر قصد خرید اپل ایدی ارزان با بالاترین امنیت را دارید می توانید با خیالی آسوده به آیدی تاپ مراجعه کنید.

لوگو پی ال سی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

لوگو پی ال سی  چیست و چه کاربردهایی دارد؟
2021-10-26T10:05:50+03:30
امروزه رله‌های قابل برنامه‌ریزی، فصل مشترک فعالیت بسیاری از برق کاران و حتی مشاغل مرتبط با رشته برق شده است و در طراحی و سیم‌کشی برق، مثل نورپردازی‌ها و روشن...

نکات مهمی که باید درباره خدمات شرکت‌های باربری و اسباب کشی بدانید

نکات مهمی که باید درباره خدمات شرکت‌های باربری و اسباب کشی بدانید
2021-10-26T09:52:30+03:30
هربار که تصمیم می‌گیریم اسباب کشی را با کمترین کمک انجام دهیم، حداقل یکی دو سال پیر می‌شویم!

جزئیات نرخ رسمی ۴۶ ارز/قیمت ٢٠ ارز افزایش یافت

جزئیات نرخ رسمی ۴۶ ارز/قیمت ٢٠ ارز افزایش یافت
2021-10-26T09:49:12+03:30
بانک مرکزی امروز (سه‌شنبه چهارم آبان ماه ۱۴۰۰) نرخ رسمی ۴۶ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۱۶ ارز کاهش و ۲۰ ارز افزایش یافته است. همچنین نرخ ۱۰ ارز نیز بد...

الیاف فورتا؛ جایگزین میلگردهای فولادی در کفسازی بتنی

الیاف فورتا؛ جایگزین میلگردهای فولادی در کفسازی بتنی
2021-10-26T09:39:13+03:30
امروزه استفاده از الیاف به عنوان یک ماده مسلح کننده، جهت افزایش مقاومت بتن افزایش پیدا کرده است.

تاریخچه مختصر درباره کدال

تاریخچه مختصر درباره کدال
2021-10-26T09:25:50+03:30
عبارت Comprehensive Database Of All Listed Companies به معنی سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (یا همان شرکت‌های پذیرفته شده در بورس) که امروزه به اسم سامانه کد...

قیمت جهانی طلا با کاهشی اندک بالای ۱٫۸۰۰ دلار باقی ماند

قیمت جهانی طلا با کاهشی اندک بالای ۱٫۸۰۰ دلار باقی ماند
2021-10-26T08:29:11+03:30
قیمت طلا در معاملات امروز، سه‌شنبه، تحت تاثیر رشد ارزش دلار در مقابل ارزهای معتبر جهان، افت کرد اما همچنان بالاتر از ۱٫۸۰۰ دلار باقی ماند.

پستبار، ارائه دهنده‌ سرویس درب تا درب برای مشتریان پست

پستبار، ارائه دهنده‌ سرویس درب تا درب برای مشتریان پست
2021-10-25T16:45:49+03:30
با پیشرفت و توسعه تجارت الکترونیک و نیز رویارویی با محدودیت های رفت و آمدی در ایام پاندمی، صنعت پست نیز وارد مرحله ای تازه از رونق و پیشرفت شده است. سالانه د...

راهنمای خرید دیزل ژنراتور گازوئیلی مرکز صنعت

راهنمای خرید دیزل ژنراتور گازوئیلی مرکز صنعت
2021-10-25T16:32:28+03:30
دیزل ژنراتور(همچنین به عنوان دیزل ژنیت شناخته می شود) ترکیبی از یک موتور دیزل با یک ژنراتور الکتریکی (اغلب دینام) که برای تولید انرژی الکتریکی است. این مورد ...

6 کاربرد مهم سیستم اطفاء حریق آیروسل

6 کاربرد مهم سیستم اطفاء حریق آیروسل
2021-10-25T16:05:48+03:30
وقتی صحبت از تجهیزات و سیستم‌های اطفاء حریق می‌شود، تنوع و گستردگی این سیستم‌ها ممکن است در نگاه اول باعث سردرگمی افراد ناآشنا با این حوزه شود اما ما سعی کرد...

اهمیت استفاده از مواد ضد عفونی کننده

اهمیت استفاده از مواد ضد عفونی کننده
2021-10-25T16:02:31+03:30
با گسترش بیماری‌های ناشناخته و هزینه‌های بالای درمان، رعایت نکات بهداشتی و استفاده از مواد ضدعفونی کننده در تمام ابعاد زندگی بیش از پیش احساس می شود.

راهنما خرید پمپ کفکش چینی و ایرانی از مرکز صنعت

راهنما خرید پمپ کفکش چینی و ایرانی از مرکز صنعت
2021-10-25T15:52:29+03:30
انواع پمپ کفکش در انواع سه فاز و تک فاز، چینی، ایرانی، اروپایی و مشاوره خرید، راهنمایی، مشخصات فنی، قطعات، خدمات پس از فروش و جهت استعلام قیمت الکتروپمپ کف ک...

بین پردازنده‌های اینتل و AMD کدام را باید انتخاب کنید؟

بین پردازنده‌های اینتل و AMD کدام را باید انتخاب کنید؟
2021-10-25T15:52:28+03:30
اینتل و AMD دو مورد از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری هستند و تراشه‌هایی را تولید می‌کنند که در میلیون‌ها رایانه، کارت گرافیک، سِروِر و دستگاه‌های دیگر به کار می‌...

پرفروش‌ترین تلویزیون‌های 55 اینچ

پرفروش‌ترین تلویزیون‌های 55 اینچ
2021-10-25T14:59:11+03:30
خرید تلویزیون همواره با چالش‌های زیادی همراه است؛ ابعاد و اندازه، برند، کیفیت تصویر، پورت ها و ... از ویژگی هایی هستند که در انتخاب تلویزیون لحاظ می‌شوند و د...

راه های افزایش لایک اینستاگرام

راه های افزایش لایک اینستاگرام
2021-10-25T14:55:51+03:30
در این مطلب می خواهیم روش هایی را به شما ارائه دهیم تا مطالبی که در اینستاگرام منتشر می کنید بهترین آمار را کسب کند و نه تنها تعداد لایک آن بلکه آمار پیجتان...

روش های اصولی برای مراقبت بهتر از رنگ مبلمان

روش های اصولی برای مراقبت بهتر از رنگ مبلمان
2021-10-25T14:55:50+03:30
در این مطلب روش‌های مراقبت از رنگ مبلمان را به شما آموزش خواهیم داد.

فروش فوق العاده ۵ محصول سایپا از امروز/ تحویل خودروها ۹۰ روزه است

فروش فوق العاده ۵ محصول سایپا از امروز/ تحویل خودروها ۹۰ روزه است
2021-10-25T14:42:31+03:30
گروه خودروسازی سایپا با هدف ایجاد آرامش در بازار، توزیع مناسب و بدون واسطه خودرو، فروش فوق العاده ۵ محصول خود را از امروز آغاز می کند.

رزرو اقامتگاه اقتصادی ارزان

رزرو اقامتگاه اقتصادی ارزان
2021-10-25T14:32:29+03:30
اقامتگاه اقتصادی را شاید بسیاری در یک تعریف ساده محلی ارزان قیمت برای اقامت در طول سفر یا زمان انجام امور مختلف اداری و تجاری و غیره بدانند. اما در تعریفی وس...

5 نکته کاربردی برای خرید ویلا در شمال

5 نکته کاربردی برای خرید ویلا در شمال
2021-10-25T14:32:29+03:30
خرید ویلا در شمال یک تصمیم گیری بزرگ و مهم است. گاهی اوقات این طور به نظر می رسد که خرید ویلای زیبا و شیک در بهترین شهر مازندران می‌تواند دشوارتر از آنچه که ...

خدمات وکالت و مشاوره حقوقی - وکیل در اصفهان

خدمات وکالت و مشاوره حقوقی - وکیل در اصفهان
2021-10-25T14:19:08+03:30
جستجو برای یافتن وکیل در اصفهان به دلیل تراکم جمعیت در این کلان‌شهر مثل اکثر کلان‌شهرها با دشواری‌های زیادی مواجه است. ما سعی کرده‌ایم با بررسی وکلای شهر اصف...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)