میرنیوز

فن بازار شیراز؛ دروازه ورود ۲۰۰ شرکت به دنیای دانش‌بنیان‌ها

 فن بازار شیراز؛ دروازه ورود ۲۰۰ شرکت به دنیای دانش‌بنیان‌ها 2024-05-19T20:58:42+03:30

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ـ علی‌اصغر اصولی ـ در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر آشنایی نخبگان و دانشجویان با دستاوردهای علمی و فناورانه کشور، معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در دوره دکتر دهقانی، علاوه بر برگزاری تورهای علمی برای نخبگان، اقدام به برگزاری سلسله تورهای فناورانه برای خبرنگاران و راویان رسانه‌ای کشور کرده است.

هدف از برگزاری این تورها، آشنایی خبرنگاران با آخرین دستاوردهای علمی و فناورانه کشور و توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری است تا بتوانند این دستاوردها را به طور دقیق و صحیح به جامعه انعکاس دهند.

خبرنگاران در قالب این تورها طی بیش از یک سال گذشته، از مراکز و اماکن برجسته علمی و فناورانه کشور و شرکت‌های بزرگ دانش‌بنیان در استان‌های مختلف بازدید کرده‌اند.

برخی از مهم‌ترین مقاصد این تورها عبارتند از:

حضور در این تورهای فناورانه، فرصتی ارزشمند برای خبرنگاران فراهم کرد تا از نزدیک با دانشمندان، فناوران و کارآفرینان ایرانی آشنا شده و ضمن بیان چالش‌ها و دستاوردهای آنها، گزارشی جامع و دقیق از وضعیت علم و فناوری در کشور تهیه کنند.

نقش مهم اصحاب رسانه در ترویج علم و فناوری

خبرنگاران به عنوان حلقه وصل بین جامعه علمی و فناوری و مردم، نقش مهمی در ترویج علم و دانش و تشویق نسل جوان به ورود به عرصه‌های علمی و فناورانه دارند.

برگزاری این تورها توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌تواند به ارتقای سطح آگاهی و دانش خبرنگاران در حوزه علم و فناوری کمک کند و آنها را در انجام این رسالت خطیر یاری رساند.

خبرنگاران به دعوت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب تور فناورانه به شیراز سفر کردند. در این سفر، خبرنگاران از دستاوردهای فناورانه و شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در استان فارس بازدید و با فعالان این حوزه گفت‌وگو کردند.

میلاد سلطانی؛ رئیس هیئت مدیره کارگزار فن بازار منطقه‌ای استان فارس، در جریان حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در تور علمی و فناورانه معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در استان فارس در جمع خبرنگاران به شرح وظایف و فعالیت‌های این مرکز در استان فارس پرداخت.

وی در ابتدا با اشاره به ابلاغیه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1392 مبنی بر ایجاد فن بازار، اظهار کرد: این مرکز با هدف انتقال فناوری، بازاریابی و فروش محصولات فناورانه و همچنین جذب سرمایه برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور تأسیس شده است.

سلطانی تصریح کرد: فن بازار زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت می‌کند و برنامه‌های آن توسط پارک فناوری پردیس اجرا می‌شود. مشابه با جایزه مصطفی و سایر برنامه‌های زیر نظر پارک، مدیریت فن بازار شیراز نیز به عهده این مجموعه گذاشته شد. در سطح استان‌ها، دستگاه‌های متولی متفاوتی برای فن بازارها در نظر گرفته شده است و در برخی استان‌ها این وظیفه به پارک‌های علم و فناوری و در برخی دیگر به شرکت‌های شهرک‌های صنعتی واگذار شده است.

سلطانی در ادامه به فعالیت فن بازار فارس در قالب کارگزاری شرکت شهرک‌های صنعتی اشاره کرد و گفت: ما مفتخریم که طی چند سال گذشته به عنوان کارگزار این شرکت فعالیت کرده‌ایم و در سال جاری نیز توانستیم رتبه اول را بین فن بازارهای سراسر کشور کسب کنیم. این موفقیت در نمایشگاه اینوتکس تهران به رسمیت شناخته شد و از فن بازار شیراز به عنوان برترین فن بازار کشور تقدیر به عمل آمد. لازم به ذکر است که ما در حال حاضر در دو مکان، پارک علم و فناوری شیراز و شهرک صنعتی مستقر هستیم.

رئیس هیئت مدیره کارگزار فن بازار منطقه‌ای استان فارس تصریح کرد: علاوه بر فعالیت‌های مذکور، فن بازار شیراز در حوزه‌ای دیگر نیز فعال است. ما به عنوان کارگزار ترویج معاونت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان نیز فعالیت می‌کنیم. دکتر دهقانی فیروزآبادی با راه‌اندازی کارگزاران ترویج، گامی مهم در جهت ساماندهی این حوزه برداشتند. پیش از این، شرکت‌ها برای دانش‌بنیان شدن با چالش‌های متعددی روبرو بودند. فرآیند ارزیابی شرکت‌ها توسط معاونت علمی و فناوری، گاه با ابهاماتی همراه بود و شرکت‌ها برای طی این مسیر به ناچار به واسطه‌ها و دلالان مراجعه می‌کردند که هزینه‌های سنگینی را به آن‌ها تحمیل می‌کردند. خوشبختانه با ابتکار دکتر دهقانی فیروزآبادی فعالیت کارگزاران ترویج از ابتدای دوره ریاست ایشان شتاب گرفته و ساماندهی بهتری یافته است.

سلطانی در ادامه به تشریح برنامه‌های اولیه فن بازار شیراز پرداخت و گفت: در ابتدای فعالیت، نخستین برنامه‌ای که برای ما تعریف شده بود، مشاوره و ارزیابی شرکت‌ها جهت دانش‌بنیان شدن بود. این فرآیند در حالت عادی توسط معاونت علمی و فناوری انجام می‌شد و به طور متوسط سه ماه به طول می‌انجامید. اما ما با ارائه مشاوره‌های تخصصی، این مدت زمان را به طور قابل توجهی کاهش داده و به شرکت‌ها اعلام می‌کردیم که آیا واجد شرایط دانش‌بنیان شدن هستند یا خیر. علاوه بر این، در طول فرآیند ارزیابی در کنار متقاضیان بودیم و تا حصول نتیجه نهایی آنها را یاری می‌کردیم. خوشبختانه با تلاش‌های انجام شده، بیش از 200 شرکت از طریق فن بازار شیراز به فرآیند دانش‌بنیان شدن ورود پیدا کردند و از این تعداد، حدود 100 شرکت موفق به اخذ این گواهی‌نامه ارزشمند شدند.

پیگیری حمایت‌های معاونت علمی و فناوری توسط فن بازار شیراز

سلطانی درباره برنامه دوم فن بازار شیراز اظهار کرد: یکی دیگر از برنامه‌های مهم ما، پیگیری حمایت‌های معاونت علمی و فناوری از شرکت‌های دانش‌بنیان است. این معاونت در زمینه‌های مختلفی از جمله بیمه، گمرک و ... به شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیلات و حمایت‌هایی ارائه می‌دهد. به عنوان نمونه، در سال گذشته 14 پرونده مربوط به شرکت‌هایی که در زمینه بیمه با مشکلاتی مواجه بودند را پیگیری و حل و فصل کردیم.

برگزاری دوره‌های آموزشی دانش‌بنیانی

وی در ادامه، به سومین برنامه فن بازار شیراز اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی دانش‌بنیانی برای دستگاه‌های اجرایی و واحدهای صنعتی از دیگر فعالیت‌های این مرکز است. هدف از برگزاری این دوره‌ها، افزایش آگاهی و دانش این مجموعه‌ها نسبت به ماهیت شرکت‌های دانش‌بنیان، مزایا و تسهیلات مربوط به آنها و همچنین فرآیند دانش‌بنیان شدن است.

پیگیری اعتبار مالیاتی

سلطانی با اشاره به برنامه جدید فن بازار شیراز، گفت: اخیراً پیگیری فرآیند دریافت اعتبار مالیاتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان را نیز به فعالیت‌های خود اضافه کرده‌ایم. لازم به ذکر است که کلیه خدمات ما در این زمینه به صورت رایگان ارائه می‌شود. بخشی از هزینه‌های ما توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین می‌شود. اگرچه می‌توانستم با انجام شخصی این فرآیند برای تعداد محدودی پرونده (حدود 4 پرونده) درآمد بیشتری کسب کنیم، اما به دلیل تعهد و اعتمادی که به ما شده، وظایف خود را با صداقت کامل انجام می‌دهیم. این موضوع در مورد ارزیاب‌ها و کارگزاران ترویج که با معاونت علمی همکاری می‌کنند نیز صدق می‌کند. ممکن است برای برخی از آنها مسائل مالی در اولویت باشد، اما ما در فن بازار شیراز همواره بر ارائه خدمات با کیفیت و مفید به شرکت‌های دانش‌بنیان تمرکز داریم.

معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان استان فارس

سلطانی در ادامه به معرفی برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان استان فارس پرداخت و تصریح کرد: در حال حاضر 358 شرکت دانش‌بنیان در استان فارس فعال هستند که از این تعداد، 20 شرکت در دسته فناور، 70 شرکت در دسته نوآور و 268 شرکت در دسته نوپا قرار می‌گیرند. بیش از 80 درصد این شرکت‌ها نوپا هستند و سالانه کمتر از 5 میلیارد تومان فروش دارند.

وی ادامه داد: ما در فن بازار شیراز تلاش می‌کنیم تا بهترین شرکت‌های دانش‌بنیان استان را به فعالان این حوزه معرفی کنیم. در این راستا می‌توان به شرکت دانش سلامت کوثر اشاره کرد که در زمینه تجهیزات پزشکی برای اداره کل اوقاف کشور فعالیت می‌کند و در این حوزه عملکرد موفقی داشته است. همچنین شرکت مهران طب که به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان فناور در زمینه تولید دستگاه‌های آنژیوگرافی فعالیت می‌کند و محصولات آن منحصر به فرد در کشور است. شرکت پارت اعتبار فارس نیز در زمینه تولید تجهیزات پسیو و اکتیو مخابراتی و کابل‌های فیبر نوری فعال است و در نهایت، شرکت فاتح صنعت کیمیا به عنوان بزرگترین واحد صنعتی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در خاورمیانه، تجهیزات مورد نیاز این صنایع را تولید می‌کند.

بازدید از مرکز شهرک فناوری صنایع شیمیایی

سلطانی در ادامه به دلیل لغو بازدید از مرکز شهرک فناوری صنایع شیمیایی اشاره کرد و گفت: قرار بود امروز صبح از این مرکز بازدید داشته باشیم، اما به دلیل برگزاری مراسم تعویض فرش شاه‌چراغ در دهه کرامت، مدیرعامل مجموعه، آقای فاطمی، در این مراسم حضور داشتند و به همین دلیل بازدید ما لغو شد.

معرفی مرکز شهرک فناوری صنایع شیمیایی

وی به معرفی مرکز شهرک فناوری صنایع شیمیایی پرداخت و گفت: این مرکز به عنوان یکی از بخش‌های شهرک فناوری فارس فعالیت می‌کند و در کنار مرکز خدمات کسب و کار، مراکز تحقیق و توسعه و مراکز آزمایشگاهی، این شهرک را تشکیل می‌دهد. هدف اصلی این مجموعه ارائه خدمات به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک است.

نقش شهرک فناوری صنایع شیمیایی در اکوسیستم نوآوری

سلطانی با اشاره به وجود 6 شهرک مشابه در کشور، گفت: استان فارس به دلیل موقعیت جغرافیایی و منابع غنی، در زمره مناطق نفت‌خیز جنوب و قطب صنایع شیمیایی کشور محسوب می‌شود. در مقابل، استان خراسان به عنوان قطب صنایع غذایی و آذربایجان شرقی به عنوان مرکز صنایع خودرویی شناخته می‌شوند. شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز بستری مناسب برای استقرار شرکت‌های فناور و دانش‌بنیانی است که پس از طی مراحل اولیه در پارک‌های علم و فناوری، به دنبال نزدیکی به صنعت و ارتقای سطح آمادگی بازار (TRL) خود هستند. این امر تسهیل ارتباط با صنایع مادر و هم‌سو را برای این شرکت‌ها به ارمغان می‌آورد.

نقش فن بازار شیراز در شهرک فناوری صنایع شیمیایی

سلطانی در ادامه به نقش فن بازار شیراز در این شهرک اشاره کرد و گفت: ما به عنوان یک مرکز مشاوره در کنار شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این شهرک حضور داریم و در فرآیند دانش‌بنیان شدن و همچنین یافتن بازار مناسب برای محصولات و خدمات آنها، یاری‌گرشان خواهیم بود.

معرفی شهرک صنعتی بزرگ شیراز

سلطانی در ادامه به معرفی شهرک صنعتی بزرگ شیراز پرداخت و گفت: این شهرک با برخورداری از 2300 واحد دارای پروانه بهره‌برداری و 3000 واحد در حال ساخت، به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی استان فارس شناخته می‌شود. تنوع فعالیت‌ها در این شهرک چشمگیر است و زون‌های مختلفی از جمله صنایع فلزی، صنایع غذایی و ... را در بر می‌گیرد.

وی تأکید کرد: شهرک صنعتی بزرگ شیراز به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی جنوب کشور، رتبه چهارم یا پنجم را در سطح ملی پس از شمس‌آباد و کاسپین به خود اختصاص داده و از جمله شهرک‌های صنعتی برتر کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

زائران حج بدون چمدان وارد مکه شدند

 زائران حج بدون چمدان وارد مکه شدند
2024-05-19T22:58:33+03:30
زائران حج تمتع از شب گذشته پس از ۵ روز اقامت در مدینه، با قطار سریع‌السیر و بدون چمدان عازم مکه مکرمه شدند.

دعا برای سلامتی رئیس‌جمهور و هیئت همراه در مدینه منوره

 دعا برای سلامتی رئیس‌جمهور و هیئت همراه در مدینه منوره
2024-05-19T22:58:29+03:30
گروهی از زائران ایرانی که هم‌اکنون در مدینه منوره حضور دارند برای سلامتی رئیس‌جمهور و هیئت همراه دعا کردند.

آخرین جزئیات اعلامی سانحه هلیکوپتر رئیس‌جمهور توسط هلال‌احمر

 آخرین جزئیات اعلامی سانحه هلیکوپتر رئیس‌جمهور توسط هلال‌احمر
2024-05-19T22:58:28+03:30
دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با اعلام این مطب که امیدواریم تا دقایقی دیگر خبر خوبی دریافت کنیم، گفت تاکنون ۴۸ تیم واکنش سریع در منطقه حاضر شده‌اند.

از زمین تا کهکشان؛ سفری با تلسکوپ در تهران

 از زمین تا کهکشان؛ سفری با تلسکوپ در تهران
2024-05-19T20:58:45+03:30
رویداد "شبی با ستارگان" به مناسبت هفته جهانی نجوم، با هدف ترویج علم و به همت جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در سطح شهر تهران و با حضور کارشنا...

استمرار حضور عمره‌گزاران ایرانی در عربستان بعد از موسم حج

 استمرار حضور عمره‌گزاران ایرانی در عربستان بعد از موسم حج
2024-05-19T20:58:44+03:30
سفیر کشورمان در عربستان ابراز امیدواری کرد که بعد از پایان عملیات حج ۱۴۰۳، شاهد استمرار حضور عمره‌گزاران ایرانی در عربستان باشیم.

دلایل کاهش نگران‌کننده موالید و ازدواج در کشور/ چاره چیست؟

 دلایل کاهش نگران‌کننده موالید و ازدواج در کشور/ چاره چیست؟
2024-05-19T20:58:43+03:30
بررسی‌ها نشان می‌دهد که روند رشد جمعیت و ازدواج طی سال‌های اخیر به شدت نزولی بوده است؛ با وجود این کارشناسان می‌گویند که مردم دوست دارند که بیش از دو فرزند ...

بازداشت مالخران یک پاساژ موبایل‌فروشی در تهران

 بازداشت مالخران یک پاساژ موبایل‌فروشی در تهران
2024-05-19T20:58:42+03:30
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۷ متصدی یک مغازه که مالخری تلفن‌های همراه می‌پرداختند خبر داد و گفت: در این عملیات پلیسی ۴۵ مال‌باخته شناسایی شدند.

ماجرای قطع ۸۱۲ درخت در بوستان چیتگر و شکار سنجاب چیست؟

 ماجرای قطع ۸۱۲ درخت در بوستان چیتگر و شکار سنجاب چیست؟
2024-05-19T20:58:41+03:30
معاون خدمات شهرداری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۲ درباره قطع ۸۱۲ درخت در بوستان چیتگر و موضوع شکار سنجاب در این بوستان توضیح داد.

چالش امتحانات نهایی و استرس مضاعف میلیون‌ها دانش‌آموز

 چالش امتحانات نهایی و استرس مضاعف میلیون‌ها دانش‌آموز
2024-05-19T20:58:40+03:30
در حالی که امسال برای نخستین بار امتحانات نهایی در سه پایه دوره متوسطه دوم برگزار خواهد شد اما در گام‌های ابتدایی آن، چالش‌ها و مشکلات موجب سردرگمی و استرس ...

دستگیری قاتل پس از ۲۰ سال زندگی مخفیانه در سوئد

 دستگیری قاتل پس از ۲۰ سال زندگی مخفیانه در سوئد
2024-05-19T20:58:40+03:30
مرد جوانی که ۲۰ سال قبل همسر خود را به قتل رسانده و مخفیانه به سوئد فرار کرده بود، پس از ۲۰ سال به ایران بازگشت و در فرودگاه توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آ...

سفر به جنوب؛ حکایت تویوتای هیبرید توقیفی و لنج و گیتار!

 سفر به جنوب؛ حکایت تویوتای هیبرید توقیفی و لنج و گیتار!
2024-05-19T20:58:39+03:30
ما هم میهمان جنوبی‌ها بودیم؛ در استان هرمزگان و بندرعباس، همراه با گروهی ۲۸ نفره از خبرنگاران و گرمای جنوب و گرمی جنوبی‌ها را همراه با قهوه عربی و چای کِرَک...

اعزام ۸ آمبولانس به محل سانحه بالگرد حامل رئیس جمهور

 اعزام ۸ آمبولانس به محل سانحه بالگرد حامل رئیس جمهور
2024-05-19T20:58:37+03:30
سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان این که به دلیل مه شدید، ادامه عملیات هوایی ممکن نبود، گفت: هشت دستگاه آمبولانس اورژانس تبریز راهی محل سانحه شده‌اند.

اعزام پهپادهای هلال احمر به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور

 اعزام پهپادهای هلال احمر به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور
2024-05-19T20:58:37+03:30
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام پهپادهای هلال احمر به محل سانحه بالگرد رئیس جمهور خبر داد.

همه امکانات درمانی در محل سانحه مستقر شده است

 همه امکانات درمانی در محل سانحه مستقر شده است
2024-05-19T20:58:36+03:30
وزیر بهداشت با بیان این که به دلیل آن که منطقه شدیداً مه‌آلود است امکان جست‌و‌جو سخت است، گفت: ما همه امکانات درمانی را در منطقه مستقر کرده‌ایم.

هشدار دادستانی نسبت انتشار اخبار دروغ درباره سانحه امروز

 هشدار دادستانی نسبت انتشار اخبار دروغ درباره سانحه امروز
2024-05-19T20:58:36+03:30
دادستانی تهران با ورود به موضوع تولید محتوای کذب درباره وقوع حادثه برای هلیکوپتر رئیس‌جمهور، طی ساعات گذشته به تعدادی از افرادی که تشویش اذهان عمومی کرده بو...

حضور یگان‌های ویژه پلیس در منطقه سانحه بالگرد رئیس‌جمهور

 حضور یگان‌های ویژه پلیس در منطقه سانحه بالگرد رئیس‌جمهور
2024-05-19T20:58:36+03:30
سخنگوی فراجا از حضور نیروهای امدادی و یگان‌های ویژه و تکاوری پلیس به همراه یگان موتورسوار در مناطق صعب‌العبور در منطقه سانحه هلی‌کوپتر رئیس‌جمهور خبر داد.

نیروهای امدادی به محل حادثه بالگرد رئیس‌جمهور نزدیک شدند

 نیروهای امدادی به محل حادثه بالگرد رئیس‌جمهور نزدیک شدند
2024-05-19T20:58:35+03:30
رئیس اتاق عملیلات جمعیت هلال احمر گفت: ۴ تیم عملیاتی به محل مختصات حادثه سقوط بالگرد رئیس جمهور نزدیک شدند.

۴۰ تیم واکنش سریع در منطقه سانحه حضور یافتند

 ۴۰ تیم واکنش سریع در منطقه سانحه حضور یافتند
2024-05-19T20:58:35+03:30
رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: ۴۰ تیم امدادی و واکنش سریع به محل حادثه سقوط هلیکوپتر رئیس‌جمهور اعزام شدند و با توجه به شرایط جوی و منطقه‌ای، جستجو فقط به صورت ز...

پایان انحصار آمریکا در گرده‌افشانی با پهپادهای ایرانی!

 پایان انحصار آمریکا در گرده‌افشانی با پهپادهای ایرانی!
2024-04-14T13:18:23+03:30
یک شرکت دانش‌بنیان موفق به طراحی و ساخت پهپاد گرده‌افشان شد. این ماژول که قابلیت نصب بر روی انواع پهپادهای ایرانی و خارجی را دارد، به صورت هوشمند می‌تواند ب...

ربودن دختر ۱۷ساله توسط خواستگار شرور در تهران!

 ربودن دختر ۱۷ساله توسط خواستگار شرور در تهران!
2024-04-14T12:51:47+03:30
فرد شرور که در جریان خواستگاری از دختر مورد علاقه خود جواب منفی شنیده بود در اقدامی هولناک دست به آدم‌ربایی این دختر زد اما با اقدام ضربتی و به‌موقع پلیس دس...

ماجرای سنگ‌اندازی برای واردات واگن‌های متروی تهران چیست؟

 ماجرای سنگ‌اندازی برای واردات واگن‌های متروی تهران چیست؟
2024-04-14T12:38:24+03:30
عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران درباره ماجرای سنگ‌اندازی برای واردات واگن‌های چینی مورد نیاز متروی تهران توضیح داد.

رویه غلط سازمان محیط زیست برای توسعه "قرق‌های شکار"

 رویه غلط سازمان محیط زیست برای توسعه "قرق‌های شکار"
2024-04-14T12:38:23+03:30
یک سالیست که سازمان محیط زیست با نادیده گرفتن حکم شرعی شکار و تاکید رهبر انقلاب بر لزوم توقف شکار، بدون پاسخگویی به نقدهای دانشگاهیان و بی‌توجه به ابعاد اجت...

ساخت پهپادهای آشیانه‌دار توسط یک شرکت دانش‌بنیان

 ساخت پهپادهای آشیانه‌دار توسط یک شرکت دانش‌بنیان
2024-04-14T11:58:31+03:30
متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان موفق به ساخت پهپادهای آشیانه‌دار برای تصویربرداری از مناطق صعب‌العبور شدند.

حل مشکلات ۱۲ساله تملکات ملکی پروژه روددره فرحزاد

 حل مشکلات ۱۲ساله تملکات ملکی پروژه روددره فرحزاد
2024-04-14T11:58:31+03:30
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از حل مشکلات ۱۲ساله تملکات ملکی پروژه روددره فرحزاد خبر داد و گفت: با آغاز فرایند پرداخت و تملک معارضات ملکی؛ پیش...

آغاز اجرای طرح "نور" برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی

 آغاز اجرای طرح "نور" برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی
2024-04-14T11:58:30+03:30
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: پلیس از امروز در همه معابر و اماکن عمومی، اقدامات خود را به منظور برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی مانند بی‌حجابی با جدیت بیشت...

شناسایی ۷۹ مبتلا به وبا در سال گذشته/کاهش چشمگیر آمار بیماری

 شناسایی ۷۹ مبتلا به وبا در سال گذشته/کاهش چشمگیر آمار بیماری
2024-04-14T11:58:30+03:30
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به شناسایی ۷۹ مورد ابتلا به وبا در سال گذشته، از کاهش چشمگیر آمار این بیماری در کشور نسبت به سال‌ ۱۴...

طرح کالا برگ فجرانه در ایستگاه پایانی

 طرح کالا برگ فجرانه در ایستگاه پایانی
2024-04-14T11:58:29+03:30
مرحله اول طرح فجرانه از ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ آغاز شد. مرحله دوم آن از ۲۰ اسفند تا ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۳ ادامه داشت و مرحله سوم نیز از ۲۰ فروردین آغاز شده و تا ۱۸ اردی...

التیام سریع‌تر زخم‌های دیابتی با کمک پانسمان نانویی

 التیام سریع‌تر زخم‌های دیابتی با کمک پانسمان نانویی
2024-04-14T11:58:29+03:30
یک شرکت دانش‌بنیان زخم‌پوش نانویی تولید کرده که می‌تواند به التیام سریع‌تر زخم‌های دیابتی کمک کند. این پانسمان باکتری‌ها را از بین برده و روند بهبود را تسری...

۳ میدان میوه و تره‌بار در جنوب تهران احداث می‌شود

 ۳ میدان میوه و تره‌بار در جنوب تهران احداث می‌شود
2024-04-14T11:58:29+03:30
شهردار منطقه ۱۷ با اشاره به احداث و بهره‌برداری از ۳ میدان میوه و تره‌بار در سطح منطقه گفت: در راستای تکمیل شبکه توزیع میوه و کالاهای اساسی، میدان های میوه ...

مشکلات واگن‌های مترو با ورود رئیس‌جمهور حل می‌شود؟

 مشکلات واگن‌های مترو با ورود رئیس‌جمهور حل می‌شود؟
2024-04-14T11:58:28+03:30
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به مشکلات پیش آمده برای واگن‌های وارداتی از سوی وزارت کشور گفت: به همین جهت شخص رئیس جمهور برای برطرف کردن موانع و مشکلات ورود...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)