میرنیوز

تشریح جزییات جشنواره «هنر زنده است»/ می‌خواهیم «پویا» باشیم

تشریح جزییات جشنواره «هنر زنده است»/ می‌خواهیم «پویا» باشیم 2021-01-12T13:03:06+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری دست‌اندرکاران شورای برگزاری جشنواره آنلاین «هنر زنده است» روز سه شنبه بیست و سوم دی ماه با حضور بهروز غریب پور رئیس شورای سیاستگذاری و دبیر بخش تئاتر، کمال تبریزی دبیر بخش فیلم، فردین خلعتبری دبیر بخش موسیقی، سیف الله صمدیان به نمایندگی از محمود کلاری (دبیر دیجیتال آرت)، مازیار رضاخانی مدیر جشنواره رضا کیانیان عضو شورای سیاستگذاری، بابک بادکوبه مدیر تبلیغات و اسپانسرینگ و فراز بابایی در پردیس تئاتر و موسیقی باغ کتاب تهران برگزار شد.

بهروز غریب‌پور رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره آنلاین «هنر زنده است» در ابتدای این نشست خبری با اشاره به انگیزه‌های برگزاری این رویداد هنری بیان کرد: این لذت بخش است که این جشنواره به گونه‌ای منعکس شده که شما اهالی رسانه از آن در این نشست خبری استقبال کرده‌اید. البته ما دیروز خدمت آقای وزیر و دیگران مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بودیم و نکته مهمی که برای وزیر و معاونانش وجود داشت بخش خصوصی بدون تکیه بر احکام انتصابی و وزارتخانه‌ای، پیش گام یک حرکت باشد، تلاش کرده در دوران سخت کرونایی آستین‌ها را بالا زده و شرایطی را ایجاد کند که فضای هنری به آن احتیاج دارد. در چنین شرایطی می‌بایست تجربه‌های جدیدی را آغاز می‌کردیم بنابراین از اسفند ماه سال گذشته به همت مازیار رضاخانی به من پیشنهاد شد تا این جشنواره را برگزار کنیم.

وی با قدردانی از مدیریت پردیس موسیقی و کتاب «باغ کتاب» افزود: قطعاً در برگزاری این رویداد حمایت‌های معنوی وزارت ارشاد را داریم و دوستان در صدور مجوز به ما کمک می‌کنند. این جشنواره به نوعی از اولین رویدادهای آنلاین دنیاست که امیدوارم انعکاس خوبی در تمامی جهان داشته باشد. جالب است بدانید که اولین شرکت کننده ما یک دختر نوجوان سیستان و بلوچستانی بود که از یکی از دورترین مناطق کشور تلاش کرد در رویداد حضور داشته باشد و این برای ما جالب توجه است که توانسته‌ایم این فضا را فراهم کنیم.

بیش از ۹۰ درصد داوری‌ها مجازی خواهد بود

دبیر بخش تئاتر جشنواره هنر زنده است درباره نحوه داوری آثار شرکت کننده گفت: بیش از ۹۰ درصد ابزار داوری ما به صورت مجازی خواهد بود و شاید این حرکت هم بدعتی خواهد بود که در میان لشگرکشی های ستادی جشنواره‌های مختلف، در نوع خود جالب توجه است. پس طبیعتاً در خود جشنواره هم همین رویه وجود خواهد داشت. البته که شاید خیلی‌ها فراموش کرده باشند که ما قبل از این ماجرای آنلاین، تله تئاتر داشتیم که بسیار هم مورد استقبال مخاطبان قرار می‌گرفت. به هر ترتیب تئاتر هر اندازه که به اندیشه کمک کرده اکنون به عنوان یک کمک گیرنده عمل می‌کند. شاید ما به نوعی احیا کننده گونه‌ای از تئاتر در فضای مجازی هستیم که ۱۱ گونه تئاتری را در بخش‌های مختلف عرضه می‌کند. ما آغازگر حرکتی هستیم که به تئاتری‌ها بگوییم صحنه را این بار همه کره زمین ببینند که نباید راه‌های ارتباط با مخاطب را از این راه فراموش کرد.

بهروز غریب پور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به دورنمایی رویداد هنر زنده است، تصریح کرد: ما مشغول تمرین برای ایجاد یک فضای وسیع‌تر برای برگزاری یک رویداد نوین هستیم که روز به روز سعی می‌کنیم این پلتفرم را تصحیح کنیم. قطعاً جشنواره هنر زنده است به همین شیوه آنلاین برگزار می‌شود. بنابراین هیچ موازی کاری در برابر جشنواره‌های دیگر نخواهد بود.

آمدیم بگوییم «توقیف» راهکار نیست

رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره هنر زنده است با اشاره به نحوه نمایش فیلم‌های بخش سینمایی رویداد برای ۱۱۰ نفر از منتقدان و اهالی رسانه که سازوکار اجرای تماشای آنها در روزهای آینده اعلام می‌شود، گفت: ما اصلاً در تقابل با قوانین موجود کشور ایستادگی نمی‌کنیم. فقط آمده‌ایم بگوییم که این شیوه اعمال قدرت غلط است. این همان حرفی است که ما تلاش می‌کنیم که در این رویداد به اثبات برسانیم. چرا که وقتی درها بسته می‌شود همین عامل موجب مشهور شدن یک اثر هنری می‌شود که قبلاً توقیف شده‌اند. بنابراین ما آمده‌ایم که به دوستان بگوییم شیوه اعمال شده در این سال‌ها غلط بوده که می‌توان جور دیگری به آن نگاه کرد. در این زمینه هم تلاش‌هایی در حال انجام است که امیدوارم به نتیجه مطلوب برسد.

کمال تبریزی دبیر بخش فیلم جشنواره آنلاین هنر زنده است نیز در این نشست گفت: همه ما کاری را انجام می‌دهیم که فکر می‌کنم اشکال متفاوتی داشته باشد و شما بدانید اتفاقاتی که می‌افتد رویدادهای مؤثری در عرصه سینماست. شرایطی که متمرکز بر حضور جوان‌هاست و امیدوارم شرایطی فراهم شود که جوانان هنرمندی که نمی‌توانستند در جشنواره‌های دیگر شرکت کنند امکان حضور در یک رویداد مهم را داشته باشند. البته این به معنای حضور نداشتن بزرگترها و هنرمندان نامی عرصه سینما نیست. آنچه برای ما در برگزاری جشنواره مهم است برگزاری جلسات نقد و بررسی و اکران نمایش فیلم‌هایی است که تاکنون به هر دلیلی اکران عمومی نشده‌اند و این اتفاق خیلی خوبی است. به هر حال عدم اکران بسیاری از فیلم‌هایی که تاکنون به نمایش درآمده برآمده از یک سوءتفاهم بوده که این جشنواره امکان اکران آن‌ها را فراهم کرده است.

اکران محدود فیلم‌های توقیفی برای ۱۱۰ نفر

وی درباره نحوه اکران آنلاین و حضوری فیلم‌های شرکت‌کننده در جشنواره بیان کرد: موضوع نحوه نمایش آنلاین فیلم‌ها یکی از بزرگترین معضلات و مشکلاتی است که با آن در تمام دنیا روبه‌رو هستیم اما ما برای اینکه کمترین مشکی در جهت اکران آنلاین فیلم‌ها در بخش حقوقی داشته باشیم نهایت تلاش خود را انجام داده‌ایم که آسیبی به صاحبان آثار سینمایی در همه بخش‌ها وارد نشود. البته بخشی از فیلم‌ها نیز به صورت فیزیکی و حضوری برای اهالی رسانه و تعدادی از منتقدان به نمایش در می‌آید که برای اجرای فیزیکی این بخش ناگزیر بودیم چرا که چاره‌ای غیر از این نداشتیم.

تبریزی در پاسخ به پرسشی مبنی بر نمایش فیلم‌های به نمایش درنیامده آثار سینمایی سال‌های گذشته گفت: پیش از این یک پروانه‌ای صادر می‌شد که به آن پروانه فرهنگی هنری می‌گفتند. پروانه‌ای که امکان اکران عمومی نداشت اما برای صورت بسیار محدود مجوز می‌گرفت که جوری شبیه اکران هنر و تجربه فعلی بود. ما با اجازه اکران این فیلم‌ها در جشنواره هنر زنده است ابتدا با صاحبان آثار به توافق می‌رسیم بعد از اعلام موافقت ما برای این فیلم‌ها پروانه نمایش موقت در طول برگزاری جشنواره می‌گیریم. قطعاً در بخش نمایش فیلم‌های توقیفی در پلتفرم‌ها محدودیت داریم. اما اکران این فیلم‌ها به صورت فیزیکی فقط برای ۱۱۰ نفر خواهد بود.

جایی برای دیده شدن آن‌ها که دیده نشده‌اند

رضا کیانیان عضو شورای سیاستگذاری جشنواره هنر زنده است هم در این جلسه خبری توضیح داد: جشنواره‌ای که در آن قرار داریم برای من دربرگیرنده انگیزه‌هایی بود. اینکه به کسانی اجازه ورود را داده که هیچ وقت اجازه شرکت در رویدادی را نداشته و نتوانستند دیده شوند. از این طیف عظیم داوطلب شرکت برای حضور در جشنواره بحث مهم دیجیتال آرت است که در این سال‌ها واقعاً جایی برای عرضه نداشتند. اینها دلایلی بود که برای من انگیزه حضور داد. یعنی جایی برای دیده شدن افرادی که تاکنون دیده نشده‌اند.

فردین خلعتبری آهنگساز و دبیر بخش موسیقی جشنواره نیز در این نشست گفت: امیدواریم این جمعی که امروز کنار هم نشسته‌ایم با یکدیگر فاصله نداشته باشیم. چرا که قطعاً اگر مطبوعات نباشند این جشنواره مسیر درستی نمی‌رود. ما متأسفانه منتقد موسیقی بسیار کم داریم امیدوارم اهالی رسانه به ویژه در بخش موسیقی با نقد خودشان همراه ما باشند. این جشنواره فرصتی است که جوانان پراستعداد به صورت هدف مند به دنبال کشف استعدادهای خود باشند. جشنواره هنر زنده است رویدادی است که معتقد به موسیقی غیرمجاز نیست. ما بر این باوریم تا به سمتی برویم که همه نوع موسیقی فرصتی برای عرض اندام داشته باشند. از سوی دیگر عرصه موسیقی حرفه‌ای در کشور ما رقابتی ندارد کما اینکه در حوزه تئاتر و سینما آدم‌های حرفه‌ای وارد رقابت شده و در کنار یکدیگر به ارزیابی کارهای خودشان می‌پردازند. این شرایط در موسیقی نبوده و روحیه‌ای رقابتی در این عرصه نمایان نمی‌شوند. به همین منظور برای اینکه از موزیسین‌های حرفه‌ای جوان محروم نباشیم یک بخش غیر رقابتی هم داریم که ظرف جشنواره بزرگ‌تر دیده شود.

وی افزود: تمام تلاش ما این بوده که جشنواره هنر زنده است نوآوری داشته باشد و به صورت موازی با سایر رویدادها موسیقایی حرکت نکند آنچه برای ما مهم بود اجرای یک رویداد مؤثر در حوزه موسیقی است. چرا که اکنون جشنواره‌ها و رویدادهایی در حوزه موسیقی وجود دارد که به بهترین شکل ممکن و گسترده برگزار می‌شود، بنابراین برای ما حضور در یک عرصه متفاوت اجرایی بوده است.

دیجیتال آرت، هنر هشتم دنیا است

سیف الله صمدیان از اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره و نماینده محمود کلاری در بخش دیجیتال آرت هم در این نشست خبری بیان کرد: چه بخواهیم و چه نخواهیم دیجیتال آرت هنر هشتم دنیاست و من امروز بسیار خوشحالم که جشنواره هنر زنده است کاری کرد همه هنرها در کنار دیجیتال آرت قرار بگیرند. به هر حال این رویداد برنامه‌ای است که نمی‌توان آن را به یک دوره خلاصه کرد. پس شما باید همراه با این رویداد باشید و کاری کنید که این اتفاق کم نظیر در دنیا با محوریت کشور ایران پیش روی مخاطبان قرار گیرد.

محمود کلاری دبیر بخش دیجیتال آرت جشنواره هنر زنده است نیز که به صورت مجازی در این نشست حضور داشت، خطاب به اهالی رسانه گفت: خیلی عذرخواهی می‌کنم که از طریق فضای مجازی کنار شما هستم. من امیدوار شر این بیماری نیز کنده شود و زمینه برای ارتباط ما با هم بیشتر شود. البته ماجرایی که زمینه شکل دهی این جشنواره شد همین بیماری مهلک بود. این رویداد تلاشی برای ایجاد یک فضای هنری برای عرضه آثار هنری در عرصه آنلاین است. من هم خیلی خوشحالم که در خدمت تیم برگزاری رویداد به ویژه بهروز غریب پور هستم. امیدوارم همه ما در کنار هم بتوانیم جشنواره کم نقص تری را برگزار کنیم. قطعاً با مشکلاتی روبه‌رو می‌شویم اما می‌دانم این دوره، دوره شناسایی مشکلات است و به تدریج در دوره‌های بعد نیز خود را اصلاح می‌کند.

مازیار میرزاخانی مدیر جشنواره هنر زنده است هم در بخش دیگری از این نشست خبری با قدردانی از اصحاب رسانه برای حضور در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری رویداد گفت: برنامه‌ریزی ما در بخش سینمایی به گونه‌ای است که اهالی رسانه و منتقدان محترم نیز برای آثار به نمایش درآمده در جشنواره جوایز برگزیده‌ای را اهدا می‌کنند. از سوی دیگر ما برای اولین تلاش کردیم که این دبیرخانه جشنواره باشد که در ابتدا به هنرمندان به صورت مستقیم تماس گرفته و از حضورش برای رویداد دعوت کند. این به اعتقاد ما مشخصه اصلی زنده ماندن هنر است که در نوع خودش کم نظیر بوده و امیدوارم تأثیر خود را نیز بگذارد.

وی درباره بخش نمایش فیلم‌های به نمایش درآمده بخش سینمایی رویداد «هنر زنده است»، خبر داد: این بخش در واقع اکران «فیلم‌های توقیفی» است که تاکنون عبدالرضا کاهانی و علی زمانی برای اکران فیلم‌هایشان اعلام آمادگی کردند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

اولین نمایشگاه گروهی عکس «فتوگرافیست‌ها» به آتبین رسید

اولین نمایشگاه گروهی عکس «فتوگرافیست‌ها» به آتبین رسید
2021-01-27T14:56:17+03:30
نمایشگاه گروهی عکس هنرمندان طراح گرافیک با عنوان «فتوگرافیست‌ها» روز جمعه ۱۰ بهمن در گالری آتبین افتتاح می‌شود.

جایزه‌های اصلی برای «۵ قطره خون» اسپایک لی

جایزه‌های اصلی برای «۵ قطره خون» اسپایک لی
2021-01-27T13:49:37+03:30
اسامی برترین‌های سال ۲۰۲۰ از نظر هیات ملی نقد اعلام شد.

همه تمهیدات برای برگزاری «تئاتر فجر۳۹»/ کارت «مهمان» صادر نمی‌شود

همه تمهیدات برای برگزاری «تئاتر فجر۳۹»/ کارت «مهمان» صادر نمی‌شود
2021-01-27T11:09:39+03:30
نشست رسانه‌ای سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر صبح امروز چهارشنبه ۸ بهمن در تالار رودکی آغاز شد.

«گتسبی بزرگ» به تلویزیون می‌آید

«گتسبی بزرگ» به تلویزیون می‌آید
2021-01-27T09:36:17+03:30
ساخت سریالی با اقتباس از «گتسبی بزرگ» در دستور کار قرار گرفته است.

انتشار سومین آلبوم سالار عقیلی در یک ماه/ «کجا رفته‌ای» شنیدنی شد

انتشار سومین آلبوم سالار عقیلی در یک ماه/ «کجا رفته‌ای» شنیدنی شد
2021-01-27T09:36:17+03:30
آلبوم «کجا رفته‌ای» به آهنگسازی محمد امین همایی یکی از تازه‌ترین آثاری است که طی روزهای اخیر به خوانندگی سالار عقیلی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

نامزدهای جوایز اسپریت ۲۰۲۱ تعیین شدند/ «میناری» از پیشتازهاست

نامزدهای جوایز اسپریت ۲۰۲۱ تعیین شدند/ «میناری» از پیشتازهاست
2021-01-27T09:22:57+03:30
سی و ششمین دوره جوایز اسپیریت که به‌عنوان اسکار سینمای مستقل آمریکا شناخته می‌شود، اسامی نامزدهای امسال را اعلام کرد.

برنده سیسیل بی‌دومیل امسال تعیین شد/ افتخاری دیگر برای جین فوندا

برنده سیسیل بی‌دومیل امسال تعیین شد/ افتخاری دیگر برای جین فوندا
2021-01-27T08:29:37+03:30
جین فوندا بازیگر سرشناس آمریکایی از سوی گلدن گلوب به عنوان برنده جایزه سیسیل بی دومیل امسال معرفی شد.

تهیه‌کننده «نون.خ» سراغ یک ملودرام می‌رود/ کمدی تزریق شادی است

تهیه‌کننده «نون.خ» سراغ یک ملودرام می‌رود/ کمدی تزریق شادی است
2021-01-27T08:16:17+03:30
مهدی فرجی تهیه‌کننده سریال «نون.خ» از بررسی یک فیلمنامه ملودرام خبر داد که معتقد است قصه‌ای جذاب و اجتماعی دارد.

مشخص شدن تکلیف تئاتر «تجربه»/ «آوازه خوان طاس» در تئاتر دانشگاهی

مشخص شدن تکلیف تئاتر «تجربه»/ «آوازه خوان طاس» در تئاتر دانشگاهی
2021-01-27T07:49:37+03:30
مدیرگروه هنرهای نمایشی پردیس هنرهای زیبا اعلام کرد نهایتا تا ۲ ماه دیگر تکلیف وضعیت بیستمین جشنواره تئاتر «تجربه» مشخص می شود.

نامه اعتراضی یک خوانند پاپ به وزیر ارشاد: شما بازنده‌اید!

نامه اعتراضی یک خوانند پاپ به وزیر ارشاد: شما بازنده‌اید!
2021-01-26T16:22:57+03:30
رحیم شهریاری خواننده موسیقی پاپ آذربایجانی با انتشار متنی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سیاست های دولت در مواجهه با وضعیت معیشتی هنرمندان در روزهای کر...

نمایش آثار اهدایی منیژه میرعمادی/جزییات سیستم اطفای حریق تشریح شد

نمایش آثار اهدایی منیژه میرعمادی/جزییات سیستم اطفای حریق تشریح شد
2021-01-26T15:29:37+03:30
همزمان با بازگشایی موزه هنرهای معاصر تهران در روز پنجشنبه ۹ بهمن، ۷۰۵ اثر از مجموعه معتبر منیژه میرعمادی به موزه اهدا شد که تعدادی از این آثار در نمایشگاهی ب...

نمایش آثاری از منیژه میرعمادی/جزییات سیستم اطفای حریق تشریح شد

نمایش آثاری از منیژه میرعمادی/جزییات سیستم اطفای حریق تشریح شد
2021-01-26T15:02:57+03:30
همزمان با بازگشایی موزه هنرهای معاصر تهران در روز پنجشنبه ۹ بهمن، ۷۰۵ اثر از مجموعه معتبر منیژه میرعمادی به موزه اهدا شد که تعدادی از این آثار در نمایشگاهی ب...

پیام دبیر جشنواره تئاتر فجر در آستانه برگزاری این رویداد

پیام دبیر جشنواره تئاتر فجر در آستانه برگزاری این رویداد
2021-01-26T12:09:37+03:30
در آستانه برگزاری سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، حسین مسافر آستانه دبیر این رویداد به اهالی هنر تئاتر پیام داد.

یک بازیگر دیگر کره‌ای درگذشت/ مرگ در ۲۶ سالگی

یک بازیگر دیگر کره‌ای درگذشت/ مرگ در ۲۶ سالگی
2021-01-26T11:42:57+03:30
سونگ یو-جونگ بازیگری از کره‌جنوبی در ۲۶ سالگی درگذشت و علت مرگ نامشخص است.

«نیمه شب» در تماشاخانه هیلاج به صحنه می‌رود

«نیمه شب» در تماشاخانه هیلاج به صحنه می‌رود
2021-01-26T10:36:17+03:30
نمایش «نیمه شب» به کارگردانی شایان شهرابی از نیمه بهمن ماه در تماشاخانه هیلاج اجرا خواهد شد.

«حرف بی‌حروف» شنیدنی شد/ یک آلبوم ایرانی برای غیرایرانی‌ها!

«حرف بی‌حروف» شنیدنی شد/ یک آلبوم ایرانی برای غیرایرانی‌ها!
2021-01-26T09:16:18+03:30
آلبوم «حرف بی حروف» با هنرمندی زکریا یوسفی خواننده و نوازنده سازهای کوبه‌ای و تینا لاجوردیان نوازنده عود در ژانر موسیقی ایرانی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«هری پاتر» سریال می‌شود/ هنوز جزئیات داستان روشن نیست

«هری پاتر» سریال می‌شود/ هنوز جزئیات داستان روشن نیست
2021-01-26T09:02:57+03:30
ساخت یک سریال تلویزیونی بر مبنای «هری پاتر» در مراحل اولیه است.

روایت شهراوردی که در سکوت کرونایی برگزار شد/ ثبت ۱۳۰۰ ساعت تصویر

روایت شهراوردی که در سکوت کرونایی برگزار شد/ ثبت ۱۳۰۰ ساعت تصویر
2021-01-26T08:49:37+03:30
«شهرآورد سکوت» عنوان مستندی تلویزیونی به تهیه‌کنندگی پیمان یوسفی است که با روایتی از شهرآورد ۹۴ از شبکه یک سیما پخش شد.

روایت یک «فراگیری» بی‌خود و بی‌جهت!/ «شیوع» زبان جهانی دارد

روایت یک «فراگیری» بی‌خود و بی‌جهت!/ «شیوع» زبان جهانی دارد
2021-01-26T07:56:18+03:30
کارگردان فیلم کوتاه «شیوع» معتقد است فیلمش دغدغه‌ای با زبانی جهانی روایت می‌کند و هیچ‌کسی نمی‌تواند این فیلم را به ایران، آمریکا یا هر کشور دیگری ربط دهد، چر...

کرونا هنرمندان را متوقف نکرد/ امکانی که نمایش‌های رادیویی دارند

کرونا هنرمندان را متوقف نکرد/ امکانی که نمایش‌های رادیویی دارند
2021-01-26T07:42:57+03:30
کاظم نظری عضو هیات انتخاب بخش رادیوتئاتر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر یادآور شد امسال به دلیل شرایط کرونایی هنرمندان به اجرای تئاترهای رادیویی رغبت بیشتری پی...

زبان هنر مقاومت عاری از خشونت است/ توضیحی درباره ویژگی آثار

زبان هنر مقاومت عاری از خشونت است/ توضیحی درباره ویژگی آثار
2021-01-25T22:37:39+03:30
داور مسابقه طراحی «نشان سرباز» معتقد است زبان هنر مقاومت عاری از خشونت است اما همواره برای بسیاری تلخ و گزنده است، چرا که به جای موافقت و مخالفت به تقلید، آگ...

حاشیه‌های دنباله‌دار «زاویه»/ سردبیر و مجری برنامه حذف شد!

حاشیه‌های دنباله‌دار «زاویه»/ سردبیر و مجری برنامه حذف شد!
2021-01-25T21:31:00+03:30
حبیب رحیم‌پور ازغدی سردبیر و مجری برنامه «زاویه» در پی حاشیه‌های سخنان مهمان برنامه که انتقادات فراوانی در بر داشت، از این برنامه حذف شد.

شب‌نشینی بلند «سینمای کوتاه»/ برگزیدگان جشنواره سی‌وهفتم معرفی شدند

شب‌نشینی بلند «سینمای کوتاه»/ برگزیدگان جشنواره سی‌وهفتم معرفی شدند
2021-01-25T20:24:19+03:30
سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با برگزاری آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان این رویداد در دو بخش ملی و بین‌المللی برگزار شد.

جزییات ششمین سال نوای موسیقی ایران اعلام شد/نکوداشت ۱۲ هنرمند

جزییات ششمین سال نوای موسیقی ایران اعلام شد/نکوداشت ۱۲ هنرمند
2021-01-25T19:17:39+03:30
نشست رسانه‌ای اعلام جزییات برگزاری ششمین سال نوای موسیقی ایران روز دوشنبه ششم بهمن ماه با حضور دست اندرکاران برگزاری این رویداد موسیقایی برگزار شد.

جزییات فعالیت یک صنف جدید تهیه‌کنندگی/ محصول فرهنگی صادر کنیم

جزییات فعالیت یک صنف جدید تهیه‌کنندگی/ محصول فرهنگی صادر کنیم
2021-01-25T14:37:38+03:30
نشست مطبوعاتی «کانون رسانه‌های دیداری» به‌عنوان صنف تازه تهیه‌کنندگان تلویزیونی و تولیدات فضاری مجازی، با تشریح فعالیت‌های این کانون برگزار شد.

گریزی از آنلاین بودن جشنواره‌ها نیست/ جلساتی که در حد ورکشاپ بود

گریزی از آنلاین بودن جشنواره‌ها نیست/ جلساتی که در حد ورکشاپ بود
2021-01-25T14:11:00+03:30
سیدوحید حسینی نامی دبیر نشست نقد و بررسی‌های ایسفا در سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران عنوان کرد که برخی جلسات این جشنواره در حد یک ورکشاپ بود.

نکوداشت پرویز پورحسینی و چنگیز جلیلوند در اختتامیه «فجر ۳۹»

نکوداشت پرویز پورحسینی و چنگیز جلیلوند در اختتامیه «فجر ۳۹»
2021-01-25T13:17:39+03:30
نکوداشت پرویز پورحسینی بازیگر و چنگیز جلیلوند صداپیشه و بازیگر که امسال به دلیل ابتلا به بیماری کرونا دار فانی را وداع گفتند، در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم ...

«دل آرام» به پیش تولید رسید/ دزدی برای ورود به سایت‌های شرط بندی

«دل آرام» به پیش تولید رسید/ دزدی برای ورود به سایت‌های شرط بندی
2021-01-25T13:04:19+03:30
فیلم بلند «دل آرام» به کارگردانی سیاوش اسد وارد مرحله پیش تولید شد.

تاکید بر جایگاه رفیع خطاطی از زمان نزول وحی/نستعلیق عروس خطوط است

تاکید بر جایگاه رفیع خطاطی از زمان نزول وحی/نستعلیق عروس خطوط است
2021-01-25T11:57:39+03:30
در شب پنجم نمایشگاه «رقص قلم» که با محوریت هنر خوشنویسی در کشورهای جاده ابریشم در حال برگزاری است، هنرمندانی از پاکستان، افغانستان و عراق نظرات خود درباره هن...

تهیه‌کننده «خوب، بد، زشت» درگذشت

تهیه‌کننده «خوب، بد، زشت» درگذشت
2021-01-25T11:31:00+03:30
آلبرتو گریمالدی تهیه کننده سینما که شماری از فیلم‌های مطرح از جمله وسترن اسپاگتی «خوب، بد، زشت» و «دارو دسته‌های نیویورک» را تهیه کرده بود در ۹۵ سالگی درگذشت.