میرنیوز

۸ داوطلب مجلس خبرگان رهبری در خراسان رضوی را بشناسید + تصاویر و سوابق

 ۸ داوطلب مجلس خبرگان رهبری در خراسان رضوی را بشناسید + تصاویر و سوابق 2024-02-19T15:48:36+03:30

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی 11 اسفند ماه برگزار خواهد شد.در این دوره از انتخابات، استان خراسان رضوی جهت انتخابات خبرگان رهبری 8 کاندید دارد که از این تعداد 6 نفر به مجلس خبرگان رهبری راه خواهند یافت.

با توجه به آغاز زمان تبلیغات کاندیدهای مجلس خبرگزاری رهبری در این گزارش به معرفی کاندیدهای این دوره خواهیم پرداخت.

 آیت الله سید احمد حسینی خراسانی؛ متولد سال 1338 از روستای فجرآباد توابع شهرستان شیروان بوده و در دوره گذشته مجلس خبرگان رهبری حضور داشته اند. از سوابق ایشان می توان به عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد.

آیت الله حسینی خراسانی در سال 1353وارد حوزه آیت الله حکیم شهرستانی شیروان شد و با عزیمت به حوزه علمیه مشهد در سال 1355در طی دوران تحصیل به عنوان طلبه ممتاز این حوزه انتخاب شد.در این دوران از محضر علمی آیات حاج میرزا علی آقای فلسفی، مرتضوی و رضازاده کسب فیض کرد. این استاد برجسته حوزه علمیه دارای تالیفات متعددی است که از جمله آن‌ها می‌توان به بحث اراضی و احیاء مواتب و شرح خطبه فدکیه اشاره کرد.

انتشار بیش از 50 مقاله علمی در نشریات علمی و پژوهشی و تخصصی نیز در کارنامه ایشان دیده می‌شود.

آیت الله سید مجتبی حسینی؛سال 1333شمسى در خانواده ای سیستانی در شهر مشهد و در خانواده ‏اى روحانى متولد شد. پدرش آیت الله سیّدجلیل حسینى از علماى به نام مشهد بود که در زمان رژیم شاه پس از نپذیرفتن دعوت رژیم طاغوت در دیدار با شاه ، اقامه نماز در مسجد گوهرشاد برای وی ممنوع و پس از آن در حسینیه تهرانی‌هاى مقیم مشهد به اقامه جماعت پرداخت.

حاج آقا سید جلیل پدر آیت الله سید مجتبی از سادات اصیل سیستانى است که در نوجوانى از روستای دادی از توابع شهرستان هامون براى تحصیل علوم حوزوى به مشهد مهاجرت کرده و در محضر مرحوم آیت الله میرزامهدى اصفهانى،عالم و عارف مشهور به درجه اجتهاد نایل شد. مادرش نیز از سادات و فرزند مرحوم آیت الله آقا نجفى و نوه پسرى مرحوم میرزا مهدى شهیدى بود.

سید مجتبی حسینی نزد بزرگانی چون حجت الاسلام و المسلمین واعظ طبسى ، مرحوم اشکذرى ، آیه الله خزعلى ، آیت الله العظمى وحید خراسانى کسب علم کرده است.

وی علاوه بر سابقه 12 سال تدریس علوم حوزوی در سطح خارج، در دانشگاه های تهران ، علامه طباطبائی و آزاد اسلامی به تدریس رشته های متعددی از جمله معارف و اقتصاد اسلامی اشتغال داشته است.

وی در تاریخ 19 شهریور 1376همزمان با تدریس در حوزه و دانشگاه ،به مدت 7 سال،نماینده رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان بوده است.

 آیت الله سید علیرضا صدر حسینی؛دبیر شورای عالی تبلیغات خارجی و معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ایران را در کارنامه خود دارد.

وی عضو سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است و ده ها مقاله علمی به چاپ رسیده در موضوعات مختلف فرهنگی ومعارف را در کارنامه دارد.

آیت الله حسن عالمی حسن عالمی؛ سال 1326در سبزوار متولد شده و نماینده سابق ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی بوده و و در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز به عنوان نماینده خراسان رضوی فعالیت داشته است.

دوره مقدماتی تحصیلات خود را نزد پدرش خوانده است، سپس در سال 1340به مشهد هجرت می‌کند و به فراگیری ادبیات عرب، منطق، مقدمات فلسفه، اصول فقه و کتب فقهی شرح لمعه و مکاسب نزد ادیب نیشابوری و صالحی می‌پردازد.

در سال 1348، به قم هجرت کرده و مکاسب بیع را نزد حسین نوری همدانی، مکاسب خیارات را نزد هاشم تقدیری سبزواری، کتاب کفایه الاصول را نزد جعفر سبحانی، درس خارج فقه و اصول را نزد حسین وحید خراسانی و میرزا هاشم آملی، حکمت و فلسفه و کتاب منظومه را نزد محمد مفتح و احمد بهشتی، حکمت متعالیه را نزد سید رضا صدر و سیر و سلوک، اخلاق و هیئت و نجوم را نزد حسن حسن زاده آملی می‌آموزد.

آیت الله سید احمد علم الهدی، متولد دهم شهریور ماه سال 1323در شهر مشهد که در حال حاضر به عنوان نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه شهر مشهد و همچنین نماینده این استان در مجلس خبرگان رهبری، مشغول به فعالیت است.

وی همچنین در کنار آیت الله مهدوی کنی و آیت الله باقری، جزو مؤسسان دانشگاه امام صادق (علیه السلام) در سال 1361بود و خود نیز به مدت 22سال بعنوان عضو هیئت علمی در سمت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، فعالیت فرهنگی و آموزشی داشته است.

سید احمد علم الهدی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و از سال 1359تا مرداد 1361مسئولیت کمیته انقلاب اسلامی منطقه 10تهران را عهده دار شد و پس از مدتی به عضویت شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران درآمد. وی در فروردین 84با حکم رهبر معظم انقلاب، به عنوان امام جمعه شهر مشهد انتخاب شد و پس از 3دهه به موطن خود بازگشت.

در سال 1385با شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری به عنوان نفر دوم از استان خراسان رضوی راهی این مجلس شد و تاکنون نیز به عنوان نماینده مردم این استان در این مجلس مشغول به فعالیت است و پس از درگذشت آیت الله واعظ طبسی، سید احمد علم الهدی در تاریخ 19اسفند 1394با حکم رهبر معظم انقلاب به عنوان نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، جانشین وی شد.

 آیت الله شیخ علی محمدی خراسانی؛ در سال 1337 در شهر قوچان دیده به جهان گشود و از آنجایی که علاقه وافر به علوم دینی داشت وارد حوزه شد و در طی تحصیل از اساتید بنامی همچون آیات اعظام حسین وحید خراسانی، جوادی آملی، فاضل لنکرانی، ستوده، اعتمادی کسب فیض کرد.

وی هم اکنون از اساتید با سابقه سطوح عالی حوزه و درس خارج فقه در قم است و عضو هیئت امنای مرکز خدمات حوزه های علمیه و از نخبگان تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی است. وی علاوه بر تدریس، تاکنون چندین جلد کتاب و مقاله به رشتهٔ تحریر درآورده است. «چشم اندازی به حکومت جهانی امام مهدی»، «سیره پیشوایان معصوم سیره معنوی و عبادی»، «شرح مکاسب»، «شرح کفایه الاصول» و «اسدی طوسی» برخی از این آثار است.

آیت‌الله سیدمحمدرضا مدرسی مصلی؛ در سال 1334 در یزد به دنیا آمد، پدر وی سید جواد مدرسی از عالمان و استادان اخلاق شهر یزد بود.

وی پس از تحصیلات دیپلم علاوه بر تحصیل دروس رسمی حوزه علمیه به فراگیری دروس نجوم، هیئت، فلسفه غرب، اقتصاد و زبانهای خارجی پرداخت و در رشته‌های فلسفه و کلام و تفسیر و حدیث نیز مطالعه و تحصیل کرده است.

از سوابق وی می‌توان به عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با بیش از چهل سال سابقه تدریس در حوزه علمیه قم و مراکز آموزش عالی که نزدیک به 30سال آن تدریس رسمی دروس خارج فقه و اصول در حوزه علمیه می‌باشد و عضو هیأت امناء بنیاد ملی نخبگان و نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد.

در خصوص فعالیت‌های وی می‌توان عضویت در کمیته‌ انقلاب اسلامی استان لرستان، ناظر بر انتخابات دوره‌ی اوّل خبرگان رهبری در استان یزد،حضور در جبهه‌های دفاع مقدس،مشارکت فعال در دفتر همکاری حوزه و دانشگاه برای بازسازی علوم انسانی، عضویت در هیئت امنای بنیاد نخبگان، عضو جامعه‌ی مدرسین حوزه‌ علمیه‌ی قم، عضو فقهای شورای نگهبان نام برد.

آیت الله غلامرضا مقیسه؛ ورود به حوزه علمیه گرگان در سال 1350، و ادامه تحصیلات حوزوی در شهر قم از سال 1355، تحصیل سطح عالی حوزه در دروس اساتید برجسته مرحوم آیت الله ستوده، فاضل لنکرانی و سیدابوالفضل موسوی تبریزی، همچنین شرکت در دروس خارج فقه و اصولِ اساتید بزرگوار آیات عظام مرحوم شیخ جواد تبریزی و وحید خراسانی به مدت 15 سال، دروس فلسفه در محضر اساتید دکتر احمد بهشتی، آیت‌الله جوادی آملی و آیت‌الله حسن‌زاده آملی و درس تفسیر آیت‌الله مشکینی بخشی از فعالیت‌های تحصیلی وی است.

آیت الله مقیسه دارای تالیفاتی شامل ولایت در کتاب و سنت و رجعت از نگاه عقل و دین بوده و همچنین مقالاتی شامل «رابطه جبریل و پیامبر (ص) در نقد دکتر سروش»؛ «اضطرار» و «ماهیة الحق و اقسامه از منظر امام خمینی(ره)» را به رشته تحریر در آورده است.

از سوابق ایشان قاضی در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی در سال‌های 1360 الی 1362 می توان اشاره کرد و تبلیغ در ایام محرم و ماه رمضان از 40 سال پیش، روحانی کاروان در بعثه مقام معظم رهبری در حج به مدت 20 سال و همکاری با بعثه مقام معظم رهبری در حج در آموزش و تربیت روحانیون کاروان نیز بیان کرد.

گفتنی است؛ هم اکنون ایشان به عنوان امام جمعه شهرستان سبزوار فعالیت دارند.

انتهای پیام/282/.

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار استان ها

پسماند دغدغه شهرستان فریدونکنار است

پسماند دغدغه شهرستان فریدونکنار است
2024-07-21T06:16:25+03:30
فریدونکنار - فرماندار فریدونکنار مساله پسماند را دغدغه مهم در شهرستان بیان کرد و گفت: باید با کمک شهرداری ها و محیط زیست این مساله رفع شود.

جهاد تبیین و دفاع اصولی از انقلاب با سلاح دانش و معرفت ممکن است

جهاد تبیین و دفاع اصولی از انقلاب با سلاح دانش و معرفت ممکن است
2024-07-20T20:29:45+03:30
مشهد- تولیت آستان قدس رضوی گفت: دفاع اصولی و صیانت از مبانی انقلاب اسلامی، ایستادگی در برابر تهاجم فرهنگی و شبهه پراکنی های دشمن و جهاد تبیین با سلاح دانش، ب...

صدور هشدار سطح نارنجی دریایی در هرمزگان

صدور هشدار سطح نارنجی دریایی در هرمزگان
2024-07-20T20:29:44+03:30
بندرعباس- مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از صدور هشدار سطح نارنجی دریایی در استان هرمزگان خبر داد.

فدراسیون فوتبال فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد / حرفهایی زده نشود که مردم نگران شوند

فدراسیون فوتبال فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد / حرفهایی زده نشود که مردم نگران شوند
2024-07-20T20:16:25+03:30
قزوین- وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه نباید حرفهایی زده شود که مردم نگران شوند، گفت: فدراسیون فوتبال برای بازی های تیم ملی فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد.

آمریکا شریک نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه است

آمریکا شریک نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه است
2024-07-20T20:16:24+03:30
مشهد- یک کارشناس برجسته مسائل سیاسی گفت: آمریکا شریک اصلی نسل‌کشی و جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی در نوار غزه است.

فدراسیون فوتبال فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد

فدراسیون فوتبال فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد
2024-07-20T20:03:04+03:30
قزوین- وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه نباید حرفهایی زده شود که مردم نگران شوند، گفت: فدراسیون فوتبال برای بازی های تیم ملی فقط به ورزشگاه آزادی متکی نباشد.

آغاز عملیات احداث کریدور خطوط لوله پایانه نفتی در بندر شهید رجایی

آغاز عملیات احداث کریدور خطوط لوله پایانه نفتی در بندر شهید رجایی
2024-07-20T18:03:06+03:30
بندرعباس- عملیات اجرایی احداث کریدور خطوط لوله و ساماندهی پایانه نفتی در بندر شهید رجایی با حضور استاندار هرمزگان آغاز شد.

ظرفیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری استان کرمان بر پایه مواد معدنی است

ظرفیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری استان کرمان بر پایه مواد معدنی است
2024-07-20T18:03:06+03:30
کرمان- رئیس سازمان نظام‌مهندسی معدن ایران با اشاره به اینکه ظرفیت‌های اصلی سرمایه‌گذاری استان کرمان بر پایه مواد معدنی است، گفت: کرمان جزو استان‌هایی است که ...

توزیع ۳۸۰ دستگاه پیشرفته درمان در دولت سیزدهم با اولویت مناطق محروم

توزیع ۳۸۰ دستگاه پیشرفته درمان در دولت سیزدهم با اولویت مناطق محروم
2024-07-20T17:43:06+03:30
کرمانشاه- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از توزیع ۳۸۰ دستگاه پیشرفته حوزه درمانی در دولت شهید رئیسی با اولویت مناطق محروم در کشور خبر داد.

خروجی سد زاینده‌رود افزایش یافت

خروجی سد زاینده‌رود افزایش یافت
2024-07-20T17:29:48+03:30
اصفهان- معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از افزایش خروجی سد زاینده‌رود با هدف توزیع آب برای باغ‌های غرب استان اصفهان خبر داد.

بصیرت افزایی و آگاهی بخشی اجتماعی ماموریت مهم نخبگان است

بصیرت افزایی و آگاهی بخشی اجتماعی ماموریت مهم نخبگان است
2024-07-20T17:29:48+03:30
سمنان- نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: بصیرت افزایی و آگاهی بخشی اجتماعی ماموریت مهم نخبگان، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی و فرهنگی محسوب می شود.

۲۷۵۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان بهزیستی گلستان شد

۲۷۵۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان بهزیستی گلستان شد
2024-07-20T17:29:47+03:30
گرگان- مدیرکل بهزیستی گلستان با اشاره به پوشش ۹۰ هزار مددجو در این استان گفت: از ابتدای دولت شهید رییسی تا کنون دو هزار و ۷۵۰ واحد مسکونی تحویل مددجویان گلس...

ویژه‌برنامه‌های عزاداری دهه دوم محرم در حرم مطهر رضوی

ویژه‌برنامه‌های عزاداری دهه دوم محرم در حرم مطهر رضوی
2024-07-20T17:16:26+03:30
مشهد- معاون تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی، ویژه‌برنامه‌های دهه دوم ماه محرم‌الحرام در حرم مطهر امام رضا (ع) را اعلام کرد.

محور کندوان ۲ روز در هفته مسدود می شود

محور کندوان ۲ روز در هفته مسدود می شود
2024-07-20T16:23:06+03:30
ساری- سرپرست مرکز مدیریت راه های مازندران گفت: محور کندوان دو روز در هفته برای عملیات جاده ای مسدود می شود.

افزایش ۳ برابری خطوط هوایی گیلان برای انتقال زوار اربعین

افزایش ۳ برابری خطوط هوایی گیلان برای انتقال زوار اربعین
2024-07-20T16:09:48+03:30
رشت - دبیر ستاد اربعین گیلان از افزایش ۳ برابری خطوط هوایی در این استان برای انتقال زوار اربعین خبر داد.

پیگیری مطالبات گندمکاران استان ایلام/کشاورزان صبور باشند

پیگیری مطالبات گندمکاران استان ایلام/کشاورزان صبور باشند
2024-07-20T15:56:27+03:30
ایلام-نماینده مردم حوزه جنوب ایلام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری آخرین وضعیت مطالبات گندمکاران استان،گفت: کشاورزان صبور باشند.

ورود ۷۵۰۰ زائر کربلا به کشور از طریق مرز مهران

ورود ۷۵۰۰ زائر کربلا به کشور از طریق مرز مهران
2024-07-20T15:56:27+03:30
ایلام-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام از ورود هفت هزار و ۵۰۰ زائر کربلا به کشور از طریق مرز مهران خبر داد.

کشف جلیقه‌های حاوی ۲۸ کیلوگرم شیشه در اصفهان/ ۵ نفر دستگیر شدند

کشف جلیقه‌های حاوی ۲۸ کیلوگرم شیشه در اصفهان/ ۵ نفر دستگیر شدند
2024-07-20T15:16:27+03:30
اصفهان - فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف محموله ۲۸ کیلویی شیشه و دستگیری پنج نفر در این رابطه خبرداد.

تیم نساجی روند روبه رشدی داشته است/ وجود ۸ ورزشکار المپیکی

تیم نساجی روند روبه رشدی داشته است/ وجود ۸ ورزشکار المپیکی
2024-07-20T15:16:26+03:30
ساری - استاندار مازندران گفت: نساجی از تیم های خوب فوتبال کشور بوده و طی سال های اخیر روند روبه رشدی داشته است.

جشنواره «شمسا» فرصتی برای طراحی لباس متناسب با هویت ایرانی است

جشنواره «شمسا» فرصتی برای طراحی لباس متناسب با هویت ایرانی است
2024-07-20T15:03:09+03:30
مشهد- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: جشنواره شمسا فرصتی است تا طراحان با استفاده از نمادهای بومی، لباس‌های متناسب با فرهنگ و هویت ما را طراحی و...

کنگره شیخ فضل الله نوری برگزار می‌شود

کنگره شیخ فضل الله نوری برگزار می‌شود
2024-07-20T14:49:51+03:30
ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر ترویج فرهنگ حسینی و تشیع گفت: کنگره شهید شیخ فضل الله نوری در نور برگزار می شود.

لزوم صیانت از مواضع سیاست خارجی به عنوان سنگر راهبردی نظام

لزوم صیانت از مواضع سیاست خارجی به عنوان سنگر راهبردی نظام
2024-07-20T14:49:50+03:30
مشهد- نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر ضرورت صیانت از مواضع سیاست خارجی به عنوان سنگر راهبردی نظام گفت: اصلی‌ترین نگرانی امروز ما نیز مربوط به همی...

تکذیب ریزش معدن در البرز

تکذیب ریزش معدن در البرز
2024-07-20T14:36:30+03:30
کرج- مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز گفت: ریزش معدن در البرز رخ نداده و کسی مصدوم نشده است.

کنگره شیخ فضل الله نوری برگزار می‌شود/ انتقاد از سخنان اخیر ظریف

کنگره شیخ فضل الله نوری برگزار می‌شود/ انتقاد از سخنان اخیر ظریف
2024-07-20T14:36:30+03:30
ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر ترویج فرهنگ حسینی و تشیع گفت: کنگره شهید شیخ فضل الله نوری در نور برگزار می شود.

استقرار ۱۰ پایگاه اورژانس در مسیر منتهی به مرز شلمچه

استقرار ۱۰ پایگاه اورژانس در مسیر منتهی به مرز شلمچه
2024-07-20T14:23:06+03:30
اهواز - رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان از استقرار ۱۰پایگاه اورژانس در روزهای پیاده‌روی اربعین حسینی و در مسیرهای منتهی به مرز شلمچه خبر داد.

تقویم ورزشی بیلیارد در مازندران تدوین شود

تقویم ورزشی بیلیارد در مازندران تدوین شود
2024-07-20T14:23:05+03:30
ساری - سرپرست فدراسیون بولینگ و بیلیارد ابران خواستار تدوین برنامه تقویم ورزشی و چهار ساله این هیات در مازندران شد.

۶۵ درصد موقوفات یزد وقف سیدالشهدا است/ یزد و اردکان در صدر

۶۵ درصد موقوفات یزد وقف سیدالشهدا است/ یزد و اردکان در صدر
2024-07-20T14:10:01+03:30
یزد- مدیرکل اوقاف استان یزد گفت: ۶۰ تا ۶۵ درصد از موقوفات استان یزد متعلق به عزاداری، تعزیه‌داری و اطعام مراسم‌ امام حسین (ع) است.

استان کرمان در رشته‌های دانشگاهی مرتبط با معدن بدون دانشجو است

استان کرمان در رشته‌های دانشگاهی مرتبط با معدن بدون دانشجو است
2024-07-20T14:10:01+03:30
کرمان- استاندار کرمان گفت: غفلت از آموزش نیروی انسانی در استانی که نیمی از ظرفیت‌های معدنی کشور را دارد، موجب شده تا رشته‌های دانشگاهی مرتبط و ضروری با بحث م...

آتش سوزی در منطقه ری زمین جاده چالوس/ بالگرد اعزام شد

آتش سوزی در منطقه ری زمین جاده چالوس/ بالگرد اعزام شد
2024-07-20T14:10:00+03:30
کرج- رییس اداره منابع طبیعی شهرستان کرج از وقوع آتش سوزی در منطقه ری زمین جاده چالوس خبر داد و گفت: بر اساس هماهنگی های انجام شده بالگرد به منطقه اعزام شد.

زیرساخت‌های ورزش صبحگاهی تقویت شود

زیرساخت‌های ورزش صبحگاهی تقویت شود
2024-07-20T13:56:28+03:30
همدان- رئیس هیئت ورزش‌های همگانی همدان گفت: زیرساخت و زمین‌های ورزشی در سطح بوستان‌های شهر همدان باید تقویت شود.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)