میرنیوز

خساست تلویزیون در حق «شادروان»/ باید مقابله به مثل کنیم!

خساست تلویزیون در حق «شادروان»/ باید مقابله به مثل کنیم! 2022-04-01T10:09:12+04:30

سعید خانی پخش‌کننده فیلم سینمایی «شادروان» به کارگردانی حسین نمازی از فیلم‌های در حال اکران در ترکیب فیلم‌های نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره رضایت خود از شرایط اکران این فیلم توضیح داد: با عبور مجموع فروش این فیلم از مرز ۵ میلیارد تومان، از فروش فیلم رضایت داریم اما واقعیت این است که آنچه موجب رونق فروش یک فیلم می‌شود، بحث اطلاع‌رسانی درباره آن است که متأسفانه در این زمینه صداوسیما هیچ حمایتی از فیلم ما نکرد. تلویزیون هیچ تیزری به فیلم «شادروان» نداد آن هم در حالی که در ایام جشنواره ما در قالب چند سانس رایگان میزبان مدیران سازمان صداوسیما بودیم اما در بازه اکران هیچ همکاری‌ای با ما نکردند.

وی ادامه داد: در زمینه تبلیغات محیطی هم به‌شدت با محدودیت مواجه بودیم و به همین دلیل اطلاع‌رسانی و تبلیغات فیلم ما محدود به فضای مجازی شد و از همین طریق توانستیم به فروش فعلی برسیم. به نظرم بعد از ۲ سالی که در نوروز درگیر کرونا بودیم و مردم کمتر به مسافرت رفته بودند، امسال میزان بالای مسافرت‌ها هم در استقبال از فیلم‌ها تأثیر داشت و باعث شد اساساً اکران نوروزی متوسطی داشته باشیم. اگر در ماه رمضان هم اطلاع‌رسانی مناسبی نسبت به اکران فیلم‌ها صورت نگیرد، همچنان شرایط نگران‌کننده‌ای را خواهیم داشت.

معلوم نیست مشکل مدیران تلویزیون با فیلم‌ها چیست!

خانی درباره دلیل مسئولان تلویزیون برای عدم پخش تبلیغات فیلم «شادروان» توضیح داد: اساساً مدیران تلویزیون در زمینه دادن تیزر به فیلم‌های در حال اکران خساست دارند و رویکرد جدیدی را هم در چند سال اخیر دنبال کرده‌اند که به سینما آسیب رسانده، در سال‌های اخیر هر چه سینما به تلویزیون کمک کرده، برعکس این کمک از طرف تلویزیون صورت نگرفته است. قبل از این به فیلم‌های ارزشی و حتی فیلم‌هایی که از ارشاد پروانه نمایش داشتند، تعدادی تیزر تعلق می‌گرفت اما الان این فرآیند را به حمایت ریالی تبدیل کرده‌اند و به همین دلیل وقتی اعداد اعلامی را در عمل مدنظر قرار می‌دهیم چیزی برای تیزر باقی نمی‌ماند! اساساً هم معلوم نمی‌شود که مشکل‌شان کجاست.

وی افزود: آنچه من به شخصه متوجه می‌شوم این است که مدیران تلویزیون رویکرد خوبی نسبت به سینما ندارند و در همین بازه زمانی هم دیدیم که غیر از یک فیلم، باقی فیلم‌های اکران نوروز مورد توجه سازمان صداوسیما قرار نگرفته، در حالی که تعامل سینما و تلویزیون همواره به فرهنگ کشور کمک کرده است، مدیران فعلی صداوسیما خیلی تعامل مناسبی با اهالی سینما ندارند. مدیران ارشاد هم مدام می‌گویند که ما نامه‌نگاری و مذاکره کرده‌ایم اما نمی‌خواهند قبول کنند که راه این تعامل از طرف صداوسیما بسته است. تا زمانی هم که ما مقابله به مثل نکنیم این شرایط ادامه دارد. به‌طور مثال در ایام جشنواره نباید اینقدر به ما فشار بیاورند که برای مدیران تلویزیون فیلم‌ها را به‌صورت رایگان نمایش دهیم! تا زمانی که مقابله به مثل نکنیم، این رویه از سوی تلویزیون ادامه خواهد داشت. مگر اینکه تصمیم کلانی در سطح وزیر ارشاد و رئیس صداوسیما گرفته شود.

این پخش‌کننده سینما تأکید کرد: سینما در شرایط فعلی دغدغه مدیران میانی صداوسیما نیست و به نظر می‌رسد اگر شرایط در اختیار آن‌ها باشد، حتی حاضرند درهای سینما را تخته کنند! من از زمان مهندس ضرغامی تا امروز در کار تبلیغات و تیزرهای تلویزیونی بوده‌ام و فکر می‌کنم تلویزیون به‌خوبی می‌تواند در کنار سینما بایستد اما در عمل این اتفاق رخ نمی‌دهد.

تلویزیون فیلم ۱۰ میلیاردتومانی را ۱۰۰ میلیون می‌خرد!

وی در انتقاد از رویکردهای اقتصادی تلویزیون در تعامل با سینماگران ادامه داد: ۱۰ سال پیش هزینه تولید یک فیلم ۲۰۰ میلیون تومان بود و تلویزیون نسخه نهایی آن را ۸۰ میلیون تومان می‌خرید، امروز اما هزینه تولید یک فیلم ۱۰ میلیارد تومان شده است و تلویزیون نسخه نهایی را ۱۰۰ میلیون تومان می‌خرد! این یعنی ما هستیم که داریم به تلویزیون کمک می‌کنیم. صداوسیما فیلم «لونه زنبور» را از من خریده و پنج سال است که هر سال در ایام نوروز آن را پخش می‌کند. من خودم خسته شدم از بس این فیلم را دیده‌ام! ما به‌عنوان سینماگر همواره به تلویزیون کمک کرده‌ایم چرا که آن را یک رسانه ملی می‌دانیم اما از آن طرف هیچ حمایتی نمی‌شود.

خانی افزود: همین فیلم‌های اکران نوروز با توجه به افزایش بلیت سینماها، اگر حجم قابل توجهی تیزر تلویزیونی داشتند، تعداد مخاطبان‌شان حداقل ۳۰ درصد بیشتر از امروز بود. در سال‌های اولیه ریاست آقای علی‌عسگری و زمانی که کارد به استخوان بچه‌های سینما رسیده بود و سراغ تبلیغات ماهواره‌ای رفته بودند، تعامل خوبی با تلویزیون شکل گرفت اما مجدد در سال‌های اخیر همه چیز به حالت قبل بازگشته است.

تهیه‌کننده‌ها هم تنها زمانی که فیلم روی پرده دارند نسبت به این موضوع اعتراض می‌کنند. من به‌عنوان پخش‌کننده اما مدام فیلم در حال اکران دارند. در همین یک سال من فیلم «قهرمان» و «گربه سیاه» را هم در اکران داشتم و متوجه رفتار سازمان صداوسیما با فیلم‌ها هستم و به نظر نسبت به سینما کم‌لطفی صورت می‌گیرد. این رفتار باید اصلاح شود و در غیر این صورت سینماگران چاره‌ای ندارند جز اینکه سراغ مسیرهای دیگر اطلاع‌رسانی و حتی تبلیغ از شبکه‌های ماهواره‌ای بروند.

«شادروان» حرف روز دارد

پخش‌کننده «شادروان» درباره دلایل توفیق این فیلم در اکران به رغم بی‌مهری‌های تلویزیون هم گفت: «شادروان» یک فیلم خانوادگی است و با توجه به بازخوردهایی که تا به امروز شاهد بوده‌ایم، مخاطب با آن هم‌ذات‌پنداری می‌کند. فیلم نسبت به شرایط اجتماعی و اقتصادی جامعه، حرف‌های به روزی دارد و کیفیت واکنش‌ها در جشنواره فجر هم به فیلم کمک کرد تا تبدیل به یک اثر مهم برای مخاطبان شود.

مدیر دفتر پخش «خانه فیلم» در پایان درباره برنامه خود برای اکران عید فطر هم اظهار کرد: در حال حاضر دو فیلم «علف‌زار» و «دوزیست» را آماده عرضه برای اکران عید فطر داریم. شرایط در حال حاضر به‌گونه‌ای است که در هر مقطعی مخاطب به سینما بیاید، زمان مناسبی برای اکران هر فیلمی است. امسال اگر شاهد اکران فیلم‌های مناسبی در سینما نباشیم، با یک افت مخاطب شدید نسبت به سال ۹۸ و قبل از کرونا، مواجه خواهیم شد. باید تلاش کنیم فیلم‌های قوی در چرخه اکران داشته باشیم که این افت مخاطب شدید نباشد.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

انتصاب مدیرکل تولیدات نمایشی معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما

انتصاب مدیرکل تولیدات نمایشی معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما
2022-05-16T20:31:37+04:30
معاون برون مرزی صداوسیما مدیر کل تولیدات نمایشی این معاونت را منصوب کرد.

پژمان جمشیدی با «علفزار» به سینماها می‌آید/ اکران از ۲۸ اردیبهشت

پژمان جمشیدی با «علفزار» به سینماها می‌آید/ اکران از ۲۸ اردیبهشت
2022-05-16T18:38:16+04:30
دو فیلم «علفزار» و «چند می‌گیری گریه کنی ۲» از روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه به نمایش در می‌آیند.

سازمان سینمایی با درخواست انحلال کدام سینماها موافقت می‌کند؟

سازمان سینمایی با درخواست انحلال کدام سینماها موافقت می‌کند؟
2022-05-16T16:51:37+04:30
قادر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی به تشریح موضع قانونی این سازمان در قبال سینماهای متقاضی انحلال پرداخت.

آکشی کومار فرش قرمز کن را از دست داد/ ابتلا به کرونا برای بار دوم

آکشی کومار فرش قرمز کن را از دست داد/ ابتلا به کرونا برای بار دوم
2022-05-16T15:58:16+04:30
آکشی کومار ستاره سینمای بالیوود با مثبت شدن تست کرونایش از حضور در فرش قرمز جشنواره کن ۲۰۲۲ بازماند.

بهرام دهقانی در «سایه» تجلیل می‌شود/ گلایه از انتقادات دانشجویان

بهرام دهقانی در «سایه» تجلیل می‌شود/ گلایه از انتقادات دانشجویان
2022-05-16T15:44:57+04:30
محمدحسین یاوری دبیر جشنواره فیلم «سایه» بیان کرد که امسال بزرگداشت بهرام دهقانی را داریم که از تدوین‌گران خوب کشورمان هستند.

بدرقه وزیر فرهنگ لبنان از سوی رییس سازمان سینمایی کشور

بدرقه وزیر فرهنگ لبنان از سوی رییس سازمان سینمایی کشور
2022-05-16T15:04:57+04:30
رییس سازمان سینمایی کشور و بهمنی معاون رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی صبح امروز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت، در در پاویون فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) وزیر...

لیام نیسن در «سرزمین مقدسان و گناهکاران» دیده شد

لیام نیسن  در «سرزمین مقدسان و گناهکاران» دیده شد
2022-05-16T12:51:36+04:30
نتفلیکس ۲ تصویر از بازی لیام نیسن در فیلم جدیدش را منتشر کرد.

انصراف گروه تئاتر «نقاب» از اجرا به دلیل نبود حمایت

انصراف گروه تئاتر «نقاب» از اجرا به دلیل نبود حمایت
2022-05-16T12:38:17+04:30
سرپرست گروه تئاتر «نقاب» اعلام کرد به دلیل نبود حمایت از سوی اداره‌کل هنرهای نمایشی از اجرای جدیدترین اثر گروه در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر انصراف می‌دهد.

آشا محرابی به تئاتر کودک بازگشت/ تلاش بچه‌ها برای رهایی از فاگین

آشا محرابی به تئاتر کودک بازگشت/ تلاش بچه‌ها برای رهایی از فاگین
2022-05-16T09:31:37+04:30
روز گذشته یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه نمایش «بچه های تکِ استریت کارلو» به کارگردانی آشا محرابی و با حضور داریوش فرضیایی و تعدادی از هنرمندان تئاتر آغاز به کار کرد.

معاونت برون‌مرزی فعلا شبکه جدید تاسیس نمی‌کند/خیز برای آثار نمایشی

معاونت برون‌مرزی فعلا شبکه جدید تاسیس نمی‌کند/خیز برای آثار نمایشی
2022-05-16T08:38:17+04:30
معاون برون مرزی صداوسیما با اشاره به اقدامات این معاونت بیان کرد که تا اطلاع ثانوی بنایی برای راه‌اندازی و تاسیس شبکه یا کانال جدید ندارند.

ابراز تمایل بازیگران برای حضور در «رکسانا»/ شهبازی به فجر می‌رسد؟

ابراز تمایل بازیگران برای حضور در «رکسانا»/ شهبازی به فجر می‌رسد؟
2022-05-16T08:38:16+04:30
مسعود ردایی تهیه‌کننده سینما بیان کرد که عده‌ای از بازیگران هم خودشان ابراز تمایل کرده‌اند که در فیلم سینمایی «رکسانا» ایفای نقش داشته باشند که این موارد هم ...

«اژدها لازم می شود» امشب در شبکه سه سیما

«اژدها لازم می شود» امشب در شبکه سه سیما
2022-05-15T21:04:56+04:30
فیلم کوتاه تلویزیونی اژدها لازم می شود امشب ساعت ۲۲:۴۵ از شبکه سه سیما پخش می شود.

«روی موج یکشنبه‌ها» جان می‌گیرد/ جهان تجسمی مبنای رویکرد اجرایی

«روی موج یکشنبه‌ها» جان می‌گیرد/ جهان تجسمی مبنای رویکرد اجرایی
2022-05-15T12:58:19+04:30
مازیار سیدی از اجرای نمایش «روی موج یکشنبه‌ها» در نیمه ابتدایی تابستان خبر داد.

فروش ۸۴۷ میلیون تومانی تئاتر شهر در ۲ ماه اول ۱۴۰۱

فروش ۸۴۷ میلیون تومانی تئاتر شهر در ۲ ماه اول ۱۴۰۱
2022-05-15T12:44:59+04:30
آمار فروش و تماشاگران نمایش های به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر به تفکیک اجراها مشخص شد.

برنامه تازه‌ترین کنسرت‌های تهران و شهرهای دیگر اعلام شد

برنامه تازه‌ترین کنسرت‌های تهران و شهرهای دیگر اعلام شد
2022-05-15T12:18:19+04:30
تعدادی از گروه‌ها و هنرمندان فعال حوزه موسیقی طی روزهای آینده مجموعه کنسرت‌هایی را در تالارهای مختلف تهران و دیگر شهرهای کشور برگزار می‌کنند.

مجید زین‌العابدین مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی شد

مجید زین‌العابدین مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی شد
2022-05-15T10:44:58+04:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیات امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی، در حکمی مجید زین‌العابدین را به عنوان مشاور وزیر و مدیر عامل این بنیاد منصوب کرد.

تام کروز: ساخت «تاپ گان ۲» غیرمسئولانه و ستایش جنگ‌افروزی است

تام کروز: ساخت «تاپ گان ۲» غیرمسئولانه و ستایش جنگ‌افروزی است
2022-05-15T10:04:59+04:30
تام کروز ۳۰ سال قبل و بعد از ساخت فیلم «تاپ گان» اعلام کرده بود ساخت ادامه این فیلم ستایش جنگ‌افروزی است اما حالا قسم خورده که ارائه بهترین دنباله ممکن برای ...

همچنان پیگیر وضعیت رضا رویگری هستیم/ حفظ کرامت هنرمندان سیاست ماست

همچنان پیگیر وضعیت رضا رویگری هستیم/ حفظ کرامت هنرمندان سیاست ماست
2022-05-15T09:51:39+04:30
نیکنام حسینی پور مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر بیان کرد که حفظ کرامت هنرمندان، مهمترین سیاست تمامی نهادهای دست اندرکار فرهنگ و هنر کشور است.

«وسان» در کانادا رونمایی می‌شود/ یاسر خاسب و اجرایی بین‌المللی

«وسان» در کانادا رونمایی می‌شود/ یاسر خاسب و اجرایی بین‌المللی
2022-05-15T09:51:38+04:30
یاسر خاسب در جدیدترین تجربه خود ویدئو پرفورمنس آرت «وسان» را همزمان با روز شاهنامه فردوسی، برای یک کمپانی هنری در کانادا اجرا می‌کند.

مجموعه انیمیشن «مینا» رونمایی شد/ فرصتی برای آموزش زبان فارسی

مجموعه انیمیشن «مینا» رونمایی شد/ فرصتی برای آموزش زبان فارسی
2022-05-15T07:11:39+04:30
مجموعه انیمیشن «مینا» با حضور معاون برون مرزی سازمان صداوسیما و نیز رئیس بنیاد سعدی، رونمایی شد.

بازیگران در تئاتر شهر گردهم آمدند/ به نام تئاتر به کام موسیقی

بازیگران در تئاتر شهر گردهم آمدند/ به نام تئاتر به کام موسیقی
2022-05-14T22:18:19+04:30
مراسم گرامیداشت روز جهانی تئاتر و «شب بازیگر» با تجلیل از ۴ بازیگر پیشکسوت تئاتر و یادبود هنرمندان درگذشته در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار شد.

تودیع و معارفه مدیران شبکه‌های تلویزیون/ تحول چگونه رخ می‌دهد؟

تودیع و معارفه مدیران شبکه‌های تلویزیون/ تحول چگونه رخ می‌دهد؟
2022-05-14T16:04:58+04:30
معاون سیمای رسانه ملی بیان کرد که تحول با جابجایی معاونان و مدیران رخ نمی‌دهد بلکه به همت بدنه عظیم، کارآمد و انقلابی که در سازمان صداوسیما حضور دارد، رقم می...

گلدن گلوب فروخته می‌شود/ پیچیدگی و ابهام در وضعیت نهاد سینمایی

گلدن گلوب فروخته می‌شود/ پیچیدگی و ابهام در وضعیت نهاد سینمایی
2022-05-14T15:38:18+04:30
گلدن گلوب اعلام کرد که قصد دارد این مجموعه را به یک فرد بفروشد تا بتواند از این طریق مشکلات مربوط به نبودن تنوع را کم کند.

پرفورمنس خاستگاهی اجتماعی دارد/ ماجرای یک مشغله فراگیر

پرفورمنس خاستگاهی اجتماعی دارد/ ماجرای یک مشغله فراگیر
2022-05-14T13:11:39+04:30
امیر وارسته طراح و کارگردان پرفورمنس «شغل فراگیر» بیان کرد که این اجرا علاوه بر رویکردی نقادانه، بخشی از تجربه‌ زیست هنرمند به مثابه‌ یک شهروند را با مخاطبان...

پخش مستندی ویژه ناشنوایان/ کارآفرینان به مناطق صعب‌العبور رفتند

پخش مستندی ویژه ناشنوایان/ کارآفرینان به مناطق صعب‌العبور رفتند
2022-05-14T12:04:59+04:30
نسخه ویژه ناشنوایان «از زمین خاکی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ایمان گودرزی از یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

اولین تصاویر «آزادی مشروط» منتشر شد/ سریال کرونایی مسعود ده‌نمکی

اولین تصاویر «آزادی مشروط» منتشر شد/ سریال کرونایی مسعود ده‌نمکی
2022-05-14T11:38:18+04:30
همزمان با اولین روزهای تصویربرداری «آزادی مشروط» اولین تصاویر از این سریال به تازگی منتشر شده است.

ژولیت بینوش جایزه سن‌سباستین را دریافت می‌کند

ژولیت بینوش جایزه سن‌سباستین را دریافت می‌کند
2022-05-14T11:11:39+04:30
جایزه جشنواره سن‌سباستین ۲۰۲۲ به ژولیت بینوش بازیگر فرانسوی اهدا می‌شود.

پخش مستندی ویژه نابینایان/ کارآفرینان به مناطق صعب‌العبور رفتند

پخش مستندی ویژه نابینایان/ کارآفرینان به مناطق صعب‌العبور رفتند
2022-05-14T10:58:18+04:30
نسخه ویژه ناشنوایان «از زمین خاکی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ایمان گودرزی از یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

اولین آلبوم گروه «وَنگِ وا» منتشر شد/ شنیدن «رجزخون» با صدای متفاوت

اولین آلبوم گروه «وَنگِ وا» منتشر شد/ شنیدن «رجزخون» با صدای متفاوت
2022-05-14T09:24:58+04:30
اولین آلبوم گروه موسیقی «وَنگِ وا» با عنوان «رجزخون» در قالبی اثری تلفیقی مبتنی‌بر موسیقی ایرانی و موسیقی نواحی مختلف کشورمان پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

«رویای پرشکوه خالی» در مولوی/ بازگشت به کارگردانی بعد از ۴ سال

«رویای پرشکوه خالی» در مولوی/ بازگشت به کارگردانی بعد از ۴ سال
2022-05-14T08:18:32+04:30
حامد ادوای از اجرای نمایش «رویای پرشکوه خالی» در آینده ای نزدیک در تالار مولوی خبر داد.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)