میرنیوز

«سمفا» هنوز انحصار را نشکسته است/ اطلاعاتی که ارشاد هم ندارد!

«سمفا» هنوز انحصار را نشکسته است/ اطلاعاتی که ارشاد هم ندارد! 2020-12-24T06:43:12+03:30

به گزارش خبرنگار مهر، شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سینماها از اسفند سال گذشته همزمان شد با طرح سازمان سینمایی برای ایجاد و راه اندازی سامانه مدیریت فروش و اکران سینمای ایران به نام «سمفا» تا با ساماندهی سازوکار سابق فروش بلیت سینما، انحصار در این عرصه را بشکند و فرصت رقابت ایجاد کند.

اما عدم فرصت کافی برای تست و راه اندازی این سامانه و مورد آزمون و خطا قرار نگرفتن جدی آن موجب شد تا همزمان با بازگشایی موقت سینماها از ابتدای تیر ۹۹، سینماداران و صاحبان آثار از برخی ایرادات و اشکالات فنی این سامانه در ارائه خدمات گله‌مند شده و روند گذشته فروش بلیت با اختلالاتی رو به رو شود.

سیدعلی طباطبایی‌نژاد مدیر سامانه «گیشه ۷» که تحت مالکیت مؤسسه «بهمن سبز» حوزه هنری قرار دارد، در گفتگو با خبرنگار مهر در این باره گفت: سمفا از ابتدای شکل گیری با انتخاب سازوکار فنی و برنامه نویسی خاص خود، به نوعی تجربه ۱۰ ساله فروش بلیت سینما در ایران را کنار گذاشت و همین موضوع و عدم توجه به نیازهای گیشه دار، اختلالاتی را در روزهای نخست به بار آورد.

«سمفا» هنوز انحصار را نشکسته است/ اطلاعاتی که ارشاد هم ندارد!

وی درباره عمده مشکلات سمفا در تجربه کاربری مخاطب و گیشه دار بیان کرد: وابستگی سیستم به اینترنت و عدم قابلیت فروش بلیت در حالت آفلاین، سرعت پایین سامانه که باعث اختلال در روند فروش می‌شد، اشکال در چاپ بلیت‌های اینترنتی، عدم نمایش سانس‌هایی که اکران آن تمام شده است، عدم نمایش سانس‌های تکمیل ظرفیت، اشتباه در امکان ایجاد چند سانس در یک زمان و یک سالن، عدم دسترسی به اطلاعات کاربر و بلیت اینترنتی، عدم امکان فروش بلیت حضوری بلافاصله پس از آغاز سانس، عدم امکان تعریف بلیت نیم بها و تخفیف‌دار، عدم نمایش سانس‌ها در ایام گذشته برای گزارش‌گیری از فروش، عدم ارائه گزارش بلیت‌های اینترنتی به تفکیک سامانه‌های فروش، عدم ارسال کد رزرو برای مخاطبان و… از جمله اصلی‌ترین اشکالات «سمفا» بود که بارها از سوی ما به مسئولان فنی آن گوشزد شد.

جلساتی برای رفع مشکلات سمفا

طباطبایی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون جلساتی از سوی سینماداران یا سامانه‌های فروش با مسئولان سمفا برای حل این اشکالات برگزار شده است، اظهار کرد: بله، ما از سویی به عنوان یکی از سامانه‌های فروش بلیت و همچنین به عنوان سینمادار بارها درخواست جلسه در بازه‌های زمانی مختلف با «سمفا» کردیم که نهایتاً در روزهای اخیر جلسه‌ای با حضور دوستان سمفا برگزار و اکثر مشکلات بیان شد. در نهایت قول مساعد داده شد تا در اسرع وقت این مشکلات برطرف شود. در عین حال به طور موازی در مؤسسه «بهمن سبز» جلسات متعددی همراه با انجمن سینماداران و شورای صنفی نمایش با مدیران «سمفا» برگزار و دغدغه‌های قشر سینمادار و نیازهای همیشگی مخاطب طرح شد. حتی پیشنهاد داده شد تا برای بخش‌های مختلف «سمفا» فیلم‌های آموزشی تهیه شود، در اختیار سینماداران قرار گیرد و هماهنگی لازم میان سینماداران و سمفا هرچه سریع‌تر انجام شود. در این راستا برای تولید ویدئوهای آموزشی ما اعلام آمادگی کردیم.

مدیر سامانه «گیشه ۷» با اشاره به لزوم شکست واقعی انحصار در عرصه فروش بلیت گفت: هنوز اهداف سمفا به شکل کامل محقق نشده و انحصار نشکسته، به طور مثال گنجینه گیشه سینمای ایران قطعاً چیزی است که باید در اختیار همه سینمای ایران قرار گیرد. اما می‌بینیم تاریخچه فروش سینمای ایران امروز در اختیار یک سامانه خاص است و تاریخ گیشه ایران از سامانه «سمفا» تنها از ۱ تیر ۹۹ آغاز شده، در حالی که اطلاعات فروش به واسطه همه سینماداران و صاحبان فیلم‌ها شکل گرفته است و امروز حتی وزارت ارشاد به عنوان نهاد متولی سینمای ایران هم این اطلاعات را در اختیار ندارد.

وی درباره دلایل راه اندازی سامانه فروش بلیت «گیشه ۷» توسط مؤسسه بهمن سبز بیان کرد: نیاز به کامل شدن چرخه اکران از تولید، پخش، توزیع، سینماداری و در نهایت سامانه فروش موجب شد مؤسسه «بهمن سبز» به این ایده فکر کند. از سویی ما به عنوان دارنده بزرگترین زنجیره سینمایی کشور همواره در ارتباط مستقیم با مخاطب و نیازهای واقعی او بودیم. مسائلی که در نمونه‌های اخیر می‌دیدیم بعضاً از روی عدم آگاهی از نیاز سینمادار یا مخاطب، منجر به تصمیماتی غلط و به دور از اقتصاد سینما توسط نمایندگان واسط فروش می‌شود. لذا تلاش داشتیم در این ماجرا ورود کنیم و طرف مخاطب و سینمادار بایستیم.

احیا و توسعه سینماهای حوزه هنری در استان‌ها

مدیر «گیشه ۷» افزود: از سویی مؤسسه «بهمن سبز» در سال گذشته با اجرای طرح تحول سینماهای خود در سراسر کشور با هدف گسترش عدالت فرهنگی و تمرکززدایی از پایتخت، احیا و توسعه سینماهای حوزه هنری را در استان‌های مختلف کلید زد. از آنجایی که برخلاف تهران، نسبت خرید آنلاین به حضوری در شهرستان بسیار پایین است، در این مسیر لازم دیدیم تا برای توسعه فرهنگ خرید آنلاین، خدمات‌دهی بهتر و ترغیب بیشتر مخاطبان به خرید غیرحضوری، به طور همزمان «گیشه ۷» را در «بهمن سبز» توسعه دهیم.

طباطبایی نژاد ادامه داد: طی سال‌های اخیر سیستم فروش بلیت سینمای ایران با تبلیغات برخی فیلم یا سینمای خاص، مانع از خدمات رسانی صحیح و درست به سینما و مخاطبان شد. همچنین یکی از بزرگترین مسائل این حیطه در سال‌های اخیر تجارت با دیتای سینمای ایران بود. انحصارگرایی در این حیطه موجب عدم دسترسی حتی صاحبان سینما و آثار به اطلاعات فروش و مخاطبان خود و مجدداً فروش دوباره این دیتا به خود سینماداران و صاحبان آثار بود. رویه‌ای که لازم دانستیم با ورود به این عرصه حداقل درباره مشتریان سینماهای خود به نحوی تغییر دهیم.

مدیر سامانه «گیشه ۷» با اشاره به سابقه راه‌اندازی این سامانه گفت: مؤسسه «بهمن سبز» حوزه هنری تلاش‌های ابتدایی خود را از حدود سال ۹۷ آغار کرد و تست‌هایی نیز در این باره صورت گرفت که در آن زمان به واسطه انحصاری که در فرآیند فروش بلیت وجود داشت، متأسفانه امکان استفاده و راه‌اندازی کامل محیا نشد تا بهار سال ۹۹ که با ایجاد «سمفا» به عنوان ترمینال فروش بلیت آنلاین، «گیشه ۷» به عنوان یکی از ۵ سامانه رسمی فروش مجوز دریافت کرد.

طباطبایی نژاد درباره وضعیت فعلی زیرساخت‌های این سامانه بیان کرد: «گیشه ۷» در مرتبه نخست با پوشش سینماهای حوزه هنری و در ادامه عقد قرارداد با سایر سینماهای متقاضی، در حال حاضر گستردگی خوبی در کشور دارد. بیش از ۷۰ سینما و ۱۵۰ سالن را در ۲۰ استان کشور تحت پوشش این سامانه قرار دارند. ما سعی کردیم از فرصت تعطیلی به وجود آمده حداکثر استفاده را کنیم و مشکلات و نقاط ضعف را به حداقل برسانیم تا بتوانیم خدمات رسانی خوبی در روزهای پیشرو داشته باشیم. از سویی به دلیل در اختیار داشتن سینما و سالن در کشور در طی این چندماه تلاش کردیم تا با آزمون و خطای متعدد در بستر سینما، آمادگی فنی را ایجاد کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که «گیشه ۷» به عنوان یکی از سامانه‌های فروش بلیت سینما که به زنجیره سینمایی حوزه هنری نیز نزدیک است، چقدر تلاش کرده نیازهای مرتبط با حوزه سینماداری را در خود پوشش دهد، گفت: عدم دریافت کارمزد خدمات خرید آنلاین از مخاطبان که امروزه از سوی برخی سامانه‌ها به میزان ۴% از مبلغ خرید عرف شده، در سامانه ما وجود ندارد. همچنین عدم دریافت کارمزد از سینماداران خدمت دیگری هست که ما ایجاد کرده‌ایم. ویژگی بعدی ایجاد قابلیت‌های فنی در سایت است تا سرعت خرید و رزرو صندلی در سینما مطابق نیاز گیشه داران به شکل محسوسی بالا رود.

طباطبایی نژاد در پایان بیان کرد: در کنار این، ورود به بخش خدمات سخت افزاری مأموریت مهم دیگر ماست که مهمترین آن شروع فرآیند مجهز کردن سینماها به گیشه آنلاین است. گیشه آنلاین که براساس خرید حضوری مشتری از کیوسک‌های پیشرفته مستقر در سینما تعریف شده، هم اکنون در تعدادی از پردیس‌های بزرگ حوزه هنری در کشور برقرار شده است و تا پایان سال ۱۴۰۰ تمامی سینماهای طرف قرارداد با «گیشه ۷» به این امکان مجهز خواهند شد. با این کار حذف کامل پول نقد در گیشه سینماها که هم یک دغدغه بهداشتی در ایام کرونا بود و هم مشکلات نظارتی خود را داشت، رقم خواهد خورد. از سویی این کیوسک‌ها در کنار قابلیت انتخاب و رزرو آنلاین صندلی فیلم دلخواه، امکان تماشای محتوای تبلیغاتی معرفی و نقد فیلم‌ها را برای مشتریان حضوری فراهم می‌کنند تا با شناخت بهتری فیلم را انتخاب کنند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

یکتا ناصر و حسن معجونی به «شمش طلا» پیوستند

یکتا ناصر و حسن معجونی به «شمش طلا» پیوستند
2021-01-22T16:24:18+03:30
پس از مسعود کرامتی و مریم سعادت، یکتا ناصر و حسن معجونی نیز به جمع بازیگران اولین ساخته سینمایی یوسف حاتمی‌کیا اضافه شدند.

«شیشلیک» و «قاتل و وحشی» به «فجر ۳۹» می‌رسند؟/ احتمال اصلاحیه هست

«شیشلیک» و «قاتل و وحشی» به «فجر ۳۹» می‌رسند؟/ احتمال اصلاحیه هست
2021-01-22T13:57:38+03:30
سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر ضمن تشریح فرآیند صدور پروانه نمایش برای فیلم‌های این دوره، درباره آخرین وضعیت دو فیلم «شیشلیک» و «...

«قاتل و وحشی» و «شیشلیک» به «فجر ۳۹» می‌رسند؟/ احتمال اصلاحیه هست

«قاتل و وحشی» و «شیشلیک» به «فجر ۳۹» می‌رسند؟/ احتمال اصلاحیه هست
2021-01-22T13:44:18+03:30
سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد دبیر سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر ضمن تشریح فرآیند صدور پروانه نمایش برای فیلم‌های این دوره، درباره آخرین وضعیت دو فیلم «شیشلیک» و «...

«عصر جدید» بالاخره به آنتن بازمی‌گردد/ پخش از ۵ بهمن ماه

«عصر جدید» بالاخره به آنتن بازمی‌گردد/ پخش از ۵ بهمن ماه
2021-01-22T12:10:58+03:30
مرحله نیمه نهایی مسابقه «عصر جدید» بدون تماشاگر ضبط شده است و از پنج بهمن پخش می‌شود.

تاریخ اکران جیمز باند باز هم عقب افتاد/ تعویق ۷ ماهه

تاریخ اکران جیمز باند باز هم عقب افتاد/ تعویق ۷ ماهه
2021-01-22T11:04:18+03:30
اکران جدیدترین فیلم از مجموعه فیلم‌های جیمز باند با عنوان «زمانی برای مردن نیست» بار دیگر عقب افتاد.

«یک کاست لته/ روی c» چگونه شکل گرفت/ غیبتی که منتج به تقرب شد

«یک کاست لته/ روی c» چگونه شکل گرفت/ غیبتی که منتج به تقرب شد
2021-01-22T09:57:38+03:30
محمد اکبری کارگردان «یک کاست لته/ روی c» از نمایش‌های حاضر در بخش رقابتی جشنواره تئاتر فجر در یادداشتی بیان کرد که کرونا دل مخاطبان را به تئاتر و دل هنرمندان...

«سینمافرهنگ» در رادیو متولد شد/ برنامه‌ای با اجرای جهانگیر الماسی

«سینمافرهنگ» در رادیو متولد شد/ برنامه‌ای با اجرای جهانگیر الماسی
2021-01-22T09:57:38+03:30
مدیر رادیو فرهنگ از تولید برنامه «سینما فرهنگ» و جزئیات این برنامه که به صورت هفتگی روی آنتن می‌رود.

صداهایی که باید در «فجر ۳۹» دیده شوند/ تجربه متفاوت «قاتل و وحشی»

صداهایی که باید در «فجر ۳۹» دیده شوند/ تجربه متفاوت «قاتل و وحشی»
2021-01-22T07:17:39+03:30
احسان افشاریان صداگذار سینمای ایران ضمن تاکید بر اهمیت توجه به بخش‌های فنی فیلم‌های حاضر در جشنواره فیلم فجر ابراز امیدواری کرد داوران سی و نهمین جشنواره به ...

ابراهیم اثباتی آهنگساز شناخته شده تئاتر دار فانی را وداع گفت

ابراهیم اثباتی آهنگساز شناخته شده تئاتر دار فانی را وداع گفت
2021-01-21T23:29:40+03:30
ابراهیم اثباتی از آهنگسازان و نوازندگان شناخته شده موسیقی ایرانی که عمده آثارش متمرکز بر موسیقی تئاتر بود دار فانی را وداع گفت.

بیانیه شبکه ۴ درباره اظهارات کارشناس «زاویه»/ عرصه گفتگو تنگ نشود

بیانیه شبکه ۴ درباره اظهارات کارشناس «زاویه»/ عرصه گفتگو تنگ نشود
2021-01-21T23:29:39+03:30
شبکه چهار سیما بیانیه‌ای را نسبت به بخشی از سخنان یکی از مهمانان برنامه «زاویه» صادر کرد.

رادیو نمایش این هفته چه سریال هایی پخش می کند؟

رادیو نمایش این هفته چه سریال هایی پخش می کند؟
2021-01-21T12:49:38+03:30
پنج سریال جدید رادیویی طی روزهای آینده در شبکه رادیویی نمایش پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت.

خوشحالی هالیوود از رفتن ترامپ/ دینگ دانگ جادوگر مرد

خوشحالی هالیوود از رفتن ترامپ/ دینگ دانگ جادوگر مرد
2021-01-21T11:56:19+03:30
چهره‌های مطرح هالیوودی قبل و بعد از مراسم تحلیف جو بایدن و کامالا هریس به رسانه‌های اجتماعی رفتند تا حمایت خود را اعلام کنند و خوشحالی خود از رفتن دونالد ترا...

جریانی سینمای ایران را هدایت می‌کند/ موضوعات تکراری و خسته‌کننده

جریانی سینمای ایران را هدایت می‌کند/ موضوعات تکراری و خسته‌کننده
2021-01-21T11:42:59+03:30
فردین انصاری کارگردان فیلم کوتاه «فشن» بیان کرد که در این سال‌ها پرداختن به موضوعات اجتماعی باب شده که دلیلش این است که جریانی خاص سینمای ایران را هدایت می‌کند.

«مافیای کنکور» در «دستخط» بررسی می شود/ پشت پرده یک استعفا

«مافیای کنکور» در «دستخط» بررسی می شود/ پشت پرده یک استعفا
2021-01-21T11:16:20+03:30
وزیر سابق آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی «دستخط» ضمن ارائه روایت کناره گیری خود از این سمت به موضوع «مافیای کنکور» می پردازد.

بررسی دنیای شاعرانه ابوالفضل جلیلی در یک دانشگاه فرانسوی

بررسی دنیای شاعرانه ابوالفضل جلیلی در یک دانشگاه فرانسوی
2021-01-21T11:16:19+03:30
نشست «ادبیات فارسی در سینمای مولف ایران، دنیای شاعرانه ابوالفضل جلیلی، سینماگر ایرانی» توسط گروه مطالعات ایرانی دانشگاه اکس آن پرووانس فرانسه برگزار می‌شود.

«سینمای بدنه» با نگاهی به آثار فریدون جیرانی بررسی می شود

«سینمای بدنه» با نگاهی به آثار فریدون جیرانی بررسی می شود
2021-01-21T10:09:39+03:30
برنامه تلویزیونی «نقد سینما» روز جمعه سوم بهمن به واکاوی و بررسی سینمای بدنه با نگاهی به آثار فریدون جیرانی می پردازد.

کارمان با تو تمام نشده است/ دادگاه و زندان در انتظارت است

کارمان با تو تمام نشده است/ دادگاه و زندان در انتظارت است
2021-01-21T10:09:38+03:30
مایکل مور مستندساز برنده اسکار خطاب به ترامپ گفت: کارمان با تو تمام نشده و دادگاه و زندان در انتظارت است.

نمایش «یاماها» روزهای پایانی هفته ۲ اجرایی شد

نمایش «یاماها» روزهای پایانی هفته ۲ اجرایی شد
2021-01-21T09:42:59+03:30
نمایش «یاماها» به نویسندگی و کارگردانی کهبد تاراج به دلیل استقبال تماشاگران روزهای دوم و سوم بهمن ماه طی ۲ نوبت به صحنه می رود.

میزبانی تماشاخانه ایرانشهر از ۱۲ نمایش در جشنواره تئاتر فجر

میزبانی تماشاخانه ایرانشهر از ۱۲ نمایش در جشنواره تئاتر فجر
2021-01-21T09:42:58+03:30
با اعلام دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر، تماشاخانه ایرانشهر میزبان ۱۲ اثر در سی و نهمین دوره از این جشنواره شد.

«پنهان خانه پنج در» در «فجر ۳۹» گشوده می‌شود/ خودم رقیب خودم هستم

«پنهان خانه پنج در» در «فجر ۳۹» گشوده می‌شود/ خودم رقیب خودم هستم
2021-01-21T08:09:38+03:30
آرش فلاحت پیشه با اشاره به حضور نمایش «پنهان خانه پنج در» در این دوره از جشنواره تئاتر فجر از رویکرد این جشنواره در برگزاری همزمان این رویداد به صورت آنلاین ...

«روابط عاشقانه» در صدر جوایز لومیر فرانسه/ یلدا بی‌نصیب ماند

«روابط عاشقانه» در صدر جوایز لومیر فرانسه/ یلدا بی‌نصیب ماند
2021-01-20T18:11:04+03:30
جوایز لومیر که به عنوان گلدن گلوب فرانسه شناخته می‌شود شب پیش برندگانش را شناخت.

صداوسیما همچنان در راس اعتماد مردم است/ لزوم کسب درآمد ۲۷۰۰میلیاردی

صداوسیما همچنان در راس اعتماد مردم است/ لزوم کسب درآمد ۲۷۰۰میلیاردی
2021-01-20T15:44:24+03:30
عبدالعلی علی عسکری طی جلسه ای از مشکلات سازمان صداوسیما سخن گفت و اینکه با وجود همه هجمه‌ها این سازمان همچنان در راس اعتماد مردم قرار دارد.

پیش فروش نمایش «گرگاس ها» آغاز شد/ اجرا از ۹ بهمن

پیش فروش نمایش «گرگاس ها» آغاز شد/ اجرا از ۹ بهمن
2021-01-20T15:17:44+03:30
پیش فروش نمایش «گرگاس ها یا روز به خیر آقای وزیر» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا نعیمی در آستانه اجرای عمومی این اثر نمایشی در سالن اصلی تئاتر شهر آغاز شد.

شرایط ویژه میزبانی سینماهای مردمی «فجر۳۹»/ بلیت‌فروشی سری لغو شد

شرایط ویژه میزبانی سینماهای مردمی «فجر۳۹»/ بلیت‌فروشی سری لغو شد
2021-01-20T13:31:04+03:30
مذاکرات میان مسئولان سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر و متولیان حوزه فروش بلیت و سینماداران، برای میزبانی ایمن از مخاطبان مردمی در این دوره از جشنواره، شرایط ویژه‌...

شرایط ویژه میزبانی سینماهای مردمی «فجر ۳۹»/ بلیت‌فروشی سری لغو شد

شرایط ویژه میزبانی سینماهای مردمی «فجر ۳۹»/ بلیت‌فروشی سری لغو شد
2021-01-20T13:17:44+03:30
مذاکرات میان مسئولان سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر و متولیان حوزه فروش بلیت و سینماداران، برای میزبانی ایمن از مخاطبان مردمی در این دوره از جشنواره، شرایط ویژه‌...

وقتی کودکی اسلحه به دست می‌شود/ مشکل این روزهای «سینمای کوتاه»

وقتی کودکی اسلحه به دست می‌شود/ مشکل این روزهای «سینمای کوتاه»
2021-01-20T12:51:04+03:30
سیاوش زندی قشقایی کارگردان فیلم کوتاه «گرگ» به بیان توضیحاتی درباره این فیلم کوتاه پرداخت.

کمک هزینه «تئاتر فجر» از کمک هزینه اجراهای عمومی آثار کسر نمی‌شود

کمک هزینه «تئاتر فجر» از کمک هزینه اجراهای عمومی آثار کسر نمی‌شود
2021-01-20T10:37:45+03:30
مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی با اشاره به اینکه مبلغ کمک هزینه آثار جشنواره تئاتر فجر از مبلغ کمک هزینه اجرای عمومی کسر نمی‌شود اعلام کرد قسط اول کمک هزینه جش...

«در جستجوی معنا» بر بوم نقاشی/ همین که «هستیم» کافی نیست؟

«در جستجوی معنا» بر بوم نقاشی/ همین که «هستیم» کافی نیست؟
2021-01-20T10:24:24+03:30
عنادی که به تازگی نمایشگاه آثارش در گالری هفت ثمر با عنوان «درجستجوی معنا» برپا شد گفت: تلاش کردم در کارهایم نشان دهم که همین «بودن» در زندگی کافیه و لازم نی...

انتشار آلبوم سالار عقیلی پس از ۱۹ سال/ «می‌دانم که می‌آیی» شنیدنی شد

انتشار آلبوم سالار عقیلی پس از ۱۹ سال/ «می‌دانم که می‌آیی» شنیدنی شد
2021-01-20T09:44:24+03:30
آلبوم «می‌دانم که می‌آیی» به آهنگسازی امیرحسین سام و خوانندگی سالار عقیلی که حدود ۱۹ سال پیش تولید شده، بود در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

انجمن بازیگران آمریکا می‌خواهد دونالد ترامپ را اخراج کند

انجمن بازیگران آمریکا می‌خواهد دونالد ترامپ را اخراج کند
2021-01-20T09:31:04+03:30
رییس انجمن بازیگران آمریکا پیشنهاد کرده تا ترامپ به دلیل تشویق هوادارانش به حمله به کنگره آمریکا از این انجمن اخراج شود.