میرنیوز

گلایه کارگردان «دست فرمون» از بازرگانی سیما/ بین‌المللی می‌شویم

گلایه کارگردان «دست فرمون» از بازرگانی سیما/ بین‌المللی می‌شویم 2021-11-28T14:05:51+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، نشست برنامه «دست فرمون» امروز یکشنبه هفتم آذرماه در اداره کل روابط عمومی صداوسیما برگزار شد. محمود محمودی تهیه کننده «دست فرمون» در نشست خبری این برنامه گفت: این برنامه یک برند در حوزه برنامه سازی شد که نگه داشتن آن سختی‌های خاص خودش را دارد.

وی با اشاره تغییرات فصل سوم برنامه بیان کرد: تصمیم گرفتیم در فصل سوم از تهران فاصله بگیریم، در طراحی فصل سوم به باشگاه اتومبیلرانی دست فرمون فکر کنیم و استعدادیابی انجام دادیم. با پتانسیلی که در برنامه داشتیم و با مربیان دست فرمون استعدادیابی انجام دادیم و فصل سوم به صورت تیمی شرکت کنندگان حضور پیدا کردند.

۲۶ دوربین آنلاین و آفلاین برای ضبط مسابقه

حسین حاتمی مدیر نور و تصویربرداری برنامه ابتدا در سخنانی گفت: ذات برنامه‌های اتومبیلرانی مدلی از تصویربرداری را می‌طلبند نیروی جوان و پرانرژی می‌طلبند به ویژه که در شب است و فضا را سخت می‌کند. ما گاهی تا چهار و پنج صبح کار می‌کردیم. ۲۶ دوربین آنلاین و آفلاین داشتیم که کار را ضبط می‌کند. اینها کار را نسبت به برنامه‌های استودیویی سخت می‌کند.

بهنام صفاریان کارشناس و طراح پیست مسابقه در سخنانی بیان کرد: طراحی پیست برای مسابقه تلویزیونی تا حدی متفاوت است چون هم باید در بخش تصویر و جذابیت دیداری و هم در بخش فنی متفاوت باشد. این کار تلفیقی از سه رشته اتومبیلرانی است. هیچ جای دنیا چنین برنامه‌ای با این ساختار و تلفیق ساخته نشده است.

وی اضافه کرد: برای اولین بار در تلویزیون تجربه‌ای داشتیم که مسابقه اتومبیلرانی به صورت تیمی پخش شود. از مهمترین نکته‌ها آمادگی جسمانی راننده‌ها بود. این برنامه مخاطب و علاقمندان زیادی دارد و هرکسی با ماشین‌های خودش هم توانست در برنامه شرکت کند.

کامران سیف اللهی سازنده مستندهای مسابقه «دست فرمون» بیان کرد: در این برنامه علاوه بر ۸۰ نفری که به برنامه آمدند حدود چند هزار نفر هم از طریق تلویزیون آموزش‌های رانندگی دیدند.

در ادامه کامران تفتی مجری مسابقه نیز عنوان کرد: «دست فرمون» مسابقه‌ای جدی برای همه ورزشکاران بود و برخی که برای بار اول در پیست ما مسابقه دادند صاحب سکو و مقام شدند. امیدواریم بتوانیم این مسابقه را بین‌المللی کنیم.

اگر بتوانیم بین‌المللی می‌شویم

در ادامه محمودی نیز درباره ادامه فصل‌های بعدی این مسابقه تصریح کرد: ما دوست نداریم فقط بسازیم بلکه دوست داریم رشد کنیم دوست داریم کار را بین‌المللی کنیم در ایران کامل کشور را دخیل کردیم و تلاش داریم اگر بتوانیم کار را بین‌المللی کنیم و کشورهای اطراف در مسابقه ما شرکت کنند.

تفتی در ادامه درباره اینکه چرا هرکسی با ماشین خود به مسابقه می‌آید و چند خودرو از طرف مسابقه برای همگان وجود ندارد، اظهار کرد: ابزار مسابقه ماشین راننده است ما خواستیم بخش اشرافی را بگیریم که راننده‌ها فکر نکنند حتماً باید ماشین خاصی داشته باشند. شعار برنامه هم این است که «آرامش در خیابان و هیجان در پیست» تا همه بدانند با ماشین‌های ساده هم می‌توانست اتفاق بیفتد.

محمودی در ادامه درباره برنامه و برند آنکه کپی نشده است گفت: دوستان من در شبکه‌های دیگر کپی‌های جذابی پیدا می‌کنند از برنامه‌های دیگر. آرزوهای هر تهیه کننده‌ای است که برندی داشته باشد که مشابهش هیچ جا نباشد و ما چنین کاری داشتیم.

این تهیه کننده درباره افزایش هیجان برنامه نیز عنوان کرد: ایده اولیه آموزش رانندگی بود. بعد از سه فصل دوست داریم هیجان را بیشتر کنیم، ما پیست بزرگی در ۱۳ هزار متر داریم و برای آن هیجان مورد نظر به پیست بزرگ‌تر نیاز داریم. الان دوست داریم فاز مسابقه را عوض کنیم و با ژانرهای دیگر تلفیق کنیم.

هیجانی که از دوربین منتقل می‌شود ۶۰ درصد است

کامران تفتی نیز در ادامه درباره هیجان برنامه تصریح کرد: هیجانی که از طریق دوربین منتقل می‌شود ۶۰ درصد است باید آن هیجان را در خود پیست دید. ما برای اولین بار در تلویزیون ملی کشور حرکات نمایشی داریم برای اولین بار اجازه می‌دهیم به آدم‌های که تاکنون پشت فرمان ننشسته‌اند.

وی عنوان کرد: برای اولین بار ۳۰ استان کشور در یک مسابقه شرکت می‌کنند. موتورهای سنگین در پیست شرکت کرده‌اند. هیجان ضرورت‌هایی دارد و جنس حمایت مدیران را می‌طلبد. که اجازه این را داشته باشید که مسابقه دراگ یا سرعتی پخش کنید. کارگردانی و طراحی که مختص ایران است داشته باشید. ما برای اولین بار هلی شات در حال حرکت داریم که هیجان را انتقال دهد. حتی در نمایش گاهی محدودیت داریم وگرنه می‌توان به گونه‌ای پخش کرد که باعث سرگیجه شود و همه اینها برای اولین بار در تلویزیون کشور رخ داده است. همچنین برای اولین بار خانم‌ها در این برنامه همپای مردها مسابقه دادند.

محمودی نیز در همین باره گفت: ابتدا فکر می‌کردیم خانم‌ها استقبال نکنند ولی بعد هم استقبال شد و هم حضورشان خوب بود. در فصل اول جزو هشت نفر فینالیست یک خانم بود الان هم جزو فینالیست افرادی که تاثیرگذار بودند خانم‌ها بودند.

بخش بازرگانی صداوسیما ورود کند

در بخش دیگر مسعود صنم کارگردان مسابقه درباره تولید این برنامه تصریح کرد: بازرگانی صداوسیما باید ورود کند و خود را به چند برنامه محدود نکند. اگر بازرگانی ورود می‌کرد و بودجه به اندازه کافی می‌رسید من کارگردان استرس نداشتیم آن هیجان را می‌توانستیم وارد کنیم درحالیکه در نبود بودجه محدودیت‌های وجود دارد. درخواستم این است مهدوی مهر مسئول بازرگانی صداوسیما نگاه نقطه‌ای فقط به چند برنامه نداشته باشند. به هر حال برند می‌تواند با سرمایه گذاری ماندگار شود.

حسین قرایی مدیرکل روابط عمومی صداوسیما نیز در پایان با تجلیل از عوامل برنامه یادآور شد: جذب نیروهای جوان و نشاط جوانانه که برخی هم از خروجی‌های صداوسیما هستند از ویژگی‌های برنامه است. من زیاد به روستاها و نقاط مختلف کشور می‌روم و می‌بینم که این مسابقه طرفداران بسیاری دارد و حتی می‌خواهم با توجه به این اقبالی که وجود دارد از روستاها هم شرکت کننده بگیرید.

وی در بخش دیگر با اشاره به حمایت از پیشکسوت‌ها اضافه کرد: آقای جبلی از من خواست با هنرمندان پیشکسوت دیداری داشته باشیم و به درخواست‌های آنها توجه کنیم و من در ماه به ۵۰ هنرمند سرمی زنم.

تفتی نیز در پایان با اشاره به رویکرد حمایت از هنرمندان پیشکسوت و همچنین علاقمندان به این برنامه از روستاها گفت: اتفاق خوبی است که به پیشکسوت‌ها بیشتر توجه شود چون عمر خود را در این راه سرمایه گذاری کرده‌اند. ما در این فصل در بخش آکادمی از ۲۳ روستای کشور راننده داریم که حتی در مسابقات قهرمانی کشور هم شرکت می‌کنند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

«مهربانو» هم جُنگ است و هم مطالبه‌گر/ پویش آزادسازی زنان زندانی

«مهربانو» هم جُنگ است و هم مطالبه‌گر/ پویش آزادسازی زنان زندانی
2022-01-21T15:53:44+03:30
مجری و تهیه‌کننده مجموعه مستند «مهربانو» که این شب‌ها در قالب ویژه‌برنامه ولادت حضرت زهرا (س) و روز مادر از شبکه پنج سیما روی آنتن می‌رود، از ویژگی‌های این ب...

دیوارنگاره تازه میدان ولیعصر(عج) برای مقاومت «یمن» رونمایی شد

دیوارنگاره تازه میدان ولیعصر(عج) برای مقاومت «یمن» رونمایی شد
2022-01-21T15:00:24+03:30
دیوارنگاره «️یمن قوی‌ و پابرجاست» پنجشنبه ۳۰ دی ماه در میدان ولیعصر (عج) نصب و رونمایی شد.

مسابقه بین الملل «تئاتر فجر» حذف شد/ تلاش برای ثبت تاریخ شفاهی

مسابقه بین الملل «تئاتر فجر» حذف شد/ تلاش برای ثبت تاریخ شفاهی
2022-01-21T13:27:04+03:30
حسین مسافر آستانه دبیر چهلمین جشنواره تئاتر فجر در برنامه «شهر فرنگ» از برگزاری کارگاه آموزشی «از ایده تا اجرا» و تلاش برگزارکنندگان این رویداد برای ثبت تاری...

«هزار و یک مکر» زنانه برای تصاحب انگشتر/ دست بالای دست بسیار است

«هزار و یک مکر» زنانه برای تصاحب انگشتر/ دست بالای دست بسیار است
2022-01-21T13:00:24+03:30
محمد علایی کارگردان نمایش «هزار و یک مکر» درباره ویژگی‌های این نمایش زنانه توضیحاتی ارائه داد.

تصویربرداری «ضد» به شهرک غرب رسید/ اضافه شدن بازیگران جدید

تصویربرداری «ضد» به شهرک غرب رسید/ اضافه شدن بازیگران جدید
2022-01-21T10:47:04+03:30
سریال «ضد» به کارگردانی ابراهیم شیبانی به تازگی به شهرک غرب رسید و سکانس‌هایی از آن در یک پاساژ تجاری تصویربرداری شد.

هیولاها به صفحه تلویزیون می‌آیند/ اپل سریال گودزیلا را می‌سازد

هیولاها به صفحه تلویزیون می‌آیند/ اپل سریال گودزیلا را می‌سازد
2022-01-21T10:33:45+03:30
دنیای هیولایی گودزیلا که تا به حال روی پرده‌های سینما بود حالا قرار است در یک همکاری بزرگ وارد صفحه کوچک هم بشود تا نبرد بین غول‌های برنامه‌های آنلاین را داغ...

«هتل پناهجویان» خوانش می‌شود/ روایت اتفاقاتی بعد از کودتای شیلی

«هتل پناهجویان» خوانش می‌شود/ روایت اتفاقاتی بعد از کودتای شیلی
2022-01-21T09:00:24+03:30
نمایشنامه «هتل پناهجویان» به کارگردانی بورژین عبدالرزاقی دوم و نهم بهمن ماه در تماشاخانه دیوار چهارم خوانش می‌شود.

برگزیدگان پانزدهمین جشنواره موسیقی جوان معرفی شدند

برگزیدگان پانزدهمین جشنواره موسیقی جوان معرفی شدند
2022-01-20T23:47:03+03:30
مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شامگاه پنجشنبه سی ام دی ماه سال جاری در قالب یک رویداد آنلاین از تالار وحدت تهران پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«لانچر ۵» اثر برگزیده منتقدان تئاتر/ چهره‌ها تجلیل شدند

«لانچر ۵» اثر برگزیده منتقدان تئاتر/ چهره‌ها تجلیل شدند
2022-01-20T19:33:43+03:30
بیستمین جشن سالیانه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر شامگاه ۳۰ دی در موزه ملی برگزار شد.

رقابت «لاک‌پشت و حلزون» همزمان در جشنواره‌های بنگلادش و بلغارستان

رقابت «لاک‌پشت و حلزون» همزمان در جشنواره‌های بنگلادش و بلغارستان
2022-01-20T14:13:44+03:30
فیلم سینمایی «لاک‌پشت و حلزون» به کارگردانی رضا حماسی در جشنواره داکا در بنگلادش و جشنواره منار صوفیه در بلغارستان با دیگر آثار سینمایی جهان رقابت می‌کند.

معرفی آثار حاضر در بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» جشنواره تئاتر فجر

معرفی آثار حاضر در بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» جشنواره تئاتر فجر
2022-01-20T14:13:43+03:30
آثار حاضر در بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از سوی هیأت انتخاب این بخش اعلام شد.

تمدید اکران آنلاین «خط باریک قرمز» تا ۸ بهمن

تمدید اکران آنلاین «خط باریک قرمز» تا ۸ بهمن
2022-01-20T13:20:23+03:30
اکران آنلاین مستند داستانی «خط باریک قرمز» ساخته فرزاد خوشدست تا روز جمعه ۸ بهمن تمدید شد.

روابط راهبردی ایران و روسیه در برنامه «رو در رو» بررسی می‌شود

روابط راهبردی ایران و روسیه در برنامه «رو در رو» بررسی می‌شود
2022-01-20T12:27:03+03:30
محسن پاک آئین از کارشناسان شناخته شده حوزه روابط بین الملل برای نقد و بررسی وضعیت رابطه راهبردی ایران و روسیه به «رو در رو» می‌آید.

«خاطره باز» رونمایی شد/ درخواست دادمان از رضا صنعتگر

«خاطره باز» رونمایی شد/ درخواست دادمان از رضا صنعتگر
2022-01-20T12:00:23+03:30
آلبوم موسیقی «خاطره باز» از محصولات جدید مرکز موسیقی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی با صدای غلامرضا صنعتگر طی مراسمی رونمایی شد.

میزبانی «فلسطین» از منتقدان هم لغو شد/ تراکم مهمانان در «میلاد»

میزبانی «فلسطین» از منتقدان هم لغو شد/ تراکم مهمانان در «میلاد»
2022-01-20T11:47:03+03:30
سینما فلسطین دیگر میزبان اعضای انجمن منتقدان نیست و آن‌ها برای تماشای آثار چهلمین جشنواره فیلم فجر در برج میلاد حضور پیدا می‌کنند.

روایت حبیب کاشانی از مدیریت در فوتبال تا مدیریت در شهر

روایت حبیب کاشانی از مدیریت در فوتبال تا مدیریت در شهر
2022-01-20T10:13:43+03:30
برنامه «دستخط» شبکه پنج سیما، جمعه اول بهمن با حضور حبیب‌ کاشانی عضو شورای اسلامی شهر تهران پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

تماشای آثار نگارگری، تذهیب و خوشنویسی در نگارخانه گلستان

تماشای آثار نگارگری، تذهیب و خوشنویسی در نگارخانه گلستان
2022-01-20T10:00:24+03:30
نمایشگاه «آوانگار» شامل مجموعه آثار گروهی نگارگری، تذهیب و خوشنویسی در نگارخانه فرهنگسرای گلستان به نمایش گذاشته می‌شود.

ماجرای دلخوری کامبیز دیرباز از «آقازاده»/ ۲ ماه آخر سر ضبط نرفتم

ماجرای دلخوری کامبیز دیرباز از «آقازاده»/ ۲ ماه آخر سر ضبط نرفتم
2022-01-20T10:00:23+03:30
کامبیز دیرباز از ماجرای دلخوری خود نسبت به سریال «آقازاده» گفت و اینکه باعث شده است ۲ ماه پایانی فیلمبرداری را سر ضبط نرود.

۳ جایزه از جشنواره پالم اسپرینگز به «قهرمان» اصغر فرهادی رسید

۳ جایزه از جشنواره پالم اسپرینگز به «قهرمان» اصغر فرهادی رسید
2022-01-20T09:47:04+03:30
«قهرمان» اصغر فرهادی ۳ جایزه از جشنواره فیلم بین‌المللی پالم اسپرینگز ۲۰۲۲ دریافت کرد.

«دن کیشوت» صاحب تیزر جدید شد/ گروتسکی براساس بیگانه‌سازی برشت

«دن کیشوت» صاحب تیزر جدید شد/ گروتسکی براساس بیگانه‌سازی برشت
2022-01-20T09:47:03+03:30
نمایش «دن کیشوت» به کارگردانی جواد مولانیا که دور تازه اجراهای خود را در تماشاخانه ایرانشهر آغاز کرده است تا اواخر بهمن روی صحنه خواهد بود.

تب «سزارین» چگونه ایران را گرفت؟/ وقتی پزشک «مادر» را فریب می‌دهد

تب «سزارین» چگونه ایران را گرفت؟/ وقتی پزشک «مادر» را فریب می‌دهد
2022-01-20T06:00:23+03:30
محمدعلی صادقی کارگردان مستند «چرا سزارین؟» ضمن ارائه توضیحاتی درباره این مستند، از پزشکانی گفت که برای سود بیشتر مادران را با هشدارهای نادرست، به عمل سزارین ...

رقبای دریافت خرس‌های طلایی و نقره‌ای برلیناله ۲۰۲۲ معرفی شدند

رقبای دریافت خرس‌های طلایی و نقره‌ای برلیناله ۲۰۲۲ معرفی شدند
2022-01-19T17:18:38+03:30
جشنواره فیلم برلین ۲۰۲۲ اسامی فیلم‌های بخش رقابتی این دوره خود را اعلام کرد.

امیر مهریزدان مدیر مرکز مستند سوره شد/خداحافظی یاسر فریادرس

امیر مهریزدان مدیر مرکز مستند سوره شد/خداحافظی یاسر فریادرس
2022-01-19T14:45:21+03:30
در مراسمی در حوزه هنری با تکریم و تودیع یاسر فریادرس از مرکز مستند سوره حوزه هنری، امیر مهریزدان جانشین وی شد.

ششمین دوره نمایشنامه‌خوانی مولوی از ۳۰ دی آغاز می‌شود

ششمین دوره نمایشنامه‌خوانی مولوی از ۳۰ دی آغاز می‌شود
2022-01-19T14:32:01+03:30
ششمین دوره نمایشنامه‌خوانی مرکز تئاتر مولوی از روز پنجشنبه ۳۰ دی با اجرای ۲ نمایشنامه‌خوانی آغاز می‌شود.

برگزاری جلسه هیات مدیره جدید آسیفا

برگزاری جلسه هیات مدیره جدید آسیفا
2022-01-19T14:05:21+03:30
هیأت مدیره جدید آسیفا، اولین جلسه رسمی خود را برگزار کرد.

نمایشگاه «بیگانه با دیگری» افتتاح می‌شود/ نقش کرونا و تاثیرات آن

نمایشگاه «بیگانه با دیگری» افتتاح می‌شود/ نقش کرونا و تاثیرات آن
2022-01-19T12:18:42+03:30
نمایشگاه «بیگانه با دیگری» با حضور ۶ هنرمند در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود.

نمایشگاه «با دیگری» افتتاح می‌شود/ کرونا و تاثیرات آن

نمایشگاه «با دیگری» افتتاح می‌شود/ کرونا و تاثیرات آن
2022-01-19T11:25:22+03:30
نمایشگاه «با دیگری» با حضور ۶ هنرمندان در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود.

ظرفیت ویژه همکاری سینمایی ایران و روسیه/ این یک بازار سودآور است

ظرفیت ویژه همکاری سینمایی ایران و روسیه/ این یک بازار سودآور است
2022-01-19T11:25:21+03:30
رائد فریدزاده معاون امور بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی بیان کرد که ایران و روسیه ظرفیت ویژه‌ای برای همکاری در حوزه سینما دارند.

بهترین‌های سینمای فرانسه معرفی شدند/ اعلام برندگان لومیر ۲۰۲۲

بهترین‌های سینمای فرانسه معرفی شدند/ اعلام برندگان لومیر ۲۰۲۲
2022-01-19T10:45:21+03:30
«اتفاق» و «آنت» به عنوان برندگان بزرگ جوایز لومیر فرانسه در سال ۲۰۲۲ انتخاب شدند.

به‌دنبال «مجری برتر» شدن نیستم/ رادیو و تلویزیون هر دو دلچسب است

به‌دنبال «مجری برتر» شدن نیستم/ رادیو و تلویزیون هر دو دلچسب است
2022-01-19T10:18:41+03:30
مجری رادیو صبا از ویژگی‌های این شبکه رادیویی که به دنبال طنز و سرگرمی است و حضورش در آن طی ۱۰ سال سخن گفت.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)