میرنیوز

۱۳ هزار نفر متقاضی بازی در «نگهبان شب»/ میرکریمی دنبال حاشیه نیست

۱۳ هزار نفر متقاضی بازی در «نگهبان شب»/ میرکریمی دنبال حاشیه نیست 2022-01-19T06:32:01+03:30

محمدصادق میرکریمی مجری طرح و مدیر تولید فیلم سینمایی «نگهبان شب» به کارگردانی رضا میرکریمی از آثار راه‌یافته به بخش سودای سیمرغ چهلمین جشنواره فیلم فجر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این فیلم گفت: رضا میرکریمی همواره سعی می‌کند در هر کاری دست به تجربه‌ای تازه در فرم و روایت بزند، حتی برخی اوقات فضای قصه را نسبت به تجربه‌های قبلی کاملاً تغییر می‌دهد. در «نگهبان شب» نیز از این لحاظ شاهد یک تفاوت آشکار خواهیم بود. البته جان‌مایه فیلم‌های این فیلمساز معمولاً یک نقطه اشتراک دارد؛ آن هم بحث خانواده است، که در این فیلم هم علی رغم همه تفاوت‌هایی که با کارهای قبلی دارد، این موضوع احساس می‌شود.

میرکریمی درباره اینکه آیا تکرار همکاری رضا میرکریمی با محمد داوودی در نگارش فیلمنامه «نگهبان شب» می‌تواند منجر به تکرار تجربه موفق «قصر شیرین» شود؟ هم توضیح داد: قصه این فیلم از ایده‌هایی بود که فیلمساز از سال‌های قبل در ذهن داشت و بارها تلاش کرده بود آن را بنویسد ولی هر بار روند آن راضی‌کننده نبود. با این حال تجربه همکاری آقای میرکریمی با محمد داوودی در فیلم «قصر شیرین» موفق بود، ضمن اینکه حدود یکسال برای نگارش طرحی که فیلمساز در ذهنش داشت، وقت گذاشته شد و طبیعی است که این همکاری راضی‌کننده باشد.

مدیر تولید «نگهبان شب» درباره تهیه‌کنندگی رضا میرکریمی در آثار خود هم بیان کرد: تا آنجایی که من یاد دارم رضا میرکریمی همیشه تهیه‌کننده کارهای خودش بوده است. بنابراین تنها کارهای متاخرش را تهیه‌کنندگی نکرده، البته به غیر از کارهای اول و دومش که در تولید آن‌ها شراکت داشته است. از همین رو چه در کارهای سینمایی و چه در فیلم‌هایی که دیگران کارگردانی کرده‌اند، تهیه‌کنندگی را برعهده داشته است. به همین دلیل این موضوع برایش تجربه جدیدی نیست، «نگهبان شب» هم به عنوان جدیدترین فیلمش به تهیه‌کنندگی خودش محسوب می‌شود.

بالای ۱۳ هزار نفر در سایت فراخوان بازیگری فیلم ثبت‌نام کردند

میرکریمی درباره ترکیب بازیگران «نگهبان شب» هم گفت: برای انتخاب بازیگرها با توجه به شرایطی که کرونا به وجود آورده بود، طی فراخوانی سایتی را طراحی کردیم که همه علاقمندان می‌توانستند در آن سایت ثبت نام و رزومه کاری خود را بارگذاری کنند. علی‌رغم پیش بینی اولیه که فکر می‌کردم ۲-۳ هزار نفر از این موضوع استقبال کنند، بالای سیزده هزار نفر در این سایت ثبت نام کردند و ظرفیت سایت پر شد، به طوری که ما مجبور شدیم سایت را ببندیم.

وی ادامه داد: چند نفر برای مدتی جهت بررسی این تعداد تقاضا به گروه کارگردانی اضافه شدند. در مراحل مختلف این فایل‌ها بررسی شد و ما به یک جمعیت هزار نفری رسیدیم. همان تعداد را خود کارگردان بررسی کرد و از بین آنها ۵۰۰ نفر انتخاب شدند که به صورت حضوری از آن‌ها تست گرفته شد. در کل تجربه خوبی بود و نتیجهِ رضایت‌بخش آن را احتمالاً در فیلم خواهید دید. تعدادی از نقش‌ها از میان این متقاضیان انتخاب شدند. ممکن است برخی از کسانی که انتخاب شدند قبلاً هم در فیلم‌هایی حضور داشته و یا نقش‌های کوتاهی را ایفا کرده باشند، در هر صورت آنها در این فراخوان ثبت نام کردند و از بین همین متقاضیان انتخاب شدند.

۱۳ هزار نفر متقاضی بازی در «نگهبان شب»/ میرکریمی دنبال حاشیه نیست

مدیر تولید «نگهبان شب» درباره غیبت کارگردانان هم‌نسل رضا میرکریمی در جشنواره امسال و رقابت این فیلمساز با کارگردانان جوان مطرح کرد: تا آنجایی که من خبر دارم آقای رضا میرکریمی همیشه به حمایت از فیلمسازان جوان علاقمند بوده‌اند. حتی برای جشنواره جهانی فیلم فجر هم اولویت‌شان حضور در خارج از مسابقه بود تا بستری برای جوانانی باز شود که فیلم ساخته‌اند و آنها بتوانند از این فرصت استفاده کنند. به هر حال برای احترام گذاشتن به عوامل فیلم و کسانی که در ساختش شریک بودند و زحمت کشیدند، در جشنواره حضور پیدا کردند. بالاخره عوامل هم انتظاراتی دارند و می‌خواهند در جشنواره دیده شوند. باید این فرصت به آن‌ها داده شود و فیلم در رقابت شرکت کند. فارغ از این مسئله اما مطمئنم چیزی که برای همه ما به عنوان سازندگان «نگهبان شب» مهم است، مواجهه مردم با فیلم است و این بخش از حضور در جشنواره فجر برای رضا میرکریمی هم مهم‌تر از جنبه رقابتی آن است.

بابت تأخیرهای کرونایی برخی سرمایه‌گذاران را از دست دادیم

میرکریمی درباره تأثیر شرایط کرونایی بر فرآیند تولید فیلم «نگهبان شب» هم توضیح داد: به دلیل شرایطی که ویروس کرونا به همه ما تحمیل کرده بود، تولید فیلم بارها به تأخیر افتاد و هر بار که عزم ساختش شکل می‌گرفت، این مسئله باعث می‌شد که هزینه‌هایی به گروه تحمیل شود. حتی تأخیر چندباره باعث شد برخی از سرمایه‌گذاران را از دست بدهیم. نهایتاً فیلم در زمستان سال گذشته کلید خورد و در طول کار تلاش کردیم تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم. هر روز پزشک مراقب سر صحنه حضور داشت و به شکل رندوم و متناوب از عوامل تست گرفته می‌شد. همه اعضای گروه کنترل می‌شدند. خوشبختانه اتفاق ناگواری نیفتاد غیر از یکی دو نفری که درگیر ویروس شدند و توانستند مراحل بیماری را طی کنند. در نهایت اما پروژه گرفتاری جدی‌ای در این زمینه نداشت.

وی ادامه داد: در یک نوبت هم فیلمبرداری به دلیل تعطیلی عمومی‌ای که ستاد کرونا برای پروژه‌ها اعلام کرده بود، تعطیل شد که آن هم هزینه‌ای به دوش تهیه‌کننده گذاشت، ولی نهایتاً صحنه‌های باقی‌مانده پس از منقضی شدن دوران قرنطینه فیلمبرداری، به فیلم اضافه شد.

میرکریمی درباره پیش‌بینی خود از حضور «نگهبان شب» در جشنواره چهلم فجر هم گفت: پیش بینی خاصی برای فیلم نداریم جز اینکه احساس می‌کنیم این فیلم با مخاطب ارتباط برقرار خواهد کرد، مثل فیلم‌های قبلی فیلمساز. به هر حال همانطور که از سبک کاری رضا میرکریمی در مقام فیلمساز مشخص است، نه خودش و نه فیلم‌هایش تابع شرایط هیجانی نیستند و به دنبال حاشیه و جوسازی هم نمی‌روند. این فیلم هم به نظرم یک فیلم ماندگار خواهد شد که خیلی خوب می‌تواند تأثیر عمیقش را روی مخاطب بگذارد. ما برای رسیدن به چنین هدفی دعا می‌کنیم و منتظر برخورد مستقیم با تماشاگران هستیم.

مدیر تولید «نگهبان شب» در پایان درباره تیم جدید مدیران سینمایی اظهار کرد: در مورد مدیران جدید و سیاستگذاری‌های جدیدی که در سازمان سینمایی اتفاق می‌افتد، من خیلی صاحب نظر نیستم. به نظر می‌رسد فعلاً باید کمی صبر کرد تا در ایام جشنواره و در ماه‌های آینده ببینیم شعارها و وعده‌هایی که داده شده است، تا چه حد عملیاتی می‌شود و تا چه حد برای سینما ارمغان مثبتی را به همراه خواهد داشت.

منبع : خبرگزاری مهر


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار هنری

طرح یک درخواست از فرزند مدیر فقید/ لطفا مراسم سالگرد برگزار نکنید

طرح یک درخواست از فرزند مدیر فقید/ لطفا مراسم سالگرد برگزار نکنید
2022-05-25T15:30:23+04:30
فرزند مرحوم علی مرادخانی معاون اسبق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که خرداد سال گذشته دارفانی را وداع گفت در اولین سالگرد درگذشت پدر فقیدش متنی را منتش...

پیام تسلیت رئیس بنیاد روایت در پی درگذشت مریم کاظم‌زاده

پیام تسلیت رئیس بنیاد روایت در پی درگذشت مریم کاظم‌زاده
2022-05-25T15:17:04+04:30
رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح درگذشت مریم کاظم‌زاده را تسلیت گفت.

«گورکن» جلوی دوربین رفت/ روایتی از یک داستان معمایی در دهه ۵۰

«گورکن» جلوی دوربین رفت/ روایتی از یک داستان معمایی در دهه ۵۰
2022-05-25T14:37:02+04:30
فیلم کوتاه «گورکن» به کارگردانی داوود مرادیان جلوی دوربین رفت.

انتشار فراخوان دوره جدید ارسال طرح به خانه مستند

انتشار فراخوان دوره جدید ارسال طرح به خانه مستند
2022-05-25T13:57:03+04:30
خانه مستند فراخوان دوره جدید ارسال طرح را پس از ۲ سال منتشر کرد.

در فقدان هنرمندی که تا پایان عمر در خط انقلاب ماند

در فقدان هنرمندی که تا پایان عمر در خط انقلاب ماند
2022-05-25T13:43:42+04:30
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت مریم کاظم‌زاده نخستین بانوی عکاس جنگ تحمیلی و همسر شهید علی اصغر وصالی را تسلیت گفت.

نمایش‌ دعوت شده به جشنواره حرکت تفلیس گرجستان معرفی شد

نمایش‌ دعوت شده به جشنواره حرکت تفلیس گرجستان معرفی شد
2022-05-25T13:30:24+04:30
نمایش دعوت شده به جشنواره حرکت تفلیس گرجستان در حالی اعلام شد که از هم اکنون گروه‌های ایرانی متقاضی شرکت در جشنواره‌های تئاتری کشورهای ارمنستان و گرجستان می‌...

آغاز اجراهای «شب بخیر، مادر» در تماشاخانه سپند

آغاز اجراهای «شب بخیر، مادر» در تماشاخانه سپند
2022-05-25T13:30:23+04:30
نمایش «شب بخیر، مادر» به کارگردانی احسان حسینخانی از شامگاه سوم خرداد در تماشاخانه سپند روی صحنه رفت.

نماهنگ «پنجاه و نُه ۶۱» تماشایی شد/ «تو خرداد از نو شکوفا شدیم»

نماهنگ «پنجاه و نُه ۶۱» تماشایی شد/ «تو خرداد از نو شکوفا شدیم»
2022-05-25T13:03:43+04:30
نماهنگ «پنجاه و نُه ۶۱» از جمله آثار تصویری جدیدی است که همزمان با چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

اولین نشست «سایه روشن ارکستر ملی» برگزار شد/ تبارشناسی یک اصطلاح

اولین نشست «سایه روشن ارکستر ملی» برگزار شد/ تبارشناسی یک اصطلاح
2022-05-25T12:43:43+04:30
نخستین نشست تخصصی همایش سایه روشن ارکستر ملی با عنوان «برداشت‌ها از چیستی و جایگاه این ارکستر» سوم خرداد در تالار رودکی برگزار شد.

مرحوم کاظم زاده اسوه ای از یک بانوی رزمنده و هنرمند بود

مرحوم کاظم زاده اسوه ای از یک بانوی رزمنده و هنرمند بود
2022-05-25T12:43:42+04:30
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت مریم کاظم زاده نخستین عکاس زن در دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت.

سامان احتشامی با «باغ ایران» می آید

سامان احتشامی با «باغ ایران» می آید
2022-05-25T12:30:25+04:30
تازه ترین آلبوم سامان احتشامی نوازنده و آهنگساز با عنوان «باغ ایران» طی روزهای پیش رو در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

انجمن سینمای جوانان بازوی اجرایی سازمان سینمایی در استان‌هاست

انجمن سینمای جوانان بازوی اجرایی سازمان سینمایی در استان‌هاست
2022-05-25T12:30:24+04:30
جلسه محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی و معاونان این سازمان با موضوع بررسی برنامه‌های انجمن در سال‌جاری برگزار شد.

رییس سازمان سینمایی پرتغال زیر چتر سینمای ایران قرار گرفت

رییس سازمان سینمایی پرتغال زیر چتر سینمای ایران قرار گرفت
2022-05-25T12:30:23+04:30
رئیس سازمان سینمایی پرتغال در چتر سینمای ایران در بازار کن حضور پیدا کرد و درباره تعاملات سینمایی بین ۲ کشور ایران و پرتغال گفتگو کرد.

هند سالن‌های سینما را زیاد می‌کند

هند سالن‌های سینما را زیاد می‌کند
2022-05-25T12:30:22+04:30
هند با وجود داشتن بزرگ‌ترین صنعت فیلم در جهان از نظر تولید، یکی از کم‌ترین تعداد پرده‌های سینما را دارد، اما قصد دارد تا این امر را تغییر دهد.

جراحی جمال اجلالی بازیگر پیشکسوت کنسل شد/ بهبود وضعیت جسمانی

جراحی جمال اجلالی بازیگر پیشکسوت کنسل شد/ بهبود وضعیت جسمانی
2022-05-25T10:57:02+04:30
سعیده خلیلی همسر جمال اجلالی بیان کرد که جراحی جمال اجلالی که به دلیل بیماری گوارشی بستری شده بود، کنسل شد.

خواننده پاپ و تولید یک آلبوم اختصاصی برای «پلیس»

خواننده پاپ و تولید یک آلبوم اختصاصی برای «پلیس»
2022-05-25T10:43:43+04:30
محسن توسلی از خوانندگان فعال حوزه تولید آثار انقلابی ضمن تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های خود از تمرکز ویژه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایرانی برای تولید آثار موضو...

جراحی جمال اجلالی کنسل شد/ بهبود وضعیت جسمانی

جراحی جمال اجلالی کنسل شد/ بهبود وضعیت جسمانی
2022-05-25T10:43:42+04:30
سعیده خلیلی همسر جمال اجلالی بیان کرد که جراحی جمال اجلالی که به دلیل بیماری گوارشی بستری شده بود، کنسل شد.

مریم کاظم‌زاده عکاس جنگ و همسر شهید اصغر وصالی درگذشت

مریم کاظم‌زاده عکاس جنگ و همسر شهید اصغر وصالی درگذشت
2022-05-25T09:50:22+04:30
مریم کاظم‌زاده عکاس جنگ و همسر شهید اصغر وصالی در ۶۶ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان، آسمانی شد.

مریم کاظم‌زاده عکاس جنگ و همسر شهید وصالی درگذشت

مریم کاظم‌زاده عکاس جنگ و همسر شهید وصالی درگذشت
2022-05-25T09:37:02+04:30
مریم کاظم‌زاده عکاس جنگ و همسر شهید اصغر وصالی در ۶۶ سالگی بر اثر ابتلابه سرطان، آسمانی شد.

روایت جزئیات شهادت شیرین ابو عاقله از زبان همکارش

روایت جزئیات شهادت شیرین ابو عاقله از زبان همکارش
2022-05-25T09:10:22+04:30
روایت دردناک به شهادت رسیدن شیرین ابو عاقله از زبان خبرنگاری که در زمان کشته شدن شیرین کنار او بود در پرس تی‌وی مطرح شد.

ماجراهای عجیب «دختری در قطار»/ تئاتر برای مسئولان ضرورت شود

ماجراهای عجیب «دختری در قطار»/ تئاتر برای مسئولان ضرورت شود
2022-05-25T08:17:02+04:30
حمیده مقدسی کارگردان نمایش «دختری در قطار» درباره ویژگی های این اثر نمایشی که این روزها در حوزه هنری روی صحنه است، توضیحاتی ارائه داد.

«ضد»، «هناس» و «شادروان»به کن رسید/ مذاکرات مثبت برای تولید مشترک

«ضد»، «هناس» و «شادروان»به کن رسید/ مذاکرات مثبت برای تولید مشترک
2022-05-25T06:30:23+04:30
الهه طاهایی مدیر مرکز بین‌الملل سازمان سینمایی سوره به ارایه توضیحاتی درباره بازار جشنواره فیلم کن پرداخت.

جزییات تازه از اولین ساخته سینمایی آهنگساز اسکاری «محمد(ص)»

جزییات تازه از اولین ساخته سینمایی آهنگساز اسکاری «محمد(ص)»
2022-05-24T16:57:01+04:30
رحمان گفت در ساخت موسیقی فیلم از تجربه‌اش در فیلم «محمد رسول‌الله» مجید مجیدی بهره برد.

نشان ویژه فرهنگستان هنر به هادی حجازی‌فر رسید

نشان ویژه فرهنگستان هنر به هادی حجازی‌فر رسید
2022-05-24T15:50:22+04:30
در آستانه سالروز فتح خرمشهر فرهنگستان هنر طی مراسمی لوح ویژه خود را با عنوان «فَرِّ فرهنگستان هنر» به هادی حجازی‌فر برای فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» اهدا کرد.

شبکه خبر را برای «متروپل» به خط کردیم، گفتند بس است!/ تحت فشاریم

شبکه خبر را برای «متروپل» به خط کردیم، گفتند بس است!/ تحت فشاریم
2022-05-24T15:23:42+04:30
پیمان جبلی رئیس رسانه ملی با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه شریف،‌ تأکید کرد که سند تحول سازمان صداوسیما خردادماه امسال منتشر خواهد شد.

افزایش سریال‌های بی‌کیفیت از ترس «ماهواره»/ سند تحول خرداد می‌رسد

افزایش سریال‌های بی‌کیفیت از ترس «ماهواره»/ سند تحول خرداد می‌رسد
2022-05-24T14:57:02+04:30
پیمان جبلی رئیس رسانه ملی با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه شریف،‌ تأکید کرد که سند تحول سازمان صداوسیما خردادماه امسال منتشر خواهد شد.

«هیچ‌کس نخوابد» و «رخ» را می‌سازم/ یک مستند دیگر با موضوع ورزشی

«هیچ‌کس نخوابد» و «رخ» را می‌سازم/ یک مستند دیگر با موضوع ورزشی
2022-05-24T12:43:42+04:30
سام کلانتری می‌گوید در حال ساخت دو مستند «هیچ‌کس نخوابد» و «رخ» یکی با موضوع ورزشی و دیگری درباره یکی از نقاشان شناخته شده کشور را می‌سازد.

در قضاوت عدالت را مدنظر قرار دادیم/جذابیت‌های منحصر به فرد

در قضاوت عدالت را مدنظر قرار دادیم/جذابیت‌های منحصر به فرد
2022-05-24T12:30:24+04:30
فاطمه گودرزی عضو هیأت داوران بخش مسابقه ایران جشنواره پویانمایی بیان کرد که در قضاوت عدالت را مد نظر قرار دادیم.

گفتگوی معاون سیما با دانشجویان صداوسیما/ در ساختار اداری باید جنگید

گفتگوی معاون سیما با دانشجویان صداوسیما/ در ساختار اداری باید جنگید
2022-05-24T12:30:23+04:30
محسن برمهانی در دیداری صمیمانه با دانشجویان دانشگاه صداوسیما از آن‌ها خواست برای رفع مشکلات خود تلاش کنند.

گفتگوی معاون سیما با دانشجویان صداوسیما/ شورش نه ولی تلاش کنید!

گفتگوی معاون سیما با دانشجویان صداوسیما/ شورش نه ولی تلاش کنید!
2022-05-24T12:03:43+04:30
محسن برمهانی در دیداری صمیمانه با دانشجویان دانشگاه صداوسیما از آن‌ها خواست برای رفع مشکلات خود به جای شورش علیه سیستم،‌ تلاش کنند.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)