میرنیوز

آیا نوجوان پرحاشیه اینستاگرام مجرم است؟

آیا نوجوان پرحاشیه اینستاگرام مجرم است؟ 2022-06-15T14:46:44+04:30

خبرگزاری مهر؛ گروه مجله: چند روزی است در فضای مجازی حرف و نقل از نوجوان متخلف اینستاگرامی است. پسربچه ۱۳ ساله‌ای که با محتواهای نامتعارف، توانسته در عرض زمان کوتاهی بالغ بر ۵۰۰ هزار دنبال کننده در دو صفحه متفاوت و موازی جذب کند.

شرح واقعه

در این رابطه بد نیست به رشته استوری خانم «هدی محمدی» فعال رسانه که در صفحه اینستاگرام خود در تحلیل این واقعه نوشته است مروری داشته باشیم:

«-اول: من شریک هیچ جرمی نمی‌شوم پس آدرس پیج و حتی تصویر این سه تا بچه را در این سریال استوری نمایش نمی‌دهم. فقط روایت می‌کنم.

-دوم: حرف‌هایم بر مبنای حرف‌های قلبم هست پس در مورد تعریف کودک کار مجازی که قبلاً حرف زدیم نمی‌گویم.

-ماجرا چیست؟ چند روزیست که صفحه یک پسر بچه وایرال شده است. داستانی که دارد بازنمایی می‌شود این است که دو زن دارد و از خود او هم بزرگ‌تر است. محتوا؟ اروتیک. جنسی و.. چند سالش است؟ ۱۳ سال (البته این طور می‌گوید و ممکن است کمتر باشد.)

-ما با سه به اضافه یک معقوله اینجا با هم طرفیم: اول: کودک کار مجازی. دوم: کودک آزاری و سوم: کیدفلوئنسر. درباره اولی حرف زدیم پس سراغ دومی و سومی می‌رویم و تا «به اضافه یک» ه را بعداً بگویم.

-کیدفلوئنسرها بچه‌هایی هستند که از طریق انتشار تصویر و ویدیوشان درآمد کسب می‌کنند. در فضاهایی مثل تیک تاک، اینستاگرام و یوتیوب و به طور کلی شبکه‌های اجتماعی!

-این شبکه‌ها برای حفظ حقوق‌شان آمدند و یک سری قوانین گذاشتند. مثلاً اینستاگرام و یوتیوب برای یوزرهای‌شان محدوده محدودیت سنی گذاشتند. یعنی شما برای این که کاربر این سایت‌ها باشید باید بالای سیزده سال باشید. صفحه کاربران بالای سیزده سال هم باید توسط والدین‌شون اداره شود.

-اگر کودکی کم‌تر از ۱۳ سال داشته باشد و کاربرها گزارش زیر ۱۳ سال بدهند، صفحه‌ش محدود و مسدود می‌شود. قانون سن یوتیوب و اینستاگرام خیلی سختگیرانه است. صفحه این بچه هم مشخصاً با هدف کیدفلوئنسر تشکیل شده. چرا؟

-یک جمله را در بیوی صفحه گذاشته‌اند. جمله انگلیسی با این معنی: «این صفحه به وسیله والدین مدیریت می‌شود.» در واقع خواستند اگر مخاطب به اینستاگرام گزارش داد، قوانین را نقض نکرده باشند و پیج مسدود نشود. دقیقاً همین می‌شود که ما می‌گوئیم با کودک آزاری طرف هستیم. چرا؟ چون خانواده پشت ماجراست و دارد این صفحه را مدیریت می‌کند.

-از این‌جا به بعد را قشنگ گوش کن!

-اولین پست صفحه (که قابل دیدن است) برای ژانویه ۲۰۲۲ است! و الان چقدر دنبال کننده دارد؟ ۹۱ هزارتا و از همان پست اول فضا ازدواجی است. اول یک دختر. اخیراً هم دو نفر دیگر! که با اولی فرق دارند. در چند ماه؟ کمتر از ۶ ماه.

-اون «به اضافه یک» ه چه بود که گفتم؟ چیزی است که والدین این بچه شناسایی کردند. در واقع مخاطب شناسی کردند. ذائقه چرک مخاطب اینستاگرام را فهمیدند و شروع به تولید کردند. آزمون و خطا. آزمون و خطا. تا رسیدند به بچه دو زنه!!

-یک ایده کم ریسک که امتحانش را در فضای مجازی افراد دیگری پس دادند.

-سلیقه اروتیک پسند، فضولی غیرقابل کنترل، میل به حاشیه، میل به دید زدن زندگی بقیه و ترغیب کنجکاوی و… این والدین دست به دامن هر چیزی که از مخاطب اینستاگرام می‌شناختند، شدند تا این صفحه و کار بچه دیده شود.

-و تبریک باید گفت به آن‌ها! موفق شدند. چون خود من تا الآن ۱۰ اسلاید درباره کار آنها نوشتم. اما چند نکته دیگر:

۱- تا ذائقه مخاطب اصلاح نشود، اینستاگرام عرصه جولان همین آدم هاست.

۲-و قتی می‌خواهید در مورد رسانه حرف تخصصی بزنید یا از واژه‌های تخصصی استفاده با کمی خلاقیت استفاده کنید. «کودک هرزگی» چیه؟ این بچه مورد آزاره و این برچسب‌زنی اصلاً نتیجه خوبی ندارد.

۳- اصلاح ذائقه مخاطب را از ذائقه خودمان باید شروع کنیم.»

آیا نوجوان پرحاشیه اینستاگرام مجرم است؟

واکنش فعالین فرهنگی

واکنش‌های مختلفی با قالب متفاوت و مفهوم یکسان در فضاهای مختلف ارائه شد. «فاطمه محمدی» دکترای جامعه شناسی و مجری تلویزیون هم در صفحه خود این طور نوشت:

«عصر حاضر عصر مطبوعات، رسانه‌های گروهی و ارتباطات است. دنیای کنونی ما عصر تاخت و تاز وسایل ارتباط جمعی ازجمله رادیو، تلویزیون، ماهواره، تلفن همراه، شبکه‌های مجازی و اینترنت است. جوان امروز دیگر محدودیت‌های گذشته را ندارد. هر لحظه در هر کجا که باشد می‌تواند با هر نقطه‌ای از جهان که بخواهد ارتباط برقرار کند. ورود به دنیای مجازی و یا به عبارت بهتر زندگی در محیط‌های مجازی امری بدیهی به شمار می‌رود و از شاخصه‌های مهم رسانه‌های پست مدرن این است که به راحتی در اختیار افراد با سبک‌ها و هنجارهای مختلف اجتماعی قرار گرفته و این امر به مرور میزان کنترل خانواده‌ها و مدارس بر آموخته‌های نسل جدید و نیز کیفیت و جهت گیری های آموزشی و تربیت جنسی خانواده‌ها، مدارس و جامعه را متأثر ساخته است. در حال حاضر ما ساکن دهکده جهانی مجازی هستیم که هدفمند در پی قبح شکنی و حیازدایی در قشرها و طبقات مختلف جامعه است و متأسفانه در ایران این مسیر به سرعت نور در حال طی شدن است! کمتر از دوهفته است که این سه نوجوان شروع به تولید محتواهای سخیف و مستهجن در بستر مجازی کرده و با رشد قارچ گونه تعداد کثیری مخاطب را جهت کسب درآمد در صفحه‌های مختلف جذب کرده اند! من اطلاعات دقیقی از خانوادی این نوجوانان ندارم اما معتقدم باید از نهادهای مربوطه مثل قوه قضائیه جهت ورود هر چه سریع‌تر و رسیدگی به اوضاع نگران کننده این سه کودک کار مطالبه جدی کرد! دو خواهر و یک پسر بچه!!اینجا صرفاً بحث مبانی آسیب شناسی و مشکلات روانی این نوحوانان نیست بلکه هدف اصلی اینگونه محتواها مبانی اعتقادی و دینی نظام اسلامی است! عدم رعایت قوانین شرعی، عدم رعایت قانون اساسی، اشاعه فحشاء و کسب در آمد نامتعارف، هنجار شکنی و تظاهر به عمل حرام و...
این نوجوانان نیاز اساسی به بازپروری و دورهای روانکاوی تخصصی دارند!!کاش مقابل این رفتارها سکوت نکنیم! آسیب این سبک زندگی دامن تمام خانواده‌ها را دیر یا زود خواهد گرفت...
تکمله؛

۱. دلواپسان بزرگوار این ویدئو در پیج عمومی خود این نوجوانان و هزار صفحه‌ی دیگه انتشار داده شده بنده صرفاً جهت پرداخت به اصل موضوع بارگذاری کردم!
۲. در کشور همه چیز گرون شده و مردم تحت فشار معیشتی هستند خدا میدونه منم در جریانم ولی در گرانی‌ها هیچ گونه دخالتی نداشتم!
فقط بدونیم، مباحث فرهنگی اجتماعی گاهی مهم‌تر و کشنده‌تر از مبانی اقتصادیه! پدر و مادرهای عزیز و محترم سکوت جایز نیست.

آیا نوجوان پرحاشیه اینستاگرام مجرم است؟

ورود پلیس فتا

اما ماجرا به همین‌جا ختم نشد و موج اعتراضات و گزارش‌های مردم و مخاطبین فضای مجازی هم به اینستاگرام و بالاخص به پلیس فتا دیده شد.

در بخشی از گزارش روز سه‌شنبه ۲۴ خردادماه ۱۴۰۱ خبرگزاری تسنیم آمده: «فعالیت روزانه و سطح فیلم‌های تولیدشده در صفحه منتسب به این پسربچه، سوالات و ابهاماتی متعدد و جدی را ایجاد کرده بود تا اینکه درز برخی اطلاعات و تصاویر از "پشت‌صحنه" ضبط و تولید محتوای خاص این صفحه، به‌روشنی بر گمانه فوق تأکید گذاشت که یک تیم حرفه‌ای با برنامه‌ریزی قبلی برای تولید این پست‌های خاص با هزینه‌کردهای سنگین مالی در عقبه این صفحه حضور دارد و این کودکان تنها مجریان دیدگاه‌های آن‌ها هستند.

در رابطه با پرونده مذکور با سرهنگ رامین پاشایی؛ معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتای انتظامی کشور گفت‌وگو کردیم؛ وی با تأکید بر اینکه در بسیاری از این صفحات، کودکان تنها بازیگر بوده و نقش‌گردان اصلی و بازیگردان پشت صحنه، افراد دیگر یا خانواده این کودکان هستند، گفت: برای افراد دخیل در این موضوع، پرونده قضائی تشکیل شد اما چون در حوزه کودک و نوجوان برخورد می‌کنیم، نوع برخورد ما متفاوت است.

وی تصریح کرد: دو دختر خانمی که در این کلیپ‌ها فعالیت داشتند، احضار شدند و تفهیم اتهام شدند و توسط مرجع قضائی برای آن قرار مجرمیت صادر شد.

این مقام انتظامی تأکید کرد: اقدام قضائی پلیس فتا علیه فردی که صفحه اصلی اینستاگرامی در این پرونده در اختیار وی قرار داشت، در حال انجام شدن است و ان‌شاءالله به‌زودی نتیجه آن اعلام می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

مهمان در خانه میزبان زباله نمی‌ریزد!

مهمان در خانه میزبان زباله نمی‌ریزد!
2022-09-28T12:29:52+03:30
مجله مهر از مخاطبان خودش خواسته حالا که از سفر برگشته‌اند، تجربه خودشان از اربعین بدون پسماند را با ما به اشتراک بگذارند. این روایت‌ها کمک می‌کند سال آینده ش...

دوست دارم به محیط زیست و حیات وحش سیستان و بلوچستان کمک کنم

دوست دارم به محیط زیست و حیات وحش سیستان و بلوچستان کمک کنم
2022-09-26T08:02:33+03:30
علاقه‌مند شدن کودکان کشورمان به محیط زیست و طبیعت زیبای ایران موجب خوشحالی است. مجله مهر امروز سراغ امیرمهدی کیخا، یکی از نوجوانان فعال محیط زیست رفته که روی...

رسول از خیمه امام حسین(ع) دفاع می‌کرد که چاقو به قلبش زدند

رسول از خیمه امام حسین(ع) دفاع می‌کرد که چاقو به قلبش زدند
2022-09-23T11:42:52+03:30
آشوبگران که ابایی از حمله به مردم عادی و نیروهای انتظامی ندارند، یک نفر دیگر از مردم‌مان را غریبانه و ناجوانمردانه به شهادت رساندند.

اربعین امسال، مرز دوغارون؛ حضور زائران و غیبت موکب‌ها

اربعین امسال، مرز دوغارون؛ حضور زائران و غیبت موکب‌ها
2022-09-18T11:09:37+04:30
روزهای منتهی به اربعین بسیاری از مرزهای ایران حال و هوای اربعینی داشت اما مرز دوغارون، گذرگاه زائران افغانستانی، خالی از رنگ و بوی اربعین بود.

بدون یک کلیه می‌توانی زندگی کنی، بدون آیفون چه‌طور؟!

بدون یک کلیه می‌توانی زندگی کنی، بدون آیفون چه‌طور؟!
2022-09-17T16:49:34+04:30
هر سال در اولین روز عرضه محصولات جدید شرکت اپل شاهد تصاویر و اتفاقات عجیب در کشورهای مختلف دنیا هستیم. در این گزارش به بررسی چند مورد از حواشی امسال و سال‌ها...

انتقادهای دوباره از جنایات خشونت‌بار خاندان سلطنتی انگلیس

انتقادهای دوباره از جنایات خشونت‌بار خاندان سلطنتی انگلیس
2022-09-13T13:03:05+04:30
روزنامه گاردین روز شنبه نوشت: مرگ ملکه الیزایت دوم ، انتقادهای دیرینه از جنایت های خشونت بار امپراتوری بریتانیا را در آفریقا، آسیا و حوزه کارائیب و مناطق مجا...

شمرخوان تعزیه: تعزیه حبیب عزمم را برای پیاده روی اربعین جزم کرد

شمرخوان تعزیه: تعزیه حبیب عزمم را برای پیاده روی اربعین جزم کرد
2022-09-12T09:48:56+04:30
ثارالله انکوتی، تعزیه‌خوان با سابقه کرمانی که سال‌ها نقش شمر را در تعزیه بازی می‌کند، از حال و هوای سفر اربعین می‌گوید. از این که این سفر برای تعزیه‌خوان‌ها ...

مهاجرانی که پول قرض می‌کنند تا خودشان را به کربلا برسانند

مهاجرانی که پول قرض می‌کنند تا خودشان را به کربلا برسانند
2022-09-10T11:42:22+04:30
این روزها محله گلشهر مشهد از همیشه شلوغ‌تر و پر جنب و جوش‌تر است؛ چون زائرین افغانستانی اربعین در تکاپوی رفتن به کربلا هستند و هر یک دنبال کاری. مجله مهر از ...

با کارگری و درآمد لبنیاتی، حیوانات را تیمار می‌کنیم!

با کارگری و درآمد لبنیاتی، حیوانات را تیمار می‌کنیم!
2022-09-08T09:58:50+04:30
دوست دارید با یک خانواده خاص و دوست‌داشتنی آشنا شوید؟ خانواده‌ای که از خوشی‌های مرسوم زندگی می‌زنند تا برای همه ما خوشی بیافرینند. با خانواده حاجی‌آبادی، خان...

ساقی‌ها زیر ذره‌بین پلیس مدرسه

ساقی‌ها زیر ذره‌بین پلیس مدرسه
2022-09-08T09:58:50+04:30
با اینکه چند سالی از به صدا در آمدن زنگ خطر مصرف موادمخدر در مدارس از سوی کارشناسان حوزه مبارزه با موادمخدر می‌گذرد اما نه وزارت آموزش و پرورش و نه مدیران م...

کاپ جام جهانی شاهد بی نظمی مراسم برج میلاد!

کاپ جام جهانی شاهد بی نظمی مراسم برج میلاد!
2022-09-03T09:15:45+04:30
دکتر احسان محمدی، رئیس دپارتمان مسئولیت اجتماعی و بازی جوانمردانه که پیگیر کارهای مراسم برگزاری کاپ بود، بعد از اتفاقاتی که روز پنجشنبه در برج میلاد رخ داد، ...

زیارت کربلا هیچ وقت کاملاً ممکن نبوده است

زیارت کربلا هیچ وقت کاملاً ممکن نبوده است
2022-09-02T06:42:16+04:30
وقایع مختلفی در طول تاریخ سبب بسته شدن راه کربلا شده است. از حکومت‌هایی که قصد تخریب حرم امام حسین (ع) را داشته‌اند تا وقایعی که باعث تعطیلی زیارت می‌شدند.

سفر اربعین را بدون پسماند تجربه کنید

سفر اربعین را بدون پسماند تجربه کنید
2022-08-31T10:29:08+04:30
تا حالا فکر کردید چقدر زباله در مراسم اربعین تولید می‌شود؟ وظیفه کیست که از تولید این همه زباله جلوگیری کند؟ خود ما! مجله مهر امروز پای صحبت کسی نشسته است که...

مردانی که نماد مسئول مردمی و ساده‌زیست شدند

مردانی که نماد مسئول مردمی و ساده‌زیست شدند
2022-08-30T09:15:48+04:30
هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ طی حادثه تروریستی در دفتر نخست‌وزیری جمهوری اسلامی ایران، شهیدان رجایی و باهنر آسمانی شدند. شهیدانی که هنوز هم به عنوان نماد مسئول مردمی...

مهاجران افغانستانی برای حضور در اربعین با چه مشکلاتی مواجه‌اند؟

مهاجران افغانستانی برای حضور در اربعین با چه مشکلاتی مواجه‌اند؟
2022-08-28T14:02:21+04:30
زائران افغانستانی اربعین با مشکلات بسیاری برای حضور در این مراسم روبرو هستند. در این گفت و گو تلاش کرده‌ایم ضمن تشریح این مشکلات، راه حل‌هایی برای رفع آن‌ها ...

آمارهای عجیب از مصرف مشروبات الکلی در ایران!

آمارهای عجیب از مصرف مشروبات الکلی در ایران!
2022-08-28T10:29:07+04:30
گزارش سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد سرانه‌ مصرف الکل در ایران یک لیتر است و در میان مصرف‌کنندگان «مداوم» نوشیدنی‌های الکلی، ایران رتبه نهم را میان ۱۸۹ کشور...

مردی که عمرش را پای تحصیل کودکان مهاجر گذاشته است

مردی که عمرش را پای تحصیل کودکان مهاجر گذاشته است
2022-08-24T14:02:30+04:30
علی‌رغم فرمان رهبری در رابطه با تحصیل تمام کودکان افغانستانی، هنوز مشکلات بسیاری در این زمینه وجود دارد. با نادر موسوی درباره چند و چون تحصیل کودکان مهاجر و...

خواستگاری و عقد در ماه محرم و صفر، آری یا خیر؟

خواستگاری و عقد در ماه محرم و صفر، آری یا خیر؟
2022-08-21T22:04:09+04:30
با شروع محرم و صفر خیلی از خانواده‌ها و دختر و پسرها روند خواستگاری و عقد را متوقف می‌کنند. این درحالی است که بسیاری از زوج‌ها با این اتفاق مخالف‌اند. مجله م...

روزی ۱۷ سرنگ تزریق می‌کردم / بازگشت به زندگی پس از ۲۸ سال اعتیاد

روزی ۱۷ سرنگ تزریق می‌کردم / بازگشت به زندگی پس از ۲۸ سال اعتیاد
2022-08-16T09:25:34+04:30
زندگی علیرضا کردبچه یک داستان طولانی از درد است. حتی تعریف کردن و شنیدنش هم سخت است. در این گفتگو مختصرا درباره کسی صحبت کردیم که بعد از ۲۸ سال مصرف مواد ترک...

پادشاه هم بشوم، واکس زدن کفش زائران را کنار نمی‌گذارم!

پادشاه هم بشوم، واکس زدن کفش زائران را کنار نمی‌گذارم!
2022-08-14T13:37:34+04:30
هرکسی با دلش زندگی می‌کند، نه با پول و ثروت و اموالش. چه بسا کسی گوشه یک خانه نمور، حال بهتری از یک پادشاه داشته باشد. علی هاشمی از همان آدم‌هاست. روایت این ...

داستان شیطان / همه چیز درباره سلمان رشدی

داستان شیطان / همه چیز درباره سلمان رشدی
2022-08-14T08:17:33+04:30
سلمان رشدی در نیویورک مورد حمله قرار گرفت اما فارغ از اینکه نیت فرد ضارب چه بوده، در این گزارش قصد داریم به بررسی کتاب او، چرایی صدور حکم اعدام و اثرات آن بر...

بدون شرپا، باربر و اکسیژن بر فراز ارتفاع ۸۶۰۰ متری

بدون شرپا، باربر و اکسیژن بر فراز ارتفاع ۸۶۰۰ متری
2022-08-11T10:17:33+04:30
ایمان احمدپور تاریخ‌سازی کرده و بدون شرپا، باربر و اکسیژن مصنوعی قله k2 را فتح کرده است. کار ارزشمند دیگر او نصب پرچم افغانستان بر فراز k2 به یاد «علی‌اکبر س...

در دوران سخت طالبان هم منقبت‌خوانی را تعطیل نکردیم

در دوران سخت طالبان هم منقبت‌خوانی را تعطیل نکردیم
2022-08-09T14:06:49+04:30
عزاداری برای معصومین (ع) در گوشه گوشه عالم آیین‌ها، آداب و رسوم خاص خودش را دارد. شیعیان افغانستان نیز در ولادت یا شهادت معصومین با هنر منقبت‌خوانی یاد این ع...

منقبت‌خوانی در کشوری غیر از افغانستان رایج نیست

منقبت‌خوانی در کشوری غیر از افغانستان رایج نیست
2022-08-09T10:06:46+04:30
عزاداری برای معصومین (ع) در گوشه گوشه عالم آیین‌ها، آداب و رسوم خاص خودش را دارد. شیعیان افغانستان نیز در ولادت یا شهادت معصومین با هنر منقبت‌خوانی یاد این ع...

هیأت‌ها، بهترین ظرفیت برای فرهنگ‌سازی درباره محیط زیست

هیأت‌ها، بهترین ظرفیت برای فرهنگ‌سازی درباره محیط زیست
2022-08-06T09:08:10+04:30
میثم مرادی فعال محیط زیستی ساکن اندیمشک چندسالی است که با دوستانش در محرم و صفر فعالیت‌های جالب توجهی درباره محیط زیست دارند. از نذر نهال و کتاب بگیرید، تا ف...

تحصیل کودکان مهاجر، برای ایران یک فرصت بزرگ است

تحصیل کودکان مهاجر، برای ایران یک فرصت بزرگ است
2022-08-03T08:46:10+04:30
تحصیل کودکان افغانستانی در ایران همیشه با مشکلات زیادی مواجه بوده است. در گفت و گو با پیمان حقیقت‌طلب این مسأله را بررسی کردیم و از زبان او به پیشنهادهای مهم...

بی‌خانمان‌ها در شب‌های بارانی تهران چه می‌کنند؟

بی‌خانمان‌ها در شب‌های بارانی تهران چه می‌کنند؟
2022-07-31T10:06:37+04:30
وقتی باران تهران تند شد، ناخودآگاه یاد بیرون‌خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها افتادم. ذهنم درگیر این بود که در این باران چه می‌کنند و کجا می‌خوابند؟ این شد که رفتم و ا...

مخترعی که می‌خواهد با پسماند ویلا بسازد

مخترعی که می‌خواهد با پسماند ویلا بسازد
2022-07-28T09:55:26+04:30
سیروس ارسطونژاد مخترع پیشکوست و اسم و سن‌داری است. او در این گفت و گو درباره اختراعاتی گفت که آنها را ثبت کرده اما به آنها توجه نشده است. مثل منجمد کردن نفت ...

یک شب در میان کارتن‌خواب‌ها

یک شب در میان کارتن‌خواب‌ها
2022-07-25T10:43:47+04:30
در یکی از سه‌شنبه‌های توزیع غذا در پاتوق‌های کارتن‌خوابی تهران، با جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها همراه شدیم و با کسی گفت و گو کردیم که چهارسال است هرهفته به کارتن‌خو...

حفره ۱۵ هزار میلیارد تومانی دریاچه ارومیه

حفره ۱۵ هزار میلیارد تومانی دریاچه ارومیه
2022-07-21T10:22:08+04:30
کاهش بیش از حد تراز دریاچه ارومیه به تهدید تبدیل شده است که می‌تواند پیامدهای ناگواری را به دنبال داشته باشد. جالب این که تا به حال ۱۵ هزار میلیارد تومان برا...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)