میرنیوز

استمرار دهنده خدمات شهید رییسی نامزد اصلح است

استمرار دهنده خدمات شهید رییسی نامزد اصلح است 2024-07-04T13:09:43+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد علم‌الهدی در ویژه‌برنامه معرفی دستاوردهای فرهنگی، علمی و اجتماعی شهید جمهور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در خراسان رضوی با عنوان «سرمشق» که صبح پنجشنبه در تالار شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: فرهنگ از جمله مقوله‌هایی در زندگی بشر است که اگر نگوییم مهم‌ترین اما به حقیقت یکی از مهمترین مولفه‌هایی است که زندگی را شکل می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: فرهنگ هم در زندگانی فردی و هم در زندگی اجتماعی ما منجر به خلق عادت می‌شود و همین عادات، شکل زندگی را تعیین می‌کند. بر همین اساس، هرچه مشکل در زندگی امروز ما وجود دارد به دلیل هر فرهنگی است که امروز بر زندگی فردی و اجتماعی ما حاکم شده و اگر از شرایط فعلی رنج می بریم، باید ببینیم چه فرهنگی بر زندگی ما مسلط است.

گرفتاری امروز به خاطر فقر فرهنگی است

وی خاطرنشان کرد: به طور مثال، مسئله تربیت فرزند به عنوان یک مقوله مهم برای هر خانواده به طور مطلق تحت تأثیر همین فرهنگ حاکم بر خانواده است. بسیاری از همه چالش‌های امروز ما نیز به همین ترتیب است. اگر دختر و پسر ما دیر ازدواج می‌کنند و یا طلاق گسترده می‌شود، همه به دلیل حاکمیت فرهنگی است که باعث می‌شود جوان فقط منتظر از راه رسیدن یک شغل عالی باشد.

علم الهدی ادامه داد: امروز در این کشور تأخیر ازدواج به دلیل ناداری و مشکلات مالی به وجود نیامده بلکه دلیل اصلی به خاطر فقر فرهنگی است که باعث شده جوانان انتظار آغاز زندگی را از سطحی داشته باشند که پدران و مادرانشان پس از سال‌ها زندگی به آن رسیده اند. اگر این مشکلات فرهنگی حل شد، مشکلات ما بدون کوچک‌ترین گرفتاری و چالشی حل خواهد شد. به همین دلیل است که تأکید بر فرهنگ سازی داریم تا به موازات فعالیت‌های اقتصادی، عمرانی و ارتقای سطح مساعدت و کمک‌ها، تلاش‌ها متمرکز بر فرهنگسازی شود.

دولت سیزدهم، فرهنگ کار و تلاش را نهادینه کرد

امام جمعه مشهد با بیان اینکه دولت سیزدهم توانست فرهنگ کار و تلاش را در جامعه و کشور نهادینه کند، تصریح کرد: اولین فرهنگی که در دولت سیزدهم به وجود آمد، نهادینه شدن فرهنگ کار و تلاش بود؛ به طوری که نظام عملیاتی رئیس جمهور و مسؤولان شرایطی را رقم زدند که اولاً در سطح کارگزاران و دوماً در سطح مردم، فرهنگ کار ترویج پیدا کند. اینکه الان یک عده پیدا بشوند و با غرض ورزی های شخصی بخواهند آقای رئیسی را از کارگزاران دولت و مسئولان جدا کنند، عین بی انصافی و خدانشناسی است. این سخنِ غیرانسانی و نابجایی است. مگر آقای رئیسی خودش تنها همه این کارها را می‌کرد؟ اگر همکاری و تلاش این وزرا و مسئولان نبود، بدیهی است انجام این همه کار در طول سه سال ناممکن بود.

وی تأکید کرد: مساله جمعه‌های ایشان که در خانواده شأن اصلاً از بین رفته بود و اهل خانه دیگر حتی در روزهای تعطیل نیز انتظاری از ایشان نداشتند، این الگو در بدنه وزرا، همکاران و کارگزاران او نیز به همین شکل رقم خورده بود. بنده به شما می گویم اگر این فرهنگ در این کشور نهادینه شود، مهم‌ترین گام برای زمینه سازی ظهور حضرت بقیة الله الاعظم (عج) شکل گرفته است زیرا همین تلاش، مجاهدت و کار خستگی ناپذیر یکی از اولویت‌های دوران بعد ظهور است.

علم الهدی گفت: تا پیش از دولت سیزدهم، همیشه یکی از اصلی ترین پاسخ‌هایی که در مقابل مطالبات ما از طرف دولت مطرح می‌شد، پناه بردن به بهانه کمبود اعتبار بود اما دولت سیزدهم ثابت کرد که فعالیت، تلاش، کار و آبادانی هرگز معطل رسیدن پول، اعتبار و بودجه نمی‌ماند و اگر مدیر فعال و بااراده باشد، می‌تواند زندگی مردم را نجات دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: شما ببینید همین تأسیسات سلامت که در سطح استان ایجاد شده و مرکز سرطان شناسی که اکنون در مراحل پایانی قرار دارد، یکی از اقدامات بی نظیر در کل تاریخ انقلاب است. ابعاد این پروژه عظیم‌تر و مهم‌تر هم می‌شود اگر بدانیم اعتبار ملی به آن اختصاص پیدا نکرده و همه از ظرفیت‌های بومی استان بوده است.

زیارت، بزرگترین زیربنای فرهنگی کشور

وی، زیارت را بزرگترین زیربنای فرهنگی کشور خواند و اظهار کرد: یکی از سعادت‌ها و توفیقات ما در این استان آن است که بزرگترین زیربنای فرهنگی کل ایران در سرزمین ما واقع شده و مساله زیارت با مبانی فرهنگ و معارف رضوی در این حوزه منشأ اثرگذاری است. مثلاً در حوزه همین حجاب به عنوان یک چالش فرهنگی، چه قدر تلاش نیاز است و چه قدر مجاهدت آمران به معروف و ناهیان از منکر باید پای کار باشد تا مشکلات موجود برطرف شود؟ حالا در مقایسه با این وضعیت، تصور کنید ظرفیت‌های فرهنگ رضوی پای کار بیاید. قطعاً نتایج بسیار متفاوت خواهد بود.

علم الهدی افزود: این یقین برای همه مردم باید وجود داشته باشد که در دولت سیزدهم، از همه ظرفیت‌ها برای خدمت استفاده شد. مثلاً در همین مقوله پیک‌های زیارتی، مشهدالرضا (ع) به شرایطی رسیده که حتی عید غدیر هم بر پیک‌های زیارتی افزوده شده و تقریباً در تمام طول سال به صورت متوالی شاهد حضور انبوه زائران هستیم اما زیرساخت‌های حمل و نقل، اسکان و پذیرایی به قدری توسعه یافته که مدیریت جمعیت به سهولت میسر است. البته با همه این تفاسیر، همچنان نیاز به توسعه وجود دارد. قطار سریع السیر و جاده مهم حرم تا حرم می‌تواند بخش عمده از مشکلات زیرساختی در بخش حمل و نقل را برطرف کند و بعضی از اینها شروع شده و بعضی در آستانه تکمیل هستند.

امام جمعه مشهد با اشاره به فرارسیدن دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: برادران و خواهران، اگر شما بخواهید کسی را انتخاب کنید که این راه را ادامه ندهد، در حق خودتان ظلم کرده اید. در حدیث آمده در برخی مقاطع، دعا قابل استجابت نیست. از جمله این موقعیت‌ها همین انتخابات ریاست جمهوری است که در آن مسؤولیت گام برداشتن و تعیین سرنوشت کشور برعهده خود مردم است باید جریان‌های معتقد و متدین پای کار بیایند و از نامزد اصلح حمایت کنند تا نهضت خدمت آقای رئیسی استمرار پیدا کند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

کاهش ساعت کاری ادارات خراسان‌جنوبی در روز چهارشنبه سوم مردادماه

کاهش ساعت کاری ادارات خراسان‌جنوبی در روز چهارشنبه سوم مردادماه
2024-07-23T11:36:27+03:30
بیرجند- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی از کاهش ساعت کاری ادارات در روز چهارشنبه سوم مردادماه خبر داد.

حجم آب پشت سدهای آذربایجان غربی به یک میلیارد و ۱۱۲ میلیون مترمکعب رسید

حجم آب پشت سدهای آذربایجان غربی به  یک میلیارد و ۱۱۲ میلیون مترمکعب رسید
2024-07-23T10:43:15+03:30
ارومیه-مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: حجم آب پشت سدهای استان هم اکنون به یک میلیارد و ۱۱۲ میلیون مترمکعب رسیده است.

انسداد ۳۰۰ کیلومتر از مرزهای شرق ایران با دیوارهای ۴ متری

انسداد ۳۰۰ کیلومتر از مرزهای شرق ایران با دیوارهای ۴ متری
2024-07-23T10:43:15+03:30
مشهد- فرمانده گروه مهندسی ۴۴۴ نیروی زمینی ارتش از انسداد ۳۰۰ کیلومتر از مرزهای شرق ایران با دیوارهای ۴ متری خبرداد.

فعالیت ادارات و بانک‌های مرکزی پنجشنبه هفته جاری تعطیل است

فعالیت ادارات و بانک‌های مرکزی پنجشنبه هفته جاری تعطیل است
2024-07-23T09:49:54+03:30
اراک- معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مرکزی گفت: فعالیت ادارات و بانک‌های استان مرکزی پنجشنبه هفته جاری تعطیل است.

حسابرسی ۱۹ هزار شکایت مالباختگان خودرویی «طراوت نوین»

حسابرسی ۱۹ هزار شکایت مالباختگان خودرویی «طراوت نوین»
2024-07-23T09:49:53+03:30
قزوین- ۱۹ هزار شکایت مالباختگان شرکت پیش فروش خودرو «طراوت نوین» مورد حسابرسی قرار گرفت.

آغاز عملیات بازآماد ناوشکن سهند در بندرعباس

آغاز عملیات بازآماد ناوشکن سهند در بندرعباس
2024-07-23T09:49:53+03:30
بندرعباس- ناوشکن سهند که روزهای گذشته دچار سانحه شده بود به منظور اجرای عملیات بازآماد به یکی از مراکز تعمیراتی دریایی بندرعباس انتقال یافت.

معماری مناسبات ایران و روسیه در عالی‌ترین سطح است

معماری مناسبات ایران و روسیه در عالی‌ترین سطح است
2024-07-23T09:49:52+03:30
قم- مدیر حوزه‌های علمیه گفت: ایران و روسیه با برقراری مناسبات عمیق، عصر جدیدی را در مناسبات دوجانبه رقم زده‌اند.

ایجاد ۳ سایت موقت پسماند در مهران برای اربعین

ایجاد ۳ سایت موقت پسماند در مهران برای اربعین
2024-07-23T09:23:07+03:30
ایلام-معاون عمرانی استاندار ایلام از ایجاد ۳ سایت موقت پسماند در مهران برای اربعین خبر داد.

اعزام ۱۱۰۰نفر از دانش آموزان قزوینی به مناطق عملیاتی غرب کشور

اعزام ۱۱۰۰نفر از دانش آموزان قزوینی به مناطق عملیاتی غرب کشور
2024-07-23T09:23:07+03:30
قزوین- مسوول سازمان بسیج دانش‌آموزی قزوین گفت: ۱۱۰۰ نفر از دانش آموزان استان قزوین به یادمان‌های شهدای دفاع مقدس مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام می‌شوند.

ثبت بیش از ۸۰۰۰ ماموریت طی تیرماه سال جاری در اورژانس کرمانشاه

ثبت بیش از  ۸۰۰۰ ماموریت طی تیرماه سال جاری در اورژانس کرمانشاه
2024-07-23T09:09:47+03:30
کرمانشاه- رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث استان کرمانشاه از ثبت بیش از هشت هزار ماموریت طی تیرماه سال جاری در اورژانس این استان خبر داد.

اختصاص ۸۷۰ میلیون تومان برای مرمت باغ تاریخی گلشن طبس

اختصاص ۸۷۰ میلیون تومان برای مرمت باغ تاریخی گلشن طبس
2024-07-23T08:56:30+03:30
بیرجند- رییس میراث فرهنگی طبس گفت: مبلغ ۸۷۰ میلیون تومان از محل منابع ملی برای تکمیل عملیات مرمتی باغ تاریخی گلشن طبس اختصاص یافت.

«سمنان» استان برتر در ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی

«سمنان» استان برتر در ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی
2024-07-23T08:56:30+03:30
سمنان- استاندار سمنان گفت: این استان رتبه برتر در بین تمام استان های کشور را در شاخص ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار، به خود اختصاص داده است.

هوای اصفهان در وضعیت قرمز است/ شاخص سجزی بر مدار بنفش

هوای اصفهان در وضعیت قرمز است/ شاخص سجزی بر مدار بنفش
2024-07-23T08:29:48+03:30
اصفهان- شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان، خمینی شهر، شاهین شهر و قهجاورستان در دومین روز مردادماه وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم افراد جامعه را نشان می‌دهد.

بخش اعظمی از آتش سوزی مناطق حفاظت شده «خامین» باشت مهار شد

بخش اعظمی از آتش سوزی مناطق حفاظت شده «خامین» باشت مهار شد
2024-07-23T07:49:45+03:30
یاسوج_ مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: بخش اعظمی از آتش سوزی مناطق حفاظت شده باشت مهار شد.

طرح طبقه بندی مشاغل در کارگاه ها اجرا شود

طرح طبقه بندی مشاغل در کارگاه ها اجرا شود
2024-07-23T07:49:44+03:30
ساری- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بر لزوم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در کارگاه‌های بالای ۵۰ نفر تاکید کرد.

تلفات ناشی از تصادف در مازندران ۱۲ درصد کاهش یافت

تلفات ناشی از تصادف در مازندران ۱۲ درصد کاهش یافت
2024-07-23T07:23:05+03:30
ساری- مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از کاهش ۱۲ درصدی مرگ ومیر براثر تصادفات طی سال جاری در استان خبر داد.

هویت شهید قمی «ابراهیم آقایی آنالوچه» شناسایی شد

هویت شهید قمی «ابراهیم آقایی آنالوچه» شناسایی شد
2024-07-23T00:09:43+03:30
قم- هویت شهید قمی «ابراهیم آقایی آنالوچه» که در دوران دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت رسیده بود شناسایی شد.

ادارات استان سمنان پنجشنبه‌ها تعطیل شد

ادارات استان سمنان پنجشنبه‌ها تعطیل شد
2024-07-22T22:23:03+03:30
سمنان- معاون استاندار سمنان از تعطیلی پنجشنبه‌ها با هدف مدیریت مصرف انرژی در استان خبر داد و گفت: فعالیت ادارات به صورت دورکاری است.

سپاه، شناور خارجی حامل سوخت قاچاق در خلیج فارس را توقیف کرد

سپاه، شناور خارجی حامل سوخت قاچاق در خلیج فارس را توقیف کرد
2024-07-22T21:43:04+03:30
بوشهر - فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: شناور خارجی حامل سوخت قاچاق در خلیج فارس توقیف شد.

سپاه شناور خارجی حامل سوخت قاچاق در خلیج فارس را توقیف کرد

سپاه شناور خارجی حامل سوخت قاچاق در خلیج فارس را توقیف کرد
2024-07-22T21:16:23+03:30
بوشهر - فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: شناور خارجی حامل سوخت قاچاق در خلیج فارس توقیف شد.

وزرا و سفرای مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیایی میهمان یزد می‌شوند

وزرا و سفرای مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیایی میهمان یزد می‌شوند
2024-07-22T19:16:23+03:30
یزد- معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استانداری یزد از برگزاری اجلاس مجمع گفتگوی همکاری آسیا «ACD» با حضور وزرا و سفرای عضو این کشورها در شهر تاریخی یزد ...

ناوگان هوایی مشهد در ایام اربعین حسینی تقویت خواهد شد

ناوگان هوایی مشهد در ایام اربعین حسینی تقویت خواهد شد
2024-07-22T19:16:23+03:30
مشهد- مدیر روابط عمومی فرودگاه‌های خراسان رضوی گفت: در ایام اربعین حسینی ناوگان هوایی مشهد تقویت خواهد شد.

نذورات حسینیه اعظم زنجان بیش از ۲۲۲ میلیارد ریال اعلام شد

نذورات حسینیه اعظم زنجان بیش از ۲۲۲ میلیارد ریال اعلام شد
2024-07-22T17:29:43+03:30
زنجان-رییس هیأت امنای مسجد حسینیه اعظم زنجان گفت: جمع نذورات حسینیه اعظم زنجان ۲۲۲ میلیارد و ۱۱ میلیون و ۶۹۳ هزار و ۶۵ ریال اعلام شد.

سرانه مصرف آب در فارس باید به ۱۰۵ لیتر در روز کاهش یابد

سرانه مصرف آب در فارس باید به ۱۰۵ لیتر در روز کاهش یابد
2024-07-22T17:16:30+03:30
شیراز- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس با اشاره به تداوم خشکسالی در این استان، خواستار کاهش ۲۰ درصدی مصرف آب توسط مردم شد تا از بحران آب عبور کنیم.

قاطعانه روند تقویت مرزها برای مقابله با شرارت‌ها را ادامه می‌دهیم

قاطعانه روند تقویت مرزها برای مقابله با شرارت‌ها را ادامه می‌دهیم
2024-07-22T16:23:07+03:30
مشهد- فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: قاطعانه روند تقویت و تحکیم آمادگی مرزها برای مقابله با شرارت‌های سازمان یافته دشمن را ادامه می‌دهیم.

موردی از ابتلا به تب دنگی در استان کرمان گزارش نشده است

موردی از ابتلا به تب دنگی در استان کرمان گزارش نشده است
2024-07-22T16:09:50+03:30
کرمان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تاکنون موردی از ابتلا به تب دنگی و یا وجود پشه آئدس در استان کرمان گزارش نشده است.

مقاومت مردم مظلوم فلسطین و غزه ‌تاریخ جدیدی در دنیا رقم زد

مقاومت مردم مظلوم فلسطین و غزه ‌تاریخ جدیدی در دنیا رقم زد
2024-07-22T16:09:49+03:30
مشهد- فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مقاومت مردم مظلوم فلسطین و غزه ‌تاریخ جدیدی در دنیا رقم زد و این ملت در قلب همه مردمان جهان نفوذ پیدا کرده ...

ارتش ایران در تولید تجهیزات نظامی به خودکفایی رسیده است

ارتش ایران در تولید تجهیزات نظامی به خودکفایی رسیده است
2024-07-22T15:56:26+03:30
ارومیه - جانشین فرمانده نیروی زمینی ازتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش در تولید تجهیزات نظامی به خودکفایی رسیده است.

فعالیت ادارات قم فردا تا ساعت ۱۱ و چهارشنبه و پنج‌شنبه تعطیل است

فعالیت ادارات قم فردا تا ساعت ۱۱ و چهارشنبه و پنج‌شنبه تعطیل است
2024-07-22T15:43:09+03:30
قم- بر اساس اعلام استانداری قم فعالیت ادارات قم فردا سه شنبه تا ساعت ۱۱ و چهارشنبه و پنج‌شنبه تعطیل است.

استقرار ۱۲۰ آمبولانس از ورودی مسیر تردد زوار اربعین تا مرز خسروی

استقرار ۱۲۰ آمبولانس از ورودی مسیر تردد زوار اربعین تا مرز خسروی
2024-07-22T15:29:46+03:30
کرمانشاه- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از استقرار ۱۲۰ آمبولانس و ۳ بالگرد از ورودی مسیر تردد زوار تا مرز خسروی طی ایام اربعین ۱۴۰۳ خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)