میرنیوز

در دیدار رییس‌جمهور با هنرمندان چه گذشت؟/ تذکر ده‌نمکی به رییسی!

در دیدار رییس‌جمهور با هنرمندان چه گذشت؟/ تذکر ده‌نمکی به رییسی! 2022-04-18T13:00:43+04:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مستند، مستند «عصر هنر» روایتی از حواشی دیدار هنرمندان با آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری شب گذشته ۲۸ فروردین ماه از شبکه سه سیما پخش شد.

در این دیدار محمد اروجانی هنرمند افغانستان که حدود ۳۸ سال است در ایران سکونت و در رشته خط نستعلیق فعالیت دارد، گفت: از طرف مرکز فرهنگی هنری پناهندگان در مراسم دیدار با رئیس جمهور ایران حضور پیدا کردم.

وی افزود: اینکه یک مسئول عالی رتبه انقدر صمیمانه با افراد حاضر احوالپرسی کند، به صحبت‌های آنها گوش دهد و بخشی از مسائلشان را هم به همراهان خود بسپارد تا در دست پیگیری قرار بگیرد، بسیار حس خوبی است.

اگر در خانه خودم و با بزرگ‌تر خودم اینگونه حرف نزنم، کجا باید بروم و حرفم را بزنم؟

امیر دژاکام بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما در مراسم دیدار با رئیس جمهور گفت: می‌گویند اگر انسان بعد از مرگش در این دنیا زنده می‌شد، می‌توانست با استفاده از تجربیات زندگی گذشته‌اش، زندگی بهتری داشته باشد. اما چون چنین چیزی ممکن نیست، از تجربیات دیگران استفاده می‌کنیم.

وی افزود: گاهی اوقات این تجربه‌ها در قالب تاریخ، کتاب، دانشگاه و سخنرانی منتقل می‌شوند، یک وقت هم زبانش تئاتر است. زبانی که زنده و ملموس است و انگار خودتان آن تجربه را انجام داده‌اید. من امروز دلم می‌سوزد که این هنر استراتژیک که به عنوان مادر سینمای بزرگ کشورمان که کارهای بزرگی را در سطح کشور و جهان انجام داده، مظلوم و مهجور باقی مانده است.

دژاکام اضافه کرد: به عشق گفتن این حرف‌ها امروز به اینجا آمدم، ببخشید اگر صریح سخن می‌گویم اما اگر در خانه خود با بزرگ‌تر خود صحبت نکنم، با چه کسی باید حرف بزنم؟

به اسم جوان‌گرایی، بچه‌گرایی نکنیم

مسعود ده‌نمکی کارگردان سینما در دیدار با رئیس جمهور گفت: حوزه فرهنگ حوزه آزمون و خطا نیست که به اسم جوانگرایی، سرنوشت فرهنگ کشور را در اختیار امثال من که هیچ آشنایی با این حوزه نداریم، بگذارید.

وی با بیان اینکه عرصه فرهنگ و هنر عرصه پخته گرایی است نه پخمه گرایی، افزود: به اسم جوان‌گرایی، بچه‌گرایی نکنیم. کسی که تصویب کننده یک اثر سینمایی و یا فیلمنامه است باید با این حوزه آشنا باشد. اگر قرار است آدم‌ها تغییر کنند، از پخته‌ترین آنها استفاده کنید تا کسی که موی خود را در راه فیلمسازی، موسیقی و… سفید کرده، پیش مسئولی حرف بزند که پیچ و خم کار را می‌شناسد.

نباید به وضع موجود قانع باشیم

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور نیز در دیدار گفت: باید همواره پویایی را در کار ببینیم و کار رشد کند. اگر یک روز سینما یا مستندسازی ما در یک مرحله بوده، باید ارتقا پیدا کند و به ارتقا بیندیشیم.

وی افزود: به هیچ وجه نباید به وضع موجود قانع باشیم و باید به سمت وضع مطلوب حرکت کنیم.

پیشکسوتان چراغ راهند

سید ابراهیم رئیسی توجه به پیشکسوتان را در مسیر رشد بسیار مهم دانست و بیان کرد: پیشکسوتان چراغ راهند که همواره باید مورد حمایت و توجه قرار بگیرند اما باید به جوان‌ها هم اهمیت داد زیرا آنها آینده‌سازان کشور هستند و کار به دست آنها انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: اینکه پیشکسوتان نقش معلم و استاد داشته باشند و جوان‌ها هم به دنبال کسب علم، دانش‌آموختن، ورزیدگی و حرفه‌ای شدن باشند عین عدالت است.

توانمندسازی بخش خصوصی وظیفه دولت است

رئیس جمهور همچنین توانمندسازی بخش خصوصی را وظیفه دولت دانست و مطرح کرد: وظیفه دولت در مرحله اول هدایت، دوم نظارت و در وهله سوم حمایت است. باید کار دست بخش خصوصی باشد و دولت هم آنها را هدایت، نظارت و حمایت کند، نه اینکه کار به بخش خصوصی واگذار و سپس رها شود.

وی تاکید کرد: باید تسهیلات به بخش خصوصی پرداخت شود و حمایت‌های قانونی و مالی از آنها صورت بگیرد. این اتفاق در همه حوزه‌های اقتصادی هم باید انجام بگیرد.

زندگی ۶ هزار فعال سینمایی با تولید صد فیلم در سال نمی‌گذرد

از دیگر حاضران این نشست سید ضیاء هاشمی تهیه‌کننده سینما اظهار کرد: تقاضای ما این است که صوت و تصویر فراگیر را به وزارت ارشاد برگردانید. این وظیفه بزرگ وزارت ارشاد است‌. یکی از جاهای مهم که می‌تواند کمک‌های شایانی به سینما بکند.

وی افزود: گذران معیشت ۶ هزار فعال سینمایی با نهایتاً تولید صد فیلم در سال میسر نیست.

کاهش اختیارات وزارت ارشاد در حوزه وظایف قانونی‌اش به شدت باعث نگرانی است

منوچهر شاهسواری نیز در این دیدار بیان کرد: ممکن است فعالیت‌های سمعی و بصری کشور به دلیل تنوع موقعیت‌های تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز و در پی غلظت حاکم بر برخی از رفتارها به انسداد ختم شود که باید جلوگیری کرد زیرا انسداد جز با انفجار هیچ راه‌حلی ندارد.

مدیرعامل خانه سینما تاکید کرد: ما مسئول و همه متعهد هستیم که اجازه ندهیم این رفتارها منجر به آن انسداد شود. کاهش تولید خطر بزرگی برای کشور است، کاهش اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد در حوزه وظایف قانونی‌اش به شدت باعث نگرانی است.

در دیدار رییس‌جمهور با هنرمندان چه گذشت؟/ تذکر ده‌نمکی به رییسی!

مستندسازان از مظلوم‌ترین اقشار حوزه فرهنگ و هنر

مرتضی شعبانی مستندساز نیز در این دیدار با بیان اینکه مستندسازان عاشق کار خود هستند، تصریح کرد: این افراد مستندسازی را شغل نمی‌دانند زیرا عاشق این حرفه اما در عین حال مظلوم هستند.

وی افزود: هم کسوت و هم تعداد مستندسازان زیاد است. شاید خیلی از آنها در طول سال کار آن‌چنانی نداشته باشند و زندگی شان به سختی می‌گذرد. خوب است که توجه ویژه در بحث بیمه و مسکن این عزیزان صورت بگیرد.

دعوت یک تهیه‌کننده از رئیس جمهور برای تماشای آثارش

محمدرضا شفیعی تهیه‌کننده تلویزیون و سینما نیز خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: من چند سال پیش یک فیلم درباره مدافعان حرم ساختم که دوست دارم آن را ببینید. امسال هم یک فیلم درباره ماجرای هفتم تیر داشتم که در جشنواره فیلم فجر اکران شد، حتماً آن را هم ببینید.

وی افزود: نظرات شما درباره فیلم‌ها اگر رسانه‌ای شود امیدی برای جامعه است که مسئول عالی رتبه کشور فیلم فیلمسازان ایرانی را می‌بیند و نظر می‌دهد.

بازیگری که پس از ۶۰ سال فعالیت هنوز سقفی بالای سرش ندارد

در ادامه عنایت بخشی بازیگر پیشکسوت در دیدار با رئیس جمهور بیان کرد: چند وقتی بود که می‌خواستم خدمت برسم و سلامی عرض کنم. من نماینده کانون هنرمندان پیشکسوت در اینجا هستم. کانون ما حدود ۶۰۰ نفر عضو دارد و بسیاری از آنها هنوز سقفی بالای سر خود ندارند.

وی با بیان اینکه ۶۰ سال است بازی می‌کنم، ادامه داد: از زمانی که تلویزیون یک کانال بیشتر نداشت وارد عرصه بازیگری شدم که تا الان هم ادامه یافته است. من هم همانند دیگر همکاران هنوز سقفی بالای سر ندارم.

رئیس جمهور هم وعده داد که نامه کانون پیشکسوتان در اسرع وقت پیگیری خواهد شد.

حوزه موسیقی نیاز به بودجه‌های زیاد دارد

در بخش دیگری از این دیدار لوریس چکناواریان پیشکسوت موسیقی تاکید کرد: موسیقی بودجه خیلی‌خیلی زیاد می‌خواهد تا بتواند سازهای خوب بخرد، نوازنده‌ها را تامین و هنرمندان خوب را دعوت کند زیرا موسیقی یک هنر بین‌المللی است و ما هم باید هم سطح دیگر کشورها باشیم.

وی افزود: ویترین هر ملت ارکستر و فرهنگ آن کشور است.

اولین بار است که به مهمانی یک رئیس جمهور دعوت می‌شوم!

مهوش صبرکن بازیگر پیشکسوت تلویزیون در مراسم دیدار با رئیس جمهور عنوان کرد: اولین بار است که خدمت یک رئیس جمهور رسیدم و سخنان بزرگان و نمایندگان اصناف را شنیدم.

وی افزود: چه این صحبت‌ها را ترتیب اثر بدهند چه ندهند، همین که یک درد دل صورت گرفت، کمی آدم را سبک‌تر کرد.

در وضعیت هشدار هستیم!

حمیدرضا نوربخش مدیر خانه موسیقی هم در این دیدار هشدار داد: بنده به عنوان نماینده قریب به ۱۶ هزار موسیقیدان در کشور صحبت می‌کنم. باید بگویم زنگ خطر هویت موسیقی ما مدت‌هاست که به صدا درآمده است و بهبود این وضعیت نیاز به حمایت جدی دارد.

وی افزود: بدون تعارف چراغ موسیقی سنتی ما در حال خاموش شدن است. موسیقی اقوام هم وضعیت خوبی ندارد. این مسائل را خدمت آقای اسماعیلی وزیر ارشاد هم مطرح کرده‌ایم، او تلاش‌های ارزشمندی داشته و خواهد داشت، اما گمان می‌کنم حمایت جنابعالی سرعت رسیدن به نتیجه را بیشتر می‌کند.

حرف‌های کسانی را بشنوید که ۸ سال منتظر آمدن شما نبودند

در بخشی از این دیدار سید جواد هاشمی بازیگر و کارگردان خطاب به رئیس جمهور بیان کرد: گمان نکنید جمعیت حاضر واقعاً نماینده‌های هنر این کشور هستند. واقعیت این است شما باید حرف‌های کسانی را بشنوید که ۸ سال منتظر آمدن شما نبودند. من از شما خواهشمندم فکر نکنید حرف همه هنرمندان همان چیزهایی است که در اینجا شنیدید.

سید ابراهیم رئیسی هم در پاسخ گفت: ما احساس می‌کنیم که نسبت به ۸۵ میلیون مردم وظیفه داریم و خودمان را متعهد می‌دانیم که نسبت به همه خدمتگزار باشیم‌. علی القاعده امکان دعوت همه دوستان امکان پذیر نبود زیرا مکان، زمان و شنیدن حرف‌های همه دوستان در یک جلسه امکان پذیر نیست. اما ما هم دنبال این هستیم که صحبت‌های اقشار مختلف را بشنویم‌.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

چالش‌های «خبری» صداوسیما از نگاه دانشجویان/ تحول کی مشهود می‌شود؟

چالش‌های «خبری» صداوسیما از نگاه دانشجویان/ تحول کی مشهود می‌شود؟
2022-05-29T12:30:22+04:30
علیرضا خدابخشی معاون سیاسی سازمان صداوسیما در دیداری صمیمانه با نمایندگان دانشجویی دانشگاه صداوسیما ضمن شنیدن نکات انتقادی آن به طرح مواردی درباره تحول در بخ...

معتادی که یک مدرسه فوتبال راه انداخت/ قصه دختر مستعد فوتبالی

معتادی که یک مدرسه فوتبال راه انداخت/ قصه دختر مستعد فوتبالی
2022-05-29T12:30:22+04:30
آرمان قلی‌پور دشتکی کارگردان مستند «کاپیتان ۲۲» بیان کرد کاراکتر این فیلم در وضعیت بسیار بدی از اعتیاد قرار داشت اما بعد از ترک بدون هیچ چشم‌داشتی مدرسه فوتب...

تماشای پهپادهای ارتش همراه با موسیقی/ یک پایگاه سری رونمایی شد

تماشای پهپادهای ارتش همراه با موسیقی/ یک پایگاه سری رونمایی شد
2022-05-29T11:23:42+04:30
سازمان عقیدتی سیاسی معاونت فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران بخشی از قدرت پهپادهای خود را در قالب نماهنگ دست خدا منتشر کرد.

«آه آبادان» به دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) تهران رسید

«آه آبادان» به دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) تهران رسید
2022-05-29T10:43:44+04:30
دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) تهران با طرحی از داغ مردم آبادان و همدردی با مردم این شهر، نصب و رونمایی شد.

بو هاپکینز بازیگر کلاسیک‌های سم پکین‌پا درگذشت

بو هاپکینز بازیگر کلاسیک‌های سم پکین‌پا درگذشت
2022-05-29T10:43:42+04:30
بو هاپکینز بازیگری که در آثار کلاسیکی مانند «گرافیتی آمریکایی» و «این گروه خشن» نقش‌آفرینی کرده بود درگذشت.

«باغ نچیده» را این روزها بشنوید/ صدای «شورش» در یک آلبوم

«باغ نچیده» را این روزها بشنوید/ صدای «شورش» در یک آلبوم
2022-05-29T09:50:24+04:30
آلبوم «باغ نچیده» با موسیقی ارژنگ سیفی‌زاده و خوانندگی شورش رشیدی در ژانر موسیقی ایرانی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«گره گاه» وارد اهورا می‌شود/ نمایش ۴ مقطع زمانی یک سینما

«گره گاه» وارد اهورا می‌شود/ نمایش ۴ مقطع زمانی یک سینما
2022-05-29T09:50:22+04:30
کارگردان نمایش «گره گاه» درباره روند آماده‌سازی و مضمون این اثر نمایشی که از امروز در تماشاخانه اهورا روی صحنه می‌رود، توضیح داد.

مخالفت ارشاد با «فرزندکشی»/ نگران آبروی خانواده خرمدین هستند

مخالفت ارشاد با «فرزندکشی»/ نگران آبروی خانواده خرمدین هستند
2022-05-29T06:43:42+04:30
سید امیر سیدزاده می‌گوید مدیران ارشاد به دلیل حفظ آبروی خانواده زنده‌یاد بابک خرمدین نامه‌های همکاری برای تولید «فرزندکشی» را صادر نمی‌کنند.

جوایز «کن» هفتادوپنجم تقسیم شد/ «برادران لیلا» بی‌نصیب ماند

جوایز «کن» هفتادوپنجم تقسیم شد/ «برادران لیلا» بی‌نصیب ماند
2022-05-28T23:57:01+04:30
جشنواره فیلم کن 2022 با معرفی برندگان این دوره به کار خود خاتمه داد و فیلم «برادران لیلا» ساخته سعید روستایی از جوایز اصلی این رویداد بی‌نصیب ماند.

مطالبه سینما درباره نمایش خانگی پیگیری می‌شود/ رفع موانع تولید

مطالبه سینما درباره نمایش خانگی پیگیری می‌شود/ رفع موانع تولید
2022-05-28T15:30:22+04:30
محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی بیان کرد که جا دارد مطالبه خانواده سینما در خصوص نمایش خانگی پیگیری شود.

برندگان بخش‌های جنبی کن ۲۰۲۲ معرفی شدند/ نمایش در پاریس

برندگان بخش‌های جنبی کن ۲۰۲۲ معرفی شدند/ نمایش در پاریس
2022-05-28T13:30:23+04:30
جشنواره فیلم کن برندگان بخش‌های جانبی سینه‌فنوانداسیون و نوعی نگاه ۲۰۲۲ را معرفی کرد.

«سپردمت به جاده‌ها» با صدای سالار عقیلی رونمایی شد

«سپردمت به جاده‌ها» با صدای سالار عقیلی رونمایی شد
2022-05-28T12:50:22+04:30
مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «سپردمت به جاده‌ها» با اجرای سالار عقیلی و با یک دقیقه سکوت به احترام مردم داغدیده آبادان برگزار شد.

پویانمایی دانشجویان ما را شگفت‌زده کرد/ فرصت مواجهه با بهترین‌ها

پویانمایی دانشجویان ما را شگفت‌زده کرد/ فرصت مواجهه با بهترین‌ها
2022-05-28T12:37:01+04:30
ساره شفیعی‌پور عضو هیات انتخاب جشنواره پویانمایی تهران با اشاره به تعداد بالای آثار رسیده به این دوره از جشنواره، برگزاری جشنواره را راهی موثر برای کمک به رش...

برنامه پنج ساله موسسه سینماشهر ابلاغ شد/ ۱۳ ماموریت

برنامه پنج ساله موسسه سینماشهر ابلاغ شد/ ۱۳ ماموریت
2022-05-28T11:43:41+04:30
محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی خط مشی و خطوط کلی فعالیت‌های موسسه سینماشهر را در دوره جدید ابلاغ کرد.

«سی صد» در سعدآباد روی صحنه می‌رود/ حضور ستارگان سینما و موسیقی

«سی صد» در سعدآباد روی صحنه می‌رود/ حضور ستارگان سینما و موسیقی
2022-05-28T11:30:22+04:30
پروژه «سی‌صد» کاری از سهراب پورناظری به کارگردانی امیر جدیدی، آهنگ‌سازی تهمورس پورناظری، خوانندگی رضا بهرام و حضور تعدادی از ستارگان سینما و تلویزیون در کاخ ...

امید به اجرای ۲ تئاتر در سال ۱۴۰۱/ شرایط تئاتر متزلزل و ناپایدار است

امید به اجرای ۲ تئاتر در سال ۱۴۰۱/ شرایط تئاتر متزلزل و ناپایدار است
2022-05-28T09:03:41+04:30
سرپرست گروه تئاتر «پوشه» اعلام کرد قصد دارد در سال جاری ۲ اثر نمایشی را در صورت اینکه شرایط فراهم شود، روی صحنه ببرد.

امید به اجرای ۲ تئاتر در سال ۱۴۰۱/ شرایط تئاتر متزلزل و ناپدار است

امید به اجرای ۲ تئاتر در سال ۱۴۰۱/ شرایط تئاتر متزلزل و ناپدار است
2022-05-28T08:37:02+04:30
سرپرست گروه تئاتر «پوشه» اعلام کرد قصد دارد در سال جاری ۲ اثر نمایشی را در صورت اینکه شرایط فراهم شود، روی صحنه ببرد.

«تک تیرانداز» به بازار موسیقی رسید/ شرح جزییات یک آلبوم

«تک تیرانداز» به بازار موسیقی رسید/ شرح جزییات یک آلبوم
2022-05-28T08:37:02+04:30
موسیقی فیلم سینمایی «تک تیرانداز» به کارگردانی علی غفاری و آهنگسازی احسان بیرقدار در قالب یک آلبوم موسیقایی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

۱۲۰ هزار لهستانی که وارد ایران شدند/ تنها بازمانده جنگ جهانی دوم

۱۲۰ هزار لهستانی که وارد ایران شدند/ تنها بازمانده جنگ جهانی دوم
2022-05-28T07:30:22+04:30
سازنده مستند «موج سرنوشت» از جزئیات تولید این مستند با موضوع کوچ اجباری لهستانی‌ها به ایران در زمان جنگ جهانی دوم سخن گفت.

«مستر بین» در سریال جدیدش دیده شد/ نبرد با یک زنبور

«مستر بین» در سریال جدیدش دیده شد/ نبرد با یک زنبور
2022-05-27T12:17:04+04:30
تریلر سریال«انسان در برابر زنبور» با بازی روان اتکینسون منتشر شد.

«لاله‌زار هزار چهره» آماده نمایش شد/ پیشنهادی برای آینده یک خیابان

«لاله‌زار هزار چهره» آماده نمایش شد/ پیشنهادی برای آینده یک خیابان
2022-05-27T10:43:45+04:30
مهدی باقری از ساخت مستندی با موضوعی درباره آینده خیابان لاله زار تهران با نگاه آینده‌پژوهی، خبرداد.

ری لیوتا بازیگر «رفقای خوب» درگذشت/ ابراز تاسف رابرت دنیرو

ری لیوتا بازیگر «رفقای خوب» درگذشت/ ابراز تاسف رابرت دنیرو
2022-05-27T09:50:26+04:30
بازیگر فیلم‌هایی مانند «رفقای خوب» و «ورود غیرقانونی» از دنیا رفت.

«بهشت حکیم‌الله» شعار ژورنالیستی نمی‌دهد/ رونمایی از حقیقت داعش

«بهشت حکیم‌الله» شعار ژورنالیستی نمی‌دهد/ رونمایی از حقیقت داعش
2022-05-27T09:50:25+04:30
ویدا موسوی کارگردان نمایش «بهشت حکیم‌الله» با اشاره به دلایل استفاده از عروسک در این نمایش تک پرسوناژ عنوان کرد داعشی که در این اثر نمایشی به تصویر کشیده می‌...

«زیرتیغ» و یک تیتراژ تلخ خاطره‌ساز/ وقتی استاد معجزه می‌کند

«زیرتیغ» و یک تیتراژ تلخ خاطره‌ساز/ وقتی استاد معجزه می‌کند
2022-05-27T05:50:25+04:30
موسیقی متن و تیتراژ سریال تلویزیونی «زیر تیغ» به آهنگسازی حسین علیزاده یکی از خاطره سازترین و ماندگارترین ملودی های به جای مانده از سریال های تلویزیونی دهه ه...

دومین ساخته یاسر فقیهی در مراحل فنی قرار گرفت

دومین ساخته یاسر فقیهی در مراحل فنی قرار گرفت
2022-05-26T17:03:45+04:30
دومین ساخته یاسر فقیهی تهیه کننده و کارگردان سینما با عنوان «راز یک هوس» در مرحله فنی قرار گرفت.

رونمایی از ۲۵۰ عنوان نمایش برای تولید در سال ۱۴۰۱ رادیو

رونمایی از ۲۵۰ عنوان نمایش برای تولید در سال ۱۴۰۱ رادیو
2022-05-26T17:03:44+04:30
اداره کل هنرهای نمایشی و شبکه رادیویی نمایش، از ۲۵۰ عنوان نمایش رادیویی برای تولید در سال ۱۴۰۱ رونمایی کرد.

روس‌ها به «برگشت‌ناپذیر» جایزه دادند

روس‌ها به «برگشت‌ناپذیر» جایزه دادند
2022-05-26T17:03:43+04:30
انیمیشن «برگشت‌ناپذیر» از دوازدهمین دوره جشنواره «نور جهان» روسیه جایزه گرفت.

هنرمندی که هیچ گاه از مسیر نورانی همسر شهیدش جدا نماند

هنرمندی که هیچ گاه از مسیر نورانی همسر شهیدش جدا نماند
2022-05-26T13:03:43+04:30
رییس سازمان سینمایی در پی درگذشت مریم کاظمی عکاس جنگ و همسر شهید علی اصغر وصالی پیام تسلیتی را منتشر کرد.

تفاهم نامه سینمای ایران و صربستان عملیاتی می شود

تفاهم نامه سینمای ایران و صربستان عملیاتی می شود
2022-05-26T13:03:43+04:30
معاون بنیاد سینمایی فارابی و سرپرست چتر سینمای ایران با خانم مایا گویکوویچ معاون نخست وزیر و وزیر فرهنگ و رسانه صربستان دیدار و گفتگو کرد.

«شام آخر» را در ایرانشهر صرف کنید/ مسیح (ع) به روایت مسعود دلخواه

«شام آخر» را در ایرانشهر صرف کنید/ مسیح (ع) به روایت مسعود دلخواه
2022-05-26T08:23:43+04:30
نمایش «شام آخر» به کارگردنی مسعود دلخواه که براساس بخش‌هایی از رمان «مرشد و مارگاریتا» به نگارش درآمده است این روزها میزبان علاقه مندان به تئاتر در تماشاخانه...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)