میرنیوز

چرا باید از نرم افزارهای اداری و مالی در سازمان‌های دولتی استفاده کرد 

چرا باید از نرم افزارهای اداری و مالی در سازمان‌های دولتی استفاده کرد  2021-09-25T14:58:49+03:30

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام همکاران سیستم، از کارکنان، نهادهای بالا دستی و ناظر تا پیمانکاران، سازمان‌های همکار و بخش خصوصی. ارتباطات، تبادل داده و اطلاعات در مقیاس بالا، بدون به‌کارگیری انواع نرم‌افزارهای اداری و مالی مرتبط با بخش عمومی امکان‌پذیر نیست. 
در ادامه این مطلب ضمن اشاره به دلایل نیاز سازمان‌های بخش عمومی به راهکارهای نرم‌افزاری، به مهم‌ترین مزایای این راهکارها برای سازمان‌های دولتی اشاره می‌کنیم. 

چرا باید از نرم افزارهای اداری و مالی در سازمان‌های دولتی استفاده کرد 


مهم‌ترین مزایای نرم ‌افزار اداری و مالی در بخش دولتی 

سازمان‌های بخش عمومی طیف وسیعی از نهادها و شرکت‌های مختلف را در بر می‌گیرند. علاوه بر وزارتخانه‌های دولتی، بسیاری از نهادهای دیگر نیز وجود دارند که هر چند بیرون از ساختار دولت قرار دارند، اما بخشی از بدنه عمومی کشور محسوب می‌شوند. 
از جمله‌ی این سازمان‌ها می‌توان به شهرداری‌های سراسر کشور، شرکت‌ها و هلدینگ‌های دولتی و سایر سازمان‌های عمومی غیردولتی اشاره کرد. اگرچه این نهادها ممکن است اهداف متفاوتی داشته باشند، اما بیش‌تر آنها به نحوی از بودجه‌ی عمومی کشور استفاده می‌کنند. بنابراین معیارها و فاکتورهای حاکم بر بخش عمومی در مورد این سازمان‌ها نیز صادق است. 
معیارهایی از قبیل تکریم ارباب رجوع، مدیریت دخل و خرج، رعایت استانداردهای حسابداری دولتی، مدیریت قراردادهای پیمانکاری و مناقصات، شفافیت، پاسخ‌گویی، نگهداشت نیروی انسانی و مواردی از این قبیل در اکثر نهادهای بخش عمومی مورد توجه است. 
نرم‌افزارهای اداری و مالی به سازمان‌های دولتی کمک می‌کنند تا با کیفیت بهتر و دقت بیشتری این معیارها را مدنظر قرار داده و به اهداف خود برسند. برای نمونه نرم‌افزار دارایی‌هایی ثابت یا نرم‌افزار خزانه‌داری  به مدیریت امور مالی سازمان‌های دولتی و بهبود شاخص‌های شفافیت کمک می‌کنند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین شاخص‌های شفافیت در بخش عمومی اشاره می‌کنیم. 

مدیریت بهتر دخل و خرج 

سازمان‌های نظارتی هر سال  استانداردهای سخت‌گیرانه‌تری برای مدیریت بهتر بودجه عمومی کشور تدوین و سازمان‌های مختلف بخش عمومی را ملزم به رعایت آنها می‌کنند. توجه به بودجه‌ریزی عملیاتی از جمله این الزامات است که در سالیان اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. 
کاهش منابع بخش عمومی و وجود برخی ریسک‌های محیطی دولت را ناچار به تمرکز بیشتر بر نحوه‌ی دخل و خرج‌ سازمان‌های زیرمجموعه کرده است. راهکارهای نرم‌افزاری کمک می‌کنند تا مراحل خرج بودجه و نظارت بر آن به شیوه‌ی درستی انجام شود. 

شفافیت و پاسخگویی 

نهادهای بین‌المللی مانند سازمان شفافیت بین‌الملل و نهادهای نظارتی داخلی در چند سال اخیر بیش از پیش به اهمیت شفافیت و پاسخگویی نهادهای بخش عمومی تاکید دارند. تعیین الزامات و دستورالعمل‌های مختلف برای شفافیت بیشتر این سازمان‌ها کاملا محسوس است. 
استانداردهایی که رعایت آنها بدون به‌کارگیری راه‌حل‌های نرم‌افزاری امکان‌پذیر نیست یا بسیار سخت و پیچیده است. راهکارهایی از قبیل نرم‌افزار حسابداری دولتی یا نرم‌افزار خزانه‌داری و دریافت و پرداخت در کنار راه‌حل‌های مشابه کمک زیادی به بهبود پاسخگویی و شفافیت نهادهای دولتی می‌کنند.  

کاهش بوروکراسی اداری 

بوروکراسی اداری به خودی خود نه تنها بد نیست، بلکه ضامن دوام و حفظ نظم در دستگاه‌های اجرایی کشور است. اما چالش زمانی ایجاد می‌شود که بوروکراسی بیش از حد ایجاد می‌شود. این کار نه تنها نارضایتی ارباب رجوع را در پی دارد، بلکه یکی از عوامل مهم عدم توسعه‌یافتگی و هدر رفت منابع در بخش عمومی محسوب می‌شود. 
در این زمینه نرم‌افزارهای اداری و مالی بخش دولتی، به سازمان‌های اجرایی کمک می‌کنند تا فرایندهای غیرضروری را حذف کرده و با بهبود آنها به روند خدمت‌رسانی سرعت ببخشند. 

توجه به دولت الکترونیک 

مفهوم دولت الکترونیک در یکی دو دهه اخیر بیشتر مورد توجه سازمان‌های دولتی قرار گرفته است. این مفهوم بر کاربرد تکنولوژی و فناوری اطلاعات در بخش دولتی و خدمات‌رسانی از این طریق تاکید دارد. 
استفاده از پرتال‌ها و سامانه‌های دولتی، اپلیکیشن‌ها و رسانه‌های مجازی از مصداق‌های دولت الکترونیک هستند که نمونه‌های مختلف آن را در ایران و جهان می‌بینیم. 
راهکارهای نرم‌افزاری یکی از بهترین روش‌ها برای تحقق شاخص‌های دولت الکترونیک محسوب می‌شوند. برای نمونه یک نرم‌افزار اتوماسیون اداری، فرایندهای زمان‌بر و پردردسر فیزیکی و حضوری ارباب رجوع را کاهش می‌دهد. 
به برخی از مهم‌ترین مزیت‌های نرم‌افزارهای مالی و اداری برای سازمان‌های بخش عمومی اشاره کردیم. اما سوال این است برای به‌کارگیری این راهکارها چه باید کرد؟ 

چرا باید از نرم افزارهای اداری و مالی در سازمان‌های دولتی استفاده کرد 

راهکاران بخش عمومی همکاران سیستم؛ ترکیبی از انواع نرم‌ افزارهای اداری و مالی بخش دولتی 

شرکت همکاران سیستم یکی از شرکت‌های پیش‌رو در زمینه‌ی تولید و ارائه‌ی نرم‌افزارهای سازمانی است. این شرکت در یکی دو دهه‌ی اخیر علاوه بر بخش خصوصی تمرکز ویژه‌ای بر تولید و ارائه‌ی راه‌حل‌های نرم‌افزاری برای سازمان‌های بخش عمومی و دولتی دارد. 
هم‌اکنون بسیاری از سازمان‌های دولتی و بخش عمومی در سطوح مختلف ملی، منطقه‌ای و استانی از راهکاران بخش عمومی همکاران سیستم استفاده می‌کنند که بسیاری از آنها در سطح وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مادر بخش دولتی فعالیت می‌کنند. 
یکی از مهم‌ترین مزیت‌های راهکاران بخش عمومی همکاران سیستم، تلاش برای ارائه‌ی مجموعه‌ای از انواع نرم‌افزارهای مالی اداری برای بخش دولتی است که این راه‌حل‌های نرم‌افزاری در کنار هم و به شکل یکپارچه ارائه می‌شوند. 

راه‌حل‌های بخش عمومی همکاران سیستم شامل موارد زیر است: 

نرم‌افزار حسابداری دولتی 
نرم‌افزار دریافت و پرداخت 
نرم‌افزار دارایی ثابت بخش عمومی 
نرم‌افزار کنترل مالی قرارداد پیمانکاری بخش عمومی 
نرم‌افزار بودجه و اعتبارات بخش دولتی

برای اطلاع بیشتر از این راهکار نرم‌افزاری یا دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید. 
ایمیل: info@systemgroup.net  
شماره تماس : 0218520

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع : خبرگزاری ایسنا


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار بازار

قیمت جهانی طلا با کاهشی اندک بالای ۱٫۸۰۰ دلار باقی ماند

قیمت جهانی طلا با کاهشی اندک بالای ۱٫۸۰۰ دلار باقی ماند
2021-10-26T08:29:11+03:30
قیمت طلا در معاملات امروز، سه‌شنبه، تحت تاثیر رشد ارزش دلار در مقابل ارزهای معتبر جهان، افت کرد اما همچنان بالاتر از ۱٫۸۰۰ دلار باقی ماند.

پستبار، ارائه دهنده‌ سرویس درب تا درب برای مشتریان پست

پستبار، ارائه دهنده‌ سرویس درب تا درب برای مشتریان پست
2021-10-25T16:45:49+03:30
با پیشرفت و توسعه تجارت الکترونیک و نیز رویارویی با محدودیت های رفت و آمدی در ایام پاندمی، صنعت پست نیز وارد مرحله ای تازه از رونق و پیشرفت شده است. سالانه د...

راهنمای خرید دیزل ژنراتور گازوئیلی مرکز صنعت

راهنمای خرید دیزل ژنراتور گازوئیلی مرکز صنعت
2021-10-25T16:32:28+03:30
دیزل ژنراتور(همچنین به عنوان دیزل ژنیت شناخته می شود) ترکیبی از یک موتور دیزل با یک ژنراتور الکتریکی (اغلب دینام) که برای تولید انرژی الکتریکی است. این مورد ...

6 کاربرد مهم سیستم اطفاء حریق آیروسل

6 کاربرد مهم سیستم اطفاء حریق آیروسل
2021-10-25T16:05:48+03:30
وقتی صحبت از تجهیزات و سیستم‌های اطفاء حریق می‌شود، تنوع و گستردگی این سیستم‌ها ممکن است در نگاه اول باعث سردرگمی افراد ناآشنا با این حوزه شود اما ما سعی کرد...

اهمیت استفاده از مواد ضد عفونی کننده

اهمیت استفاده از مواد ضد عفونی کننده
2021-10-25T16:02:31+03:30
با گسترش بیماری‌های ناشناخته و هزینه‌های بالای درمان، رعایت نکات بهداشتی و استفاده از مواد ضدعفونی کننده در تمام ابعاد زندگی بیش از پیش احساس می شود.

راهنما خرید پمپ کفکش چینی و ایرانی از مرکز صنعت

راهنما خرید پمپ کفکش چینی و ایرانی از مرکز صنعت
2021-10-25T15:52:29+03:30
انواع پمپ کفکش در انواع سه فاز و تک فاز، چینی، ایرانی، اروپایی و مشاوره خرید، راهنمایی، مشخصات فنی، قطعات، خدمات پس از فروش و جهت استعلام قیمت الکتروپمپ کف ک...

بین پردازنده‌های اینتل و AMD کدام را باید انتخاب کنید؟

بین پردازنده‌های اینتل و AMD کدام را باید انتخاب کنید؟
2021-10-25T15:52:28+03:30
اینتل و AMD دو مورد از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری هستند و تراشه‌هایی را تولید می‌کنند که در میلیون‌ها رایانه، کارت گرافیک، سِروِر و دستگاه‌های دیگر به کار می‌...

پرفروش‌ترین تلویزیون‌های 55 اینچ

پرفروش‌ترین تلویزیون‌های 55 اینچ
2021-10-25T14:59:11+03:30
خرید تلویزیون همواره با چالش‌های زیادی همراه است؛ ابعاد و اندازه، برند، کیفیت تصویر، پورت ها و ... از ویژگی هایی هستند که در انتخاب تلویزیون لحاظ می‌شوند و د...

راه های افزایش لایک اینستاگرام

راه های افزایش لایک اینستاگرام
2021-10-25T14:55:51+03:30
در این مطلب می خواهیم روش هایی را به شما ارائه دهیم تا مطالبی که در اینستاگرام منتشر می کنید بهترین آمار را کسب کند و نه تنها تعداد لایک آن بلکه آمار پیجتان...

روش های اصولی برای مراقبت بهتر از رنگ مبلمان

روش های اصولی برای مراقبت بهتر از رنگ مبلمان
2021-10-25T14:55:50+03:30
در این مطلب روش‌های مراقبت از رنگ مبلمان را به شما آموزش خواهیم داد.

فروش فوق العاده ۵ محصول سایپا از امروز/ تحویل خودروها ۹۰ روزه است

فروش فوق العاده ۵ محصول سایپا از امروز/ تحویل خودروها ۹۰ روزه است
2021-10-25T14:42:31+03:30
گروه خودروسازی سایپا با هدف ایجاد آرامش در بازار، توزیع مناسب و بدون واسطه خودرو، فروش فوق العاده ۵ محصول خود را از امروز آغاز می کند.

رزرو اقامتگاه اقتصادی ارزان

رزرو اقامتگاه اقتصادی ارزان
2021-10-25T14:32:29+03:30
اقامتگاه اقتصادی را شاید بسیاری در یک تعریف ساده محلی ارزان قیمت برای اقامت در طول سفر یا زمان انجام امور مختلف اداری و تجاری و غیره بدانند. اما در تعریفی وس...

5 نکته کاربردی برای خرید ویلا در شمال

5 نکته کاربردی برای خرید ویلا در شمال
2021-10-25T14:32:29+03:30
خرید ویلا در شمال یک تصمیم گیری بزرگ و مهم است. گاهی اوقات این طور به نظر می رسد که خرید ویلای زیبا و شیک در بهترین شهر مازندران می‌تواند دشوارتر از آنچه که ...

خدمات وکالت و مشاوره حقوقی - وکیل در اصفهان

خدمات وکالت و مشاوره حقوقی - وکیل در اصفهان
2021-10-25T14:19:08+03:30
جستجو برای یافتن وکیل در اصفهان به دلیل تراکم جمعیت در این کلان‌شهر مثل اکثر کلان‌شهرها با دشواری‌های زیادی مواجه است. ما سعی کرده‌ایم با بررسی وکلای شهر اصف...

راه‌اندازی مرکز فروش محصولات و ارایه خدمات رایتل در کرمانشاه

راه‌اندازی مرکز فروش محصولات و ارایه خدمات رایتل در کرمانشاه
2021-10-25T14:19:08+03:30
مرکز فروش محصولات و ارایه خدمات رایتل جهت فروش بی‌واسطه و ارایه مستقیم خدمات به هم‌وطنان در کرمانشاه افتتاح شد.

چرا امروز امنیت با نصب دوربین مداربسته اهمیت یافته است؟

چرا امروز امنیت با نصب دوربین مداربسته اهمیت یافته است؟
2021-10-25T14:05:50+03:30
با افزایش مشکلات و فقر و بیماری کرونا و تغیرات فصول و امنیت و حفاظت سالمندان عزیز و امنیت و حفاظت کارخانه ها و شهرک صنعتی که با پرسنل کمتری به خاطر دورکاری ف...

اولین شعبه سوپر مارکت مالی در شمال تهران افتتاح شد

اولین شعبه سوپر مارکت مالی در شمال تهران افتتاح شد
2021-10-25T14:02:32+03:30
شعبه جدید سوپرمارکت مالی در شمال تهران با حضور دکتر محمود رضا خواجه نصیری، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن افتتاح شد.

آموزش کلیدی‌ترین نکات بورس

آموزش کلیدی‌ترین نکات بورس
2021-10-25T13:52:28+03:30
در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری در بورس و بازارهای مالی مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است. برخی از سرمایه‌گذاران این بازارها موفقیت‌های زیادی در بازار سرم...

همین الان یه اتفاق خوب برای خودت رقم بزن

همین الان یه اتفاق خوب برای خودت رقم بزن
2021-10-25T13:05:51+03:30
باید معتقد بود تخصص گرایی و همکاری جمعی تنها راه برون رفت از مشکلات درآمدهای پایین و بیکاری وکلای دادگستری و کارآموزان وکالت است. ...

بسته بندی بیسکوییت + بسته بندی شکلات/ دستگاه بسته بندی

بسته بندی بیسکوییت + بسته بندی شکلات/ دستگاه بسته بندی
2021-10-25T13:02:33+03:30
شما به عنوان صاحب یک کسب و کار ی که می خواهد وارد صنعت بسته بندی شود، اگر بتوانید بسته بندی جذاب و چشم‌نوازی برای محصول خود فراهم کنید، نسبت به دیگران، شانس ...

فرنام خودرو، مجموعه فروش اقساطی خودرو

فرنام خودرو، مجموعه فروش اقساطی خودرو
2021-10-25T13:02:32+03:30
در هنگام خرید اقساطی خودرو رعایت چه نکاتی ضروری است؟ با ادامه این مطلب همراه شوید تا این نکات را در خریدتان بیشتر مدنظر قرار دهید.

قیمت سکه ۳ آبان ۱۴۰۰ به ۱۱ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان رسید

قیمت سکه ۳ آبان ۱۴۰۰ به ۱۱ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان رسید
2021-10-25T13:02:32+03:30
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ در بازار آزاد تهران به ۱۱ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان رسید.

فروشگاه زنجیره ای افق کوروش، حامی حقوق مصرف کنندگان

فروشگاه زنجیره ای افق کوروش، حامی حقوق مصرف کنندگان
2021-10-25T12:52:37+03:30
شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با ارائه کالاهای اساسی باکیفیت و با حداقل قیمت در سراسر کشور همواره در خدمت هموطنان عزیز است. ...

قیمت ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل
2021-10-25T12:52:37+03:30
امروزه با افزایش آگاهی و علم، بشر توانسته بیش از پیش از مواد و متریال هایی که برای خود و اطرافش دارای مزایایی است بهره مند شود ساندویچ پانل یکی از همین متریا...

استعلام آنلاین اصالت گواهی‌های تمکن مالی صادره از بانک سرمایه

استعلام آنلاین اصالت گواهی‌های تمکن مالی صادره از بانک سرمایه
2021-10-25T12:25:51+03:30
بانک سرمایه در راستای توسعه خدمات الکترونیکی و پیشگیری از هر گونه سوء‌استفاده احتمالی، امکان استعلام برخط اصالت گواهی‌های تمکن مالی را فراهم نمود. ...

قیمت تور اروپا در دوران پساکرونا چقدر تغییر کرده است؟

قیمت تور اروپا در دوران پساکرونا چقدر تغییر کرده است؟
2021-10-25T11:29:14+03:30
با شتاب روند واکسیناسیون، بسیاری از کشورها محدودیت‌های کرونا را کاهش داده‌اند و پس از ۱۸ ماه، دوباره امکان سفر برای کسانی که دو دوز واکسن مورد تایید کشور مقص...

بازسازی ساختمان؛ وقتی باید طرحی نو درانداخت!

بازسازی ساختمان؛ وقتی باید طرحی نو درانداخت!
2021-10-25T11:29:13+03:30
وقتی به نقطه‌ای برسید که دیدن در و دیوار خانه توی ذوقتان می‌زند، احتمالاً معنایش این است که باید تغییری ایجاد کنید. بااین‌حال چطور باید چنین تغییری ایجاد کرد؟

طرز تهیه کباب کوبیده گوشت و مرغ با نکات مهم آن

طرز تهیه کباب کوبیده گوشت و مرغ با نکات مهم آن
2021-10-25T11:19:10+03:30
یکی از غذاهای مجلسی و بسیار پرطرفدار در لیست غذای ایرانی‌ها کباب کوبیده است که تقریبا مورد پسند تمامی ذائقه و سلیقه‌ها بوده و جزو پر مصرف ترین کباب‌ها در بین...

سرفیس لپ تاپ استودیو چگونه تعریف کامپیوتر همراه را دگرگون می‌کند؟

سرفیس لپ تاپ استودیو چگونه تعریف کامپیوتر همراه را دگرگون می‌کند؟
2021-10-25T11:19:09+03:30
سرفیس لپ تاپ استودیو نسل جدید کامپیوترهای قدرتمند و قابل حمل شرکت مایکروسافت است که در سال ۲۰۲۱ آماده رونمایی و عرضه به بازار شده است که با طراحی ویژه و منحص...

اعتماد به صنعت خودرو برمی‌گردد

اعتماد به صنعت خودرو برمی‌گردد
2021-10-25T11:15:53+03:30
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سایپا موفق شد در شهریور تعهدات معوق خود را به صفر برساند، این دستاورد باعث می شود اعتماد از دست رفته احیا شود و دوباره مردم به ...
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)