میرنیوز

ملکی: امام ما در صراط تحول کتب درسی دانش آموزان، رهبر معظم انقلاب است

 ملکی: امام ما در صراط تحول کتب درسی دانش آموزان، رهبر معظم انقلاب است 2020-10-19T12:54:17+03:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم رونمایی از تغییرات کتاب‌های درسی متوسطه اول و دوم با حضور مجید بذرافکن، معاونت فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حسن ملکی، معاون وزیر آموزش و پرورش و جمعی از اساتید دانشگاه جامع امام حسین علیه‌السلام برگزار شد. 

در ابتدای این جلسه، مهدی سیاوشی، رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه امام حسین علیه‌السلام صحبت کرد و گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بحثی تحت عنوان راهبرد دارند که موضوع آن آشنایی با تاریخ است. ناظر به این فرمایش رهبری، در وزارت آموزش و پرورش رویکرد جدیدی ذیل بیانیه گام دوم انقلاب شکل گرفت. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه پاسداری از انقلاب اسلامی خادم مردم و دولت است و از همه ظرفیت‌های خود استفاده خواهد کرد تا سیاست‌های جمهوری اسلامی را به بهترین نحو پیاده کند.

تاریخ جمهوری اسلامی باید روایت شود

وی بیان داشت: باید به بهانه تحول جدی‌ای که در کتاب‌های درسی ایجاد شده است به آقای ملکی تبریک بگویم. سال‌ها دنبال این کار بودیم و معتقدیم که کتاب‌های درسی نیازمند اصلاحات جدی بود. وجه شاخص این تحول، اتصال تاریخ معاصر ایران به زندگی بزرگ‌مردی به نام شهید قاسم سیلمانی به عنوان مؤسس هویت مقاومت در جهان اسلام است. اضافه شدن درسی با عنوان حاج قاسم به کتاب‌های درسی ذیل موضوع «مکتب حاج قاسم، مکتب مقاومت» یکی از تأثیرگذارترین فعالیت‌های آموزش و پروش است.

سیاوشی با اشاره به 2 تغییر دیگر در کتاب‌های درسی گفت: البته در این مجموعه 2 کار بزرگ دیگر نیز انجام شد؛ یکی انتشار اسناد لانه جاسوسی در کتاب‌های درسی و دیگری بازنگری در تاریخ معاصر ایران است. ورود اسناد لانه جاسوسی به کتاب‌های درسی یکی از مسائلی بود که حضرت آقا بدان تأکید فراوان داشتند و می‌فرمودند بچه‌های ما باید بدانند که انقلاب اسلامی در چه برهه‌ای به وقوع پیوسته است.

وی خاطرنشان کرد: چیزی که اکنون نیازمندیم بیان تاریخ جمهوری اسلامی است و کتاب‌های درسی نباید در تاریخ سال 1357-1358 متوقف شود. باید به تاریخ جمهوری اسلامی پرداخته شود. البته محدودیت‌هایی در زمینه حجم کتاب‌ درسی وجود دارد اما امیدوارم با مساعدت دوستان در وزارت آموزش و پرورش این کار قوت گرفته و به انجام برسد.

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، صراط تربیتی است

در بخش دیگر برنامه، حسن ملکی‌، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی صحبت کرد. او گفت: از دو سال قبل، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی در صراط تحول قرار گرفته است. این واژه را تعمداً ذکر می‌کنم چرا که راهی است که الهام گرفته از صراط مستقیم است که در نمازهای روزانه خود از خداوند طلب می‌کنیم. صراط کلیدواژه پرمعنای قرآنی ما است و در اینجا هم از صراط تحول استفاده می‌کنیم تا بدانیم که حرکتمان در تحول کتاب‌های درسی باید منطبق بر همان صراطی باشد که اصل دین ما است. در صراط تحول خود را با اسناد بالادستی‌مان تطبیق می‌دهیم. معتقدیم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در مسیر صراط است. مقام معظم رهبری بارها در سال‌های مختلف سؤال پرسیدند که چرا سند تحول بنیادین عملیاتی نمی‌شود؟ منظور این است که چرا صراط تربیتی شکل نمی‌گیرد.

وی تأکید کرد: معتقدیم تا پیش از این سند تحول بنیادین به معنای حقیقی مبنا قرار نگرفته است. در حقیقت بنای تعلیم و تربیت باید روی اینها شکل می‌گرفت که این‌طور نشده است. البته کارهایی صورت گرفته است اما تحول بنیادین، صبر، حوصله و همراهی می‌خواهد. ما مصممیم که این کار را انجام بدهیم و به نقطه خوبی برسانیم. امیدوارم تا پایان امسال نقشه‌های راه تحول را که تحت عنوان راهنمای درسی است آماده و خدمت رهبر معظم انقلاب تقدیم کنیم. بعد از آماده شدن این اسناد بسته‌های تربیت و یادگیری آماده خواهد شد و پیش می‌رویم.

در جریان تحول باید روح تدین و انقلابی‌گری حفظ شود

معاون وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه امام تحول ما مقام معظم رهبری است، گفت: مقام معظم رهبری در آخرین گردهمایی مسئولان آموزش و پرورش به صورت مجازی حضور داشتند و ایشان در آن جلسه بخشی از قواعد تحول را به ما متذکر شدند. ایشان نگاه کارشناسی و کاربردی به کتاب‌های درسی داشتند و در موقعیت‌های مختلف این موضوع را به ما یادآوری کردند. به نظرم مجموعه بیانات ایشان نقشه تحول را کامل‌تر کرده است. بنابراین امام صراط تحول حضرت آقا است. حال باید پرسید روح تحول چیست؟ روح تحول تربیت دینی و انقلابی است. همه جای دنیا تربیت اجتماعی، علمی و سیاسی وجود دارد اما آن چیزی که نظام تربیتی ما را از سایرین متمایز خواهد کرد تربیت دینی و انقلابی است. چیزی که به درد این نظام و کشور می‌خورد تدین همراه با انقلابی بودن است. بنابراین تلاش می‌کنیم در جریان تحول، روح تدین و انقلابی حفظ شود.

وی اضافه کرد: تربیت انقلابی تربیتی است که در آن گذشته انقلاب اسلامی ایران به دانش‌آموزان تفهیم شود. این موضوع همان تاریخ انقلاب است. تاریخ انقلاب اسلامی باید از طریق کتاب‌های درسی به دانش‌آموزان فهمانده شود. باید بدانیم در کجا بودیم و چرا انقلاب اسلامی به وقوع پیوست. رکن دیگر تربیت انقلابی این است که وضعیت فعلی خود را به دانش‌آموزان یاد بدهیم. باید به آنان بگوییم در کجا قرار داریم. یکی از تبلیغات دشمنان این انقلاب این است که برای نوجوانان و جوانان تبلیغ کنند که بگویند این انقلاب برای شما چه کرده است؟ رکن سوم تربیت انقلابی این است که به آنان بگوییم به کدام سمت می‌رویم؟ ما معتقدیم که به سمت تشکیل تمدن نوین اسلامی حرکت می‌کنیم تا زمینه را برای ظهور حضرت حجت (عج) فراهم کنیم.

حاج قاسم سلیمانی باید به دانش‌آموزان معرفی شود

ملکی تأکید کرد: باید قهرمانان اسلامی ملی خود به ویژه سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی را به دانش‌آموزان معرفی کنیم؛ بر این اساس در کتاب‌های درسی خود تحت عنوان معارف اسلامی سعی کردیم شهید حاج قاسم سلیمانی را نه به عنوان یک فرد بلکه به عنوان مکتب مقاومت معرفی کنیم. البته معتقدیم که در این زمینه کار بیشتری نیاز است. استکبار جهانی ایشان را از ما گرفت اما باید راه و مکتب او را بلافاصله وارد کتاب‌های درسی کنیم. تدین ما باید همراه با استکبارستیزی باشد و به عبارت دیگر باید دانش‌آموز متدین انقلابی پرورش بدهیم.

آموزش و پرورش نهادی مقدس است

سخنران دیگر این جلسه، مجید بذرافکن، معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. او گفت: سپاه در انجام وظیفه‌ای که قانون اساسی در صیانت از دستاوردهای جمهوری اسلامی برعهده‌اش گذاشته است خودش را مسئول می‌داند. وصیت شهدا و امام شهدا توجه به امر تربیت و نسل آینده است و نمی‌توان به سادگی از کنار این موضوع عبور کرد. تأکید اخیر مقام معظم رهبری در مجمع فرماندهان بر موضوع هم‌افزایی با دستگاه‌های دولتی بود. آموزش و پرورش برای ما نهادی مقدس است؛ اولاً مأموریتی که این سازمان برعهده دارد، مأموریت مقدسی است. ثانیاً بافت و بدنه آموزش و پرورش از نیروهای انقلابی تشکیل شده است.

وی بیان داشت: همان‌طور که می‌دانید در ابتدای انقلاب، نیروهای ارزشی به دو دسته تقسیم شدند؛ عده‌ای وارد آموزش و پرورش شدند و عده‌ای دیگر به سپاه رفتند. آموزش و پرورش از نظر ما مقدس است چرا که معتقدیم نتایجی که جمهوری اسلامی بدان افتخار می‌کند برآمده از زحمات این سازمان است. مدافعین حرم از همین مدرسه‌ها بیرون آمدند و اگر شاهد افتخارآفرینی علمی هستیم از ثمره معلمین ما است. علاوه بر این باید از شهدای دانش‌آموز و معلم یاد کنیم که جزو درخشان‌ترین شهدای انقلاب اسلامی‌اند. سپاه پاسداران متوجه این موضوع است و از آن پاسداری می‌کند.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم حرکت تحولی گفت: دو سال پیش نسبت رسانه و دانشگاه را در خبرگزاری تسنیم مطرح کردم و حالا باید ضلع دیگری را بدان اضافه کنیم و آن هم تربیت است. اکنون شاهد هم‌افزایی بسیار خوبی در این زمینه‌ایم و امیدوارم که به حرکت تحولی منجر شود. دقت داشته باشید که مسئله ما کیفیت دادن به وضعیت موجود نیست بلکه مسئله ما تحول است و البته برای این موضوع دلایل متعددی داریم؛ اول سوابق درخشانی است که در کشورمان در عرصه‌های مختلف وجود دارد. دیگری نسل جوان و باانگیزه‌ای است که در سراسر کشور خدمت می‌کنند. از همه مهم‌تر ضعفی است که در دشمن به واسطه نبرد با انقلاب اسلامی پیدا شده است. 

محمدحسین رجبی دوانی سخنران دیگر این جلسه بود. او گفت: سپاه و دانشگاهش حتماً در خدمت تفکر عظیم تحول است، سپاه خادم چنین تفکری است، نه جریانی که در پی اجرای سند 2030 و زیرپاگذاشتن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است. واقعاً از روحیه آقای ملکی لذت بردم که موقعیت دانشگاه و ترفیع در آنجا را رها کرده و برای عمل به رهنمودهای ولایت به این سنگر بازگشتند و دست همراهی به سوی سپاه و دانشگاهش دراز کردند. ما هم به گرمی دست ایشان را می‌فشاریم. متأسفانه دشمنان برای اینکه نسل جدید را نسبت به انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن بیگانه کنند، تلاش‌های گسترده‌ای کردند و متأسفانه ضعف جبهه خودی هم در مواردی باعث شده است که این حرکت ادامه پیدا کند و واقعا جای تأسف دارد.

وی ادامه داد: در شرایطی که رژیم طاغوت به هویت ملی‌مان ضربه ‌می‌زد و ما را از خود بی‌خود می‌کرد، انقلاب اسلامی آمد و آن تحول عظیم را ایجاد کرد اما در اثر تلاش دشمن، کم‌کاری ما و سوء مدیریت‌ها در برهه‌هایی، نسل جدید نمی‌دانند که انقلاب اسلامی چه کرد. در این دوره متأسفانه می‌بینیم که در برخی آشوب‌ها، جوان ناآگاه و فریب خورده تحت تأثیر فضاسازی غربی‌ها قرار گرفته و برای رضاخانی شعار حمایت سر می‌دهد که وقتی از کشور اخراج و تبعید شد، مردم جشن گرفتند. او به قدری ظلم کرده بود که وقتی کشور به اشغال بیگانه درآمد مردم خوشحال بودند. اراده‌ای که دوستان ما در آموزش و پرورش دارند، بسیار قابل توجه است. سپاه و دانشگاه جامع امام حسین علیه‌السلام نیز در این زمینه همراهی کاملی انجام می‌دهد. 

تاریخ اسلام در حوزه و دانشگاه مورد غفلت قرار گرفته است

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر لزوم توجه به تاریخ اسلام گفت: متأسفانه نوع نگاه در جامعه ما نسبت به تاریخ و به‌ویژه تاریخ اسلام نگاهی سطحی و حاشیه‌ای بوده است. برای مثال در حوزه‌های ما هنوز تاریخ اسلام حکم درس اساسی را ندارد و درسی حاشیه‌ای به شمار می‌رود. با توجه تأکیدات فراوان رهبر معظم انقلاب مبنی بر پرداخت به تاریخ هنوز کار اساسی صورت نگرفته و کرسی تاریخ اسلام به جای اینکه در حوزه‌ها باشد در دانشگاه‌ها شکل گرفته و بعضاً در دست برخی اساتید سکولار قرار گرفته است. با چنین وضعیتی طبیعی است که تاریخ خواندن در مدارس و دانشگاه‌ها مورد بی‌مهری قرار می‌گیرد. دقت داشته باشید که بیش از یک سوم قرآن کریم به تاریخ اختصاص یافته است. قرآن کتاب تاریخ نیست بلکه کتاب هدایت است اما با این بررسی متوجه می‌شویم که خداوند از طریق تاریخ می‌خواهد مردم را هدایت کند. باید بدانیم حوادثی که در تاریخ رخ داده قابل تکرار است و باید از آن درس بگیریم. به نظرم لازم است شورای عالی انقلاب فرهنگی و بقیه دوستان ورود کنند و عزم جدی برای بیان تاریخ و اهمیت آن در مدارس و دانشگاه‌ها شکل بگیرد. 

انتهای پیام/ 

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

سردار محمد کسائیان دار فانی را وداع گفت

 سردار محمد کسائیان دار فانی را وداع گفت
2024-02-22T17:14:26+03:30
سردار سید محمد کسائیان، فرمانده تیپ لشکر ۲۵ کربلا و فرمانده تیپ ۷۵ ظفر در دوران دفاع مقدس، دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهیدش پیوست.

قدردانی از شهدای دانش‌آموز در یادواره شهدای «لاله‌های روشن»

 قدردانی از شهدای دانش‌آموز در یادواره شهدای «لاله‌های روشن»
2024-02-22T13:41:17+03:30
همزمان با میلادحضرت علی‌اکبر(ع) یادواره شهدای منطقه چهار تهران با عنوان «لاله‌های روشن» به همت دبیرستان‌های دوره دوم فرهنگ آل یاسین، شاهد مطهری، س...

ورود یک مجری نوجوان با «نوجهان» به شبکه یک

 ورود یک مجری نوجوان با «نوجهان» به شبکه یک
2024-02-22T13:41:16+03:30
برنامه‌ تبینی «نوجهان» با موضوع معرفی موقعیت‌های پیشرفت، چالش‌ها و ظرفیت‌های کشور از دید یک نوجوان، از امروز در قاب شبکه یک سیما به نمایش در می آید.

خبری از مناظره‌های تلویزیونی در پشت صحنه «محفل»

 خبری از مناظره‌های تلویزیونی در پشت صحنه «محفل»
2024-02-22T13:41:15+03:30
رئیس صدا و سیما در پشت صحنه برنامه «محفل» از ۱۴۰۰ مناظره انتخاباتی گفت که یک هفته پخش می‌شود.

دعوا بر سر نظرسنجی تلویزیون؛ مشکل از کجاست؟

 دعوا بر سر نظرسنجی تلویزیون؛ مشکل از کجاست؟
2024-02-22T11:01:17+03:30
این روزها همه درباره نظرسنجی‌ صحبت می‌کنند که به انحاء مختلف از بینندگان تلویزیون حکایت دارد. عدد و ارقامی که ناامیدکننده‌اند و به نظر می‌رسد مدیران صد...

«اعجاز غزل» سروده‌های یک شاعر در بازار کتاب

 «اعجاز غزل» سروده‌های یک شاعر در بازار کتاب
2024-02-22T10:01:15+03:30
مجموعه شعر «اعجاز غزل» سروده محمد فردوسی‌مهر از سوی انتشارات بین ‌المللی حوزه مشق منتشر شد.

جشنواره معروف به کار خود پایان داد / وزیر دادگستری: امروز دفع مردم از نظام بالاترین منکر است

 جشنواره معروف به کار خود پایان داد / وزیر دادگستری: امروز دفع مردم از نظام بالاترین منکر است
2024-02-22T10:01:14+03:30
وزیر دادگستری در اختتامیۀ جشنواره معروف گفت: اگر تحت عنوان امر به معروف طوری عمل کنیم که مردم جذب شوند، به وظیفه مان عمل کردیم. اگر طوری عمل کنیم که دفع کنی...

انتخابات؛ زیباترین وجه مردم‌سالاری دینی در حکمرانی اسلامی

 انتخابات؛ زیباترین وجه مردم‌سالاری دینی در حکمرانی اسلامی
2024-02-22T05:34:29+03:30
مهاجرنیا گفت: امام علی(ع) می‌فرماید «والاجابة حین ادعوکم و الطاعه حین آمرکم» امروز مقام معظم رهبری می‌گویند مشارکت حد‌اکثری باعث تقویت نظام می‌شود...

حضور ۵ هزار نفر از دختران رأی اولی برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی

 حضور ۵ هزار نفر از دختران رأی اولی برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی
2024-02-22T04:28:01+03:30
دانش‌آموزان در اجتماع دختران رای اولی، با در دست داشتن تصاویر شهدا بر حفظ آرمان های انقلاب اسلامی و پاسداری از ارزش های آن تاکید کردند.

آیین اختتامیه چهلمین مسابقات بین المللی قرآن با تلاوت برگزیده مسابقات آغاز شد / اسامی برگزیدگان

 آیین اختتامیه چهلمین مسابقات بین المللی قرآن با تلاوت برگزیده مسابقات آغاز شد / اسامی برگزیدگان
2024-02-21T18:01:19+03:30
آیین اختتامیه چهارمین مسابقات بین المللی قرآن کریم و هشتمین مسابقات بین المللی دانش آموزان جهان اسلام با رونمایی از تمبر یادبود آن آغاز شد.

وزیر ارشاد در اختتامیه مسابقات قرآن: قرارگاه حفظ قرآن را پایه گذاری می‌کنیم

 وزیر ارشاد در اختتامیه مسابقات قرآن: قرارگاه حفظ قرآن را پایه گذاری می‌کنیم
2024-02-21T17:07:58+03:30
وزیر ارشاد در آیین اختتامیه چهارمین مسابقات بین المللی قرآن کریم از ایجاد قرارگاه حفظ قرآن خبر داد.

صحرایی: شناسایی استعدادهای قرآنی و انس با عترت هدف اصلی آموزش و پرورش است

 صحرایی: شناسایی استعدادهای قرآنی و انس با عترت هدف اصلی آموزش و پرورش است
2024-02-21T16:54:30+03:30
وزیر اموزش و پرورش می گوید مهم ترین هدف آموزش و پرورش، شناسایی استعدادهای قرآنی و معرفی آنها در قالب مسابقات و سرمایه گذاری نسبت به آنهاست.

«پایتخت» به نوروز می‌رسد؟

 «پایتخت» به نوروز می‌رسد؟
2024-02-21T16:27:43+03:30
حرف و حدیث درباره رسیدن یا نرسیدنِ «پایتخت» به عید نوروز وجود دارد، رئیس صداوسیما در این خصوص توضیح داد.

آیین اختتامیه چهلمین مسابقات بین المللی قرآن با تلاوت برگزیده مسابقات آغاز شد

 آیین اختتامیه چهلمین مسابقات بین المللی قرآن با تلاوت برگزیده مسابقات آغاز شد
2024-02-21T16:27:43+03:30
آیین اختتامیه چهارمین مسابقات بین المللی قرآن کریم و هشتمین مسابقات بین المللی دانش آموزان جهان اسلام با رونمایی از تمبر یادبود آن آغاز شد.

چرا ورود فارسی به مدارس هند مهم است؟ تجربیات یک جوان مسلمان هندی از شگفتی‌های زبان فارسی

 چرا ورود فارسی به مدارس هند مهم است؟ تجربیات یک جوان مسلمان هندی از شگفتی‌های زبان فارسی
2024-02-21T15:07:50+03:30
زکی جوان مسلمان هندی درباره گذشته زبان فارسی در این کشور و علاقه مردم هند به آموختن فارسی می‌گوید: ما هندی‌ها و به خصوص هندی‌های مسلمان به شدت به زبان فارسی...

سایت انگلیسی بنیاد مهدی موعود رونمایی شد

 سایت انگلیسی بنیاد مهدی موعود رونمایی شد
2024-02-21T11:34:28+03:30
آیین رونمایی از سایت انگلیسی با عنوان The Promised Mahdi برگزار شد.

درباره یک شوخی با معلولان در تلویزیون؛ یک انتقاد و یک توصیه

 درباره یک شوخی با معلولان در تلویزیون؛ یک انتقاد و یک توصیه
2024-02-21T10:54:30+03:30
اگرچه اطلاعیه‌ای از طرفِ برنامه «بگو بخند» منتشر شده اما ضرورت دارد دست‌اندرکاران ساخت هر برنامه و سریالی حتماً به جزئیاتی توجه کنند باعث زیر سؤال...

«قلم‌های بی غلاف» رمانی درباره زندگانی امام باقر(ع)

 «قلم‌های بی غلاف» رمانی درباره زندگانی امام باقر(ع)
2024-02-21T10:41:12+03:30
«قلم‌های بی‌غلاف» نوشته مرمی ولی از سوی انتشارات نیستان منتشر و روانه بازار نشر شد.

شاخصه های قرآنی علی اکبر (ع) برای جوان امروز

 شاخصه های قرآنی علی اکبر (ع) برای جوان امروز
2024-02-21T10:41:11+03:30
شاید بتوان گفت حضرت علی اکبر علیه السلام چهره‌ای ماندگار برای جوانی است که به دنبال الگوهای دینی می‌گردد.

«همیشه پشتیبان» خاطرات شفاهی حاج حسین سراجان از مبارزات انقلاب

 «همیشه پشتیبان» خاطرات شفاهی حاج حسین سراجان از مبارزات انقلاب
2024-02-21T09:21:23+03:30
کتاب «همیشه پشتیبان»؛ خاطرات شفاهی حاج حسین سراجان؛ از مبارزان مردمی انقلاب اسلامی در خوزستان به نویسندگی علی هاجری و توسط انتشارات «راه یار&...

برگزیدگان جشنواره طنز رادیو مشخص شدند

 برگزیدگان جشنواره طنز رادیو مشخص شدند
2024-02-21T09:21:23+03:30
آیین اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان جشنواره «زیر چتر لبخند» با حضور معاون صدا و جمعی از مدیران رادیو و مدیر شبکه رادیویی صبا در استودیوی شماره ی...

حسین علیزاده: شریف موسیقی را نقاشی می‌کرد / ایرج به یاد فرهنگ خواند

 حسین علیزاده: شریف موسیقی را نقاشی می‌کرد / ایرج به یاد فرهنگ خواند
2024-02-21T09:21:22+03:30
حسین علیزاده معتقد است که فرهنگ شریف در نوازندگی شیوه‌ای خاص خود را داشت که با آن موسیقی را برای مخاطب نقاشی می‌کرد.

هندی‌ها تشنه دانستن از انقلاب اسلامی و بزرگانش هستند/ استراتژی تولید محتوا برای خارج کشور نداریم

 هندی‌ها تشنه دانستن از انقلاب اسلامی و بزرگانش هستند/ استراتژی تولید محتوا برای خارج کشور نداریم
2024-02-21T09:21:21+03:30
ماجرای غزه، تمام اعتبار کشورهای عربی را نزد جوانان هندی از بین برده، یعنی عربستان دیگر هیچ اعتباری ندارد، امارات هیچ اعتباری ندارد، این‌ها به عنوان جاهایی ک...

هندی‌ها تشنه دانستن از انقلاب اسلامی و بزرگانش هستند/ به یک آدم قدبلند عمیق اندیش در فضای فرهنگ بین الملل نیاز داریم

 هندی‌ها تشنه دانستن از انقلاب اسلامی و بزرگانش هستند/ به یک آدم قدبلند عمیق اندیش در فضای فرهنگ بین الملل نیاز داریم
2024-02-21T09:07:36+03:30
ماجرای غزه، تمام اعتبار کشورهای عربی را نزد جوانان هندی از بین برده، یعنی عربستان دیگر هیچ اعتباری ندارد، امارات هیچ اعتباری ندارد، این‌ها به عنوان جاهایی ک...

نگاهی به رمان مهدوی ادموند/ فردی فراتر از مسیح و نوری فراتر از خورشید

 نگاهی به رمان مهدوی ادموند/ فردی فراتر از مسیح و نوری فراتر از خورشید
2024-02-21T04:48:00+03:30
آمنه پازکی از بستر داستان ادموند به خوبی استفاده کرده و عقاید یک شیعه را خیلی آرام و کم کم در جاهای مختلف داستان مطرح کرده است تا مخاطب دچار دلزدگی نشود و د...

تلاش خستگی‌ناپذیر آیت‌الله حجتی در تربیت جوانان قرآنی و زمینه‌سازی برای انقلاب اسلامی

 تلاش خستگی‌ناپذیر آیت‌الله حجتی در تربیت جوانان قرآنی و زمینه‌سازی برای انقلاب اسلامی
2024-02-21T04:34:39+03:30
آیت‌الله حجتی از اساتید بسیار ارزشمند و از نخبگان و پیشکسوتان در کشور ما هستند. ایشان در حقیقت پدر رشته علوم قرآن و حدیث در دانشگاه تهران به حساب می‌آیند که...

فراهم شدن بستر تماشای آثار سینمایی برای مخاطبان در محروم‌ترین نقاط کشور

 فراهم شدن بستر تماشای آثار سینمایی برای مخاطبان در محروم‌ترین نقاط کشور
2024-02-20T20:21:04+03:30
تماشای آثار سینمایی برای مخاطبان در دورترین و محروم‌ترین نقاط کشور به واسطه راوی فیلم مهیا می‌‌شود.

آیین رونمایی از مقالات همایش «شهید سلیمانی و مکتب انتظار و مقاومت» و «نظریه انتظار در اندیشه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» برگزار شد

 آیین رونمایی از مقالات همایش «شهید سلیمانی و مکتب انتظار و مقاومت» و «نظریه انتظار در اندیشه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» برگزار شد
2024-02-20T20:07:44+03:30
موضوع منجی در همه ادیان و برای همه انسان‌ها یک امر مهم و قطعی بوده که دستخوش تحریف و انحراف شده است و اگر درست تبیین شود موجب امید و حرکت خواهد شد. آثاری که...

قاب غزه نشان می‌دهد مکتب حاج قاسم مقاوم‌پرور است و توانایی به استیصال کشیدن دشمن را دارد

 قاب غزه نشان می‌دهد مکتب حاج قاسم مقاوم‌پرور است و توانایی به استیصال کشیدن دشمن را دارد
2024-02-20T20:07:42+03:30
حمیدرضا مقدم‌فر در آیین رونمایی از مجموعه مقالات همایش «شهید سلیمانی و مکتب انتظار و مقاومت» و «نظریه انتظار در اندیشه حضرت آیت‌الله خام...

پیگیری تبلیغات سلبریتی‌ها و ماجرای کوروش کمپانی از وزارت ارشاد

 پیگیری تبلیغات سلبریتی‌ها و ماجرای کوروش کمپانی از وزارت ارشاد
2024-02-20T16:21:19+03:30
مدیرکل تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد از پیگیری و راه‌اندازی سامانه‌ای برای تبلیغات چهره‌ها و فعالان حوزه تبلیغات در فضای مجازی و حقیقی خبر داد و همچنین ...
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)