میرنیوز

کارگردانان مطرحی که برای کسب سیمرغ فجر ۴۲ رقابت می‌کنند/ از محمود کلاری و رضا میرکریمی تا رامبد جوان و مهران مدیری

 کارگردانان مطرحی که برای کسب سیمرغ فجر ۴۲ رقابت می‌کنند/ از محمود کلاری و رضا میرکریمی تا رامبد جوان و مهران مدیری 2023-11-13T12:43:12+03:30

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، این روزها آثار سینمایی بسیاری توسط کارگردانان مطرح و نام‌آشنای سینمای ایران ساخته شده یا در دست ساخت قرار دارند. آثاری که به نظر می‌رسد نخستین رونمایی از آنها در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر رخ دهد.

در ادامه، مروری بر مهم‌ترین کارگردان‌های سینمای ایران که احتمال می‌رود با تازه‌ترین آثارشان به آوردگاه فجر 42 بیایند، می‌اندازیم:

1. محمود کلاری:«آینه» سومین ساخته محمود کلاری، فیلم‌بردار سرشناس سینمای ایران است که این روزها واپسین مراحل فنی خود را طی می‌کند. کلاری پس از 23 سال دوری از کارگردانی، به سراغ ساخت «آینه» رفته است. در این فیلم، مهران مدیریدر نقش اصلی ظاهر شده است و اخبار غیررسمی از حضورعلی شادمان، فریبا نادری، سمیرا حسن‌پوروپژمان بازغیدر این پروژه حکایت دارند.

سینما , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , مهران مدیری , رضا میرکریمی ,

محمود کلاری، مدیر فیلمبرداری باسابقه سینمای ایران است که در کارنامه خود، تجربه فیلم‌برداری قریب به 80 فیلم سینمایی را دارد. او آخرین بار در دهه 70 شمسی، دو فیلم «ابر و آفتاب» و «رقص با رویا» را کارگردانی کرده است.

2. سید رضا میرکریمی

«رئیسعلی» عنوان تازه‌ترین فیلم سیدرضا میرکریمی، کارگردان شناخته‌شده سینمای ایران است. این فیلم که به روایت زندگی رئیسعلی دلواری، ملقب به سردار تنگستان اختصاص دارد، یازدهمین فیلم بلند سینمایی میرکریمی در جایگاه کارگردان محسوب می‌شود. رئیسعلی دلواری، سرداری مشروطه‌خواه بود که با همراهی دیگر مشروطه‌خواهان، بوشهر را از حاکمیت استبدادمحمدعلی شاهقاجار خارج کرد. میرکریمی پیش از این با فیلم «نگهبان شب» در چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و موفق به کسب سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی از این جشنواره شد.

سینما , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , مهران مدیری , رضا میرکریمی ,

هنوز درباره عوامل و بازیگران فیلم سینمایی «رئیسعلی» خبری منتشر نشده و با توجه به اینکه این اثر سینمایی، مرداد امسال پروانه ساخت خود را دریافت کرده است، پیش‌بینی می‌شود که فیلم‌برداری آن در سکوت خبری آغاز و مراحل ساخت فیلم تا زمستان سال جاری به اتمام برسد. در این صورت، می‌توان امیدوار بود که «رئیسعلی» یکی از آثار جذاب حاضر در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر باشد.

3. مهران مدیری

«ساعت 6 صبح» به نویسندگی و کارگردانی مهران مدیری وتهیه‌کنندگی علی اوجی، یکی دیگر از آثار سینمایی است که انتظار می‌رود نخستین نمایش خود را در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر پشت سر بگذارد. این فیلم که به نظر می‌رسد مراحل فنی ساختش به اتمام رسیده و مهیای نمایش باشد، با حضور جمعی از بازیگران سینما و تئاتر ساخته شده است که ازجمله آنها می‌توان به سمیرا حسن‌پور، مهرداد صدیقیان، مونا فرجاد، تینو صالحی، سعید زارعی، مهران مدیری و... اشاره کرد.

سینما , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , مهران مدیری , رضا میرکریمی ,

فیلم‌نامه این اثر سینمایی با نام قبلی «بن‌بست» توسط عباس رافعی نوشته شده بود که که پس از بازنویسی و اعمال برخی تغییرات از سوی مدیری، به «ساعت 6 صبح» تغییر نام یافت. گفته می‌شود که فیلم تازه مهران مدیری، مضمونی ملتهب و اجتماعی دارد.

4. مهدی فخیم‌زاده

«نابرادر» عنوان تازه‌ترین فیلم بلند سینمایی مهدی فخیم‌زاده در کسوت کارگردان است. او آخرین بار در سال 1397 فیلم «مشت آخر» را کارگردانی کرد که خود، یکی از بازیگران آن بود و اکنون پس از گذشت پنج سال، بار دیگر در جایگاه کارگردان یک اثر سینمایی قرار گرفته است. فخیم‌زاده علاوه بر کارگردانی «نابرادر» نویسندگی و تهیه‌کنندگی این فیلم را نیز برعهده دارد. با توجه به اینکه این اثر سینمایی پروانه ساخت خود را در تابستان امسال دریافت کرده است، پیش‌بینی می‌شود که مراحل ساخت آن تا زمستان سال جاری به طول بینجامد و به این ترتیب، «نابرادر» نخستین اکران خود را در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر تجربه کند.

سینما , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , مهران مدیری , رضا میرکریمی ,

5. بهروز افخمی

«صبح اعدام» عنوان تازه‌ترین فیلم سینمایی بهروز افخمی در جایگاه کارگردان است که فیلم‌برداری آن، مهر سال جاری به اتمام رسید و به نظر می‌رسد که با پایان مراحل فنی، یکی از آثار حاضر در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر باشد. این فیلم به تهیه‌کنندگی علی شیرمحمدی،  محصول همکاری سازمان سینمایی سوره و بنیاد سینمایی فارابی بوده و روایتی از لحظات پایانی زندگی طیب حاج‌رضایی و اسماعیل رضایی است که در پی قیام خونین 15 خرداد 1342 محکوم به اعدام شدند. پیرنگ اصلی این داستان اعتراضی و سیاسی، اقتباسی از گزارش واقعی خبرنگار روزنامه کیهان از مراسم تیرباران این دو شخصیت انقلابی است که بهروز افخمی پس از سال‌ها تحقیق و پژوهش آن را به فیلم‌نامه تبدیل کرده است.

سینما , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , مهران مدیری , رضا میرکریمی ,

6. شهریار بحرانی

«نامیرا» نام جدیدترین اثر سینمایی شهریار بحرانی، فیلم‌ساز شناخته شده‌ سینمای ایران است. بحرانی آخرین بار با فیلم سینمایی «آفتاب نیمه‌شب» که روایتی از دستیابی نیروی هوای فضای جمهوری اسلامی ایران به فناوری موشکی بود، در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر حضور یافته بود. او حالا برای دهمین تجربه بلند سینمایی‌اش به سراغ موضوعی عاشورایی رفته است. «نامیرا» اقتباسی سینمایی از رمانی با همین نام محسوب می‌شود که توسط صادقکرمیار به رشته تحریر درآمده است. این رمان، روایتی از حال و هوای شهر کوفه در ایام منتهی به واقعه کربلا را ارائه می‌دهد.

سینما , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , مهران مدیری , رضا میرکریمی ,

7. حمید بهمنی

«نبرد غیرممکن» عنوان تازه‌ترین فیلم بلند سینمایی حمید بهمنی، کارگردان شناخته‌شده سینمای ایران است که به تهیه‌کنندگی امیر سمواتی ساخته می‌شود. بهمنی آخرین بار در سال 1391 فیلم سینمایی «گام‌های شیدایی» را کارگردانی کرد و اینک پس از گذشت قریب به یک دهه، بار دیگر در کسوت کارگردان قرار گرفته است. «نبرد غیرممکن» با حال و هوایی حماسی، روایتی از مجاهدت رزمندگان غیور دوران دفاع مقدس را ارائه می‌کند. روایتی که بخشی از زندگی امیر یدالله خلیلی، خلبان و رزمنده دوران جنگ تحمیلی را دربرمی‌گیرد.این اثر سینمایی ماحصل هشت سال تحقیق و پژوهش بهمنی روی سوژه است.

سینما , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , مهران مدیری , رضا میرکریمی ,

8. انسیه شاه‌حسینی

«دست ناپیدا» نام تازه‌ترین اثر سینمایی انسیه شاه‌حسینی در جایگاه کارگردان است. این فیلم در امتداد پرداخت زنانه کارگردان نسبت به هشت سال دفاع مقدس تعریف شده و روایت‌گر زندگی شیرزنانی است که لباس رزمندگان جنگ تحمیلی را در حاشیه رود کارون می‌شستند. بازیگران این اثر سینمایی عمدتا بومی هستند و ترکیبی از چهره‌های شناخته شده و ناشناخته را دربرمی‌گیرند. «دست ناپیدا» پنجمین فیلم بلند سینمایی انسیه شاه‌حسینی است که به تهیه‌کنندگی سید سعید سیدزاده ساخته می‌شود. با توجه به آغاز فیلم‌برداری این اثر در تابستان امسال، به نظر می‌رسد که باید منتظر بود تا نخستین نمایش آن در چهل و دومین جشنواره فیلم فجر اتفاق بیفتد.

سینما , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , مهران مدیری , رضا میرکریمی ,

9. جواد عزتی

«تمساح خونی» نام اولین فیلم بلند سینمایی جواد عزتی در جایگاه کارگردان است. فیلمی که به نظر می‌رسد حال و هوایی شبیه «زخم کاری» داشته باشد و اثری نوآر محسوب شود. جواد عزتی که تاکنون به عنوان بازیگر در سینمای ایران مشغول به فعالیت بوده و در این حرفه به جایگاه قابل توجهی دست‌ یافته، پس از سال‌ها تجربه حضور در مقابل دوربین، تصمیم گرفته است که برای نخستین بار در پشت دوربین قرار بگیرد. اگرچه ممکن است او علاوه بر کارگردانی، به عنوان بازیگر هم در «تمساح خونی» حضور داشته باشد. با وجود این،‌ «تمساح خونی» را می‌توان یکی از کنجکاوی‌های مهم مخاطبان سینمای ایران در سال 1402 دانست. فیلمی به تهیه‌کنندگی کامران حجازی که به نظر می‌رسد یکی از آثار حاضر در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر باشد.

سینما , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , مهران مدیری , رضا میرکریمی ,

10. محمد کارت

«نفس‌خور» نام تازه‌ترین فیلم بلند سینمایی محمد کارت است که آخرین بار با فیلم «شنای پروانه» در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و توانست 6 جایزه از جوایز اصلی جشنواره سی و هشتم، ازجمله بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را به خود اختصاص دهد. کارت پیش از این سریال «یاغی» را برای پخش در شبکه نمایش خانگی کارگردانی کرد و به نظر می‌رسد که «نفس‌خور» فیلمی در امتداد فضای فیلم‌سازی‌های پیشین این کارگردان باشد. با توجه به اینکه تازه‌ترین فیلم کارت، تابستان امسال پروانه ساخت خود را از سازمان سینمایی دریافت کرده است، به نظر می‌رسد که می‌توان منتظر اکران آن در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر بود.

سینما , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , مهران مدیری , رضا میرکریمی ,

11. جواد افشار

«نهر خین» نام دومین فیلم بلند سینمایی جواد افشار در کسوت کارگردان است که بیشتر به‌واسطه ساخت آثار تلویزیونی به‌ویژه کارگردانی مجموعه «گاندو» نزد مخاطبان شناخته می‌شود. افشار آخرین بار در سال 1387 فیلم سینمایی «کلبه» را به عنوان نخستین تجربه بلند سینمایی خود کارگردانی کرد که اثری در ژانر وحشت محسوب می‌شد و در بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر نیز حضور داشت. یکی از نکات قابل توجه «نهر خین» حضور حسین پارسایی به عنوان تهیه‌کننده این اثر سینمایی است. پارسایی که بیشتر به عنوان کارگردان تئاتر نزد اهالی هنر شناخته می‌شود، این بار در کسوت تهیه‌کننده ظاهر شده و به نظر می‌رسد تجربه همکاری افشار و پارسایی در سریال «گاندو» در شکل‌گیری این همکاری سینمایی بی‌تاثیر نبوده است. تاکنون اخبار و اطلاعات خاصی درباره ترکیب بازیگران و روند تولید این اثر سینمایی منتشر نشده است اما به نظر می‌رسد که باید آن را یکی از آثار حاضر در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر قلمداد کرد.

سینما , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , مهران مدیری , رضا میرکریمی ,

12. مهدی جعفری

«مداربسته» نام چهارمین فیلم بلند سینمایی مهدی جعفری در جایگاه کارگردان است که به تهیه‌کنندگی سعید ملکان ساخته می‌شود. جعفری آخرین بار با فیلم موفق «یدو» در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و توانست سیمرغ بلورین بهترین فیلم این دوره از جشنواره را به خود اختصاص دهد. این کارگردان پیش از این قصد داشت سریال «خون خورده» را برای پخش در شبکه نمایش خانگی بسازد که تولید آن به زمان دیگری موکول شد. «مداربسته» با فیلم‌نامه‌ای از مهدی جعفری و مهین عباس‌زاده تولید می‌شود. این درحالی است که پیش از این در دهه 60 فیلم دیگری با همین نام در سینمای ایران ساخته شده که رحمان رضایی کارگردانی آن را برعهده داشته است. با توجه به صدور پروانه ساخت «مداربسته» در تابستان امسال،‌ به نظر می‌رسد که فیلم، مهیای حضور در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر شود.

سینما , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , مهران مدیری , رضا میرکریمی ,

13. بهروز شعیبی

«هم‌آهنگ» نام تازه‌ترین اثر سینمایی بهروز شعیبی، کارگردان شناخته‌شده سینمای ایران است که به تهیه‌کنندگی علی سرتیپی ساخته می‌شود. این نخستین همکاری شعیبی و سرتیپی در سینما به شمار می‌آید که احتمالا باید منتظر بود تا در جریان چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر مورد رونمایی قرار گیرد. شعیبی آخرین بار با فیلم تحسین‌شده «بدون قرار قبلی» در چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت که نمایش آن توانست نظر مثبت بسیاری از منتقدان و مخاطبان را به خود جلب کند و «هم‌آهنگ»، هفتمین تجربه بلند سینمایی این فیلم‌ساز به شمار می‌آید. هنوز اخباری از عوامل و ترکیب بازیگران این اثر سینمایی منتشر نشده است و به نظر می‌رسد که روند تولید این فیلم در سکوت خبری پیش می‌رود.

سینما , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , مهران مدیری , رضا میرکریمی ,

14. سروش صحت

«صبحانه با زرافه‌ها» عنوان تازه‌‌ترین فیلم سینمایی سروش صحت است. فیلمی که طبق اخبار، فیلم‌برداری آن مانند نخستین ساخته بلند سینمایی صحت، یعنی «جهان با من برقص» در شهرهای شمالی کشور به اتمام رسیده است و این روزها مراحل فنی خود را  طی می‌کند. پژمان جمشیدی، هوتن شکیبا، بهرام رادانوبیژن بنفشه‌خواه ازجمله بازیگرانی هستند که در «صبحانه با زرافه‌ها»  به ایفای نقش پرداخته‌اند. سروش صحت هم‌اکنون با سریال فانتزی «مگه تموم عمر چندتا بهاره» در شبکه نمایش خانگی حضور دارد و به نظر می‌رسد دومین تجربه بلند سینمایی او نیز فضایی فانتزی داشته باشد.

سینما , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , مهران مدیری , رضا میرکریمی ,

15. رامبد جوان

«زودپز» نام جدیدترین اثر سینمایی رامبد جوان در کسوت کارگردان است. اثری کمدی با حال و هوای دهه شصت که از حضور بازیگرانی چون نوید محمدزاده و محسن تنابنده بهره می‌برد. «زودپز» ششمین تجربه بلند سینمایی رامبد جوان محسوب می‌شود که به تهیه‌کنندگی منصور سهراب‌پور ساخته شده و روند تولید آن در سکوت خبری پیش می‌رود. این فیلم، روایت‌گر قصه چند دوست است که پس از ترکیدن یک زودپز در محله‌ قدیمی‌شان، مجروح شده و در ادامه، ماجراهایی جالب برایشان رقم می‌خورد. پیش از این قرار بود مهدی نادری «زودپز» را کارگردانی کند اما در  ادامه رامبد جوان به عنوان کارگردان جدید این فیلم سینمایی معرفی شد. شنیده‌ها حاکی از آن است که نخستین نمایش این کمدی پربازیگر در آوردگاه چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر خواهد بود.

سینما , سینمای ایران , جشنواره فیلم فجر , مهران مدیری , رضا میرکریمی ,

بدین ترتیب، به نظر می‌رسد که چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، عرصه‌ای برای رقابت تنگاتنگ فیلم‌سازان مطرح و شناخته‌شده سینمای ایران باشد. اتفاقی که باید آن را به فال نیک گرفت.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری تسنیم


کلمات کلیدی :
اشتراک گذاری :

آخرین اخبار فرهنگی

قدردانی از شهدای دانش‌آموز در یادواره شهدای «لاله‌های روشن»

 قدردانی از شهدای دانش‌آموز در یادواره شهدای «لاله‌های روشن»
2024-02-22T13:41:17+03:30
همزمان با میلادحضرت علی‌اکبر(ع) یادواره شهدای منطقه چهار تهران با عنوان «لاله‌های روشن» به همت دبیرستان‌های دوره دوم فرهنگ آل یاسین، شاهد مطهری، س...

ورود یک مجری نوجوان با «نوجهان» به شبکه یک

 ورود یک مجری نوجوان با «نوجهان» به شبکه یک
2024-02-22T13:41:16+03:30
برنامه‌ تبینی «نوجهان» با موضوع معرفی موقعیت‌های پیشرفت، چالش‌ها و ظرفیت‌های کشور از دید یک نوجوان، از امروز در قاب شبکه یک سیما به نمایش در می آید.

خبری از مناظره‌های تلویزیونی در پشت صحنه «محفل»

 خبری از مناظره‌های تلویزیونی در پشت صحنه «محفل»
2024-02-22T13:41:15+03:30
رئیس صدا و سیما در پشت صحنه برنامه «محفل» از ۱۴۰۰ مناظره انتخاباتی گفت که یک هفته پخش می‌شود.

دعوا بر سر نظرسنجی تلویزیون؛ مشکل از کجاست؟

 دعوا بر سر نظرسنجی تلویزیون؛ مشکل از کجاست؟
2024-02-22T11:01:17+03:30
این روزها همه درباره نظرسنجی‌ صحبت می‌کنند که به انحاء مختلف از بینندگان تلویزیون حکایت دارد. عدد و ارقامی که ناامیدکننده‌اند و به نظر می‌رسد مدیران صد...

«اعجاز غزل» سروده‌های یک شاعر در بازار کتاب

 «اعجاز غزل» سروده‌های یک شاعر در بازار کتاب
2024-02-22T10:01:15+03:30
مجموعه شعر «اعجاز غزل» سروده محمد فردوسی‌مهر از سوی انتشارات بین ‌المللی حوزه مشق منتشر شد.

جشنواره معروف به کار خود پایان داد / وزیر دادگستری: امروز دفع مردم از نظام بالاترین منکر است

 جشنواره معروف به کار خود پایان داد / وزیر دادگستری: امروز دفع مردم از نظام بالاترین منکر است
2024-02-22T10:01:14+03:30
وزیر دادگستری در اختتامیۀ جشنواره معروف گفت: اگر تحت عنوان امر به معروف طوری عمل کنیم که مردم جذب شوند، به وظیفه مان عمل کردیم. اگر طوری عمل کنیم که دفع کنی...

انتخابات؛ زیباترین وجه مردم‌سالاری دینی در حکمرانی اسلامی

 انتخابات؛ زیباترین وجه مردم‌سالاری دینی در حکمرانی اسلامی
2024-02-22T05:34:29+03:30
مهاجرنیا گفت: امام علی(ع) می‌فرماید «والاجابة حین ادعوکم و الطاعه حین آمرکم» امروز مقام معظم رهبری می‌گویند مشارکت حد‌اکثری باعث تقویت نظام می‌شود...

حضور ۵ هزار نفر از دختران رأی اولی برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی

 حضور ۵ هزار نفر از دختران رأی اولی برای حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی
2024-02-22T04:28:01+03:30
دانش‌آموزان در اجتماع دختران رای اولی، با در دست داشتن تصاویر شهدا بر حفظ آرمان های انقلاب اسلامی و پاسداری از ارزش های آن تاکید کردند.

آیین اختتامیه چهلمین مسابقات بین المللی قرآن با تلاوت برگزیده مسابقات آغاز شد / اسامی برگزیدگان

 آیین اختتامیه چهلمین مسابقات بین المللی قرآن با تلاوت برگزیده مسابقات آغاز شد / اسامی برگزیدگان
2024-02-21T18:01:19+03:30
آیین اختتامیه چهارمین مسابقات بین المللی قرآن کریم و هشتمین مسابقات بین المللی دانش آموزان جهان اسلام با رونمایی از تمبر یادبود آن آغاز شد.

وزیر ارشاد در اختتامیه مسابقات قرآن: قرارگاه حفظ قرآن را پایه گذاری می‌کنیم

 وزیر ارشاد در اختتامیه مسابقات قرآن: قرارگاه حفظ قرآن را پایه گذاری می‌کنیم
2024-02-21T17:07:58+03:30
وزیر ارشاد در آیین اختتامیه چهارمین مسابقات بین المللی قرآن کریم از ایجاد قرارگاه حفظ قرآن خبر داد.

صحرایی: شناسایی استعدادهای قرآنی و انس با عترت هدف اصلی آموزش و پرورش است

 صحرایی: شناسایی استعدادهای قرآنی و انس با عترت هدف اصلی آموزش و پرورش است
2024-02-21T16:54:30+03:30
وزیر اموزش و پرورش می گوید مهم ترین هدف آموزش و پرورش، شناسایی استعدادهای قرآنی و معرفی آنها در قالب مسابقات و سرمایه گذاری نسبت به آنهاست.

«پایتخت» به نوروز می‌رسد؟

 «پایتخت» به نوروز می‌رسد؟
2024-02-21T16:27:43+03:30
حرف و حدیث درباره رسیدن یا نرسیدنِ «پایتخت» به عید نوروز وجود دارد، رئیس صداوسیما در این خصوص توضیح داد.

آیین اختتامیه چهلمین مسابقات بین المللی قرآن با تلاوت برگزیده مسابقات آغاز شد

 آیین اختتامیه چهلمین مسابقات بین المللی قرآن با تلاوت برگزیده مسابقات آغاز شد
2024-02-21T16:27:43+03:30
آیین اختتامیه چهارمین مسابقات بین المللی قرآن کریم و هشتمین مسابقات بین المللی دانش آموزان جهان اسلام با رونمایی از تمبر یادبود آن آغاز شد.

چرا ورود فارسی به مدارس هند مهم است؟ تجربیات یک جوان مسلمان هندی از شگفتی‌های زبان فارسی

 چرا ورود فارسی به مدارس هند مهم است؟ تجربیات یک جوان مسلمان هندی از شگفتی‌های زبان فارسی
2024-02-21T15:07:50+03:30
زکی جوان مسلمان هندی درباره گذشته زبان فارسی در این کشور و علاقه مردم هند به آموختن فارسی می‌گوید: ما هندی‌ها و به خصوص هندی‌های مسلمان به شدت به زبان فارسی...

سایت انگلیسی بنیاد مهدی موعود رونمایی شد

 سایت انگلیسی بنیاد مهدی موعود رونمایی شد
2024-02-21T11:34:28+03:30
آیین رونمایی از سایت انگلیسی با عنوان The Promised Mahdi برگزار شد.

درباره یک شوخی با معلولان در تلویزیون؛ یک انتقاد و یک توصیه

 درباره یک شوخی با معلولان در تلویزیون؛ یک انتقاد و یک توصیه
2024-02-21T10:54:30+03:30
اگرچه اطلاعیه‌ای از طرفِ برنامه «بگو بخند» منتشر شده اما ضرورت دارد دست‌اندرکاران ساخت هر برنامه و سریالی حتماً به جزئیاتی توجه کنند باعث زیر سؤال...

«قلم‌های بی غلاف» رمانی درباره زندگانی امام باقر(ع)

 «قلم‌های بی غلاف» رمانی درباره زندگانی امام باقر(ع)
2024-02-21T10:41:12+03:30
«قلم‌های بی‌غلاف» نوشته مرمی ولی از سوی انتشارات نیستان منتشر و روانه بازار نشر شد.

شاخصه های قرآنی علی اکبر (ع) برای جوان امروز

 شاخصه های قرآنی علی اکبر (ع) برای جوان امروز
2024-02-21T10:41:11+03:30
شاید بتوان گفت حضرت علی اکبر علیه السلام چهره‌ای ماندگار برای جوانی است که به دنبال الگوهای دینی می‌گردد.

«همیشه پشتیبان» خاطرات شفاهی حاج حسین سراجان از مبارزات انقلاب

 «همیشه پشتیبان» خاطرات شفاهی حاج حسین سراجان از مبارزات انقلاب
2024-02-21T09:21:23+03:30
کتاب «همیشه پشتیبان»؛ خاطرات شفاهی حاج حسین سراجان؛ از مبارزان مردمی انقلاب اسلامی در خوزستان به نویسندگی علی هاجری و توسط انتشارات «راه یار&...

برگزیدگان جشنواره طنز رادیو مشخص شدند

 برگزیدگان جشنواره طنز رادیو مشخص شدند
2024-02-21T09:21:23+03:30
آیین اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان جشنواره «زیر چتر لبخند» با حضور معاون صدا و جمعی از مدیران رادیو و مدیر شبکه رادیویی صبا در استودیوی شماره ی...

حسین علیزاده: شریف موسیقی را نقاشی می‌کرد / ایرج به یاد فرهنگ خواند

 حسین علیزاده: شریف موسیقی را نقاشی می‌کرد / ایرج به یاد فرهنگ خواند
2024-02-21T09:21:22+03:30
حسین علیزاده معتقد است که فرهنگ شریف در نوازندگی شیوه‌ای خاص خود را داشت که با آن موسیقی را برای مخاطب نقاشی می‌کرد.

هندی‌ها تشنه دانستن از انقلاب اسلامی و بزرگانش هستند/ استراتژی تولید محتوا برای خارج کشور نداریم

 هندی‌ها تشنه دانستن از انقلاب اسلامی و بزرگانش هستند/ استراتژی تولید محتوا برای خارج کشور نداریم
2024-02-21T09:21:21+03:30
ماجرای غزه، تمام اعتبار کشورهای عربی را نزد جوانان هندی از بین برده، یعنی عربستان دیگر هیچ اعتباری ندارد، امارات هیچ اعتباری ندارد، این‌ها به عنوان جاهایی ک...

هندی‌ها تشنه دانستن از انقلاب اسلامی و بزرگانش هستند/ به یک آدم قدبلند عمیق اندیش در فضای فرهنگ بین الملل نیاز داریم

 هندی‌ها تشنه دانستن از انقلاب اسلامی و بزرگانش هستند/ به یک آدم قدبلند عمیق اندیش در فضای فرهنگ بین الملل نیاز داریم
2024-02-21T09:07:36+03:30
ماجرای غزه، تمام اعتبار کشورهای عربی را نزد جوانان هندی از بین برده، یعنی عربستان دیگر هیچ اعتباری ندارد، امارات هیچ اعتباری ندارد، این‌ها به عنوان جاهایی ک...

نگاهی به رمان مهدوی ادموند/ فردی فراتر از مسیح و نوری فراتر از خورشید

 نگاهی به رمان مهدوی ادموند/ فردی فراتر از مسیح و نوری فراتر از خورشید
2024-02-21T04:48:00+03:30
آمنه پازکی از بستر داستان ادموند به خوبی استفاده کرده و عقاید یک شیعه را خیلی آرام و کم کم در جاهای مختلف داستان مطرح کرده است تا مخاطب دچار دلزدگی نشود و د...

تلاش خستگی‌ناپذیر آیت‌الله حجتی در تربیت جوانان قرآنی و زمینه‌سازی برای انقلاب اسلامی

 تلاش خستگی‌ناپذیر آیت‌الله حجتی در تربیت جوانان قرآنی و زمینه‌سازی برای انقلاب اسلامی
2024-02-21T04:34:39+03:30
آیت‌الله حجتی از اساتید بسیار ارزشمند و از نخبگان و پیشکسوتان در کشور ما هستند. ایشان در حقیقت پدر رشته علوم قرآن و حدیث در دانشگاه تهران به حساب می‌آیند که...

فراهم شدن بستر تماشای آثار سینمایی برای مخاطبان در محروم‌ترین نقاط کشور

 فراهم شدن بستر تماشای آثار سینمایی برای مخاطبان در محروم‌ترین نقاط کشور
2024-02-20T20:21:04+03:30
تماشای آثار سینمایی برای مخاطبان در دورترین و محروم‌ترین نقاط کشور به واسطه راوی فیلم مهیا می‌‌شود.

آیین رونمایی از مقالات همایش «شهید سلیمانی و مکتب انتظار و مقاومت» و «نظریه انتظار در اندیشه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» برگزار شد

 آیین رونمایی از مقالات همایش «شهید سلیمانی و مکتب انتظار و مقاومت» و «نظریه انتظار در اندیشه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای» برگزار شد
2024-02-20T20:07:44+03:30
موضوع منجی در همه ادیان و برای همه انسان‌ها یک امر مهم و قطعی بوده که دستخوش تحریف و انحراف شده است و اگر درست تبیین شود موجب امید و حرکت خواهد شد. آثاری که...

قاب غزه نشان می‌دهد مکتب حاج قاسم مقاوم‌پرور است و توانایی به استیصال کشیدن دشمن را دارد

 قاب غزه نشان می‌دهد مکتب حاج قاسم مقاوم‌پرور است و توانایی به استیصال کشیدن دشمن را دارد
2024-02-20T20:07:42+03:30
حمیدرضا مقدم‌فر در آیین رونمایی از مجموعه مقالات همایش «شهید سلیمانی و مکتب انتظار و مقاومت» و «نظریه انتظار در اندیشه حضرت آیت‌الله خام...

پیگیری تبلیغات سلبریتی‌ها و ماجرای کوروش کمپانی از وزارت ارشاد

 پیگیری تبلیغات سلبریتی‌ها و ماجرای کوروش کمپانی از وزارت ارشاد
2024-02-20T16:21:19+03:30
مدیرکل تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت ارشاد از پیگیری و راه‌اندازی سامانه‌ای برای تبلیغات چهره‌ها و فعالان حوزه تبلیغات در فضای مجازی و حقیقی خبر داد و همچنین ...

بهترین یادداشت سال؛ راز ماندگاری محسن یگانه به قلم یاسر یگانه

 بهترین یادداشت سال؛ راز ماندگاری محسن یگانه به قلم یاسر یگانه
2024-02-20T15:54:30+03:30
جایزه بهترین یادداشت سال برای مطلبی با تیتر «راز ماندگاری محسن یگانه» به یاسر یگانه خبرنگار تسنیم رسید.
X فیلم جدید فیلم جدید دانلود فیلم و سریال تبلیغات شما (پیام به تلگرام)