میرنیوز

کرمان میزبان دائمی جشنواره موسیقی نواحی شد/ گزارش یک جشن

کرمان میزبان دائمی جشنواره موسیقی نواحی شد/ گزارش یک جشن 2021-10-25T07:29:06+03:30

به گزارش خبرنگار مهر از کرمان، مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی شامگاه یکشنبه دوم آبان ماه با حضور استاندار کرمان، مدیرکل صدا و سیمای کرمان، سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرست دفتر موسیقی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و تعدادی دیگر از مدیران استان در باغ موزه وزیری کرمان برگزار شد.

از امشب چشم انتظار می‌مانیم...

محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این مراسم گفت: امشب و در شب ولادت پیامبر مهربانی و لبخند در طلیعه طلوع دلیل خلقت کائنات، شادمان هستیم که صفحه دیگری از کتاب جشنواره موسیقی نواحی ایران را با یکدیگر ورق می‌زنیم.

وی افزود: در حالی که با بیم و امید به عقب نشینی ویروس کرونا چشم دوخته‌ایم کرمان میزبان جشنواره‌ای بود که تلالو رنگ‌هایش و طنین ترنم آوازش چند روزی استان و کشور را در برگرفته و فرصتی فراهم ساخته که بعد از ماه‌های خاکستری کرونا دل به موسیقی اقوام ایران بزرگ خوش داریم و رنگین کمان رنگارنگ اقوام مختلف کشور را در آسمان شهر کرمان نظاره گر باشیم. با همه سختی‌ها و چالش‌ها خوشحالی ما مضاعف می‌شود وقتی می‌بینیم نقش، جایگاه و تاثیر جشنواره موسیقی نواحی هر سال آشکارتر شده و میزان اعتبار خود جشنواره افزون‌تر می‌شود.

کرمان میزبان دائمی جشنواره موسیقی نواحی شد/ گزارش یک جشن

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان بیان گرد: امشب و در پایان دور دیگری از جشنواره موسیقی نواحی مسروریم که چنین جشنواره‌ای با همه فراز و فرودش به این درجه از کمال و جایگاه رسیده است. این شکوفایی و بالندگی را می‌توان در همه ارکان پیدا و پنهان جشنواره موسیقی نواحی ایران دید و به آن دل خوش بود. البته طی دو سال گذشته و پس از محدودیت‌های ناشی از کووید ۱۹ برپایی جشنواره موسیقی نواحی مورد تردید قرار گرفت. اما به همت تعدادی از هنرمندان و مسئولان نگذاشتیم که چراغ جشنواره خاموش شود و در محدودیت‌های شدید کرونایی بازهم به مدد فضای مجازی و تصاویر و پخش همزمان اجراهای جشنواره در پلتفرم‌های رایج، هنرنمایی هنرمندان موسیقی نواحی ایران پیش چشم مردم ایران و دنیا قرار داد.

مدیر اجرایی چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران ادامه داد: امسال و در دوره‌ای جدید، جشنواره به رغم محدودیت‌های کرونایی و با رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی با دعوت و میزبانی از حدود هفتاد هنرمند در قالب گروه‌های برگزیده برپا شد. و خدای بزرگ را شکر می‌گوییم که توانستیم این مهم را به شکل شایسته ای به گواه نظر هنرمندان شرکت‌کننده و مخاطبان جشنواره به انجام برسانیم. بی شک بر پایی جشنواره‌ای با این ابعاد و عظمت جز با همراهی و همیاری دستگاه‌ها و نهادهای استان میسر نبود که لازم است از تک تک کسانی که ما را در برپایی چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران یاری کردند تشکر و قدردانی کنم.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود بیان کرد: در پایان انتظار ما و مردم دیار کریمان این است که این برند کرمان با ایجاد و راه اندازی دبیرخانه دائمی در کرمان ماندگار شود. این گونه ما و همه دست‌اندرکاران جشنواره فرصت تعامل بیشتر و برنامه‌ریزی هدف مند تر برای ارتقای شاخص‌های کیفی جشنواره را خواهیم داشت و می‌شود با طراحی و اجرای برنامه‌های متعدد و پیوسته ارتباط گسترده‌تری با اهالی فرهنگ و هنر، استادان و پیشکسوتان و هنرمندان متین موسیقی نواحی سراسر کشور فراهم ساخت. این خواسته البته نه از سر بیان احساسات بلکه به دلیل برگزاری چهارده دوره جشنواره موسیقی نواحی و تبدیل آن به درختی ثمر ده عنوان می‌شود. بنابراین چشم انتظار می‌مانیم تا با راه اندازی دبیرخانه جشنواره ملی موسیقی نواحی ایران در کرمان خون تازه ای در رگ‌های این جشنواره اصیل، نجیب و هنری دمیده شود.

کرمان میزبان دائمی جشنواره موسیقی نواحی شد/ گزارش یک جشن

معیار انتخاب هنرمندان در دوره چهاردهم

محمد علی مرآتی دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران هم در این مراسم با ابراز خرسندی از برگزاری این رویداد موسیقایی در شهر کرمان بیان کرد: خدا را شاکرم به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ و اندیشمند موسیقی ایران افتخار دبیری یکی از مهم‌ترین رویدادهای موسیقی کشورم را داشته باشم. «وحدت در کثرت موسیقایی اقوام ایران» کلید وصل ما بود و این جشنواره فصلی بود در روییدن و تجلی تنوع اقوام ارزشمند ایران و بر خود وظیفه می‌دانم از همه کسانی که در این دوره پر افتخار دست یاری دادند کمال تشکر را داشته باشم.

محمود شالویی: بنده با پیشنهاد تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی نواحی در استان کرمان دایر بشود موافقت می‌کنم وی با قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در تهران و کرمان توضیح داد: امروز دوم آبان مصادف با ولادت پیامبر (ص) اختتامیه چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران را نظاره گر هستیم. این جشنواره غیر رقابتی اما منسجم در انتخاب‌ها بر اساس محورهای سنت، اصالت، آفرینش‌های درون قومی و برون قومی در یک رنگین کمان موسیقایی نظم و تحقق یافت.

مرآتی درباره نحوه انتخاب گروه‌های شرکت‌کننده در این دوره گفت: معیار ما در این دوره دعوت از هنرمندان نخبه و کمتر دیده شده، نسل جوان و نوجوان که ادامه دهندگان مسیر موسیقی اقوام خود بوده‌اند، بوده است. قطعاً جشنواره امکان دعوت از همه عزیزان و نخبگان موسیقی اقوام را نداشت. اما حضور هفتاد نفر به مثابه نمایندگان رنگین کمان موسیقی ایران عزیز را غنیمت می‌شماریم.

دبیر چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی اظهار کرد: خوشبختانه به همت دولت سیزدهم و ریاست محترم جمهوری در تمهیدات واکسیناسیون که به سرعت در حال انجام است، شاهد افق‌های روشنی از بازگشت اجراهای موسیقی اقوام و حمایت از این هنرمندان آسیب دیده از کسانی که به حق از شریف‌ترین اعضای پیکر ایران عزیزمان باشیم.

مرآتی در پایان صحبت‌های خود یاد و خاطره بانوی لالایی ایران زنده یاد پروین بهمنی را که بیست و نهم مهرماه همزمان با آیین افتتاحیه جشنواره از دنیا رفت را گرامی داشت.

کرمان میزبان دائمی جشنواره موسیقی نواحی شد/ گزارش یک جشن

آینده ایران فرهنگی به خطر می‌افتد اگر...

علی زینی وند استاندار کرمان هم در این برنامه با قدردانی از تمامی دست‌اندرکاران برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران گفت: به همه شما هنرمندان عزیزی که از همه مناطق جغرافیای ایران به کرمان کهن و صاحب رشادت آمده‌اند، خوش آمد می‌گویم. به سرزمینی که سرزمین حاج قاسم سلیمانی است، سرزمینی که یک کودک عشایری را تبدیل به سردار سلیمانی کرد که محصول کرمان عزیز است و من امیدوارم برگزاری جشنواره موسیقی نواحی کرمان گشایشی برای دیگر فعالیت‌های فرهنگی هنری کرمان بعد از دوران سخت کرونا باشد.

وی ضمن ارائه توضیحاتی درباره ویژگی‌های ایران فرهنگی توضیح داد: کسانی که با فرهنگ و هنر اقوام آشنا هستند حتماً می‌بایست ابعاد مختلف ابعاد ایران فرهنگی را مطالعه کنند چرا که اگر همه فرزندان ایران با ایران فرهنگی آشنا شوند آن هویت فرهنگی که سردار سلیمانی‌ها را پرورش داد شکل می‌گیرد. در این شرایط موسیقی به ویژه موسیقی نواحی و موسیقی اصیل ایرانی می‌تواند یکی از مهم‌ترین ابعادی است که در حوزه ایران فرهنگی تعریف شود. پس این گونه رویدادهای فرهنگی مرتبط با موسیقی اقوام می‌تواند فضای تازه ای را برای حوزه‌های تربیتی و فرهنگی جوانان کشور را فراهم کند. بدون تردید همین سرودها و همین نواهای موسیقایی مناطق خود به تنهایی می‌توانند تعریف کننده مناسبی برای ایران فرهنگی باشد.

استاندار کرمان تصریح کرد: نسل جدید ما با تهدید جدی هویتی همراه است و اگر این ادامه دار باشد طبیعتاً آینده ایران فرهنگی به خطر می‌افتد. پس اگر ما به این حوزه توجه بیشتری داشته باشیم طبیعتاً اتفاقات خوبی برای ما می‌افتد. به هر حال امیدوارم هم اکنون شرایط به گونه‌ای باشد که دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی نواحی در کرمان تشکیل شود و ما بتوانیم برای تحقق اهداف فرهنگی مان در حوزه ایران فرهنگی کوشا باشیم. البته که این جشنواره برای میزبانی خواهان زیادی دارد اما ما امیدوارم فضا به شکلی باشد که کرمان بعد از چهارده دوره همچنان میزبان این رویداد معتبر موسیقایی باشد.

کرمان میزبان دائمی جشنواره موسیقی نواحی شد/ گزارش یک جشن

قدردانی از دو پژوهشگر فعال موسیقی نواحی ایران

بر اساس این گزارش بعد از صحبت‌های استاندار کرمان، در حضور محمود شالویی و تعدادی دیگر از مسئولان عالی رتبه استان کرمان از پیروز ارجمند آهنگساز و مدرس موسیقی و فواد توحیدی آهنگساز و پژوهشگر موسیقی نواحی قدردانی شد.

فواد توحیدی در این بخش گفت: من در این سال‌ها کاری برای موسیقی نواحی کرمان نکردم اما امیدوارم برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در کرمان باقی بماند.

پیروز ارجمند هم پس از دریافت لوح قدردانی‌اش بیان کرد: بزرگترین لطفی که خداوند به من داشته این بوده که بتوانم به عنوان عضو کوچکی از خانواده فرهنگ و هنر خدمتگزار اهالی موسیقی باشم.

کرمان میزبان دائمی جشنواره موسیقی نواحی شد/ گزارش یک جشن

آقای علیزاده با پیشنهاد شما موافقت می‌کنم

محمود شالویی مدیرکل حوزه وزارتی و سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از برگزاری مراسم قدردانی خطاب به حاضران در برنامه گفت: در روز و شب خجسته ای که به نام نامی حضرت محمد (ص) و امام جعفرصادق افتخار حضور در جمع شما عزیزان کرمانی را دارم خیلی خوشحالم که در سرزمین سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و شاهد برگزاری مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی هستیم.

وی با اشاره به پیشنهاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان مبنی بر تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی نواحی ایران گفت: آقای علیزاده بنده با پیشنهاد تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی نواحی در استان کرمان دایر بشود موافقت می‌کنم و خواهش می‌کنم ساز و کار تشکیل دبیرخانه را در روزهای آینده فراهم کرده و مطمئن باشید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این موضوع به شدت حمایت خواهد کرد. کرمان این ظرفیت را دارد که بتواند به خوبی از عهده برگزاری جشنواره موسیقی نواحی کرمان بربیاید.

سرپرست معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیح داد: به طور حتم تمرکززدایی از پایتخت جزو برنامه‌های ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم است و این یک سیاست جدی است. پس همین امروز دبیرخانه دائمی کار خود را برای برگزاری جشنواره موسیقی نواحی دوره بعد آغاز خواهد کرد.

کرمان میزبان دائمی جشنواره موسیقی نواحی شد/ گزارش یک جشن

تجلیل از چند هنرمند پیشکسوت موسیقی اقوام

بعد از صحبت‌های شالویی از خان محمد آدینه پور، خداداد زنگ شاهی، قدرت الله فتحی، عاشیق حسن اسکندری، هوشنگ کردستانی، بهرام مهر بخش، محمد شکارچی در قالب هنرمندان فعال موسیقی نواحی ایران قدردانی شد.

اجرای چند برنامه موسیقایی توسط هنرمندان و گروه‌های شرکت کننده در چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی از بخش‌های مختلف مراسم اختتامیه بود.

عکس‌ها از مهدی آزاد بخت است

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

حذف سکانس هاشمی رفسنجانی در «منصور» خودخواسته بود

حذف سکانس هاشمی رفسنجانی در «منصور» خودخواسته بود
2021-11-30T14:12:29+03:30
مدیرتولید فیلم سینمایی «منصور» می‌گوید حذف سکانس هاشمی رفسنجانی در «منصور» خودخواسته بود و نمی‌خواستیم دچار حاشیه شویم.

شرایط حذف محدودیت‌های کرونایی «تئاتر» به زودی تعیین می‌شود

شرایط حذف محدودیت‌های کرونایی «تئاتر» به زودی تعیین می‌شود
2021-11-30T13:32:29+03:30
مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد بحث حذف محدودیت‌های کرونایی تئاتر هنوز قطعی نشده ولی نگاه ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین وزارت ب...

فعالیت سینماها به وضعیت عادی بازگشت/ لغو محدودیت ۵۰ درصدی

فعالیت سینماها به وضعیت عادی بازگشت/ لغو محدودیت ۵۰ درصدی
2021-11-30T11:59:09+03:30
محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی اعلام کرد بعد از ۲ سال کرونایی، سرانجام محدویت‌های ۵۰ درصدی سینماها لغو شده است.

مستندی که ۹۰ درصد به واقعیت نزدیک است/ حاج قاسم در محاصره

مستندی که ۹۰ درصد به واقعیت نزدیک است/ حاج قاسم در محاصره
2021-11-30T11:59:09+03:30
نشست رونمایی از مستند «۳۶۰ درجه محاصره» در بنیاد «مکتب حاج قاسم» برگزار شد.

درگذشت یک پیشکسوت موسیقی بختیاری در سن ۹۵ سالگی

درگذشت یک پیشکسوت موسیقی بختیاری در سن ۹۵ سالگی
2021-11-30T11:19:09+03:30
علی فتحی‌پور از نوازندگان پیشکسوت موسیقی بختیاری در سن ۹۵ سالگی بر اثر ابتلا به بیماری ریوی دارفانی را وداع گفت.

«صبامک» قدیمی‌ترین برنامه رادیو صبا/ بدون پیامک شنوندگانم نگرانم

«صبامک» قدیمی‌ترین برنامه رادیو صبا/ بدون پیامک شنوندگانم نگرانم
2021-11-30T11:05:49+03:30
محمد اوزی گوینده و تهیه‌کننده برنامه «صبامک» در رادیو صبا، این برنامه را قدیمی‌ترین برنامه این شبکه معرفی کرد.

برندگان جوایز گاتهام ۲۰۲۱ معرفی شدند/ ۴ جایزه برای «دختر گمشده»

برندگان جوایز گاتهام ۲۰۲۱ معرفی شدند/ ۴ جایزه برای «دختر گمشده»
2021-11-30T09:32:29+03:30
سی و یکمین دوره اهدای جوایز گاتهام که قدمی کلیدی برای فصل جوایز سینمایی محسوب می‌شود برندگان خود را معرفی کرد.

«پرده» راهی ایتالیا می‌شود/ دوران قرنطینه آلمان از پنجره خوابگاه

«پرده» راهی ایتالیا می‌شود/ دوران قرنطینه آلمان از پنجره خوابگاه
2021-11-30T08:52:30+03:30
مستند کوتاه «پرده» به کارگردانی ایمان بهروزی برای حضور در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی «لاچنو دورو» ایتالیا انتخاب شد.

ساخت «عقاب ارس» منتفی شد/ بودجه «روایت فتح» نرسید

ساخت «عقاب ارس» منتفی شد/ بودجه «روایت فتح» نرسید
2021-11-30T08:52:29+03:30
ابراهیم اصغری تهیه‌کننده سینما بیان کرد که ساخت «عقاب ارس» به دلیل مباحث مالی امسال منتفی شد.

«لیر شاه» شکسپیر تله‌تئاتر می‌شود/ اجرای صحنه‌ای به شکل اینتراکتیو

«لیر شاه» شکسپیر تله‌تئاتر می‌شود/ اجرای صحنه‌ای به شکل اینتراکتیو
2021-11-30T08:25:49+03:30
شهرام گیل‌آبادی قصد دارد نمایشنامه «لیر شاه» ویلیام شکسپیر را هم در قالب تله‌تئاتر تولید و ضبط و هم به شکل اینتراکتیو روی صحنه ببرد.

واکنش پیمان جبلی به حواشی و شایعات/ هیچ‌کدام از شنیده‌ها صحت ندارد!

واکنش پیمان جبلی به حواشی و شایعات/ هیچ‌کدام از شنیده‌ها صحت ندارد!
2021-11-29T21:59:10+03:30
رئیس رسانه ملی در واکنش به برخی گمانه‌زنی‌ها درباره تغییرات ساختاری در سازمان صداوسیما، گفت: هیچ‌کدام از شنیده‌ها صحت ندارد.

واکنش پیمان جبلی به حواشی و شایعات/ هیچکدام از شنیده‌ها صحت ندارد!

واکنش پیمان جبلی به حواشی و شایعات/ هیچکدام از شنیده‌ها صحت ندارد!
2021-11-29T21:32:29+03:30
پیمان جبلی رئیس رسانه ملی در واکنش به برخی گمانه‌زنی‌ها درباره تغییرات ساختاری در سازمان صداوسیما تأکید کرد که هیچکدام از شنیده‌ها صحت ندارد.

چهار توصیف مقام معظم رهبری از صداوسیما/ اینجا سنگر مستندسازان است

چهار توصیف مقام معظم رهبری از صداوسیما/ اینجا سنگر مستندسازان است
2021-11-29T20:12:29+03:30
پیمان جبلی رئیس رسانه ملی ضمن تشریح دیدگاه مقام معظم رهبری درباره جایگاه صداوسیما،‌ تأکید کرد که مستندسازان در همه این جایگاه‌ها در این رسانه سنگر دارند.

نادر طالب‌زاده و علیرضا برازش بستری شدند/حسین قرایی به ملاقات رفت

نادر طالب‌زاده و علیرضا برازش بستری شدند/حسین قرایی به ملاقات رفت
2021-11-29T19:45:49+03:30
مدیرکل روابط عمومی صداوسیما از نادر طالب زاده مجری و برنامه‌ساز و علیرضا برازش از مدیران سابق تلویزیون عیادت کرد.

پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند به ایستگاه پایانی رسید

پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند به ایستگاه پایانی رسید
2021-11-29T18:12:30+03:30
پنجمین جشنواره تلویزیونی مستند امشب با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می‌دهد.

اقدام یک کارگردان تئاتر برای معضل حریم «تئاتر شهر»

اقدام یک کارگردان تئاتر برای معضل حریم «تئاتر شهر»
2021-11-29T12:39:09+03:30
ایوب آقاخانی که طی سال‌های اخیر طراحی و گویندگی برنامه رادیویی «دیالوگ» را برعهده دارد با انتشار متنی از پیگیری مجدانه دست‌اندرکاران این برنامه برای تعیین تک...

تصویربرداری «خوشنام» از نیمه گذشت/ سریال ما طنز صرف نیست

تصویربرداری «خوشنام» از نیمه گذشت/ سریال ما طنز صرف نیست
2021-11-29T09:25:51+03:30
تصویربرداری سریال «خوشنام» از نیمه گذشته است و این روزها در میدان قیام در حال ضبط است.

مهرگان دچار «فرگشت» شد/ وقتی آدمی مقهور اراده‌ خویش است

مهرگان دچار «فرگشت» شد/ وقتی آدمی مقهور اراده‌ خویش است
2021-11-29T08:32:31+03:30
مهدی خلیل‌زاده نویسنده و کارگردان نمایش «فرگشت» درباره ویژگی‌های این اثر نمایشی توضیحاتی ارائه داد.

«اکران مردمی» نقطه طلایی کارنامه «عمار»/ هشدار درباره یک انحراف

«اکران مردمی» نقطه طلایی کارنامه «عمار»/ هشدار درباره یک انحراف
2021-11-29T07:12:31+03:30
محمدتقی فهیم منتقد سینما بیان کرد که ویژگی اصلی «عمار» در حال حاضر همین شبکه توزیع و نمایش آثار است که می‌توان آن را نقطه مثبت و قابل دفاع کارنامه این رویداد...

«اکران مردمی» نقطه طلایی کارنامه «عمار»/ هشدار درباره یک ابتذال

«اکران مردمی» نقطه طلایی کارنامه «عمار»/ هشدار درباره یک ابتذال
2021-11-29T06:19:11+03:30
محمدتقی فهیم منتقد سینما بیان کرد که ویژگی اصلی «عمار» در حال حاضر همین شبکه توزیع و نمایش آثار است که می‌توان آن را نقطه مثبت و قابل دفاع کارنامه این رویداد...

رایان رینولدز مهم‌ترین جایزه کشورش را برد/ تجلیل کانادا از بازیگر

رایان رینولدز مهم‌ترین جایزه کشورش را برد/ تجلیل کانادا از بازیگر
2021-11-28T14:32:31+03:30
بازیگر فیلم‌های پرفروش هالیوودی مهم‌ترین جایزه کشورش کانادا را دریافت کرد.

گلایه کارگردان «دست فرمون» از بازرگانی سیما/ بین‌المللی می‌شویم

گلایه کارگردان «دست فرمون» از بازرگانی سیما/ بین‌المللی می‌شویم
2021-11-28T14:05:51+03:30
تهیه‌کننده «دست فرمون» با اشاره به رویکرد برنامه در فصل‌های بعد بیان کرد که هدفمان این است که به صورت بین‌المللی مسابقه را برگزار کنیم.

تالار هنر از ۱۰ آذر آغاز به کار می‌کند/ بازسازی ماشینری و پرده‌ها

تالار هنر از ۱۰ آذر آغاز به کار می‌کند/ بازسازی ماشینری و پرده‌ها
2021-11-28T13:39:11+03:30
مدیر تالار هنر با اشاره به اینکه مرحله دوم بازسازی تالار هنر به پایان رسید، اعلام کرد این سالن تئاتری از روز چهارشنبه ۱۰ آذر با میزبانی از نمایش «هدیه سحرآمی...

کف رقم فروش آثار سینمایی به تلویزیون معین شد/ ۱۰۰ میلیون برای ۳ سال

کف رقم فروش آثار سینمایی به تلویزیون معین شد/ ۱۰۰ میلیون برای ۳ سال
2021-11-28T10:59:11+03:30
حداقل قیمت فیلم‌های سینمای ایران برای فروش به تلویزیون و سامانه‌های نمایش آنلاین تعیین شد.

سرمایه‌دارها تعیین می‌کنند/ نیمی از ثروت دنیا در دست ۸ نفر!

سرمایه‌دارها تعیین می‌کنند/ نیمی از ثروت دنیا در دست ۸ نفر!
2021-11-28T09:39:11+03:30
استلان اسکاشگورد بازیگر سوئدی فیلم‌های هالیوودی استودیوهای بزرگ و سرمایه‌دارها را مانعی برای دیده شدن فیلم‌های مستقل خواند.

«فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷» طراحان خود را شناخت

«فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷» طراحان خود را شناخت
2021-11-28T07:52:31+03:30
طراحان نمایش «فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷» به کارگردانی کوروش سلیمانی معرفی شدند.

طرح چند نکته درباره برخی کم‌توجهی‌ها به جشنواره موسیقی جوان

طرح چند نکته درباره برخی کم‌توجهی‌ها به جشنواره موسیقی جوان
2021-11-28T07:52:31+03:30
یکی از نوازندگان و مدرسان پیشکسوت موسیقی ایرانی با اشاره به برگزاری پانزدهمین جشنواره موسیقی جوان به طرح نکات مهمی درباره کیفیت برگزاری این رویداد موسیقایی پ...

محمدحسین مهدویان سراغ «مرد بازنده» می‌رود/ صدور ۲ مجوز دیگر

محمدحسین مهدویان سراغ «مرد بازنده» می‌رود/ صدور ۲ مجوز دیگر
2021-11-27T18:12:29+03:30
پروانه ساخت سه فیلمنامه صادر شد که قرار است محمدحسین مهدویان فیلم سینمایی «مرد بازنده» را بسازد.

«نیلگون» به اکران ۱۴۰۰ نمی‌رسد/ گره به کار سینما افتاده است

«نیلگون» به اکران ۱۴۰۰ نمی‌رسد/ گره به کار سینما افتاده است
2021-11-27T13:59:09+03:30
ایرج محمدی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «نیلگون» بیان کرد با توجه به شرایط اکران این فیلم امسال به نمایش درنمی‌آید.

«فرصت خدمت» روی دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) نقش بست

«فرصت خدمت» روی دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) نقش بست
2021-11-27T13:45:49+03:30
جدیدترین طرح دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) با موضوع خدمت مسئولان به مردم، رونمایی شد.
X فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)