میرنیوز

پوستر سومین جشنواره تئاتر «سردار آسمانی» رونمایی شد

پوستر سومین جشنواره تئاتر «سردار آسمانی» رونمایی شد 2021-11-16T14:42:25+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، باحضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و در جلسه شورای سیاستگذاری سومین جشنواره تئاتر «سردار آسمانی» پوستر این دوره از جشنواره رونمایی شد. در این جلسه محمد مهدی اسماعیلی با بیان اینکه هر چه در مورد حاج قاسم سلیمانی بگوییم و انجام دهیم، کم گفته ایم گفت:حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک شخصیت بین المللی و سردار جهانی مقاومت اسلامی مطرح است و در جهان اسلام مورد تکریم ملل و فرهنگ های متنوع و متفاوت است.حاج قاسم برای ما بسیار اهمیت دارد چرا که مورد وثوق آحاد جامعه است و به عنوان یک نماد و مظهر ملی باعث انسجام اجتماعی گردیده است.

وی افزود: تجلیل بی سابقه از این شهید والامقام در تعبیر مقام معظم رهبری آنچنان بود که ایشان از ادامه راه ایشان به عنوان مکتب حاج قاسم یاد کردند و دیدیم که در ایران و عراق عاشقان مکتب مقاومت و پایداری چه تجلیل باشکوهی از ایشان و سایر شهدا انجام دادند که برای جهانیان غیرقابل باور بود. مهمترین وجه این گونه امور فرهنگی و هنری که به نام و یاد چهره های بزرگی همچون حاج قاسم برگزار می شو، نماد سازی از این شخصیت است که نیاز به هیچ بزرگنمایی ندارد و در واقع این شخصیت آنچنان بزرگ هست که مورد اعتنا و بهره برداری هنرمندان قرار گیرد.

در وصیت نامه شهید سلیمانی شاهدیم که ایشان خود را برای ولایت و وطن به مثابه یک «سرباز» می داند و مجموعه خصوصیات فردی و ابعاد شخصیتی وی چنان است که برای اصحاب فرهنگ و هنر محل رجوع منشا و خلق آثار هنری است که می بایست برای نسل های آتی بماند و روایت درست و صحیحی از این چهره ماندگارجبهه پایداری داشته باشیماسماعیلی یادآور شد: در وصیت نامه شهید سلیمانی شاهدیم که ایشان خود را برای ولایت و وطن به مثابه یک «سرباز» می داند و مجموعه خصوصیات فردی و ابعاد شخصیتی وی چنان است که برای اصحاب فرهنگ و هنر محل رجوع منشا و خلق آثار هنری است که می بایست برای نسل های آتی بماند و روایت درست و صحیحی از این چهره ماندگارجبهه پایداری داشته باشیم.
ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به موضوع حاج قاسم به عنوان یک جریان مقطعی نگاه نمی¬کنیم و در طول سال برنامه‌هایی برای این وجود عزیز داریم و حاضریم و همه نوع امکانات مادی و معنوی و سخت افزاری و رسانه ای را در اختیار مجریان این موضوع قرار دهیم.

جشنواره سردار آسمانی ظرفیت تبدیل شدن به یک رویداد رسمی بین المللی را دارد

در ادامه حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس طی سخنانی گفت: این رویداد اولین رویدادی بود که پس از شهادت سردار در عرصه هنرهای نمایشی رخ داد توسط بنیاد فرهنگی روایت فتح و حمایت مرکز هنرهای نمایشی و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کرمان توانستیم این رویداد جذاب و معنوی را رقم بزنیم.جا دارد از زحمات بی شائبه و حمایت های بی دریغ جناب اقای دکتر نادری ریاست محترم بنیاد فرهنگی روایت فتح صمیمانه تقدیر و تشکر داشته باشم که با راهنمایی ها و حمایت های دلگرم کننده خود قوت قلبی برای برگزارکنندگان این جشنواره بودند.

وی ادامه داد: قرار بود امسال این جشنواره را در سطح بین المللی برگزار کنیم و کشورهای سوریه و لبنان و عراق اعلام کرده بودند به دلیل شرایط کرونایی کشور نتوانستیم پذیرای این گروه ها باشیم. امیدوارم که سال آینده این رویداد به عنوان یک موضوع رسمی در تقویم فرهنگی هنری کشور گنجانده شود. لازم می دانم از زحمات شرکت کنندگان و دست اندرکاران ادوار پیشین این جشنواره خصوصا جناب اقای شفیعی تقدیر و تشکر کنم و امیدوارم شاهد حضور گروه های نمایشی برجسته و اثار قابل قبولی در این دوره باشیم.

برای معرفی ابعاد شخصیتی حاج قاسم از زبان گویای تئاتر کمک گرفتیم

در ادامه علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه ۱۱ برنامه در سطح ملی و استانی برای این اداره تعریف شده است، گفت: در اداره‌کل برنامه های ویژه ای برای حاج قاسم تهیه و تدارک دیده ایم که ۳ برنامه از جمله جشنواره سردار آسمانی در سطح ملی و ۸ رویداد استانی شاخص با این موضوع در دست اقدام داریم که جشنواره سردار آسمانی مهمترین آنهاست. ما از زبان گویای تئاتر برای معرفی ابعاد شخصیتی حاج قاسم استفاده کردیم که با حمایت مدیران بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس توانستیم نهضت خوبی را در عرصه تئاتر و هنرهای نمایشی بوجود بیاوریم که جا دارد از زحمات آقای دکتر نادری و آقای نیلی صمیمانه سپاسگزاری کنم و امیدواریم امسال نیز میزبان خوبی برای این جریان و رویداد بزرگ فرهنگی باشیم.

سردار سلیمانی چهره ای ماندگار برای همه آزادگان جهان است

در ادامه علی زینی وند استاندار کرمان نیز طی سخنانی گفت: به نوبه خودم از همت عالی دوستان برای برگزاری این جشنواره صمیمانه سپاسگزاری می کنم. سردار سلیمانی چهره ای ماندگار برای همه آزادگان جهان است و کرمان به علت زادگاه و بارگاه این چهره جهانی نقش برجسته ای دارد و ما در کمیته های تخصصی ترویج مکتب و سالگرد شهادت سردار سلیمانی برنامه های وسیعی در سطح استان داریم. کرمان ظرفیت این را داردکه به عنوان پایتخت مقاومت اسلامی معرفی شود و سردار سلیمانی محور این جریان است که امید داریم این اتفاق ثبت رسمی شود.

وی افزود: امروز در نسل جوان بحران هویتی داریم و نسل جوان بیشترین اطلاعات خود را از فضای مجازی در جهت تخریب ایران و اسلام دریافت می‌کند. ما برای تبیین ابعاد هویتی خود به سه مولفه ایران اسلام و انقلاب مواجهیم و سردار سلیمانی نماد و مظهر این ۳ مولفه است یعنی ایران دوستی اسلام دوستی و انقلابی بودن وی در این خصوص به ما کمک می‌کند. ما توانایی این را داریم که برای خلق محتوای هنری از مجامع و دانشگاهی هم کمک بگیریم و آماده هرگونه همکاری هستیم.

در این نشست همچنین محمود شالویی سرپرست معاونت امور هنری، هوشنگ توکلی هنرمند پیشکسوت تئاتر سینما و تلویزیون کشور، محمدی معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، قادر آشنا مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی، احمدوند معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید وحید فخر موسوی دبیر جشنواره، توحید معصومی مشاور عالی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و جواد تمدنی مدیر روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و جشنواره حضور داشتند.

در پایان این مراسم از پوستر این رویداد توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی به عمل آمد.

سومین جشنواره تئاتر سردار آسمانی به همت انجمن تئاتر انقلااب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با دبیری سید وحید فخر موسوی در ۳ بخش تئاتر خیابانی، نمایشنامه نویسی و رادیو تئاتر دی ماه سال جاری در کرمان برگزار خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

رایان رینولدز مهم‌ترین جایزه کشورش را برد/ تجلیل کانادا از بازیگر

رایان رینولدز مهم‌ترین جایزه کشورش را برد/ تجلیل کانادا از بازیگر
2021-11-28T14:32:31+03:30
بازیگر فیلم‌های پرفروش هالیوودی مهم‌ترین جایزه کشورش کانادا را دریافت کرد.

گلایه کارگردان «دست فرمون» از بازرگانی سیما/ بین‌المللی می‌شویم

گلایه کارگردان «دست فرمون» از بازرگانی سیما/ بین‌المللی می‌شویم
2021-11-28T14:05:51+03:30
تهیه‌کننده «دست فرمون» با اشاره به رویکرد برنامه در فصل‌های بعد بیان کرد که هدفمان این است که به صورت بین‌المللی مسابقه را برگزار کنیم.

تالار هنر از ۱۰ آذر آغاز به کار می‌کند/ بازسازی ماشینری و پرده‌ها

تالار هنر از ۱۰ آذر آغاز به کار می‌کند/ بازسازی ماشینری و پرده‌ها
2021-11-28T13:39:11+03:30
مدیر تالار هنر با اشاره به اینکه مرحله دوم بازسازی تالار هنر به پایان رسید، اعلام کرد این سالن تئاتری از روز چهارشنبه ۱۰ آذر با میزبانی از نمایش «هدیه سحرآمی...

کف رقم فروش آثار سینمایی به تلویزیون معین شد/ ۱۰۰ میلیون برای ۳ سال

کف رقم فروش آثار سینمایی به تلویزیون معین شد/ ۱۰۰ میلیون برای ۳ سال
2021-11-28T10:59:11+03:30
حداقل قیمت فیلم‌های سینمای ایران برای فروش به تلویزیون و سامانه‌های نمایش آنلاین تعیین شد.

سرمایه‌دارها تعیین می‌کنند/ نیمی از ثروت دنیا در دست ۸ نفر!

سرمایه‌دارها تعیین می‌کنند/ نیمی از ثروت دنیا در دست ۸ نفر!
2021-11-28T09:39:11+03:30
استلان اسکاشگورد بازیگر سوئدی فیلم‌های هالیوودی استودیوهای بزرگ و سرمایه‌دارها را مانعی برای دیده شدن فیلم‌های مستقل خواند.

«فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷» طراحان خود را شناخت

«فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷» طراحان خود را شناخت
2021-11-28T07:52:31+03:30
طراحان نمایش «فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷» به کارگردانی کوروش سلیمانی معرفی شدند.

طرح چند نکته درباره برخی کم‌توجهی‌ها به جشنواره موسیقی جوان

طرح چند نکته درباره برخی کم‌توجهی‌ها به جشنواره موسیقی جوان
2021-11-28T07:52:31+03:30
یکی از نوازندگان و مدرسان پیشکسوت موسیقی ایرانی با اشاره به برگزاری پانزدهمین جشنواره موسیقی جوان به طرح نکات مهمی درباره کیفیت برگزاری این رویداد موسیقایی پ...

محمدحسین مهدویان سراغ «مرد بازنده» می‌رود/ صدور ۲ مجوز دیگر

محمدحسین مهدویان سراغ «مرد بازنده» می‌رود/ صدور ۲ مجوز دیگر
2021-11-27T18:12:29+03:30
پروانه ساخت سه فیلمنامه صادر شد که قرار است محمدحسین مهدویان فیلم سینمایی «مرد بازنده» را بسازد.

«نیلگون» به اکران ۱۴۰۰ نمی‌رسد/ گره به کار سینما افتاده است

«نیلگون» به اکران ۱۴۰۰ نمی‌رسد/ گره به کار سینما افتاده است
2021-11-27T13:59:09+03:30
ایرج محمدی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «نیلگون» بیان کرد با توجه به شرایط اکران این فیلم امسال به نمایش درنمی‌آید.

«فرصت خدمت» روی دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) نقش بست

«فرصت خدمت» روی دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) نقش بست
2021-11-27T13:45:49+03:30
جدیدترین طرح دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) با موضوع خدمت مسئولان به مردم، رونمایی شد.

یک سریال امنیتی دیگر کلید خورد/ بازی حسام منظور در «ضد»

یک سریال امنیتی دیگر کلید خورد/ بازی حسام منظور در «ضد»
2021-11-27T12:52:29+03:30
سریال امنیتی «ضد» به کارگردانی ابراهیم شیبانی و تهیه‌کنندگی علیرضا جلالی مدتی است که کلید خورده است.

حضور ۲ داور ایرانی در جشنواره «سینمای کودکان» هند

حضور ۲ داور ایرانی در جشنواره «سینمای کودکان» هند
2021-11-27T11:05:50+03:30
۲ فیلمساز ایرانی در بخش های مختلف جشنواره «سینمای کودکان» در هند به عنوان داور حضور دارند.

استیون سوندهایم مشهورترین آهنگساز تئاتر درگذشت

استیون سوندهایم مشهورترین آهنگساز تئاتر درگذشت
2021-11-27T08:52:29+03:30
آهنگسازی که برنده ۸ جایزه تونی بود و به عنوان تاثیرگذارترین آهنگساز در عرصه تئاتر موزیکال شناخته می‌شد در ۹۱ سالگی درگذشت.

آثار بخش «شبیه‌خوانی» با توجه به کیفیت اجراها انتخاب شدند

آثار بخش «شبیه‌خوانی» با توجه به کیفیت اجراها انتخاب شدند
2021-11-27T07:59:09+03:30
عضو هیات انتخاب بخش شبیه‌خوانی بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی عنوان کرد هیات انتخاب نه براساس سابقه یا رزومه افراد که بر مبنای کیفیت اجرا، گروه‌ها را...

ناگفته‌های آهنگران از حاج قاسم/ وعده وزیر ارشاد برای موسیقی انقلاب

ناگفته‌های آهنگران از حاج قاسم/ وعده وزیر ارشاد برای موسیقی انقلاب
2021-11-27T06:12:32+03:30
همزمان با گرامیداشت هفته بسیج یادواره «سازهای خاکی» روز جمعه پنجم آذرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از مدیران فرهنگی هنری در تالار وحدت برگزا...

حادثه رانندگی برای «جواد عزتی» در عمارلو رودبار

حادثه رانندگی برای «جواد عزتی» در عمارلو رودبار
2021-11-26T21:09:07+03:30
رشت- رئیس پلیس راه گیلان با اشاره به انحراف خودروی «جواد عزتی» بازیگر سینما و تلویزیون در عمارلوی رودبار گفت: با تلاش مردم محلی خودروی وی به جاده اصلی انتقال...

رئیس صداوسیما از «شهید باکری» بازدید کرد/سریالی به سختی ۷ سینمایی

رئیس صداوسیما از «شهید باکری» بازدید کرد/سریالی به سختی ۷ سینمایی
2021-11-26T14:55:47+03:30
پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما با حضور در پشت صحنه مجموعه تلویزیونی «شهید باکری» که به روایت فرازهایی از زندگی شهید مهدی باکری می پردازد در جریان روند تولید...

خاطراتی از زنده‌یاد رحیم رحیمی‌پور/ دینم را به سینما ادا نکردم

خاطراتی از زنده‌یاد رحیم رحیمی‌پور/ دینم را به سینما ادا نکردم
2021-11-26T14:15:48+03:30
موزه سینمای ایران گفتگویی در سال ۹۶ با زنده‌یاد رحیم رحیمی‌پور داشت که در سالروز چهلمین روز درگذشت او بخش‌هایی از آن را منتشر کرد.

همه چیز درباره بازیگران «منصور»/ افسوس از نقش حذف‌شده «رفسنجانی»

همه چیز درباره بازیگران «منصور»/ افسوس از نقش حذف‌شده «رفسنجانی»
2021-11-26T14:02:27+03:30
بازیگردان فیلم سینمایی «منصور» ضمن اشاره به فرآیند انتخاب بازیگران این فیلم سینمایی تأکید کرد که اولویت در انتخاب بازیگران توانایی در اجرای نقش‌ها بوده است.

لزوم توجه به مشکلات معیشتی مستندسازان/ بودجه ناکافی است

لزوم توجه به مشکلات معیشتی مستندسازان/ بودجه ناکافی است
2021-11-26T13:09:07+03:30
هیات مدیره و کارگروه رفاه انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند در دیداری با مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، اهم دغدغه‌ها و مسائل خود را مطرح کردند.

تصاویر دیده نشده از «حماسه‌ ملبورن»/ مستندی که خوراک فوتبالی‌هاست!

تصاویر دیده نشده از «حماسه‌ ملبورن»/ مستندی که خوراک فوتبالی‌هاست!
2021-11-26T11:09:07+03:30
جواد خیابانی از تولید و پخش مستند «حماسه ملبورن» خبر داد که حاوی تصاویری دیده نشده از بازی تاریخی ایران و استرالیاست.

چگونگی خروج اوضاع از دست مظفرالدین شاه/ تئاتر اتوبوس بی‌آرتی شده!

چگونگی خروج اوضاع از دست مظفرالدین شاه/ تئاتر اتوبوس بی‌آرتی شده!
2021-11-26T10:55:47+03:30
وحید نفر قصد دارد از ۱۰ آذر نمایش «تصویر مصور مظفری» را که به بخشی از زندگی مظفرالدین شاه و خارج شدن اوضاع مملکت از دست او می‌پردازد، در تماشاخانه ایرانشهر ر...

انتقاد اولیور استون از بایدن به خاطر فاش نکردن اسناد ترور کندی

انتقاد اولیور استون از بایدن به خاطر فاش نکردن اسناد ترور کندی
2021-11-26T10:42:27+03:30
اولیور استون کارگردان آمریکایی با ساخت یک مستند جدید درباره ترور جان اف کندی، بار دیگر بر لزوم منتشر کردن اسناد این ترور اصرار کرد.

مادر علی انصاریان: این اولین بار است که بدون علی به سینما آمده‌ام

مادر علی انصاریان: این اولین بار است که بدون علی به سینما آمده‌ام
2021-11-25T13:15:47+03:30
مراسم گرامیداشت یاد علی انصاریان بازیگر فیلم سینمایی «رمانتیسم عماد و طوبا» همزمان با آغاز اکران این فیلم در سینما فرهنگ برگزار شد.

مولفه‌های اعتماد علما و مراجع به رسانه ملی کدامند؟

مولفه‌های اعتماد علما و مراجع به رسانه ملی کدامند؟
2021-11-25T13:02:29+03:30
رئیس سازمان صدا و سیما در دومین ماه انتصاب خود در مدیریت رسانه ملی، صبح روز چهارشنبه سوم آذر به شهر مقدس قم به عنوان پایگاه مرجعیت و خاستگاه انقلاب رفت و با ...

تجلیل از چهره خشن خستگی‌ناپذیر/ منتظر کارگردانی آقای بازیگر هستیم

تجلیل از چهره خشن خستگی‌ناپذیر/ منتظر کارگردانی آقای بازیگر هستیم
2021-11-25T12:09:06+03:30
ویژه‌برنامه «شب داریوش فرهنگ» به همت کانون کارگردانان سینمای ایران شامگاه چهارشنبه سوم آذرماه در موزه سینمای ایران برگزار شد.

نامزدهای دریافت جایزه جشنواره تلویزیونی مستند معرفی شدند

نامزدهای دریافت جایزه جشنواره تلویزیونی مستند معرفی شدند
2021-11-25T11:15:46+03:30
نامزدهای نهایی دریافت جایزه در بخش «فیلم»، «عکس» و «مستندنگاری» پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند معرفی شدند.

خیال و حذف پرسپکتیو ایده‌های من با الهام از نگارگری است

خیال و حذف پرسپکتیو ایده‌های من با الهام از نگارگری است
2021-11-25T10:22:26+03:30
محمدهادی فدوی هنرمند حاضر در نمایشگاه «یاد استاد» خانه هنرمندان ایران عنوان کرد خیال و حذف پرسپکتیو و عمق در آثارش ویژگی‌هایی است که از نگارگری برداشت کرده و...

پروژه بعدی خالق «خانه پوشالی» معلوم شد/بزرگ‌ترین کلاهبرداری تاریخ

پروژه بعدی خالق «خانه پوشالی» معلوم شد/بزرگ‌ترین کلاهبرداری تاریخ
2021-11-25T09:15:47+03:30
دو کمپانی با هم متحد شده‌اند تا سریالی درباره فساد ۵ میلیارد دلاری در مالزی که با اقتباس از یک کتاب پرفروش ساخته می‌شود را به تلویزیون ببرند.

«سازهای خاکی» در تالار وحدت جان می‌گیرند/ تجلیل از نوازندگان جنگی

«سازهای خاکی» در تالار وحدت جان می‌گیرند/ تجلیل از نوازندگان جنگی
2021-11-25T09:15:47+03:30
همزمان با گرامیداشت هفته بسیج یادواره «سازهای خاکی» روز جمعه پنجم آذرماه با حضور تعدادی از مدیران عرصه های فرهنگ و هنر در تالار وحدت برگزار می‌شود.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)