میرنیوز

غفلت از مخاطرات سوخت  و ادامه رویکرد فعلی رسانه‌ای، بحران‌زا است/ تعرض به امنیت روانی مردم با تناقض در اظهارنظر مسئولان

 غفلت از مخاطرات سوخت  و ادامه رویکرد فعلی رسانه‌ای، بحران‌زا است/ تعرض به امنیت روانی مردم با تناقض در اظهارنظر مسئولان 2022-01-21T16:53:46+03:30

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دکتر اکبر نصراللهی در نخستین کارگروه مدیریت بحران در عرصه خبر و اطلاع‌رسانی در پالایشگاه لاوان گفت: روابط عمومی‌ها هم بر بحران‌ها اثر می‌گذارند و هم از آنان اثر می‌پذیرند بنابراین فراز و فرود و نتایج حاصل از بحران‌ها تا حد بسیار زیادی، تابع عملکرد روابط عمومی‌ها ، نوع رویکردها و راهبردهای اتخاذ شده و نحوه مدیریت رسانه ای بحران است.

وی با اشاره به سخنان اخیر مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در مورد افزایش مصرف سوخت، توجه همزمان به واقعی کردن قیمت سوخت و استاندارسازی خودروها و هزینه 50 تا 60 درصدی هزینه جایگاه‌دار، کارمزد توزیع و نرخ حمل و نقل گفت: روابط عمومی‌ها باید با استفاده بموقع، هنرمندانه و حداکثری از ظرفیت رسانه‌ها و پرداخت روندی، موضوعات راهبردی سوخت را برای مردم، نمایندگان مجلس و سایر مسئولان توصیف و تبیین و عواقب بی‌توجهی یا کم‌توجهی به این موارد را تشریح کنند.

نویسنده کتاب مدیریت پوشش اخبار بحران در رسانه های حرفه‌ای افزود: تحول و ایجاد اجماع در مورد مدیریت سوخت و مصرف بهینه آن را، به تشکیل ائتلاف راهنما متشکل از مسئولان و رسانه‌ها، انتقال چشم‌انداز به ذی‌نفعان، توجه منصفانه و صادقانه به همه ابعاد موضوع، جلب همکاری و مشارکت مردم و ایجاد پیروزی‌های کوتاه مدت مشروط دانست و افزود: در صورت تدوین و اجرای الگوی استراژیک رسانه ای ، داشتن پیوست رسانه ای در موضوعات راهبردی و داشتن روایت اول می توان از تبدیل مخاطرات سوخت به بحران جلوگیری کرد .

دکتر نصراللهی همچنین با هشدار به روابط عمومی ها و رسانه ها در پرداخت به موضوعات کلان ملی مثل سوخت گفت : ادامه رویکرد های رویدادی، کمی و سنتی و راهبردهای انفعالی و واکنشی در پوشش رسانه ای انرژی ، طرح مشکل به جای حل مشکل، تاخیر در شروع و تعجیل در پایان، غلبه شعارمحوری بر تحلیل محوری، مخاطرات تولید و مصرفت سوخت را به بحران تبدیل خواهد کرد .

رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با نقد عملکرد مسئولان در بحران ها ، غفلت مسئولان از مخاطرات و بحران های کشور بویژه بحران های نوظهور ، انکار و تقلیل و تخفبف نقش رسانه ها در مخاطرات و بحران ها و اطلاع رسانی دیرهنگام ، نامناسب و متعارض ، بحران زا و اعتماد زدا است .

وی افزود : یکی اشکالات پرتکرار و همیشگی در بحران ها از جمله زلزله ازگله ، اعتراضات و شورش های بنزینی آبان 1398 و حمله سایبری 5 آبان 1400، اظهار نظرهای افراد مختلف و تعارض در اطلاع رسانی است.

نویسنده کتاب مدیریت پوشش اخبار بحران در رسانه های حرفه ای با تشریح نتایج تحقیقات خود در مورد آتش سوزی های مجتمع های پتروشیمی در سال 95 گفت : فقط در 6 ماهه اول سال 95 ، دوازده آتش سوزی در پتروشیمی ها اتفاق افتاد و بررسی ها ی من نشان داده است بیش از 20 مرجع از نماینده گان مجلس ، استاندار و فرماندار در مورد یک موضوع تخصصی اطلاع رسانی متعارض داشتند .

رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد : تعارض در اطلاع رسانی در بحران ها ، تعرض به امنیت روحی و روانی مردم است و باید در حوادث و بحران ها ، سخنگوی متخصص و مرتبط ، با درک آرایش جدید رسانه ای و نیاز مردم و رسانه ها به اطلاعات و اخبار ، وقایع را مسئولانه و بموقع اطلاع رسانی کند

وی در پایان با اشاره به تعدد و تنوع بازیگران رسانه ای ، خروج کنشگری رسانه ای از انحصار و شیوه ها و ابزاری های پیچیده مدیریت پیام، گفت: موفقیت در مدیریت مخاطرات و بحران ها به درک تحولات رسانه ای ، تغییر مصرف و منابع رسانه ای مردم ، پررنگ شدن نقش شبکه های اجتماعی بموازات کم اثر شدن نقش رسانه های سنتی و داشتن برنامه استراتژیک با توجه به پدیده ارتباط جمعی شخصی است .

گفتنی است، دکتر نصراللهی در نخستین کارگروه مدیریت بحران در عرصه خبر و اطلاع رسان همچنین مدل بومی مدیریت بحران و بایسته ها و نبایسته های آن در مراحل مختلف برای مدیران روابط عمومی شرکت های پالایشی و تابعه تشریح کرد .

رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه :

غفلت از مخاطرات سوخت و ادامه رویکردهای فعلی رسانه ای ، بحران زا است

رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه دانشگاه آزاد اسلامی ، نقش روابط عمومی‌ها و رسانه ها را در اچرای راهبردهای کلان کشور و اطلاع رسانی در مواقع بحرانی ،مهم و کلیدی دانست و در مورد ادامه رویکردها و راهبردهای فعلی آنها در مورد سوخت هشدار داد .

دکتر اکبر نصراللهی در نخستین کارگروه مدیریت بحران در عرصه خبر و اطلاع رسانی در پالایشگاه لاوان گفت روابط عمومی ها هم از بحران ها اثر می گذارند و هم از آنان اثر می پذیرند بنابراین فراز و فرود و نتایج حاصل از بحران‌ها تا حد بسیار زیادی ، تابع عملکرد روابط عمومی‌ها ، نوع رویکردها و راهبردهای اتخاذ شده و نحوه مدیریت رسانه ای بحران است.

وی با اشاره به سخنان اخیر مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در مورد افزایش مصرف سوخت ، توجه همزمان به واقعی کردن قیمت سوخت و استاندارسازی خودروها و هزینه 50 تا 60 درصدی هزینه جایگاه‌دار، کارمزد توزیع و نرخ حمل و نقل گفت : روابط عمومی ها باید با استفاده بموقع ، هنرمندانه و حداکثری از ظرفیت های رسانه ها و پرداخت روندی ، موضوعات راهبردی سوخت را برای مردم ، نمایندگان مجلس و سایر مسئولان توصیف و تبیین و عواقب بی توجهی یا کم توجهی به این موارد را تشریح کنند .

نویسنده کتاب مدیریت پوشش اخبار بحران در رسانه های حرفه ای افزود : تحول و ایجاد اجماع در مورد مدیریت سوخت و مصرف بهینه آن را ، به تشکیل ائتلاف راهنما متشکل از مسئولان و رسانه ها ، انتقال چشم انداز به ذی نفعان ، توجه منصفانه و صادقانه به همه ابعاد موضوع ، جلب همکاری و مشارکت مردم و ایجاد پیروزی های کوتاه مدت مشروط دانست و افزود: در صورت تدوین و اجرای الگوی استراژیک رسانه ای ، داشتن پیوست رسانه ای در موضوعات راهبردی و داشتن روایت اول می توان از تبدیل مخاطرات سوخت به بحران جلوگیری کرد .

نصراللهی همچنین با هشدار به روابط عمومی ها و رسانه ها در پرداخت به موضوعات کلان ملی مثل سوخت گفت : ادامه رویکردهای رویدادی، کمی و سنتی و راهبردهای انفعالی و واکنشی در پوشش رسانه ای انرژی ، طرح مشکل به جای حل مشکل، تاخیر در شروع و تعجیل در پایان، غلبه شعارمحوری بر تحلیل محوری، مخاطرات تولید و مصرفت سوخت را به بحران تبدیل خواهد کرد .

رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با نقد عملکرد مسئولان در بحران ها ، غفلت مسئولان از مخاطرات و بحران های کشور بویژه بحران های نوظهور ، انکار و تقلیل و تخفیف نقش رسانه‌ها در مخاطرات و بحران‌ها و اطلاع‌رسانی دیرهنگام، نامناسب و متعارض ، بحران‌زا و اعتماد زدا است .

وی افزود: یکی از اشکالات پرتکرار و همیشگی در بحران ها از جمله زلزله ازگله ، اعتراضات بنزینی آبان 1398 و حمله سایبری 5 آبان 1400، اظهارنظرهای افراد مختلف و تعارض در اطلاع رسانی است.

نویسنده کتاب مدیریت پوشش اخبار بحران در رسانه های حرفه‌ای با تشریح نتایج تحقیقات خود در مورد آتش سوزی های مجتمع های پتروشیمی در سال 95 گفت : فقط در 6 ماهه اول سال 95 ، دوازده آتش سوزی در پتروشیمی ها اتفاق افتاد و بررسی ها ی من نشان داده است بیش از 20 مرجع از نماینده گان مجلس ، استاندار و فرماندار در مورد یک موضوع تخصصی اطلاع رسانی متعارض داشتند.

رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: تعارض در اطلاع رسانی در بحران ها ، تعرض به امنیت روحی و روانی مردم است و باید در حوادث و بحران ها ، سخنگوی متخصص و مرتبط ، با درک آرایش جدید رسانه ای و نیاز مردم و رسانه ها به اطلاعات و اخبار ، وقایع را مسئولانه و بموقع اطلاع رسانی کند.

وی در پایان با اشاره به تعدد و تنوع بازیگران رسانه‌ای، خروج کنشگری رسانه‌ای از انحصار و شیوه‌ها و ابزاری های پیچیده مدیریت پیام، گفت: موفقیت در مدیریت مخاطرات و بحران ها به درک تحولات رسانه ای ، تغییر مصرف و منابع رسانه ای مردم ، پررنگ شدن نقش شبکه های اجتماعی بموازات کم اثر شدن نقش رسانه های سنتی و داشتن برنامه استراتژیک با توجه به پدیده ارتباط جمعی شخصی است .

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار اجتماعی

معرفی سه دستگاه به دادسرا به دلیل قصور در اجرای یک قانون

معرفی سه دستگاه به دادسرا به دلیل قصور در اجرای یک قانون
2022-05-25T14:37:13+04:30
معاون سیاسی و قضایی سازمان بازرسی از معرفی سه دستگاه به دادسرا به دلیل قصور در اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبرداد.

آلودگی هوای پایتخت کمتر شد/ شاخص در بازه خیلی ناسالم قرار گرفت

آلودگی هوای پایتخت کمتر شد/ شاخص در بازه خیلی ناسالم قرار گرفت
2022-05-25T14:37:13+04:30
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، هم‌اکنون شاخص آلودگی هوای پایتخت روی عدد ۲۹۵ یعنی بازه خیلی ناسالم قرار دارد.

احداث ۱۲ معبر در غربی‌ترین نقطه تهران

 احداث ۱۲ معبر در غربی‌ترین نقطه تهران
2022-05-25T14:30:24+04:30
شهردار منطقه ۲۲ با اشاره به اتمام احداث ۱۲ معبر در شهرک الهیه غرب به عنوان غربی‌ترین محله شهر تهران، گفت: این عملیات فنی و عمرانی در مدت زمان پنج ماه به اجر...

نگهداری میمون در خانه خطر ابتلا به "آبله میمونی" را افزایش می‌دهد!

 نگهداری میمون در خانه خطر ابتلا به "آبله میمونی" را افزایش می‌دهد!
2022-05-25T14:30:23+04:30
یک متخصص اکولوژی گفت: آبله میمونی می‌تواند از طریق ورود میمون‌ها به شکل قاچاق به کشور وارد شود و با نگهداری آن‌ها در خانه به انسان نیز منتقل شود.

جزئیات آتش‌سوزی در پاساژ گلشن‌مال تهران

 جزئیات آتش‌سوزی در پاساژ گلشن‌مال تهران
2022-05-25T14:30:23+04:30
سخنگوی آتش‌نشانی تهران جزئیات آتش‌سوزی در پاساژ گلشن‌مال‌ را تشریح کرد.

آمار کرونا در ایران| فوت ۵ نفر در شبانه‌روز گذشته

 آمار کرونا در ایران| فوت ۵ نفر در شبانه‌روز گذشته
2022-05-25T14:17:03+04:30
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت آمار کرونا در شبانه‌روز گذشته را اعلام کرد.

هشدار سازمان بازرسی به مدیران دستگاه‌های دولتی؛ اگر وظایف خود را انجام ندهید برایتان پرونده کیفری تشکیل می‌شود

 هشدار سازمان بازرسی به مدیران دستگاه‌های دولتی؛ اگر وظایف خود را انجام ندهید برایتان پرونده کیفری تشکیل می‌شود
2022-05-25T14:17:02+04:30
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: تکالیف دستگاه‌ها به آنها ابلاغ شده و در صورت قصور و تخلف از انجام وظیفه، پرونده کیفری تشکیل می‌شود.

تازه‌ترین وضعیت نوزاد تازه پیدا شده/ تقاضای زیادی برای فرزندخواندگی وجود دارد

تازه‌ترین وضعیت نوزاد تازه پیدا شده/ تقاضای زیادی برای فرزندخواندگی وجود دارد
2022-05-25T13:43:51+04:30
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بهزیستی جدیدترین وضعیت نوزادی که روز گذشته در محله نازی آباد تهران پیدا شده بود را شرح داد و گفت: تقاضای بسیار زیادی برای فرزند...

زاکانی در نشست هیات‌های عالی رتبه اقتصادی ایران و روسیه حاضر شد

زاکانی در نشست هیات‌های عالی رتبه اقتصادی ایران و روسیه حاضر شد
2022-05-25T12:43:51+04:30
شهردار تهران در نشست هیات‌های عالی رتبه اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه شرکت کرد.

لزوم پیاده‌سازی سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی در بهزیستی/ ۲۰ هزار جهادگر داریم

لزوم پیاده‌سازی سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی در بهزیستی/ ۲۰ هزار جهادگر داریم
2022-05-25T12:30:32+04:30
رئیس سازمان بهزیستی گفت: ما و سایر دستگاه‌های مسئول در پیاده‌سازی سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی باید ارتباط مؤثری داشته باشیم.

بحران سالمندی در ۳۰ سال آینده/ طراحی نرم افزار نذر تخصص برای بیماران صعب العلاج

بحران سالمندی در ۳۰ سال آینده/ طراحی نرم افزار نذر تخصص برای بیماران صعب العلاج
2022-05-25T12:17:08+04:30
رئیس هیأت مدیره مجمع خیرین کشور گفت: بر اساس آمار ارائه شده در ۲۵ تا ۳۰ سال آینده حداقل ۳۰ میلیون سالمند از کار افتاده خواهیم داشت.

بحران سالمندی در سی سال آینده/ نرم افزار نذر تخصص برای بیماران صعب العلاج طراحی شده است

بحران سالمندی در سی سال آینده/ نرم افزار نذر تخصص برای بیماران صعب العلاج طراحی شده است
2022-05-25T12:03:49+04:30
رئیس هیأت مدیره مجمع خیرین کشور گفت: بر اساس آمار ارائه شده در ۲۵ تا ۳۰ سال آینده حداقل ۳۰ میلیون سالمند از کار افتاده خواهیم داشت.

میادین میوه و تره ‌بار تهران تا ظهر جمعه باز هستند

میادین میوه و تره ‌بار تهران تا ظهر جمعه باز هستند
2022-05-25T11:50:28+04:30
میادین و بازارهای میوه و تره ‌بار شهرداری تهران، ‎روز جمعه (۶ خرداد) همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۱۳ باز هستند.

تشریح محدودیت های ترافیکی آخر هفته در جاده‌ها

تشریح محدودیت های ترافیکی آخر هفته در جاده‌ها
2022-05-25T11:10:29+04:30
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا محدودیت های ترافیکی آخر هفته در جاده‌ها را تشریح کرد.

سامانه‌ شناسایی دستفروشان مترو راه اندازی شد

سامانه‌ شناسایی دستفروشان مترو راه اندازی شد
2022-05-25T10:57:07+04:30
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: به دنبال این هستیم تا دستفروشان به جای فعالیت در داخل واگن‌ها و سکوها در مکان‌های مشخص کالاهای خود را عرضه ک...

کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۶۳۲۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات

 کرونا در جهان/ ابتلای بیش از ۶۳۲۰۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته + جدول تغییرات
2022-05-25T10:50:23+04:30
طبق آخرین آمار جهانی در شبانه‌روز گذشته ۶۳۲ هزار و ۳۵۳ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و یک هزار و ۶۳۲ نفر جان خود را از دست دادند.

هشدارهای پزشکی روزهای غبارآلود/از ماسک زدن در منزل تا خوردن شیر

هشدارهای پزشکی روزهای غبارآلود/از ماسک زدن در منزل تا خوردن شیر
2022-05-25T09:50:30+04:30
متخصص بیماری های عفونی، با اشاره به هوای غبارآلود برخی از شهرها، بر ضرورت ماندن در منزل و خوردن مایعات به خصوص شیر تاکید کرد.

تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی شهر تهران و لغو امتحانات داخلی

تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی شهر تهران و لغو امتحانات داخلی
2022-05-25T09:37:12+04:30
براساس اعلام اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، همه مقاطع تحصیلی شهر تهران تعطیل و امتحانات داخلی، هماهنگ پایه ششم و پایه نهم در روز چه...

تمهیدات ترافیکی اجتماع سلام فرمانده/ پیش بینی جمعیت ۳۰۰ هزار نفری

تمهیدات ترافیکی اجتماع سلام فرمانده/ پیش بینی جمعیت ۳۰۰ هزار نفری
2022-05-25T09:23:50+04:30
رئیس پلیس راهنمای و رانندگی تهران از پیش بینی حضور جمعیت ۳۰۰ هزار نفری برای شرکت در اجتماع سلام فرمانده در ورزشگاه آزادی خبر داد و تمهیدات ترافیکی در نظر گرف...

هشدار پلیس فتا در خصوص کلاهبرداری تحت عنوان فروش سوالات امتحانی

هشدار پلیس فتا در خصوص کلاهبرداری تحت عنوان فروش سوالات امتحانی
2022-05-25T08:57:10+04:30
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ، نسبت به کلاهبرداری از دانش‌آموزان و خانواده‌ها در پوشش فروش سوالات امتحانی هشدار داد.

محجور ماندن هرچه بیشتر صنایع دستی در سایه نبود سیاست‌های حمایتی دولت

 محجور ماندن هرچه بیشتر صنایع دستی در سایه نبود سیاست‌های حمایتی دولت
2022-05-25T09:03:45+04:30
یک هنرمند صنایع دستی ضمن بیان علل عدم توسعه و رونق بازار فروش صنایع دستی در کشور، نبود سیاست‌های حمایتی و عدم نگاه ایجابی به این حوزه را علت محجور ماندن هرچ...

ظرفیت بزرگی که سفر "آلنا دوهان" گزارشگر ویژه سازمان ملل در اختیار ایران قرار داد

 ظرفیت بزرگی که سفر "آلنا دوهان" گزارشگر ویژه سازمان ملل در اختیار ایران قرار داد
2022-05-25T09:03:45+04:30
گزارش "آلنا دوهان" گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور تحریم‌­ها خواهد توانست اقدامات یکجانبه غربی­‌ها علیه ایرانیان مانند اعمال تحریم‌ها را...

تردد در معابر تهران روان است/ عواقب رانندگی با سرعت زیاد

تردد در معابر تهران روان است/ عواقب رانندگی با سرعت زیاد
2022-05-25T08:43:52+04:30
رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ وضعیت ترافیکی معابر پایتخت را تشریح کرد.

استقرار اورژانس برای دومین روز متوالی در میادین پایتخت

استقرار اورژانس برای دومین روز متوالی در میادین پایتخت
2022-05-25T08:17:14+04:30
رئیس مرکز اورژانس تهران از استقرار اتوبوس آمبولانس و موبایل کلینیک در میادین اصلی تهران خبر داد.

هوای پایتخت در وضعیت خطرناک قرار دارد

هوای پایتخت در وضعیت خطرناک قرار دارد
2022-05-25T08:03:50+04:30
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، هم‌اکنون شاخص آلودگی هوای پایتخت روی عدد ۴۱۲ یعنی بازه خطرناک قرار دارد.

تشریح خدمات فرهنگی کمیته امداد/ارائه ۵۷ هزار مشاوره به مددجویان

تشریح خدمات فرهنگی کمیته امداد/ارائه ۵۷ هزار مشاوره به مددجویان
2022-05-25T08:03:49+04:30
مدیر کل کمیته امداد استان تهران از ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان تحت پوشش خبر داد و گفت : در سال گذشته بیش از ۵۷ هزار مشاوره به مددجویان ارائه شد.

خدمات فرهنگی مددجویان کمیته امداد تشریح شد /ارائه ۵۷ هزار مشاوره

خدمات فرهنگی مددجویان کمیته امداد تشریح شد /ارائه ۵۷ هزار مشاوره
2022-05-25T07:50:27+04:30
مدیر کل کمیته امداد استان تهران از ارائه خدمات فرهنگی به مددجویان تحت پوشش خبر داد و گفت : در سال گذشته بیش از ۵۷ هزار مشاوره به مددجویان ارائه شد.

فردا طرح ترافیک در تهران اجرا می‌شود/ امکان لغو طرح‌های رزرو شده

فردا طرح ترافیک در تهران اجرا می‌شود/ امکان لغو طرح‌های رزرو شده
2022-05-24T17:50:29+04:30
سخنگوی شهرداری تهران گفت: با توجه به آلودگی هوا طرح ترافیک فردا در تهران اجرا می‌شود.

امتحانات نهایی پایه دوازدهم برگزار می شود

امتحانات نهایی پایه دوازدهم برگزار می شود
2022-05-24T17:37:09+04:30
سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: امتحانات نهایی پایه دوازدهم در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور، مطابق برنامه از پیش تعیین شده برگزار می‌شود.

تعطیلی کلیه مقاطع تحصیلی شهر تهران و لغو امتحانات داخلی

تعطیلی کلیه مقاطع تحصیلی شهر تهران و لغو امتحانات داخلی
2022-05-24T17:37:08+04:30
براساس اعلام اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، همه مقاطع تحصیلی شهر تهران تعطیل و امتحانات داخلی، هماهنگ پایه ششم و پایه نهم در روز چه...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)