میرنیوز

ابرقدرتها قبل از «وعده صادق» به ما التماس می‌کردند عملیات نکنید

ابرقدرتها قبل از «وعده صادق» به ما التماس می‌کردند عملیات نکنید 2024-07-02T20:23:02+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، آئین باشکوه اربعین شهدای خدمت و چهلمین روز شهادت آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، عصر سه شنبه با حضور پرشور زائران و مجاوران در صحن جامع پیامبر اعظم (ص) حرم مطهر رضوی برگزار شد. در این مراسم پس از تلاوت قرآن مجید و جمع خوانی صلوات خاصه امام هشتم (ع)، اشعاری در وصف فضائل و سیره شهید جمهور قرائت شد و با مرثیه سرایی مداحان اهل بیت (ع)، خیل کثیر مردم به عزاداری در سوگ شهدای خدمت پرداختند.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سخنران ویژه این مراسم اظهار کرد: در روز اربعین شهادت شهیدان عرصه خدمت، به ملت عزیز ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به قافله سالاری یک سید شهید بزرگوار حضرت آیت الله سیدابراهیم رئیسی و همراهان عزیز او تسلیت عرض می‌کنم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: نام مبارک این شهیدان والامقام را در طلیعه سخن برای تجلیل از مقام معنوی و آسمانی آنها بر زبان می آورم. حضرت آیت الله آل هاشم به عنوان امام جمعه مؤمن، انقلابی، بی ریا، وارسته و خدمت گزار آذربایجان شرقی و تبریز، جناب آقای دکتر حسین امیرعبداللهیان به عنوان وزیر خارجه باوقار، باصلابت، حمل کننده منطق انقلاب اسلامی و پرچمدار عرصه دیپلماسی که توانست منطق انقلاب و شعائر محور مقاومت را با ادبیات دیپلماتیک جهان تلفیق کند و تجلی نوینی از دیپلماسی مقاومت بسازد، فرمانده شهید سردار سیدمهدی موسوی به عنوان کسی که در همه لحظات با رئیس جمهور شهید ما در همه سفرها و مأموریت‌ها با سختی‌ها همراه بود و همچون یک فرمانده وفادار و فداکار، شبانه روز برای حفظ جان رئیس محترم جمهور مجاهدت می‌کرد، استاندار جوان، رشید، پرتلاش و دلسوز آذربایجان شرقی که مدت‌ها در کنار رئیس محترم جمهور، خادم حضرت ثامن الحجج (ع) بود و برای مردم تبریز و آذربایجان شرقی، یک مائده و موهبت الهی قلمداد می‌شد. خلبانان شهید سیدطاهر مصطفوی فرزند یک روحانی وارسته و برادر یک شهید بود. شهید بزرگوار امیر دریانوش و سرهنگ خلبان شهید بهروز قدیمی، هر دو خلبانان میدان دیده، کارکشته، فداکار و جان برکفی بودند که در آن پرواز آسمانی، عروج به درگاه الهی را تجربه کردند.

شهید رئیسی، سیدالشهدای خدمت بود

وی خاطرنشان کرد: افضل همه اینها، سیدالشهدای خدمت شهید آیت الله سیدابراهیم رئیسی بود؛ رئیس جمهوری که دوست داشت با مردم از نزدیک سخن بگوید، گرمای صورت آنها را حس کند. صدای آنها را بشنود. دمای تب مردمان دردمند را از نزدیک اندازه بگیرد. با مشکلات آنها عجین شود. در میان مردم ادغام شود. یکی بودن و یکدل بودن را بین خود و مردم به خصوص طبقات محروم و کم برخوردار جامعه ایجاد کند.

سلامی ادامه داد: ابعاد شخصیتی رئیس جمهور محترم ما که شهید شد، در گستره وسیعی تعریف می‌شود که شاید دستیابی به کرانه‌های شخصیت او بسیار سخت و ناممکن باشد. ابعاد شخصیتی این روحانی عالی مقام و سید بزرگوار، برای او جاذبه‌های قوی و نفوذ کلام عمیقی ساخته بود؛ هرچند که خداوند علیم بذات الصدور است و آنچه در قلب‌ها می‌گذرد، فقط با علم الهی قابل کشف است اما ما در رفتار ظاهری و صورت نورانی این مرد بزرگ، جلوه‌های درخشانی از فضائل معنوی را می‌دیدیم.

رئیسی عزیز، اهل کرامت بود

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه کلام و عمل شهید رئیسی همواره سرشار از امید بود، تصریح کرد: او برای اسلام تحمل می‌کرد، ناملایمات را هضم می‌کرد، اندوه و حزن را در قلبش پنهان می‌کرد و در سیمای ظاهری بشاش و درخشان بود. کلامش سرشار از امید بود. دلبستگی خاصی به مردم محروم داشت. هیچ انسانی برای او پیش و پا افتاده نبود. همه را تکریم می‌کرد. او اهل کرامت بود. کریمانه برخورد می‌کرد. با مردم صادقانه سخن می‌گفت و در مقابل همه انسان‌ها متواضع و در عین حال، جدی بود. بیشترین رغبت او، حل مشکلات دردمندان جامعه بود.

وی تأکید کرد: وقتی سفر می‌رفت، برادران یگان حفاظت به بنده می‌گفتند کار برایمان خیلی سخت شده زیرا رئیس جمهور اجازه نمی‌دهد حلقه محافظت پیرامون ایشان را کامل کنیم زیرا ایشان علاقه مند است از فاصله صفر با مردم سخن بگوید، دردها را از نزدیک تشخیص دهد و این مسائل، کار را برای آنها دشوار می‌کرد.

شهید رئیسی، تجلی رئیس جمهور در تراز اسلام

سلامی گفت: این یک استثناست در تمام دولت‌های عالم که یک رئیس جمهور بیش از آنکه در خانه خود باشد، در خانه فقرا باشد. بیش از آنکه به زن و فرزندان خویش توجه کند، به عائله دیگران توجه کند. بیش از آنکه در جمعه‌ها و روزهای تعطیل با خانواده اش باشد، با مردم همراه می‌شد. اغراق نیست اگر بگویم هیچ جمعه نبود که در میان مردم نباشد. به همین دلیل، او محبوب آمد، محبوب زیست و محبوب تر دنیا را ترک کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به آیه ۹۶ سوره مبارکه مریم بیان کرد: این حکم الهی است که فرمود «إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمنُ وُدًّا» تا بر این اساس، خداوند عالم برای کسانی که ایمان آوردند و عمل صالح انجام دهند، محبت و مودّت مردم را قرار دهد. او با صداقت وارد میدان شد و با صداقت از دنیا رفت. این جلوه‌های ملکوتی و معنوی اوست و حتماً دامنه‌های این معنویت، فراتر از این کلماتی است که من به کار می برم اما ابعاد شخصیت سیاسی و مدیریتی این رئیس جمهور عزیز ما یک تجلی درخشان از رئیس جمهوری است که در مکتب اسلام تعلیم یافته و می‌خواست سنت‌های شریف نبوی را اجرایی کند.

خدمت صادقانه با وجود تخریب ناجوانمردانه

وی ضمن تشریح ابعاد جنگ روانی علیه شهید رئیسی و خدمات صادقانه او با وجود فشارهای داخلی و خارجی اظهار کرد: وقتی او به ریاست جمهور انتخاب شد، دشمنان اعم از خارجی و عناصر داخلی آنها در جستجوی ایجاد یک تصور باطل و القای رؤیاهای شیطانی خود بودند. آنها اینگونه از دوران خدمت او و همراهانش تصویر ساخته بودند که اگر رئیس جمهور شود، پنجره‌های دیپلماسی به روی ایران بسته خواهد شد، سیاست خارجی در مسیر انسداد کامل قرار خواهد گرفت و ایران در جهان تنها و منزوی خواهد ماند. هم چنین با قطع کامل روابط با کشورها، چالش‌های اقتصادی سنگین در انتظار ملت خواهد بود.

سلامی افزود: دشمنان این طور ادعا می‌کرد که در دولت او، صادرات و واردات قطع می‌شود، اثرات تحریم شدت خواهد گرفت، سرمایه گذاری نزول پیدا خواهد کرد، انبارها خالی و یارانه‌ها قطع خواهد شد، دولت در تأمین مایحتاج عمومی مردم از مشکلات عقب خواهد افتاد. کرونا بر کشور غلبه خواهد کرد، ثبات و امنیت تحت تأثیر تنش‌های داخلی برهم خواهد ریخت. اعتماد مردم فرو خواهد پاشید و امید مردم به یأس مبدل خواهد شد. آنها این عبارات، گزاره‌ها و شایعات را مدام در جامعه و کل عالم منتشر می‌کردند.

حرکت شهید رئیسی مایه برکت ایران شد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در این شرایط، وقتی او به ریاست جمهوری رسید، در قلب موقعیتی قرار گرفت که بسیاری نسبت به او شک و تردید داشتند و پروژه مأیوس سازی ملت با قدرت در حال اجرا بود. او باید از اقتدار ایران دفاع و روحیه جهاد را در بدنه مدیران احیا می‌کرد. کار سختی در انتظارش بود. توکلی قوی و اعتماد به نفسی فراوان نیاز داشت تا کسی بتواند با این همه چالش‌ها مقابله کند اما جریان یابی اندیشه و تفکر رهبر انقلاب اسلامی در بدنه دولت باعث شد تا دقیقاً برخلاف این جریان اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: همراستایی دولت با اندیشه‌ها و تدابیر رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی، جریان قدرتمندی ساخت که آنچه در مرکزیت و قلب نظام تدبیر می‌شد، همان به مرحله اجرا می‌رسید. اینها به ما قوت می‌بخشید، برکت و حرکت می‌داد و بالاخره ملت نیز با این الگو همراه شد. مردم سختی‌ها را تحمل می‌کردند زیرا می‌دانستند مردان دولت برای تحقق اهداف و حل مشکلات به آب و آتش می‌زنند، آنها افسرده نیستند، خسته نیستند و بلکه امیدوار، امیدبخش و مقتدر هستند. وقتی ملت به مقامات و مسئولان خود این طور نگاه کند و آنها را پا به رکاب در میدان ببیند، در این صورت همراهی خواهد کرد.

خاطره فرمانده کل سپاه از شهید امیرعبداللهیان

سلامی ضمن یادآوری تحولات مرتبط با کرونا و تلاش‌های دولت سیزدهم در کنترل این بلای فراگیر تصریح کرد: وقتی او آمد، کرونا از بین رفت. تسلط این دولت بر کرونا، یک قضاوت جهانی را در پی داشت و در حالی که قدرت‌های بزرگ در مقابل این بحران زانو زده بودند، او ایران اسلامی را از کرونا رهایی بخشید. علاوه بر این، رئیسی عزیز توانست نفوذ ایران را توسعه دهد. او می‌فهمید و می‌دانست آمریکا بسیار کوچک‌تر از همه دنیاست و ایران به عنوان یک کشور مقتدر، صاحب نفوذ و قدرت‌های برتر می‌تواند از شعائر و ارزش‌های خود دفاع کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: او تنش‌ها را حل کرد و رابطه با کشورها را توسعه بخشید؛ آن هم با کمک وزیر خارجه مقتدر خود که با قلب مطمئن کلام طیب می‌گفت. امیرعبداللهیان یک وزیر نمونه بود. من او را در شبهای سخت عملیات وعده صادق دیدم؛ آن زمان که وزرای امور خارجه کشورهای بزرگ با او تماس می‌گرفتند و التماس می‌کردند یا عملیات نکنیم و یا خفیف واکنش نشان بدهیم اما این امیرعبداللهیان بود که به دنیا نشان داد ما حق پاسخ داریم.

شکست تحریم‌ها در سایه پیشرفت مقاومت

وی گفت: در سازمان همکاری شانگهای، رئیس جمهور محترم و وزیر امور خارجه باصلابت ما عضویت یافتند و این کار بزرگی بود که انحصارطلبی‌ها را شکست. از آفریقا و آسیای میانه گرفته تا قفقاز، همه جا میدان‌های تأثیرگذاری رئیس جمهور شهید و وزیر امور خارجه او مشهود بود. همه فهمیدند بدون ایران نمی‌توان معادلات منطقه‌ای را حل و فصل کرد. ایران رفعت یافت، موقعیت و منزلت بین المللی ما در بلندای عالم قرار گرفت، شعاع تأثیرگذاری ما پیش رفت و حلقه انزوا شکسته شد.

سلامی بیان کرد: بازهم اینها همه ماجرا نیست. دشمن تلاش داشت تحریم، نفس ملت را قطع کند اما با هدایت رهبر عظیم و رئیس جمهور عزیز و البته همراهی ملت، قائمه مقاومت پیشروی کرد، مردم حیثیت خود را با دلار عوض نکردند و برای تخفیف چند دلار در هر بشکه نفت به دشمن پناه نبردند تا درنهایت، صادرات برخلاف اراده دشمن در مسیر توسعه قرار گرفت.

تحریم، زمینه ساز پیشرفت

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: در آن ایام، ایران اسلامی به قدرتی دست یافت که هرکس از ما کشتی ربود، ما هم از او کشتی گرفتیم و هرکس کشتی ما را زد، ما هم کشتی او را زدیم تا امروز خطوط کشتیرانی ما از هر قدرتی در عالم امن تر باشد. تحریم اینگونه شکسته شد و ما از اثرات تحریم به تدریج فاصله گرفتیم. همه این تحریم‌ها فرصتی برای استقلال اقتصادی ما شد. در عصر تحریم بود که ماهواره‌های ما به فضا پرتاب شد، نیروگاه‌ها ساخته شدند و جوانان ما در علوم نوین به پیش رفتند.

وی افزود: در حالت کلی، شکستن تحریم دو راه بیشتر ندارد؛ یا پناه بردن به کسی که اصل مشکل ما از او ایجاد شده و یا اینکه خودمان مشکلاتمان را حل و فصل کنیم. نمی‌توان از ترس دشمن به دشمن پناه برد. آنها هرگز راه غلبه بر مشکلات را به ما یاد نخواهد داد. این واقعیت جهان امروز است و تحریم با همین منطق شکسته شد.

دنیا شاهد مجاهدت‌های شهید رئیسی بود

سلامی با اشاره به وقوع بحران‌های طبیعی در دوران دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: رئیس جمهور ما توانست محرومیت زدایی و فقرزدایی را به اصل محوری اجرا در این کشور تبدیل کند. هر سیل یا زلزله‌ای که پیش می‌آمد، خود به قلب خطر می‌شتافت. من به یاد دارم، وقتی در ایالت نیواورلئان آمریکا سیل آمد، بسیاری از خانه‌ها ویران و برق قطع شد، بعد از هفته‌ها رئیس جمهور آنها از مناطق حادثه دیده بازدید کرد اما رئیس جمهور ما در همان ایام، از نزدیک به مناطق بحران زده می‌رفت.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: دنیا شاهد این مجاهدت‌ها بود و به همین دلیل، وقتی او و همراهانش شهید شدند، همه چشم‌ها گریان شدند. ملت همه به خیابان آمد و حتی آن‌هایی که به او رأی نداده بودند، در مراسم تشییع پیکرش حاضر شدند. علاوه بر این، همه جهان لب به تحسین او گشود. مقامات عالی کشورها در مراسم سوگواری او حاضر شدند. او و همراهانش در تاریخ جاودانه شدند با اینکه ریاست جمهوری اش کمتر از سه سال طول کشید.

نباید دشمن شاد شویم

وی با اشاره به فرارسیدن ایام انتخابات و نزدیک بودن دور دوم انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم تصریح کرد: ای ملت عزیز ایران به عنوان یک خادم کوچک، یک سرباز و خاک کف پای همه شما، به شما می گویم که راه رئیسی باید با قوت ادامه پیدا کند. هرکسی صدای مرا می‌شنود، به این نکته توجه کند. ما در آستانه یک رویداد بزرگ هستیم. دشمنان وقتی آن تشییع پیکرها را دیدند، خاموش شدند و فهمیدند ملت ایران فریب القائات بیگانگان را نمی‌خورد. به همه عملیات روانی دشمن پاسخ شرافتمندانه می‌دهد و از حیثیت ملی خود دفاع می‌کند اما هفته گذشته میزان مشارکت مردم در انتخابات متأسفانه مطلوب نبود. دشمن به طمع افتاده است. تصور می‌کند که میزان مشارکت به معنای رویگردانی ملت از انقلاب است.

سلامی تأکید کرد: هرکس صدای مرا می‌شنود، این واقعیت را بداند که این نظام و دستاوردهای آن، محصول خون پاک هزاران جوان برومند ایران عزیز است. این طور نبود آنها تارک دنیا باشند. آنها هم عاشق خانواده شأن بودند و آرزوهای بزرگ داشتند اما خانه خود را ترک کردند و به سمت سخت‌ترین میدان‌ها شتافتند در حالی که همسران جوان و فرزندان خردسال خود را تنها می‌گذاشتند. در آن حال، به این امید بودند که شما ملت، امتداد دهنده راه آنان باشید. ما در معرض یک قضاوت جهانی هستیم. دشمنان ما خوشحال می‌شوند اگر مردم ایران در انتخابات مشارکت نکنند. به پای صندوق‌ها بشتابید. این جهاد امروز ماست. نباید دشمن شاد شویم. هنوز فرصت باقی است. فکر کنید. دقیق و صحیح عمل کنید. اگر در لحظه‌های تاریخی یک ملت درست عمل نکند، مشکلاتی حاصل می‌شود که ابعاد آن خارج از اندازه خواهد بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما کشور قوی می‌خواهیم. ما عزت می‌خواهیم. اگر کشور قوی و عزت می‌خواهید، دشمن را در روز جمعه خانه نشین کنید. او را زمین گیر کنید. هنر مردم ایران، درهم شکستن آرزوهای دشمن است. ما همه جا او را شکست داده‌ایم و این بار هم ملت ما او را شکست خواهد داد. روز جمعه هرکدام به نیابت از یک شهید پای صندوق‌ها بیایید و راه رئیسی عزیز را ادامه دهید. همه شما را به خدای بزرگ می‌سپارم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

خدمت به زائران اربعین در مسیر نجف تا کربلا

خدمت به زائران اربعین در مسیر نجف تا کربلا
2024-07-21T22:16:23+03:30
یزد- فعال اجتماعی گفت: بسیاری از فعالیت‌های مرتبط با اربعین در نوع خود از رخدادهای بی‌سابقه بشمار می‌آید، حرکت مردمی جای پای یار نیز از منظر یک کار جمعی در پ...

تالاب درگه‌لطف‌الله نقده با ۱.۵ میلیون مترمکعب آب احیا شد

تالاب درگه‌لطف‌الله نقده با ۱.۵ میلیون مترمکعب آب احیا شد
2024-07-21T22:16:23+03:30
ارومیه - رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: تالاب «درگه‌لطف‌الله» این شهرستان پس از ۲۵ سال با ۱.۵ میلیون مترمکعب آب احیا شد.

ضرورت توجه به جهاد تبیین در مصلی و مساجد

ضرورت توجه به جهاد تبیین در مصلی و مساجد
2024-07-21T21:49:43+03:30
ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران وجهه انقلابی مصلی و مسجد را مهم دانست و گفت: به جهاد تبیین در این مراکز توجه شود.

تخریب ۵ خانه در انفجار گاز کیانشهر اهواز/۳۰ خانه صدمه دیدند

تخریب ۵ خانه در انفجار گاز کیانشهر اهواز/۳۰ خانه صدمه دیدند
2024-07-21T21:36:23+03:30
اهواز - بر اثر حادثه‌ انفجار گاز یک ساختمان چهار واحده و یک خانه‌ ویلایی در منطقه‌ کیانشهر اهواز تخریب شدند.

آرمان شهیدان عاشورایی است

آرمان شهیدان عاشورایی است
2024-07-21T20:43:05+03:30
نکا- نماینده ولی فقیه در مازندران آرمان شهدا را همان آرمان امام حسین (ع) و یاران باوفایش و عاشورایی دانست. 

چهل و دومین دوره مسابقات قرآن دانش آموزان پسر سراسر کشور آغاز شد

چهل و دومین دوره مسابقات قرآن دانش آموزان پسر سراسر کشور آغاز شد
2024-07-21T20:29:44+03:30
مشهد- چهل و دومین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان پسر سراسر کشور امروز در حرم مطهر رضوی آغاز شد.

حجت الاسلام شهرستانی با امام جمعه مشهد دیدار کرد

حجت الاسلام شهرستانی با امام جمعه مشهد دیدار کرد
2024-07-21T20:29:43+03:30
مشهد- حجت الاسلام سید جواد شهرستانی، نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی سیستانی با امام جمعه مشهد دیدار کرد.

ژنتیک ۸۰ درصد در ابتلا به سرطان روده بزرگ موثر است

ژنتیک ۸۰ درصد در ابتلا به سرطان روده بزرگ موثر است
2024-07-21T19:09:46+03:30
مشهد- دبیر علمی چهارمین کنگره بیماری‌های کولورکتال گفت: عوامل ژنتیکی و خانوادگی ۸۰ درصد در ابتلاء به سرطان روده بزرگ نقش دارد و این مهم ضرورت چکاپ سالانه را ...

شهید آیت الله رییسی توجه ویژه ای به شهدا و آزادگان داشت

شهید آیت الله رییسی توجه ویژه ای به شهدا و آزادگان داشت
2024-07-21T18:16:25+03:30
گرگان- دبیر کنگره ملی شهدای آزاده غریب در اسارت گفت: شهید آیت الله رییسی توجه ویژه ای به شهدا و آزادگان داشت و به همین منظور برگزاری اجلاسیه شهدای آزاده غریب...

دریای خزر نقش مهمی در تجارت و حمل و نقل دریایی دارد

دریای خزر نقش مهمی در تجارت و حمل و نقل دریایی دارد
2024-07-21T18:16:25+03:30
انزلی- معاون عملیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهمیت راهبردی دریای خزر گفت: دریای خزر نقش مهمی در تجارت و حمل و نقل دریایی دارد.

۶۰۰ هزار واحد نهضت مسکن ملی تاکنون تحویل مردم شده است

۶۰۰ هزار واحد نهضت مسکن ملی تاکنون تحویل مردم شده است
2024-07-21T17:49:47+03:30
بندرعباس- معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیات اجرایی ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکن ملی در دولت سیزدهم آغاز شده و تاکنون ۶۰۰ هزار واحد تحویل د...

۱۲۷ فقره کالای تملیکی در انبار جویبار متروکه شده است

۱۲۷ فقره کالای تملیکی در انبار جویبار متروکه شده است
2024-07-21T17:36:24+03:30
جویبار- حاکم شرع سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی گفت: ۱۲۷ پرونده و کالا به ارزش تقریبی چهار میلیارد تومان در انبار جویبار متروکه شده است.

لزوم برخورد جدی با زمین خواران در گیلان/دهیاران بنگاه داری نکنند

لزوم برخورد جدی با زمین خواران در گیلان/دهیاران بنگاه داری نکنند
2024-07-21T16:03:06+03:30
رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان بر لزوم برخورد جدی با زمین خواران در استان تاکید کرد و گفت: وظیفه امروز ما حفظ و حراست از این زمین‌ها و محفوظ نگه داشتن برای ...

شناور ۴۵ SB روسیه وارد آب‌های سرزمینی ایران در دریای خزر شد

شناور ۴۵ SB روسیه وارد آب‌های سرزمینی ایران در دریای خزر شد
2024-07-21T15:36:25+03:30
انزلی- شناور ۴۵ SB روسیه برای برگزاری رزمایش امداد، نجات و امنیت دریایی ۲۰۲۴ در دریای خزر وارد آب‌های سرزمینی ایران شد.

واژگونی وانت در شاهرود ۸ مصدوم برجای گذاشت

واژگونی وانت در شاهرود ۸ مصدوم برجای گذاشت
2024-07-21T14:43:11+03:30
شاهرود- رئیس اورژانس شاهرود گفت: واژگونی خودروی وانت در جاده روستای ابر هشت مصدوم برجای گذاشت

ساعات کاری ادارات کهگیلویه و بویراحمد تغییر کرد/ پنجشنبه تعطیل شد

ساعات کاری ادارات کهگیلویه و بویراحمد تغییر کرد/ پنجشنبه تعطیل شد
2024-07-21T14:16:28+03:30
یاسوج_ کارگروه مدیریت مصرف انرژی کهگیلویه و بویراحمد از تغییر ساعات کاری ادارات در استان تا پایان هفته خبر داد.

۵۰ درصد از ظرفیت تولید نیروگاه زواره براثر آتش‌سوزی کاهش یافت / خسارت جانی نداشتیم

۵۰ درصد از ظرفیت تولید نیروگاه زواره براثر آتش‌سوزی کاهش یافت / خسارت جانی نداشتیم
2024-07-21T14:03:07+03:30
اصفهان - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: ۵۰ درصد از ظرفیت تولید برق نیروگاه زواره اردستان بر اثر آتش سوزی کاهش یافت.

تردد در محور کندوان برقرار و دو طرفه است

تردد در محور کندوان برقرار و دو طرفه است
2024-07-21T13:36:25+03:30
ساری - رییس مرکز مدیریت راه های مازندران تردد در محورهای ارتباطی از جمله کندوان را دو طرفه اعلام کرد.

۱۱۸ نفر پارسال در آب های مازندران غرق شدند/ سهم دریا ۸۱ نفر

۱۱۸ نفر پارسال در آب های مازندران غرق شدند/ سهم دریا ۸۱ نفر
2024-07-21T13:23:06+03:30
ساری -مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در سال گذشته ۱۱۷ نفر شامل ۱۰۵مرد و مابقی زن از هموطنان در آب های این استان غرق شدند.

صنایع در شهرستان‌های غرب اصفهان راه‌اندازی شود

صنایع در شهرستان‌های غرب اصفهان راه‌اندازی شود
2024-07-21T13:09:49+03:30
اصفهان - نماینده مردم چادگان، فریدن و فریدونشهر در مجلس گفت: انتظار ما از دولت چهاردهم این است که نسبت به راه‌اندازی صنعت در شهرستان‌های غرب استان اصفهان توج...

۲۷نفر در آذربایجان غربی دراثر غرق شدگی جان خود را از دست داده اند

۲۷نفر در آذربایجان غربی دراثر غرق شدگی جان خود را از دست داده اند
2024-07-21T13:09:49+03:30
ارومیه- رییس اورژانس آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال جاری تا ۳۰ تیرماه در استان ۲۷ نفر در اثر غرق شدگی جان خود را از دست داده اند.

۴۲۹۱ نفر دهه اول محرم در مازندران خون اهدا کردند

۴۲۹۱ نفر دهه اول محرم در مازندران خون اهدا کردند
2024-07-21T13:09:48+03:30
ساری -مدیرکل انتقال خون مازندران از اهدای چهار هزار ۲۹۱ نفر برای اهدای خون دهه اول محرم در استان خبر داد و گفت: ۴۹۴ اهداکننده بار اولی بودند.

توطئه‌های دشمن همواره در مقابل اراده مردم ختم به شکست می‌شود

توطئه‌های دشمن همواره در مقابل اراده مردم ختم به شکست می‌شود
2024-07-21T12:56:34+03:30
زاهدان_ فرمانده کل انتظامی با اشاره به اینکه دشمن همواره به دنبال کینه و طعمه در استان سیستان و بلوچستان است، گفت: توطئه‌های بدخواهان همیشه در مقابل اراده مر...

دلیل تلف شدن ماهیان در تالاب هورالعظیم چه بود؟

دلیل تلف شدن ماهیان در تالاب هورالعظیم چه بود؟
2024-07-21T12:56:33+03:30
اهواز - رئیس اداره حفاظت محیط زیست دشت آزادگان توضیحاتی در خصوص تلف شدن تعداد زیادی در تالاب بین المللی هورالعظیم ارائه داد.

مصرف بالای ۲ مگاوات برق در حدود ۷۰۰ واحد صنعتی کشور

مصرف بالای ۲ مگاوات برق در حدود ۷۰۰ واحد صنعتی کشور
2024-07-21T12:43:05+03:30
مشهد- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حدود ۷۰۰ واحد صنعتی کشور بالای ۲ مگاوات مصرف برق دارند.

هواشناسی خراسان رضوی در پی افزایش وزش باد هشدار سطح زرد صادر کرد

هواشناسی خراسان رضوی در پی افزایش وزش باد هشدار سطح زرد صادر کرد
2024-07-21T12:29:45+03:30
مشهد- هواشناسی خراسان رضوی با پیش بینی افزایش شدت وزش باد و افزایش ابرناکی در استان هشدار سطح زرد اعلام کرد.

شهادت ۹۳ نفر طی یک سال در راه امنیت کشور

شهادت ۹۳ نفر طی یک سال در راه امنیت کشور
2024-07-21T12:29:45+03:30
زاهدان_ فرمانده کل انتظامی کشور گفت: سال گذشته، ۹۳ نفر از پرسنل انتظامی در راه تامین امنیت کشور شهید شده اند.

افتتاح ۸۰ مسکن مددجویی/ اختلافات خانوادگی بیشتر موضوع است

افتتاح ۸۰ مسکن مددجویی/ اختلافات خانوادگی بیشتر موضوع است
2024-07-21T12:16:23+03:30
ساری - مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: همزمان با هفته بهزیستی ۸۰ مسکن مددجویی در استان بهره برداری می شود.

آتش سوزی نیروگاه زواره اردستان اطفا شد

آتش سوزی نیروگاه زواره اردستان اطفا شد
2024-07-21T11:36:25+03:30
اصفهان – معاون سیاسی فرمانداری اردستان از اطفای آتش سوزی نیروگاه زواره اردستان خبر داد.

گرما ساعت کاری ادارات یزد را تغییر داد

گرما ساعت کاری ادارات یزد را تغییر داد
2024-07-21T11:23:11+03:30
یزد- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد از تغییر ساعت ادارات این استان به دلیل گرمای شدید هوا خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)