میرنیوز

اجلاس ابعاد حقوقی جنایات رژیم صهیونیستی در دانشگاه دفاع ملی

 اجلاس ابعاد حقوقی جنایات رژیم صهیونیستی در دانشگاه دفاع ملی 2024-05-19T22:58:45+03:30

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، اجلاس حقوقی جنایات رژیم صهیونیستی و حامیان آن در غزه، روز یکشنبه در دانشگاه عالی دفاع ملی، با حضور سردار سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم، ریاست دانشگاه عالی دفاع ملی و برخی از چهره‌های علمی و دانشگاهی و همچنین با حضور شخصیت‌های سیاسی و بین‌المللی برگزار شد.

در این جلسه سردار احمدی مقدم، با تأکید بر اثربخشی اینگونه اجلاس‌ها، گفت: تأکید می‌کنم که این نشست‌ها می‌تواند بخشی از فعالیت ما در مقابل رژیم صهیونیستی و در حمایت از فلسطین باشد.

وی افزود: تا رسیدن به هدف نهایی که آزادی فلسطین و قدس شریف از دست صهیونیست‌های غاصب است، نیاز است که موارد و موضوعات مطرح شده در اینگونه نشست‌ها به طور مستمر و عملی پیگیری شوند.

در ادامه این جلسه تعدادی از شخصیت‌های سیاسی و حقوقی بین‌المللی به بیان نظرات خود درباره ابعاد مختلف جنایات رژیم صهیونیستی و حامیان آن در طول تاریخ اشغالگری صهیونیست‌ها در سرزمین‌های فلسطینی بخصوص جنایات اسرائیل و حامیان آن در نوار غزه در 8 ماه گذشته از زمان عملیات طوفان الاقصی تاکنون پرداختند.

نوار غزه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

اظهارات شخصیت‌های بین‌الملل در اجلاس

در این نشست «محمود الحنفی» استاد حقوق بین‌الملل و حقوق بشر از فلسطین با اشاره به بی‌ توجهی رژیم صهیونیستی به قطعنامه‌های سازمان ملل از دولت‌ها خواست که در راستای طرد این رژیم، با یکدیگر همپیمان شوند.

وی تأکید کرد که با وجود ناتوانی مجمع عمومی سازمان ملل در جلوگیری از اقدامات اسرائیل، امکان انجام اقدامات حقوقی علیه رژیم صهیونیستی وجود دارد.

الحنفی گفت: این نبرد یک نبرد حقوقی است و باید به آن ایمان داشته باشیم.

وی ادامه داد که با فراهم آمدن حمایت‌ها و پوشش سیاسی لازم برای اقدامات حقوقی می‌توان اقدامات خوبی انجام داد.

در ادامه این جلسه، دکتر سمیع برکات احمد، دبیر سابق کانون وکلای اردن، با تأکید بر نقش آمریکا در بوجود آمدن و ادامه جنگ غزه، گفت: انقلاب ایران‌ خط مشی خود را با بستن سفارت اسرائیل مشخص کرد اما آنها (طرف غربی) دنبال فتنه گری هستند و فصل مشترک ما این است که غرب دشمن همه ما (مردم منطقه) است.

وی گفت که ایران در راستای دفاع از فلسطین و قدس، شهدای زیادی تقدیم کرده است که در راس آنها می‌توان به شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای اخیر در سوریه اشاره کرد.

این حقوقدان اردنی با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به مرکز دیپلماتیک ایران در دمشق در اول آوریل 2024 (13 فروردین 1403)، گفت: تجاوز صهیونیست ها به سفارت ایران یک تجاوز آشکار بود و ایران هشدار داد که پاسخ خواهد داد و انجام داد.

وی اقدام تلافی جویانه ایران در حمله پهپادی و موشکی به اهداف صهیونیستی را «یک پاسخ عظیم» توصیف کرد و افزود: این یک قدرت نمایی بزرگ بود.

برکات احمد در ادامه تصریح کرد که اردن هم با راهپیمایی‌ها و دیگر راه ها می تواند نقش موثری در حمایت از مردم فلسطین و مقابله با رژیم صهیونیستی بازی کند.

وی گفت: مردم اردن در دل خود با دیگر برادران عرب و ایرانی اختلافی ندارند و حق تعیین سرنوشت که در قانون بین المللی تأکید شده است این حق را به فلسطینی‌ها می‌دهد که با اشغالگر مقابله کنند.همه قطعنامه‌ های بین المللی بر حق تعیین سرنوشت و سرزمین تأکید دارند.

نوار غزه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

سرگئی بابورین، سیاستمدار، دولتمرد روسی و محقق حقوقی از دیگر مهمانان این جلسه بود که در سخنان خود تأکید کرد که از جنایاتی که در غزه در حال اتفاق است باید مستند سازی شود.

وی گفت: باید در مورد تک تک شهدا پرونده (حقوقی) درست شود.

وی با اشاره به تمام قطعنامه هایی که در مورد فلسطین اجرا نشده، گفت که باید یک قطعنامه جدید  ارایه شده و مرزهای جدید در این قطعنامه مشخص شود و این امر نباید توسط اسرائیل صورت گیرد.

بابورین گفت: فلسطین نباید به دو بخش تقسیم شود وباید یک دولت واحد داشته باشد وگرنه فرایند صلح اجرا نخواهد شد. بحث دیگر مسئله اورشلیم (قدس اشغالی) است و نباید مرکز اسرائیل باشد.

وی بار دیگر تأکید کرد که در یک قطعنامه جدید شورای امنیت باید تعیین پایتخت فلسطین مشخص شود.

خانم انجم حمید وکیل مشهور پاکستانی هم به نوبه خود با انتقاد از این که تنها پنج کشور خاص در شورای امنیت سازمان ملل حق وتو دارند، گفت: چرا کشورهایی که آمریکا سلاح آنها را تامین می‌کنند در حال شهید کردن فلسطینیان هستند؟

وی گفت که آمریکایی ها از صهیونیست‌ها در کشتار مردم فلسطین حمایت می‌کنند.

وی با انتقاد از استاندارد دوگانه برخی کشورها در مقابل اتفاقاتی که در غزه در حال وقوع است، گفت: ما هرکز چنین اتفاقی را شاهد نبوده‌ایم. تجاوزی وحشیانه در فلسطین وجود دارد و کشورهای سازمان ملل دوگانه عمل می‌کنند.

وی با اشاره به اعتراضات عظیم مردمی در آمریکا و اروپا علیه جنایات اسرائیل گفت: تبعیض غیرقانونی در سازمان ملل باید پایان یابد و این کنفرانس می تواند به آگاهی بخشی عمومی کمک کند.

خانم انجم حمید با ذکر این نکته که نهادهای کیفری بین المللی می‌توانند علیه اسرائیل اقدام کنند، افزود: ما باید برای حقوق ملت مظلوم فلسطین مبارزه کنیم و تمام کشورهای باید صدای آزادیخواهی علیه اسرائیل را بلند کنند.

وی ادامه داد: باید گفت که اسرائیل یک دولت تروریستی است و ما مسلمانان همه باید در کنار هم و متحد باشیم.

نوار غزه , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

شیخ یوسف الناصری، رئیس شورای علمای دینی عراق نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) پایه‌گذار مبارزه با اسرائیل بود و مقام معظم رهبری نیز این راه را به خوبی ادامه دادند.

وی جمهوری اسلامی ایران را پرچمدار محور مقاومت در مبارزه با رژیم صهیونیستی توصیف کرد و گفت که این مبارزه در چارچوب محور مقاومت محدود نخواهد ماند.

الناصری با پیش‌بینی تشدید تقابل آتی با رژیم صهیونیستی و حامیان آن، تصریح کرد: ما در آستانه تقابل بزرگتری قرار داریم و باید با هم متحد باشیم.

شامگاه شنبه نیز همایش "ظرفیت‌های مراجع ملی و بین‌المللی در تعقیب کیفری مرتکبین جنایات در غزه و چالش‌های آن"  در محل کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد.

در این همایش که با همکاری مشترک مجمع جهانی بیداری اسلامی و کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد، بیش از 20 تن از وکلا و حقوق‌دان‌های کشورهای خارجی از جمله اردن، روسیه، برزیل، الجزایر، اندونزی، مصر، کنیا، پاکستان، سوریه، نیجریه، عراق، تونس، اوگاندا، فلسطین و لبنان که علیه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه اقدامات حقوقی انجام داده‌اند، حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار جهانی

دو سوم صهیونیست‌ها ادعای نتانیاهو را باور ندارند

 دو سوم صهیونیست‌ها ادعای نتانیاهو را باور ندارند
2024-05-20T00:05:11+03:30
دو سوم صهیونیست‌ها اعلام کردند ادعای نتانیاهو در مورد امکان تحقق پیروزی قاطع در نوار غزه را باور ندارند.

پوتین اخبار حادثه بالگرد رئیسی را با حساسیت دنبال می‌کند

 پوتین اخبار حادثه بالگرد رئیسی را با حساسیت دنبال می‌کند
2024-05-20T00:05:09+03:30
دستیار ویژه پوتین در تماس با معاون اول رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور روسیه با حساسیت فوق العاده اخبار سانحه بالگرد رئیس جمهور ایران را دنبال می‌کند.

ابتلای پادشاه عربستان به التهاب ریوی

 ابتلای پادشاه عربستان به التهاب ریوی
2024-05-20T00:05:08+03:30
دیوان پادشاهی عربستان سعودی اعلام کرد بررسی های پزشکی حاکی از ابتلای ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور به التهاب ریوی است.

روسیه: آماده اعزام فوری امدادرسانان به ایران هستیم

 روسیه: آماده اعزام فوری امدادرسانان به ایران هستیم
2024-05-19T23:25:37+03:30
سفارت روسیه در تهران اعلام کرد که این کشور آمادگی خود را برای اعزام فوری تیم امدادرسانی به ایران اعلام کرده است.

لیبرمن: نتانیاهو، گالانت و هالیوی فورا باید استعفا کنند

 لیبرمن: نتانیاهو، گالانت و هالیوی فورا باید استعفا کنند
2024-05-19T23:12:17+03:30
وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی، رفتار سیاسی و نظامی رژیمش را در حال حاضر افتضاح توصیف کرد و خواستار استعفای فوری ارکان آن شد.

صفری: موفق به صحبت با امام جمعه تبریز شدند

 صفری: موفق به صحبت با امام جمعه تبریز شدند
2024-05-19T23:12:16+03:30
مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه اعلام کرد که تماس با امام جمعه تبریز صورت گرفته و دو مرتبه توانستند با وی صحبت کنند.

مقصر از دست رفتن حق رای افغانستان در سازمان ملل کیست؟

 مقصر از دست رفتن حق رای افغانستان در سازمان ملل کیست؟
2024-05-19T22:58:46+03:30
درحالی که هفته گذشته افغانستان به دلیل بدهی از حق رای در سازمان ملل محروم شد اما سفارتخانه‌های حکومت پیشین افغانستان همچنان ده‌ها هزار دلار درآمد دارند.

مقاومت لبنان ۴ پایگاه‌ دیگر اسرائیل را هدف قرار داد

 مقاومت لبنان ۴ پایگاه‌ دیگر اسرائیل را هدف قرار داد
2024-05-19T22:58:45+03:30
مقاومت اسلامی لبنان با صدور بیانیه‌‌های جداگانه اعلام کرد که چهار پایگاه‌ نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را هدف حملات خود قرار داده است.

وزیر خارجه آفریقا: آنچه در غزه اتفاق می‌افتد آپارتاید است

 وزیر خارجه آفریقا: آنچه در غزه اتفاق می‌افتد آپارتاید است
2024-05-19T22:58:44+03:30
وزیر خارجه آفریقای جنوبی اظهار داشت که آنچه در فلسطین رخ می‌دهد، آپارتاید است و جهان برای اولین بار است که رژیم اسرائیل را محاکمه می‌کند.

روز ۲۲۶ طوفان‌‌الاقصی| تداوم حملات اسرائیل به مناطق نوار غزه

 روز ۲۲۶ طوفان‌‌الاقصی| تداوم حملات اسرائیل به مناطق نوار غزه
2024-05-19T22:58:44+03:30
جنگ در غزه در حالی وارد روز دویست و بیست و شش شد که حملات رژیم صهیونیستی به غزه همچنان ادامه دارد و در حمله به اردوگاه النصیرات در مرکز نوار غزه، ۲۰ نفر شهی...

بی‌بی بارها اسرائیلی‌ها را از دیدار با آمریکایی‌ها منع کرد

 بی‌بی بارها اسرائیلی‌ها را از دیدار با آمریکایی‌ها منع کرد
2024-05-19T22:58:42+03:30
طبق گزارش اکسیوس، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مقاطعی مقام‌های اسرائیلی را از دیدار با آمریکایی‌ها منع کرده است.

بیانیه حماس درباره حادثه بالگرد رئیس جمهور ایران

 بیانیه حماس درباره حادثه بالگرد رئیس جمهور ایران
2024-05-19T22:58:41+03:30
حماس طی بیانیه‌ای اعلام کرد: از درگاه خداوند مسئلت داریم رئیس جمهور ایران و هیئت همراه ایشان را محفوظ و سلامت نگاه داشته و هرگونه بدی و آسیبی را از ملت عزیز...

تظاهرات حمایت از مردم غزه در نقاط مختلف جهان

 تظاهرات حمایت از مردم غزه در نقاط مختلف جهان
2024-05-19T22:58:41+03:30
در راستای حمایت‌های فزاینده جهانیان از مردم فلسطین که از جنایات رژیم صهیونیستی در غزه رنج می‌برند، تظاهرات بزرگی در سراسر دنیا به این منظور انجام شد.

رسانه عبری: حزب الله ما را وارد جنگ فرسایشی کرده است

 رسانه عبری: حزب الله ما را وارد جنگ فرسایشی کرده است
2024-05-19T22:58:41+03:30
یک رسانه عبری زبان اعتراف کرد، حزب الله اسرائیل را وارد جنگ فرسایشی در شمال کرده است و هیچ تصمیم قاطعی در این رابطه در افق دیده نمی‌شود.

واکنش‌های بین‌المللی به سانحه بالگرد حامل رئیس جمهور

 واکنش‌های بین‌المللی به سانحه بالگرد حامل رئیس جمهور
2024-05-19T22:58:40+03:30
کشورهای همسایه به سانحه بالگرد حامل آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و چند تن از مقام‌های ایران، واکنش نشان دادند.

دیدار مشاور امنیت ملی آمریکا و نتانیاهو در سرزمین‌های اشغالی

 دیدار مشاور امنیت ملی آمریکا و نتانیاهو در سرزمین‌های اشغالی
2024-05-19T20:32:06+03:30
جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در زمانیکه تنش‌ها بین دو طرف افزایش یافته است، دیدار کرد.

دستاورد حزب الله؛نابودی۹۰درصد تجهیزات جاسوسی اسرائیل در شمال

 دستاورد حزب الله؛نابودی۹۰درصد تجهیزات جاسوسی اسرائیل در شمال
2024-05-19T20:32:05+03:30
حملات حزب الله باعث شده ۹۰ درصد تجهیزات جاسوسی رژیم صهیونیستی از ۷ اکتبر تاکنون از بین بروند که همین امر برتری اطلاعاتی صهیونیست ها در شمال فلسطین اشغالی را...

وزیر صهیونیست خواستار حمله نظامی اسرائیل به لبنان شد

 وزیر صهیونیست خواستار حمله نظامی اسرائیل به لبنان شد
2024-05-19T20:32:04+03:30
یک وزیر افراطی صهیونیست با اشاره به ناکامی ارتش رژیم صهیونیستی در نبرد با مقاومت اسلامی لبنان در شمال سرزمین های اشغالی خواستار ورود نظامی ارتش اسرائیل به خ...

علی‌اف: دخالت بیگانگان‌ را برنمی‌تابیم/ از ایران حمایت می‌کنیم

 علی‌اف: دخالت بیگانگان‌ را برنمی‌تابیم/ از ایران حمایت می‌کنیم
2024-05-19T20:32:04+03:30
رئیس‌جمهور آذربایجان با بیان اینکه در حوزه مسائل بین‌الملل نظرات‌ ایران و آذربایجان بسیار به هم نزدیک است، گفت: در چارچوب همه سازمان‌های بین‌المللی از یکدیگ...

امید اندک سوری‌ها به نشست اتحادیه عرب در منامه

 امید اندک سوری‌ها به نشست اتحادیه عرب در منامه
2024-05-19T20:32:04+03:30
نشست سران اتحادیه عرب در منامه با حضور رئیس‌ جمهور سوریه در حالی برگزار شد که مردم این کشور امید چندانی به همراهی کشورهای عربی برای کمک به حل مشکلات اقتصادی...

دومین نشست نافرجام مجلس عراق؛ تداوم بلاتکلیفی در تعیین رئیس

 دومین نشست نافرجام مجلس عراق؛ تداوم بلاتکلیفی در تعیین رئیس
2024-05-19T20:32:04+03:30
پارلمان عراق در جلسه روز گذشته خود مصمم بود تا با مشارکت ۱۹۰ نماینده مرحله طاقت فرسای انتخاب رئیس خود را پشت سر بگذارد، اما ورود نمایندگان حزب تقدم و ایجاد ...

استاد فلسطینی: دادگاه لاهه تحت فشار غرب و آمریکاست

 استاد فلسطینی: دادگاه لاهه تحت فشار غرب و آمریکاست
2024-05-19T20:32:03+03:30
یک استاد حقوق فلسطینی با اشاره به حمایت دائمی ایران از فلسطین و قدرت کشورمان برای ایجاد ائتلافی در برابر ائتلاف غربی-آمریکایی تاکید کرد که آمریکا و غرب دادگ...

ضربه به دُم مار؛ تحلیلی بر استراتژی جنگی حماس در رفح

 ضربه به دُم مار؛ تحلیلی بر استراتژی جنگی حماس در رفح
2024-05-19T20:32:03+03:30
مقاومت فلسطین به‌دلیل جغرافیای غزه، به‌جای نبرد کلاسیک تصمیم گرفته است نبرد پارتیزانی را در دستورکار قرار دهد و به‌جای درگیرشدن با پیشانی واحدهای نظامی اسرا...

واکنش الهام علی اف به حادثه رخ داده برای بالگرد رئیسی

 واکنش الهام علی اف به حادثه رخ داده برای بالگرد رئیسی
2024-05-19T20:32:03+03:30
رئیس جمهور آذربایجان از حادثه رخ داده برای بالگرد رئیس جمهور کشورمان ابراز نگرانی کرد.

مرشایمر: اسرائیل بازنده بزرگ و ایران برنده است

 مرشایمر: اسرائیل بازنده بزرگ و ایران برنده است
2024-05-19T20:32:02+03:30
جان مرشایمر، استاد برجسته روابط بین‌الملل با اشاره به تحولات غرب آسیا بعد از طوفان الاقصی و تقابل ایران با رژیم صهیونیستی و آمریکا در منطقه می‌گوید که رژیم ...

حمله لفظی ترامپ به قاضی پرونده پرداخت حق السکوت

 حمله لفظی ترامپ به قاضی پرونده پرداخت حق السکوت
2024-04-14T14:26:00+03:30
دونالد ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی در پنسیلوانیا قاضی پرونده پرداخت حق السکوت را فردی فاسد و حقه باز نامید.

اشغالگران صهیونیستی آوارگان فلسطینی را هدف قرار دادند

 اشغالگران صهیونیستی آوارگان فلسطینی را هدف قرار دادند
2024-04-14T14:25:58+03:30
اشغالگران صهیونیستی آوارگان فلسطینی را در حال به بازگشت به خانه‌های خود در شمال و مرکز غزه بودند، هدف قرار دادند.

واکنش مقام وزارت خارجه حکومت طالبان به عملیات «وعده صادق»

 واکنش مقام وزارت خارجه حکومت طالبان به عملیات «وعده صادق»
2024-04-14T14:11:54+03:30
معاون نمایندگی وزارت خارجه طالبان در هرات در واکنش به عملیات ترکیبی وعده صادق علیه رژیم صهیونیستی گفت: برای پیروزی ایران بر اسرائیل دعا می‌کنیم.

ایران برای صیانت از منافع مشروع تردید به خود راه نخواهد داد

 ایران برای صیانت از منافع مشروع تردید به خود راه نخواهد داد
2024-04-14T14:11:52+03:30
وزیر امور خارجه کشورمان ضمن بیان اینکه ایران، در این مقطع، قصدی برای ادامه عملیات دفاعی ندارد، تاکید کرد: در صورت لزوم، برای صیانت از منافع مشروع خود د...

چند پیام مهم عملیات «وعده صادق» از نگاه تحلیلگر عربی

 چند پیام مهم عملیات «وعده صادق» از نگاه تحلیلگر عربی
2024-04-14T14:11:52+03:30
یک تحلیلگر لبنانی با برشمردن چند پیام راهبردی عملیات نظامی تلافی‌جویانه ایران ضد رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ایران با این عملیات پاسخ محکمی به همه دشمنان دا...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)