میرنیوز

ایران هدف سایبرتروریسم رسانه‌ای قرار دارد/ فشار حداکثری آمریکا

ایران هدف سایبرتروریسم رسانه‌ای قرار دارد/ فشار حداکثری آمریکا 2022-04-09T14:15:54+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، آلبرتو گونزالس کاسالس سفیر جمهوری کوبا در ایران با حضور در مجموعه شهید سلیمانی معاونت برون مرزی صداوسیما، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف شبکه‌های پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی با احمد نوروزی معاون برون مرزی صداوسیما دیدار و گفتگو کرد.

احمد نوروزی معاون برون مرزی صداوسیما و مدیر شبکه پرس تی‌وی در این دیدار با اشاره به اینکه هیچ محدودیتی در زمینه همکاری با کشور کوبا به ویژه در حوزه رسانه وجود ندارد، عنوان کرد: بیش از چهار دهه است که جمهوری اسلامی ایران به شکل خاص، تحت یک تروریستم منحصر به فرد در دنیا قرار گرفته و با انواع تحریم‌های اقتصادی مواجه بوده است. دامنه این تحریم‌ها به حوزه رسانه نیز کشیده شد و در طی یک دهه اخیر تلاش‌های بسیار جدی از سوی آمریکا برای شنیده نشدن صدای ایران از طریق رسانه‌های برون مرزی صورت گرفت.

تلاش کردند تا شبکه‌های ما را از برخی ماهواره‌ها حذف کنند

معاون برون مرزی صداوسیما گفت: طی این سال‌ها تلاش کردند تا شبکه‌های ما را از برخی ماهواره‌ها حذف کنند و با توجه به حاکمیت جدیدی که در سال‌های اخیر در فضای وب اتفاق افتاده، اقدامات گسترده‌تر دیگری همچون مسدود کردن دامنه وب‌سایت‌های متعلق به شبکه‌های برون مرزی و همچنین بستن حساب‌های کاربری این رسانه‌ها در شبکه‌های اجتماعی نیز صورت گرفت. اینها مواردی هستند که ما در معاونت برون مرزی صداوسیما به طور دائم با آن مواجهیم.

نوروزی با اشاره به اینکه ایران هدف یک سایبر تروریسم رسانه‌ای قطعی قرار گرفته است، افزود: علی‌رغم همه این فشارها و محدودیت‌ها، ما راهکارها و روش‌هایی را نیز برای انتشار حداکثری پیام و محتوای خود اندیشیده‌ایم و از این طریق‏، اهداف خود را دنبال می‌کنیم.

معاون برون مرزی بر لزوم گسترش همکاری‌های رسانه‌های ایران و کوبا در شبکه‌های اجتماعی نیز تاکید و عنوان کرد: اگرچه کوبا هم تا حدودی با برخی از این شرایط مواجه است، اما به طور قطع، فشارها و محدودیت‌ها بر رسانه‌های برون مرزی ایران، با هیچ کشور دیگری قابل مقایسه نیست. با این حال، می‌توانیم با استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای کوبا در حوزه شبکه‌های اجتماعی، حرف‌های مشترکمان را به طور موفق‌تری به جهانیان منتقل کنیم.

آماده هرگونه همکاری با ایران به خصوص در زمینه رسانه‌ای هستیم

آلبرتو گونزالس کاسالس سفیر جمهوری کوبا در ایران، بازدید از شبکه‌های پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی و دیدار با معاون برون مرزی صداوسیما را یکی از اولویت‌های مهم خود عنوان کرد و گفت: از آنجایی که پیش‌تر به عنوان مدیر مرکز بین‌المللی مطبوعات کوبا بودم، به طور کامل با فعالیت رسانه‌ها آشنا هستم و از طرف دولت و مردم کشورم می‌گویم که ما آماده هرگونه همکاری با ایران به خصوص در زمینه رسانه‌ای هستیم.

گونزالس کاسالس با اشاره به پیشرفت‌های محسوس ایران در زمینه‌های مختلف طی دهه‌های اخیر و پتانسیل‌های بالای کشور گفت: یکی از اولویت‌های ما فراهم کردن زمینه‌های همکاری کامل تلویزیون کوبا با شبکه‌های پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی است که می‌بایست علاوه بر تلویزیون، در زمینه شبکه‌های اجتماعی نیز صورت گیرد.

وی ادامه داد: پرس تی‌وی و هیسپان تی وی، تجربیاتی دارند که ما برای فعالیت رسانه‌ای خود به آن نیاز داریم. هیسپان تی‌وی در مدت زمان کم توانست پیشرفت خوبی را در منطقه آمریکای لاتین داشته باشد و پرس تی‌وی نیز یک شبکه انگلیسی شناخته‌شده است و کشورهای انگلیسی زبان، این شبکه را می‌شناسند. اما متاسفانه رسانه‌ها در کوبا طی سال‌های اخیر، پیشرفت چندانی نداشتند و ما یک مقدار عقب هستیم و از لحاظ امکانات و فناوری‌های روز دنیا نیز با محدودیت‌هایی مواجهیم.

سفیر کوبا از حمله به رسانه‌ها به عنوان یک تروریستم رسانه‌ای یاد کرد و گفت: زمانی که استوارنامه خود را به آقای رئیسی تحویل دادم ایشان گفتند که بهترین راه برای مقابله با این تحریم‌ها و محاصره‌ها، این است که باهم همکاری کنیم. متاسفانه ما از لحاظ جغرافیایی به آمریکا خیلی نزدیک هستیم و همواره در معرض انواع تحریم‌ها از جمله فناوری قرار داریم. حتی آمریکایی‌ها، یک شبکه تلویزیونی را تاسیس کردند که مقر آن در میامی است و اخبار خرابکانه‌ای را برای مردم ما پخش می‌کنند.

یکی از مزیت‌های هیسپان تی وی، نمایش چهره واقعی ایران به مردم آمریکای لاتین

وی با عنوان اینکه یکی از مزیت‌های هیسپان تی وی، نمایش چهره واقعی ایران به مردم آمریکای لاتین توصیف و عنوان کرد: مردم این منطقه با مسائل خاورمیانه و ایران ناآشنا هستند و چه رسانه‌ای بهتر از هیسپان تی‌وی که این اتفاقات را پوشش دهد و دید مردم را نسبت به این موضوعات گسترده‌تر کند.

گونزالس کاسالس در ادامه به استقبال مردم آمریکای لاتین از فیلم‌ها و مستندهای ایرانی اشاره کرد و گفت: دانستن درباره ایران و کشورهای خاورمیانه برای مردم این منطقه، بسیار جذاب است. شما فیلم‌ها و مستندهایی دارید که بسیار جالب هستند و ما به دیدن آنها علاقه‌مندیم و از این طریق می‌توان ایران را بهتر به مردم این منطقه شناساند.

سفیر کوبا در ایران با ابراز امیدواری نسبت به بازگشایی دفتر هیسپان تی‌وی در هاوانا، پایتخت کوبا عنوان گفت: ما باید سیستمی را طراحی کنیم که بتوانیم از تولیدات رسانه‌ای یکدیگر استفاده کنیم. خوشبختانه در بازدید خود متوجه شدم که نیروهای جوان، مدیریت بخش‌های مختلف این دو شبکه را برعهده دارند و ما هم جوان‌های خوبی در رسانه‌های کوبایی داریم که می‌توانیم با هم کار کنیم.

علی اجاره دار، مدیر شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی‌وی نیز در این دیدار ضمن ابراز امیدواری نسبت به گسترش همکاری‌های این شبکه با رسانه‌های کوبایی، عنوان کرد: ما با همکاری بیشتر و قدم‌های هماهنگ‌تر می‌توانیم نفوذ بیشتری داشته باشیم و به طور موثرتری با تحریم‌های ظالمانه و تروریستی آمریکا که رسانه‌ها را نیز هدف گرفته، مقابله کنیم.

مدیر هیسپان تی‌وی در ادامه گفت: اتفاقی که این روزها برای شبکه آرتی و اسپوتنیک روسیه افتاد و تحریم شدند، بخش کوچکی از اتفاقات و ترورهای رسانه‌ای است که شبکه‌های هیسپان تی‌وی پرس تی‌وی و دیگر شبکه‌های برون مرزی سال‌هاست با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی ادامه داد: این حملات برای شبکه پرس تی‌وی تا حدی پیشرفت کرد که حتی دامنه دات کام وب‌سایت این شبکه را نیز مسدود کردند. این اقدامات نشان می‌دهد که قطعاً صدای ما شنیده می‌شود و اثرگذار است و به گوش افرادی که باید برسد، می‌رسد. این موضوع، مسئولیت ما را بیشتر می‌کند و می‌توانیم از طریق همکاری نزدیک‌تر با یکدیگر، سد محکمی باشیم در مقابل تجاوزات امپریالیست رسانه‌ای.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

چالش‌های «خبری» صداوسیما از نگاه دانشجویان/ تحول کی مشهود می‌شود؟

چالش‌های «خبری» صداوسیما از نگاه دانشجویان/ تحول کی مشهود می‌شود؟
2022-05-29T12:30:22+04:30
علیرضا خدابخشی معاون سیاسی سازمان صداوسیما در دیداری صمیمانه با نمایندگان دانشجویی دانشگاه صداوسیما ضمن شنیدن نکات انتقادی آن به طرح مواردی درباره تحول در بخ...

معتادی که یک مدرسه فوتبال راه انداخت/ قصه دختر مستعد فوتبالی

معتادی که یک مدرسه فوتبال راه انداخت/ قصه دختر مستعد فوتبالی
2022-05-29T12:30:22+04:30
آرمان قلی‌پور دشتکی کارگردان مستند «کاپیتان ۲۲» بیان کرد کاراکتر این فیلم در وضعیت بسیار بدی از اعتیاد قرار داشت اما بعد از ترک بدون هیچ چشم‌داشتی مدرسه فوتب...

تماشای پهپادهای ارتش همراه با موسیقی/ یک پایگاه سری رونمایی شد

تماشای پهپادهای ارتش همراه با موسیقی/ یک پایگاه سری رونمایی شد
2022-05-29T11:23:42+04:30
سازمان عقیدتی سیاسی معاونت فرهنگی و روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران بخشی از قدرت پهپادهای خود را در قالب نماهنگ دست خدا منتشر کرد.

«آه آبادان» به دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) تهران رسید

«آه آبادان» به دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) تهران رسید
2022-05-29T10:43:44+04:30
دیوارنگاره میدان ولیعصر (عج) تهران با طرحی از داغ مردم آبادان و همدردی با مردم این شهر، نصب و رونمایی شد.

بو هاپکینز بازیگر کلاسیک‌های سم پکین‌پا درگذشت

بو هاپکینز بازیگر کلاسیک‌های سم پکین‌پا درگذشت
2022-05-29T10:43:42+04:30
بو هاپکینز بازیگری که در آثار کلاسیکی مانند «گرافیتی آمریکایی» و «این گروه خشن» نقش‌آفرینی کرده بود درگذشت.

«باغ نچیده» را این روزها بشنوید/ صدای «شورش» در یک آلبوم

«باغ نچیده» را این روزها بشنوید/ صدای «شورش» در یک آلبوم
2022-05-29T09:50:24+04:30
آلبوم «باغ نچیده» با موسیقی ارژنگ سیفی‌زاده و خوانندگی شورش رشیدی در ژانر موسیقی ایرانی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«گره گاه» وارد اهورا می‌شود/ نمایش ۴ مقطع زمانی یک سینما

«گره گاه» وارد اهورا می‌شود/ نمایش ۴ مقطع زمانی یک سینما
2022-05-29T09:50:22+04:30
کارگردان نمایش «گره گاه» درباره روند آماده‌سازی و مضمون این اثر نمایشی که از امروز در تماشاخانه اهورا روی صحنه می‌رود، توضیح داد.

مخالفت ارشاد با «فرزندکشی»/ نگران آبروی خانواده خرمدین هستند

مخالفت ارشاد با «فرزندکشی»/ نگران آبروی خانواده خرمدین هستند
2022-05-29T06:43:42+04:30
سید امیر سیدزاده می‌گوید مدیران ارشاد به دلیل حفظ آبروی خانواده زنده‌یاد بابک خرمدین نامه‌های همکاری برای تولید «فرزندکشی» را صادر نمی‌کنند.

جوایز «کن» هفتادوپنجم تقسیم شد/ «برادران لیلا» بی‌نصیب ماند

جوایز «کن» هفتادوپنجم تقسیم شد/ «برادران لیلا» بی‌نصیب ماند
2022-05-28T23:57:01+04:30
جشنواره فیلم کن 2022 با معرفی برندگان این دوره به کار خود خاتمه داد و فیلم «برادران لیلا» ساخته سعید روستایی از جوایز اصلی این رویداد بی‌نصیب ماند.

مطالبه سینما درباره نمایش خانگی پیگیری می‌شود/ رفع موانع تولید

مطالبه سینما درباره نمایش خانگی پیگیری می‌شود/ رفع موانع تولید
2022-05-28T15:30:22+04:30
محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی بیان کرد که جا دارد مطالبه خانواده سینما در خصوص نمایش خانگی پیگیری شود.

برندگان بخش‌های جنبی کن ۲۰۲۲ معرفی شدند/ نمایش در پاریس

برندگان بخش‌های جنبی کن ۲۰۲۲ معرفی شدند/ نمایش در پاریس
2022-05-28T13:30:23+04:30
جشنواره فیلم کن برندگان بخش‌های جانبی سینه‌فنوانداسیون و نوعی نگاه ۲۰۲۲ را معرفی کرد.

«سپردمت به جاده‌ها» با صدای سالار عقیلی رونمایی شد

«سپردمت به جاده‌ها» با صدای سالار عقیلی رونمایی شد
2022-05-28T12:50:22+04:30
مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «سپردمت به جاده‌ها» با اجرای سالار عقیلی و با یک دقیقه سکوت به احترام مردم داغدیده آبادان برگزار شد.

پویانمایی دانشجویان ما را شگفت‌زده کرد/ فرصت مواجهه با بهترین‌ها

پویانمایی دانشجویان ما را شگفت‌زده کرد/ فرصت مواجهه با بهترین‌ها
2022-05-28T12:37:01+04:30
ساره شفیعی‌پور عضو هیات انتخاب جشنواره پویانمایی تهران با اشاره به تعداد بالای آثار رسیده به این دوره از جشنواره، برگزاری جشنواره را راهی موثر برای کمک به رش...

برنامه پنج ساله موسسه سینماشهر ابلاغ شد/ ۱۳ ماموریت

برنامه پنج ساله موسسه سینماشهر ابلاغ شد/ ۱۳ ماموریت
2022-05-28T11:43:41+04:30
محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی خط مشی و خطوط کلی فعالیت‌های موسسه سینماشهر را در دوره جدید ابلاغ کرد.

«سی صد» در سعدآباد روی صحنه می‌رود/ حضور ستارگان سینما و موسیقی

«سی صد» در سعدآباد روی صحنه می‌رود/ حضور ستارگان سینما و موسیقی
2022-05-28T11:30:22+04:30
پروژه «سی‌صد» کاری از سهراب پورناظری به کارگردانی امیر جدیدی، آهنگ‌سازی تهمورس پورناظری، خوانندگی رضا بهرام و حضور تعدادی از ستارگان سینما و تلویزیون در کاخ ...

امید به اجرای ۲ تئاتر در سال ۱۴۰۱/ شرایط تئاتر متزلزل و ناپایدار است

امید به اجرای ۲ تئاتر در سال ۱۴۰۱/ شرایط تئاتر متزلزل و ناپایدار است
2022-05-28T09:03:41+04:30
سرپرست گروه تئاتر «پوشه» اعلام کرد قصد دارد در سال جاری ۲ اثر نمایشی را در صورت اینکه شرایط فراهم شود، روی صحنه ببرد.

امید به اجرای ۲ تئاتر در سال ۱۴۰۱/ شرایط تئاتر متزلزل و ناپدار است

امید به اجرای ۲ تئاتر در سال ۱۴۰۱/ شرایط تئاتر متزلزل و ناپدار است
2022-05-28T08:37:02+04:30
سرپرست گروه تئاتر «پوشه» اعلام کرد قصد دارد در سال جاری ۲ اثر نمایشی را در صورت اینکه شرایط فراهم شود، روی صحنه ببرد.

«تک تیرانداز» به بازار موسیقی رسید/ شرح جزییات یک آلبوم

«تک تیرانداز» به بازار موسیقی رسید/ شرح جزییات یک آلبوم
2022-05-28T08:37:02+04:30
موسیقی فیلم سینمایی «تک تیرانداز» به کارگردانی علی غفاری و آهنگسازی احسان بیرقدار در قالب یک آلبوم موسیقایی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

۱۲۰ هزار لهستانی که وارد ایران شدند/ تنها بازمانده جنگ جهانی دوم

۱۲۰ هزار لهستانی که وارد ایران شدند/ تنها بازمانده جنگ جهانی دوم
2022-05-28T07:30:22+04:30
سازنده مستند «موج سرنوشت» از جزئیات تولید این مستند با موضوع کوچ اجباری لهستانی‌ها به ایران در زمان جنگ جهانی دوم سخن گفت.

«مستر بین» در سریال جدیدش دیده شد/ نبرد با یک زنبور

«مستر بین» در سریال جدیدش دیده شد/ نبرد با یک زنبور
2022-05-27T12:17:04+04:30
تریلر سریال«انسان در برابر زنبور» با بازی روان اتکینسون منتشر شد.

«لاله‌زار هزار چهره» آماده نمایش شد/ پیشنهادی برای آینده یک خیابان

«لاله‌زار هزار چهره» آماده نمایش شد/ پیشنهادی برای آینده یک خیابان
2022-05-27T10:43:45+04:30
مهدی باقری از ساخت مستندی با موضوعی درباره آینده خیابان لاله زار تهران با نگاه آینده‌پژوهی، خبرداد.

ری لیوتا بازیگر «رفقای خوب» درگذشت/ ابراز تاسف رابرت دنیرو

ری لیوتا بازیگر «رفقای خوب» درگذشت/ ابراز تاسف رابرت دنیرو
2022-05-27T09:50:26+04:30
بازیگر فیلم‌هایی مانند «رفقای خوب» و «ورود غیرقانونی» از دنیا رفت.

«بهشت حکیم‌الله» شعار ژورنالیستی نمی‌دهد/ رونمایی از حقیقت داعش

«بهشت حکیم‌الله» شعار ژورنالیستی نمی‌دهد/ رونمایی از حقیقت داعش
2022-05-27T09:50:25+04:30
ویدا موسوی کارگردان نمایش «بهشت حکیم‌الله» با اشاره به دلایل استفاده از عروسک در این نمایش تک پرسوناژ عنوان کرد داعشی که در این اثر نمایشی به تصویر کشیده می‌...

«زیرتیغ» و یک تیتراژ تلخ خاطره‌ساز/ وقتی استاد معجزه می‌کند

«زیرتیغ» و یک تیتراژ تلخ خاطره‌ساز/ وقتی استاد معجزه می‌کند
2022-05-27T05:50:25+04:30
موسیقی متن و تیتراژ سریال تلویزیونی «زیر تیغ» به آهنگسازی حسین علیزاده یکی از خاطره سازترین و ماندگارترین ملودی های به جای مانده از سریال های تلویزیونی دهه ه...

دومین ساخته یاسر فقیهی در مراحل فنی قرار گرفت

دومین ساخته یاسر فقیهی در مراحل فنی قرار گرفت
2022-05-26T17:03:45+04:30
دومین ساخته یاسر فقیهی تهیه کننده و کارگردان سینما با عنوان «راز یک هوس» در مرحله فنی قرار گرفت.

رونمایی از ۲۵۰ عنوان نمایش برای تولید در سال ۱۴۰۱ رادیو

رونمایی از ۲۵۰ عنوان نمایش برای تولید در سال ۱۴۰۱ رادیو
2022-05-26T17:03:44+04:30
اداره کل هنرهای نمایشی و شبکه رادیویی نمایش، از ۲۵۰ عنوان نمایش رادیویی برای تولید در سال ۱۴۰۱ رونمایی کرد.

روس‌ها به «برگشت‌ناپذیر» جایزه دادند

روس‌ها به «برگشت‌ناپذیر» جایزه دادند
2022-05-26T17:03:43+04:30
انیمیشن «برگشت‌ناپذیر» از دوازدهمین دوره جشنواره «نور جهان» روسیه جایزه گرفت.

هنرمندی که هیچ گاه از مسیر نورانی همسر شهیدش جدا نماند

هنرمندی که هیچ گاه از مسیر نورانی همسر شهیدش جدا نماند
2022-05-26T13:03:43+04:30
رییس سازمان سینمایی در پی درگذشت مریم کاظمی عکاس جنگ و همسر شهید علی اصغر وصالی پیام تسلیتی را منتشر کرد.

تفاهم نامه سینمای ایران و صربستان عملیاتی می شود

تفاهم نامه سینمای ایران و صربستان عملیاتی می شود
2022-05-26T13:03:43+04:30
معاون بنیاد سینمایی فارابی و سرپرست چتر سینمای ایران با خانم مایا گویکوویچ معاون نخست وزیر و وزیر فرهنگ و رسانه صربستان دیدار و گفتگو کرد.

«شام آخر» را در ایرانشهر صرف کنید/ مسیح (ع) به روایت مسعود دلخواه

«شام آخر» را در ایرانشهر صرف کنید/ مسیح (ع) به روایت مسعود دلخواه
2022-05-26T08:23:43+04:30
نمایش «شام آخر» به کارگردنی مسعود دلخواه که براساس بخش‌هایی از رمان «مرشد و مارگاریتا» به نگارش درآمده است این روزها میزبان علاقه مندان به تئاتر در تماشاخانه...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)