میرنیوز

بهترین ارقام نهال گردو در شهر اصفهان کدام‌ها است؟

بهترین ارقام نهال گردو در شهر اصفهان کدام‌ها است؟ 2021-10-06T12:23:00+03:30

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، شهر اصفهان یکی ازخوش آب وهواترین و مساعدترین شهرهای کشورمان برای کاشت نهال گردو است. این شهر که مرکز استان اصفهان است؛ صد و شصت و پنجمین شهر پرجمعیت درخاورمیانه به حساب می‌آید. شهر اصفهان از شمال و شمال غرب با کویر محصور شده است. از این رو در این بخش‌ها آب وهوای گرم‌تری دارد و در قسمت‌هایی از غرب و جنوب غربی به رشته کوه زاگرس می‌رسد که آب وهوای آن را سرد و کوهستانی نموده است. یکی از بهترین ارقام میوه در شهر اصفهان گردو و زیتون است. هم در قسمت‌های گرمسیری و هم در بخش‌های سردسیری این شهر می‌توانید ارقام گردوی مناسب بکارید و بهترین باردهی را از درختان تجربه کنید. کافیست ارقام گردوی مناسب و سازگار با هر بخش را به‌خوبی بشناسیم و با آگاهی از نحوه‌ی نگهداری و پرورش درختان؛ بهترین باغ گردوی اصفهان را احداث نمایید. اگر قصد دارید بهترین باغ گردوی دراصفهان را احداث کنید با ما در نهالستان پالیز گردو همراه باشید.

آب وهوای و شرایط اقلیمی شهر اصفهان چگونه است؟

شهر خوش آب و هوای اصفهان به علت موقعیت خاص جغرافیایی، وجود موزه‌ها و بناهای تاریخی هرساله مقصد سفر بسیاری از مسافران است. این شهر از شمال با شهر خورزوق و دولت آباد و از شرق با سجزی و اردستان و بهارستان همسایه است. در جنوب آن کوه صفه قرار دارد. در غرب اصفهان به شهرهای خمینی شهر و شاهین شهر و دریاچه پیاز محدود می‌شود.

آب و هوای شهر اصفهان دارای ۲ جریان اصلی است. جریان هوای سرد که از سمت جنوب و غرب وارد می‌شود و جریان هوای گرم و خشک که در بخش‌های شمالی، هوای این شهر را گرم می‌کند. جابجایی هوا در این شهر انجام نمی‌شود. سرعت باد معمولاً بین ۴.۳ تا ۸.۲ متر بر ثانیه است. دمای هوای اصفهان حداکثر ۳۹ و حداقل ۱۸- درجه‌ی سانتیگراد است. این شهر در فصل زمستان بارش برف و باران متوسطی دارد.

ارتفاع ازسطح دریا درشهر اصفهان چقدراست؟

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در هنگام خرید نهال گردو اصفهان باید به آن توجه کنید؛ ارتفاع ازسطح دریا است. شهر اصفهان دارای ۲ بخش اصلی است. بخش‌هایی از غرب و جنوب که با رشته کوه زاگرس همسایه است؛ به علت نزدیکی به‌کوهستان دارای ارتفاع بیشتری است، همچنین بیشتر شهر اصفهان را دربرمی گیرد. و بخش‌هایی از شمال و شمال شرقی آن به‎علت قرار گیری در نزدیکی کویر؛ پست‌تر است. به طورکلی ارتفاع از سطح دریا به‌ صورت میانگین اعلام می‌شود. ارتفاع از سطح دریای این شهر ۱۵۷۰ متر است. شیب شهر از جنوب به شمال و از غرب به شرق است. شما باید توجه فرمایید که باغ شما در کدام بخش ازاین شهر قرار دارد. توصیه می‌کنیم در بخش‌های شمالی و شمال شرقی از ارقامی با مقاومت گرمایی بالاتر که در ادامه به آنها اشاره می‌نماییم استفاده کنید. در بخش‌های غربی و جنوبی نیز باید از درختان با مقاومت سرمایی بالاتر و همچنین دیرگل‌تر استفاده کنید تا درختانتان در اثر سرماهای شدید و کوهستانی نسوزند. البته ارقامی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم در دسته‌ی بهترین ارقام گردوی اصفهان بوده و دارای تحمل مناسبی نسبت به‌ سرما و گرما هستند.

بهترین ارقام گردو برای کاشت در شهر اصفهان کدام است؟

بهترین ارقام گردو برای کاشت درشهر اصفهان

باتوجه به‌آب وهوا و شرایط اقلیمی در شهر اصفهان به‌خصوص ارتفاع ازسطح دریا؛ در این قسمت قصد داریم تا بهترین نهال‌های گردو برای کاشت در این شهر را معرفی نماییم.

نهال گردوی پالیزکانادایی

بهترین ارتفاع ازسطح دریا برای کاشت نهال گردوی پالیز کانادایی بین ۰ تا ۳۰۰۰ متر است. این رقم با باردهی بسیارعالی سالیانه تا ۱۶ تن (حدود ۲ برابر بیشتر ازسایر ارقام گردو) یکی از بهترین ارقام نهال گردو در شهر اصفهان شناخته می‌شود. عمر اقتصادی این رقم بیش از ۱۰۰ سال است. یعنی با یکبار خرید نهال گردوی پالیز کانادایی در اصفهان و کاشت آن در باغ می‌توانید تا بیش از ۱۰۰ سال از محصول دهی حداکثری درختان بهره مند شوید. این رقم مقاومت سرمایی و گرمایی بسیار عالی دارد و برای کاشت در قسمت کویری و کوهستانی مناسب است.

نهال گردوی فرنور پیوندی

یکی دیگر از بهترین ارقام گردوی شناخته شده در شهر اصفهان؛ نهال گردوی فرنور پیوندی است. این رقم پیوندی با ۸ تن باردهی یکی دیگر از ارقام پربارده در بین درختان گردو شناخته می‌شود. این رقم قادر است در ارتفاع بین ۰ تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا به خوبی رشد کند بنابراین هم در مناطق با ارتفاع پایین و هم برای کاشت در مناطق مرتفع مناسب است. عمر اقتصادی این رقم نیز بیش از ۱۰۰ سال است.

نهال گردوی چندلر پیوندی

اگر قصد خرید نهال گردوی چندلر در اصفهان را دارید. ابتدا باید از شرایط خاص این نهال آگاه شوید. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت این رقم بین ۰ تا ۱۵۰۰ متر است. بنابراین کاشت نهال گردوی چندلر در مناطق با ارتفاع کمتر توصیه می‌شود. این رقم قادر است بیش‌از ۱۰۰ سال عمر کرده و به صورت میانگین تا ۷ تن در هکتار باردهی داشته باشد.

نهال گردوی تویسرکان

علت اصلی خرید نهال گردو تویسرکان در شهر اصفهان، محصولات درشت و باکیفیت آن است. وزن میوه‌ی این رقم به همراه پوسته‌ی چوبی آنها به ۱۶ گرم می‌رسد که در بین سایر ارقام گردو؛ درشت‌تر است. ارتفاع از سطح دریا برای کاشت این رقم ۰ تا ۳۰۰۰ متر است. با کاشت نهال گردو تویسرکان در این ارتفاع عمر اقتصادی درختان تا ۵۰ سال افزایش می‌یابد. محصول دهی درختان حدود ۶ تن است و فروش میوه‌های آن با سودآوری بسیار بالایی برای باغداران محترم همراه است.

پرطرفدارترین ارقام گردو ازنگاه باغداران اصفهانی کدام است؟

خرید عمده نهال گردو شناسنامه دار جهادکشاورزی در اصفهان

اگر در باغ‌های شهر اصفهان قدم بزنید متوجه می‌شوید که باغداران اصفهانی بیشتر ازارقام خاصی دراین شهر بهره می‌برند. تجربه نشان می‌دهد ارقام زیر در شهر اصفهان بهترین باردهی و سازگاری را داشته و پرطرفدارترند؛

نهال گردوی چندلر پیوندی

به علت سازگاری پذیری بسیار عالی نهال گردوی چندلر پیوندی باغداران زیادی به کاشت آن درشهر اصفهان توجه نشان داده‌اند و خرید نهال گردوی چندلر پیوندی بسیار مورد توجه باغداران محترم قرار گرفته است. جهت کسب اصلاع از قیمت نهال گردو در اصفها ن با نهالستان پالیز تماس بگیرید.

نهال گردوی فرنور پیوندی

به طورکلی ارقام پیوندی به علت اصلاحاتی که روی آنها انجام گرفته است؛ کلیه ویژگی‌های مثبت درنهال بهبود یافته و ویژگی‌های منفی در نهال برطرف خواهد شد. خرید نهال گردوی فرنور پیوندی تولید شده توسط نهالستان پالیزگردو؛ یکی ازبهترین انتخاب‌ها با سازگاری حداکثری در شهر اصفهان است.

بهترین نهالستان گردو درشهر اصفهان کدام است؟

نهالستانی از نگاه باغداران اصفهانی مناسب‌تر است که بهترین خدمات را در زمان کوتاه‌تر و همچنین هزینه‌ی مقرون به صرفه تری ارائه دهد. نهالستان معتبر اصفهان باید دارای گواهینامه معتبر از جهاد کشاورزی بوده و با استفاده از به‌روزترین تجهزات و دانش کشاورزی، اقدام به تولید و فروش نهال گردو اصفهان بنماید. نهالستان پالیز گردو یک نهالستان کامل است. این نهالستان اصفهان که بیش‌ازنیم قرن است فعالیت رسمی و حرفه ای خود را آغاز نموده است. امروزه به یکی از بزرگترین نهالستان در سرتاسر تبدیل شده است. نهالستان پالیزگردو با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی کلیه مجوزهای لازم را از جهاد کشاورزی دریافت نموده و امروزه به عنوان بهترین نهال فروشی اصفهان شناخته می‌شود. نهالستان پالیز گردو با استفاده از به‌روزترین تجهیزات و امکانات و دانش روز باغداری اقدام به تولید ارقام نهال گردوی اصلاحی با مقاومت بیشتر و عمر اقتصادی و محصول دهی بالاتر نموده است. برخی از نهال‌های تولیدی انحصاری این نهالستان دارای محصول دهی و عمر اقتصادی تا ۲ برابر بیشتر ازسایر ارقام گردو هستند. نهالستان پالیزگردو به همراه کلیه نهال‌های تولیدی خود گواهی سلامت و ضمانتنامه ی کتبی ارائه می‌دهد تا شما را از خریدی مطمئن آسوده خاطر نماید.

وب‌سایت تخصصی خرید و فروش انواع ارقام تجاری نهال گردو: palizgerdo.ir

وب‌سایت تخصصی خرید و فروش انواع ارقام تجاری نهال میوه: paliznahal.com

شماره تماس‌ها: ۰۹۰۲۱۸۳۲۳۹۳/ ۰۹۱۴۱۸۳۲۳۹۳ / ۰۹۳۳۱۸۳۲۳۹۳/ مهندس سعید قاسمی

آدرس: آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

ریزش ۱۰ هزار تومانی تسه/ هیجان وام مسکن نیم میلیاردی فروکش کرد

ریزش ۱۰ هزار تومانی تسه/ هیجان وام مسکن نیم میلیاردی فروکش کرد
2021-10-21T05:35:49+03:30
اوراق تسهیلات مسکن که همزمان با اعلام افزایش سقف وام خرید مسکن تا ۴۸۰ میلیون تومان، به مرز ۸۰ هزار تومان رسیده بود، در روزهای اخیر به ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان کاه...

داروتو از داروخانه آنلاین بخر!

داروتو از داروخانه آنلاین بخر!
2021-10-20T18:05:48+03:30
طبق آخرین آمار انجمن داروسازان هر فرد ایرانی به صورت میانگین حداقل یکبار در ماه به داروخانه مراجعه می‌کند. این مراجعه می‌تواند هم درصدد رفع نیازهای دارو و در...

با هتل‌های 2، 3 و 4 ستاره مشهد بیشتر آشنا شوید

با هتل‌های 2، 3 و 4 ستاره مشهد بیشتر آشنا شوید
2021-10-20T17:25:52+03:30
یکی از چالش‌ برانگیزترین فاکتورهای سفر به مشهد انتخاب اقامتگاهی متناسب با شرایط و بودجه مورد نظر ما در سفر می‌باشد.

قیمت هتل های تهران در پاییز ۱۴۰۰

قیمت هتل های تهران در پاییز ۱۴۰۰
2021-10-20T16:52:28+03:30
قیمت هتل های تهران بستگی به امکانات و خدمات آن‌ها دارد. هتل اسپیناس پالاس با ارائه بهترین خدمات، قیمت بالایی را نیز ارائه می‌دهد. ...

چگونه خرید ارزان‌تری از فروشگاه های اینترنتی داشته باشیم؟

چگونه خرید ارزان‌تری از فروشگاه های اینترنتی داشته باشیم؟
2021-10-20T15:29:12+03:30
با موپن همراه باشید تا درباره این پلتفرم‌ها و مزایای آنها بیشتر بدانید.

چگونه عفونت را در بدن تشخیص دهیم؟

چگونه عفونت را در بدن تشخیص دهیم؟
2021-10-20T15:19:11+03:30
تشخیص عفونت در بدن اهمیت بسیار زیادی دارد؛ زیرا عفونت به سرعت می‌تواند از طریق خون به تمام بدن انتشار پیدا کند و شرایط اضطراری خاصی را برای فرد ایجاد کند. عف...

انتخاب بهترین اره و تیغ اره در نجاری

انتخاب بهترین اره و تیغ اره در نجاری
2021-10-20T15:15:55+03:30
می‌توان انواع ابزار و ماشین آلات را به راحتی و با چند کلیک ساده تهیه و خریداری کرد.

با کدام واکسن به کدام کشور می توانیم سفر کنیم؟

با کدام واکسن به کدام کشور می توانیم سفر کنیم؟
2021-10-20T14:39:08+03:30
با شتاب روند واکسیناسیون، بسیاری از کشورهای جهان محدودیت‌های دوران کرونا را کاهش داده‌اند و حالا بعد از حدود ۱۸ ماه، دوباره امکان سفر به صورت محدود برای افرا...

سه نکته برای تامین امنیت گوشی‌های هوشمند

سه نکته برای تامین امنیت گوشی‌های هوشمند
2021-10-20T14:25:49+03:30
در دنیای دیجیتال امروزی، هر فردی یک گوشی هوشمند در دست دارد؛ افراد تمامی اطلاعات مهم‌شان را از اطلاعات بانکی گرفته تا عکس‌های شخصی در آن ذخیره می‌کنند. پس تا...

محافظت از فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی

محافظت از فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی
2021-10-20T14:22:33+03:30
در این مطلب قصد داریم مراحل شستشوی CIP فیلترهای ممبران را با هم بررسی کنیم.

باشگاه لوازم خانگی کن نایب قهرمان شد

باشگاه لوازم خانگی کن نایب قهرمان شد
2021-10-20T13:55:54+03:30
در دهمین دوره مسابقات جام باشگاه‌های آسیا تکواندوکاران ایرانی با کسب هشت مدال طلا و هزار و چهار امتیاز توانستند جام قدیمی‌ترین تورنمنت تکواندو را بالای سر ب...

امکان ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن فراهم شد + متراژ واحدها

امکان ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن فراهم شد + متراژ واحدها
2021-10-20T13:55:54+03:30
معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی از امکان ثبت نام برخی از مجردها با شرایط خاص در نهضت ملی مسکن خبر داد.

مشاوران املاک تلاش می‌کنند حتی الامکان قیمت را پایین‌تر بیاورند

مشاوران املاک تلاش می‌کنند حتی الامکان قیمت را پایین‌تر بیاورند
2021-10-20T13:55:53+03:30
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه اعضای این صنف مقصر گرانی مسکن نیستند گفت: مشاوران املاک قیمت‌ها را حتی الامکان پایین‌تر هم می‌آورند تا زودتر به سود...

خرید کاشی سرامیک از کارخانه منطقی تر است یا از فروشگاه ها و حراجی ها؟

خرید کاشی سرامیک از کارخانه منطقی تر است یا از فروشگاه ها و حراجی ها؟
2021-10-20T13:19:11+03:30
خرید کاشی سرامیک ارزان یکی از چالش­هایی بوده که همواره در سر راه افرادی که می­ خواهند این مصالح را تهیه کنند، قرار داشته است. طبیعتاً با خرید کاشی سرامیک از ...

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی چه مزیت‌هایی دارد؟

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی چه مزیت‌هایی دارد؟
2021-10-20T13:19:11+03:30
در حال حاضر خرید دستگاه تصفیه آب خانگی از مواردی است که اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. اما خرید آب تصفیه کن چه مزایایی دارد؟ در خرید تصفیه آب خانگی به چه موارد...

چرا به وان ترکیه سفر کنیم؟

چرا به وان ترکیه سفر کنیم؟
2021-10-20T13:05:50+03:30
شهر وان ترکیه در نزدیک مرز غربی ایران از جذاب ترین و ارزان ترین تورهای خارجی است که بدون نیاز به ویزا می توانید به آن سفر کنید.مجموعه نوراسیر تابع مصوبات و س...

احتمال 90 درصد سطح زبانت المنتریه!

احتمال 90 درصد سطح زبانت المنتریه!
2021-10-20T13:05:50+03:30
شاید شما هم جزو آن دسته از زبان آموزانی باشید که سالهاست در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، ولی پیشرفتی احساس نمی کنید. یا فکر می کنید در یک سطح گیر افتاده ا...

راهنمای کامل خرید مودم در سال 1400

راهنمای کامل خرید مودم در سال 1400
2021-10-20T12:25:50+03:30
امروزه با گستردگی دنیای اینترنت و فضاهای مجازی، در هر خانه حداقل یک اشتراک پرسرعت اینترنت نیاز است. اگر قصد خرید اشتراک اینترنت و خرید مودم داشته باشید با ای...

آشنایی با کاربردها و انواع کابل برق

آشنایی با کاربردها و انواع کابل برق
2021-10-20T12:25:50+03:30
کابل برق (Power Cable) از قرار گرفتن یک یا چند رشته سیم در کنار یکدیگر ساخته می شود که از آن به جهت انتقال و هدایت جریان های الکتریکی و یا سیگنال ها استفاده ...

طرز تهیه سالاد الویه

طرز تهیه سالاد الویه
2021-10-20T12:25:49+03:30
یکی از سالادهای بسیار خوشمزه و محبوب در بین ما ایرانی ها سالاد الویه است که با توجه به محتویات مقوی و فراوانی که در آن به کار می رود می توانید به عنوان وعده ...

گوشی شیائومی بخرم یا سامسونگ؟

گوشی شیائومی بخرم یا سامسونگ؟
2021-10-20T12:22:33+03:30
اگر شما هم در انتخاب گوشی موبایل از برندهای شیائومی یا سامسونگ تردید دارید، این مطلب به شما در تصمیم گیری بهتر کمک می کند.

شرکت ایران استنلس؛ سازنده اتصالات جوشی استیل

شرکت ایران استنلس؛ سازنده اتصالات جوشی استیل
2021-10-20T12:22:32+03:30
شرکت ایران استنلس، تولید کننده انواع اتصالات زانوجوشی استیل اینچی، درزدار و مانیسمان و ... است.

با پرکاربردترین مقاطع فولادی در صنعت مخابرات آشنا شوید

با پرکاربردترین مقاطع فولادی در صنعت مخابرات آشنا شوید
2021-10-20T12:22:32+03:30
در این مطلب به معرفی مهم‌ترین تجهیزات مخابراتی ساخته‌شده از فولاد و مقاطع فولادی به کار رفته در آن‌ها، پرداخته شده است.

ثبت نام از متقاضیان «نهضت ملی مسکن» آغاز شد

ثبت  نام از متقاضیان «نهضت ملی مسکن» آغاز شد
2021-10-20T12:22:31+03:30
سامانه ثمن از دقایقی قبل برای ثبت نام در طرح مسکن حمایتی دولت سیزدهم بازگشایی شد اما به دلیل برخی مشکلات زیرساختی، هنوز امکان ورود کاربر فراهم نیست.

نگاهی کلی به جارو شیائومی

نگاهی کلی به جارو شیائومی
2021-10-20T12:09:13+03:30
در این مطلب قصد داریم ویژگی‌ های بی‌نظیر جاروی شیائومی را برای شما بیان کنیم.

قیمت،مزایا و معایب و روش ساخت انواع ضدیخ بتن

قیمت،مزایا و معایب و روش ساخت انواع ضدیخ بتن
2021-10-20T12:09:12+03:30
در این مطلب با انواع ضدیخ بتن آشنا می شوید.

نکات مهم و کلیدی در تعمیر یخچال و لباسشویی که باید بدانید

نکات مهم و کلیدی در تعمیر یخچال و لباسشویی که باید بدانید
2021-10-20T12:09:12+03:30
در این مطلب به نکات مهم و کلیدی که باید در تعمیر یخچال و لباسشویی بدانید، پرداخته می شود.

چگونه یک دوربین مداربسته خوب بخریم؟

چگونه یک دوربین مداربسته خوب بخریم؟
2021-10-20T12:09:11+03:30
برای اینکه یک دوربین مداربسته خوب بخریم لازم است با برترین برندهای موجود در بازار آشنا باشیم.

قیمت دلار ۲۸ مهر ۱۴۰۰ به ۲۶ هزار و ۷۳۸ تومان رسید

قیمت دلار ۲۸ مهر ۱۴۰۰ به ۲۶ هزار و ۷۳۸ تومان رسید
2021-10-20T11:29:17+03:30
قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ در صرافی های بانکی به ۲۶ هزار و ۷۳۸ تومان رسید.

قیمت جهانی طلا افزایش یافت / هر اونس ۱۷۷۷ دلار

قیمت جهانی طلا افزایش یافت / هر اونس ۱۷۷۷ دلار
2021-10-20T11:29:17+03:30
قیمت جهانی طلا در معاملات امروز چهارشنبه در حالی افزایش یافت که اقتصاددانان پیش‌بینی کردند فدرال‌رزرو آمریکا فعلاً نرخ بهره خود را افزایش نخواهد داد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)