میرنیوز

دفاع افخمی از نامه جنجالی به وزیر بهداشت/ کرونا را سیاسی کرده‌اند

دفاع افخمی از نامه جنجالی به وزیر بهداشت/ کرونا را سیاسی کرده‌اند 2020-12-05T17:56:31+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، بهروز افخمی کارگردان سینما ومحسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، میهمان «نمای نقره ای» رادیو نمایش شدند.

در ابتدای این برنامه محمدرضا مقدسیان مجری برنامه و محمد صابری کارشناس برنامه درباره نامه‌های اخیر بهروز افخمی به وزیر بهداشت و مصطفی جلالی فخر پزشک و منتقد سخن گفتند.

صابری در این باره اظهار کرد: نامه بهروز افخمی خیلی بلند است و خیلی مشروح و از سر درد دل مبتنی بر آمار است و مدعی است که آمار جهانی را استخراج کرده است و به این نتایج رسیده است. خلاصه موضع بهروز افخمی در نامه خطاب به وزیر بهداشت این است که چرا دارید ایجاد وحشت در دل مردم می‌کنید و اینکه این مدل محدودیت اعمال کردن از هراس کرونا می‌تواند معایب و مضراتی داشته باشد که می‌تواند سنگین‌تر از ابتلا به کرونا باشد. کما اینکه بیماری کرونا را بارها در نامه تاکید می‌کند که جزو بیماری‌های ویرووسی است و طبق آماری که به آن استناد می‌کند می‌گوید که خطر مرگ در آن پایین است.

ماجرای نامه جنجالی افخمی به وزیر بهداشت

افخمی در این برنامه در پاسخ به پرسشی درباره نامه خود بیان کرد: در این نامه چکیده آمار worldometer، دانشگاه هاپکینز و سازمان بهداشت جهان را که در حدود ۳ الی ۴ ماه اخیر بررسی کردم. کمتر از ۱ درصد سالمندانی که مبتلا به کرونا می‌شوند می‌میرند و بقیه یعنی بیشتر از ۹۹ درصد بیماران با علائم های شدید بهبود میابند. این را من از روی آمار امریکا می گویم که فکر می‌کنم آمار قابل اعتمادی است به این دلیل که در آنجا دموکرات‌ها سعی می‌کردند که از کشته‌های کرونا علیه ترامپ استفاده کنند و نمی‌گذاشتند هیچ جسدی از قلم بیافتد و اگر شما در آنجا آمار را بررسی کنید متوجه می‌شوید که در فصل تابستان و زمستان البته فرق می‌کند، آخرین روز کشته‌ها به حدود ۳ هزار نفر رسیده است بیش از ۲۰۰ هزار نفر با علائم شدید تشخیص داده شدند بنابراین حتی امروز هم کشته از یک و نیم درصد کمتر است و البته کسانی که امروز کشته شدند برای بستری‌های یک هفته یا ۱۰ روز گذشته‌اند. ولی آن آمار را مقایسه کنید با تاخیر ده روزه متوجه خواهید شد که چه تعدادی هر روز تشخیص با علائم شدید می‌شوند و چه تعدادی می‌میرند. در پزشکی امریکا در تابستان حدود نیم درصد کسانی بودند که علائم شدید داشتند و الان که موج دوم کرونا است و فصل سرد است کمتر از یک و نیم درصد است و مجموعاً می‌توان گفت که کمتر از ۱ درصد سالمندانی که مبتلا به کرونا می‌شوند می‌میرند و بقیه یعنی بیش از ۹۹ درصد اشخاصی که اغلب سالمند هستند بهبود پیدا می‌کنند.

وی در ادامه درباره خطر کرونا عنوان کرد: کرونا یک آنفولانزایی است که احتمال خطر مرگ در آن کمتر از سایر آنفولانزاها است یعنی اگر شما آنفولانزا مرس را در نظر بگیرید، یک سوم کسانی که مرس می‌گیرند می‌میرند. ۱۲ درصد کسانی که سارس می‌گیرند می‌میرند و آنفولانزاهای دیگر نیز ۲ تا ۴ درصد خطر مرگ دارند اما کرونا کمتر از ۱ درصد خطر مرگ دارد و به این معنا واقعی است و یک آنفولانزا است. البته به آن معنا که سرعت شیوع آن خیلی زیاد است یعنی اینکه هر کاری می‌خواهد بکند در طول حداکثر ۲ فصل سرد انجام می‌دهد و این را از آن آمارها می‌شود تخمین زد. در حالی که سایر آنفولانزها که بیشتر از کرونا می‌توانند کشته داشته باشند هر کدام در طول ۱۰ سال یا ۵ سال به دلیل سرعت کم شیوع، تلفاتی بیشتر از کرونا به بار آورند.

برای ما یک فوتی هم زیاد است

فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت نیز در سخنانی بیان کرد: خوشبختانه آمار مرگ و میر ویروس کرونا نسبت به سایر ویروس‌ها کمتر است ولی گیرایی آن خیلی بیشتر است به طوری که آخرین بررسی‌هایی که نشان داده شده اگر شما در کناریک فرد مبتلا به کووید ۱۹ قرار گیرید پانزده دقیقه زمان لازم است تا شما حتماً مبتلا شوید که آن مبتلا شدن نیز پارامترهای مختلفی دارد. درست است که ما می‌گوییم مرگ و میر کمتری دارد ولی ما در کشوری قرار داریم که بیمارستان‌ها و داروهای ما مشخص است، به اضافه اینکه شاید در بعضی از قسمتها رعایت فاصله گذاری ها و مسائل مربوط به بهداشت فردی و زدن ماسکمان از خیلی از کشورهای دیگر بهتر باشد و در برخی از پارامترهای دیگر شاید کمبودهایی را داریم. من نمی‌خواهم از موضع آقای افخمی صحبت کنم بلکه از موضع وزارت بهداشت صحبت می‌کنم، در موضع وزارت بهداشت حتی اگر ما یک نفر مرگ و میر داشته باشیم باز هم برای ما زیاد است، خصوصاً اگر آن فرد سالمند باشد، چون از نظر فرهنگی ما کشوری نیستیم که سالمندان خودمان را به سرای سالمندان ببریم و آنها را بیرون از خانواده نگه داریم، ضمن اینکه در همین مدتی که ما درگیر کووید ۱۹ در کشور بودیم افراد ارزشمندی را از دست دادیم که سالمند و جزء اساتید دانشگاه بودند، از طیف هنرمندان خودمان شادروان پرویز پورحسینی که یکی از هنرمندان بسیار با ارزش ما بود را از دست دادیم و من فکر می‌کنم همین پارامترها کافی است که ما ویرووس کرونا را جدی بگیریم و پیشگیری کنیم تا راهمان به بیمارستان نیفتد.

افخمی در ادامه با اشاره به نامه اول خود یاداور شد: من نامه اول را به دکتر نمکی نوشتم و موضوع آن این بود که در ۶ ماه اول شروع کرونا سیاست‌های شما درست بوده و تمام کارهایی که کردید را باید می‌کردید چون با یک بیماری ناشناخته مواجه بودیم و این آماری که الان در اختیار من است اصلاً نبود و اصلاً نمی‌شد از آن آمار نتیجه گیری کرد که سرعت شیوع چقدر است یا شیوع کامل چه زمانی اتفاق می‌افتد، هیچ نتیجه گیری روشن و با تخمین درستی نمی‌شد انجام داد اما الان ۳ ماه است که بیماری بالا و پایین خودش را نشان داده و نشان داده که قابل جلوگیری نیست و الان بیش از ۴۰ میلیون نفر از مردم ایران کرونا گرفته‌اند و رد کرده‌اند و ایمنی دارند و این افسانه ایمنی موقت هم دروغ بود و برای این پخش شده بود که مردم را وحشت زده کند و الان چون واکسن آن آماده شده است دیگر فراموش شده است چون اگر قرار باشد ایمنی کرونا موقت باشد طبیعتاً هیچ آدمی به دنبال ساخت واکسن نمی‌رفت چون ایمنی واکسن نسبت به ایمنی خود بیماری کوتاه مدت تر است.

خانه سینما فقط می‌خواهد ببیند چقدر می‌تواند کرونا را سیاسی کند

وی در بخش دیگر در پاسخ به پرسشی درباره موضع خود نسبت به سینما و مسائل صنفی سینما عنوان کرد: زمانی که من می بی نم سیاست‌های کلی دارد به همه مردم صدمه می‌زند (خصوصاً در چند ماه اخیر)، اگر بخواهم در مورد صنف خودم صحبت کنم یکجوری صنفی و جناحی عمل کرده‌ام و نمی‌خواهم این کار را کنم، این وظیفه خانه سینما است و وظیفه کسانی است که اتفاقاً می‌خواستند همه را بیکار کنند آن هم به قیمت اینکه مثلاً یک پیرمردی در یک پروژه‌ای که بیماری‌های زمینه‌ای هم داشته فوت کرده است، لذا دائماً درخواست می‌کردند که همه کارها تعطیل شود که البته آنها باید پاسخگوی اعمال خودشان باشند. من نمی‌خواهم وظایفی که خانه سینما انجام نمی‌دهد را انجام دهم.

افخمی اضافه کرد: خانه سینما مثل حزبی عمل می‌کند که فقط می‌خواهد ببیند چقدر می‌تواند کرونا را سیاسی کند و از آن سوءاستفاده کند. ما اینجا با یک سیاست‌های کلی مواجه هستیم که مربوط به وزارت بهداشت است و همانطور که گفتم من در ۶ الی ۷ ماه اول یعنی از اسفند تا شهریور ماه هیچ نقدی ندارم چون خودم هم نمی‌توانستم با آن اطلاعاتی که آن موقع در دست بود کار دیگری کنم و می‌ترسیدم که بگویم مثلاً ایمنی جمعی باید اتفاق بیفتد یا می‌ترسیدم سیاست‌های سوئد را توصیه کنم تا اعمال شود.

وی درباره سریال خود و اینکه چقدر تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است توضیح داد: ما هیچ وقت خودمان نخواستیم که ملاحظات را اینگونه اعمال کنیم البته بخاطر اینکه تلوزیون صلاح نمی‌دید کار ما ۳ ماه تعطیل شد، یعنی از عید تا آخر بهار کار نکردیم. من می‌خواهم بگویم که به تشخیص شخص خودم فهمیدم که کرونا در تابستان خیلی کم اثرتر است و در همان تابستان هم خودم کرونا گرفتم و رد کردم. من الان بیماری را می‌شناسم و تجربه شحصی دارم ولی نمی‌توانم بگویم خوب بود وزرات بهداشت همان موقع می‌گفت الان هرکسی که می‌تواند بیماری را بگیرد چون بهتر است و ویروس ضعیف است. من نمی‌خواهم کسی را به خاطر کارهایی که سیاستمداران خیلی محتاطانه تر باید در مورد آن تصمیم بگیرند سرزنش کنم اما الان ۳ الی ۴ ماه است که می‌شود فهمید که از نیمه شیوع کرونا گذشته و به شیوع کامل نزدیک شده است. این واکسن‌ها هم مسائل مشکوکی است که معلوم نیست می‌خواستند از آن پول در آورند یا یک جنجال و هیاهوی جهانی بوده یا خیر! من فکر می‌کنم اگر قرار است در مورد این موضوع دقیق‌تر صحبت شود اول دکتر فرهادی باید آن نامه ۸ صفحه‌ای و بعد نامه دوم که فشرده همان نامه ۸ صفحه‌ای است را بخوانند و بعد من در خدمت شما هستم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

سیروس مقدم «جزیره» را می‌سازد/ سریال ملودرام در شبکه نمایش خانگی

سیروس مقدم «جزیره» را می‌سازد/ سریال ملودرام در شبکه نمایش خانگی
2021-01-19T16:37:42+03:30
سیروس مقدم با کارگردانی سریال «جزیره» باردیگر به شبکه نمایش خانگی می‌آید.

جریان‌سازی انقلابی با رادیو/ جنس مبارزه تغییر کرده است

جریان‌سازی انقلابی با رادیو/ جنس مبارزه تغییر کرده است
2021-01-19T14:24:22+03:30
علی بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی در مراسم راه اندازی رادیو انقلاب بیان کرد که رادیو انقلاب با هدف جریان سازی انقلابی فعالیت می کند.

‏۸۷۰ اثر به مرحله نهایی داوری هنرهای تجسمی فجر راه یافتند

‏۸۷۰ اثر به مرحله نهایی داوری هنرهای تجسمی فجر راه یافتند
2021-01-19T13:57:43+03:30
علی اشرف صندوق آبادی دبیر سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از راه یابی ۸۷۰ اثر از ۶۲۰ هنرمند به مرحله نهایی داوری جشنواره تجسمی فجر خبر داد.

کاهش خلاقیت در موسیقی ایرانی/ آن‌ها که از تکرار سنت هراس نداشتند

کاهش خلاقیت در موسیقی ایرانی/ آن‌ها که از تکرار سنت هراس نداشتند
2021-01-19T13:57:42+03:30
یکی از پژوهشگران و نویسندگان حوزه موسیقی از انتشار کتابی در حوزه آموزش نوازندگی تار و سه تار براساس متدها و مولفه‌های آموزشی متناسب با خلاقیت افراد سخن گفت.

«فجر» جلوی فراموشی «تئاتر» را می‌گیرد/ «کمان ابرو» و ادبیات کهن

«فجر» جلوی فراموشی «تئاتر» را می‌گیرد/ «کمان ابرو» و ادبیات کهن
2021-01-19T11:44:22+03:30
حمید ابراهیمی کارگردان «کمان ابرو» که در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر حضور دارد، عنوان کرد که این نمایش به شکل منظوم اجرا می‌شود.

اهم نگرانی‌ها برای از سرگیری اجرای کنسرت‌ها/ چه کسانی معترضند؟

اهم نگرانی‌ها برای از سرگیری اجرای کنسرت‌ها/ چه کسانی معترضند؟
2021-01-19T10:37:42+03:30
اجراهای صحنه‌ای موسیقی با رعایت سقف مصوب ستاد ملی کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از سر گرفته می‌شود.

انتقاد تند «اتحادیه» از برخی تهیه‌کنندگان/ قرارداد تیپ را رعایت کنید

انتقاد تند «اتحادیه» از برخی تهیه‌کنندگان/ قرارداد تیپ را رعایت کنید
2021-01-19T10:24:22+03:30
اتحادیه تهیه‌کنندگان از تهیه‌کنندگان سینمایی خواست برای کنترل دستمزدها از قرارداد تیپ استفاده کنند.

امیدواری حسین انتظامی به میزبانی سینماهای مردمی در «فجر ۳۹»

امیدواری حسین انتظامی به میزبانی سینماهای مردمی در «فجر ۳۹»
2021-01-19T09:57:42+03:30
حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی عصر روز گذشته ضمن شرکت در جلسه شورای برگزاری جشنواره سی و نهم فیلم فجر بیان کرد که امیدوارم سینماهای مردمی هم به این رویداد ...

تهیه‌کنندگان تلویزیونی صاحب صنف شدند/ همراهی با فعالان شبکه خانگی

تهیه‌کنندگان تلویزیونی صاحب صنف شدند/ همراهی با فعالان شبکه خانگی
2021-01-19T09:31:02+03:30
یک تهیه‌کننده تلویزیون از تشکیل کانون رسانه‌های دیداری برای رفع مشکلات صنفی تهیه‌کنندگان تلویزیون و همچنین تهیه‌کنندگان برنامه‌های اینترنتی و سریال‌های خانگی...

آغاز کار مدرسه تئاتر مولوی از فروردین ۱۴۰۰/ هزینه ثبت‌نام ناچیز است

آغاز کار مدرسه تئاتر مولوی از فروردین ۱۴۰۰/ هزینه ثبت‌نام ناچیز است
2021-01-19T08:11:04+03:30
مدیر مرکز تئاتر مولوی از آغاز به کار مدرسه تئاتر مولوی از فروردین سال ۱۴۰۰ خبر داد.

اثری که در دوسالانه مجسمه‌سازی دیده نشد!/ دلایل نصب در تالار حافظ

اثری که در دوسالانه مجسمه‌سازی دیده نشد!/ دلایل نصب در تالار حافظ
2021-01-19T08:11:03+03:30
محمد پیریایی خالق اثر «به آسمان نگاه کن» ارائه شده در هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران، درباره نصب این اثر در تالار حافظ توضیحاتی ارائه کرد.

بودجه ۳هزار میلیاردی تولید در فضای مجازی فقط برای صداوسیما نیست/توزیع بین۲۷دستگاه

بودجه ۳هزار میلیاردی تولید در فضای مجازی فقط برای صداوسیما نیست/توزیع بین۲۷دستگاه
2021-01-18T18:24:21+03:30
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در پی اعلام تخصیص بودجه برای تولید محتوای فرهنگی در فضای مجازی، تاکید کرد این بودجه فقط برای صداوسیما نیست.

جزییات «نون.خ۳» از زبان سعید آقاخانی/ اکبر عبدی انصراف داد

جزییات «نون.خ۳» از زبان سعید آقاخانی/ اکبر عبدی انصراف داد
2021-01-18T16:11:01+03:30
کارگردان سریال تلویزیونی «نون.خ» همزمان با تصویربرداری فصل سوم این مجموعه به ارائه توضیحاتی درباره تأثیر شرایط کرونا بر داستان و فرآیند تولید سریال پرداخت.

بهناز نازی به عنوان اولین بازیگر «گرگاس‌ها» معرفی شد

بهناز نازی به عنوان اولین بازیگر «گرگاس‌ها» معرفی شد
2021-01-18T15:44:21+03:30
بهناز نازی به نمایش «گرگاس‌ها یا روز به خیر آقای وزیر» پیوست.

راه‌یابی ۹۳ اثر خوشنویسی به تجسمی فجر/ بیشتر آثار نستعلیق بودند

راه‌یابی ۹۳ اثر خوشنویسی به تجسمی فجر/ بیشتر آثار نستعلیق بودند
2021-01-18T15:04:22+03:30
مجتبی ملک‌زاده داوران بخش خوشنویسی جشنواره تجسمی فجر از راه‌یابی ۹۳ اثر به این بخش برای حضور در جشنواره خبر داد.

بودجه ۳ هزار میلیاردی تولید در فضای مجازی فقط برای صداوسیما نیست

بودجه ۳ هزار میلیاردی تولید در فضای مجازی فقط برای صداوسیما نیست
2021-01-18T15:04:21+03:30
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در پی اعلام تخصیص بودجه برای تولید محتوای فرهنگی در فضای مجازی، تاکید کرد این بودجه فقط برای صداوسیما نیست.

اکران آنلاین مستند «نوزده نوزده» آغاز شد/ داستان یک مذاکره

اکران آنلاین مستند «نوزده نوزده» آغاز شد/ داستان یک مذاکره
2021-01-18T14:24:23+03:30
اکران آنلاین مستند «نوزده نوزده» به کارگردانی مهدی صلواتچی در سامانه‌ عماریار آغاز شد.

۴۰ چهره برجسته سینمای بریتانیا خواستار حمایت از سینماها شدند

۴۰ چهره برجسته سینمای بریتانیا خواستار حمایت از سینماها شدند
2021-01-18T13:44:21+03:30
شماری از چهره‌های برجسته صنعت فیلم بریتانیا از جمله کریستوفر نولان، ریدلی اسکات، سم مندس، گای ریچی و استیو مک‌کویین خواستار حمایت مالی از سینماداران برای با...

لیام نیسن گیشه را از «زن شگفت انگیز» گرفت

لیام نیسن گیشه را از «زن شگفت انگیز» گرفت
2021-01-18T10:11:01+03:30
فیلم جدید لیام نیسن با عنوان «تیرانداز» به تسلط «زن شگفت انگیز ۱۹۸۴» بر گیشه‌های آمریکا خاتمه داد.

هفته اول «باخانمان» مضطرب‌ترین فرد جهان بودم/ تجربه متفاوت با کمدی

هفته اول «باخانمان» مضطرب‌ترین فرد جهان بودم/ تجربه متفاوت با کمدی
2021-01-18T09:04:21+03:30
حسام محمودی که این روزها بازیگر نقش اول سریال طنز «باخانمان» است از تجربه ایفای این نقش سخن گفت.

بازار داغ کنسرت‌های ۳۵۰ هزار تومانی در جزیره/ تنها میزبان کیش است

بازار داغ کنسرت‌های ۳۵۰ هزار تومانی در جزیره/ تنها میزبان کیش است
2021-01-18T08:24:21+03:30
بهنام بانی و محسن ابراهیم‌زاده از خوانندگان موسیقی پاپ کشورمان هم روزهای آغازین بهمن ماه سال جاری تازه‌ترین کنسرت‌های خود را در جزیره کیش برگزار می‌کنند.

کارگران نی‌بُری هفت تپه سوژه یک اثر نمایشی شدند/ اجرا در سال ۱۴۰۰

کارگران نی‌بُری هفت تپه سوژه یک اثر نمایشی شدند/ اجرا در سال ۱۴۰۰
2021-01-18T08:11:01+03:30
لیلی عاج از اجرای نمایش «معده طبقه متوسط» که روایتی است از زندگی کارگران نی‌بُری هفت تپه در سسال پیش رو خبر داد.

حضور« فیگور» در جشنواره گوآ

حضور« فیگور» در جشنواره گوآ
2021-01-17T16:51:23+03:30
«فیگور» ساخته پوریا پارسا مقام به جشنواره گوآ در هند راه پیدا کرد.

پایان زندگی و حیاتی دوباره به روایت «ما ایرانی ها»

پایان زندگی و حیاتی دوباره به روایت «ما ایرانی ها»
2021-01-17T15:18:04+03:30
برنامه «ما ایرانی ها» از شبکه پنج، یکشنبه ۲۸ دی میزبان یک فعال اجتماعی در حوزه درمان سرطان می شود.

دور تازه اجراهای «تئاتر صاحبدلان» از محوطه تئاتر شهر آغاز می‌شود

دور تازه اجراهای «تئاتر صاحبدلان» از محوطه تئاتر شهر آغاز می‌شود
2021-01-17T15:18:03+03:30
نمایش «آسمانی دیگر» به نویسندگی و کارگردانی شهاب راحله با از سرگیری دور تازه اجراهای «تئاتر صاحبدلان» در محوطه تئاتر شهر اجرا می‌شود.

تام کروز برای کنترل کرونا ربات نخریده است

تام کروز برای کنترل کرونا ربات نخریده است
2021-01-17T11:44:43+03:30
برخلاف آنچه گفته شده، تام کروز برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی کرونا در محل فیلمبرداری «مأموریت غیرممکن۷ » ربات نخریده است.

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره «هنر زنده است»

تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره «هنر زنده است»
2021-01-17T11:31:23+03:30
مهلت ثبت نام و ارائه آثار به دبیرخانه جشنواره «هنر زنده است» تا ۱۵ بهمن تمدید شد.

تالارهای نمایشی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر مشخص شد

تالارهای نمایشی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر مشخص شد
2021-01-17T10:38:04+03:30
تالارهای نمایشی آثار صحنه‌ای و رادیو تئاتر سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر اعلام شدند.

«نسیم آوا» همنوای مردم در فاطمیه شد/ تغییر رویکرد در مناسبت‌ها

«نسیم آوا» همنوای مردم در فاطمیه شد/ تغییر رویکرد در مناسبت‌ها
2021-01-17T10:38:03+03:30
محمدرضا محبی تهیه‌کننده و مجری برنامه «نسیم آوا» درباره تغییر رویکرد تولید و پخش این برنامه در ایام شهادت و مناسبت‌های ملی و مذهبی توضیحاتی ارائه کرد.

عکاس ایرانی برنده جایزه طلایی فستیوال «میهودو» شد

عکاس ایرانی برنده جایزه طلایی فستیوال «میهودو» شد
2021-01-17T09:58:04+03:30
مریم سعیدپور عکاس ایرانی با مجموعه عکس «قرنطینه» توانست جایزه اصلی فستیوال بین‌المللی رسانه‌های تصویری جوانان «میهودو» ژاپن را از آن خود کند.