میرنیوز

مسابقه بین الملل «تئاتر فجر» حذف شد/ تلاش برای ثبت تاریخ شفاهی

مسابقه بین الملل «تئاتر فجر» حذف شد/ تلاش برای ثبت تاریخ شفاهی 2022-01-21T13:27:04+03:30

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری جشنواره، حسین مسافرآستانه دبیر چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شامگاه پنجشنبه ۳۰ دی‌ ماه مهمان برنامه «شهر فرهنگ» با اجرای حمیدرضا مدقق بود.

مسافرآستانه در ابتدای این برنامه در پاسخ به سوال مدقق که پرسید آیا جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بیش از حد حجیم نیست، گفت: تلاش برای هرچه شسته رفته تر کردن جشنواره از سال‌های پیش آغاز شده است اما فراموش نکنیم که جشنواره تئاتر فجر، مهم‌ترین جشنواره تئاتری کشور است و نمی‌تواند بخش‌هایی را نادیده بگیرد؛ کاهش تعداد آثار در شرایط موجود جفا به آن دسته از آثار هنری است که برای دیده شدن جایی جز جشنواره فجر در اختیار ندارند.

جزئیات افتتاحیه‌ای که به یزد می‌رود

وی در توضیح اینکه افتتاحیه چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برخلاف روال معمول در جایی غیر از تهران برگزار خواهد شد، گفت: من این را به عنوان ویژگی این دوره می‌بینم. در سال‌های دورتر هم تلاش شده بود که بخشی از جشنواره تئاتر فجر در مراکز دیگر استان‌های کشور برگزار شود تا این رویداد تنها مختص تهران و تهرانی‌ها نباشد. من بسیار سپاسگزار استاندار محترم یزد هستم که ضمن پذیرش برگزاری مراسم افتتاحیه در این استان، همکاری بسیار خوبی با ما داشت تا افتتاحیه باشکوهی را پیش رو داشته باشیم.

دبیر چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ادامه داد: تعدادی از کارها، هم در بخش خیابانی و هم در بخش صحنه‌ای بعد از افتتاحیه در استان یزد اجرا خواهند شد. چرا که به واسطه برگزاری جشنواره در تهران بسیاری از مخاطبان و بسیاری از دست‌اندرکاران از آن محروم‌اند چون همه امکان آمدن به تهران را ندارند، هرچند تلویزیون تئاتر ایران پاسخگوی بخشی از این نیاز است و با پخش آثار حاضر در جشنواره تا حدودی رضایت خاطر مخاطبان را فراهم آورده ولی خوب است که همه استان‌ها در برگزاری جشنواره سهیم باشند.

سهم استان‌ها از جشنواره چهلم کم‌تر از سهم تهران نیست

مسافرآستانه در بخش پایانی صحبت خود با ارائه آماری از تعداد متقاضیان حضور در چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، توضیح داد: ما در بخش نمایش‌های صحنه‌ای رقابتی شاهد تقاضای ۲۳۲ گروه بودیم که ۱۳۹ گروه از تهران و ۹۳ گروه از سایر استان‌ها بودند و با توجه به تعداد کم‌تر متقاضی از سایر استان‌ها در قیاس با تهران، ۵۴ درصد آثار پذیرفته شده از تهران و ۴۶ درصد از سایر استان‌ها هستند و این خروجی، حاصل تولید حداقلی و ورودی کمتر ما از تئاتر صحنه‌ای استان‌هاست اما به عنوان مثال در بخش خیابانی، ۱۳۰ گروه متقاضی حضور بودند که شامل ۱۵ گروه از تهران و ۱۱۵ گروه از دیگر استان‌ها بود و در نتیجه ۷۵ درصد آثار این بخش به دیگر استان‌ها و ۲۵ درصد آن به تهران تعلق گرفت.

تغییرات فرآیند ثبت نام برای نخستین بار در جشنواره چهلم

مسافرآستانه در پاسخ به این سوال که امسال شاهد چه تغییراتی در فرآیند ثبت نام گروه‌های متقاضی حضور در جشنواره بودیم، گفت: فرآیند ثبت نام گروه‌ها و ارزیابی آثار در این دوره برای اولین بار از طریق تلویزیون تئاتر ایران انجام شد؛ سامانه‌ای در سایت ایران تئاتر که بهره‌برداری از آن موجب ایجاد فرصتی مطلوب شد. در سال‌های گذشته هنرمندان به زحمت بسیار می‌افتادند و به نتیجه دلخواه نمی‌رسیدند. آنها ناچار بودند چندین نسخه از اثر خود را در قالب دی‌وی‌دی به دبیرخانه ارسال کنند و سپس این دی‌وی‌دی‌ها میان هیات انتخاب توزیع می‌شد. فرمت برخی از آثار به گونه‌ای بود که پخش نمی‌شد و دردسرهای متعددی پیش می‌آمد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در دوره چهلم از هنرمندان متقاضی شرکت در جشنواره تقاضا کردیم آثار خود را روی تلویزیون تئاتر ایران بارگذاری کنند و هیات انتخاب نیز از طریق همین سامانه به تماشای آثار پرداختند و ضمن رهایی از دردسرهای پیشین، توانستیم از تعداد بیشتری از هنرمندان درخواست کنیم که در هیات انتخاب حضور داشته باشند و از جمله از توانایی، تجربه و دانش هنرمندان ساکن دیگر استان‌ها که تا پیش از این به واسطه بعد مسافت امکان حضورشان در هیات انتخاب وجود نداشت بهره‌مند شدیم.

بخش غیررقابتی میزبان حرفه‌ای‌هایی است که نیازی به رقابت ندارند

مسافرآستانه در توضیح این که چه آثاری در بخش غیررقابتی صحنه‌ای چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر روی صحنه خواهند رفت و در مورد دلیل وجود این بخش، گفت: بخش غیررقابتی با حضور کارهایی ارزشمند و آدم‌هایی باتجربه برگزار خواهد شد. غیررقابتی بودن نه تنها به هیچ عنوان به معنای جنبی بودن و در حاشیه بودن نیست که آثار حاضر در این بخش چه به لحاظ موضوع، چه از نظر شیوه اجرا و چه از منظر کیفیت، از ویژگی‌های شاخص‌تری برخوردارند و در واقع حرفه‌ای‌هایی هستند که نیازی به رقابت ندارند و اگر در بخش رقابتی باشند فرصت دیده شدن را از دیگران خواهند گرفت.

آثار یا پیش از این اجرا شده‌اند یا کرونا اجازه اجرا به آنها نداده است

وی در پاسخ به این سوال مدقق که پرسید چه تعداد از آثار حاضر در جشنواره تولید تازه‌اند و چه تعدادشان در طول سال اجرای عمومی را پشت سر گذاشته‌اند، گفت: بنای جشنواره بر این بوده است که برآیند تولیدات تئاتری سال گذشته کشور باشد. تولیداتی که اجرا شده، در مواجهه با تماشاگر قرار گرفته و امتحان خود را پس داده‌اند و اکنون در جشنواره دیده می‌شوند. اما در این میان هم در سال گذشته و هم امسال، آثاری بودند که اگرچه تولید شده بودند و حتی نوبت اجرا داشتند اما به واسطه تعطیلی‌های مکرر سالن‌های نمایشی در پی شیوع کرونا، فرصتی برای اجرای عمومی نیافتند و ما برای محروم نشدن آنها از حضور در جشنواره، پس از انتشار فراخوان، طی اطلاعیه‌ای اعلام کردیم که این آثار نیز می‌توانند متقاضی حضور در جشنواره شوند.

دبیر جشنواره تئاتر فجر تصریح کرد: تولیدات تازه‌ای که کرونا اجازه اجرای عمومی به آنها نداده است در جشنواره حضور دارند وگرنه این آثار نیز به قصد اجرای عمومی و نه صرفا برای حضور در جشنواره تولید شده‌اند.

حذف مسابقه بین‌الملل/ حضور کشورهای همسایه در کنار اروپاییان

وی درباره بخش بین‌الملل چهلمین جشنواره تئاتر فجر هم توضیح داد: فهرست نهایی آثار حاضر در این بخش به زودی طی جلسه‌ای نهایی خواهد شد. ما در این بخش، نخست شاهد تقاضای ۴۰ اثر از کشورهای مختلف بودیم اما در ادامه با گسترش سویه اومیکرون برخی از متقاضیان به ویژه در کشورهای اروپایی، ضمن عذرخواهی از نبود شرایط لازم برای سفر گفتند.در جشنواره چهلم تمرکزمان را بیشتر بر کشورهای منطقه از جمله تاجیکستان به عنوان مهمان ویژه گذاشتیم ضمن این که شاهد حضور آثاری از کشورهای اروپایی هم خواهیم بود

مسافرآستانه ادامه داد: طبق نظر شورای سیاست‌گذاری جشنواره، ما سال‌های سال است که اهمیت لازم را به تئاتر کشورهای منطقه که با آنها مراوده سیاسی، اقتصادی و ... داریم، نداده‌ایم و در این میان مراوده فرهنگی بلاتکلیف مانده است و هرچند این، به آن معنا نیست که در جشنواره چهلم کشورهای اروپایی و صاحب نام در عرصه تئاتر را نادیده گرفته‌ایم اما تمرکزمان را بیشتر بر کشورهای منطقه از جمله تاجیکستان به عنوان مهمان ویژه گذاشتیم ضمن این که شاهد حضور آثاری از کشورهای اروپایی هم خواهیم بود که نام‌شان بعد از بررسی نهایی اعلام می‌شود.

وی همچنین توضیح داد که عنوان «مسابقه» از این بخش برداشته شده است و از آن به عنوان بخش تئاتر ملل یاد کرد.

آثاری به یاد سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

مسافرآستانه همچنین توضیح داد که اگرچه مانند سال گذشته بخشی جداگانه به نام سردار شهید، سپهبد حاج قاسم سلیمانی در جشنواره تئاتر فجر برگزار نمی‌شود اما آثاری شایسته با این موضوع در جشنواره حضور دارند.

وی عنوان کرد: ما هم هنگام انتخاب آثار با نمایش‌هایی با این موضوع مواجه شدیم و هم من در اختتامیه جشنواره «سردار آسمانی» با بهره‌گیری از اختیارات خود به عنوان دبیر جشنواره، اقدام به دعوت از چند اثر شایسته با این موضوع کردم که شاهد اجرایشان در جشنواره تئاتر فجر خواهیم بود.

حضور در چهلمین جشنواره تئاتر فجر تنها با ارائه کارت واکسیناسیون

مسافرآستانه در مورد چگونگی حضور در چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برای اهالی رسانه و مخاطبان نیز توضیح داد: چه اهالی رسانه و چه دیگر مخاطبان تنها با ارائه کارت واکسیناسیون می‌توانند در چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور داشته باشند.با توجه به تورم موجود، اضافه شدن مجدد بخش بین‌الملل به جشنواره در قیاس با سال گذشته، برگزاری کارگاه‌ها، اقدام جشنواره برای ضبط تاریخ شفاهی و ... بودجه جشنواره چهلم ۹ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است

وی با تاکید بر اینکه برگزارکنندگان جشنواره در هر شرایطی تابع دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا هستند، ادامه داد: با توجه به ظرفیت محدود سالن‌های نمایشی، تقاضای ما از عزیزانی که احتمالا به دلیل محدودیت ظرفیت موفق به حضور نمی‌شوند پیگیری این رویداد از طریق تلویزیون تئاتر ایران است.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت بنیاد رودکی شامل تالار وحدت و تالار حافظ و مجموعه‌های تئاتر شهر و ایرانشهر و سالن‌های سنگلج و مولوی در چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از پهنه رودکی، محوطه مجموعه تئاتر شهر و خانه هنرمندان به عنوان مکان‌های اجرایی نمایش‌های خیابانی نام برد.

کارگاه «از ایده تا اجرا» در جشنواره چهلم

مسافرآستانه در توضیح کارگاه‌های آموزشی که در چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برگزار خواهد شد، گفت: کارگاه آموزشی «از ایده تا اجرا» توسط یکی از کارگردان مشهور فرانسوی، برگزار می‌شود. البته ظرفیت این کارگاه محدود و حضور در آن نیازمند ثبت نام است و محصول نهایی آن در روزهای پایانی جشنواره روی صحنه می‌رود.

تلاش برای ثبت تاریخ شفاهی ۳۹ دوره گذشته جشنواره تئاتر فجر

دبیر چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در پاسخ به این سوال که اگر از او بخواهند دستاورد ۳۹ دوره گذشته این رویداد برای تئاتر استان‌ها را تشریح کند به چه نکته‌ای اشاره خواهد کرد، گفت: به عقیده من که آشنایی نزدیکی با بسیاری از اهالی تئاتر استان‌ها دارم بخشی از استعدادهای درخشان تئاتر استان‌ها، ترغیب شدن‌شان به تحصیلات عالیه و شور و عشق‌شان به تئاتر، دستاورد جشنواره‌ها و نه فقط جشنواره تئاتر فجر است. از همین رو در چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، تولید بخش تاریخ شفاهی جشنواره را آغاز کرده‌ایم که شامل گفتگوهایی با دست‌اندرکاران و از جمله دبیران دوره‌های پیشین است. تاریخی شفاهی که امیدواریم حاصل آن به صورت مکتوب نیز منتشر شود.

قول وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تامین بودجه جشنواره تئاتر فجر

وی در پایان برنامه در پاسخ به این سوال مدقق که به بودجه ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر اشاره کرد و از بودجه چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر پرسید، گفت: با توجه به تورم موجود، اضافه شدن مجدد بخش بین‌الملل به جشنواره در قیاس با سال گذشته، برگزاری کارگاه‌ها، اقدام جشنواره برای ضبط تاریخ شفاهی و ... بودجه جشنواره چهلم ۹ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

مسافرآستانه همچنین توضیح داد که این رقم در معاونت امور هنری وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی مصوب شده است و وزیر فرهنگ‌وارشاد اسلامی نیز برای تامین آن قول حمایت همه‌جانبه داده است.

چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از ۱۴ تا ۲۶ بهمن‌ماه به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

طرح یک درخواست از فرزند مدیر فقید/ لطفا مراسم سالگرد برگزار نکنید

طرح یک درخواست از فرزند مدیر فقید/ لطفا مراسم سالگرد برگزار نکنید
2022-05-25T15:30:23+04:30
فرزند مرحوم علی مرادخانی معاون اسبق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که خرداد سال گذشته دارفانی را وداع گفت در اولین سالگرد درگذشت پدر فقیدش متنی را منتش...

پیام تسلیت رئیس بنیاد روایت در پی درگذشت مریم کاظم‌زاده

پیام تسلیت رئیس بنیاد روایت در پی درگذشت مریم کاظم‌زاده
2022-05-25T15:17:04+04:30
رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح درگذشت مریم کاظم‌زاده را تسلیت گفت.

«گورکن» جلوی دوربین رفت/ روایتی از یک داستان معمایی در دهه ۵۰

«گورکن» جلوی دوربین رفت/ روایتی از یک داستان معمایی در دهه ۵۰
2022-05-25T14:37:02+04:30
فیلم کوتاه «گورکن» به کارگردانی داوود مرادیان جلوی دوربین رفت.

انتشار فراخوان دوره جدید ارسال طرح به خانه مستند

انتشار فراخوان دوره جدید ارسال طرح به خانه مستند
2022-05-25T13:57:03+04:30
خانه مستند فراخوان دوره جدید ارسال طرح را پس از ۲ سال منتشر کرد.

در فقدان هنرمندی که تا پایان عمر در خط انقلاب ماند

در فقدان هنرمندی که تا پایان عمر در خط انقلاب ماند
2022-05-25T13:43:42+04:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت مریم کاظم‌زاده نخستین بانوی عکاس جنگ تحمیلی و همسر شهید علی اصغر وصالی را تسلیت گفت.

نمایش‌ دعوت شده به جشنواره حرکت تفلیس گرجستان معرفی شد

نمایش‌ دعوت شده به جشنواره حرکت تفلیس گرجستان معرفی شد
2022-05-25T13:30:24+04:30
نمایش دعوت شده به جشنواره حرکت تفلیس گرجستان در حالی اعلام شد که از هم اکنون گروه‌های ایرانی متقاضی شرکت در جشنواره‌های تئاتری کشورهای ارمنستان و گرجستان می‌...

آغاز اجراهای «شب بخیر، مادر» در تماشاخانه سپند

آغاز اجراهای «شب بخیر، مادر» در تماشاخانه سپند
2022-05-25T13:30:23+04:30
نمایش «شب بخیر، مادر» به کارگردانی احسان حسینخانی از شامگاه سوم خرداد در تماشاخانه سپند روی صحنه رفت.

نماهنگ «پنجاه و نُه ۶۱» تماشایی شد/ «تو خرداد از نو شکوفا شدیم»

نماهنگ «پنجاه و نُه ۶۱» تماشایی شد/ «تو خرداد از نو شکوفا شدیم»
2022-05-25T13:03:43+04:30
نماهنگ «پنجاه و نُه ۶۱» از جمله آثار تصویری جدیدی است که همزمان با چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

اولین نشست «سایه روشن ارکستر ملی» برگزار شد/ تبارشناسی یک اصطلاح

اولین نشست «سایه روشن ارکستر ملی» برگزار شد/ تبارشناسی یک اصطلاح
2022-05-25T12:43:43+04:30
نخستین نشست تخصصی همایش سایه روشن ارکستر ملی با عنوان «برداشت‌ها از چیستی و جایگاه این ارکستر» سوم خرداد در تالار رودکی برگزار شد.

مرحوم کاظم زاده اسوه ای از یک بانوی رزمنده و هنرمند بود

مرحوم کاظم زاده اسوه ای از یک بانوی رزمنده و هنرمند بود
2022-05-25T12:43:42+04:30
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت مریم کاظم زاده نخستین عکاس زن در دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت.

سامان احتشامی با «باغ ایران» می آید

سامان احتشامی با «باغ ایران» می آید
2022-05-25T12:30:25+04:30
تازه ترین آلبوم سامان احتشامی نوازنده و آهنگساز با عنوان «باغ ایران» طی روزهای پیش رو در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

انجمن سینمای جوانان بازوی اجرایی سازمان سینمایی در استان‌هاست

انجمن سینمای جوانان بازوی اجرایی سازمان سینمایی در استان‌هاست
2022-05-25T12:30:24+04:30
جلسه محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی و معاونان این سازمان با موضوع بررسی برنامه‌های انجمن در سال‌جاری برگزار شد.

رییس سازمان سینمایی پرتغال زیر چتر سینمای ایران قرار گرفت

رییس سازمان سینمایی پرتغال زیر چتر سینمای ایران قرار گرفت
2022-05-25T12:30:23+04:30
رئیس سازمان سینمایی پرتغال در چتر سینمای ایران در بازار کن حضور پیدا کرد و درباره تعاملات سینمایی بین ۲ کشور ایران و پرتغال گفتگو کرد.

هند سالن‌های سینما را زیاد می‌کند

هند سالن‌های سینما را زیاد می‌کند
2022-05-25T12:30:22+04:30
هند با وجود داشتن بزرگ‌ترین صنعت فیلم در جهان از نظر تولید، یکی از کم‌ترین تعداد پرده‌های سینما را دارد، اما قصد دارد تا این امر را تغییر دهد.

جراحی جمال اجلالی بازیگر پیشکسوت کنسل شد/ بهبود وضعیت جسمانی

جراحی جمال اجلالی بازیگر پیشکسوت کنسل شد/ بهبود وضعیت جسمانی
2022-05-25T10:57:02+04:30
سعیده خلیلی همسر جمال اجلالی بیان کرد که جراحی جمال اجلالی که به دلیل بیماری گوارشی بستری شده بود، کنسل شد.

خواننده پاپ و تولید یک آلبوم اختصاصی برای «پلیس»

خواننده پاپ و تولید یک آلبوم اختصاصی برای «پلیس»
2022-05-25T10:43:43+04:30
محسن توسلی از خوانندگان فعال حوزه تولید آثار انقلابی ضمن تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های خود از تمرکز ویژه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایرانی برای تولید آثار موضو...

جراحی جمال اجلالی کنسل شد/ بهبود وضعیت جسمانی

جراحی جمال اجلالی کنسل شد/ بهبود وضعیت جسمانی
2022-05-25T10:43:42+04:30
سعیده خلیلی همسر جمال اجلالی بیان کرد که جراحی جمال اجلالی که به دلیل بیماری گوارشی بستری شده بود، کنسل شد.

مریم کاظم‌زاده عکاس جنگ و همسر شهید اصغر وصالی درگذشت

مریم کاظم‌زاده عکاس جنگ و همسر شهید اصغر وصالی درگذشت
2022-05-25T09:50:22+04:30
مریم کاظم‌زاده عکاس جنگ و همسر شهید اصغر وصالی در ۶۶ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان، آسمانی شد.

مریم کاظم‌زاده عکاس جنگ و همسر شهید وصالی درگذشت

مریم کاظم‌زاده عکاس جنگ و همسر شهید وصالی درگذشت
2022-05-25T09:37:02+04:30
مریم کاظم‌زاده عکاس جنگ و همسر شهید اصغر وصالی در ۶۶ سالگی بر اثر ابتلابه سرطان، آسمانی شد.

روایت جزئیات شهادت شیرین ابو عاقله از زبان همکارش

روایت جزئیات شهادت شیرین ابو عاقله از زبان همکارش
2022-05-25T09:10:22+04:30
روایت دردناک به شهادت رسیدن شیرین ابو عاقله از زبان خبرنگاری که در زمان کشته شدن شیرین کنار او بود در پرس تی‌وی مطرح شد.

ماجراهای عجیب «دختری در قطار»/ تئاتر برای مسئولان ضرورت شود

ماجراهای عجیب «دختری در قطار»/ تئاتر برای مسئولان ضرورت شود
2022-05-25T08:17:02+04:30
حمیده مقدسی کارگردان نمایش «دختری در قطار» درباره ویژگی های این اثر نمایشی که این روزها در حوزه هنری روی صحنه است، توضیحاتی ارائه داد.

«ضد»، «هناس» و «شادروان»به کن رسید/ مذاکرات مثبت برای تولید مشترک

«ضد»، «هناس» و «شادروان»به کن رسید/ مذاکرات مثبت برای تولید مشترک
2022-05-25T06:30:23+04:30
الهه طاهایی مدیر مرکز بین‌الملل سازمان سینمایی سوره به ارایه توضیحاتی درباره بازار جشنواره فیلم کن پرداخت.

جزییات تازه از اولین ساخته سینمایی آهنگساز اسکاری «محمد(ص)»

جزییات تازه از اولین ساخته سینمایی آهنگساز اسکاری «محمد(ص)»
2022-05-24T16:57:01+04:30
رحمان گفت در ساخت موسیقی فیلم از تجربه‌اش در فیلم «محمد رسول‌الله» مجید مجیدی بهره برد.

نشان ویژه فرهنگستان هنر به هادی حجازی‌فر رسید

نشان ویژه فرهنگستان هنر به هادی حجازی‌فر رسید
2022-05-24T15:50:22+04:30
در آستانه سالروز فتح خرمشهر فرهنگستان هنر طی مراسمی لوح ویژه خود را با عنوان «فَرِّ فرهنگستان هنر» به هادی حجازی‌فر برای فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» اهدا کرد.

شبکه خبر را برای «متروپل» به خط کردیم، گفتند بس است!/ تحت فشاریم

شبکه خبر را برای «متروپل» به خط کردیم، گفتند بس است!/ تحت فشاریم
2022-05-24T15:23:42+04:30
پیمان جبلی رئیس رسانه ملی با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه شریف،‌ تأکید کرد که سند تحول سازمان صداوسیما خردادماه امسال منتشر خواهد شد.

افزایش سریال‌های بی‌کیفیت از ترس «ماهواره»/ سند تحول خرداد می‌رسد

افزایش سریال‌های بی‌کیفیت از ترس «ماهواره»/ سند تحول خرداد می‌رسد
2022-05-24T14:57:02+04:30
پیمان جبلی رئیس رسانه ملی با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه شریف،‌ تأکید کرد که سند تحول سازمان صداوسیما خردادماه امسال منتشر خواهد شد.

«هیچ‌کس نخوابد» و «رخ» را می‌سازم/ یک مستند دیگر با موضوع ورزشی

«هیچ‌کس نخوابد» و «رخ» را می‌سازم/ یک مستند دیگر با موضوع ورزشی
2022-05-24T12:43:42+04:30
سام کلانتری می‌گوید در حال ساخت دو مستند «هیچ‌کس نخوابد» و «رخ» یکی با موضوع ورزشی و دیگری درباره یکی از نقاشان شناخته شده کشور را می‌سازد.

در قضاوت عدالت را مدنظر قرار دادیم/جذابیت‌های منحصر به فرد

در قضاوت عدالت را مدنظر قرار دادیم/جذابیت‌های منحصر به فرد
2022-05-24T12:30:24+04:30
فاطمه گودرزی عضو هیأت داوران بخش مسابقه ایران جشنواره پویانمایی بیان کرد که در قضاوت عدالت را مد نظر قرار دادیم.

گفتگوی معاون سیما با دانشجویان صداوسیما/ در ساختار اداری باید جنگید

گفتگوی معاون سیما با دانشجویان صداوسیما/ در ساختار اداری باید جنگید
2022-05-24T12:30:23+04:30
محسن برمهانی در دیداری صمیمانه با دانشجویان دانشگاه صداوسیما از آن‌ها خواست برای رفع مشکلات خود تلاش کنند.

گفتگوی معاون سیما با دانشجویان صداوسیما/ شورش نه ولی تلاش کنید!

گفتگوی معاون سیما با دانشجویان صداوسیما/ شورش نه ولی تلاش کنید!
2022-05-24T12:03:43+04:30
محسن برمهانی در دیداری صمیمانه با دانشجویان دانشگاه صداوسیما از آن‌ها خواست برای رفع مشکلات خود به جای شورش علیه سیستم،‌ تلاش کنند.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)