میرنیوز

روایتی از دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی با رهبر انقلاب

روایتی از دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی با رهبر انقلاب 2022-02-09T09:29:41+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر، دیدار رهبر انقلاب با فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، هر سال در سالروز بیعت این نیرو با انقلاب اسلامی در نوزدهم بهمن‌ماه برگزار می‌شود. این دیدار هم مثل دیدارهای دیگر حسینیه امام خمینی (ره) پر است از ماجراها و اتفاق‌های حاشیه‌ای که اهمیت روایت شدن دارند. خبرگزاری ایرنا، روایتی از دیدار امسال را به قلم حسین دلیریان منتشر کرده که در ادامه می‌خوانیم:

فرماندهان و جمعی از افسران نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز مصادف با ۱۹ بهمن ماه سالروز بیعت تاریخی نیروی هوایی ارتش با امام راحل، با حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا دیدار کردند. این دیدار، حاشیه‌هایی داشت که در ذیل می‌خوانید:

همه کسانی که به دیدار رهبری رفته‌اند، می‌دانند که معمولاً دیدارهای رهبر، پر شور است و مهمان حسینیه امام خمینی (ره) هم معمولاً پیش از آغاز جلسه با هم گعده دارند و گپ و گفت می‌کنند؛ اما این روزها وقتی وارد حسینیه می‌شوی، نه می‌توانی خیلی به افراد نزدیک شوی و نه اگر دوستانت را دیدی، می‌توانی با آنها مصافحه کنی؛ من در حسینیه امام خمینی هستم، در سالروز بیعت تاریخی نیروی هوایی با امام و انقلاب.

برای اینکه فضای حسینیه دستم بیایید، قدری زودتر به مراسم رفتم، یعنی حدود ساعت ۸ و نیم صبح؛ هیچکدام از افسران و امرای نیروی هوایی هنوز در حسینیه نیستند اما یک چیز نظرم را جلب می‌کند، «اَللَّهُمَّ اُنْصُرْ جُیُوشَ الْمُسْلِمِینَ»؛ امیرالمؤمنین علیه‌السّلام: «خدایا! لشکریان مسلمان را یاری کن.» "؛ جمله‌ای که در جایگاهی که رهبر معظم انقلاب می‌نشینند نوشته شده بود.

صندلی‌ها مرتب و منظم است و به نظر می‌رسد همچون سایر دیدارها، در این دیدار هم بخاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی البته با نظم و انضباط بسیار بالایی، مهمانان باید روی صندلی بنشینند.

ساعت که از ۹ رد می‌شود، اندک اندک افسران و امرای نیروی هوایی و نیروی پدافند هوایی وارد حسینیه می‌شوند؛ به خاطر کرونا، جمعاً ۱۴۴ صندلی به صورتی بسیار منظم چیده شده و پشت هر کدام هم شماره صندلی ثبت است؛ افسران که وارد می‌شوند، اول به کارتی که دست شأن است نگاه می‌کنند تا جای خود را پیدا کنند؛ حقاً لباس و آرم و علائم منظم شأن، چشم نواز است.

اولین نفر از فرماندهان، امیر سرتیپ خلبان هادیان جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش است که وارد حسینیه می‌شود؛ صدای خوش و بش پر ملاتش با افسران و امرای نیروی هوایی ارتش در فضای حسینیه می‌پیچد.

هر چند حسینیه هنوز خالی است اما بدم نمی‌آمد که از جانشین خوش برخورد نهاجا چند سوال درباره نیروی هوایی بپرسم؛ مثلاً وضعیت عملیاتی جنگنده‌های بومی کوثر، یا ماجرای خرید جنگنده و حتی ارتقا میراژهای نهاجا؛ منتهی حس کردم که اینجا قدری جای خوبی نیست برای سوال‌های تخصصی.

ساعت ۹ و نیم است و حسینیه تقریباً پُر شده؛ اگر نگاهی کلی به افسران و امرای حاضر در حسینیه بیاندازیم، تقریباً ترکیبی از افسران ارشد با درجات بالا اما جوان و امرای با سابقه و کارکشته، فضای جلسه را پر کرده‌اند؛ انگار جوان گرایی در نیروی هوایی و نیروی پدافند هوایی در حال جا افتادن است، بخصوص اینکه فرمانده و جانشین فرمانده نهاجا هم خودشان آنچنان سن و سال زیادی ندارند.

یک چشمم به در ورودی است و چشم دیگرم به مهمانان تا همه چیز رو خوب ببینم؛ ناگهان یکی از مشهورترین امرای ارتش که این روزها ضدانقلاب علیه او خبرسازی‌های زیادی کرده است، وارد حسینیه می‌شود. آخرین بار، او را در رزمایش مشترک مدافعان آسمان ولایت ۷ در جنوب کشور دیده بودم؛ همچنان خوش برخورد و خنده‌رو بود، با افسران و امرای ارتش خوش و بش گرمی کرد و در صف نخست در بین فرماندهان عالی رتبه نشست.

ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه بود؛ رأس ساعت امیر سرتیپ واحدی فرمانده نهاجا، فرمان خبردار صادر کرد؛ این یعنی فرمانده وارد شده است؛ بعد از خبردار، سرود ملی پخش شد و بعد هم رهبر انقلاب خطاب به فرمانده نیروی هوایی فرمان آزادباش دادند؛ یکی از میان جمعیت برخواست و شعار داد: "صلی علی محمد (ص)، بوی خمینی آمد" بعد هم "فرمانده، فرمانده؛ آماده‌ایم آماده"؛ شور خاصی میان افسران و امرای نیروی هوایی ایجاد شد.

فرمانده نیروی هوایی اجازه گرفت و پشت تریبون رفت؛ گزارش جامعی از عملکرد نیروی هوایی ارتش ارائه کرد؛ می‌دانید که امیر سرتیپ واحدی ۲۸ شهریورماه سال جاری به فرماندهی نهاجا منصوب شده اما گزارش جامعی ازعملکرد این نیرو در حوزه‌های نظامی – عملیاتی، فرهنگی، کمک رسانی و مردم یاری، عقیدتی و… ارائه کرد.

دو چیز از گزارش فرمانده نهاجا نظرم را جلب کرد؛ اول گزارشش از به نتیجه رسیدن نقشه راه آینده نیروی هوایی و دوم بخش پهپادی نیروی هوایی ارتش؛ از عملیاتی شدن پهپاد کمان ۱۲ و پایان تست‌های پهپاد دوربرد کمان ۲۲. کمان ۲۲ که پیشتر تصاویری از آن منتشر شده، پهپادی رزمی – شناسایی و ساخت نهاجاست که تصاویرش بازتاب بسیار زیادی در رسانه‌های داخلی و خارجی داشت.

بعد از فرمانده نهاجا، فرمانده معظم کل قوا سخنرانی را آغاز کردند؛ اولین کلام شأن بعد از حمد و ثنای الهی، "خوش آمدید" بود؛ لحن پدرانه ایشان این خوش آمدید را خیلی دلچسب کرد و لبخند را بر لبان افسران نیروی هوایی نشاند.

بعد از خوش آمدگویی، اولین کلام رهبر معظم انقلاب، ابراز دلتنگی برای بقیه افسران و درجه داران بود که به دلیل محدودیت‌های کرونایی نشد که امسال هم میهمان حسینیه باشند؛ "شرایط نامساعد کرونا نگذاشت آنطور که مایل بودیم جلسه را برگزار کنیم دوست می‌داشتیم جمع زیادی از عزیزان امروز اینجا باشند"

" من هم تزریق نوبت سوم واکسن کرونا را انجام دادم، توصیه می‌کنم مردم هم حرف پزشکان و متخصصین را گوش کنند؛ من مقید به ماسک زدن و رعایت سخنان پزشکان و متخصصان هستم." این را در بخش اول کلام شأن گفتند که نشان می‌داد چقدر ایشان به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تجویزهای پزشکان اهتمام دارند.

در بخشی که رهبر انقلاب پیرامون نیروی هوایی سخن گفتند، چند کلیدواژه وجود داشت که بنظرم مهم می‌آمد؛ "بیعت شگفتی ساز نیروی هوایی"، "عمق داشتن اقدام نیروی هوایی در ۱۹ بهمن"، "ضربه آخر بر پیکره پوسیده رژیم طاغوت"، "عمل به نیاز لحظه" و...

جالب بود، رهبروقتی سخن از نیاز لحظه درباره به موقع بودن اقدام افسران نیروی هوایی در بیعت با امام و انقلاب اسلامی به میان آوردند، به فرمانده و مجموعه نیروی هوایی هم توصیه کردند که، "ببینید نیروی هوایی امروز به چه چیز نیاز دارد، همان کار را انجام دهید"؛ من به عنوان کسی که بیش از یک دهه روی مباحث نظامی کشور تمرکز کرده‌ام، بیش از همه چیز، ذهنم روی تقویت توان هوایی به خصوص در حوزه جنگنده رفت تا مباحث دیگر.

"فرمانده" دو مثال هم از اقدام انقلابی و قابل توجه نیروی هوایی زدند؛ یکی آنجایی که مقابل توطئه در پایگاه تبریز ایستادند و کودتای نوژه را نیروی هوایی خودش خنثی کرد و دیگری راه اندازی "جهاد خودکفایی" در نیروی هوایی از همان روز اول؛ جالب بود که رهبری حتی در جریان ریز موضوعات مرتبط با نیروی هوایی مثل تولید قطعه و تلاش برای خودکفایی در این عرصه هم هستند.

اما داستان غم انگیز خیانت‌های رژیم شاه به کشور و مردم هم از زبان رهبر معظم انقلاب جالب بود؛ آنجایی که گفتند "داستان غم‌انگیزی است، حضور آمریکایی‌ها در ارتش قبل از انقلاب" و بعد هم به ماجرای اعزام جنگنده‌های ارتش به ویتنام برای مقابله با "ویت کُنگ ها".

امروز نکته‌ای را رهبری گفتند که من تا حالا نشنیده بودم؛ "برایم نقل کرده‌اند که اسنادی وجود دارد که جنگنده‌های فانتوم ارتش پیش از انقلاب به اسرائیل هم رفته‌اند، لابد برای بمباران فلسطینی‌های مظلوم رفته‌اند."

بخش پایانی سخنان فرمانده معظم کل قوا هم به "جهاد تبیین" اختصاص داشت؛ مدتی‌ست که ایشان در حال تبیین یک کار مهم هستند که نامش را ایشان "جهاد تبیین" گذاشته‌اند. امروز این جهاد را "فریضه فوری و قطعی" خطاب کردند و مخاطبان اصلی‌اش را هم به ترتیب رسانه ملی، رسانه‌های دیگر کشور، [فعالان] فضای مجازی و تمام کسانی که منبری برای حرف زدن دارند، قرار دادند.

دیکتاتوری رسانه‌ای و حذف تصاویر و مطالب مربوط به شهید سلیمانی هم امروز توسط رهبر انقلاب مورد اشاره قرار گرفت؛ منظور ایشان احتمالاً مربوط به شبکه اجتماعی اینستاگرام است که پست‌های حاوی تصاویر شهید سلیمانی را در ایام سالگرد ایشان حذف کرد.

بایدن و ترامپ هم که این روزها با هم درگیری رسانه‌ای و لفظی دارند و هر یک، دیگری را به ناکارآمدی و فساد متهم می‌کنند؛ در بیانات رهبری مورد اشاره قرار گرفت؛ آنجایی که گفتند: آمریکا امروز از جایی ضربه می‌خورد که هرگز آن را محاسبه نکرده است؛ رئیس‌جمهور قبلی و فعلی آمریکا دست به دست هم دادند که تتمه آبروی آمریکا را ببرند. آیا فکرش را می‌کردند که از اینجا ضربه بخورند؟

دو نکته دیگر از این دیدار دلچسب باقی مانده، یکی ذکر خیر رهبر معظم انقلاب از عکس تاریخی و ماندگار مرحوم حسین پرتوی عکاس انقلاب از دیدار همافران و نیروی هوایی با امام راحل و اینکه اگر این تصویر منتشر نمی‌شد، این روز ماندگار و تاریخ ساز نمی‌شد.

و دست آخر اینکه، جمله پایانی سخان رهبر انقلاب این جمله امیدآفرین بود، "فردای کشور از امروز کشور بهتر خواهد بود"

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار مجازی

مغازه‌ای که هر سال موکب می‌شود/ ما هنوز، یک ذره هم عاشق نیستیم!

مغازه‌ای که هر سال موکب می‌شود/ ما هنوز، یک ذره هم عاشق نیستیم!
2023-09-07T17:16:53+03:30
«هر چه داریم از امام حسین(ع) داریم. زندگی‌مان مال امام حسین(ع) است. این کار هم بساط هر سال است، این مغازه پدرمان است که خادم و عاشق امام حسین (ع) بود. ما هم ...

مردم کانادا امکان مشاهده این صفحه را ندارند/ فیلترینگ، به وسعت دو نیم‌کره!

مردم کانادا امکان مشاهده این صفحه را ندارند/ فیلترینگ، به وسعت دو نیم‌کره!
2023-09-04T15:36:59+03:30
فیلتر کردن بسترهای مختلف فضای مجازی در سطح جهان مسئله تازه‌ای نیست؛ از جنوب غرب آسیا که شدت فیلترینگ در آن بیشتر است گرفته تا چند قاره آن طرف‌تر در کشور کانادا.

دلتنگ‌ها یکدیگر را پیدا می‌کنند/ کربلایی‌شدن بدون نیت قبلی!

دلتنگ‌ها یکدیگر را پیدا می‌کنند/ کربلایی‌شدن بدون نیت قبلی!
2023-09-03T13:30:14+03:30
هنگام تماشای اعزام زائران افغانستانی اشک می‌ریختند؛ گویا دلتنگ‌ها یکدیگر را پیدا می‌کنند و انگار بدرقه اربعینی‌ها، به مناسک جاماندگان تبدیل شده باشد، جاماندگ...

خوش‌رویی، چاشنی میزبانی است/ از تأخیر در صدور ویزای عراق تا کمبود اتوبوس در مرز دوغارون

خوش‌رویی، چاشنی میزبانی است/ از تأخیر در صدور ویزای عراق تا کمبود اتوبوس در مرز دوغارون
2023-08-26T10:01:16+03:30
«مشکل زائران افغانستانی ارتباط چندانی به ایران ندارد؛ مربوط به دولت افغانستان است که اربعین برایش در اولویت نیست و متولی دولتی برای زیارت اربعین ندارد، بنابر...

دشمن آتش و تبر/ «من، حبیب‌الله؛ حبیب خدا و جنگل هستم!»

دشمن آتش و تبر/ «من، حبیب‌الله؛ حبیب خدا و جنگل هستم!»
2023-08-15T14:21:28+03:30
حبیب‌الله حاجی‌زاده، سال‌ها است بدون اینکه کسی از او بخواهد یا حقوقی دریافت کند از جنگل‌ها مراقبت می‌کند: «ما نه می‌گذاریم آتش به جان جنگل بیفتد، نه می‌گذاری...

گرداب روانشناسی زرد در «اینستاگرام»/ تن به هر چالشی ندهید!

گرداب روانشناسی زرد در «اینستاگرام»/ تن به هر چالشی ندهید!
2023-08-14T13:07:53+03:30
شبکه‌های اجتماعی این روزها چالش‌هایی را رواج می‌دهند که مبنای علمی ندارند، دنبال جذب مخاطب هستند و سعی دارند القا کنند: «شما تنها با شرکت در چالش‌ها، به یک ا...

چهل سال همسایگی با زندان و زندانی و زندان‌بان/ پارک و هتل نمی‌خواهیم؛ درخت‌ها را آب بدهید!

چهل سال همسایگی با زندان و زندانی و زندان‌بان/ پارک و هتل نمی‌خواهیم؛ درخت‌ها را آب بدهید!
2023-08-12T13:01:13+03:30
همسایگان زندان «رجایی شهر» بعد از تخلیه از این ندامتگاه، بیش از آنکه از سال‌ها همجواری با آن شکایت کنند، به فکر آینده بودند: «ما از مسئولان پارک و هتل نمی‌خو...

«باز هم دوست و دشمن را شوکه خواهیم کرد»/ جای خالی اهالی قلم و هنر در حماسه‌های نظامی

«باز هم دوست و دشمن را شوکه خواهیم کرد»/ جای خالی اهالی قلم و هنر در حماسه‌های نظامی
2023-08-07T20:23:55+03:30
بعد از پایان دیدار خودم را به امیر ایرانی می‌رسانم و می‌گویم بعد از این مأموریت چه برنامه‌ای دارید؟ مختصر جواب می‌دهد: «انشاالله دوستان و دشمنان را مثل مأمور...

«باز هم دوست و دشمن را شوکه خواهیم کرد»/ جای خالی اهالی قلم و هنر در حماسه‌های نظامی!

«باز هم دوست و دشمن را شوکه خواهیم کرد»/ جای خالی اهالی قلم و هنر در حماسه‌های نظامی!
2023-08-07T15:57:38+03:30
بعد از پایان دیدار خودم را به امیر ایرانی می‌رسانم و می‌گویم بعد از این مأموریت چه برنامه‌ای دارید؟ مختصر جواب می‌دهد: «انشاالله دوستان و دشمنان را مثل مأمور...

ماجرای شلغم‌های یک نماینده در توئیتر

ماجرای شلغم‌های یک نماینده در توئیتر
2023-08-01T14:43:59+03:30
روزنامه «جوان» در گزارشی به ماجرای جر و بحث اخیر نماینده مردم تربت‌جام در مجلس با کاربران توئیتری پرداخت.

سرنوشت عاشورایی دخترک ۱۱ماهه در روستایی مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم در مسیر شهر جان داد!»

سرنوشت عاشورایی دخترک ۱۱ماهه در روستایی مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم در مسیر شهر جان داد!»
2023-07-29T00:24:02+03:30
«تقریباً دو ساعت طول کشید تا نارگل را به شهر ببریم. در این مسیر دخترم روی دست من بود و آرام جان می‌داد! شاید اگر جاده آسفالت بود و مسیر رسیدن به شهر راحت‌ و ...

سرنوشت عاشورایی دخترک ۱۱ ماهه در روستایی مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم در مسیر شهر جان داد!»

سرنوشت عاشورایی دخترک ۱۱ ماهه در روستایی مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم در مسیر شهر جان داد!»
2023-07-26T10:37:22+03:30
«تقریباً دو ساعت طول کشید تا نارگل را به شهر ببریم. در این مسیر دخترم روی دست من بود و آرام جان می‌داد! شاید اگر جاده آسفالت بود و مسیر رسیدن به شهر راحت‌ و ...

سرنوشت دخترک ۱۱ماهه در روستای مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم جان داد!»

سرنوشت دخترک ۱۱ماهه در روستای مرزی/ «نارگل روی دست‌هایم جان داد!»
2023-07-26T09:43:56+03:30
«تقریباً دو ساعت طول کشید که نارگل را به شهر ببریم. در این مسیر دخترم روی دست من بود و آرام جان می‌داد! شاید اگر جاده آسفالت بود و مسیر رسیدن به شهر راحت‌ و ...

دو هزار بیلبورد متحرک عاشورایی در شهر/ ۱۲ سال خط‌نویسی روی خط عاشقی!

دو هزار بیلبورد متحرک عاشورایی در شهر/ ۱۲ سال خط‌نویسی روی خط عاشقی!
2023-07-23T11:03:54+03:30
«مجید دستانی» از 12سال ماشین‌نویسی در محرم می‌گوید که با رفقایش، خودروها را با خط خوش مزین به نام اباعبدالله(ع) می‌کنند،خودروهایی که تا مدت‌ها مثل بیلبوردهای...

وام‌های راحت‌الحلقوم و ضمانت‌های ضربدری!

وام‌های راحت‌الحلقوم و ضمانت‌های ضربدری!
2023-07-20T12:18:55+03:30
روزنامه «همشهری» در گزارشی به تبلیغات اخیر برخی شرکت‌ها برای اعطای وام بدون ضامن پرداخت و ابعاد غیرقانونی بودن آن را شفاف کرد، این گزارش همچنین توضیحاتی دربا...

عاقبت بخیری یک پمپ بنزین! 

عاقبت بخیری یک پمپ بنزین! 
2023-07-20T11:38:56+03:30
خودرو را پارک کردم و به محل گودبرداری برگشتم و پرسیدم اینجا قبلاً پمپ بنزین نبود؟ جوابشان حافظه تصویری‌ام را تأیید کرد: «پمپ بنزین بود! دیگر نیست؛ حالا قرار ...

تماشای گذر عمر در سایه ایستگاه صلواتی/ چای همان چای و بیرق همان بیرق!

تماشای گذر عمر در سایه ایستگاه صلواتی/ چای همان چای و بیرق همان بیرق!
2023-07-19T13:19:04+03:30
می‌گویند نوشیدن چای داغ در لیوان‌های پلاستیکی احتمال ابتلاء به سرطان را افزایش می‌دهد؛ اعتراضی نیست! فقط ای کاش طعم چای بعد از روضه را عوض نکند. کافی است چای...

بازندگان کنکور!

بازندگان کنکور!
2023-07-16T13:07:00+03:30
روزنامه «جام جم» در گزارشی به تاثیر شرایط جغرافیایی و شکاف طبقات اجتماعی بر قبولی رشته‌های دانشگاهی در دهک‌های مختلف جامعه پرداخته و از دهک‌های ضعیف به عنوان...

جایی برای درمان درد دیدن!/ چشم‌ها؛ قدردان دست‌های روشنایی‌بخش

جایی برای درمان درد دیدن!/ چشم‌ها؛ قدردان دست‌های روشنایی‌بخش
2023-07-16T13:06:59+03:30
پیر و جوان ندارد، تقریباً همه باندی به چشم دارند و دستی به در و دیوار! اینجا همه درد چشم دارند؛ درد بینایی! و ضیا با تخصص خود به چشم‌ها نور روشنایی می‌بخشد، ...

چگونه دختران دهه‌هشتادی محله بانی برگزاری یک مراسم ازدواج شدند؟

چگونه دختران دهه‌هشتادی محله بانی برگزاری یک مراسم ازدواج شدند؟
2023-07-16T10:54:01+03:30
روزنامه «همشهری» به سراغ یکی از محله‌های تهران رفت که در آن دختران دهه هشتادی با برگزاری مراسم عروسی از آغاز سنین نوجوانی باعث و بانی امر خیر می‌شوند. ​​​​​​​

جهان‌شهر علوی/ غم و شادی شیعیان به هم گره خورده است

جهان‌شهر علوی/ غم و شادی شیعیان به هم گره خورده است
2023-07-11T14:22:15+03:30
تاجیک، تمام روز لحظه‌ای استراحت نکرده و در مسیر شلوغ «مهمونی ۱۰ کیلومتری» خدمت کرده اما در دل حسرت می‌خورد که کاش تمام شیعیان دنیا می‌توانستند در جشن بزرگ ام...

فعلا حرف خواب و خوراک نباشد؛ بعد از مراسم همه سِرُم می‌زنیم!

فعلا حرف خواب و خوراک نباشد؛ بعد از مراسم همه سِرُم می‌زنیم!
2023-07-07T14:28:52+03:30
حرف آخر را یکی از خادمان می‌زند: «یادتان نرود؛ قرار است یکی از بزرگ‌ترین کارهای دنیا را انجام بدهیم. تا صبح شنبه کسی حرف از خواب و خوراک نزند، بعد از مراسم ه...

«چند قطره باران» بر گونه آرزوهای کوچک/ پیتزای مهربانی بدون عکس!

«چند قطره باران» بر گونه آرزوهای کوچک/ پیتزای مهربانی بدون عکس!
2023-07-06T12:22:13+03:30
حسن صلواتی چند سالی است که با همراهی دوستان عکاس و هنرمندش یک حرکت جذاب را شروع کرده است؛ فروش عکس‌ها به نفع بچه‌های محروم! امسال هم سفره پیتزای آنها به عشق ...

«سر بر دامن ماه»؛ روایتی از زندگی تنها همسر امام هادی (ع)

«سر بر دامن ماه»؛ روایتی از زندگی تنها همسر امام هادی (ع)
2023-07-04T14:22:10+03:30
«سر بر دامن ماه» از طریق برش کمتر دیده‌شده تاریخ یعنی زندگی امام هادی (ع)، قدم به روایت غیبت امام زمان (عج) می‌گذارد و در این میان شخصیت «بانو حُدیث» مادربزر...

«سر بر دامن ماه»؛ روایتی مدرن از زندگی تنها همسر امام هادی (ع)

«سر بر دامن ماه»؛ روایتی مدرن از زندگی تنها همسر امام هادی (ع)
2023-07-04T09:42:14+03:30
«سر بر دامن ماه» از طریق برش کمتر دیده‌شده تاریخ یعنی زندگی امام هادی (ع)، قدم به روایت غیبت امام زمان (عج) می‌گذارد و در این میان شخصیت «بانو حُدیث» مادربزر...

کارت شما مسدود است!/ زخم رفتارهای سلیقه‌ای با مهاجران

کارت شما مسدود است!/ زخم رفتارهای سلیقه‌ای با مهاجران
2023-06-28T08:48:35+03:30
اواخر خرداد هر سال با پایان مهلت کارت‌های آمایش، حساب‌ بانکی مهاجران افغانستانی برای مدتی نامعلوم مسدود می‌شود؛ اقدامی که بیش از یک دستورالعمل مدیریتی، اعمال...

عروسی که صبح ازدواجش دوید/ می‌گفتند قدت کوتاه است، برو یک رشته دیگر!

عروسی که صبح ازدواجش دوید/ می‌گفتند قدت کوتاه است، برو یک رشته دیگر!
2023-06-27T01:41:38+03:30
سال‌های زیادی از زمانی که به اسماعیل‌نژاد می‌گفتند «قدت کوتاه است، به درد دویدن نمی‌خوری» می‌گذرد اما او امروز رکورددار دوی سرعت در ایران است و رویای کسب مدا...

عکاسان خبری، دشمن کسی نیستند!/ ثبت تاریخ از دل آتش تا قلب کرونا

عکاسان خبری، دشمن کسی نیستند!/ ثبت تاریخ از دل آتش تا قلب کرونا
2023-06-11T12:21:13+03:30
«عکاس خبری دشمن کسی نیست! باید به این آگاهی برسیم که عکاس، ثبت‌کننده تاریخ است و قرار نیست نگاه پررنگ سیاسی داشته باشد، دغدغه جدی عکاسان این است که در هر شرا...

غنی‌سازی با خلوص بالا برای رفع تحریم است/همچنان با آژانس بین‌المللی انرژی تعامل داریم

غنی‌سازی با خلوص بالا برای رفع تحریم است/همچنان  با آژانس بین‌المللی انرژی تعامل داریم
2023-06-11T00:00:47+03:30
محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی گفت غنی‌سازی‌های با خلوص بالا برای این صورت گرفته تا تحریم‌ها لغو شوند، هدف قانونگذار هم همین بوده که اقدام راهبردی برای ل...

چرا راه آهن رشت - آستارا کلیدی‌ترین پروژه ریلی کشور است؟

چرا راه آهن رشت  - آستارا کلیدی‌ترین پروژه ریلی کشور است؟
2023-05-18T11:13:51+03:30
کریدور شمال - جنوب یک مسیر اقتصادی مهم و استراتژیک برای ترانزیت بار میان هند، روسیه و شمال اروپا از طریق ایران است که راه‌آهن رشت - آستارا به عنوان حلقه مفق...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)