میرنیوز

پرمخاطب‌های سیمای رمضان کدامند؟/ «زندگی پس از زندگی» رقیب سریال‌ها

پرمخاطب‌های سیمای رمضان کدامند؟/ «زندگی پس از زندگی» رقیب سریال‌ها 2022-04-18T06:34:00+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، با گذشت نیمی از ماه مبارک رمضان می‌توان ارزیابی کلی روی برنامه‌ها و سریال‌های پخش شده از شبکه‌های مختلف در این ایام داشت. اگرچه میزان مخاطبان آثار معمولاً از طرف مرکز تحقیقات صداوسیما و مطابق با نظرسنجی‌های عمومی ارائه می‌شود اما مدتی است که تلوبیون و آماری که از بازدید برنامه‌ها و سریال‌ها در این سایت ثبت می‌شود، توانسته به عنوان یکی از ملاک‌های ارزیابی و توفیق آثار شناخته شود.

تلوبیون آنطور که پیش از این توسط مدیران آن گفته شده است ۱۶ میلیون کاربر دارد و دسترسی‌هایی را برای مخاطبانش قرار داده است تا بتوانند با اینترنت نیم بها به این سرویس مراجعه کرده و همان آثار تلویزیون را تماشا کنند. بر همین اساس هم برای ارزیابی میزان توفیق شبکه‌های مختلف سیما در جذب مخاطب، نگاهی به آمار برنامه‌ها در دو هفته ابتدایی ماه مبارک رمضان در این ایام داریم.

رتبه‌بندی این برنامه‌ها مطابق آمار ثبت شده در تلوبیون، برنامه «زندگی پس از زندگی» را در میان برنامه‌های پیش از افطار شبکه‌های مختلف با اختلافی میلیونی بر صدر نشانده است و حتی می‌توان گفت بعد از دو سریال «نجلا» و «از سرنوشت» این برنامه سومین اثر پربیننده تلویزیون در نیمه نخست رمضان ۱۴۰۱ بوده است.

برنامه‌های ویژه افطار

«زندگی پس از زندگی» در صدر رمضانی‌ها

این سومین فصل از «زندگی پس از زندگی» است که همزمان با رمضان ۱۴۰۱ روی آنتن شبکه چهار سیما رفته که در هر فصل هم به برنامه‌ای پربیننده بدل شده است. عباس موزون اجرا و تهیه کنندگی این برنامه را بر عهده دارد و در این مجموعه به گفتگو با افرادی می‌پردازد که تجربه‌هایی نزدیک به مرگ داشته‌اند.

«زندگی پس از زندگی» به اعتبار محتوای آنکه در همین چند فصل به یک برند تبدیل شده است از ابتدای ماه رمضان پربیننده‌ترین برنامه افطار تلویزیون با اختلافی میلیونی بوده است و حتی از برخی سریال‌های رمضانی مثل «مسافران شهر» در شبکه پنج و سریال طنز «خوشنام» در شبکه یک سیما بالاتر است.

رتبه بازدیدهای این مجموعه حدود ۲ میلیون ۲۹ هزار بوده است.

دعوت / ‏‬ حجت‌الاسلام برمایی

برنامه «دعوت» چند سالی است روی آنتن شبکه یک می‌رود و دارد به تدریج به یکی از برندهای تلویزیونی تبدیل می‌شود در چند سال اخیر با اجرای حجت الاسلام برمایی روی آنتن رفته است که در حال حاضر تنها روحانی برنامه‌های دم افطاری تلویزیون هم هست.

این برنامه مدلی از برنامه‌های گفتگومحور است که مردم عادی را دعوت می‌کنند و با آنها گپ و گفت می‌نشینند. «دعوت» امسال از ابتدای ماه رمضان روی آنتن رفته و تاکنون حدود ۱۹۰ هزار و ۷۹۰ بار دیده شده است. این رتبه البته با فاصله اندکی از برنامه «مثل ماه» شبکه سه است و احتمال دارد به زودی جا به جا شود.

مثل ماه / ‏‬ رسالت بوذری

برنامه «مثل ماه» هم از فصل یک و دو عبور کرده است و چندمین سالی است که به جای «ماه عسل» از شبکه سه روی آنتن می‌رود. این برنامه را رسالت بوذری اجرا می‌کند و معمولاً مهمانانی از مردم عادی دارد که به موضوعات مختلفی با اشاره به روایت زندگی مردم در این ماه می‌پردازد.

«مثل ماه» امسال از ابتدای ماه رمضان روی آنتن رفته و تاکنون حدود ۱۹۰ هزار و ۲۵۰ بار دیده شده است و با اختلاف اندک چند صدتایی از برنامه شبکه سه پایین‌تر قرار گرفته است.

آدم‌های خوب شهر / ‏‬ محمد سلوکی

«آدم های خوب شهر» ویژه برنامه افطار شبکه دو است که محمد سلوکی اجرایش می‌کند این برنامه را در سال‌های پیش کاظم احمدزاده اجرا می‌کرد و جنس گفتگوهای این برنامه هم همان گفتگو با مردم عادی و البته برخی چهره‌ها درباره کار خیر و نیکوکاری و… است.

این برنامه هم چند سالی است به تولید می‌رسد که امسال برای اولین بار سلوکی اجرایش را بر عهده گرفته است.

«آدم های خوب شهر» امسال از ابتدای ماه رمضان روی آنتن رفته و تاکنون حدود ۶۶ هزار بار دیده شده است.

هیوا / ‏‬ عاطفه میر سیدی

«هیوا» با اجرای عاطفه میر سیدی از جمله برنامه‌های افطاری است که امسال اولین فصل از آن روی آنتن شبکه پنج سیما رفت. این برنامه البته قرار بود ویژه برنامه افطار شبکه باشد با این حال بعد از اذان روی آنتن می‌رود.

«هیوا» در میان گفتگومحورهای ویژه افطار سعی کرد رویکرد شاخص‌تری به خود بگیرد تا وجه تمایزی با دیگر برنامه‌ها پیدا کرده باشد. این برنامه با محوریت فرزندآوری روی آنتن می‌رود و عاطفه می‌رسیدی که سال‌ها در حوزه خبرهای پزشکی و سلامت فعالیت می‌کرد در این برنامه با زنانی که در ابتدای زندگی خود نتوانسته‌اند صاحب فرزند شوند به گفتگو پرداخت.

فصل اول «هیوا» از ابتدای ماه رمضان روی آنتن رفته و تاکنون حدود ۲۲ هزار بار دیده شده است.

پرمخاطب‌های سیمای رمضان کدامند؟/«زندگی پس از زندگی» رقیب سریال‌ها

سریال‌های رمضانی

فصل سوم «نجلا» / ‏‬ شبکه سه

فصل دوم سریال «نجلا» از ابتدای نوروز روی آنتن شبکه سه سیما رفت که در ۴۰ قسمت تا پایان ماه رمضان پخش آن ادامه دارد.

این سریال چند قسمتی هم پخش نشد و قسمت جدید آن در ماه مبارک رمضان با دو شب تاخیر روی آنتن رفت با این حال این فصل توانست همچنان مورد اقبال مخاطبان باشد و اگر در نوروز رتبه دوم پربیننده ها را به خود اختصاص داد در رمضان به رتبه اول رسید.

قصه فصل دوم «نجلا» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور با ماجراهای مختلفی هم گریبانگیر شد و ستاره این سریال حسام منظور بود که نقش اصلی آن است.

این سریال به تهیه کنندگی سعید سعدی از ابتدای نوروز روی آنتن است و تاکنون بیش از چهار میلیون و ۴۸۸ هزار

فصل چهارم «از سرنوشت» / ‏‬ شبکه دو

فصل جدید «از سرنوشت» از ابتدای ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه دو رفت و اگرچه برندی است که پیش مخاطب شناخته شده است با این حال از همان ابتدا توانست مخاطبان خود را جذب کند و حتی به شکل حیرت آوری رکورد زد.

این سریال که برای مخاطب نوجوان و جوان ساخته شده است جمعی از استعدادهای تازه را معرفی کرد که از جمله آنها دارا حیایی فرزند امین حیایی است.

از سرنوشت به کارگردانی محمدرضا خردمندان ساخته شد و در نیمه ماه رمضان در صدر پربیننده ها قرار گرفت و حالا با یک اختلاف چند هزارتایی بعد از «نجلا» که البته دو هفته‌ای زودتر شروع شده است قرار دارد و تاکنون چهار میلیون و ۴۴۱ هزار دیده شده است.

خوشنام / ‏‬ شبکه یک

سریال خوشنام از ابتدای ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه یک رفته است و به دلیل حضور بازیگرانی که بسیاری از آنها چهره‌های طنز و کمدی هستند بسیاری با تصور اثری کمدی به پای آن نشستند و البته کمتر توانست انتظارشان را برآورده کند.

هومن حاجی عبداللهی نقش اصلی این سریال را بر عهده دارد و بازیگران دیگری از جمله حمید لولایی، فریده سپاه منصور، سحر ولدبیگی و عباس جمشیدی فر در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

این سریال به کارگردانی علیرضا نجف زاده ساخته شده است و علی رغم نبود هیچ اثر طنز و کمدی در شبکه‌های سیما اقبال چندانی به دست نیاورد و در رتبه سوم سریال‌های رمضانی قرار گرفت و تاکنون بیش از یک میلیون و ۷۵۳ هزار بار دیده شده است.

مسافران شهر / شبکه پنج

آخرین سریالی که برای رمضان امسال در نظر گرفته شد «مسافران شهر» بود که سعی داشت با حال و هوایی رمضانی و مناسبتی هم پیش رود. با این حال انتخاب بازیگر و حتی قصه‌های این سریال کمتر توانست مورد توجه قرار بگیرد.

این سریال توسط چند کارگردان و در اپیزودهای چندقسمتی ساخته شد و در زمان افطار هر شب از شبکه پنج سیما روی آنتن می‌رود و تاکنون بیش از ۳۴۱ هزار بار دیده شده است.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

مرحوم محمد پرست در اعتلای موسیقی خراسان از هیچ تلاشی دریغ نکرد

مرحوم محمد پرست در اعتلای موسیقی خراسان از هیچ تلاشی دریغ نکرد
2022-05-19T15:43:50+04:30
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در پی درگذشت عثمان محمدپرست هنرمند پیشکسوت موسیقی مقامی خراسان پیام تسلیتی را منتشر کرد.

در فقدان یک گنجینه بشری که چهره در نقاب خاک کشید

در فقدان یک گنجینه بشری که چهره در نقاب خاک کشید
2022-05-19T15:17:10+04:30
مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت عثمان محمدپرست نوازنده پیشکسوت دوتارِ خراسانی را تسلیت گفت.

پیام معاون هنری وزیر ارشاد برای درگذشت عثمان محمدپرست

پیام معاون هنری وزیر ارشاد برای درگذشت عثمان محمدپرست
2022-05-19T14:31:37+04:30
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت عثمان محمدپرست نوازنده دو تار خراسانی را تسلیت گفت.

واکنش خانه هنرمندان به اطلاعیه انجمن نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر

واکنش خانه هنرمندان به اطلاعیه انجمن نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر
2022-05-19T13:51:37+04:30
روابط عمومی خانه هنرمندان ایران پیرو اطلاعیه انجمن نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر درباره لغو سمینارهای نمایشنامه نویسی در این خانه، توضیحاتی را ارائه داد.

واکنش خانه هنرمندان به اطلاعیه انجنمن نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر

واکنش خانه هنرمندان به اطلاعیه انجنمن نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر
2022-05-19T13:38:18+04:30
روابط عمومی خانه هنرمندان ایران پیرو اطلاعیه انجمن نمایشنامه‌نویسان خانه تئاتر درباره لغو سمینارهای نمایشنامه نویسی در این خانه، توضیحاتی را ارائه داد.

استان‌ها میزبان یک رویداد مهم می‌شوند/ طرح چند نکته مهم

استان‌ها میزبان یک رویداد مهم می‌شوند/ طرح چند نکته مهم
2022-05-19T13:11:37+04:30
رییس سازمان سینمایی کشور در ادامه سفر یک روزه خود به استان همدان با علیرضا قاسمی استاندار همدان دیدار کرد و از جزییات برگزاری شب سینماگران در استان‌های مختل...

«ماه دوم» در «لاله» افتتاح می‌شود

«ماه دوم» در «لاله» افتتاح می‌شود
2022-05-19T12:45:01+04:30
نمایشگاه گروهی نقاشی «ماه دوم» با نمایش منتخبی از آثار نقاشان معاصر ایران جمعه ۳۰ اردیبهشت در گالری لاله افتتاح می‌شود.

ارائه ۲ اثر تالیفی از مجریان «تهران ۲۰» در نمایشگاه کتاب

ارائه ۲ اثر تالیفی از مجریان «تهران ۲۰» در نمایشگاه کتاب
2022-05-19T12:45:00+04:30
۲ کتاب «حکمرانی اقتصاد بین‌المللی» و «۹۷۶ روز در کوچه پس کوچه های اروپا» به قلم ۲ مجری شبکه پنجم سیما در نمایشگاه کتاب تهران پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.

چند انتصاب جدید در بنیاد سینمایی فارابی

چند انتصاب جدید در بنیاد سینمایی فارابی
2022-05-19T12:44:59+04:30
سرپرستان جدید بخش های«روابط عمومی» و «مدیریت تجاری سازی و توسعه بازار» بنیاد سینمایی فارابی معرفی شدند.

«از مزرعه تا سفره» را با رادیو تجربه کنید

«از مزرعه تا سفره» را با رادیو تجربه کنید
2022-05-19T12:44:58+04:30
شبکه رادیویی سلامت به تازگی پخش برنامه ای جدید با نام از مزرعه تا سفره را آغاز کرده که روزهای پنجشنبه ساعت ۱۸ و ۲۰ دقیقه پخش می‌شود.

اکبر صوتی هنرمند پیشکسوت درگذشت/ مراسم وداع فردا جمعه در کرمان

اکبر صوتی هنرمند پیشکسوت درگذشت/ مراسم وداع فردا جمعه در کرمان
2022-05-19T12:44:57+04:30
اکبر صوتی هنرمند پیشکسوت مشبک که از چندی قبل به علت مشکلات ریوی و عوارض ابتلاء به سرطان در بیمارستان آریا تهران بستری بود بامداد امروز در سن ۹۳ سالگی درگذشت.

«عثمان محمدپرست» خنیاگر موسیقی مقامی خراسان درگذشت/ جزئیات مراسم تشییع

«عثمان محمدپرست» خنیاگر موسیقی مقامی خراسان درگذشت/ جزئیات مراسم تشییع
2022-05-19T12:04:58+04:30
مشهد ـ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواف گفت: عثمان محمدپرست استاد پیشکسوت و دوتار نواز معروف کشور صبح پنجشنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه در سن...

«عثمان محمدپرست» خنیانگر موسیقی مقامی خراسان درگذشت+ جزئیات مراسم تشییع

«عثمان محمدپرست» خنیانگر موسیقی مقامی خراسان درگذشت+ جزئیات مراسم تشییع
2022-05-19T11:51:38+04:30
مشهد ـ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواف گفت: عثمان محمدپرست استاد پیشکسوت و دوتار نواز معروف کشور صبح پنجشنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه در سن...

شب تام کروز در جشنواره کن/ اهدای نخل طلای افتخاری به بازیگر

شب تام کروز در جشنواره کن/ اهدای نخل طلای افتخاری به بازیگر
2022-05-19T09:51:38+04:30
شب پیش شب تام کروز در جشنواره فیلم کن بود و به شکلی غیرمنتظره و از پیش اعلام نشده نخل طلای افتخاری فستیوال به این بازیگر اهدا شد.

«کریم‌لوژی» باز می‌گردد/ یک اجرای ویژه در روز تعطیل تئاتر

«کریم‌لوژی» باز می‌گردد/ یک اجرای ویژه در روز تعطیل تئاتر
2022-05-19T09:51:37+04:30
نمایش «کریم‌لوژی» به کارگردانی رضا بهرامی با وجود پایان اجراها در ۲۳ اردیبهشت ماه برای یک شب تمدید شد.

حتی حل یک مشکل هم «حماسه» است/ تولید ۶ طرح برگزیده مستند

حتی حل یک مشکل هم «حماسه» است/ تولید ۶ طرح برگزیده مستند
2022-05-18T14:51:40+04:30
امیر مهریزدان مدیر مرکز تولیدات مستند و تلویزیونی سوره معقتد است این که فردی در فضای عدالت خواهی تلاش کرده و توانسته است مشکلی را از مردم منطقه خود حل کند، م...

فوتبالیستی که او را با نام «پدر ترانه» می‌شناسند/ فقر فرهنگی فوتبال

فوتبالیستی که او را با نام «پدر ترانه» می‌شناسند/ فقر فرهنگی فوتبال
2022-05-18T11:45:00+04:30
جعفر صادقی کارگردان مستند «سمفونی حمید» بیان کرد که حمید علیدوستی ستاره فوتبال دهه ۶۰ ایران است که خیلی از مردم او را به نام پدر ترانه علیدوستی می‌شناسند.

فارست ویتاکر از «مگالوپولیس» کاپولا گفت

فارست ویتاکر از «مگالوپولیس» کاپولا گفت
2022-05-18T11:05:00+04:30
کاپولا بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از پول خودش را خرج ساخت این فیلم کرده است.

هادی مقدم‌دوست «عطرآلود» را می‌سازد/ مجوز ساخت برای «آتش‌بس۳»

هادی مقدم‌دوست «عطرآلود» را می‌سازد/ مجوز ساخت برای «آتش‌بس۳»
2022-05-18T10:25:00+04:30
شورای صدور پروانه ساخت سینمایی در جلسه اخیر با سه فیلمنامه موافقت کرد.

از تولید چند آلبوم برای استان‌ها تا تشکیل یک ارکستر در تفرش

از تولید چند آلبوم برای استان‌ها تا تشکیل یک ارکستر در تفرش
2022-05-18T09:58:19+04:30
یکی از آهنگسازان و خوانندگان موسیقی کلاسیک در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های خود از تولید چند آلبوم درباره استان‌های مختلف کشور و تشکیل یک ارکستر موسیقی در شهرست...

کارگاه «تئاتر پلی‌بک» برگزار شد/ بداهه پردازی براساس تجارب شخصی

کارگاه «تئاتر پلی‌بک» برگزار شد/ بداهه پردازی براساس تجارب شخصی
2022-05-18T09:31:40+04:30
نشست کارگاهی «تئاتر پلی‌بک» با حضور علی اکبر علیزاد در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

کرونا رابطه مخاطب تئاتر با نمایشنامه‌خوانی را گسست/ امید به احیا

کرونا رابطه مخاطب تئاتر با نمایشنامه‌خوانی را گسست/ امید به احیا
2022-05-18T08:25:01+04:30
فرهاد بشارتی که روز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت در نمایشنامه‌خوانی «خواستگاری» به عنوان نقش‌خوان حضور داشت، معتقد است کرونا رابطه مخاطب تئاتر با نمایشنامه‌خوانی را م...

دچار بیماری لاعلاج «محمدعلی کلی» شده‌ام/ می‌گویند مدارا کن!

دچار بیماری لاعلاج «محمدعلی کلی» شده‌ام/ می‌گویند مدارا کن!
2022-05-18T08:25:00+04:30
رضا صفایی‌پور بازیگر با سابقه سینما و تلویزیون که چندی پیش به بیمارستان منتقل شده بود به تشریح وضعیت جسمانی خود پرداخت.

دفاعیات اصغر فرهادی در برابر اتهام سرقت ادبی/ اطلاعات نادرست دادند

دفاعیات اصغر فرهادی در برابر اتهام سرقت ادبی/ اطلاعات نادرست دادند
2022-05-17T21:38:17+04:30
اصغر فرهادی که به عنوان یکی از اعضای هیات داروی بخش رقابتی اصلی جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲ در این رویداد شرکت کرده از این تریبون استفاده کرد تا اتهامات مربوط به سر...

۲ پیام به بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر

۲ پیام به بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر
2022-05-17T14:18:17+04:30
دبیر بیست و چهارمین جشنواره ملی فتح خرمشهر و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند به بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر پیام دادند.

برگزاری نکوداشتی برای بهرام بیضایی

برگزاری نکوداشتی برای بهرام بیضایی
2022-05-17T13:38:17+04:30
آیین نکوداشت بهرام بیضایی به‌همراه سمینارهایی در ارتباط با ‌نمایشنامه‌نویسی به همت انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران برگزار می‌شود.

ویدیوآرت «صورتگر» ۲ جایزه جهانی برد

ویدیوآرت «صورتگر» ۲ جایزه جهانی برد
2022-05-17T13:24:56+04:30
ویدیوآرت «صورتگر» به کارگردانی رامین حسین‌پور نشان افتخار بهترین موزیک ویدیوی راک جوایز موزیک ویدیوی مونیخ آلمان و جایزه بهترین فیلم موزیسین جوایز موسیقی ارو...

تمجید دختر الویس پریسلی از بازیگر نقش پدرش/ به باتلر اسکار بدهید

تمجید دختر الویس پریسلی از بازیگر نقش پدرش/ به باتلر اسکار بدهید
2022-05-17T12:44:57+04:30
دختر خواننده مشهور آمریکایی از بازیگری که نقش پدر وی را ایفا کرده است، تجلیل کرد.

«گور» آماده نمایش شد/ دختری که برای آلودگی هوا پدرش را حبس کرد

«گور» آماده نمایش شد/ دختری که برای آلودگی هوا پدرش را حبس کرد
2022-05-17T12:31:36+04:30
فیلم کوتاه «گور» به نویسندگی و کارگردانی محمدجواد ضیغمی آماده نمایش شد.

امید به تغییر محسوس در وضعیت درمانی بابک برزویه/ همه ما نگرانیم

امید به تغییر محسوس در وضعیت درمانی بابک برزویه/ همه ما نگرانیم
2022-05-17T11:51:36+04:30
مشاور و معاون مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از بابک برزویه عکاس سینما عیادت کردند.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)