میرنیوز

برای وایرال شدن «خداداد» در فضای مجازی هزینه نکردیم/ رقابتی نداریم

برای وایرال شدن «خداداد» در فضای مجازی هزینه نکردیم/ رقابتی نداریم 2022-04-05T14:22:32+04:30

به گزارش خبرنگار مهر، سریال «خداداد» به کارگردانی علی غفاری و تهیه‌کنندگی سعید سعدی در ایام نوروز روی آنتن شبکه دو سیما رفت. امروز عوامل این سریال در اداره کل روابط عمومی صداوسیما به تماس‌های مخاطبان با شماره ۱۶۲ پاسخ گفتند.

در ادامه نیز نشست خبری این سریال با حضور خبرنگاران برگزار شد.

علی غفاری کارگردان سریال «خداداد» درباره این مجموعه بیان کرد: سریال خداداد به لحاظ موضوعی با این ایام مناسبت داشت. داستان سریال از قبل از نوروز شروع می‌شد و تا بعد از سیزدهم ادامه داشت. خدا را شکر مردم شخصیت‌ها، داستان و سریال را دوست داشتند.

میلاد کزازی نویسنده سریال نیز در سخنانی عنوان کرد: خط اصلی این داستان را سال ۹۲ نوشتم و سال‌ها طول کشید که به خداداد فعلی تبدیل شد. فکر می‌کنم کاری شرافتمندانه ارایه دادیم. فکر می‌کنم نقدهای اجتماعی و اقتصادی که نوشتم کمرنگ شده و نیاز بود پررنگ‌تر شود. سعی کردیم این نقدها را بیان و راهکار هم ارایه دهیم.

زهره حمیدی بازیگر سریال نیز درباره بازخورد مردم یادآور شد: مردم خیلی سریال را دوست داشتند، کاش مردم یاد بگیرند که با وجود کمبودها می‌توان گذشت و من خوشحال شدم که سریال چقدر روی اخلاق‌ها و فرهنگ‌ها تاثیر می‌گذارد. من نقش عاطفه را در این سریال داشتم که با همه فقرشان خانواده شادی بودند و سعی دارد در کنار همسر و فرزندان مشکلات را رفع کند. زمان محدودی داشتیم و فیلمنامه هر لحظه ممکن بود عوض شود اما سعی کردیم با همدلی کار را جلو ببریم.

آرش نوذری هم درباره تجربه همکاری با علی غفاری عنوان کرد: من پیش از این هم با علی غفاری در «بچه مهندس» همکاری داشتم. هر بازیگری دوست دارد در سریال عید دیده شود و امیدوارم این حضور مفید باشد.

سوسن پرور دیگر بازیگر سریال هم درباره این همکاری اظهار کرد: وقتی به من برای حضور در سریال پیشنهاد شد با شعف آن را پذیرفتم.

علی صبوری نیز در سخنانی عنوان کرد: این سومین تجربه سریال تلویزیونی من بود و هرچه می‌گذرد سعی می‌کنم تجربه کسب کنم. هنوز اول راه هستم و لطف خداست که می‌توانم به عنوان بازیگر در کنار دوستان قرار بگیرم. فکر می‌کنم رسالت ما این است که مردم را بخندانیم. من عاشق ژانر کمدی هستم و امیدوارم حسی که می‌خواستیم منتقل شده باشد.

مکانیزم نظرسنجی‌های صداوسیما پیچیده است

غفاری در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره نظرسنجی‌های صداوسیما اظهار کرد: مکانیزم نظرسنجی‌ها پیچیده است و من می‌توانم درباره شیوه نمایشی صحبت کنم که مهم هم هست. برای تولید سریال باید مکانیزمی باشد که به موضوع تبلیغات بیشتر پرداخته شود، ساعت پخش، همپوشانی سریال‌ها و… مشکلاتی را ایجاد کرد، ما خیلی امیدوار بودیم و حتی خبرهای غافلگیرکننده‌ای می‌شنیدیم مثلاً صحبت تبلیغات شهری هم برای کارهای نوروزی مطرح می‌شد.

وی اضافه کرد: در سریال عوامل با هزار و یک مشکل کنار هم جمع می‌شوند و مردم خیلی وقت‌ها متوجه این‌ها نمی‌شوند. وقتی سریالی در شبکه دو شروع می‌شود مخاطب ما خیلی آسیب پذیر است چون مابین دو سریال است و سریال اول یعنی شبکه سه اگر به موقع پخش نشود سریال شبکه دو آسیب می‌بیند به خصوص که به خاطر اخبار بیست و سی نمی‌توان زمانش را تغییر داد.

غفاری همچنین گفت: نتیجه تلاش وقتی دیده می‌شود که زمان پخش مناسبی داشته باشد. بحث رقابت با دیگر شبکه‌ها ندارم و اگر مجموعه‌های نمایشی داشته باشیم که مردم را پای خود بنشاند همه برد کرده‌ایم. اینکه چه شبکه یا سریالی پربیننده‌تر یا کم بیننده بوده است بحث من نیست بحث من زمان بندی و دیده شدن است. با این حال عمدتاً مردم سریال را دوست داشتند نمی‌گویم کار ما بدون اشکال بوده است و اصلاً دوستان فکر نمی‌کردند کار به تولید برسد. در مجموع من فکر می‌کنم سریال در حد خودش موفق بود.

بهرنگ ملک محمدی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو نیز تصریح کرد: همه تلاش ما بر این استوار بود که جمله‌ای را در این سریال بگوییم که وقتی فرد مسئول امضایی می‌کند پای آن بایستد. سیاوش طهمورث نقش یک مسئول را در سریال بازی کرد و حرف ما این بود که نشان دهیم یک بی توجهی مسئول می‌تواند زندگی‌ها را تحت‌الشعاع قرار دهد.

یک ریال برای وایرال شدن سریال در فضای مجازی هزینه نکردیم

وی اضافه کرد: ما در این سریال یک ریال برای نقد شدن، وایرال شدن و دیده شدن در فضای مجازی هزینه نکردیم، چون معتقدیم که مردمی که تلویزیون می‌بینند این امکان را ندارند. حتی از علی صبوری هم نخواستیم پست یا حرفی در فضای مجازی بگذارد و روز اول هم صفحه‌اش بسته شد.

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو گفت: خواهشاً شبکه‌ها را در رقابت نگذارید. امسال روابط عمومی سازمان کار جالبی کرد و تیزر جامعی از همه سریال‌ها داشت. تلویزیون یک مجموعه واحد است و همه برنامه‌ها دریک راستا هستند و اینکه ما در این وادی بیفتیم که چه اثری پربیننده‌تر بود یا چه کاری کم بیننده درست نیست. بسیار خوشحالم «زیرخاکی» مخاطب بالایی داشت من خودم در سیمافیلم فصل یک این سریال را به سرانجام رساندم. همچنین خوشحالم برای سریال‌های دیگر و با احترام به همه شبکه‌ها امیدواریم سریال‌ها مردم میدان ونک به پایین را جلب کند. برخی فکر می‌کنند ایران فقط ونک به بالاست در حالی که تلویزیون رسانه عام است و همه اقشار باید آن را ببینند.

درآمد یک سال کارم در فضای مجازی، به اندازه صد سال کار در تلویزیون بود

علی صبوری در ادامه نشست در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره اینکه برخی او را در استنداپ کمدی موفق‌تر می‌دانند تا بازیگری در سریال عنوان کرد: این مسئله به مخاطبان برمی‌گردد بعضی که منتقدانه نظر می‌دهند باید در نظر بگیرند سریالی که در تلویزیون پخش می‌شود محدودیت‌هایی هم دارد و با استنداپ یا فضای مجازی فرق دارد. به نظرم باید مردم نظر دهند و بازخوردی که من دارم خوب بوده است. مخاطبان من از یک میلیون بیشتر است که از پلتفرم‌ها هم بالاتر است چون آن‌ها به میلیون دقیقه آمار می‌دهند درحالیکه آمار تلویزیون به درصد بیننده است. برای همین سریال خداداد حدود هفتصد هزار نفر اعلام کردند که سریال را دوست داشتند. به نظرم سریال خیلی خوبی بود و من راضی هستم. به هر حال من برای پول وارد این عرصه نشدم. من درآمد یک سال کارم در فضای مجازی، به اندازه صد سال کار در تلویزیون بود. قراردادی هم که برای تلویزیون داشتم تا سال ۱۴۰۹ بود.

صبوری با اشاره به برخی رسانه‌ها و تاثیری که در انتخاب‌ها دارند عنوان کرد: من قبل از این کار می‌خواستم در سریال پلاک ۱۳ بازی کنم و قرارداد ببندم اما دیدم تیتری زدند که «فاجعه‌ای به اسم سریال پلاک ۱۳» و بعد قرارداد نبستم و حالا می‌بینم این اثر سومین سریال نوروزی شد.

او همچنین اضافه کرد: نوعی گارد نسبت به من هست که به نظرم زمان آن را حل می‌کند اما ممنونم که آقای غفاری به این گارد توجه نکرد و به من اعتماد کرد. فکر می‌کنم اگر بازیگر دیگری جای من بود حتی آمار این سریال کاهش پیدا نمی‌کرد.

حسین قرایی مدیرکل روابط عمومی صداوسیما نیز در سخنانی عنوان کرد: طنز نیاز جامعه ماست و باید بیشتر به آن توجه شود و افرادی مثل غفاری را باید حمایت کرد تا پرقدرت‌تر جلو بروند.

غفاری در ادامه با اشاره به نکته‌ای یادآور شد: می‌توان حرف‌های زد که از جنس مردم باشد خصوصاً که مردم خیلی درگیر اخبار روز هستند و تمایل شأن به دیدن کارهای نمایشی است. ما باید بیشتر بخش نمایشی صداوسیما را ببینیم و برایش حساب باز کنیم. این آمار و ارقام حاشیه است و اتفاقاً نباید وارد آن شویم. ما جشنواره جام‌جم را داشتیم و باید این هیات‌های تخصصی را گردآوری کرد.

وی در پایان بیان کرد: ما باید فقط حرف دل مردم را بزنیم. با لحن و ادبیاتی که دوست داشته باشند ما هم سعی کردیم کار نجیبی بسازیم درباره پدری که با هزار و یک مشکل مواجه است. موضوع امانتداری را مطرح کردیم، دروغ را سرزنش کردیم، مشکل مسکن و جهیزیه را مطرح کردیم و سعی کردیم به هرکدام به اندازه خود بپردازیم.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

انتصاب مدیرکل تولیدات نمایشی معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما

انتصاب مدیرکل تولیدات نمایشی معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما
2022-05-16T20:31:37+04:30
معاون برون مرزی صداوسیما مدیر کل تولیدات نمایشی این معاونت را منصوب کرد.

پژمان جمشیدی با «علفزار» به سینماها می‌آید/ اکران از ۲۸ اردیبهشت

پژمان جمشیدی با «علفزار» به سینماها می‌آید/ اکران از ۲۸ اردیبهشت
2022-05-16T18:38:16+04:30
دو فیلم «علفزار» و «چند می‌گیری گریه کنی ۲» از روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه به نمایش در می‌آیند.

سازمان سینمایی با درخواست انحلال کدام سینماها موافقت می‌کند؟

سازمان سینمایی با درخواست انحلال کدام سینماها موافقت می‌کند؟
2022-05-16T16:51:37+04:30
قادر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی به تشریح موضع قانونی این سازمان در قبال سینماهای متقاضی انحلال پرداخت.

آکشی کومار فرش قرمز کن را از دست داد/ ابتلا به کرونا برای بار دوم

آکشی کومار فرش قرمز کن را از دست داد/ ابتلا به کرونا برای بار دوم
2022-05-16T15:58:16+04:30
آکشی کومار ستاره سینمای بالیوود با مثبت شدن تست کرونایش از حضور در فرش قرمز جشنواره کن ۲۰۲۲ بازماند.

بهرام دهقانی در «سایه» تجلیل می‌شود/ گلایه از انتقادات دانشجویان

بهرام دهقانی در «سایه» تجلیل می‌شود/ گلایه از انتقادات دانشجویان
2022-05-16T15:44:57+04:30
محمدحسین یاوری دبیر جشنواره فیلم «سایه» بیان کرد که امسال بزرگداشت بهرام دهقانی را داریم که از تدوین‌گران خوب کشورمان هستند.

بدرقه وزیر فرهنگ لبنان از سوی رییس سازمان سینمایی کشور

بدرقه وزیر فرهنگ لبنان از سوی رییس سازمان سینمایی کشور
2022-05-16T15:04:57+04:30
رییس سازمان سینمایی کشور و بهمنی معاون رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی صبح امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت، در در پاویون فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) وزیر...

لیام نیسن در «سرزمین مقدسان و گناهکاران» دیده شد

لیام نیسن  در «سرزمین مقدسان و گناهکاران» دیده شد
2022-05-16T12:51:36+04:30
نتفلیکس ۲ تصویر از بازی لیام نیسن در فیلم جدیدش را منتشر کرد.

انصراف گروه تئاتر «نقاب» از اجرا به دلیل نبود حمایت

انصراف گروه تئاتر «نقاب» از اجرا به دلیل نبود حمایت
2022-05-16T12:38:17+04:30
سرپرست گروه تئاتر «نقاب» اعلام کرد به دلیل نبود حمایت از سوی اداره‌کل هنرهای نمایشی از اجرای جدیدترین اثر گروه در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر انصراف می‌دهد.

آشا محرابی به تئاتر کودک بازگشت/ تلاش بچه‌ها برای رهایی از فاگین

آشا محرابی به تئاتر کودک بازگشت/ تلاش بچه‌ها برای رهایی از فاگین
2022-05-16T09:31:37+04:30
روز گذشته یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه نمایش «بچه های تکِ استریت کارلو» به کارگردانی آشا محرابی و با حضور داریوش فرضیایی و تعدادی از هنرمندان تئاتر آغاز به کار کرد.

معاونت برون‌مرزی فعلا شبکه جدید تاسیس نمی‌کند/خیز برای آثار نمایشی

معاونت برون‌مرزی فعلا شبکه جدید تاسیس نمی‌کند/خیز برای آثار نمایشی
2022-05-16T08:38:17+04:30
معاون برون مرزی صداوسیما با اشاره به اقدامات این معاونت بیان کرد که تا اطلاع ثانوی بنایی برای راه‌اندازی و تاسیس شبکه یا کانال جدید ندارند.

ابراز تمایل بازیگران برای حضور در «رکسانا»/ شهبازی به فجر می‌رسد؟

ابراز تمایل بازیگران برای حضور در «رکسانا»/ شهبازی به فجر می‌رسد؟
2022-05-16T08:38:16+04:30
مسعود ردایی تهیه‌کننده سینما بیان کرد که عده‌ای از بازیگران هم خودشان ابراز تمایل کرده‌اند که در فیلم سینمایی «رکسانا» ایفای نقش داشته باشند که این موارد هم ...

«اژدها لازم می شود» امشب در شبکه سه سیما

«اژدها لازم می شود» امشب در شبکه سه سیما
2022-05-15T21:04:56+04:30
فیلم کوتاه تلویزیونی اژدها لازم می شود امشب ساعت ۲۲:۴۵ از شبکه سه سیما پخش می شود.

«روی موج یکشنبه‌ها» جان می‌گیرد/ جهان تجسمی مبنای رویکرد اجرایی

«روی موج یکشنبه‌ها» جان می‌گیرد/ جهان تجسمی مبنای رویکرد اجرایی
2022-05-15T12:58:19+04:30
مازیار سیدی از اجرای نمایش «روی موج یکشنبه‌ها» در نیمه ابتدایی تابستان خبر داد.

فروش ۸۴۷ میلیون تومانی تئاتر شهر در ۲ ماه اول ۱۴۰۱

فروش ۸۴۷ میلیون تومانی تئاتر شهر در ۲ ماه اول ۱۴۰۱
2022-05-15T12:44:59+04:30
آمار فروش و تماشاگران نمایش های به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر به تفکیک اجراها مشخص شد.

برنامه تازه‌ترین کنسرت‌های تهران و شهرهای دیگر اعلام شد

برنامه تازه‌ترین کنسرت‌های تهران و شهرهای دیگر اعلام شد
2022-05-15T12:18:19+04:30
تعدادی از گروه‌ها و هنرمندان فعال حوزه موسیقی طی روزهای آینده مجموعه کنسرت‌هایی را در تالارهای مختلف تهران و دیگر شهرهای کشور برگزار می‌کنند.

مجید زین‌العابدین مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی شد

مجید زین‌العابدین مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی شد
2022-05-15T10:44:58+04:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیات امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی، در حکمی مجید زین‌العابدین را به عنوان مشاور وزیر و مدیر عامل این بنیاد منصوب کرد.

تام کروز: ساخت «تاپ گان ۲» غیرمسئولانه و ستایش جنگ‌افروزی است

تام کروز: ساخت «تاپ گان ۲» غیرمسئولانه و ستایش جنگ‌افروزی است
2022-05-15T10:04:59+04:30
تام کروز ۳۰ سال قبل و بعد از ساخت فیلم «تاپ گان» اعلام کرده بود ساخت ادامه این فیلم ستایش جنگ‌افروزی است اما حالا قسم خورده که ارائه بهترین دنباله ممکن برای ...

همچنان پیگیر وضعیت رضا رویگری هستیم/ حفظ کرامت هنرمندان سیاست ماست

همچنان پیگیر وضعیت رضا رویگری هستیم/ حفظ کرامت هنرمندان سیاست ماست
2022-05-15T09:51:39+04:30
نیکنام حسینی پور مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر بیان کرد که حفظ کرامت هنرمندان، مهمترین سیاست تمامی نهادهای دست اندرکار فرهنگ و هنر کشور است.

«وسان» در کانادا رونمایی می‌شود/ یاسر خاسب و اجرایی بین‌المللی

«وسان» در کانادا رونمایی می‌شود/ یاسر خاسب و اجرایی بین‌المللی
2022-05-15T09:51:38+04:30
یاسر خاسب در جدیدترین تجربه خود ویدئو پرفورمنس آرت «وسان» را همزمان با روز شاهنامه فردوسی، برای یک کمپانی هنری در کانادا اجرا می‌کند.

مجموعه انیمیشن «مینا» رونمایی شد/ فرصتی برای آموزش زبان فارسی

مجموعه انیمیشن «مینا» رونمایی شد/ فرصتی برای آموزش زبان فارسی
2022-05-15T07:11:39+04:30
مجموعه انیمیشن «مینا» با حضور معاون برون مرزی سازمان صداوسیما و نیز رئیس بنیاد سعدی، رونمایی شد.

بازیگران در تئاتر شهر گردهم آمدند/ به نام تئاتر به کام موسیقی

بازیگران در تئاتر شهر گردهم آمدند/ به نام تئاتر به کام موسیقی
2022-05-14T22:18:19+04:30
مراسم گرامیداشت روز جهانی تئاتر و «شب بازیگر» با تجلیل از ۴ بازیگر پیشکسوت تئاتر و یادبود هنرمندان درگذشته در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار شد.

تودیع و معارفه مدیران شبکه‌های تلویزیون/ تحول چگونه رخ می‌دهد؟

تودیع و معارفه مدیران شبکه‌های تلویزیون/ تحول چگونه رخ می‌دهد؟
2022-05-14T16:04:58+04:30
معاون سیمای رسانه ملی بیان کرد که تحول با جابجایی معاونان و مدیران رخ نمی‌دهد بلکه به همت بدنه عظیم، کارآمد و انقلابی که در سازمان صداوسیما حضور دارد، رقم می...

گلدن گلوب فروخته می‌شود/ پیچیدگی و ابهام در وضعیت نهاد سینمایی

گلدن گلوب فروخته می‌شود/ پیچیدگی و ابهام در وضعیت نهاد سینمایی
2022-05-14T15:38:18+04:30
گلدن گلوب اعلام کرد که قصد دارد این مجموعه را به یک فرد بفروشد تا بتواند از این طریق مشکلات مربوط به نبودن تنوع را کم کند.

پرفورمنس خاستگاهی اجتماعی دارد/ ماجرای یک مشغله فراگیر

پرفورمنس خاستگاهی اجتماعی دارد/ ماجرای یک مشغله فراگیر
2022-05-14T13:11:39+04:30
امیر وارسته طراح و کارگردان پرفورمنس «شغل فراگیر» بیان کرد که این اجرا علاوه بر رویکردی نقادانه، بخشی از تجربه‌ زیست هنرمند به مثابه‌ یک شهروند را با مخاطبان...

پخش مستندی ویژه ناشنوایان/ کارآفرینان به مناطق صعب‌العبور رفتند

پخش مستندی ویژه ناشنوایان/ کارآفرینان به مناطق صعب‌العبور رفتند
2022-05-14T12:04:59+04:30
نسخه ویژه ناشنوایان «از زمین خاکی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ایمان گودرزی از یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

اولین تصاویر «آزادی مشروط» منتشر شد/ سریال کرونایی مسعود ده‌نمکی

اولین تصاویر «آزادی مشروط» منتشر شد/ سریال کرونایی مسعود ده‌نمکی
2022-05-14T11:38:18+04:30
همزمان با اولین روزهای تصویربرداری «آزادی مشروط» اولین تصاویر از این سریال به تازگی منتشر شده است.

ژولیت بینوش جایزه سن‌سباستین را دریافت می‌کند

ژولیت بینوش جایزه سن‌سباستین را دریافت می‌کند
2022-05-14T11:11:39+04:30
جایزه جشنواره سن‌سباستین ۲۰۲۲ به ژولیت بینوش بازیگر فرانسوی اهدا می‌شود.

پخش مستندی ویژه نابینایان/ کارآفرینان به مناطق صعب‌العبور رفتند

پخش مستندی ویژه نابینایان/ کارآفرینان به مناطق صعب‌العبور رفتند
2022-05-14T10:58:18+04:30
نسخه ویژه ناشنوایان «از زمین خاکی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ایمان گودرزی از یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

اولین آلبوم گروه «وَنگِ وا» منتشر شد/ شنیدن «رجزخون» با صدای متفاوت

اولین آلبوم گروه «وَنگِ وا» منتشر شد/ شنیدن «رجزخون» با صدای متفاوت
2022-05-14T09:24:58+04:30
اولین آلبوم گروه موسیقی «وَنگِ وا» با عنوان «رجزخون» در قالبی اثری تلفیقی مبتنی‌بر موسیقی ایرانی و موسیقی نواحی مختلف کشورمان پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«رویای پرشکوه خالی» در مولوی/ بازگشت به کارگردانی بعد از ۴ سال

«رویای پرشکوه خالی» در مولوی/ بازگشت به کارگردانی بعد از ۴ سال
2022-05-14T08:18:32+04:30
حامد ادوای از اجرای نمایش «رویای پرشکوه خالی» در آینده ای نزدیک در تالار مولوی خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)