میرنیوز

«امواج شبهه» در رادیو پراکنده شد/ مستند روایی جریان‌های سیاسی

«امواج شبهه» در رادیو پراکنده شد/ مستند روایی جریان‌های سیاسی 2023-02-01T10:22:32+03:30

رضا کوچک‌زاده تهمتن مدیر شبکه رادیویی گفت‌وگو رویکرد این شبکه در دهه فجر را بر مبنای جهاد تبیین دانست و به خبرنگار مهر بیان کرد: اکنون که به ایام چهل و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی نزدیک می‌شویم، در بستر جنگ‌های «نرم»، «شناختی»، «روانی» و «رسانه‌ای» دشمن غربی- صهیونیستی، اقدامات رسانه‌ای در رسانه ملی اهمیتی جدی تر خواهد داشت. خاصه اینکه، در راهبرد دشمن، سیاه نمایی از گذشته و بن‌بست انگاری آینده، نقطه ثقل تبلیغات آنان محسوب می‌شود و بایستی در مقابل این رویکرد، ضمن «تبیین واقعیت‌ها»، به خنثی سازی «جنگ رسانه‌ای» معاندین نیز پرداخته شود.

وی ادامه داد: رادیو گفت‌وگو، در راستای رسالت جریان‌ساز خود و مترتب بر تبیین گفتمان‌های انقلاب اسلامی، در دهه مبارک فجر به برنامه سازی می‌پردازد. به همین منظور تلاش خواهیم کرد تا با تاکید بر گفتمان‌های اصیل انقلاب اسلامی چون «ما می‌توانیم»، «استکبار ستیزی»، «استقلال»، «آزادی» و «جمهوری اسلامی» و بهره‌گیری از ظرفیت‌های کارشناسی و نخبگانی کشور و همچنین احصاء دیدگاه اندیشمندان غربی پیرامون انقلاب اسلامی، علت رخداد آن و تاثیرات جهانی این اتفاق شگرف، را با برنامه‌هایی پربار و موثر به شنوندگان کنیم.

مستندروایی جریان‌های سیاسی

مدیر رادیو گفت‌وگو با بیان اینکه این شبکه در بازه زمانی ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۱، مجموعه‌ای از برنامه‌ها را در گروه‌های سه‌گانه و مجموعه تولید و تامین شبکه روی آنتن خواهد برد افزود: ویژه برنامه «تاریخ معاصر» با مروری بر جریان‌های انقلاب اسلامی برای تحقق انقلاب، در قالب مستند روایی جریان‌های سیاسی و بن مایه‌های تفکر انقلابی تا رسیدن به ۲۲ بهمن را به تصویر می‌کشد. این برنامه در ایام دهه فجر ساعت ۶:۳۰ پخش می‌شود.

وی ادامه داد: «ایران سربلند» نام برنامه دیگری در رادیو گفت‌وگو است که روز ۲۲ بهمن ساعت ۸ صبح به صورت زنده در قالب یک مجله رادیویی به روی آنتن می‌رود، این برنامه انعکاس دهنده حضور مردم در راهپیمایی تهران و سایر شهرهای ایران خواهد بود و ضمن گفت‌وگو با کارشناسان، مسئولین و گزارشگران، از حال و هوای ۲۲ بهمن در سایر نقاط جهان نیز آگاه خواهد شد.

کوچک‌زاده همچنین درباره دیگر برنامه‌های این شبکه در ایام دهه فجر نیز گفت: «پایش» یکی از دیگر برنامه‌های مستمر این شبکه است که بناست از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به پیگیری مطالبات ۲۰ گانه مقام معظم رهبری در خصوص فضای مجازی در دهه پنجم انقلاب، تبیین نیازهای فضای مجازی و بررسی چالش‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی بپردازد. پایش نیز در طول دهه فجر، هر روز به مدت یک ساعت از ۱۰ صبح روی آنتن رادیو گفت‌وگو خواهد رفت.

وی ادامه داد: «راه‌نما» عنوان برنامه‌ای در قالب مجله رادیویی است که در آن موضوعاتی با محوریت زن تراز انقلاب اسلامی، زنان نخبه، جوانان و سبک زندگی و تحقق نظام پیشرفته اسلامی، ظرفیت‌ها و چالش‌های سبک زندگی اسلامی در مقابله با ترویج سبک زندگی غربی، انقلاب اسلامی و تحولات اجتماعی نظام سلامت ایران، جوانان نفوذ فرهنگی و تهاجم فرهنگی، تهاجم نرم و سواد رسانه‌ای، سند تحول و تحکیم خانواده، آسیب‌های اجتماعی و اقدامات پیشگیرانه محور قرار می‌گیرند. این برنامه به مدت یک ساعت در طول دهه فجر هر روز از ساعت ۱۳:۳۰ به طور زنده پخش خواهد شد.

رفتارشناسی رسانه‌های بیگانه با امواج شبهه

کوچک‌زاده با بیان اینکه از دیگر مأموریت‌های رادیو گفت‌وگو جریان‌سازی مؤثر بر نخبگان و کنشگران جامعه ایرانی است عنوان کرد: برنامه «امواج شبهه» که برنامه‌ای تخصصی درباره ماهیت‌شناسی و رفتارشناسی رسانه‌های بیگانه است در ایام دهه فجر با محوریت انقلاب اسلامی روی آنتن خواهد رفت. برنامه امواج شبهه بناست در این ایام با ارائه شناخت از ماهیت و اهداف پیدا و پنهان شبکه‌های معاند و نیز در ادامه با افزایش سواد رسانه‌ای، طی فرآیندی علمی و هوشمندانه و مستمر به خنثی‌سازی جنگ نرم و رسانه‌ای معاندان بپردازد. امواج شبهه هر روز ساعت ۱۶ به روی آنتن می‌رود.

وی تاکید کرد: برنامه ۶۰ دقیقه‌ای و تخصصی «ساعت بیست و چهار و یک دقیقه» که در حوزه گفتمان سازی بر پایه علوم شناختی اقدام به برنامه سازی می‌کند در این ایام با نگاهی ویژه به کاربرد علوم شناختی در مسیر رسانه می‌پردازد این برنامه دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۶ پخش می‌شود. در این مجموعه برنامه به سیر مدل‌های تکامل یافته تکنیکی و تاکتیکی انقلاب اسلامی در مواجهه و خنثی‌سازی با تحرکات و اقدامات جریانات رسانه‌ای انقلابی و ضد انقلاب خواهد پرداخت.

مدیر رادیو گفت‌وگو ماموریت یکی از برنامه‌های مهم و کمربندی در کنداکتور محتوایی این شبکه را بررسی گفتمان ما می‌توانیم و مدیریت جهادی در گام دوم عنوان کرد و گفت: ویژه برنامه «عصر انقلاب» در این ایام هرروز ساعت ۱۸ به طور زنده پخش خواهد شد این برنامه گفت‌وگومحور و تخصصی مواردی مثل بررسی گفتمان ما می‌توانیم و مدیریت جهادی در گام دوم، بررسی شاخص‌های دیپلماسی عزتمند و دشمن شناسی، ثبات سیاسی و بازدارندگی دفاعی امنیتی انقلاب اسلامی، تمدن سازی نوین اسلام و تشکیل امت واحده و تاکید بر استقلال سیاسی کشور را مورد واکاوی قرار می‌دهد.

هر شب ساعت ۲۱ با سودای سیمرغ

کوچک‌زاده با بیان اینکه ویژه برنامه‌ای هم برای جشنواره فیلم فجر تدارک دیده‌ایم گفت: برنامه «سودای سیمرغ» هر روز از ساعت ۲۱ به استقبال جشنواره فیلم فجر خواهد رفت. این برنامه طی یک ساعت با حضور هنرمندان، عوامل و بازیگران فیلم‌ها و منتقدان به بررسی آثار، رویدادها و حواشی چهلمین جشنواره فیلم فجر می‌پردازد. «شب چراغ» برنامه دیگری است که با موضوع جشنواره‌های فجر به صورت زنده روی آنتن خواهد رفت. پخش این برنامه نیز هر شب از ساعت ۲۲ آغاز می‌شود و قرار است که در قالب یک مجله ترکیبی، جشنواره‌های شعر، فیلم، تئاتر، موسیقی و تجسمی فجر بررسی شود.

وی افزود: در حوزه علم و فناوری دو برنامه اختصاصی در ایام دهه مبارک فجر پخش خواهد شد؛ «فجر دانش» عنوان ویژه برنامه این گروه برای این مناسبت است که هر شب ساعت ۲۰ پخش خواهد شد. این برنامه پیشرفت‌های علمی ایران در ۴۳ سال انقلاب در حوزه‌های نانو تکنولوژی، بی و تکنولوژی، داروهای نوترکیب، هوا فضا و سایر عرصه‌های علمی را بررسی خواهد کرد.

مدیر رادیو گفت و گو با بیان اینکه چالش‌های سیاسی و بین‌المللی انقلاب برای آمریکا و اثربخشی انقلاب در افول آمریکا تغییر نظم نوین جهانی با نقش آفرینی ایران و اذعان اندیشمندان غربی به افول آمریکا مهمترین راهبرد برنامه «خداحافظ آمریکا» در ایام الله دهه فجر است.

علاقه‌مندان می‌توانند شبکه رادیویی گفت‌وگو را روی موج اف‌ام ردیف ۱۰۳/۵ مگاهرتز دریافت و یا جهت دسترسی به پخش زنده و آرشیو برنامه‌ها از طریق سایت این شبکه به نشانی www.radiogoftogoo.ir و سایت ایران صدا به نشانی http://radio.iranseda.ir/ اقدام کنند.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

درختی که میوه‌هایش خاطرات کودکی است/ «نوروز» یعنی هر روز یک شروع

درختی که میوه‌هایش خاطرات کودکی است/ «نوروز» یعنی هر روز یک شروع
2023-03-30T11:40:14+04:30
اکبر تراب‌پور کارگردان فیلم کوتاه «درخت ترش» به ارائه توضیحاتی درباره این انیمیشن برگزیده در جشنواره فیلم 100 پرداخت.

اولین مصاحبه جرمی رنر پس از سانحه برف روبی/ خوش شانس بودم

اولین مصاحبه جرمی رنر پس از سانحه برف روبی/ خوش شانس بودم
2023-03-30T11:40:14+04:30
جرمی رنر که در تصادف با ماشین برف روب به شدت آسیب دید برای اولین بار پس از آن رویداد مصاحبه کرده است.

تجربه «رویای یک شب نیمه تابستان» در ایام نوروز

تجربه «رویای یک شب نیمه تابستان» در ایام نوروز
2023-03-30T11:26:54+04:30
فیلم-تئاتر «رویای یک شب نیمه تابستان» به کارگردانی مصطفی کوشکی می تواند انتخاب مناسبی برای علاقه مندان به هنرهای نمایشی در ایام تعطیلات باشد.

«آنجلّو» آماده نمایش شد

«آنجلّو» آماده نمایش شد
2023-03-29T16:40:14+04:30
فیلم کوتاه «آنجلّو» ساخته علی کیان‌ارثی آماده نمایش و پخش بین‌المللی شد.

رکورد مخاطب روزانه سینمای ایران شکست/ استقبال از نوروزی‌ها

رکورد مخاطب روزانه سینمای ایران شکست/ استقبال از نوروزی‌ها
2023-03-29T15:46:54+04:30
سینمای ایران موفق شد پس از شش ماه و نیم، رکورد تعداد روزانه مخاطبان را بشکند.

تماشای برترین آثار سینمایی ایران و جهان در هفت سین شبکه‌ها

تماشای برترین آثار سینمایی ایران و جهان در هفت سین شبکه‌ها
2023-03-29T13:20:14+04:30
عیدی شبکه های یک، دو، سه، چهار، پنج، نمایش، کودک، امید، افق، سلامت، فراتر و ورزش در ایام نوروز، سبدی رنگارنگ از فیلم‌های جدید برای مخاطبان خود است.

«آتش و گلستان» در مرحله تصویربرداری است

«آتش و گلستان» در مرحله تصویربرداری است
2023-03-29T13:20:14+04:30
تصویربرداری مستند «آتش و گلستان» به کارگردانی علی رویین‌تن از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی همچنان در مرحله فیلمبرداری قرار دارد.

داستان «جشن نوروز» در رادیو ایران روایت می‌شود

داستان «جشن نوروز» در رادیو ایران روایت می‌شود
2023-03-29T13:20:14+04:30
محمدجعفر محمدزاده از استادان و پژوهشگران زبان و ادبیات فارسی در برنامه «پارسی گویان» رادیو ایران از جایگاه جشن نوروز در فرهنگ ایرانی سخن می‌گوید.

شیر شکار و جادو زنان «هفت‌خان اسفندیار» معرفی شدند

شیر شکار و جادو زنان «هفت‌خان اسفندیار» معرفی شدند
2023-03-29T12:53:34+04:30
رضا راد، ندا سیاس و مونا صوفی دیگر بازیگران نمایش موزیکال «هفت‌خان اسفندیار» به کارگردانی حسین پارسایی معرفی شدند.

دونده‌ای که با قطع دو پا هم متوقف نشد!/ ساختن «ایران» با «نوروز»

دونده‌ای که با قطع دو پا هم متوقف نشد!/ ساختن «ایران» با «نوروز»
2023-03-29T12:53:34+04:30
محمد نجفی کارگردان مستند «دونده» به ارائه توضیحاتی درباره این مستند با موضوع افتخارات یک دونده دوی معلولان پرداخت.

تولیدات جدید مرکز انیمیشن سوره در راه است/ «لوپتو» سریال می‌شود؟

تولیدات جدید مرکز انیمیشن سوره در راه است/ «لوپتو» سریال می‌شود؟
2023-03-29T12:53:34+04:30
مدیر مرکز انیمیشن سوره خبر داد که سریال‌های «بازی ناتمام»، «موتورها» و بعدتر «خواب دزد»، «ابرقهرمانان» و «بادآباد» مراحل پیش‌تولید و تولید را در این مرکز پشت...

«قهرمانان معمولی» را از شبکه مستند تماشا کنید

«قهرمانان معمولی» را از شبکه مستند تماشا کنید
2023-03-29T12:40:14+04:30
مجموعه مستند «قهرمانان معمولی» از ۱۱ فروردین‌ همزمان با شب‌های ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

محمدرضا علیمردانی «تعمیرکاران ماشین‌های فرسوده» را دوبله کرد

محمدرضا علیمردانی «تعمیرکاران ماشین‌های فرسوده» را دوبله کرد
2023-03-29T11:33:34+04:30
مجموعه «تعمیرکاران ماشین‌های فرسوده» با دوبله اختصاصی و به صورت رایگان در یکی از پلتفرم های عرصه محصولات تصویری عرضه شد.

در کنسرت نوروزی علیرضا طلیسچی چه گذشت؟

در کنسرت نوروزی علیرضا طلیسچی چه گذشت؟
2023-03-29T11:06:54+04:30
کنسرت نوروزی علیرضا طلیسچی با اجرای قطعه جدید؛ شامگاه هشتم فروردین ماه ۱۴۰۲ طی دو نوبت پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

نوای ملکوتی قرآن را جذاب بشنوید/ معرفی یک پروژه ویژه

نوای ملکوتی قرآن را جذاب بشنوید/ معرفی یک پروژه ویژه
2023-03-29T11:06:54+04:30
همزمان با فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان پروژه آیینی – موسیقایی «قرآنا» مشتمل بر مجموعه قرائت‌های جذاب و کوتاه از قرآن کریم پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.

«کچل کفترباز» یادتان می‌دهد شاد باشید/ روایتی از یک قصه فولکلور

«کچل کفترباز» یادتان می‌دهد شاد باشید/ روایتی از یک قصه فولکلور
2023-03-29T10:40:14+04:30
فیلم-تئاتر «کچل کفترباز» گزینه‌ای مناسب برای کودکان و نوجوانان است که در کنار خانواده به دیدن یک نمایش فولکلور ایرانی بنشینند.

حرکت متخلفانه «برادران لیلا»/ هیچ مسامحه‌ای با خاطیان نداریم

حرکت متخلفانه «برادران لیلا»/ هیچ مسامحه‌ای با خاطیان نداریم
2023-03-28T21:06:54+04:30
روح الله سهرابی مدیر کل اداره نظارت بر نمایش سازمان سینمایی به ارایه توضیحاتی درباره قاچاق «برادران لیلا» پرداخت.

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درگذشت

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درگذشت
2023-03-28T19:33:34+04:30
نورمحمد ذوالفقاری بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درگذشت.

مغناطیس نوروزی مادران در خانواده‌ها/ این «مادر» حرف نمی‌زند

مغناطیس نوروزی مادران در خانواده‌ها/ این «مادر» حرف نمی‌زند
2023-03-28T14:02:00+04:30
نعمت‌الله سرگلزایی کارگردان مستند کوتاه «مادر» با موضوع خاطرات یک مادر شهید، از چالش‌های ساخت این مستند و تجربه‌های مشابه خود گفت.

«نگهبان» وارد چرخه اکران مردمی «عمار» می‌شود

«نگهبان» وارد چرخه اکران مردمی «عمار» می‌شود
2023-03-28T13:48:40+04:30
فیلم سینمایی «نگهبان» به زودی وارد چرخه اکران مردمی عمار می‌شود.

تاریخ کنسرت خواننده آلبوم «سیزده ساعت عاشقی» مشخص شد

تاریخ کنسرت خواننده آلبوم «سیزده ساعت عاشقی» مشخص شد
2023-03-28T13:48:40+04:30
احمدرضا شهریاری (احمد سُلو) پس از اجرای اولین کنسرت خود در اواخر سال گذشته، نهم فروردین تازه‌ترین اجرای زنده خود را در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران ...

«پوست شیر» جدید روی پرده سینما می‌رود/ «رضا پروانه» در کنار مردم

«پوست شیر» جدید روی پرده سینما می‌رود/ «رضا پروانه» در کنار مردم
2023-03-28T12:55:20+04:30
قسمت جدید سریال «پوست شیر» همزمان با عرضه در پلتفرم در پنج پردیس سینمایی در تهران روی پرده می‌رود.

تأکید بر توجه ویژه به تئاتر استان‌ها/ مخاطب سرمایه اصلی تئاتر است

تأکید بر توجه ویژه به تئاتر استان‌ها/ مخاطب سرمایه اصلی تئاتر است
2023-03-28T12:42:01+04:30
گرامیداشت روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی با برگزاری مراسم‌های مختلف در شهرهای مختلف از جمله تهران و خوی انجام شد.

بازیگران و عوامل نمایش «فراموشان» معرفی شدند

بازیگران و عوامل نمایش «فراموشان» معرفی شدند
2023-03-28T12:28:40+04:30
همزمان با معرفی بازیگران و گروه اجرایی نمایش «فراموشان» پیش فروش بلیت این اثر نمایشی آغاز شد.

فریبا کوثری و امیررضا دلاوری وارد «هفت‌خان اسفندیار» شدند

فریبا کوثری و امیررضا دلاوری وارد «هفت‌خان اسفندیار» شدند
2023-03-28T12:28:40+04:30
فریبا کوثری و امیررضا دلاوری دیگر بازیگران نمایش موزیکال «هفت‌خان اسفندیار» به کارگردانی حسین پارسایی معرفی شدند.

«جهان در سالی که گذشت» در رادیو ایران

«جهان در سالی که گذشت» در رادیو ایران
2023-03-28T12:15:20+04:30
«جهان در سالی که گذشت» عنوان یکی دیگر از ویژه برنامه‌های نوروزی رادیو ایران است که هر روز ساعت ۱۵:۳۰ پخش می‌شود.

نمایشگاه عکس اجراهای تالار هنر افتتاح شد/ آغاز اجرای جدید

نمایشگاه عکس اجراهای تالار هنر افتتاح شد/ آغاز اجرای جدید
2023-03-28T11:48:40+04:30
همزمان با روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی نمایشگاه عکس اجراهای یک ساله تالار هنر افتتاح شد.

ایام نوروز «کلوچه دارچینی» میل کنید/ یادی از حسین محب اهری

ایام نوروز «کلوچه دارچینی» میل کنید/ یادی از حسین محب اهری
2023-03-28T10:02:00+04:30
کودکان ۳ تا ۹۰ ساله می‌توانند هشتم و نهم فروردین ماه به تماشای فیلم-تئاتر «کلوچه دارچینی» به کارگردانی مریم کاظمی بنشینند.

آغاز اجرای نمایش‌های مرکز تئاتر کانون همزمان با روز جهانی تئاتر

آغاز اجرای نمایش‌های مرکز تئاتر کانون همزمان با روز جهانی تئاتر
2023-03-27T13:55:20+04:30
اجرای نمایش‌های مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با روز جهانی تئاتر آغاز شد.

جشن تولد یک سالگی «ایرانآوا» در نوروز ۱۴۰۲

جشن تولد یک سالگی «ایرانآوا» در نوروز ۱۴۰۲
2023-03-27T13:42:00+04:30
برنامه موسیقیایی «ایرانآوا» از در ایام نوروز ساعت ۸:۳۰ از رادیو ایران پخش می‌شود.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)