میرنیوز

کشور ما یک جهان فرصت در اختیار دارد/ باید قدر زمان را بدانیم

کشور ما یک جهان فرصت در اختیار دارد/ باید قدر زمان را بدانیم 2024-06-30T23:29:41+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، سعید جلیلی، یکشنبه شب در جمع مردم یزد گفت: همین یزد عزیز است که از فرصت‌های خود به بهترین شکل استفاده کرد و اگر ما صحبت می‌کنیم از اینکه یک جهان فرصت می تواند یک ایران جهش داشته باشد، بهترین گواه آن یزد است که تداعی کننده همت و خلاقیت است که این دو نیاز جدی همیشه و امروز ما است.

وی بیان کرد: یزدی‌ها در طول تاریخ پرافتخار ایران توانستند آن جایگاه فاخر و نقش پرشکوه را برای خود رقم بزنند، از آن قنات‌های اعماق زمین تا بادگیرهای سر به آسمان کشیده نشان می دهد چگونه می توان از هر فرصتی، استفاده حداکثری کرد و این هنر مردم ایران و مردم یزد است.

جلیلی ادامه داد: اگر هنر ایرانی استفاده حداکثری از فرصت ها است و اگر مردم این استان در طول تاریخ نشان دادند حتی از فرصت های حداقلی استفاده حداکثری می کنند، پس در مواجهه با یک جهان فرصت چه می کنند و مگر غیر از این است که یک ایران جهش و آینده پرشکوه برای ایران اسلامی رقم می زنند و این هویت و اصالت ملت ما است.

جلیلی با اشاره به دو رویکرد مهم بیان کرد: یک رویکرد مبتنی بر اصالت و هویت تاریخی مردم است که فرصت های خود را بشناسند و برای آنها برنامه داشته باشند و آن قدر با همت و خلاقیت دنبال کنند تا روز به روز جهش و پیشرفت و ترقی و تعالی مملکت رقم بخورد. بنایراین یک رویکرد باید استفاده حداکثری از سرمایه های مادی و معنوی باشد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: رویکرد دیگر این است که ما ضعف داریم، البته برخی ضعف ها را فهرست کردند که برخی اشتباه، برخی مبالغه و برخی درست است و وجود دارد، برخی آسیب ها را فهرست کردند، برخی از مشکلات را فهرست کردند این در حالی است که ضعف را با ضعف نمی توان برطرف کرد بلکه ضعف را باید با قدرت برطرف کرد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان در این چهل و پنج سال بیکار نبودند و حرکت های مختلفی علیه ملت ایران به کار بردند، با اشاره به سالگرد شهادت آیت الله صدوقی گفت: دشمن از شخصیت های ما نمی گذشت و آنها را ترور می کرد، هشت سال جنگ به این ملت تحمیل کردند و همه توان خود را بکار گرفتند اما موفق نشدند.

جلیلی افزود: قدرتی که ملت ایران بکار برد و ملتی که خود را باور داشت و ایستاد و از آرمان ها و منافع و حقوق خود دفاع کرد اما دشمنان حرکت های دیگری شروع کردند که تحریم های اقتصادی از آن جمله است. آن زمان دولتی که روی کار بود و بیان می کردند چون دشمن راهبرد حداکثری به کار برده، پس ما دیگر در شرایط سخت قرار داریم، افرادی که عنوان می کردند به ما رای بدهید هم سانتریفیوژ و هم چرخ اقتصاد می چرخد، در نهایت بسیاری از سرمایه های ملت را دادند و کشور با رشد منفی همراه شد.

وی با اشاره به انتخاب ملت ایران در سال 1400 گفت: ثمره این انتخاب، مبتنی بر نگاه به هویت ایرانی و اصالت اسلامی بود و لذا ما فرصت های فراوان داریم و اگر برخی از کشورها نفت دارند، یا برخی از گاز، برخی معدن، برخی دریا و ... برخودار هستند ، خداوند همه اینها را به ملت ما داده است و امروز شما یک نسل جوان بانشاط تحصیل کرده و متخصصی دارید که می تواند از همه این فرصت‌ها به بهترین شکل استفاده کند.

جلیلی افزود: این نسل عزیز و دانشمند و متخصص و ظرفیت های بزرگی که امروز داریم این همه فرصت ها که در استان وجود دارد از معدن، گردشگری، گردشگری سلامت، صنایع دستی، کشاورزی، دامداری و ... آیا اینها یک جهان فرصت نمی تواند ملتی که در زمانی از قنوات تا بادگیرها و ... استفاده حداکثری کند، امروز با سرمایه های بزرگ نمی تواند جهش بزرگی برای کشور ایجاد کند و این محقق می شود به شرطی که روستای شما یک سلول کشور باشد.

وی ادامه داد: انقلاب به قله ها نگاه می کند و برای تفکر انقلابی به حداقل ها نیاز نیست و اگر بخواهیم مشکلات را حل کنیم با قدرت و استفاده حداکثری برطرف می شود. شهید رئیسی آمد و ریل را عوض کرد و همان هایی که می گفتند بیش از 200 بشکه نفت نمی توانیم بفروشیم، امروز دو میلیون بشکه می فروشد و لذا می توان حرکت شهید رئیسی را دنبال کرد و در مدت کوتاهی به دهان دشمن زد.

وی ادامه داد: ملت ایران در عرصه های مختلف خوش درخشیده و امروز در نقطه ای هستیم که برخی ایران را از جنگ می ترسانند. آمریکا و رژیم صهیونیستی همه توان خود را علیه گروه حماس در منطقه ای کوچک بکار بردند و هیچ غلطی نتوانستد بکنند. اینها ملت ما را از جنگ می ترسانند ملتی که با قدرت ایستاده و موجب صلح در منطقه شده است. امروز آنها نگران هستند و می دانند جوانان این مملکت به این اکتفا نمی کنند چرا که امروز جوانان ما در فناوریها و مرزهای دانش حرکت می کنند و برای کشور قدرت تولید می کنند. اگر نگاه ناامیدانه و حداقلی و بی اعتماد به ملت دنبال شود ثمره ادامه مشکلات و برخی آسیب ها و چشم به بیگانه دوختن به دو یا سه قدرت دنیا است.

جلیلی گفت: ما نه تنها در این کشور فرصت های بزرگ داریم بلکه فرصتهای بزرگ در جهان داریم و امروز دنیا تنها دو سه قدرت نیست و اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید بازار صادراتی داشته باشیم و با همسایگان و دنیا تعاملات داشته باشیم . ملت امروز در بهترین شرایط تاریخی خود قرار دارد به لحاظ عملی، فناوری، اقتصادی، سیاسی و موقعیت جهانی و منطقه ای و امروز قدرت های بزرگ دنیا می گویند نمی توانیم کارهایی را انجام دهیم. اوباما گفت در سوریه موفق نشدم چون اراده ایران در برابر ما بود و ما راشکست داد و امروز ملت ما در این شرایط قرار دارد .

وی ادامه داد: ما امروز باید زمان را قدر بدانیم برخی پیشرفت ها اینگونه نیست که اگر ۴ سال عقب بیفتیم، بعد بتوانیم جبران کنیم بلکه اگر آن جهش را شکل ندهیم دیگران و قدرت هایی که محدودیت و انحصار ایجاد می کنند ما را عقب نگه می دارند.

جلیلی تصریح کرد: ملت با انتخاب خود دیوار ها را از میان برمی دارد و اجازه نمی دهد کسی خاکریز و مانع در برابر پیشرفت ایران قرار دهد. ظرفیت های صنعتی کشاورزی گردشگری و صنایع دستی استان یزد یک فرصت بزرگ است این کار به تنهایی انجام نمی شود. جهش وقتی ایجاد می شود که هر ایرانی نقش پر شکوه خود را ایفا کند. وقتی فرزندان این ملت در سخت ترین حادثه ها حماسه آفریدند آیا امروز نمی توانند در عرصه های مختلف دوباره این حماسه ها و موفقیت ها را ایجاد کنند. این ها برنامه ریزی می خواهد ما وقت نداریم هر دولتی که شما انتخاب کنید تا سرنوشت ملت را در قوه مجریه در دست بگیرد باید کار خود را از روز شنبه آغاز کند و برای اینکه ببینیم نظر کارشناسان چیست و چه می گویند ، وقت نداریم باید برای جبران آن ۸ سالی که ملت ما رنج کشید به اتکای شما مردم موفقیت ها را رقم‌بزنیم.

وی ادامه داد: البته به این معنی نیست که مشکلات معیشتی مورد توجه نیست وضعیت کارگران و کارمندان باید با شرایط تورم کشور هماهنگ شود مهمتر از ایجاد اشتغال، امنیت شغلی است تا کارگر شما امنیت شغلی داشته باشد، دولت در یک برنامه ریزی باید مجموعه شرایط را دنبال کند و انشاالله نتیجه یک جهان فرصتی که در اختیار ماست یک ایران جهش خواهد بود.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

جهاد تبیین و دفاع اصولی از انقلاب با سلاح دانش و معرفت ممکن است

جهاد تبیین و دفاع اصولی از انقلاب با سلاح دانش و معرفت ممکن است
2024-07-20T20:29:45+03:30
مشهد- تولیت آستان قدس رضوی گفت: دفاع اصولی و صیانت از مبانی انقلاب اسلامی، ایستادگی در برابر تهاجم فرهنگی و شبهه پراکنی های دشمن و جهاد تبیین با سلاح دانش، ب...

صدور هشدار سطح نارنجی دریایی در هرمزگان

صدور هشدار سطح نارنجی دریایی در هرمزگان
2024-07-20T20:29:44+03:30
بندرعباس- مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور هشدار سطح نارنجی دریایی در استان هرمزگان خبر داد.

فدراسیون فوتبال فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد / حرفهایی زده نشود که مردم نگران شوند

فدراسیون فوتبال فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد / حرفهایی زده نشود که مردم نگران شوند
2024-07-20T20:16:25+03:30
قزوین- وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه نباید حرفهایی زده شود که مردم نگران شوند، گفت: فدراسیون فوتبال برای بازی های تیم ملی فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد.

آمریکا شریک نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه است

آمریکا شریک نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه است
2024-07-20T20:16:24+03:30
مشهد- یک کارشناس برجسته مسائل سیاسی گفت: آمریکا شریک اصلی نسل‌کشی و جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی در نوار غزه است.

فدراسیون فوتبال فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد

فدراسیون فوتبال فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد
2024-07-20T20:03:04+03:30
قزوین- وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه نباید حرفهایی زده شود که مردم نگران شوند، گفت: فدراسیون فوتبال برای بازی های تیم ملی فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد.

آغاز عملیات احداث کریدور خطوط لوله پایانه نفتی در بندر شهید رجایی

آغاز عملیات احداث کریدور خطوط لوله پایانه نفتی در بندر شهید رجایی
2024-07-20T18:03:06+03:30
بندرعباس- عملیات اجرایی احداث کریدور خطوط لوله و ساماندهی پایانه نفتی در بندر شهید رجایی با حضور استاندار هرمزگان آغاز شد.

ظرفیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری استان کرمان بر پایه مواد معدنی است

ظرفیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری استان کرمان بر پایه مواد معدنی است
2024-07-20T18:03:06+03:30
کرمان- رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن ایران با اشاره به اینکه ظرفیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری استان کرمان بر پایه مواد معدنی است، گفت: کرمان جزو استان‌هایی است که ...

توزیع ۳۸۰ دستگاه پیشرفته درمان در دولت سیزدهم با اولویت مناطق محروم

توزیع ۳۸۰ دستگاه پیشرفته درمان در دولت سیزدهم با اولویت مناطق محروم
2024-07-20T17:43:06+03:30
کرمانشاه- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از توزیع ۳۸۰ دستگاه پیشرفته حوزه درمانی در دولت شهید رئیسی با اولویت مناطق محروم در کشور خبر داد.

خروجی سد زاینده‌رود افزایش یافت

خروجی سد زاینده‌رود افزایش یافت
2024-07-20T17:29:48+03:30
اصفهان- معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از افزایش خروجی سد زاینده‌رود با هدف توزیع آب برای باغ‌های غرب استان اصفهان خبر داد.

بصیرت افزایی و آگاهی بخشی اجتماعی ماموریت مهم نخبگان است

بصیرت افزایی و آگاهی بخشی اجتماعی ماموریت مهم نخبگان است
2024-07-20T17:29:48+03:30
سمنان- نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: بصیرت افزایی و آگاهی بخشی اجتماعی ماموریت مهم نخبگان، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی و فرهنگی محسوب می شود.

۲۷۵۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان بهزیستی گلستان شد

۲۷۵۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان بهزیستی گلستان شد
2024-07-20T17:29:47+03:30
گرگان- مدیرکل بهزیستی گلستان با اشاره به پوشش ۹۰ هزار مددجو در این استان گفت: از ابتدای دولت شهید رییسی تا کنون دو هزار و ۷۵۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان گلس...

ویژه‌برنامه‌های عزاداری دهه دوم محرم در حرم مطهر رضوی

ویژه‌برنامه‌های عزاداری دهه دوم محرم در حرم مطهر رضوی
2024-07-20T17:16:26+03:30
مشهد- معاون تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی، ویژه‌برنامه‌های دهه دوم ماه محرم‌الحرام در حرم مطهر امام رضا (ع) را اعلام کرد.

محور کندوان ۲ روز در هفته مسدود می شود

محور کندوان ۲ روز در هفته مسدود می شود
2024-07-20T16:23:06+03:30
ساری- سرپرست مرکز مدیریت راه های مازندران گفت: محور کندوان دو روز در هفته برای عملیات جاده ای مسدود می شود.

افزایش ۳ برابری خطوط هوایی گیلان برای انتقال زوار اربعین

افزایش ۳ برابری خطوط هوایی گیلان برای انتقال زوار اربعین
2024-07-20T16:09:48+03:30
رشت - دبیر ستاد اربعین گیلان از افزایش ۳ برابری خطوط هوایی در این استان برای انتقال زوار اربعین خبر داد.

پیگیری مطالبات گندمکاران استان ایلام/کشاورزان صبور باشند

پیگیری مطالبات گندمکاران استان ایلام/کشاورزان صبور باشند
2024-07-20T15:56:27+03:30
ایلام-نماینده مردم حوزه جنوب ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری آخرین وضعیت مطالبات گندمکاران استان،گفت: کشاورزان صبور باشند.

ورود ۷۵۰۰ زائر کربلا به کشور از طریق مرز مهران

ورود ۷۵۰۰ زائر کربلا به کشور از طریق مرز مهران
2024-07-20T15:56:27+03:30
ایلام-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام از ورود هفت هزار و ۵۰۰ زائر کربلا به کشور از طریق مرز مهران خبر داد.

کشف جلیقه‌های حاوی ۲۸ کیلوگرم شیشه در اصفهان/ ۵ نفر دستگیر شدند

کشف جلیقه‌های حاوی ۲۸ کیلوگرم شیشه در اصفهان/ ۵ نفر دستگیر شدند
2024-07-20T15:16:27+03:30
اصفهان - فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف محموله ۲۸ کیلویی شیشه و دستگیری پنج نفر در این رابطه خبرداد.

تیم نساجی روند روبه رشدی داشته است/ وجود ۸ ورزشکار المپیکی

تیم نساجی روند روبه رشدی داشته است/ وجود ۸ ورزشکار المپیکی
2024-07-20T15:16:26+03:30
ساری - استاندار مازندران گفت: نساجی از تیم های خوب فوتبال کشور بوده و طی سال های اخیر روند روبه رشدی داشته است.

جشنواره «شمسا» فرصتی برای طراحی لباس متناسب با هویت ایرانی است

جشنواره «شمسا» فرصتی برای طراحی لباس متناسب با هویت ایرانی است
2024-07-20T15:03:09+03:30
مشهد- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: جشنواره شمسا فرصتی است تا طراحان با استفاده از نمادهای بومی، لباس‌های متناسب با فرهنگ و هویت ما را طراحی و...

کنگره شیخ فضل الله نوری برگزار می‌شود

کنگره شیخ فضل الله نوری برگزار می‌شود
2024-07-20T14:49:51+03:30
ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر ترویج فرهنگ حسینی و تشیع گفت: کنگره شهید شیخ فضل الله نوری در نور برگزار می شود.

لزوم صیانت از مواضع سیاست خارجی به عنوان سنگر راهبردی نظام

لزوم صیانت از مواضع سیاست خارجی به عنوان سنگر راهبردی نظام
2024-07-20T14:49:50+03:30
مشهد- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر ضرورت صیانت از مواضع سیاست خارجی به عنوان سنگر راهبردی نظام گفت: اصلی‌ترین نگرانی امروز ما نیز مربوط به همی...

تکذیب ریزش معدن در البرز

تکذیب ریزش معدن در البرز
2024-07-20T14:36:30+03:30
کرج- مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز گفت: ریزش معدن در البرز رخ نداده و کسی مصدوم نشده است.

کنگره شیخ فضل الله نوری برگزار می‌شود/ انتقاد از سخنان اخیر ظریف

کنگره شیخ فضل الله نوری برگزار می‌شود/ انتقاد از سخنان اخیر ظریف
2024-07-20T14:36:30+03:30
ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر ترویج فرهنگ حسینی و تشیع گفت: کنگره شهید شیخ فضل الله نوری در نور برگزار می شود.

استقرار ۱۰ پایگاه اورژانس در مسیر منتهی به مرز شلمچه

استقرار ۱۰ پایگاه اورژانس در مسیر منتهی به مرز شلمچه
2024-07-20T14:23:06+03:30
اهواز - رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان از استقرار ۱۰پایگاه اورژانس در روزهای پیاده‌روی اربعین حسینی و در مسیرهای منتهی به مرز شلمچه خبر داد.

تقویم ورزشی بیلیارد در مازندران تدوین شود

تقویم ورزشی بیلیارد در مازندران تدوین شود
2024-07-20T14:23:05+03:30
ساری - سرپرست فدراسیون بولینگ و بیلیارد ابران خواستار تدوین برنامه تقویم ورزشی و چهار ساله این هیات در مازندران شد.

۶۵ درصد موقوفات یزد وقف سیدالشهدا است/ یزد و اردکان در صدر

۶۵ درصد موقوفات یزد وقف سیدالشهدا است/ یزد و اردکان در صدر
2024-07-20T14:10:01+03:30
یزد- مدیرکل اوقاف استان یزد گفت: ۶۰ تا ۶۵ درصد از موقوفات استان یزد متعلق به عزاداری، تعزیه‌داری و اطعام مراسم‌ امام حسین (ع) است.

استان کرمان در رشته‌های دانشگاهی مرتبط با معدن بدون دانشجو است

استان کرمان در رشته‌های دانشگاهی مرتبط با معدن بدون دانشجو است
2024-07-20T14:10:01+03:30
کرمان- استاندار کرمان گفت: غفلت از آموزش نیروی انسانی در استانی که نیمی از ظرفیت‌های معدنی کشور را دارد، موجب شده تا رشته‌های دانشگاهی مرتبط و ضروری با بحث م...

آتش سوزی در منطقه ری زمین جاده چالوس/ بالگرد اعزام شد

آتش سوزی در منطقه ری زمین جاده چالوس/ بالگرد اعزام شد
2024-07-20T14:10:00+03:30
کرج- رییس اداره منابع طبیعی شهرستان کرج از وقوع آتش سوزی در منطقه ری زمین جاده چالوس خبر داد و گفت: بر اساس هماهنگی های انجام شده بالگرد به منطقه اعزام شد.

زیرساخت‌های ورزش صبحگاهی تقویت شود

زیرساخت‌های ورزش صبحگاهی تقویت شود
2024-07-20T13:56:28+03:30
همدان- رئیس هیئت ورزش‌های همگانی همدان گفت: زیرساخت و زمین‌های ورزشی در سطح بوستان‌های شهر همدان باید تقویت شود.

۲ هزار پروژه ورزشی در کشور آماده بهره برداری است/ آغاز لیگ برتر با VAR

۲ هزار پروژه ورزشی در کشور آماده بهره برداری است/ آغاز لیگ برتر با VAR
2024-07-20T13:56:28+03:30
قزوین- وزیر ورزش و جوانان گفت: در دولت سیزدهم حدود ۲ هزار پروژه را به مرحله بهره برداری رساندیم که در نوع خود اقدامی بی نظیر و کم نظیر است.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)