میرنیوز

دعوت حسین علیزاده از بخش خصوصی/ می‌خواهم کناره‌گیری کنم!

دعوت حسین علیزاده از بخش خصوصی/ می‌خواهم کناره‌گیری کنم! 2021-10-30T14:15:46+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره موسیقی جوان، حسین علیزاده مشاور دبیر و داور بخش تار، سه تار، آفرینش در تکنوازی و آهنگسازی جشنواره پانزدهم موسیقی جوان در خصوص سطح کیفی جشنواره موسیقی جوان گفت: با توجه به شرایط خاص موسیقی در کشورمان و همچنین جشنواره‌هایی از این دست که در خارج از ایران برپا می‌شود، برگزاری این جشنواره اتفاق بسیار خوبی بوده و هیچکس منکر آن نیست و دوست و دشمن هم به این موضوع باور دارند و همانطور که اشاره کردم با وجود محدودیت‌های موسیقی در کشورمان می‌توان برگزاری این جشنواره را یک معجزه برشمرد. شاید هم یک علت آن این باشد که این جشنواره تنها بستری است که موسیقیدانان کشورمان با جان و دل و بدون نگاه مادی در آن حضور داشته و دارند. نکته دیگری که در تاثیرگذاری و جذب این جشنواره بسیار اثرگذار بوده، عشق و احساس افراد به حرفه و کارشان است و باید بگویم جشنواره ملی موسیقی جوان موجب شد خود ما هم احساس جوانی داشته باشیم و البته فراموش نشود جشنواره ملی موسیقی جوان سرمایه بزرگی بوجود آورده که می‌تواند آینده موسیقی ایران را هم رقم بزند.

وی ادامه داد: از دیدگاه من جشنواره ملی موسیقی جوان با تمامی محدودیت‌هایی که در موسیقی ما حاکم است همچنان جوابگوی مسائل بسیاری بوده و همیشه ما را سر شوق آورده و امیدواریم این پرچم همیشه افراشته نگاه داشته شود و اگر روزی دولت به هر دلیلی نخواهد این جشنواره تداوم پیدا کند و محدودیت‌هایی بوجود آورند من از بخش خصوصی دعوت می‌کنم برای حفظ این میراث فرهنگی کشورمان اقدام کنند و این جشنواره را نیازمند به امکانات دولتی نگاه ندارد.

حسین علیزاده: بر این باورم جشنواره ملی موسیقی جوان نیازمند یک تحول اساسی است و نباید آن را ثابت نگاه داشت داور بخش تار و سه تار پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با اشاره به اینکه اعتبار این جشنواره از سوی ما کارشناسان تایید می‌شود، گفت: اولاً تاثیرگذاری این جشنواره تنها محدود به پایتخت نبوده بلکه در سراسر ایران اثرگذاری مثبتی داشته و جای امیدواری است اغلب منتخبین و نوازنده‌های خوب کشورمان از شهرهای کوچک و استان‌های مختلف بوده‌اند و بسیار مورد استقبال قرار گرفته و نکته دیگر اینکه این جشنواره توانسته استعدادهایی درخشان یا نوازنده‌های خوب و خوش فکر کشورمان را شناسایی کند و این موضوع بیانگر این است دانشجویان و یا فارغ‌التحصیلان موسیقی که در شهرستان‌ها ساکن هستند و در این زمینه فعالیت می‌کنند، تلاش‌های بسیاری در تربیت شاگردان انجام داده‌اند که ماحصل آن شرکت کنندگان توانمند جشنواره است.

وی ادامه داد: البته این فعالیت‌ها به یک نوع موسیقی یا یک ساز محدود نمی‌شود بلکه در همه رشته‌ها نتیجه خوبی بدست آمده و موجب شده شوق بیشتری در آنها ایجاد شود. البته شاید این انتظار را داشته باشیم که همه چیز بهتر از این باشد اما بار دیگر تکرار و تاکید می‌کنم در شرایطی که نمی‌توان انتظار امیدواری داشت چنین رویداد بزرگی رخ داده که می‌تواند درس عبرتی برای مسئولین کشورمان باشد تا بدانند و آگاه باشند هر جا افرادی با شوق و علاقه فعالیت می‌کنند قطعاً پیشرفت و بازدهی خوبی خواهد داشت و این موضوع باید الگویی برای همه ارگان‌ها باشد که این شوق چگونه باید بوجود آید.

علیزاده تاکید کرد: بزرگترین شوقی که این جشنواره برای ما ایجاد کرده عدم دخالت و نظارت مسئولان بود و توانستیم مستقل عمل کنیم و به هیچ ارگانی وابستگی خاصی نداشتیم و حضور و فعالیت هنرمندان به دلیل اعتقادشان نسبت به هنر بوده، آن هم در محیطی بسیار صمیمی و دوستانه که بسیار قابل ارزش است.

این آهنگساز و نوازنده در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره ارتقا سطح کیفی جشنواره موسیقی جوان اظهار داشت: نگاه من به هنر مثبت است اما بر این باورم جشنواره ملی موسیقی جوان نیازمند یک تحول اساسی است و نباید آن را ثابت نگاه داشت. مانند تغییراتی که باید در دروس آموزشی موسیقی کشورمان رخ بدهد.

وی افزود: جشنواره موسیقی جوان نسبت به فعالیت سال‌های اولیه خود تغییرات محسوسی داشته به عنوان مثال در بخش موسیقی ایرانی تنها به حفظ ردیف موسیقی جوانان اکتفا نکرده یا در بخش موسیقی کلاسیک غربی هم که در جهان جریان دارد نگاه خشکی نداشته و هنرمندانی هم که در این بخش حضور دارند بی اطلاع از موسیقی روز دنیا نیستند و تلاششان بر این است با تحولات روز موسیقی دنیا همگام باشند اما این کافی نیست. البته در بخش موسیقی ایرانی هم وضع به همین منوال است و داوران نگاه خشک و سنتی به فعالیت جوانان ندارند و یک مقدار به سمت جوان گرایی تغییر رویه داده‌اند و خلاقیت شرکت کنندگان مورد توجه قرار گرفته است. اگرچه همچنان تکرار و تاکید می‌کنم این تغییرات کافی نیست و نیازاست تلاش بیشتری روی این مسئله صورت بگیرد تا خلاقیت‌ها را کشف کنیم نه آنکه تنها به دنبال افرادی باشیم که تنها از حافظه خوبی برخوردار هستند و ردیف موسیقی را به خوبی حفظ کرده‌اند یا به نوعی برای جشنواره انجام وظیفه می‌کنند، بلکه آرام آرام به جایگاهی رسیده‌ایم که کشف استعدادها صورت گرفته و این موضوع نسبت به سال‌هایی که این جشنواره را آغاز کردیم موجب شده تجربه‌های بسیار خوبی به دست آوریم که امیدوارم شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

هیچکدام از ما تا ابد در جشنواره نخواهیم بود و خود من بسیار مایل هستم کناره‌گیری کنم نه به این دلیل که خسته شده باشم بلکه دوست دارم نیروهای تازه نفس به جشنواره بیاید علیزاده با اشاره به موفقیت‌های جشنواره موسیقی جوان گفت: یکی از علت‌های موفقیت این جشنواره حضور افراد متخصص است، فردی که دلسوزانه در این راه قدم بردارد و شبانه روز خود را وقف این کار کند و این احساس مسئولیت را آقای هومان اسعدی پذیرفت، فردی که علاوه بر فعالیت و متعهد بودن در حوزه دانشگاه و تدریس، عاشق هنر خودش است و این عشق امروز در جشنواره نمود بسیاری پیدا کرده و از نظر من اگر تنها ۵ نفر از این خصلت و احساس مسئولیت برخوردار بودند فرصتی فراهم می‌شد تا آقای اسعدی به استراحت بپردازد، کما اینکه شاید لازم باشد افرادی که مانند ایشان نگاه می‌کنند و در این زمینه عاشق هستند و هدفمند از تجربیات آقای اسعدی بهره ببرند و راه او را ادامه بدهند چرا که مسئولیت بسیار بسیار سنگینی است و گاهی اوقات شرایطی بوجود می‌آید که انسان را از پای در می‌آورد اما هومان اسعدی مقاومت کرده و به همین دلیل همیشه ایشان را ستایش می‌کنم و این امید است که در آینده افرادی چون هومان اسعدی بر سر کارآیند و علاوه بر تخصص و دلسوزی حس استقلال هم داشته باشند به این دلیل که هومان اسعدی تا به امروز از هیچ فردی دستور نگرفته است.

مشاور دبیر و داور چندین دوره جشنواره موسیقی جوان در خاتمه خاطر نشان کرد: تا به امروز ارگان‌ها رفتار بسیار خوب و صمیمانه‌ای داشته‌اند و علاوه بر اینکه اجازه دخالت به خود نمی‌دادند بلکه حمایت هم می‌کردند چرا که اگر غیر این بود و حالت فرمایشی به خود می‌گرفت قطعاً عده زیادی از ما همکاری نمی‌کردیم.

وی افزود: ناگفته نماند شخص هومان اسعدی هم برای ما پشتوانه‌ای بوده به این دلیل که به تعهد کاری اش به خوبی عمل کرده است. درواقع یک عشق متقابل بوجود آمده بخصوص در بین ما و شرکت کنندگانی که هر سال در این جشنواره حضور دارند و مانند یک خانواده شده‌ایم اگرچه هیچکدام از ما تا ابد در جشنواره نخواهیم بود و خود من بسیار مایل هستم کناره‌گیری کنم نه به این دلیل که خسته شده باشم بلکه دوست دارم نیروهای تازه نفس به جشنواره بیاید.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

کف رقم فروش آثار سینمایی به تلویزیون معین شد/ ۱۰۰ میلیون برای ۳ سال

کف رقم فروش آثار سینمایی به تلویزیون معین شد/ ۱۰۰ میلیون برای ۳ سال
2021-11-28T10:59:11+03:30
حداقل قیمت فیلم‌های سینمای ایران برای فروش به تلویزیون و سامانه‌های نمایش آنلاین تعیین شد.

سرمایه‌دارها تعیین می‌کنند/ نیمی از ثروت دنیا در دست ۸ نفر!

سرمایه‌دارها تعیین می‌کنند/ نیمی از ثروت دنیا در دست ۸ نفر!
2021-11-28T09:39:11+03:30
استلان اسکاشگورد بازیگر سوئدی فیلم‌های هالیوودی استودیوهای بزرگ و سرمایه‌دارها را مانعی برای دیده شدن فیلم‌های مستقل خواند.

«فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷» طراحان خود را شناخت

«فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷» طراحان خود را شناخت
2021-11-28T07:52:31+03:30
طراحان نمایش «فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷» به کارگردانی کوروش سلیمانی معرفی شدند.

طرح چند نکته درباره برخی کم‌توجهی‌ها به جشنواره موسیقی جوان

طرح چند نکته درباره برخی کم‌توجهی‌ها به جشنواره موسیقی جوان
2021-11-28T07:52:31+03:30
یکی از نوازندگان و مدرسان پیشکسوت موسیقی ایرانی با اشاره به برگزاری پانزدهمین جشنواره موسیقی جوان به طرح نکات مهمی درباره کیفیت برگزاری این رویداد موسیقایی پ...

محمدحسین مهدویان سراغ «مرد بازنده» می‌رود/ صدور ۲ مجوز دیگر

محمدحسین مهدویان سراغ «مرد بازنده» می‌رود/ صدور ۲ مجوز دیگر
2021-11-27T18:12:29+03:30
پروانه ساخت سه فیلمنامه صادر شد که قرار است محمدحسین مهدویان فیلم سینمایی «مرد بازنده» را بسازد.

«نیلگون» به اکران ۱۴۰۰ نمی‌رسد/ گره به کار سینما افتاده است

«نیلگون» به اکران ۱۴۰۰ نمی‌رسد/ گره به کار سینما افتاده است
2021-11-27T13:59:09+03:30
ایرج محمدی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «نیلگون» بیان کرد با توجه به شرایط اکران این فیلم امسال به نمایش درنمی‌آید.

«فرصت خدمت» روی دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) نقش بست

«فرصت خدمت» روی دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) نقش بست
2021-11-27T13:45:49+03:30
جدیدترین طرح دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) با موضوع خدمت مسئولان به مردم، رونمایی شد.

یک سریال امنیتی دیگر کلید خورد/ بازی حسام منظور در «ضد»

یک سریال امنیتی دیگر کلید خورد/ بازی حسام منظور در «ضد»
2021-11-27T12:52:29+03:30
سریال امنیتی «ضد» به کارگردانی ابراهیم شیبانی و تهیه‌کنندگی علیرضا جلالی مدتی است که کلید خورده است.

حضور ۲ داور ایرانی در جشنواره «سینمای کودکان» هند

حضور ۲ داور ایرانی در جشنواره «سینمای کودکان» هند
2021-11-27T11:05:50+03:30
۲ فیلمساز ایرانی در بخش های مختلف جشنواره «سینمای کودکان» در هند به عنوان داور حضور دارند.

استیون سوندهایم مشهورترین آهنگساز تئاتر درگذشت

استیون سوندهایم مشهورترین آهنگساز تئاتر درگذشت
2021-11-27T08:52:29+03:30
آهنگسازی که برنده ۸ جایزه تونی بود و به عنوان تاثیرگذارترین آهنگساز در عرصه تئاتر موزیکال شناخته می‌شد در ۹۱ سالگی درگذشت.

آثار بخش «شبیه‌خوانی» با توجه به کیفیت اجراها انتخاب شدند

آثار بخش «شبیه‌خوانی» با توجه به کیفیت اجراها انتخاب شدند
2021-11-27T07:59:09+03:30
عضو هیات انتخاب بخش شبیه‌خوانی بیستمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی عنوان کرد هیات انتخاب نه براساس سابقه یا رزومه افراد که بر مبنای کیفیت اجرا، گروه‌ها را...

ناگفته‌های آهنگران از حاج قاسم/ وعده وزیر ارشاد برای موسیقی انقلاب

ناگفته‌های آهنگران از حاج قاسم/ وعده وزیر ارشاد برای موسیقی انقلاب
2021-11-27T06:12:32+03:30
همزمان با گرامیداشت هفته بسیج یادواره «سازهای خاکی» روز جمعه پنجم آذرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از مدیران فرهنگی هنری در تالار وحدت برگزا...

حادثه رانندگی برای «جواد عزتی» در عمارلو رودبار

حادثه رانندگی برای «جواد عزتی» در عمارلو رودبار
2021-11-26T21:09:07+03:30
رشت- رئیس پلیس راه گیلان با اشاره به انحراف خودروی «جواد عزتی» بازیگر سینما و تلویزیون در عمارلوی رودبار گفت: با تلاش مردم محلی خودروی وی به جاده اصلی انتقال...

رئیس صداوسیما از «شهید باکری» بازدید کرد/سریالی به سختی ۷ سینمایی

رئیس صداوسیما از «شهید باکری» بازدید کرد/سریالی به سختی ۷ سینمایی
2021-11-26T14:55:47+03:30
پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما با حضور در پشت صحنه مجموعه تلویزیونی «شهید باکری» که به روایت فرازهایی از زندگی شهید مهدی باکری می پردازد در جریان روند تولید...

خاطراتی از زنده‌یاد رحیم رحیمی‌پور/ دینم را به سینما ادا نکردم

خاطراتی از زنده‌یاد رحیم رحیمی‌پور/ دینم را به سینما ادا نکردم
2021-11-26T14:15:48+03:30
موزه سینمای ایران گفتگویی در سال ۹۶ با زنده‌یاد رحیم رحیمی‌پور داشت که در سالروز چهلمین روز درگذشت او بخش‌هایی از آن را منتشر کرد.

همه چیز درباره بازیگران «منصور»/ افسوس از نقش حذف‌شده «رفسنجانی»

همه چیز درباره بازیگران «منصور»/ افسوس از نقش حذف‌شده «رفسنجانی»
2021-11-26T14:02:27+03:30
بازیگردان فیلم سینمایی «منصور» ضمن اشاره به فرآیند انتخاب بازیگران این فیلم سینمایی تأکید کرد که اولویت در انتخاب بازیگران توانایی در اجرای نقش‌ها بوده است.

لزوم توجه به مشکلات معیشتی مستندسازان/ بودجه ناکافی است

لزوم توجه به مشکلات معیشتی مستندسازان/ بودجه ناکافی است
2021-11-26T13:09:07+03:30
هیات مدیره و کارگروه رفاه انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند در دیداری با مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، اهم دغدغه‌ها و مسائل خود را مطرح کردند.

تصاویر دیده نشده از «حماسه‌ ملبورن»/ مستندی که خوراک فوتبالی‌هاست!

تصاویر دیده نشده از «حماسه‌ ملبورن»/ مستندی که خوراک فوتبالی‌هاست!
2021-11-26T11:09:07+03:30
جواد خیابانی از تولید و پخش مستند «حماسه ملبورن» خبر داد که حاوی تصاویری دیده نشده از بازی تاریخی ایران و استرالیاست.

چگونگی خروج اوضاع از دست مظفرالدین شاه/ تئاتر اتوبوس بی‌آرتی شده!

چگونگی خروج اوضاع از دست مظفرالدین شاه/ تئاتر اتوبوس بی‌آرتی شده!
2021-11-26T10:55:47+03:30
وحید نفر قصد دارد از ۱۰ آذر نمایش «تصویر مصور مظفری» را که به بخشی از زندگی مظفرالدین شاه و خارج شدن اوضاع مملکت از دست او می‌پردازد، در تماشاخانه ایرانشهر ر...

انتقاد اولیور استون از بایدن به خاطر فاش نکردن اسناد ترور کندی

انتقاد اولیور استون از بایدن به خاطر فاش نکردن اسناد ترور کندی
2021-11-26T10:42:27+03:30
اولیور استون کارگردان آمریکایی با ساخت یک مستند جدید درباره ترور جان اف کندی، بار دیگر بر لزوم منتشر کردن اسناد این ترور اصرار کرد.

مادر علی انصاریان: این اولین بار است که بدون علی به سینما آمده‌ام

مادر علی انصاریان: این اولین بار است که بدون علی به سینما آمده‌ام
2021-11-25T13:15:47+03:30
مراسم گرامیداشت یاد علی انصاریان بازیگر فیلم سینمایی «رمانتیسم عماد و طوبا» همزمان با آغاز اکران این فیلم در سینما فرهنگ برگزار شد.

مولفه‌های اعتماد علما و مراجع به رسانه ملی کدامند؟

مولفه‌های اعتماد علما و مراجع به رسانه ملی کدامند؟
2021-11-25T13:02:29+03:30
رئیس سازمان صدا و سیما در دومین ماه انتصاب خود در مدیریت رسانه ملی، صبح روز چهارشنبه سوم آذر به شهر مقدس قم به عنوان پایگاه مرجعیت و خاستگاه انقلاب رفت و با ...

تجلیل از چهره خشن خستگی‌ناپذیر/ منتظر کارگردانی آقای بازیگر هستیم

تجلیل از چهره خشن خستگی‌ناپذیر/ منتظر کارگردانی آقای بازیگر هستیم
2021-11-25T12:09:06+03:30
ویژه‌برنامه «شب داریوش فرهنگ» به همت کانون کارگردانان سینمای ایران شامگاه چهارشنبه سوم آذرماه در موزه سینمای ایران برگزار شد.

نامزدهای دریافت جایزه جشنواره تلویزیونی مستند معرفی شدند

نامزدهای دریافت جایزه جشنواره تلویزیونی مستند معرفی شدند
2021-11-25T11:15:46+03:30
نامزدهای نهایی دریافت جایزه در بخش «فیلم»، «عکس» و «مستندنگاری» پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند معرفی شدند.

خیال و حذف پرسپکتیو ایده‌های من با الهام از نگارگری است

خیال و حذف پرسپکتیو ایده‌های من با الهام از نگارگری است
2021-11-25T10:22:26+03:30
محمدهادی فدوی هنرمند حاضر در نمایشگاه «یاد استاد» خانه هنرمندان ایران عنوان کرد خیال و حذف پرسپکتیو و عمق در آثارش ویژگی‌هایی است که از نگارگری برداشت کرده و...

پروژه بعدی خالق «خانه پوشالی» معلوم شد/بزرگ‌ترین کلاهبرداری تاریخ

پروژه بعدی خالق «خانه پوشالی» معلوم شد/بزرگ‌ترین کلاهبرداری تاریخ
2021-11-25T09:15:47+03:30
دو کمپانی با هم متحد شده‌اند تا سریالی درباره فساد ۵ میلیارد دلاری در مالزی که با اقتباس از یک کتاب پرفروش ساخته می‌شود را به تلویزیون ببرند.

«سازهای خاکی» در تالار وحدت جان می‌گیرند/ تجلیل از نوازندگان جنگی

«سازهای خاکی» در تالار وحدت جان می‌گیرند/ تجلیل از نوازندگان جنگی
2021-11-25T09:15:47+03:30
همزمان با گرامیداشت هفته بسیج یادواره «سازهای خاکی» روز جمعه پنجم آذرماه با حضور تعدادی از مدیران عرصه های فرهنگ و هنر در تالار وحدت برگزار می‌شود.

«هام» از ۸ آذر به تالار حافظ می‌رود/ انتشار پوستر در آستانه اجرا

«هام» از ۸ آذر به تالار حافظ می‌رود/ انتشار پوستر در آستانه اجرا
2021-11-25T09:02:26+03:30
نمایش «هام» به کارگردانی حسام شریفی از ۸ آذر ماه اجرای خود را در تالار حافظ آغاز خواهد کرد.

«منصور» میلیاردی شد/ ۲۰۰ میلیون سهم شهرهای فاقد سینما

«منصور» میلیاردی شد/ ۲۰۰ میلیون سهم شهرهای فاقد سینما
2021-11-24T14:42:27+03:30
فیلم سینمایی «منصور» در آستانه پایان دومین هفته نمایش خود به فروش یک میلیارد تومانی رسید.

«پلیس» نهایت همکاری را با سینمای ایران دارد/ جزییاتی از یک دیدار

«پلیس» نهایت همکاری را با سینمای ایران دارد/ جزییاتی از یک دیدار
2021-11-24T13:49:06+03:30
هیات مدیره و برخی از اعضای شاخص اتحادیه تهیه‌کنندگان سینما در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ مشکلات صنفی مرتبط با آن نیرو را در میان گذاشتند.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)