میرنیوز

همه چیز درباره بازیگران «منصور»/ افسوس از نقش حذف‌شده «رفسنجانی»

همه چیز درباره بازیگران «منصور»/ افسوس از نقش حذف‌شده «رفسنجانی» 2021-11-26T14:02:27+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، فیلم سینمایی «منصور» به کارگردانی سیاوش سرمدی و تهیه‌کنندگی جلیل شعبانی از تولیدات جدید سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که از ۱۹ آبان ماه اکران خود را در سینماهای سراسر کشور آغاز کرده است. این فیلم برشی از زندگی شهید منصور ستاری، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است. فرماندهی که این سمت را از سال ۱۳۶۵ تا زمان شهادتش در دی ماه ۱۳۷۳ به عهده داشت و منشأ خدمات فراوانی در نیروی هوایی شد.

در همین ارتباط، کیومرث مرادی که بازیگردان فیلم «منصور» که به عنوان بازیگر نیز نقش کوتاهی در این اثر ایفا کرده در گفتگو با خبرنگار مهر درباره روند انتخاب بازیگران این فیلم گفت: حدود سه دهه است که به واسطه بازی و کارگردانی در تئاتر، تدریس این رشته هنری در موسسات مختلف و داوری جشنواره‌ها، از نزدیک با هنرجویان و بازیگران تئاتر در ارتباط بودم و شاگردان زیادی را هم پرورش داده‌ام. زمانی که همکاری‌ام را با فیلم «منصور» آغاز کردم، به نظرم رسید که این فیلم به چهره‌های متفاوت و جدیدی نیاز دارد و حضور بازیگران سرشناس به قصه فیلم ضرر می‌زند.

وی اظهار کرد: در جلساتی که با آقایان مهدی مطهر مجری طرح، جلیل شعبانی تهیه‌کننده، سیاوش سرمدی کارگردان و سید علی هاشمی دستیار کارگردان داشتیم به این نتیجه رسیدیم که باید مسیر متفاوتی را برای انتخاب بازیگر در این فیلم دنبال کنیم و دنبال ستاره‌ها نباشیم. باید بگویم شجاعت کارگردان، تهیه‌کننده و موسسه اوج برای اعتماد به بازیگرانی که برای مخاطب ناشناخته بودند جای تقدیر و تبریک دارد؛ آن هم در شرایطی که کمتر کسی جرئت می‌کند که در سینما حتی برای نقش‌های فرعی سراغ چهره‌های جدید برود. ما از همان ابتدا نگاهمان را به این فیلم عوض کردیم.

مرادی افزود: هسته اصلی «منصور» چند شخصیت اصلی دارد اما با توجه به داستان فیلم، برای ما انتخاب بازیگر نقش ستاری بسیار مهم بود. برای رسیدن به بازیگر این نقش و با تحلیل‌های خوبی که آقای سرمدی به من ارائه کرد، ما از بازیگران زیادی تست گرفتیم و به پنج گزینه و در نهایت سه گزینه رسیدیم که از بین آنها آقای محسن قصابیان انتخاب شد.

بازیگر، بازیگر است؛ سینما و تئاتر ندارد

وی عنوان کرد: رویکرد غلطی بین اهالی سینما و رسانه رایج است که به آن نقد دارم. معمولاً وقتی به دنبال بازیگر برای یک فیلم یا سریال هستند می‌گویند دنبال بازیگر تئاتری هستیم یا بازیگر تئاتری نمی‌خواهیم. به نظر من بازیگر، بازیگر است و تئاتری و سینمایی ندارد. بازیگر فقط باید استعداد و توانایی داشته باشد و علم این رشته هنری را هم کسب کند تا موفق باشد. تقریباً همه بازیگران خوب سینمای ایران از تئاتر برخاسته‌اند؛ حتی بازیگرانی که بازیگری را از سینما شروع کرده‌اند، بعدها برای اینکه در این حرفه به روز و باکیفیت بمانند و درک درست و بیشتری از بازیگری داشته باشند، حضور در صحنه تئاتر را هم تجربه کرده‌اند. همان‌طور که دومیدانی را مادر ورزش‌ها نامیده‌اند، تئاتر هم برای بازیگری حکم مادری را دارد که از بطن آن بازیگران زیادی به سینما و تلویزیون رفته‌اند.

همه چیز درباره بازیگران «منصور»/ افسوس از نقش حذف‌شده «رفسنجانی»

بازیگردان فیلم «منصور» گفت: بعد از انتخاب آقای قصابیان، باید بازیگران نقش ۲ سرهنگ همکار شهید ستاری و مهندس سنایی را هم انتخاب می‌کردیم؛ شخصیت‌هایی که مصداق‌های عینی داشتند و من انتخاب بازیگران این شخصیت‌ها را بر اساس تحقیقات بسیار خوبی که کارگردان داشت آغاز کردم.

وی افزود: شباهت ظاهری اولویت اول ما در انتخاب این سه بازیگر نبود. ویژگی‌های رفتاری این شخصیت‌ها و این‌که کدام بازیگر می‌تواند این ویژگی‌ها را در فیلم منعکس کند برای ما اهمیت بیشتری داشت. در نهایت علیرضا زمانی‌نسب و حمیدرضا نعیمی برای سرهنگ‌های نیروی هوایی و مهدی کوشکی هم برای ایفای نقش مهندس سنایی انتخاب شدند.

شباهت ظاهری اولویت اول ما در انتخاب این سه بازیگر نبود. ویژگی‌های رفتاری این شخصیت‌ها و این‌که کدام بازیگر می‌تواند این ویژگی‌ها را در فیلم منعکس کند برای ما اهمیت بیشتری داشت. در نهایت علیرضا زمانی‌نسب و حمیدرضا نعیمی برای سرهنگ‌های نیروی هوایی و مهدی کوشکی هم برای ایفای نقش مهندس سنایی انتخاب شدند ماجرای سفر تفریحی بازیگران «منصور» به شمال

مرادی گفت: قبل از شروع فیلمبرداری من، تهیه‌کننده، کارگردان و این سه بازیگر که در بخش عمده فیلم با هم بازی داشتند، سفری چندروزه به شمال داشتیم. سعی کردیم در این سفر کوتاه بین این سه بازیگر نوعی الفت همدلی ایجاد شود. آقای قصابیان همراه با آقایان کوشکی، نعیمی و زمانی‌نسب بعدازظهرها با هم قدم می‌زدند فیلمنامه را می‌خواندند و نظراتشان درباره شخصیت‌ها را با ما در میان می‌گذاشتند. این باعث شد ارتباط بسیار نزدیکی بین خود بازیگران و کارگردان رقم بخورد؛ صدای همدیگر را بشناسند، نگاه همدیگر را کشف کنند و خلق و خوی همدیگر را بشناسند. آشنایی بازیگران فیلم «منصور» برخلاف خیلی از پروژه‌ها در جلسه اول فیلمبرداری رخ نداد. به نظرم اثر مثبت این سفر و این کنار هم بودن در فیلم دیده می‌شود.

بازیگر فیلم «منصور» اظهار کرد: معتقدم که نقش اصلی فیلم زمانی دیده می‌شود که بازیگران نقش‌های فرعی به خوبی کار خودشان را انجام بدهند و درست چیده شده باشند. من در انتخاب بازیگر برای سریال «زخم کاری» هم این اصل را در نظر داشتم.

وی گفت: متأسفانه به این اصل در فیلمسازی و سریال‌سازی ما جدی گرفته نمی‌شود. تهیه‌کننده‌ها بودجه فیلم در بخش بازیگری را برای بازیگر اول و دوم صرف می‌کنند و بعد برای نفرات دیگر بودجه زیادی را در نظر نمی‌گیرند در نتیجه، در فرآیند انتخاب بازیگران فرعی دقت لازم صورت نمی‌گیرد در حالی که اگر حتی برای یک سکانس، بازیگر درست انتخاب نشود به کار لطمه جدی می‌زند. وقتی برای چند سکانس محدود آقای قاسم زارع را صدا کردم، بلافاصله از من پرسید که چرا من را انتخاب کردید؟ من ویژگی‌های این شخصیت را گفتم و اینکه در ذهن مخاطب با دیدن قاسم زارع در این شمایل، شخصیتی جدید شکل می‌گیرد. سید جواد هاشمی و اتابک نادری هم با همین معیار انتخاب شدند و نقش‌های بسیار حساسی داشتند.

تلاش اتابک نادری برای نقشی که روی پرده نیامد

مرادی درباره سکانس مرحوم هاشمی رفسنجانی در این فیلم هم عنوان کرد: ما برای نقش آقای هاشمی رفسنجانی وقت زیادی گذاشتیم؛ تست‌های زیادی گرفتم چون شخصیت برای ما مهم بود و فردی را می‌خواستیم که بتواند به‌لحاظ شباهت الگوهای رفتاری به وی نزدیک باشد. متأسفانه بازی خوب اتابک نادری در نقش آقای هاشمی حذف شد؛ در حالی که برای نقش بسیار زحمت کشید؛ با یک گریم سخت پنج شش ساعته، این کاراکتر تاریخی را به لحاظ صدا و الگوهای رفتاری و شیوه حرکت باکیفیت بسیار بالایی اجرا کرد اما این سکانس در اکران عمومی حذف شد.

بازیگردان فیلم «منصور» گفت: ما گاهی چهره یک بازیگر را تا جایی که امکان دارد به شخصیت اصلی نزدیک می‌کنیم اما لزوماً شباهت چهره به معنی رسیدن به نقش نیست. این انرژی، بازی به‌اندازه، صدا و حرکات فیزیکی بازیگر است که مخاطب را به یاد آن شخصیت واقعی می‌اندازد. این موضوعی است که بارها در سینمای جهان هم رخ داده است. دو نمونه‌ای که الان به خاطر من می‌آید نقش‌آفرینی آنتونی هاپکینز در فیلم «نیکسون» اولیور استون، کوین اسپیسی باز هم در نقش نیکسون در فیلم «الویس و نیکسون» و بازی درخشان مریل استریپ در فیلم «بانوی آهنین» اشاره کرد.

وی افزود: مخاطبانی که سال گذشته فیلم را در جشنواره دیدند می‌گفتند حرکات و صدای بازیگر این نقش آن‌ها راه به یاد آقای هاشمی می‌اندازد. آقای خلج به عنوان چهره‌پرداز، کار بسیار سختی داشتند. من شخصاً از نتیجه کار راضی بودم اما همانطور که گفتم برای ما مهم نبود که چهره‌ها کاملاً شبیه شخصیت‌های اصلی باشند. مهم این است که ما بتوانیم تصویر شخصیت واقعی را در ذهن مخاطب ایجاد کنیم. برای ما باور پذیری گفتگو و چالش بین شهید ستاری و آقای هاشمی مهم بود. خیلی دوست داشتم نتیجه تلاش اتابک نادری و سایر عوامل فیلم را روی پرده ببینم که متأسفانه این اتفاق رقم نخورد.

همه چیز درباره بازیگران «منصور»/ افسوس از نقش حذف‌شده «رفسنجانی»

بی‌توجهی به بازیگران فرعی؛ آسیب امروز سینما و تلویزیون

مرادی عنوان کرد: تلاش ما این بود که در زمان پیش‌تولید که حدود ۲ ماه و نیم طول کشید برای همه شخصیت‌ها برنامه‌ریزی کنیم. حتی برای نگهبانی که در ورودی پادگان بود بازیگری را آوردیم که بتواند درک درستی از رابطه یک نیروی نظامی با یک فرمانده عالی‌رتبه داشته باشد. همینطور سربازان شهرستانی که در یک سکانس شهید ستاری با آن‌ها هم‌سفره می‌شود. مهدی قادرپناه که نقش بازپرس را بازی کرد یکی از بازیگران خوب تئاتر است. محافظ و راننده شهید ستاری از بهترین بازیگران تئاتر هستند. آرش میناگر و منصور نصیری که البته بازی منصور نصیری هم از سکانس‌های حذف شده فیلم است که بازی بسیار خوبی هم در فیلم «متری شیش و نیم» داشت. حتی آن فردی که واسطه خرید قطعات از طرف خارجی است و برای حل مشکلش به شهید ستاری مراجعه می‌کند وحید رزاقی است که از بازیگران خوب تئاتر است و در سریال «جیران» آقای حسن فتحی هم بازی خوبی از خود ارائه کرده است.

در سینمای ما بازیگردانی بسیار مهجور است و جدی گرفته نمی‌شود در حالی که می‌تواند پررنگ‌تر باشد. معیار من برای انتخاب بازیگر چه در این فیلم و چه در پروژه‌های دیگر این است که آن بازیگر ما را به کلیشه نزدیک نکند و مخاطب غافلگیر شود. من در «منصور» مثل سریال «زخم کاری» یکی از بهترین تجربیات بازیگردانی را داشتم بازیگردان فیلم «منصور» تصریح کرد: اینها نقش‌های به ظاهر فرعی بودند که برای تک‌تک آنها برنامه داشتیم اگر محسن قصابیان به عنوان یک بازیگر با تجربه در این فیلم درخشیده که واقعاً هم جای تحسین دارد، بخشی از این درخشش را مرهون بازیگرانی است که به درستی در کنارش چیده شده‌اند.

وی افزود: به جرئت می‌توانم بگویم در فیلم «منصور» سه نسل از بازیگران کاربلد تئاتر حضور داشتند. این از افتخارات من است که توانستم این چیدمان بازیگری را به وجود بیاورم. آقای سرمدی در انتخاب بازیگر خیلی با من همراه بود. یک گروه همراه و همدل داشتیم که این شرایط را فراهم کرد.

تفاوت مهم کارگردان و بازیگردان

مرادی عنوان کرد: متأسفانه نگاه بخش عمده‌ای از کارگردانان ما این است که وقتی می‌خواهند برای یک فیلمنامه بازیگر انتخاب کنند، به خودشان سختی نمی‌دهند و بلافاصله به فیلم‌های قبلی بازیگران و شخصیت‌هایی که بازی کرده‌اند مراجعه می‌کنند. ریسک نمی‌کنند و به دنبال خلق کردن چیز جدیدتر در حوزه بازیگری نیستند. شاید حق هم دارند چون دغدغه کارگردان و دستیارش چیز دیگری است. آنها درگیر این هستند که هر چه زودتر به خروجی مدنظر خودشان برسند. از ریسک‌کردن می‌ترسند و ترجیحشان این است که از نمونه‌های مشابهی که در گذشته موفق بودند استفاده کنند.

وی افزود: در مقابل، بازیگردان این شانس و مجال را به بازیگر و کارگردان می‌دهد تا تصویر جدیدی از کاراکتر فیلم خلق کند. سیدجواد هاشمی از آن دسته بازیگرانی است که با همین نگاه در سینما و تلویزیون کلیشه شد او در زمانه خودش بازیگر درخشانی بود و یادآور نقش‌های ماندگاری است که در سینمای جنگ دارد. اما حضور در «منصور» نشان داد که این توانایی را دارد که نقش‌های متفاوت دیگری را هم بازی کرده و مخاطب را هم شگفت‌زده کند.

کیومرث مرادی در انتها گفت: در سینمای ما بازیگردانی بسیار مهجور است و جدی گرفته نمی‌شود در حالی که می‌تواند پررنگ‌تر باشد. معیار من برای انتخاب بازیگر چه در این فیلم و چه در پروژه‌های دیگر این است که آن بازیگر ما را به کلیشه نزدیک نکند و مخاطب غافلگیر شود. من در «منصور» مثل سریال «زخم کاری» یکی از بهترین تجربیات بازیگردانی را داشتم. این فیلم تجربیات جسورانه‌ای در حوزه بازیگری دارد که با آن‌چه در سینمای امروز می‌بینیم و مبتنی بر تکرار چند بازیگر در فیلم‌های مختلف است تفاوت دارد. در نتیجه، شاهد همدلی مخاطب با فیلم هستیم. این همدلی زمانی به من ثابت شد که هنگام تماشای فیلم در سینما دیدم که مردم ناخودآگاه نسبت به اقدامات شهید ستاری واکنش نشان می‌دهند و برای کامیابی‌هایش کف می‌زنند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

«مهربانو» هم جُنگ است و هم مطالبه‌گر/ پویش آزادسازی زنان زندانی

«مهربانو» هم جُنگ است و هم مطالبه‌گر/ پویش آزادسازی زنان زندانی
2022-01-21T15:53:44+03:30
مجری و تهیه‌کننده مجموعه مستند «مهربانو» که این شب‌ها در قالب ویژه‌برنامه ولادت حضرت زهرا (س) و روز مادر از شبکه پنج سیما روی آنتن می‌رود، از ویژگی‌های این ب...

دیوارنگاره تازه میدان ولیعصر(عج) برای مقاومت «یمن» رونمایی شد

دیوارنگاره تازه میدان ولیعصر(عج) برای مقاومت «یمن» رونمایی شد
2022-01-21T15:00:24+03:30
دیوارنگاره «️یمن قوی‌ و پابرجاست» پنجشنبه ۳۰ دی ماه در میدان ولیعصر (عج) نصب و رونمایی شد.

مسابقه بین الملل «تئاتر فجر» حذف شد/ تلاش برای ثبت تاریخ شفاهی

مسابقه بین الملل «تئاتر فجر» حذف شد/ تلاش برای ثبت تاریخ شفاهی
2022-01-21T13:27:04+03:30
حسین مسافر آستانه دبیر چهلمین جشنواره تئاتر فجر در برنامه «شهر فرنگ» از برگزاری کارگاه آموزشی «از ایده تا اجرا» و تلاش برگزارکنندگان این رویداد برای ثبت تاری...

«هزار و یک مکر» زنانه برای تصاحب انگشتر/ دست بالای دست بسیار است

«هزار و یک مکر» زنانه برای تصاحب انگشتر/ دست بالای دست بسیار است
2022-01-21T13:00:24+03:30
محمد علایی کارگردان نمایش «هزار و یک مکر» درباره ویژگی‌های این نمایش زنانه توضیحاتی ارائه داد.

تصویربرداری «ضد» به شهرک غرب رسید/ اضافه شدن بازیگران جدید

تصویربرداری «ضد» به شهرک غرب رسید/ اضافه شدن بازیگران جدید
2022-01-21T10:47:04+03:30
سریال «ضد» به کارگردانی ابراهیم شیبانی به تازگی به شهرک غرب رسید و سکانس‌هایی از آن در یک پاساژ تجاری تصویربرداری شد.

هیولاها به صفحه تلویزیون می‌آیند/ اپل سریال گودزیلا را می‌سازد

هیولاها به صفحه تلویزیون می‌آیند/ اپل سریال گودزیلا را می‌سازد
2022-01-21T10:33:45+03:30
دنیای هیولایی گودزیلا که تا به حال روی پرده‌های سینما بود حالا قرار است در یک همکاری بزرگ وارد صفحه کوچک هم بشود تا نبرد بین غول‌های برنامه‌های آنلاین را داغ...

«هتل پناهجویان» خوانش می‌شود/ روایت اتفاقاتی بعد از کودتای شیلی

«هتل پناهجویان» خوانش می‌شود/ روایت اتفاقاتی بعد از کودتای شیلی
2022-01-21T09:00:24+03:30
نمایشنامه «هتل پناهجویان» به کارگردانی بورژین عبدالرزاقی دوم و نهم بهمن ماه در تماشاخانه دیوار چهارم خوانش می‌شود.

برگزیدگان پانزدهمین جشنواره موسیقی جوان معرفی شدند

برگزیدگان پانزدهمین جشنواره موسیقی جوان معرفی شدند
2022-01-20T23:47:03+03:30
مراسم اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شامگاه پنجشنبه سی ام دی ماه سال جاری در قالب یک رویداد آنلاین از تالار وحدت تهران پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«لانچر ۵» اثر برگزیده منتقدان تئاتر/ چهره‌ها تجلیل شدند

«لانچر ۵» اثر برگزیده منتقدان تئاتر/ چهره‌ها تجلیل شدند
2022-01-20T19:33:43+03:30
بیستمین جشن سالیانه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر شامگاه ۳۰ دی در موزه ملی برگزار شد.

رقابت «لاک‌پشت و حلزون» همزمان در جشنواره‌های بنگلادش و بلغارستان

رقابت «لاک‌پشت و حلزون» همزمان در جشنواره‌های بنگلادش و بلغارستان
2022-01-20T14:13:44+03:30
فیلم سینمایی «لاک‌پشت و حلزون» به کارگردانی رضا حماسی در جشنواره داکا در بنگلادش و جشنواره منار صوفیه در بلغارستان با دیگر آثار سینمایی جهان رقابت می‌کند.

معرفی آثار حاضر در بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» جشنواره تئاتر فجر

معرفی آثار حاضر در بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» جشنواره تئاتر فجر
2022-01-20T14:13:43+03:30
آثار حاضر در بخش «دیگرگونه‌های اجرایی» چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از سوی هیأت انتخاب این بخش اعلام شد.

تمدید اکران آنلاین «خط باریک قرمز» تا ۸ بهمن

تمدید اکران آنلاین «خط باریک قرمز» تا ۸ بهمن
2022-01-20T13:20:23+03:30
اکران آنلاین مستند داستانی «خط باریک قرمز» ساخته فرزاد خوشدست تا روز جمعه ۸ بهمن تمدید شد.

روابط راهبردی ایران و روسیه در برنامه «رو در رو» بررسی می‌شود

روابط راهبردی ایران و روسیه در برنامه «رو در رو» بررسی می‌شود
2022-01-20T12:27:03+03:30
محسن پاک آئین از کارشناسان شناخته شده حوزه روابط بین الملل برای نقد و بررسی وضعیت رابطه راهبردی ایران و روسیه به «رو در رو» می‌آید.

«خاطره باز» رونمایی شد/ درخواست دادمان از رضا صنعتگر

«خاطره باز» رونمایی شد/ درخواست دادمان از رضا صنعتگر
2022-01-20T12:00:23+03:30
آلبوم موسیقی «خاطره باز» از محصولات جدید مرکز موسیقی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی با صدای غلامرضا صنعتگر طی مراسمی رونمایی شد.

میزبانی «فلسطین» از منتقدان هم لغو شد/ تراکم مهمانان در «میلاد»

میزبانی «فلسطین» از منتقدان هم لغو شد/ تراکم مهمانان در «میلاد»
2022-01-20T11:47:03+03:30
سینما فلسطین دیگر میزبان اعضای انجمن منتقدان نیست و آن‌ها برای تماشای آثار چهلمین جشنواره فیلم فجر در برج میلاد حضور پیدا می‌کنند.

روایت حبیب کاشانی از مدیریت در فوتبال تا مدیریت در شهر

روایت حبیب کاشانی از مدیریت در فوتبال تا مدیریت در شهر
2022-01-20T10:13:43+03:30
برنامه «دستخط» شبکه پنج سیما، جمعه اول بهمن با حضور حبیب‌ کاشانی عضو شورای اسلامی شهر تهران پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

تماشای آثار نگارگری، تذهیب و خوشنویسی در نگارخانه گلستان

تماشای آثار نگارگری، تذهیب و خوشنویسی در نگارخانه گلستان
2022-01-20T10:00:24+03:30
نمایشگاه «آوانگار» شامل مجموعه آثار گروهی نگارگری، تذهیب و خوشنویسی در نگارخانه فرهنگسرای گلستان به نمایش گذاشته می‌شود.

ماجرای دلخوری کامبیز دیرباز از «آقازاده»/ ۲ ماه آخر سر ضبط نرفتم

ماجرای دلخوری کامبیز دیرباز از «آقازاده»/ ۲ ماه آخر سر ضبط نرفتم
2022-01-20T10:00:23+03:30
کامبیز دیرباز از ماجرای دلخوری خود نسبت به سریال «آقازاده» گفت و اینکه باعث شده است ۲ ماه پایانی فیلمبرداری را سر ضبط نرود.

۳ جایزه از جشنواره پالم اسپرینگز به «قهرمان» اصغر فرهادی رسید

۳ جایزه از جشنواره پالم اسپرینگز به «قهرمان» اصغر فرهادی رسید
2022-01-20T09:47:04+03:30
«قهرمان» اصغر فرهادی ۳ جایزه از جشنواره فیلم بین‌المللی پالم اسپرینگز ۲۰۲۲ دریافت کرد.

«دن کیشوت» صاحب تیزر جدید شد/ گروتسکی براساس بیگانه‌سازی برشت

«دن کیشوت» صاحب تیزر جدید شد/ گروتسکی براساس بیگانه‌سازی برشت
2022-01-20T09:47:03+03:30
نمایش «دن کیشوت» به کارگردانی جواد مولانیا که دور تازه اجراهای خود را در تماشاخانه ایرانشهر آغاز کرده است تا اواخر بهمن روی صحنه خواهد بود.

تب «سزارین» چگونه ایران را گرفت؟/ وقتی پزشک «مادر» را فریب می‌دهد

تب «سزارین» چگونه ایران را گرفت؟/ وقتی پزشک «مادر» را فریب می‌دهد
2022-01-20T06:00:23+03:30
محمدعلی صادقی کارگردان مستند «چرا سزارین؟» ضمن ارائه توضیحاتی درباره این مستند، از پزشکانی گفت که برای سود بیشتر مادران را با هشدارهای نادرست، به عمل سزارین ...

رقبای دریافت خرس‌های طلایی و نقره‌ای برلیناله ۲۰۲۲ معرفی شدند

رقبای دریافت خرس‌های طلایی و نقره‌ای برلیناله ۲۰۲۲ معرفی شدند
2022-01-19T17:18:38+03:30
جشنواره فیلم برلین ۲۰۲۲ اسامی فیلم‌های بخش رقابتی این دوره خود را اعلام کرد.

امیر مهریزدان مدیر مرکز مستند سوره شد/خداحافظی یاسر فریادرس

امیر مهریزدان مدیر مرکز مستند سوره شد/خداحافظی یاسر فریادرس
2022-01-19T14:45:21+03:30
در مراسمی در حوزه هنری با تکریم و تودیع یاسر فریادرس از مرکز مستند سوره حوزه هنری، امیر مهریزدان جانشین وی شد.

ششمین دوره نمایشنامه‌خوانی مولوی از ۳۰ دی آغاز می‌شود

ششمین دوره نمایشنامه‌خوانی مولوی از ۳۰ دی آغاز می‌شود
2022-01-19T14:32:01+03:30
ششمین دوره نمایشنامه‌خوانی مرکز تئاتر مولوی از روز پنجشنبه ۳۰ دی با اجرای ۲ نمایشنامه‌خوانی آغاز می‌شود.

برگزاری جلسه هیات مدیره جدید آسیفا

برگزاری جلسه هیات مدیره جدید آسیفا
2022-01-19T14:05:21+03:30
هیأت مدیره جدید آسیفا، اولین جلسه رسمی خود را برگزار کرد.

نمایشگاه «بیگانه با دیگری» افتتاح می‌شود/ نقش کرونا و تاثیرات آن

نمایشگاه «بیگانه با دیگری» افتتاح می‌شود/ نقش کرونا و تاثیرات آن
2022-01-19T12:18:42+03:30
نمایشگاه «بیگانه با دیگری» با حضور ۶ هنرمند در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود.

نمایشگاه «با دیگری» افتتاح می‌شود/ کرونا و تاثیرات آن

نمایشگاه «با دیگری» افتتاح می‌شود/ کرونا و تاثیرات آن
2022-01-19T11:25:22+03:30
نمایشگاه «با دیگری» با حضور ۶ هنرمندان در رشته‌های مختلف برگزار می‌شود.

ظرفیت ویژه همکاری سینمایی ایران و روسیه/ این یک بازار سودآور است

ظرفیت ویژه همکاری سینمایی ایران و روسیه/ این یک بازار سودآور است
2022-01-19T11:25:21+03:30
رائد فریدزاده معاون امور بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی بیان کرد که ایران و روسیه ظرفیت ویژه‌ای برای همکاری در حوزه سینما دارند.

بهترین‌های سینمای فرانسه معرفی شدند/ اعلام برندگان لومیر ۲۰۲۲

بهترین‌های سینمای فرانسه معرفی شدند/ اعلام برندگان لومیر ۲۰۲۲
2022-01-19T10:45:21+03:30
«اتفاق» و «آنت» به عنوان برندگان بزرگ جوایز لومیر فرانسه در سال ۲۰۲۲ انتخاب شدند.

به‌دنبال «مجری برتر» شدن نیستم/ رادیو و تلویزیون هر دو دلچسب است

به‌دنبال «مجری برتر» شدن نیستم/ رادیو و تلویزیون هر دو دلچسب است
2022-01-19T10:18:41+03:30
مجری رادیو صبا از ویژگی‌های این شبکه رادیویی که به دنبال طنز و سرگرمی است و حضورش در آن طی ۱۰ سال سخن گفت.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)