میرنیوز

ماجرای اختلال در دریافت شبکه‌های اچ‌دی سیما چیست؟/ باید صبر کنیم

ماجرای اختلال در دریافت شبکه‌های اچ‌دی سیما چیست؟/ باید صبر کنیم 2020-12-08T11:16:31+03:30

خبرگزاری مهر- گروه هنر- عطیه موذن: بیش از یک هفته از کلید خوردن طرح «اچ‌دی شدن شبکه‌های تلویزیون» می‌گذرد و حالا هر شبکه‌ای را که انتخاب کنید احتمالاً باید با ارتقای کیفیت تصویر، نور، رنگ و وضوح آن مواجه شوید. تحول مهمی که اهمیتش نه تنها بر کسی پوشیده نیست که با توجه به همه مشکلات سازمان صداوسیما در زمینه بودجه و مسایل و بحران‌های جاری و روتین آن، جای تقدیر هم دارد.

پیش از این سه شبکه تلویزیونی سه، مستند و تماشا، اچ‌دی شده بود و در تاریخ نهمین روز از نهمین ماه سال ۹۹ صداوسیما تلاش کرد یک باره ۱۰ شبکه دیگر را هم اچ‌دی کند تا شمار شبکه‌های اچ‌دی تلویزیون به ۱۳ عدد برسد.

شبکه یک، خبر، پویا، ورزش، افق، نمایش، نسیم، آی‌فیلم، ایران کالا، العالم از شبکه‌هایی هستند که در این تاریخ پخش تصاویر به صورت اچ‌دی از آنها کلید خورد. شبکه‌هایی که از مدتی قبل به صورت تستی و آزمایشی در درون سازمان اچ‌دی شده بودند.

هنوز برخی شبکه‌های اصلی مثل دو، چهار. پنج و… باقی مانده‌اند که به دلیل بودجه‌هایی که نیاز است، به پروسه اچ‌دی سازی وارد نشده‌اند. پروسه‌ای که از بخش تولید تا استودیوهای پخش، رژی و در نهایت پهنای باند لازم برای اچ‌دی شدن را در برمی‌گیرد. برای همین است که شبکه یک و سه که استودیوهای آن‌ها پیش از این اچ‌دی شدند زودتر توانستند به این پروسه ورود کنند.

چرا برخی نتوانسته‌اند شبکه‌های اچ‌دی را دریافت کنند؟

بعد از گذشت چند روز از اجرایی شدن طرح اخیر صداوسیما برخی از مخاطبان هنوز نتوانسته‌اند شبکه‌های اچ‌دی را به درستی دریافت کنند؛ اما چرا؟

در این چند روز چندین بار اطلاع‌رسانی شده است که گیرنده‌ها باید مجهز به قابلیت «اچ ای وی‌سی» (Hevc) باشند و ستاپ باکس‌ها یا گیرنده‌هایی که صرفاً Mpeg4 را پشتیبانی می‌کنند، با اختلال برای دریافت شبکه‌های اچ‌دی مواجه خواهند شد.

اطلاع‌رسانی برای دریافت شبکه‌های اچ‌دی البته به طور کامل انجام نشده و هنوز برخی از مخاطبان رسانه ملی سرگردانند و نمی‌دانند چطور می‌توانند شبکه‌های اچ‌دی را دریافت کنند. در بیشتر اطلاع رسانی‌ها هم تنها به یک نکته تاکید شده است؛ اینکه «کانال‌های خود را دوباره جستجو کنید» با این حال حتی بعد از این مسأله هم هنوز بسیاری مشکل دارند، برخی هنوز تعدادی از شبکه‌های اچ‌دی را ندارند، یا تصویر برایشان ثابت می‌ماند و به اصطلاح فریز می‌شود و یا تصویر برایشان پرش دارد. اینها عمده‌ترین مشکلاتی است که مخاطبان با آنها مواجه هستند.

ماجرای اختلال در دریافت شبکه‌های اچ‌دی سیما چیست؟/ باید صبر کنیم

چرا شبکه‌های سیما «اچ‌دی» شد؟

علیرضا یادگاری مدیر ایستگاه‌های ماهواره صداوسیما است. یادگاری درباره دلیل اجرای طرح اچ‌دی شدن شبکه‌های سیما به خبرنگار مهر گفت: صداوسیما پهنای باند محدودی دارد. در این پهنای باند محدود می‌خواهد شبکه بیشتری قرار دهد و باید شبکه‌ها را فشرده‌تر کند. در فرایند اچ‌دی‌سازی، تصاویر و یا پیامی که قرار است به مخاطب برسد فشرده می‌شود. مثل فایل کامپیوتری که زیپ می‌شود تا حجم کمتری بگیرد. این فرایند با همان پشتیبانی «اچ ای وی سی» ممکن است در حالی که در شبکه‌های اس دی که به صورت mpeg4 دریافت می‌شد تا حدود ۵۰ درصد بیشتر پهنای باند هدر می‌رفت و این فشردگی نبود.

صداوسیما پهنای باند محدودی دارد. در این پهنای باند محدود می‌خواهد شبکه بیشتری قرار دهد و باید شبکه‌ها را فشرده‌تر کند. در فرایند اچ‌دی‌سازی، تصاویر و یا پیامی که قرار است به مخاطب برسد فشرده می‌شود. مثل فایل کامپیوتری که زیپ می‌شود تا حجم کمتری بگیرد وی در توضیحاتی درباره مشکلات عمده مخاطبان در دریافت تصاویر نیز بیان کرد: مشکل عمده به ستاپ باکس‌ها برمی‌گردد و اینکه مخاطبان باید حتماً بدانند که گیرنده آنها باید Hevc با فرمت ۱۰ بیت را پشتیبانی کند، در حالی که اکنون در بازار ستاپ باکس‌های مختلفی وجود دارد که نهایت فرمت ۸ بیت را پشتیبانی می‌کند.

اگرچه یادگاری مشکل اصلی را به ستاپ باکس‌ها مرتبط می‌داند، اما این سوال پیش می‌آید که چرا زودتر این اطلاع‌رسانی نسبت به لزوم تغییر ستاپ باکس‌ها صورت نگرفته و یا مخاطبانی که با گیرنده‌های تلویزیونی شبکه‌ها را دریافت می‌کنند چرا درگیر این معضل هستند؟

به آنتن‌های داخل خانه اکتفا نکنید

محمودرضا تیموری مدیر فرستنده‌های کم و متوسط قدرت اداره کل فرستنده‌های تلویزیونی و رادیویی در صداوسیما نیز یکی دیگر از مسئولان پروژه اجرا شده در تلویزیون است. او در پاسخ به معضل دریافت شبکه‌ها به خبرنگار مهر بیان کرد: پشتیبانی از Hevc توسط گیرنده‌ها حتماً باید با فرمت ۱۰ بیت باشد. از طرف دیگر برخی به آنتن‌های داخلی اکتفا می‌کنند در صورتی که بهتر است روی پشت بام هم آنتن داشته باشند.

تیموری همچنین درباره کسانی که در شهرستان‌ها قادر به دریافت تصاویر اچ‌دی نیستند هم به این توضیح بسنده کرد: دریافت شبکه‌های اچ‌دی در مراکز استان مشکلی ندارد و در خارج از مراکز استان‌ها نیز «دسترسی به شبکه‌ها» در برنامه توسعه سازمان وجود دارد که به مرور انجام می‌شود.

ماجرای اختلال در دریافت شبکه‌های اچ‌دی سیما چیست؟/ باید صبر کنیم

با این حال بخشی از مشکلات دریافت تصاویر اچ‌دی نه به شهرستان‌ها مربوط می‌شود و نه به ستاپ باکس‌ها، بلکه بخشی از مخاطبان با گیرنده‌های تلویزیونی که قابلیت دریافت تصاویر Hevc را آن هم با فرمت ۱۰ بیت دارند، باز هم با اختلالاتی مواجه هستند.

برخی اختلال‌ها طبیعی است؛ یکی دو ماه صبر کنید

بیژن ابوالحسنی از دیگر متخصصان حوزه فنی صداوسیما در این باره با اشاره به تحولات عظیمی که در سازمان و در راستای اچ‌دی سازی رخ داده است برخی از این اختلالات را طبیعی می‌داند و معتقد است طی یک پروسه یکی دو ماهه رفع خواهد شد.

ابوالحسنی که مدیر توسعه ارتباطات نوری در اداره کل ارتباطات زمینی صداوسیما است در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اچ‌دی شدن شبکه‌ها و مشکلاتی که مردم در سراسر کشور برای دریافت شبکه‌های اچ‌دی دارند، بیان کرد: برنامه‌ریزی شبکه‌ها در بسته‌هایی که روی فرستنده‌ها پخش می‌شود، تغییر کرده است و با اچ‌دی شدن شبکه‌ها رمزنگاری جدیدی اضافه شده که تحولات جدیدی را هم در پی داشته است.

وی با اشاره به آنچه که در پی اچ‌دی‌سازی شبکه‌ها انجام شده است، یادآور شد: تصاویر خامی که از دوربین‌ها دریافت می‌شوند حجم بالایی دارد و نمی‌توان آن‌ها را در پهنای باند کم گنجاند. باید این تصاویر را فشرده سازی کرد که نیاز به کدگذاری‌های استاندارد دارد. این کدینگ پیش از این در بستر MPEG۴ انجام می‌شد و حالا با اچ‌دی شدن شبکه‌ها که (در آینده همه شبکه‌ها را شامل می‌شود) نیاز به کدینگ دیگری داشتیم تا فشرده‌سازی بیشتر شود.

ماجرای اختلال در دریافت شبکه‌های اچ‌دی سیما چیست؟/ باید صبر کنیم

ابوالحسنی توضیح داد: اطلاعات تصویر از جمله رنگ، داده و… اکنون با فشرده سازی، این وضوح تصویر بالاتر را حاصل کرده است. شبکه‌های اس دی در واقع Standard Definition هستند و در مقابل آنها اچ‌دی High Definition است، یعنی وضوح تصویری بالاتری دارد.

باید مدتی بگذرد تا بازنگری‌ها تکمیل شود. ما یک طرح اولیه داشتیم و الان اختلالاتی در رمزگشایی و دریافت شبکه‌ها به‌وجود آمده است که درنهایت منجر به اصلاحات طرح اولیه خواهد شد ابوالحسنی با اشاره به مشکلات دریافت شبکه‌های اچ‌دی برای برخی مخاطبان هم عنوان کرد: برخی از افراد شبکه‌های اس دی را به راحتی دریافت می‌کنند اما تصویر شبکه‌های اچ دی برایشان فریز می‌شود و این با خود گیرنده‌های آن‌ها در ارتباط است. درواقع اگر گیرنده‌های مناسب را داشته باشند نباید چنین اتفاقاتی رخ دهد.

وی در تشریح فرایند اچ‌دی‌سازی گفت: دو مبحث وجود دارد، یکی تغییر برنامه‌های فشرده‌سازی و کدینگ و زیرساخت‌های مرتبط با آن است که طبیعتاً منجر به تغییراتی در دریافت شبکه‌ها نیز می‌شود. در نهم آذرماه امسال تعدادی از شبکه‌ها اچ‌دی شد و این فرایندی پیچیده داشت و برحسب بازخوردهایی که از مردم یا رسانه‌ها دریافت خواهیم کرد، یک فرایند زمانی دیگری باید طی شود تا باگ های سیستم گرفته شود.

ابوالحسنی از بازنگری‌ها در فرآیند ارسال و دریافت سخن گفت و عنوان کرد: براساس این بازخوردها بسته‌هایی که به صورت اس دی و اچ‌دی روی شبکه‌ها دریافت می‌شود نیز بازنگری می‌شود تا به نقطه بهینه‌ای برسیم که دیگر مردم دچار فریز شدن یا پریدن شبکه و یا عدم دسترسی نشوند.

مدیر توسعه ارتباطات نوری در اداره کل ارتباطات زمینی صداوسیما اضافه کرد: گذر زمانی لازم است تا این باگ ها یا اختلالات سیستمی گرفته شود که ممکن است حدود یک یا دو ماه طول بکشد.

وی در پایان پاسخ به اینکه چقدر از این اختلالت پیش بینی شده بود بیان کرد: برخی از این مسائل پیش بینی شده است اما چون این کدینگ جدید است و به تازگی مورد استفاده قرار گرفته است این مسائل پیش آمده است و باید مدتی بگذرد تا بازنگری‌ها تکمیل شود. ما یک طرح اولیه داشتیم و الان اختلالاتی در رمزگشایی و دریافت شبکه‌ها به‌وجود آمده است که درنهایت منجر به اصلاحات طرح اولیه خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

رکوردشکنی عجیب در حراج تهران/ حاشیه‌ای که ۱۲ میلیارد تومان چکش خورد!

رکوردشکنی عجیب در حراج تهران/ حاشیه‌ای که ۱۲ میلیارد تومان چکش خورد!
2021-01-15T21:17:41+03:30
سیزدهمین حراج تهران در حالی برگزار شد که با فروش تابلوی یکی از نقاشان حاشیه‌ساز، به قیمت عجیب ۱۲ میلیارد تومان، رکورد بالاترین رقم فروش یک اثر در تاریخ برگزا...

رکوردشکنی عجیب در حراج تهران/ حاشیه‌ای که ۱۲میلیارد تومان چکش خورد!

رکوردشکنی عجیب در حراج تهران/ حاشیه‌ای که ۱۲میلیارد تومان چکش خورد!
2021-01-15T18:24:21+03:30
سیزدهمین حراج تهران در حالی برگزار شد که با فروش تابلوی یکی از نقاشان حاشیه‌ساز، به قیمت عجیب ۱۲.۵ میلیارد تومان، رکورد بالاترین رقم فروش یک اثر در تاریخ برگ...

رکورد فروش در «حراج تهران» شکست/ کدام آثار میلیاردی فروخته شدند؟

رکورد فروش در «حراج تهران» شکست/ کدام آثار میلیاردی فروخته شدند؟
2021-01-15T17:57:41+03:30
سیزدهمین حراج تهران در حالی برگزار شد که با فروش تابلویی از محمد احصایی به قیمت ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، رکورد بالاترین رقم فروش یک اثر در تاریخ برگزاری...

برگزاری سیزدهمین «حراج تهران»/ کدام آثار میلیاردی فروخته شدند؟

برگزاری سیزدهمین «حراج تهران»/ کدام آثار میلیاردی فروخته شدند؟
2021-01-15T17:44:21+03:30
سیزدهمین حراج تهران عصر جمعه ۲۶ دی ماه پس از یک سال وقفه، کار خود را به صورت نیمه حضوری و تلفنی با اجرای حسین پاکدل در هتل پارسیان آزادی آغاز کرد.

بونگ جون هو رییس هیات داوران جشنواره «ونیز» ۲۰۲۱ شد

بونگ جون هو رییس هیات داوران جشنواره «ونیز» ۲۰۲۱ شد
2021-01-15T17:04:21+03:30
هفتادو هشتمین دوره جشنواره فیلم ونیز که در سپتامبر برگزار می‌شود ‌کار خود را با ریاست بونگ جون هو کارگردان کره‌ای آغاز می‌کند.

بازخوانی یک «تاریخ انقضا»/ روایتی متفاوت از روزی که شاه رفت

بازخوانی یک «تاریخ انقضا»/ روایتی متفاوت از روزی که شاه رفت
2021-01-15T15:04:21+03:30
شبکه رادیویی جوان امروز جمعه ۲۶ دی ماه ۹۹، مستند «تاریخ انقضا» را با موضوع «فرار شاه» روی آنتن می‌برد.

«شمش طلا» با حضور ابراهیم حاتمی‌کیا کلید خورد

«شمش طلا» با حضور ابراهیم حاتمی‌کیا کلید خورد
2021-01-15T14:37:41+03:30
فیلمبرداری فیلم سینمایی «شمش طلا» به نویسندگی و کارگردانی یوسف حاتمی کیا با بازی مسعود کرامتی و مریم سعادت آغاز شد.

‏۸۸ اثر نگارگری به مرحله نهایی داوری «تجسمی فجر» راه یافتند

‏۸۸ اثر نگارگری به مرحله نهایی داوری «تجسمی فجر» راه یافتند
2021-01-15T14:37:41+03:30
به گفته امیر طهماسبی ۸۵ اثر برای مرحله نهایی داوری رشته نگارگری در جشنواره هنرهای تجسمی فجر توسط داوران ‏انتخاب ‏شدند.‏

«اسپایک لی» جایزه افتخاری سینماتک آمریکا را دریافت کرد

«اسپایک لی» جایزه افتخاری سینماتک آمریکا را دریافت کرد
2021-01-15T13:57:41+03:30
اسپایک لی در مراسمی مجازی با پذیرش جایزه افتخاری «سینما تک آمریکا» یاد چادویک بوزمن را گرامی داشت.

آغاز نمایش آنلاین انیمیشن کوتاه «جبیر»

آغاز نمایش آنلاین انیمیشن کوتاه «جبیر»
2021-01-15T11:17:41+03:30
نمایش آنلاین انیمیشن کوتاه «جبیر» به کارگردانی ریحانه میرهاشمی آغاز شد.

«کوین» هم خواستار حذف ترامپ از «تنها در خانه» شد

«کوین» هم خواستار حذف ترامپ از «تنها در خانه» شد
2021-01-15T10:51:02+03:30
مکالی کالین بازیگر نقش کوین در فیلم «تنها در خانه» خواستار حذف صحنه‌ای از قسمت دوم این مجموعه شد که در آن با ترامپ در لابی هتل دیدار می‌کند.

«گرگاس‌ها» همزمان با «فجر» به صحنه می‌رود/ بحران آلودگی پس از کرونا!

«گرگاس‌ها» همزمان با «فجر» به صحنه می‌رود/ بحران آلودگی پس از کرونا!
2021-01-15T09:44:21+03:30
حمیدرضا نعیمی اعلام کرد نمایش «گرگاس‌ها» را هم‌زمان با آغاز سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌برد.

۵۱ تک عکس و ۱۹ مجموعه عکس به جشنواره تجسمی فجر راه یافتند

۵۱ تک عکس و ۱۹ مجموعه عکس به جشنواره تجسمی فجر راه یافتند
2021-01-14T13:57:44+03:30
۷۰ اثر شامل ۵۱ تک عکس و ۱۹ مجموعه عکس، برای حضور در رشته عکاسی در جشنواره هنرهای تجسمی فجر توسط داوران انتخاب ‌شدند.

«سرباز» مهمان سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر می‌شود

«سرباز» مهمان سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر می‌شود
2021-01-14T13:17:44+03:30
نمایش «سرباز» به تهیه‌کنندگی بنیاد رودکی و کارگردانی حسین پارسایی در جشنواره تئاتر فجر به روی صحنه می‌رود.

شانسی که در «فجر ۳۹» داریم/ «تارا» به‌دنبال حرف‌های بزرگ نیست

شانسی که در «فجر ۳۹» داریم/ «تارا» به‌دنبال حرف‌های بزرگ نیست
2021-01-14T11:17:45+03:30
کارگردان فیلم سینمایی «تارا» از فیلم‌های راه‌یافته به سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر تأکید کرد که در نخسیتن تجربه کارگردانی خود به دنبال بیان حرف‌های بزرگ اجتماع...

بازدید دبیر شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی از «در رثای سیمرغ»

بازدید دبیر شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی از «در رثای سیمرغ»
2021-01-14T11:04:24+03:30
محمدحسین ایمانی خوشخو دبیر شورای هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی از کارگاه نقاشی «در رثای سیمرغ تجلی» که به مناسبت سالگرد سردار شهید سلیمانی برگزار شده است، باز...

بازار برگزاری کنسرت در جزیره گرم‌تر شد/ رضا بهرام عازم کیش می‌شود

بازار برگزاری کنسرت در جزیره گرم‌تر شد/ رضا بهرام عازم کیش می‌شود
2021-01-14T09:31:04+03:30
رضا بهرام خواننده سرشناس موسیقی پاپ با اعلام دوباره بازگشایی تالارها و اماکن برگزاری اجرای آثار هنری، تازه ترین کنسرت خود را در روزهای کرونایی را برگزار می‌کند.

نخستین تصویر «مصلحت نظام» منتشر شد/ محصول مشترک اوج و حوزه هنری

نخستین تصویر «مصلحت نظام» منتشر شد/ محصول مشترک اوج و حوزه هنری
2021-01-13T16:23:22+03:30
فیلم سینمایی «مصلحت نظام» به کارگردانی حسین دارابی همزمان با پایان مراحل فنی، آماده حضور در جشنواره فجر سی و نهم می‌شود.

بازپخش مناظره‌های آیت الله مصباح با نمایندگان توده و مارکسیسم

بازپخش مناظره‌های آیت الله مصباح با نمایندگان توده و مارکسیسم
2021-01-13T16:10:03+03:30
شبکه رادیویی گفت‌وگو برای نخستین بار، مناظرات حضرت آیت الله محمدتقی مصباح‌یزدی با نمایندگان جریان های الحادی- مارکسیستی را بدون هیچ جرح و تعدیلی پخش می کند.

سریال مشترک ایران و هند به کجا رسید؟/ مذاکره با بازیگران هندی

سریال مشترک ایران و هند به کجا رسید؟/ مذاکره با بازیگران هندی
2021-01-13T14:23:23+03:30
سازندگان سریال «سلام بمبئی» به کارگردانی قربان محمدپور و محصول مشترک ایران و هند وارد مذاکره با بازیگران هندی شدند.

بازیگر آمریکایی ترامپ را تروریست خواند

بازیگر آمریکایی ترامپ را تروریست خواند
2021-01-13T13:56:42+03:30
بردلی ویت‌فورد بازیگر سریال «داستان ندیمه» با انتشار پستی در توییتر ترامپ را تروریست خواند.

مجوز تازه‌ترین آلبوم حسین علیزاده صادر شد/ خوانندگی شهرام ناظری

مجوز تازه‌ترین آلبوم حسین علیزاده صادر شد/ خوانندگی شهرام ناظری
2021-01-13T11:43:22+03:30
دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته دوم و سوم دی ماه مجوز ۱۸۵ تک آهنگ و ۱۶ آلبوم را صادر کرد.

سینماها در مالزی دوباره تعطیل شدند/ مقابله با موج سوم کرونا

سینماها در مالزی دوباره تعطیل شدند/ مقابله با موج سوم کرونا
2021-01-13T11:16:42+03:30
برای مقابله با موج سوم کرونا، سینماهای مالزی دوباره تعطیل شدند.

آثار بخش مهمان و غیررقابتی «تئاتر فجر» مشخص شدند

آثار بخش مهمان و غیررقابتی «تئاتر فجر» مشخص شدند
2021-01-13T11:03:22+03:30
تعداد ۱۸ اثر در بخش غیررقابتی و مهمان نمایش‌های صحنه‌ای سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر حضور دارند.

«ترانه‌های مادر و کودک» منتشر شد/ همکاری نوزادان در یک آلبوم!

«ترانه‌های مادر و کودک» منتشر شد/ همکاری نوزادان در یک آلبوم!
2021-01-13T09:03:23+03:30
آلبوم «ترانه‌های مادر و کودک» یکی از تازه‌ترین آثار موسیقایی سودابه سالم مدرس، پژوهشگر و آهنگساز موسیقی گروه سنی کودک و نوجوان است که به تازگی در دسترس مخاطب...

اکبر عبدی به یک سریال تلویزیونی پیوست/ بازی در «روزهای آبی»

اکبر عبدی به یک سریال تلویزیونی پیوست/ بازی در «روزهای آبی»
2021-01-13T08:10:02+03:30
اکبر عبدی بازیگر مطرح سینمای ایران به سریال «روزهای آبی» که این روزها در شمال کشور در حال تصویربرداری هستند پیوسته است.

نامه اعتراضی پرویز پرستویی به روحانی/ برای مردم فقیر کاری نکردید!

نامه اعتراضی پرویز پرستویی به روحانی/ برای مردم فقیر کاری نکردید!
2021-01-12T18:49:47+03:30
پرویز پرستویی نامه‌ای اعتراضی به حسن روحانی نوشت و از درد و فقر و مشکلات مردم و هنرمندان نوشت.

معرفی آثار بخش صحنه‌ای سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر

معرفی آثار بخش صحنه‌ای سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر
2021-01-12T16:09:47+03:30
آثار راه‌یافته به بخش مسابقه نمایش‌های صحنه‌ای جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند.

نیکول کیدمن در نقش لوسیل بال ظاهر می‌شود/ کیت بلانشت از پروژه رفت

نیکول کیدمن در نقش لوسیل بال ظاهر می‌شود/ کیت بلانشت از پروژه رفت
2021-01-12T15:56:26+03:30
نیکول کیدمن برای بازی در نقش لوسیل بال در فیلم زندگینامه‌ای از این کمدین مشهور در کنار خاویر باردم در نقش همسرش جلوی دوربین می‌رود.

کمک مالی به رسانه‌های «صوت و تصویر فراگیر» در بودجه ۱۴۰۰

کمک مالی به رسانه‌های «صوت و تصویر فراگیر» در بودجه ۱۴۰۰
2021-01-12T14:36:26+03:30
کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بودجه‌ای را برای حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر ایرانی اختصاص داد.